HUISVESTINGSBELEID OUD-SCHIEDAMIN PRENTEN VERBEELD Jan Ligthartschool wint korfbaltoernooi Voor woningtoewijzing kan puntensysteem geprobeerd K.W.-mars in teken van de luchtvaart Kolder rond wettige baby Robin jr. lijkt op pa Hood VOETBAL toernooien Ongewone Hitchcock-film: 4De man die te veel wist' Bellen blazen tegen slib SCHIEDAM Medewerker Kanttekeningen van B. en W. IN RAPPORT RAADS- COMMISSIE KRITIEKONBILLIJK SCHERP" Monopole-matinee: Monopole vertoont: Monopole vertoont: Tamme thriller om vals visum Kritiek in rapport Onredelijk Puntensysteem KERKDIENSTEN In Sled, museum: Artsen op zondag Passage geeft reprise: De Noord wordt reparatiewerf Benoemingen van consuls Conversatie-avond Aqua-Fauna Orgelconcert Burgerlijke stand EEN SEIZOEN VERKOOPSTER BEWONDERENDE OGEN VOLGEN U Optiek „ARGUS" Koeriersters VROUWELIJKE ADMINISTRATIEVE KRACHT ZATERDAG 8 JUNI 1963 SCHIEDAM, zaterdag. Het uitgebreide rapport inzake de huis vesting en ook het huisvestingsbeleid in Schiedam, dat door een Raads commissie ad hoc in november vorig Jaar is uitgebracht, zal eindelijk in de Gemeenteraad besproken worden. Burgemeester en Wethouders hebben echter dit „belangrijke stuk" van enkele kanttekeningen voor zien en ook een oordeel gegeven over het rapport èn over de daarin •vervatte suggesties. In Mte komt liet er op neer dat B. en W. bereid Wijken enkele mmder-ingrij- pende verandcrinren In het huisvestingsbeleid op sussestie van hot rapport oïer te nemen, maar dat de twee belangrijke voorstellen tot wijziging:, n.l. het instellen •pan een Klachten-commissie en het invoeren van een meer objectief punten systeem voor de toewijzing van woningen aan woningzoekenden, worden afgewe zen. Over de ln het rapport geleverde kritiek op de grondslagen van het huisves ting®- en toewijzingsbeleid merken B. en W. op dat „sommige conclusies scherper ztfn gesteld dan door de feiten en omstandigheden gebillijkt wordt." B. en. W. stellen voorop, dat „het rap port een leerzaam overzicht geeft van de problemen, waarmee het gemeentebestuur en het Bureau Huisvesting steeds te kam pen hebben. Duidelijk komt naar voren, dat het voeren van een rechtlijnig beleid op dit punt tot de onmogelijkheden be hoort In het rapport wordt al vermeld, dat de toewijzing van woningen geschiedt naar drieerlei norm; naar behoefte, naar recht en naar algemeen belang. Kan hantering van deze normen op zich zelf al tot geheel verschillende beslissingen leiden, nog groter wordt deze mogelijk heid door de vele bijzondere factoren, die het toewijzingsbeleid doorkruisen en bemoeilijken". T\E befaamde combinatie Jerry Lewis LJ en Dean Martin hebben hun acteura gaven dit maal gewijd aan de film „Turf In je ransel". Natuurlijk is het weer een kalderverhaal geworden, hoewel men van echte humor toch «iet bepaald kan spre ken. Het gaat allemaal om de komst van een nieuwe wereldburger. Officieren en man schappen, allemaal gaan ze zich bemoeien met het heuglijke feit. Niet dat ze plots baby-kleertjes gaan maken inplaats van manoevres of wiegjes verven tijdens het wachtlopen, nee iedereen wil weten wie de aanstaande vader is. Het wordt alle maal echt op een mannëmanier aange pakt, men schuift het elkaar in de schoe nen. De oplossing komt heel eenvoudig van het jonge moedertje zelf, aan wie nog niemand iets gevraagd had: ze is heel ge woon, al weet niet iedereen dat, ge trouwd en de baby zal gewoon in het wettige trouwboekje worden bijgeschre ven. Het slot van deze kolderfilm is bepaald geen staaltje van humor: met tragi-ko- raische gezichten wordt het duo Lewis- Martin ingescheept naar Europa, waar de oorlog In volle gang is '(Zondagmiddag in MONOPOLE). UllE kent Robin Hood niet, de grote collega-woudloper van de televisie