Gouden „Eendracht hoeft echt niet stil te gaan zitten Panorama Schiedam plm. 1900 SCHIKHOF WINNAAR Schiedam had weinig last met Wassenaar SVV 2 is kampioen Spoedig bouw activiteit in Kethel door beter gemiddelde De Zeeuw op gelijke hoogte tweede plaats evenwel via percentage-berekening Records veel scherper SVV-toernooi A-junioren Wilton-heren toch kampioen tofte" Negen inbraken opgehelderd Overreden hond afgemaakt AGENDA Geschenk Prijs voor Animo VIERSPELENKAMP SLOOT BILJARTSEIZOEN AF Met sportief verrassende ontknoping Nog normaal Geen eerbied meer voor reputaties Knock out... Slopende zenuwen Percentage HONKBAL Objectiviteit belangrijker dan commercie VFC winnaar Twee concerten Iïarpe Davids Mooie, prestatie HANDBAL )fA A AD AG 24 JUNI 1963 receptie van woningbouwvereniging (Advertentie LM.) Ga er nü op ulc en koop de mooistezooieritoffen voor min der dan de halve prijs. Want morgen beginnen wij met de verkoop van duizenden meters zomerstoffen. Hen hele fabricksvoorraad van katoenen imprimés, satin cotton en kin derkatoen. Honderden rollen zomerstoffen, stuk voor stuk van dit seizoen, koopt U nu door elkaar per meter voor nog géén ander halve gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur Be gint de verkoop van deze grote partij zomerstoffen, voorstrand en vakantiekleding, rokken, kinderkleding en zomerjurkjes, in diverse dessins 49/2 en vele kleureR, per meter iy Géén ld. of schrift, btst. SCHIEDAM, maandag:. Door de ar restatie van de Rotterdamse metselaar F. W. B., die bekende een zeer groot aantal diefstallen en inbraken gepleegd le hebben in Rotterdam en omgeving, i'tjn ook negen inbraken in Schiedam tot klaarheid gebracht. Het betreft de volgende inbraken: Bij de heer W. v. S. aan de Francois Haver- schmidtlaan op 6 oktober 1961, buit ƒ10; btj mevrouw M. v. G. aan de Nassaulaan op 15 januari 1962, buit 40; bij ds. A. D, K. aan de Willem de Zwijgerlaan op 24 februari 1952, buit ƒ70 en 5 gouden tientjes; bij mevrouw H. B.-S. aan de Charlotte de Bourbonstraat op 25 febru ari 1962, buit ƒ10; bij de heer R. M. M. A. aan de Francois Haversehmidtlaan op 6 april 1962, buit ƒ10 en een zilveren briefopener; bü de heer C. J. J. v.d. M. aan de Burg. Knappertlaan op 24 novem ber 1962, waar de inbreker door een hond is verdreven; dezelfde nacht bij de heer R, F. P, aan de Burg. Knappertlaan. waar niets vermist wordi en tenslotte bij een filiaal van de Gruyter aan de "s-Grave- landsestraat op 23 september 1962 waar grote schade is aangericht aan de brand kast, maar geen buit werd gehaald. SCHIEDAM, maandag Zondagavond om half twaalf is op de Burg. Honnerlage Gretelaan een hond door een RET-bus overreden en zwaar gewond. Het dier liep aan de lijn bij de eigenaar, de heer J. C. v, M., maar rukte zich los en kwam zo onder de bus. Op verzoek van de eigenaar heelt een agent met een schot uit zijn re volver het dier uit zijn lijden verlost. Toen zaterdagavond een paar honden aan het stoeien waren voor de winkel van de heer W. v. B, aan de Groenelaan, wilde diens eigen hond er ook bij zijn4'en sprong pardoes door een grote winkelruit, die in scherven ging. Met een opvarende van een Finse boot die bij de Nieuwe Waterweg ligt, is een hondje meegelopen, een zwart-wit dier {Set peningnummer 116653. De hond zit nu in het Dierentehuis Daar is ook een her dershond ondergebracht, die hevig be bloed op het Hoofdplein is aangetroffen. De kurkfabriek van een grote ex portfirma in Cacilhas bij Lissabon is za terdag