TOCH PAARDRIJDEN Geen dak was me te stijl DHS mist de boot Schiedam verloor van leider HMS TRIGEL, japonnen 4 75 Rietdekkers worden steeds zeldzamer Verhuizer SI. van Geijl: 5 s* Werk werd gemotoriseerd, daarom rijles in Sterrebos m Zwemproeven in Sportfondsen bad AGENDA Trage wedvlucht van De Vrijheid Kampioenschap tennis Kring Schiedam H&nkbul («ijs Graafland! Zeelieden gingen uit spelevaren Jongetje steekt hooiberg in brand Avondvierdaagse feestelijk afgesloten MAARDAG 17 JUNI 1963 ..Als je altijd met se hebt opgetrokken kan je er geen afstand meer van doen" (Van een onzer verslaggeefsters) ALS je altijd met paarden hebt opgetrokken, kan je er niet zo gemakkelijk af- stand van doen", zegt de heer D. van Geyl. „WU hebben altyd al eent ver huizer!» gehad. Vroeger ging dat met paarden. Nu gaat alle vervoer met auto mobielen. De paarden hebben afgedaan." Natuurlijk, een auto is efflcicnter, handels-technisch meer verantwoord/bovendien Ran een. bedrijf geen rekening met sentimentele tradities houden. Maar een auto zet je na het werk neer, je sluit hem af, het wordt een dood ding. De endge zorg, die ervoor hebt, zijn de periodieke doorsmeerbentten. Ruim een jaar geleden begon de heer Van Geijl daarom een rijschool. Nee, niet met auto's, geen rijschool voor het halen van rijbewijs B-E. Een rijschool met vijf paarden. De oude stal aan het IVilheJmtnaplein ln Schiedam-zuid werd weer In ge bruik genomen. „Ik zit nu al. laat eens kijken, veertig jaar jn de paardehandel. Daar kijk je als leek wel van op. dat zo iets nog bestaat. Als stadsmens denk je daar niet aan, je verwacht geen paardekoopman midden in de stad. Maar als ik u nu vertel: we heb ben voor onze rijschool geen originele rij paarden. Ze zijn wel mak en handzaam. We hebben een paar Hannoveranen gehad. Maar die zijn moeilijk voor in de stad. De paarden wisselen steeds. (Advertentie l.M.) Ga er nö op uit en koop de mooiste voorjaarsstoffen voor minder dan de halve prijs. Want morgen beginnen wij met de Yerkoop van duizenden meters zomerstoffen. Een heie "fabrleksvoorraad van katoenen Imprlmés, satin en satln-rayé en doorgeweven streepdessins. Honderden rolfen zomerstoffen, stuk voor stuk van dit voorjaar en zomerseizoen koopt U nu door elkaar per meter voor nog geen anderhalve gulden. imp»* satm Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij zomerstoffen, voorstrand en vakantïekledlng, rokken, jurkjes enz. fn diverse dessins en kleuren, per meter Géén lel. of schrift. betl. SCHIEDAM, maandag ïn het Sport fondsenbad zijn zaterdag wederom 47 di ploma's uitgereikt voor het eerste zwem diploma. Van de vereniging "Wilton Fijen- oord waren er 35 kandidaten en van de RK ver. Start 13. Van de 48 opgekomen kandidaten moest er één afvallen. De zwemproeven. werden, afgenomen door mevr. C. Vuyk-Bras en de heer J. Garnaal, beiden official van. de Konink- 1 Ujke Nederlandse Zwembond. De eisen voor dit diploma waren: 3x2a S meter schoolslag; 2x25 meter rugslag en I minuut watertrappen. De heer A. Kraayeveld reikte als voor zitter van de vereniging Wilton Fyenoord de diploma's uit. Bijzonder spijtig was, dat er van de vereniging Start geen enkel bestuurslid aanwezig was, daarom nam ook de heer Kraayeveld de uitreiking van de diploma's van deze vereniging voor zija rekening. APOTHEKEN Apotheek 't Gouden Hert, St, Liduina- straat 58. Stedcljjk Museum, dag, 1017 uur: gou aches van tien Nederlandse schilders; prenten en tekeningen van Oud- Schiedam en expositie over gedistil leerd. BÏOSCOFEN Passage, 2 en 8.15 uur: De