ster loan hoe. Maar niet iedereen weet, dat er ook een Robin jr. heeft bestaan, die, zoals w\} tn de film .De wraak van Robin Hood" kunnen zien, beslist niet voor zijn vader onderdoet. Regisseur Gor don Dottglas was van dit historiscke feit wel op de hoogte en maakte er dan ook prompt een film van. Of het allemaal geschiedkundig juist is, doet er eigenlijk met veel toe, het is een gezellige film geworden over dc stoe re, eerlijke maar harde strijd, die Robin tegen de gnieperige, machtswellustige ko ning Johu voert. De climax heeft Douglas in de St. Dunstan's Abbey ondergebracht, waarvoor het altaar een bevende bruid en een brave bruidegom staan. Maar ge lukkig, juist dan komt Robin, en Broe der Tuck, die het nog steeds best doet, als deus-ex-machina mt de lucht vallen. (Tot en met zondag in MONOPOLE) ETET allegaartje ideeën dat regisseur LJ Alfred Rode in zijn „PASPOORT VOOR DE HEL" verwerkte is er de oor zaak van dat zijn film niet meer is ge worden dan een rustig kabbeZend thril- lertje, met een beetje bloot en een beetje dood. In het verhaal klopt een ontvluchte misdadiger aan by de kleedkamerdeur van een dansend en zingend ex vriendin- tietje. Zij moet hem verder nelpen met zijn vlucht naar Spanje. Zij verbergt hem hiertoe in haar huisje in een vissersdorp en gaat op zoek naar een boot Intussen strekt echter de wre kende hand van de gerechtigheid de vin gers één voor één naar de voortvluchtige uit en het einde komt met een massale uitvaart van alle vissersboten op jacht naar de vluchteling. Staande voor een bouten kruis wordt hij op een berg neer geschoten. Voor de liefhebber van afwisseling is er genoeg zang, dans. humor, liefde, bad pakken en kogels in vele soorten. Maar het soms bijzonder goed verfilmde ver haal blijft te tam, ook al doen Ciaudine Dupuis, Pierre Dudan en Georges lïiviere nog zo hun best. (Vanaf maandag in MONOPOLE). Apotheek Jansen, Swammerdomsingel 41. Stedelijk Museum, dag. 1017 uur: gou aches van tien Nederlandse schilders; prenten, en tekeningen van Oud- Schiedam en expositie over gedistil leerd, BIOSCOPEN Passage, 2, 4.15, 7, 5.15 uur: De man die teveel wist. MouopoJe, 7, 9.15 uur: De wraak van Ro bin Hood. 2 en 4.15 uur: Turf in. je ranseL DIVERSEN Masis Sacrum, 8 uur: Jeugdsoc. Oud- Mathenesse dansen. Arcade, 8 uur: Kon. Ned. Ver. EHBO feestavond. •Chr. Soc. Belangen, 8 uur: Schled. Kin var Acc. Ver. concert. Gebouw Irene, 8 uur: CEFA film. /De Rank, 8 uur: CJV Kethel dansen. Iivolj, a uur; Soc. Nieuwland dansen. In het rapport, waarvan wij de be langrijkste delen reeds In november vo rig jaar hebben gepubliceerd, wordt de volgende kritiek geleverd. „Het Bureau Huisvesting Is er niet In voldoen de mate in geslaagd te voorkomen dat woningzoekenden, aan wie op grond van hun omstandigheden zeker een woning had moeten zijn toegewezen, ten onrechte zijn achtergebleven", Ver der: „De normen, vastgelegd In dc richt lijnen van B. en W. en gegroeid aan dt hand van de praktijk en beslissingen van Huisvestingscommissie en van B. en W„ vormen een onvoldoende basis voor een juiste verdeling van de woonruimte. De tegengestelde strekking van verschei dene normen en het ontbreken van elke aanwijzing hoe zwaar een bepaalde om standigheid van de woning-zoekende moet worden gewaardeerd, geven aan het verdelen Van de woonruimte een sterk subjectief karakter". De Commissie geeft dan in overweging over te gaan tot het invoeren van een zogenaamd puntensysteem, waarbij de behoefte van iedere woningzoekende in objectieve punten wordt gewaardeerd Daarnaast echter kan aan het Bureau Huisvesting het recht gegeven worden om daarboven nog een beperkt aantal subjectieve punten toe te kennen, zulks om de onvolkomenheden, die ieder pun