afgebrand waarbij 7.500 ton kurk een prooi der vlammen werd. (AFP). APOTHEKEN Apotheek Van Westendorp, Parkweg. Stedelijk Museum, dag. 1017 uur: gou aches van tien Nederlandse schilders: prenten en tekeningen van Oud- Schiedam en expositie over gedistil leerd. BIOSCOPEN Rassage, 2 en 8.15 uur: „Helden sterven jong". Monopole, 2 en 8 uur: „En zij schaam den zich niet". DIVERSEN Marijke 8 uur: NUSO Propaganjda-avond Heinslasstraat 7 uur Jeugd Jolijt. Zeep kisten-race. SCHIEDAM, maandag Tal van vrien den V3n de Woningbouwvereniging „De Eendracht" hebben zaterdagmiddag bij de. receptie ter gelegenheid van bet vijftig jarig bestaan van deze vereniging hun gelukwensen aangeboden. Namens het ge meentebestuur kwam de wethouder mr. M. J. M. van Kinderen naar gebouw Cbr. Sociale Belangen, er kwamen vele amb tenaren, bestuursleden van zustervereni gingen en leveranciers. Voor de leden en huurders bood de heer M. van Veen als geschenk twaalf zetels voor de bestuurs kamer aan. Secretaris M. NIeuwstraten kreeg een reisnecessaire omdat hij 35 jaar bestnurslid is. Van de Nationale Woning raad ontving het bestuur de dertiende stoel die als voorzltterszetel dienst gaat doen. Veel bloemstukken en zelfs een taart opgemaakt in „ivoninghouwsfeer" gaven dit feest een fleurig karakter. Voorzitter H. de Ronde heeft alle sprekers dank gezegd. Voor de Nationale Woningraad sprak de heer Ter Horst over de problemen van de laatste vijftig jaar. Hij zegde toe dat zijn organisatie met de architect van de jubilerende vereniging zal trachten ook in de heel oude woningen de nodige verbete ringen aan te brengen. Sprekende over de toekomst was het hem niet duidelijk wat het zal worden. Hij hoopte dat de dertiger jaren niet terug zullen keren en daarom dienen de woningbouwverenigingen met elkaar een stevige band te vormen om de aanvallen te kunnen pareren. Hij hoopte dat ook de verenigingen meer financiële armslag zullen krijgen. Voor het district Zuid-Holland sprak daarna de heer Gosen die opmerkte dat er al meer woningbouwverenigingen aan gesloten by de Nationale Woningraad bet gouden jubileum hebben gevierd. Dank bracht hij de Eendracht omdat deze 50 jaar geleden, gegrepen door so ciale nood, honderden gezinnen aan goede woningen heeft geholpen. Wethouder Van Kinderen bracht even eens dank voor wat Eendracht heeft ge daan. Als jubileumgeschenk kon de wet houder mededelen dat de aannemtogssom voor het bouwen van woningen in drie lagen in Kethel gereed is. Hjj zei dat de zaak vele malen moest worden bekeken maar dat het nu zover was dat volgende week een gesprek kon worden gevoerd met het hoofd van de afdeling financiën voor de bouw van de premiewoningen, die „Eendracht" en „Schiedam Vooruit" in Kcthel-Groenoord gaan zetten. De wethouder zei dat er nog woning wetwoningen moeten worden gebouwd op lege hoeken In Nieuwland. De Eendracht kan dus met nieuwe activiteiten beginnen, maar de moeilijkheid is de kwestie van prijzen en contingenten. Er worden twee bejaardentehuizen gebouwd, waarvan één niet-gesubsidieerde en er zijn twee be-; j aardentehuizen in voorbereiding, waar van één in de premiesector. Als de be jaardencentra eerder starten zou de bouw van. de woningen voor de Eendracht begin 1S64, anders eind 1963, plaats vinden, Nu men pleit voor meer gesubsidieerde bouw, zag de wethouder nog meer kansen voor de woningbouwverenigingen. f,1/ AN NEER men op het einde van de vorige eeuw vanuit de richting Ouerschie VV Schiedam naderde, dan strekte