duivelse dr. Ma- buse. Monopole, 2 en 8 uur: „Onder vreemde vlag". DIVERSEN Warande, 7 uur: Avondvierdaagse KWB. Wattstraat, 7 uur: SJR. Zeepkistenrace. Dan krijg je weer eens de tip dat ze in Berkel of in het Westland een. paard te koop hebben. Maar er Is zwendel in de paardehandel. Dat is jammer, want dat mag eigenlijk niet, als *t toch om zulke edele dieren gaat. Als we dus zo'n tip hebben gehad, gaan we kykeu, dan be tuigen we het dier en dan weet je o£~ie goed is. Paardehandelaar Voor hier In de stad vjnd je paardehan delaar eea zeldzaam beroep. Maar op de markt In Utrecht, daar waren er afge lopen maandag toch nog vierhonderd paarden. En dan Den Bosch en Zwolle. Op de markt Zuid-Laren komen er wel zo'n veertienhonderd. En op de markt in Bem ind, dat zijn dan pony's, daar komen iedere week wel zo'n duizend pony's. Maar je moet er een beetje In thuis zijn. Als je als particulier m de stad een paard houdt, wordt het verschrikkelijk kostbaar. Wij kopen ons hooi anders in, per vijf o£ zes ton. Daarvoor gaan we zélt de boer op. En zo moet je ook doen met het stroo en mest. Maar je merkt wel. dat paarden uit de tijd raken. Er is in Schiedam, geen. hoef smid meer. Er Zijn er nog wel. in Rot terdam en jn Vlaardïngen, Als ik die op bel; .Jongen er moet een paard worden beslagen," dan komt hij die middag nog. Net zo zit je met je zadelmaker en met je tuig. Daarvoor is nog wel een bedrijfje Schiedam: Kreuger op de Dam." Rijden in 't bos Iedere woensdag- en zaterdagmiddag komen de paarden uit hun stal aan het Wilhelmlnaplcin en gaan naar het Sterre bos. Daar op de zandvlakte wordt dan paar uur rijles gegeven. Op die middagen het voor beginnelingen, sommigen ko men echter ook jn de avonduren. Ook worden er ritten door het Sterrebos ge maakt, Een speciale instructeur brengt daar een voortdurend wisselend aantal leer lingen de liefde voor de hippische sport b|j. Het begin van de lessen bestaat uit bet Ieren opzadelen van een paard, het verzorgen en het leren omgaan met het dier. Dan moet de leerlingen, zoats dat in vaktermen heet, „zijn zit krijgen"', en dan volgt het stappen, draven enzovoorts. Meestal zijn twintig lessen voldoende om na afloop te kunnen zeggen „ik kan paardrijden". De leerlingen komen lang niet alle maal uit Schiedam. Ook veel uit Vlaar dïngen. Dat zjjn vooral de ruiters, die vroeger bij de op auto en benzine over geschakelde rultervererdglng „Die Flar- dinga Ruiters" reden." ,Dc SCHIEDAM, maandag De SPV Vryheld" nam met 258 duiven deel de wedvlucht uit Orleans, afstand 480 km. Door storingen van het weer en de regen kwamen de duiven traag en onregelmatig binnen. Uitslag; 1 5 38 H. v. d. Steen; 2 11 28 40 H. Ha- jn; 3 17 30 39 W. de Winter; 4 9 38 26 43 44 P. Pols; 6 7 19 22 G. Barzilay; 8 16 47 W. Poort; 10 23 27 44 P. Verlinde: 12 J. v. d. Ent; 13 20 Joh. Christen; 14 24 37 48 53 J. Doej aarden: 15 M. Putters; 21 25 35 42 K, Muilwijk; 29 46 J. Westerhalt; 31 L. Wijnen; 32 3. Duimel; 33 M. de Potter; 34 J. Westerholt jr.; 36 A. Houtsma; 45 J. Blanv 49 54 C. Lens; 50 gebr. v. d. Windt; 52 D. C. Bakker. Uitslag lo terij Pro Juventute SCHIEDAM, maandag Bij de verlo ting die gehouden is ten bate va» de vereniging Pro Juventute Schiedam, zijn de prijzen gevallen op de volgende num- mers: i Gelijkspel tegen HION, terwijl HOV ivon SCHIEDAM, maandag DHS heeft de boot gemist. De Schiedam- se voetbalclub die dit seizoen zo dichtbij de tweede klas kwam, heeft in de eindfase gefaald. De Schiedammers moesten vorige week al HOV voorbij laten gaan en zondag won. HOV