tensysteem aankleven, te corrigeren. B. en W. echter zijn het niet eens met deze kritiek. „Het is nu eenmaal altijd mogelijk op grond van dezelfde gegevens tot een ander oordeel te komen, vooral wanneer men de z3ak rustig kan over wegen, zonder contact met de belang hebbenden en zonder noodzaak van een tijdelijke beslissing." Dat de nu gehan teerde normen een „onvoldoende basis" zouden zijn, vinden B. en W. te scherp gezegd, „Ieder systeem, wil het in de praktijk niet onrechtvaardig werken, heeft behoefte aan subjectieve correctie in concrete gevallen", zo menen B. en W. Tegen het verwijt, dal het huidige systeem een sterk subjectief element zou bevatten, voeren B. en W. aan, dat uit eindelijk aan iedere beslissing een afwe ging en beoordeling van belangen en om standigheden voorafgaat; het kan niet zijn een beslissing, welke steeds als het ware machinaal uit de bekende gegevens volgt. Wanneer voor de woningtoewijzing een punten-systeem wordt ingevoerd met subjectieve naast objectieve punten, dan is dat geen principieel verschil met het huidige systeem. Het wordt dan wel een ander systeem dan het thans gebruikte, maar af bet ook een beter systeem is, zal eerst in de praktijk kunnen blijken. Want ook in zo'n puntensysteem zal re kening gehouden moeten warden met een groot aantal uitzonderingen op de regel, die een consequent toepassen van. het systeem doorkruisen. Hoewel B. en W. bepaald niet optimis tisch zijn, 1® het College echter bereid een proef te nemen met zo'n punten systeem. Tenminste wanneer de Raad dil wenst. In dat geval zal aan het Bureau Huisvesting opdracht gegeven worden een aanvang te maken met de herwaar dering van alle Ingeschrevenen. Maar het zal wel even doren voor alle 5000 Ingeschrevenen volgens het nieuwe systeem zijn gerangschikt. Het ligt ver der in de bedoeling om de nienwe Huis vestte gs-commissie die in september zal optreden, nauw te betrekken bü de op bouw van het punten-stelsel in de prak tijk. Daarbij zal de Commissie zich mede kunnen laten leiden door klachten uit de burgerij. Ook hebben B. en W. geen behoefte aan de instelling van een afzonderlijke Klachten-commissie", zoals in het rap port voorgesteld, bij wie de woningzoe kenden de klachten kunnen indienen over toewijzing van woonruimte aan au-' deren (nooit over een beslissing aan gaande hemzelf) en over de wijze van behandelen door het Bureau Huisvesting. B en W voeren aan, dat deze Com missie slechts de klachten kan doorge- van aan het gemeente-bestuur, want het kan staatsrechtelijk nooit zo zijn dat deze Commissie zelf voorschriften kan geven en nog minder kan uitgroeien tot een soort beroeps-instantie om ingeko men klachten ter kennis te geven van de. Huisvestmgscommissïe, die dan de ge nomen besluiten nogmaals in overwe ging kan nemen. SCHIEDAM, zaterdag De K<U1. Wil- helmina-mars die door het Vendel Scble dam van de Oranje Garde voor de 19e maal -wordt georganiseerd op 6 juli, zal ditmaal In het teken staan van de lucht vaart. Het wordt zo een „Luchtvaart- tocht", waaraan verder ook de KLM, de Schledamse Luchtvaart Club cjl. mede werking verlenen, vooral tot uiting ko mende by de evenementen naast de raars zelf. De startplaats is wederom de Plantage met omgevende straten, waar vandaan om 3 uur gezamenlijk wordt vertrokken. Op het podium, wordt ook tussen het bin nenkomen van de groepen en de prijs uitreiking een feestprogramma aangebo den, gratis toegankelijk voor wandelaars en supporters. De te lopen afstanden zijn enigszins ge wijzigd en worden nu 8, 14, 20 en 25 km. De langere routes zullen over geheel nieu we wegen voeren. Wel is er het gebruike lijke défilé voor het stadhuis, daarna wor den de routes gesplitst. Naast de vele andere prijzen