de stad zich als een breed panorama uit. Op de tekening zon vele kenmerkende gebouwen en molens van Schiedam te zien. Van links naar rechts zijn het: de Watermolen van de Oost-Maihenesser- polder, de Singelkerk, de molen „De Batavier", de molen „De Eendracht", de molen „De Washington", de Frankelandsekerkde molen „De Oost", de molen „De Witte", de Lange Havenkerk, het St Jacobs Gasthuis, de Grote Kerk, de mo len ,J)e Walvis", het Stadhuis, het Beursgebouw, de molen „De Polmboom" en. de "DC N°ürd OCTAVE DECONINCK. SCHIEDAM, maandag Voor de derde achtereenvolgende maal heeft de Chr. gymnastiekvereniging „Animo" uit Kethel de eerste prijs gewonnen bij de wedstrij den van de Kring Maasmond van het KNCGV in De Lier. Bovendien wonnen! de meisjes zaterdag bij de vrije oefening; een eerste prijs, de jongens wonnen in eerste graad toesteloefeningen een tweede prjjs. SCHIEDAM, maandag Om 2.30 uur in de nacht van zaterdag op zondag is de heer J. F. A. met zijn auto tegen, een lichtmast op de Westfrankelandsedijk op gereden, doordat hij de stoeprand raakte en zo de macht over het stuur verloor. Door de gebroken voorruit liepen de heer A. en naast hem gezeten echtgenote smj- wonden op, die in bet gemeenteziekenhuis zijn verbonden. De auto werd zwaar be schadigd en de lichtmast zodanig verbo gen, dat de leidingen kwamen bloot te liggen. DE AL RIJKE historie van de Vier- spelenkamp (vooral wanneer men bedenkt dat dit toernooi alleen omvat het biljartdistrict Schiedam, dus maar een klein stukje van biljarten Neder land) is dit jaar toch wel aanzienlijk uitgebreid. Vooral door de niet minder dan vier recordverbeteringen, waar van er dan drie betrekking hadden op betzelfde getal (serierecord libre). Daarnaast was er één evenaring van een bestaand record. Te opvallender is dit, omdat de laatste recordvestiging dateerde van 1957. Alleen werd daar na nog maar eenmaal een bestaand record geëvenaard. IN DE Vierspelenkamp 1963 werd het particulier moyennerecord libre van C. Köneman van 1954, 31.25, dat door J. H. van Duijl in 1958 werd ge ëvenaard, door B. de Zeeuw gebracht op 41 66, Het serie-record, dat met 144 caramboles eveneens door C. Köneman werd gevestigd in 1954, werd zelfs driemaal verbeterd, alle drie keren door B. de Zeeuw, die het achtereen volgens bracht via 194 en 221 caram boles op 268 (gevestigd op 18 juni 1963, waardoor het serierecord 221 caram boles slechts 24 uur stand hield). Op de erelijst van de serie drieban den kwam ook de naam J. H. van Duijl, die het al in 1949 door wijlen N. van Huët gevestigde serierecord met 8 caramboles, dat E. Hekman in. 1951 evenaarde, eveneens behaalde. Boven dien evenaarde J. H. van Duijl het partijmoyenne in het êénbandstoten. DE NIEUWE recorölijst van de Vier spelenkamp, een voor geheel Ne derland uniek biljartevenement, ziet er thans als volgt uit: Libre: particulier moyenne B. de Zeeuw (1963) 41.65; hoogste serie B. de Zeeuw (1963) 268 caramboles. Kader: J. H. van Duijl (1954) 43.75; hoogste serie J. H. van Duijl (1953) 127 caramboles. Eénband: moyenne C. Köneman (1955) en J. H. van Duijl (1957) en 1963) 6.00; hoogste serie J. van Eijk (1955) 20 caramboles. Driebanden: part. moyenne J. H. van Duijl (1957) 1.818; serierecord N. van Huët (1949)E, Hekman (1951) en J. H. van Duijl (1963) 8 caramboles. HET lijkt one geen te stoute veron derstelling, dat een aantal records van de door de verhoogde interesse van een aantal betrekkelijk jonge bil jarters als deze voor bet biljart