met 0van. OD1 en DHS speelde met 1—-1 te gen HION gelijk waardoor HOV kampioen werd met liefst drie punten voorsprong. Het restant je voetbat bracht Schie dam dus geen vreugde, mede doordat SVDPW dat al eenmaal verloor ln de stryd om de Gouden Plak van de RVB zaterdagavond niet verder kwam dan 11 bü A SB. Ook zondagavond speelde SVDPW, in Nienwenhoorn de return- match zodat het Schiedamse voethal nog een enkele wedstrijd: SVDPW—ASB wacht. Kansen heeft DHS genoeg gehad op eigen terrein tegen HION maar de doel- njpe kansen bleven onbenut. DHS begon echter goed. Reeds in de vierde minuut kopte Hans Roozen een voorzet van De Jager door naar Cock de Zwart die kei hard inschoot. (1—45).Hierna heeft DHS voortdurend, gefaald. Vrijwel steeds heeft DHS het doel van de Rotterdammers belaagd. In de eerste helft kwam HION nog wel tot tegenaan vallen maar de achterhoede van DHS was niet te passeren. In de tiende mi nuut kreeg Cock de Zwart een trap tegen zijn enkel, hij viel uit en dat werd DHS noodlottig. Van Leeuwen kwam op de mid voor plaats en hij was het die vlak na rust drie kansen miste. Het overwicht van DHS was toen heel groot. HION kwam tot slechts een enkele aanval en dat leverde dan ook de gelijkmaker op. Uit een verre trap kon de rechtsbuiten met een vrij veld voor zich de gelijk maker scoren bij de aanvang van het laatste kwartier. Geheel DHS drong daarna vergeefs op naar het doel van HION, doch hefc bleef 1—3, Esperanto-ageiicfo SCHIEDAM, maandag Merkredon, la I9an de junia pro vizitado de sro Van- delmg al Schiedam la klubvespero ne okazos. Gis la sekvanta, semajno. Op Spieringshoek SCHIEDAM, maandag Op het Tennis park Spieringshoek beginnen vandaag de Schiedamse Kringkampioenschappen ten nis, die tot en met zondag 23 juni duren. Onder de kring Schiedam vallen de plaat sen Schiedam, Vlaardïngen, Maassluis en Hoek van Holland. Ex wordt gespeeld ln 3 klassen, t.w. B-, C- en een veteranen- klasse. In de klasse B komen de sterkste spelers nlt. Bij de heren oa. de Keep SmUing-leden A. Holman, H. Meijer, J. v. d. Laan en de Vlaardlngcrs R. Stork, W. Dwarshuis, gebr, Jlskoot en v. d, Starp. Geplaatst als nr. 1 is R. Stork en als nr. 2 A. Hofman. Verwacht wordt dat deze twee heren de finale zullen bereiken. Bij de damts B is Keep Smiling goed vertegenwoordigd door mevr. Koudstaal, mej. E. Voorwinden, mevr. E. Blaisse, mei, E. Kleis en mevr. T. Broere. In. deze afdeling wordt het een clubaangelegen heid, Jammer dat de dames van Maas- Vlaardingen niet hebben ingeschreven, daar zij met de dames van Keep Smiling do sterkste dames van de kring hebben. Bij de heren-dubbels weer de strijd Keep SmilingMaas-Vlaardingen met als sterkste paren. R. StorkN. Jiskoot en A. HofmanHoogendcom. In de laagste afdeling C zijn het weer de dames van Keep Smiling die wy in de finale verwachten, n.l. mevr. Sigter- lan en mevr. Magnin, Bij de heren C zyn H. "Wieche van Keep Smiling en H. v. Teeffelen van TSF als nummer 1 en 2 geplaatst Heren-dubbel C als een geplaatst de jeugdige dubbel H. Techraacher— J- Beijer en als nummer 2 de TSF'exs W. BaardN. Spithoven. Bij de dames-dubbel C zyn als nummer een geplaatst mevr. Magninmevr. Sig- terman van Keep Smiling en als 2 de da mes A. NesseP. Ruseier van Vice Versa. In totaal zal, voordat zaterdag en zon dag de finales worden gespeeld, de wed strijdleiding 150 partijen moeten verwer ken. Maar de heren A. Hofman en W. Magnin, die de wedstrijdleiding in han den hebben, beschikken over een grote ervaring en over de negen prima banen van het Tennispark Spieringshoek. Zodat wij verwachten, dat het belangrijkste Schiedamse tenniseuenement een vlot verloop zal hebben. Toegang tot de wed strijden gratis. Bromfietser over de kop geslagen SCHIEDAM, maandag. Op de B.K.