is er ook een prys voor de „opgeruimdste" groep, n.1, als onderdeel van de actie „opge ruimd staat netjes". Ncd. herv. gemeente. Grote kerk: 10 u. ds. H. W. Hemmes en 5 u ds, J. D. SmJde. Be- thelkcrk: 10 u. ds D. J. Spaling en 7 u, ds. B. Haverkamp (Blauwkapel), Opstandings- kerk: 10 u. ds. 1. G. Jansen en 7 u, ds. D. J. Spa ilng. Vredeskerk: 9 en 1045 u.: ds. J. D. Sin.ds en T u. Opendeurdionst. Ned. herv. geref. evang. gebouw Irene: 10 ds. B. Haverkamp (Groenekan). Bethel- kerk; 7 u. ds. B. Haverkamp. Evans. luth. gemeente, kerkgebouw L. Nw,- BtrsaU-Oranjestrant; 10 u. da. S. G. v.d. Haa- gen Zaterdagavond: 7 30 u. oec. avondgebed Ned, prot. bond. Westvest 92: 10.30 u, ds. A. D BapUsten-genieeiite. Bange Haven 129: 7 y samenkomst Oud-kath. kerk. Dam 28: JO u, H. Mis. Leger des Heils. Lange Haven 27; 10 u. Hei ligingssamenkomst en 7.30 u. Verlossingssa menkomst. Gerrft Verboonstr., 645 u.: Open- luehtsamenkomgt. Alle samenkomsten, o.l.v. mal. P.. Rel ism a en brig K, Wieringa. Jehovah's getuigen: Voiksgebouw: 5 ÜUr openbare toespraak „wie Is verantwoordelijk voor de werelüweeen?" en 0 uur Wachttoren studie. Donderdag 7.30 uur: Theocratische bedleningsschool en. dienstvergadering. Chr. Gerf. Kerk: Kerkgebouw Warande- Burg. Knappertlaan. 10 uur ds. Roos ('s-Gra- venzande) en 5 uur ds. Roos. Geref. Kerk; Oosterkerk: 10 uur ds. J. Couvée en 5 uur ds. G. D. Hannemaayer (Haarlemmermeer); Kethel „De Ark": 0.30 uur ds. W A. Krijger en 230 uur ds J. Cou- vec. Kantine Burg Honneriage Greteiaan 159- 10 uur ds. G. D. Hanemaayer en 5 uur ds J. Couvêe; „De Goede Haven": 10 uur ds J. Nawön en 5 uur ds W. A. Krijger: Julia- nakerk: 10 uur ds, K. S. G. Zijlstra en 5 uur ds J. Na wijn. Herv. Gemeente Kethel; De Rank: 830 uur ds. Brummelkamp; Dorpskerk; 10 uur Brummelkamp. SCHIEDAM, zaterdag —.Martinit orga niseert zondag op de terreinen ln Har ga een jnblleumjunlorentoernooL De gloed nieuwe kampioen SVDPW begint daarna de wedstrijden om „de gouden plak" van de afdeling Rotterdam van de KNVB. Zo als gebruikelijk spelen de drie kampioe nen van deze eerste klas aan het slot van de competitie om het officieuze kampioen schap van Rotterdam. Aangezien de velden vau SVDPW in Harga zijn „ingezaaid" zal SVDPW zon dagavond om zeven uur op een terrein van Martinit achter HDVS spelen tegen Nieuwenhoorn. De technisch vaardige roodwitten kunnen wel een kleine over winning behalen op de enthousiaste en snelle eilandbewoners. DHS speelt met omdat concurrent HOV een wedstrijd moet inhalen. Volgende week dient te worden bezien of HOV dan wel het Schiedamse DHS in de laatste competitiewedstrijd de meeste punten heeft behaald in 3D. Verwacht mag wor den dat HOV zondag twee punten meer heeft dan DHS, omdat niemand gelooft dat Progress leider HOV zal slaan. De overige, zaterdag: HBSS 3—TSB 3; Unicum 5—PPSC 4; Zwaluwen 7—HBSS 4; GSS 2—TSB 5. Zondag: Zuiderster 2'DHS 3; Steeds Volharden 2SPC 2; Demos 2Martinit 2; VDL Z—Excelsior '20/2; Spartaan '20/11 Hermes DVS 9; Excelsior '20/10—Nep- tunus 11; Martinit 5—Hillegersberg 5; WF 5—DZB 5; VFC 8—Martinit 6; SFC 6— Aeolus 7; DHS 8—SCR 4; VFC 7— SVDPW 6. Eerste expositie van groep gouachisten SCHIEDAM, zaterdag Na vier dagen sluiting zijn de deuren, van. het Stedelijk Museum gisteravond weer geopend voor liefst drie ten toonstellingen. Twee hiervan zijn geheel op Schiedam gericht: in de rechtervleugel herleeft in tekeningen, schilderijen en aquarellen de sfeer van oud-Schiedam, in de kelder onder deze vleugel is een ten toonstelling van de gedistilleerd industrie. De derde expositie heeft een geheel ander karakter: het zijn gouaches van een groep van tien Nederlandse schilders, die in Schiedam voor het eerst in deze samen stelling