district Schiedam behouden blijven in de Vierspelenkamp 1964 opnieuw zullen worden verbeterd. Wanneer spelers als de Schiedammers De Zeeuw en Schikhof, aangevuld met b.v. een Van Soelen, zich intensief gaan toeleggen op kader (waar zij toch toe zullen moeten komen), dan kan in de eerste plaats daarin het serierecord worden verbeterd. Dit jaar werd het serierecord één banden al driemaal heel dicht bena derd en zo zijn er nog meer aanwy2i~ gingen, die duiden in de richting van nieuwe records. Belangrijker echter is nog: er zijn aanwijzingen, die duidelijk in de richting van spelpeil ver betering wflzen. Waarmee onze laatste opmerking over de Vierspelenkamp 1663 aan het papier is toevertrouwd E sp er auto - a gendo SCHIEDAM, maandag. Merkredon, la 26an de junio klubvespero. Ni kon- versaeios ce kino v. Gink Ploegstraat 39. Venu antaü via ferio al Esperantujo. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN, maandag De Vierspelenkamp heeft een verras sende ontknoping gekregen. Aan het einde van de derde, laatste, ron de, die zaterdag werd gespeeld, akon men zelfs de rangorde van de avond tevoren nagenoeg omkeren. Dit als uitvloeisel van de resulta ten: Schikhof klopt Van Duijl met 100 en De Zeeuw wint van Van Eijk met 9X (I), uitslagen die praktisch niemand voor mogelijk had gehouden. De finalisten De Zeeuw en Schikhof kwamen daardoor in puntenaantal gelijk. Maar omdat Schikhof veel minder verllesca- ramboles had dan De Zeeuw, komt Schikhof in de eindrangschikking van deze achttiende vierspelenkamp op de ereplaats: 1 Z. Schikhof 18 punten, 2 B. de Zeeuw eveneens 18 punten, 3 J. H. van Duijl 13 en 4 J. van Eqk 11. hij te vaak stiftte en aldus ontijdig serie- (tje)s zag onderbroken, was zijn zuiver heid kwijt en kon in. de nastoot zelfs geen puntenverdeling meer bereiken. Trager verliep ondertussen het treffen tussen Van Eijk en De Zeeuw. Eerst was de laatste, wiens kracht als kadnst bijzon der ver achterblijft bij het libre, op zo'n grote afstandv van Van Eijk, dat een de- backle dreigde. Maar Van Eijk, die enkele keren last van de ondertussen lager ge komen zon had, ging „stotteren", waar-! door De Zeeuw langzaam op hem kon; mlopen met als hoogtepunt een serie van 57 caramboles in de 28ste beurt. Ten slotte maakte Van Eijk als eerste de 250 caram boles voL De Zeeuw bewerkstelligde toch nog een puntenverdeling door in de na- stoot de hem ontbrekende zes caramboles bijeen te stoten. Ter vergelijking hier nog even de stand voordat men aan de laatste ronde begon: 1. Van Duzjl 13, 2. Van Eyk 10, 3. De Zeeuw 9 en 4. Schikhof 8. Reeds de ver gelijking van deze twee standen moet voldoende zijn om te kunnen begrijpen, dat zowel officials als bezoekers van de SunLight-biljartzaal met groeiende ver bazing het beloop van de ontmoetingen; volgden. Het was nog wel normaal, dat zowel Schikhof als De Zeeuw zijn tegen stander, respectievelijk Van Duijl en Van Eijk, kansloos achterliet in de libre-partij. Daarvoor hebben zij al eerder in dit onderdeel hun kracht bewezen. Schikhof pleegt minstens één serie boven de 100 in elke librepartij op een goede speeltafel te maken (ook zaterdag weer) en van De Zeeuw kijkt men niet meer op van een serie van 213 caramboles. Bijna volmaakt speelt hij de serie américaine. Maar dat De Zeeuw ondanks deze glansserie in zijn achtste speelbeurt toch nog in totaal 21 beurten nodig had om zijn totaal van 375 caramboles vol te maken (waarvan niet minder dan 8 beurten voor de laatste 18 