- laan is de 16-jarige bromfietser J. S. uit Rotterdam, toen. hij bij het inhalen van; een andere bromfietser achterom keek, tegen een stoeprand opgereden, over de kop geslagen en tegen een lichtmast terecht gekomen. S. kreeg een hersen schudding en is in het gemeentezieken huis ter observatie opgenomen; de brom fiets werd vrij ernstig beschadigd. SCHIEDAM maandag. Op de Appel- marktbrug is zondagmorgen om 10 uur de bromfietser M. V. die In verwarring raakte door een langsrijdende auto op de Lange Haven, tegen de ijzeren Ieur ning aangereden. Hij reed te hard en slipte op het houten brugdek. De heer V. kreeg snijwondan en is in de dr. Nolet- stichting verbonden. Zijn duo-passagier M. J. P, kreeg schaafwonden. Hu int twertiff jaar dekte hi§ J kekher kerkse kuisen met riet GXJS GRAAFLAND in Opperduit een buurt- N.-hap onder Lekkerkerk zit er maar lelijk mee: 44 jaar was hij de rietdekker in zijn dorp en thans is hij uitgerangeerd door gewrichtsreuma- tiek. Verbitterd is hij niet, alleen maar bezorgd voor de toekomst want met 55 jaren valt het niet mee een ander beroep te kiezen. Eigenlijk voelt hij het als een vernedering, dat hij niet meer volwaar dig kan werken. En wie zal dat deze man, die de dalten van de boerenbehuizingen in Lekkerkerk maakte en onderhield, kwalijk nemen? GÏJS GRAAFLAND heeft zjjn bedrijf moeten overdoen, We hebben hem eens opgezocht in zyn oude boerderij, o itiurljjk ook met riet gedekt. Iedereen kent Graafland ais „Gijs de rietdekker", een erenaam, die zijn vader en groot vader een een tweetal broers met een kleine variant ook hebben gedragen. In Berkenwoude, Ouderkerk aan de IJssel, Krimpen aan de Lek en Bergenambacht beklom hij „stel lingen" zoals in de streek van de Krlmpenerwaard de boerenhoeven ook wel worden genoemd. TOT zijn veertigste jaar ging alles goed. Toen Inreeg hij last van de reuma. „Hoofdzakelijk m mijn benen," aldus Graafland en veel werk met bet dekken doe je met je knieën. En dan komt hij los en vertelt van zijn. werk, over de opbouw van zo'n dak: hoe op de spanplaat, die op de tu rust, sparren worden geplaatst die naar boven, naar de nok lopen. In het midden van deze spanplaat en nok wordt een gording gelegd, en de sparren, die 45 cm uit elkaar liggen, worden verstevigd met panlatten, die ongeveer 28 cm uit elkaar liggen. Als dit onderwerk klaar is, komt er een spreilaag van lang mat riet op het beste riet, dat langs de oevers van de Lek te vinden is. Deze laag is 5 can dik. Daarop komt het dekriet, dat 25 cm dik is, zodat bet gehele dak een dikte heeft van 30 cm. Zo'n dak gaaf wel veertig jaar mee en dan kan het nog worden gerepareerd. SCHIEDAM, maandag. Twee Schie damse zeelieden, de 22-jarige D. van 't Z. en dc 20-jarige H. B. zijn zaterdag morgen heel vroeg, na een druk bezoek aan diverse cafe's aan het spelevaren ge gaan ln een bootje van de Havendienst dat in de Schie lag. Van *t Z. Is daarbij* over boord geslagen en kon slechts met moeite door zijn kameraad op het droge geholpen worden. Nat en wel werd de tocht door de stad voortgezet, maar op de Marconistraat hebben de zeelui bij de St. Jansschool ruiten ingegooid om te kijken of zij m die school droge kleding konden vinden. Zij zijn echter niet binnengekomen, want de agenten uit een surveillanceauto hoor den het rinkelen van de ruiten zodat de twee