exposeren. De directeur van het Museum, de heer Joh. Paal man, opende gisteravond voor een gering publiek dit trio van exposi ties. De tentoonstelling „Oud-Schiedam" is een weergave van tal van plekjes uit de Stad, die nu alleen nog in de hertenering van de andere Schiedammers voortleven, echter ook enkele, die de jongere genera tie zich nog voor de geest zullen kunnen halen. Het merendeel van deze oude stadsgezichten zijn In bruikleen afge staan door de gemeente-archieven van Schiedam en Rotterdam. Het Rotterdamse gemeente-archief beeft, toen dat van Schiedam er financieel niet zo best bij zat, enkele jaren na de oor log een aantal van deze voor de Schie- SCHIEDAM, zaterdag Een gezellige stemming heerste vrijdag op de gemeen telijke sportvelden, die door TJVG en Succes gebruikt worden, in het Sportpark Harga in Schiedam. Hier had de school- handbalcommissie vier handbalveldje» uitgezet om een restant van het paas- toernool af te werken. Ditmaal kwamen louter melsjesteams van de lagere scho len aan bod. De kinderen hebben zich danig geamuseerd mede omdat het weer zo voortreffelijk meewerkte. Voor de or ganisatoren was er echter heel wat werk te doen want enkele zeventallen versche nen niet ln het strijdperk zodat het ge hele zorg-vuldlg samengestelde com pet!- Iteprogramina diende te worden gewij zigd. Het is aan de ervaren krachten van DWS en UVG als de beren G. Eens, Joop van Rosmalen en bun assistenten wel toevertrouwd moeilijkheden op te lossen. Om kwart over drie werd nog een enkele finalewedstrijd gespeeld. Het team van de Jan Ligthartschool kwam daarbij verbluffend op schot, met 15—1 werd in tweemaal een. kwartier het team van de Domini co Saviosohool naar de tweede prys verwezen. De belangstelling van de ouderen was helaas ook ditmaal gering. De Jan Ligt hartschool gal een prachtig voorbeeld doordat enkele ouders het toezicht hiel-, den. Duidelijk was te zien dat op sommi ge scholen sportleiders enkele trainings- lessen hadden gegeven. By andere scho len evenwel was het toezacht en de steun voor de teams gering. De Jcinderen ech ter genoten allen van de wedstrijden. De standen: 1. Arl: 1. Jan Ligfchart a 2 5 punten, 2. St. Martinus 2 4 punten, 3. Alb. Magnus 2 3 punten; poule ar2: 1. Dom Savio 2 4 punten met beter doelge- middelde, 2. en 3. Gunning 2 en Thor- becke 2 ook 4 punten, 4. Alb. Magnus 3 0 punten. Totaalkampxoen: Jan Izgthaxt a 2. Al: 1. Kon, Juliana 7 punten, 2. Come- nius A 5 punten, 3. W. Brouwer 1 p. Poule A 2: 1. Thorbecke 8 p; 2. B. Ver veen 6 p; 3. Kon. Wilhelrruna 4 p; 4. A. H. Gerhard 2 p. en 5. Dom Savio 0 p. A3: 1. Comemus B 6 p; 2. Jan Ligthart a 4 p; 3. dr. De Visser a 2 p. en 4. St. Jacobus 0 p. Poule At 1. St. Martinus S punten, 2. Alb. Magnus 4 p; 3. Mathenesse 2 p, en 4. dr. De Visser 0 p. SCHIEDAM, zaterdag Gedurende bet komende weekeinde zullen in spoedge vallen de volgende artsen te raadplegen zijn: J. van Buren, Buys Ballotsingel 72 76, tel, 68661; W. J. Franke, Burg. Knap- pertlaan 39, tel, 68163, en G. Pet, Tuinlaan 38, tel. 66898. Geopend is apotheek Jansen, Swammer- damsingel 41, die ook gedurende de ko mende week de nachtdienst zal waar nemen. damse lokale historie van belang zijnde afbeeldingen opgekocht. Het grootste aandeel in deze expositie heeft de schilder H. C. A. Paradies. Met een zekere monotonie geeft hij de oude plekjes weer. Hij beeft zich weliswaar de artistieke vrijheid veroorloofd het beeld van „uit te rekken", zodat soms een steegje eerder een brede avenue lijkt dan een smalle doorgang, maar dit is beslist niet onoverkomelijk: de prenten geven bijzonder goede indruk „hoe bet was". Om die oude stadssfeer volledig tot zijn. recht te doen, komen zijn er in deze zaal op een bijzonder