caramboles) wijst er al op, dat hy nog enkele zwakten behoort weg te werken om tot nog grotere prestaties te komen. Ondertussen bood dit zwakke slot van De Zeeuw Van Eijk gelegenheid zijn moyenne iets op te voeren, al bleef dit ver beneden zijn kunnen. Ondertussen had op de andere tafel op zeer regelmatige wijze Schikhof in tien beurten Van Duijl volkomen kansloos achter zich gelaten. Ook de teruggekeerde Schikhof heeft het juiste gevoel voor libre en maakte dit seizoen al grote vorderin gen, waartoe we slechts zijn moyenne in het hoofdklasse kampioenschap libre be hoeven te vergelijken met zijn verrich tingen in dit laatste grote toernooi van het seizoen 1952/63 van het biljartdistrict. De eerste tekenen, dat de Vierspelen kamp 1963 wel eens een verrassende ont knoping zou kunnen krijgen, werden zicht- en voelbaar in de kaderpartijen. Want algemeen werd verwacht, dat daar in de geroutineerde biljarters Van Duijl en Van Eijk wel terug zouden komen om bij wijze van spreken de „jongere broek- op hun plaats te wijzen en van hen een beetje meer eerbied voor hun repu tatie af te dwingen. Inderdaad liep zowel Van Duijl als Van Eijk uit op de respec tieve tegenstander. Maar toen Schikhof met een serie van 58 caramboles in zijn dertiende speelbeurt op gelijke hoogte kwam met Van Duijl werd de strijd ge heel open. Van Duijl, gehandicapt door Door deze uitslagen hadden De Zeeuw en Schikhof zich als volwaardige titel kandidaten aangediend en waren de één band- en driebandenpartijen van groot belang geworden. In deze spelsoorten zou den de routinees toch wel laten zien, dat zij zich niet zomaar zouden laten verdrin gen... Maar wat gebeurde? Schikhof scoorde al in zijn tweede beurt negen één- banders en dat betekende tegelijkertijd een stevige basis voor een vrijwel onbe dreigde overwinning op Van Duijl. Op de andere tafel bracht De Zeeuw het tot zelfs 16 caramboles in zijn vierde beurt en toen hij daaraan nog een serie van zeven in de achtste beurt toevoegde, kon Van Eijk zelfs niet in de schad»w van de DKC'er blijven. Het was toen al zeker, dat Van Duijl noch Van Eijk meer in aanmerking kwam voor de ereplaatsen. Wie eerste zou wor den, hing helemaal af van het resultaat van de driebanden-partijen, want door De Zeeuws remise in de kaderpartij ston den na drie partijen Schikhof en De Zeeuw met 16 punten gelijk. Het is te begrijpen, dat onder deze om standigheden het tamelijk zenuwachtig toeging in deze slatpartijen, vooral tegen het einde. Schikhof leek eerst regelrecht op een grote overwinning af te stevenen, want hij scoorde 17 caramboles in slechts twintig beurten. Van Duijl had er toen nog maar 7. Achttien beurten later was de stand evenwel 1817 en dreigde zelfs verlies voor Schikhof. Gelukkig voor hem scoorde hij de toen hem nog ontbrekende twee caramboles en kwam Van Duijl in de nastoot niet verder dan de acquitstoot. Op de andere tafel was De Zeeuws voorsprong wel niet zo groot, maar kwam hij bij de stand 1915 toch dicht bij de overwinning. Die laatste carambole wilde evenwel ook maar niet lukken. Van Eijk het spelen met een vreemde keu waarmee kwam tot 19—19. Terwijl men een speld kon horen vallen, bereikte De Zeeuw zijn totaal Dat betekende, naar een minuut later bleek, de overwinning, want Van Eijk kon ditmaal zelfs de nastoot, en daarmee de ene hem nog ontbrekende ca rambole, niet maken- - Door deze volkomen onverwachte resul taten, een 10—0 nederlaag van Van Duijl zijn eerste met deze abnormaal grote cijfers