onder de Invloed van sterke drank verkerende zeelui in de schooltuin ge pakt konden worden. Bromfietser botst op voetgangers SCHIEDAM, maandag. Twee Noorse zeelieden F. W. en E. P. opvarenden van: het bij Wjlton-Feijenoord liggende schip „Torvanger'', zijn op het Rubensplein zondagavond om 7.15 uur bij het onvoor zichtig oversteken tegen de 19-jarige bromfietser B. ML nit Rotterdam opgelo pen. B. sloeg over de kop maar werd slechts licht gewond. De schade aan het rijwiel is vergoed. SCHIEDAM, maandag Het heroveren van het tweedeklasserschap zal Schie dam dit seizoen niet gemakkelijk vallen ln de derde klas van de KNHB. In de beslissende honkbalmatch Schiedam HMS heeft Schiedam namelijk een ge duchte klap gekregen. Leider HMS speel de beter dankzy het pitehen van werper Stilting. Daardoor heeft HMS na een 1- zege nu ongeslagen de leiding met vijf punten voorsprong. Schiedam zal heel wat moeten doen om de achterstand weg te werken, ook al is Ijet seizoen nog jong. Voor SW kwam de aansluiting met de kopgroep in de overgangs-klasse tot stand, omdat SW met 2—0 won van het Nij meegse De H&zcnkamp. Ook hier echter veel spanning omdat de clubs naast elkaar stonden in de -middenmoot, maar SW greep in het enerverende duel in de laat ste slagbeurt Verrassend na een 0—0 Stand met twee treffers de volle svlnst. Schiedam-HMS 1-2 Het talrijke publiek heeft enigszins te leurgesteld gezien dat favoriet Schiedam minder goed was dan HMS. Vooral wer per Stilting droeg goed bij tot de zege van de gasten. In de tweede inning plaat ste catcher De Bree een honkslag, Tie- lemans volgde met een slag en vervol gens was de slag van Tersteeg goed voor het scoren van De Bree. Krauwer ge bruikte m de derde inning een fout van Joop Lupker. Een opofferingsslag van Mekes brach hem verder op het vierkant en de slag van Stilting werd voldoende oor de 02 stand. De spanning werd groter toen Joop Tet- telaar een stootslag plaatste in de vierde inning. Harry van der Vaart en Jan van Naamen. plaatsten opoffermgsslagen, zo dat Tetteïaar spnntkloar naar het derde honk schoof. Henk Kempen legde het hout er op waardoor Tetteïaar naar de thuisplaat stormde. Een slag van Stilting maakte HMS nog gevaarlijk maar het goede veldwerk van Schiedam bedwong de aanval. Schiedam kreeg op vier-wijd het eerste en tweede honk bezet in de achtste in ning, maar twee Schiedammers sneuvel den en een harde line-drive van Harry van der Vaart werd goed gefield door 'Tersteeg. In de laatste inning bleef het le prijs 2369; 2e 0254; 3e 0516; 4e 0765; 1—2 tot dat werper Stilting de laatste 5e D701* 6e Q056; 7e 0507; 8e 1712; 9e 2075; Schieöam-hitter met drieslag naar de 10e 3295; 11e 0299; 12e 2407; 33e 3797. 'kant stuurde. Werpersresultaten: Stilting (HMS) 12x3-slag, 3x4-wijd en vier honkslagen tegen; Jan van Naamen (Schiedam) 7x3- slag, 2x4-wijd en. vijf honkslagen tegen. Schiedam 2-33. Palis 17-6 In een goede wedstrijd sloeg Schiedam 2 ia Nijmegen Baseball Palis met 17—6. Het zag er in de aanvang niet naar uit dat Schiedam met zoveel verschil zou win nen. De homerun van werper Bos werd goed voor een 3—0 voorsprong voor de thuisclub in de tweede slagbeurt. Arie Zonneveld verkleinde de achterstand op een slag van Bart van der Toorn. Schie dam kwam naast de Pails in de vijfde inning op slagen van Van der Toorn en Nico Huet. Dick Molenaar gaf de fraaie beslissende honkslag Bos en Houterman voerden de stand op tot 53 maar negen Schiedammers marcheerden over de thuisplaat m de zesde inning. Zonneveld en Dick Molenaar plaatste goede