aantrekkelijke ma nier een aantal chronologe voorwerpen uit de verzameling van het museum neergezet, zoals warmwater-emmer, ko peren pompen, oude stoelen en de gezel lig ouderwetse stoven, een sierlijke gas lantaarn. Fel-rode garaniums doen de kleur van het verleden weer opvlammen. De kelder bevat een compositie van allerlei voorwerpen die betrekking heb ben op de distilleerderijen. Een web van hoekige groene flessen nu eens niet ln het gelid geëtaleerd prenten van de bewerkingsfasen van het graan, om geven het op schaal gemaakte modd van een branderij. Ook de nevenbedrijven zijn niet vergeten: een opengeslagen no tulenboek nlt het jaar 1877 van het zak- kendragersgilde vermeldt, dat dc zakken drager W. Schuurman uit het St. Anna- glide Is ontslagen omdat hl) al sinds vflf weken niet Is komen „smakken". De heer Paalman beloofde, dat als de verbouwing van het museum klaar is, een grotere tentoonstelling aan het gedistil leerd zal worden gewijd. De Schiedamse archivaris, de heer P. Th. J. Kuyer heeft zowel deze tentoon stelling als die van „Oud-Schiedam" van teksten en onderschriften voor zien. Wat betreft de tentoonstelling van de tien Nederlandse gouachisten over de m bleken de exposanten het niet ge heel eens te zijn zei de heer Paalman, dat dit niet wil zeggen, dat zij de enige gouache-schilders in Nederland zijn. Ook niet, dat zij eenzelfde stijl volgen. Een tiental schilders, die zich op de gouache techniek toelegden, hebben zich, op ini tiatief van Omstiaan de Moor, aangeslo ten om gezamenlijk een aantal exposities te gaan houden. Schiedam hebben zij als 'beginpunt uitgekozen. ROTTERDAM, zaterdag (ANP) Op zaterdag 22 juni en zondag 23 juni zal van 11 uur 's morgens tot vier uur 'amid dags de scheepvaart In de Tweede Petro leumhaven. in Rotterdam worden ge stremd opdat er gelegenheid zal zijn de noodzakelijke apparatuur aan te bren gen voor het afsluiten van de havenin gang met een luchtbellen-gordijn. De Rotterdamse havenmeester, de heer Lu J. Goslings, hoopt door het doen aan brengen van zo'n luehtbellengordijn het slib goeddeels buiten de haven te kunnen houden en daarmede het baggeren'.te kunnen beperken, Op de bodem van de haveningang zul len twee buizen worden gelegd die aan de bovenkant gaatjes hebben. Door deze buizen wordt onder een druk van ruim 10 atmosfeer lucht gejaagd. Zo ontstaat een gordijn" waarvan de scheepvaart geen hinder heeft maar dat allerlei zwevende deeltjes die de haven verontreinigen, te genhoudt. Lukt de proef in de Tweede Petroleum haven, blijkt inderdaad dat minder ge baggerd behoeft te worden en wel in zo danige mate dat de dure compressors die het gordijn in stand houden „ver diend" worden, dan zullen ook andere havens met zo'n voorziening worden uit gerust. De ingang van de Tweede Petro leumhaven is ongeveer 300 meter breed. ALBLASSERDAM, zaterdag (ANP)" Het laatste grote schip, dat voorlopig op de werf „De Noord" te Alblasserdam Is gebouwd, is gisteren tewatergelaten. In de toekomst, tot betere tijden voor de scheepsbouw zullen aanbreken, zal deze werf, die niet lang geleden fuseerde met Van der Glessen in Krimpen, reparatie- werf worden, waartoe een derde helling wordt gebouwd, die eind van het jaar zal functioneren. Verder zullen schepen, waarvan het casco wordt gemaakt in Krimpen, waar de werf iets ruimer is, in Alblasserdam worden afgebouwd. Br beslaan ook plan nen voor de bouw van jachten, plastic schepen en andere zaken, waarvan de mogelijkheden echter nog niet voldoende zijn onderzocht om positie-conclusies te trekken. Dit alles bleek uit de rede, die de di recteur van de werf, de heer J. D. Smit, hield na de succesvolle tewaterlating van het 12.900 dwt metende vrachtschip „Hur ley Beacon". VLAAKDINGEN, zaterdag Voor de wedstrijd tegen Excelsior vanavond aan de Floreslaan, is het elftal van Fortuna als volgt samengesteld: Hooymans; Kramer, Jansen en Brllle- man; Hi wat en Van der Borden; Tamas, v. d. Berg, Bouman, Verwoei en Don. VLAARDINGEN, zaterdag - De ha- rJngvangstberichten van hedenmorgen lulden: VL 70 20 k, VL 71 12 k, VL 79 25 k, VL 85 8 k, VL 89 17 k, VL 103 thuisvarend, VL 114 17 k thuisvarend, VL 190 10 k. De marktprijs luidt: trawlharing klein. 