in de lange .reeks en rijke historie van de Vierspelenkamp en een 91 van Van Eijk, brachten Schikhof en De Zeeuw op gelijke hoogte: beiden 18 pun ten. Er werd nog even gesproken over een barrage-ontmoeting. Omdat hiervoor prak tisch geen gelegenheid meer bleek te zijn, omdat de massale prijsuitreiking van het biljartdistrict al op hedenavond staat vastgesteld, hield men zich aan het w. bruik, dat de totaalscore zou beslissen over de volgorde. Vlugge rekenaars kwa- tot 276 verliescaramboles voor De Zeeuw (van de door hem te maken 202o over de drie wedstrijden in de finale) tot slechts 133 voor Schikhof (van de te maken 1800) Omgerekend, betekende dat, dat Schik hof tot een winstpercentage van 92,61 kwam en De Zeeuw tot 86.37 waarmee beslist was, dat Schikhof winnaar was van de achttiende Vierspelenkamp. Ten slotte de gedetailleerde uitslag van de laatste ontmoetingen: Voor de SW'ers leverde het honkbal achter zich mede doordat Dick Molenaar Schikhqf- -Van Duijl 10—0. Libre: Schikhof 325 325 10 101 32.50 Van Du ijl 325 74 10 23 7.40 Kader: Schikhof 225 225 26 58 8.65 Van Dmjl 225 203 26 32 7.80 Eénband: Schikhof 30 30 22 9 3.363 Van Duijl 30 23 22 3 1.045 Driebanden: Schikhof 20 20 39 3 0.512 Van Duijl 20 18 39 5 0.487 De Zeeuw—Van Eijk 9—1. Libre: De Zeeuw 375 375 21 218 rns Van Eijk 375 208 21 61 9.90 Kader: De Zeeuw 250 250 30 57 8.33 Van Eijk 250 250 30 58 8.33 Eénband: De Zeeuw 30 30 10 16 3.000 Van Eijk 30 6 10 3 0.600 Driebanden: De Zeeuw 20 20 44 3 0.454 Van Eijk 20 19 44 4 0.431 Onmiddellijk na afloop van de acht tiende Vierspelenkamp .van het bil jartdistrict Schiedam heeft de heer L. A. Hontelé, de voorzitter van het dis trict, de in alle opzichten vlot x'erlopen grote wedstrijdenreeks gesloten. Hij gaf een kort resumé van het toemooi- beloop, dat een sportief succes werd voor het district en de jongere spelers. Hetgeen op zich een prettig verschijn sel is in de biljarterij, die daardoor in het district Schiedam niet aan verstar ring gaat lijden. De heer Hontelé hebben we al vaak bewonderd om zijn objectiviteit, een voorzitter die in vrijwel alle omstan digheden voor iedereen het juiste woord vond. Des te meer viel het daarom zaterdagavond op, dat hij bij de sluiting van dit toernooi op één on derdeel de commercie liet prevaleren boven de objectiviteit in de ama teursport mag dat ook niet. Voor waarnemend wedstrijdleider D. Simons en vele andere biljartoffi cials resteert thans alleen nog de af werking van de finale bandstoten in het biljartdisfcrict Schiedam en de massale prijsuitreiking, die voor van avond op het programma staat. een slechte dag op, SW raakte in Haar lem met een 3—0 nederlaag bij Rous wijk weer de aansluiting met de kopgroep kwijt en ook SVV 2 deed het niet best to Haarlem want EDO Z won met 214. Schiedam gaat op de goede weg voort hoewel de achterstand op de leiders niet vermindert. Ditmaal werd Wassenaar met 417 geslagen»maar de tegenstander ge droeg zich 3© onordelijk dat Schiedam niet veel moeite behoefde te doen om Wassenaar op de knieën te drukken. Schiedam 2 verloor met 16 van Trek vogels. Wassenaar-Schiedam 4-17 In de eerste inning kreeg Schiedam de voorsprong die niet meer werd afgestaan. Joop Lupker met vier-wijd en Harry van der Vaart op een fout werden gevolgd door Piet van Ruiven en Piet Cambeen met honkslagen waardoor de eerste drie over de thuisplaat konden rennen. In de gelijkmakende slagbeurt gaf Elligers (die als semi-prof bij SW voetbalt) een da verende