honk slagen en Jan Osephms plaatste een drie- honkslag. Schiedam voegde er in de ze vende inning vijf punten aan toe door fouten van de gastheren en een. homerun van Piet Cambeen. Bos kon dankzij een tweehonkslag van Bolleman de stand op 17S brengen. Tegen het slaggeweid van Neptumrs 2 was Schiedam 3 niet opgewassen. "Wer per Adrie Schol kon daar niet tegen op. Met o.a. zes honkslagen scoorde Neptu- nus negenmaal in de tweede inning. Lcx den Hoed redde met vier wijd in de vier de inning de eer. De Rotterdammers be paalde de uitslag op 181. SCHIEDAM, maandag. De 6-jarige Jacobus O. uit Rotterdam, die met zijn ouders op bezoek was bij de veehouder P. M. H. aan de Joppeiaan in Kethek heeft bü het spelen met van huis mee genomen lucifers zondagmiddag om 4.15 uur de hooiberg van de heer H. in brand gestoken. Het hele rieten dak van de hooiberg en een deel van het houtwerk werd ver teerd door de vlammen. De brandweer o.Lv. de heer Putters heeft het vuur kun nen blussen met drie stralen. De heer H. was verzekerd. uujiuuuiiisiea. best gedaan de „Opel-rit Vlaardingse VLAARDÏNGEN, maandag. Over goede wegen door dc mooie streken het "Westland hebben 74 automobilisten zaterdagmiddag hun uiterste best om een succes te boeken in de 1963", georganiseerd door de Opel-dealer. Na afloop werd in gebouw Muzanda de uitslag bekend gemaakt, waarbij bleek, dat de heer H. J. de Haas met 104 strafpunten in het bezit kwam van de autoradio. Tweede werd C. Bruystens met 126 en derde C. van Elde- ren met 128 strafpunten. Bij de dames was het mevrouw Rooden- burg, die met 156 strafpunten het beste resultaat boekte. Mej. Va» Bochoven en mej. Zonneveld deelden de tweede en derde prys met ieder 156 strafpunten. Reparatie vormt tegenwoordig hoofdschotel in het rietdekkersvak, dat steeds minder wordt beoefend. In al die jaren, dat Graafland dag in dag de daken opklom, heeft hij niet één splinternieuw gelegd. „Wel mijn vader en grootvader" zegt hy. En zo kunnen we dan wei als vaststaand aannemen, dat praktisch alle daken ln de omgeving van Lekkerkerk, die met riet zijn gedekt, op een behoor lijke leeftijd kunnen bogen. Scholen en kerken BEHALVE voor boerderijen wordt in deze omgeving praktisch geen riet gebruikt voor daken. In België is dit anders, daar rijn zelfs scholen en kerken met riet gedekt Van riet zegt men ook: „in de zomer koel, in de winter warm". En dat is vol gens onze zegsman ook zo. Alleen: als hij vroeger een boerenstal opnieuw moest dekken of repareren, dan ging hij eerst eens kijken hoe het er binnen bij stond, want: de vochtige adem van de koeien verstikte "het hout van de zolder of til wel eens in een dergelijke mate, dat de til slechter was dan het dak. Dan was uxtkyken de boodschap. De pryzen, van riet zijn tot behoorlijke hoogte gestegen. Vroeger kostte een bosje riet 19 cent. Thans schommelt deze prijs om de gulden. Smerig en stoffig was het werk soms. Vooral bij grote vernieuwingen, waar ge hele dakgedeelten moesten worden ver nieuwd en de oude laag werd verwij derd. Het dekkerswerk wordt, volgens de heer Graafland, uitgevoerd van half maart tot het laatst van oktober. De winter maanden bracht men door met het riet snijden langs de rivieroevers en andere karweitjes. Uit ervaring spreekt de riet dekker, als hij vertelt, dat de westelijke kant van de rieten daken tweemaal zo vaak moesten worden vernieuwd of ge repareerd. De oorzaak hiervan is het snellere slijtageproces, waarvoor wind en regen zorgen. Rustig bekijken IGELUKKEN heeft rietdekker Graafland nooit gehad. „Gelukkig