306—154, trawlharing groot 70—80, vleet haring klein 6990, vleetharing groot 73—77. 'MAN DIE TE VEEL WIST", gedeeltelijk in Marrakesj gesitueerde ver sie van het gegeven, dat de grote Alfred reeds in 1S34 verfilmde. Ongewoon te rteze film omdat de spanning eigeijlyk heeft moeten wijken voor een dramatische ernst, die vooral in het spel van Doris Day als de moeder van een ontvoerd jongetje naar voren treedt. Humor is er deze keer niet bij, weinig van de typische Hitchcock-touch m klei ne détails, oorspronkelijke vondsten, treft men in de film aan. De geschiedenis is spannend, maar niet steeds erg logisch opgebouwd. Het gaat om een internatio naal komplot, dat het voorzien heeft op het leven van een regeringshoofd. Een Amerikaans echtpaar op vakantie in Ma rokko wordt toevallig de dupe van deze bende. Hun zoontje wordt gekidnapped omdat de samenzweerders (ten onrechte) menen, dat zij geheel op de hoogte zijn van hun opzet. Dan begmt de jacht op het verdwenen (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, zaterdag Antolm Al fonso Castaneda is eervol ontheven van zijn functie van consul derde klas bij het consulaat-generaal van Cuba te Rotter dam. E. Diaz Alvarez is voorlopig erkend en toegelaten als consul van Cuba te Rotterdam. Bij Koninklijk Besluit is R. F. Maia de Mendonca erkend en toegelaten als con sul-generaal van Brazilië te Rotterdam, met jurisdictie voor de provincies Zuid- Holland, Noord-Brabant en Limburg, SCHIEDAM, zaterdag De aquarium- en terrariumver. .Aqua-Fauna" houdt op maandag 10 juni in gebouw Irene de maandelijkse bijeenkomst, die ditmaal een conversatie-avond wordt, waarbij de ver schillende problemen besproken kunnen worden. SCHIEDAM, zaterdag In de Oud- Katholieke kerk. Dam 28, wordt op woens dag 12 juni om 8 uur _'s avonds een con cert gegeven door mej- T. v. d. Meijden (orgel) en Jan v. d. Tak (blokfluit). Het programma bevat on. werken van Vera- cini. Telemann, Buxtehude en Bach. De toegang is vrij. kind. Dc Amerikaan wil de politie er bui ten houden en de manier, waarop hy en zy'n vrouw het complot opsporen, is bij zonder spannend. Een climax vormt het concert in de Albert Hall waar de moord op de staats man gepleegd 2al worden. Zyn belager heeft een assistente, die hem met de par tituur van het uigevoerd muziekstuk pre cies de oorverdovende bekkenslag aan- wijst, waarbij hy het schot moet lossen. De aanslag wordt verijdeld door Dons Day, die even later voor de slot- ontknoping zorgt door op een receptie 'een familie-schlager te zingen, die de» aanwezigheid van het ontvoerde zoontje aan het licht brengt. Hitchcock's verdienste, die ditmaal met in de eerste plaats in zijn speciale film techniek ligt, is het feit, dat h'j Dons Day nu eindelijk eens tot filmspel van allure heeft weten te inspireren, James Stewart is haar echtgenoot, Daniel Gelin de myste rieuze Fransman, die al in het begin van het verhaal wordt vermoord. (PASSAGE). SCHIEDAM Geboren: Maria J., d.v. M. A. Markus' en L T. Alyfc; Johannes A., z.v. P, Hoogstad en J. C. M, Breuker; Thomas A. C„ z.v. T. M. ven Troost en A. N. Streng; Cornells G., z.v. C. G. van der Velden en J. Post; Eric, z.v. A. Herfst en J. C. Krommenhoek; Petronella H., d.v. J. Suvaal en P. H. Schoonenberg. ONDERTROUWD: B. N. van den Brink, 27 jr. en P- F. Torenvliet, 20 jr.; H. J, M. op 't Ende, 22 jr. en M. Sluyter, 21 jr., R. R. Giitt, 25 jr. en E. B. Stouthandel, 18 jr.; W. J. Janssen, 27 jr. en H. Kinds, 19 jr.; H, J. Kardas, 23 jr. en J. Ouwendyk, 19 jr.; J. W, M, Kreischer, 26 jr. en M. J. Gundlach, 21 jr.; C. Molendijk, 19 jr, en M. P. de Brum, 20 jr.; A. P. F. van der Nol, 23 jr. en A. van Hattera, 19 jr.; W. Schruijer, 24 jr. en F. C. van Helden, 24 jr.; G. A. P. Suttorp, J9 jr- en J. Abra hams, 20 jr.; A. A. van der Tas, 22 jr. en P. M. Oosthof, 22 jr.; U. R. Trumpa, 21 jr. en A. M. C. van der Graaf, 21 jr.; D. Ve- nema, 32 jr. en H. Holstege, 31 jr.; J. A. Wyzenbroek, 25 jr. en M. L. Boer, 19 jr.; M. Zagwyn, 27 jr. en A. H. F. Beckers, 28 jr. GEHUWD: A. W. Zwamborn, 25 jr. en H. W. Manders, 19 jr.; C. de Otter, 22 jr. en AL Gilhsse, 18 jr.; J. Damen, 26 jr. en T. van Veen, 22 jr.; H. H. Leerentveld, 22 jr. en H. Hummel, 22 jr.; N. van Oud- heus, 22 jr. en M. J. Thijssen, 19 jr.; T. M. de Kievith, 25 jr. en M. T. Sala, 24 jr.; L. de Vogel, 26 jr. en M. J. van der Valk, 19 jr.; A. Harms, 30 jr. en E. Vyfvinkel, 22 jr.; H. Vermeer, 23 jr. en A J. van Gar ven, 20 jr.; 32. Fjerdingby, 25 jr. en A. Sa~ gel, 22 jr.; K. van der Schaaf, 41 jr. en A. Feijen, 46 jr.; L. de Raaij, 25 jr. en M. H. Bax, 21 jr. OVERLEDEN: N. van der Stelt, 69 jr.; R. X. Abel, 77 jr.; T. Groen, 79 jr., echt- gen. van A. Soeters. In verband met uitbreiding van onze speciaalzaak in breiwol en bonneterje in Schiedam zoeken wy Aanstelling zal plaats vinden eind augustus— begin september. Zij, die voor deze functie interesse hebben, kunnen zich persoonlijk aanmelden in onze winkel (Hoog straat 89) of schriftelijk solliciteren bij; 3 SUISSES afdeling Personeelszaken RINGBAAN OOST 8. TILBURG. AANNEMING»- EN TRANSPORTBEDRIJF KLECNEKOOBT, POOT BAADE N.V. Botersiraat 76, Schiedam vraagt voor spoedige indiensttreding een ja, bewonderende ogen volgen IJ, als U tliuis komt met zo'n prachtige „ARGUS" BRIL! En dat is logisch, Want ieder wordt bekoord door de elegante en fraaie „ARGUS"-brillen, die volmaakt harmonisch zijn met de vorm van. uw gelaat. En.tegen betaalbare prijzen. ORANJESTRAAT 9 - TELEFOON 6 64 31 Fotografie Ralfltms vergeten? De auto* maa! staat voor u klaar Alle soorten Duns Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106 Voor pasfoto' naar K van Vuuren, Hoogstraat 106, te lefoon 6 67 20. In één dag gereed, Te koop aangeboden Eerst bij Coja kijken, machines va 90 15-30 korting. Ook merkmachines. Showroom Coja. Lange Ha. ven 126, telefoon 63341 Shave-dealer van Philishave Remington, Braun. Slijpen, repareren, s Morgens ge bracht, middags klaar Slijperij, staalwarenhacdel Gé Kleyheeg, Nleuwstraat 43, telefoon 61719, M.UX O.-diploma of gtMjke opleiding vereist. Geboden wordt een. prettige werkkring, vrije zaterdag en goede salariëring. Met eventuele vakantie-afspraken wordt re kening gehouden. Handelskantoor heeft plaats voor Minimum leeftijd 21 jaar, MULO-diploma vereist, moet vlot kunnen typen en. enige karutoorervaring hebben. Brieven onder nr. S-939 aan bur. van. dat blad:" Permanent wave Kapsalon Bélène, de salon voor de betere permanent Stroomloos, voor teder baai geschikt ƒ7.50. Hélêne béde permanent de meest Ideale natuurlijke permanent f 10.-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hélène. Rem- brandtlaan 22, Schiedam, te lefoon 67170, Diversen Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbecL Prima afwerking Als nieuw terug Het goedkoop ste adres DTJK Groenendal la (Broersveldpad), telefoon 68028 (na 18 uur telefoon 6 67 89) Ledikanten, hutledi kanten, kompeerbeddeo Kom eens praten.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1