honkslag waardoor Pauli binnen kwam en Elligers op een opofferingsslag van Fokker kon scoren. Jan van Naamen plaatste een slag in de tweede inning en Joop Lupker bracht hem naar vier met een stootslag. De vijfde inning gaf Harry van. der Vaart vier-wijd, Piet van Ruiven sloeg hem met een opofferingsslag naar het derde honk en op een slag van Cam been kon Van der Vaart scoren. Toch verweerde Wassenaar zich nog eenmaal, Vermeulen kwam via veldfout op de kussens en daarna sloeg Elligers een homerun buiten bet hekwerk (4—5). Wassenaar had daarna geen adem meer. Elligers, Vermeulen en Buitenaar wier pen in de achtste inning zo slecht dat Van Ruiven, Cambeen en Van Naamen de bal het veld in konden slaan en zij kregen gezelschap van Wout van der Ha ve met vier-wijd die met veldfouten en een slag van Ce es Abresch kon scoren (4—9). Liefst acht Schiedammers slaag den er in de laatste inning in te scoren dankzij een wanordelijk "Wassenaarveld, vete veldfouten en zes honkslagen van de stadgenoten (417). Werpersresultaten: Jan van Naamen tot vierde inning en daarna Cees Abresch (beiden Schiedam): llx3-slag, 3x4-wijd en vier honkslagen tegen; Elligers. Ver meulen en Buitenaar (allen Wassenaar): 9x3-slag, 9x4-wijd en 13 honkslagen tegen. Schiedam 2-Trekvogels 1-6 Eersteslagman Hij man van Trekvogels slaagde er enkele malen in rond het vier kant te draven. De eerste honderdtien meter liet hij reeds in de eerste slagbeurt SCHIEDAM, maandag Onder gunsti ge weersomstandigheden heeft de junior- commissie van SW zondag ln Sportpark Harga het junioren toernooi voor A-juni oren afgewerkt. Elke club bracht twee A-elftallen in het veld. Er werden 32 wed strijden gespeeld. VFC uit Vlaardingen won de eerste prijs met 14 punten en een ruime voor sprong op HOV uit Rotterdam dat met 9 punten tweede werd. Stadgenoot Hennes DVS veroverde met 8 punten de derde pnjs. Amateur Beverwijk werd vierde met 7 punten en SVV sloot met 6 punten de rij. Voorzitter Frans Eykenbroek heeft ui het riot de prijzen uitgereikt. Over drie weken wordt deze junioren- toernoolserie besloten met wedstrijden voor B-elftallen. Dan wordt gespeeld op het hoofdveld aan de Westfrankelandse dijk en dan zal een Duitse club te gast zijn. SCHIEDAM, maandag De Chr. Mu- ziekver. „Harpe Davids" geeft twee con certen en wel maandag 24 juni in de Plantage en maandag 1 juli op het Frans Halsplein. Het programma is als volgt: Koraal, Lobe den Herren, M. Boekei; The Premier, S. Cope; Lustspielouverture, Keler Bel a arr. S. Tiemersraa; Entlang der Weichsel, A. Xurth am v. Hol land. Drumband. Washington Crays, C. S. Grefulla; Van Heutz-mars. A. v. Veluwen. Punjaub, Payne Mol; De Kalief van Bagdad, Boieldieu Mol; l'Impressario in Augustie, Cimarosa Mol; Halleluja, eeuwig dank en ere, J, Wagenaar, bew. dr. C, L. Walther Boer; Crimend, arr. A. L. Glotzbach; Brasses to the Fore, H. L. Walters; Our Director, Bigelon Mol; Koraal; Wilhelmus. een slag van Van Assen verkeerd beoor deelde. Goed veldwerk hield de kussens daarna niet gevaarlijk bezet maar Hijman maakte daar met een honkslag in. de vijf de inning weer een eind aan. Mariens sloeg hem naar thuis. Arie Zonneveld plaatste daarna een honkslag, hij stal het tweede honk en Scbiedam-werper Jan Reyniersse sloeg hem nanr de thuisplaat Hij man echter greep in de zevende inning nogmaals zijn kans. Van Gemert kreeg vier-wijd en de honkslagen van Van Ge mert en Van Assen leverden de 14 sco re op. Martens en Van Assen kregen vier- wijd in de