niet" zegt hij. „Heelwel, als je jong bem durf je" alles en is geen dak te hoog of te stijl. Maar als je ouder wordt zakt dat wel af en ga je je werk van te voren heus wél eerst rustig bekijken." Urenlang zou Graafland zo wel kunnen, praten over alles wat hij in zijn lange loopbaan heeft meegemaakt. Vier en veertig jaar lang dak op dak af, in zon neschijn maar ook in koude regenbuien drukt een stempel op iemands leven Het gaat hem aan rijn hart dat hij niet meer actief kan zjjn op de daken. Hij heeft lang en veel gewerkt, „werk waar je soms groos op was", zegt hy zelf, JpEN sierlijk lijnenspel leveren de houten spanten op van deze enorme loods, die momenteel aan de Niauwpoortweg wordt opgetrokken, vlak by de Hulpbrug. Deze loods van 126,4 meter lang en 40 meter breed (dat is nog groter dan de toekomstige Sporthal) is bestemd voor opslagruimte met garage en smeerbrug van het Opslag- en Transportbedrijf N.V. J. L. Koot te Rotterdam, dat zo een vestiging krijgt in Schiedam. Het aannemingsbedrijf N.V. Berghout Zoon uit Rotterdam voert het werk uit op ontwerp van architect J. Steenstra uit Vlaar- dingen. Mensenkennis JS GRAAFLAND is in zijn xietdek- kersloopbaan een man geworden ihw. mensenkennis. Met plezier denkt hij te rug aan zijn vele kopjes koffie, thee en> soms waui eten, die hij bij zijn klanten, meestal boeren in de omgeving van Lek kerkerk, heeft gekregen. En met trots vertelt hij dat de meesten zeiden op zijn vraag wat en hoeveel er moest* gebeuren: „Je doet maar wat jc denkt dat er moet gebeuren, dan is het altyd goed." Drie maal in zijn leven heeft Jijf het meegemaakt, dat hü bü de af rekening van een dak een fooi kreeg! En dat deed zijn hart goed, want collega's uit de omgeving, die zeker zo lang het rietdekkersbe-- drïjf hadden uitgeoefend, hadden dit nog nooit gehad. „Een bewijs, dat mijn werk gewaardeerd werd," vond Graafland. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, maandag. Maassluis besteedde "vrijdagavond veel aandacht san zijn bijna duizend deelnemers(sters) aan de Avondvierdaagse. Met bloemen, getooid trokken zij door de gemeente; zeer velen bevolkten de trottoirs van de wegen waarlangs de tippelaars kwamen. Deze laatste avond verzamelde men zich aan de F. J, Troelstraweg, waarvan de tippelaars startten. Ditmaal was het Kunst Na Arbeid met drumband, dat aan de vierde avond luister byzette. Ook in de stoet liepen nog leden van de drumband mede. Men defileerde langs het raadhuis aan de Hoogstraat, waar de beide wethouders (de burgemeester was verhinderd) op het bordes het wandel festijn in zijn volle glorie konden aan schouwen. Op het plein van de Ko ningin Wlhelminaschoo 1 werd verzame len geblazen. De secretaris van de wan delsportkring Rotterdam e.o„ de heer Bagijn, sprak de deelnemers toe en bracht dank aan de organisatoren, di rectie van de V.T. en het gemeentebe stuur voor de medewerking, die ook deze avondvierdaagse had ondervonden. Wethouder J. van Gelderen reikte aan de heer Schepens uit Maasland, die voor de tiende maal de avondvierdaagse had meegelopen, de gouden herlnnerïngsme- daille uit. De recordhouder was de heer Romers uit Rozenburg. Hij boekte de 14e vierdaagse op zijn naam. Ook de avondvierdaagse is voor de or ganiserende plaatselijke wandeïsportver- emgingen te Maassluis een groot succes geworden. Een record aantal tippelaars hep mee en het aantal uitvallers van de 950 sportlui bleef tot enkele onge lukkige lopers beperkt. permanent p/issé S modetinten

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1