vierde inning en daardoor le verde de driehonkslag van Van Gemert twee punten op. Het slagwerk van. Schie dam 2 was zwak. Werpersresultaten: Van Assen 8x3-slag, 1x4-wijd en een honkslag tegen; Jan Rey niersse (Schiedam) 12x3-slag, 5x4-wijd en. negen honkslagen tegen. Schiedam 4 behoefde niet naar Dor drecht want het terrein van The Hawks werd wegens regenval afgekeurd. SCHIEDAM, maandag Semi-profclnb SVV heeft zondag feest gevierd. Onder grote belangstelling (er waren vrijwel evenveel toeschouwers als gewoonlijk bij de wedstrijden van het standaardteam) heeft SW 2 in de slotwedstrijd tegen kanshebber Vitesse 2 het kampioenschap veroverd. Joep Slavenburg schoot SW reeds voor rust naar de 10 zege. Er werd geen voetbal van goede kwali teit getoond. SW 2 kwam er met dit ene doelpuntje net, omdat ook DHC 2 nog kansen had. Na afloop van. de match volgde het gebruikelijke ceremonieel van huldigingen, bloemen en foto's. SW 2 zal nu tegen Velox 2 promotiewedstrijden moeten spelen. Als SW 2 ook deze bar rière overwint komt SVV 2 als een der weinige teams uit de lagere regionen bij reserveteams van Feijenoord, Sparta e.d. in de hoogste, d.L de reserve eerste di visie. Dit kampioenschap is een mooi succes voor SVV dat al met de promotie van het jeugd team tot de hogere regionen, van de landelijke competitie van hefc jeugdvoetbal doordrong. Het opbou wend werk van trainer Hans Croon krijgt dus reliëf, zij het dat nog niet voldoende reserves gereed staan om naar die hoogste klassen op te schui ven. Er is namelijk tussen het jeugd- team en het Al-team wel een zeer grote afstand ontstaan doordat het Al-team dit seizoen degradeerde. Dat betekent dat de aanvulling voor SW2 of jeugd team een groot hiaat moet overbruggen als er een beroep op die jongeren wordt gedaan. SCHIEDAM, maandag In de hand balcompetitie hebben de heren van Wil ton Fyenoord zondag het kampioenschap behaald door in de beslissingswedstrijd met 14—11 van AHC *28 te winnen. Ge makkelijk is deze overwinning niet ge weest, want na de normale speeltijd, was de stand gelijk (99). In de verlenging had Wilton iets meer uithoudingsvermo gen om deze strijd gunstig te heslissen, AHC begon verrassend goed en na tien minuten spelen was de stand al 0—2 In het voordeel van de Hagenaars. Huib v. d. Lugt zorgde voor de eerste tegentref fer maar AHC liep uit tot 14. Wilton kwam wel steeds goed voor het Haagse doel. maar de schoten gingen over of ver naast. De ruststand was 24. Na de thee liep AHC nog verder uit tot 26. Louw Boer (2x) en Huib v, d. Lugt waren de makers van de volgende doelpunten die binnen de drie minuten de stand weer op 56 brachten. Zes mi nuten voor tyd scoorde AHC 79 maar Ludo Bakker scoorde ook: 8—9. In de laatste minuut kwam Wilton met een snelle aanval goed mee. Louw Boer kwam vrij te staan, maar het was Huib v. d. Lugt die met een zacht boogballetje de stand op 99 bracht. De normale speeltijd was verstreken! In de 2 x 10 minuten verlenging zag Piet van Dijk in de allereerste minuut zijn kans schoon en met een onhoudbaar schot was de stand 10—9. Door deze tref fer was AHC totaal van slag. Wilton ging gemakkerlijker spelen en na de 11—9 stand kwamen de Hagenaars er niet meer aan te pas. Wilton speelde stukken be ter als zij de gehele wedstrijd hadden ge daan en toen Louw Boer in de eerste minuut 129 liet aantekenen was de overwinning en het kampioenschap niet meer m gevaar. De eindstand werd 14^-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1