Subst. officier streng optreden Twee schuilkelders in Schiedam gereed Goederen-verkoop met een luchtje' O VERTREDING RIJTIJDENWET TAXI-KRAMER TOT BOETES VAN BIJNA f400 VEROORDEELD, JAARVERSLAG VAN B.B. Komt er een speeltuin in Schiedam? Burgerlijke Stand MULO-EXAMENS Op 29 juni: Sportdag CSFS Singelkwartier op weekkamp Die aan Stations plein te duur Duivensport VOOR DE KANTONRECHTER S V V-reserves slaan Yelox 2 Grondaankoop in Kethel wordt groots aangepakt Wedvluchten van De Vrijheid GEVALLEN Geen volks feest bij 150 jarig bestaan Koninkrijk Bromfietser raakt hek en valt Bromfietser rijdt tegen trekker op Radio gestolen Ruim duizend bezoekers meer bij Kolpabad Scholier kreeg hersenschudding Jukebox-zaak verwezen naar Gerechtshof Uitvoering was weer groot succes Rijksgoedkeuring voor super market aan Erasmusplein SCHIEDAM DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS DONDERDAG 27 JTJNI1963 5 Vs- (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, donderdag. „Wij moeten in dit geval scherp optreden. De verdachten staan hier terecht voor een hele serie overtredingen, maar het is nog slechts een bloemlezing uit het rapport van de Rijks verkeersinspectie. Het ergste is echter, dat verdachte wel weet, hoe het moet, maar desondanks de zaken op hun beloop laat." Fel kantte zich gistermorgen mr. H_ Franken, subs, officier bij het kantongerecht in Schiedam in de zaak tegen het Vlaardingse taxi-bedrijf Kramer, N het gebied van Kethel begint de allernieuwste stadwijk „Groen- oord" al te groeien. Er komt tenmin ste al tekening in de bouw van het eerste complex fiat-woningen. De ver dere uitbreiding van deze wijk is éch ter afhankelijk van de vraag op dc grond spoedig bouwrijp gemaakt kan worden oj niet, En daar loopt een geschil over tussen de gemeente Schie dam en de leveranciers van het zand voor de grondophogiiiB- De Rotterdamse elfenaar B. L. Döhm en zUn bedrijfsleider H. C. Post, aan wie Dóhm de verantwoordelijkheid voor de overtredingen ln dit jaar gemaakt, had gedelegeerd, moesten zich gisteren verantwoorden voor de lange reeks over tredingen van de rijtijdenwet, het on juist Invullen van de rijtijdenboekjes en voor het feit dat sommige chauffeurs er twee werkboekjes op nahielden. In de dagvaarding werden beide verdachten 184 overtredingen ten laste gelegd. De eigenaar Dóhm verweerde zich door te zeggen, dat de toestand, zoals die was toen hij het bedrijf in maart I960 overnam, al jaren zo was geweest. Zijn bedrijfsleider, die voor de overna me twaalf jaar als chauffeur bij het bedrijf heeft gewerkt, bevestigde dit. „Ik wist, dat het niet juist was en ik ben aan een geleidelijke verbetering be gonnen. Maar het gevolg is, dat ik met negen chauffeurs maar vijf wagens kan bemannen. Mijn mensen lopen weg, ze verdienen met genoeg. *s Nachts rijden wordt haast onmogelijk", verklaarde de heer Dóhm. Diensturen „Maar u weet loch, waarom die rij- Ijlden-wet er is?", vroeg mr. Franken. „Om de vermoeidheid van de chauffeurs te voorkomen". Dat wist de heer Dóhm SCHIEDAM, woensdag. Met de gro te medewerking van de vereniging Het Singel kwartier, die ook In het verleden bljjk heelt gegeven sterk geporteerd te zijn voor het oprichten van een speel tuin In de aan speelruimte arme ooste lijke stadswijk, heeft de Ned. Unie van Speeltuin Organisaties de gelegenheid ge kregen een propaganda-avond voor het speeltuin werk te houden. Deze had plaats in z»a! Marijke, Ër werd belangstelling getoond door enkele vrouwen-organisaties, door dc Schiedamse Jeugd Raad en uiteraard door het Singelkwartier zelf. Ook de heer J, J. Schipper, hoofd van. de ge meentelijke plantsoenendienst was aan wezig. Getoond is een film van de Rotterdam se Speeltuincentrale „Geef de jeugd de ruimte" met toelichtingen van de heer De Ruiter en mej. Goudriaan, Daarop volgde een discussie van de aanwezigen met de vertegenwoordigers van de NUSO over de mogelijkheid om ook in Schie dam een of meer speeltuinen op te rich ten. Daarbij is wel naar voren gekomen dat vooral het toezicht in de speeltuin nogal wat vrije uren zal vergen van ouders of van bestuursleden. Ook hier weer het leiders-probleem dus. Tot definitieve resultaten is men niet gekomen. De verschillende organisaties zullen zich echter in eigen kring over deze toch wel belangrijke kwestie be raden. Zou inderdaad blijken dat er be hoefte bestaat aan zo'n „gesloten" speel tuin, dan zal als contact-organisatie op treden de secretaris van de Schiedamse Jeugd Raad, de heer J. Schewe. APOTHEKEN Apotheek Van Westendorp, parkweg. Stedelijk Museum, dag. 10—17 uur: gou aches van tien Nederlandse schilders; prenten en tekeningen van Oud- Schiedam en expositie over gedistil leerd. BIOSCOPEN Passage, 2 en 3.15 uur: „Helden sterven jong". Monoole, 2 en 8 uur: „De dode ogen van Londen". DIVERSEN Edlsonplein, 7 uur: Jeugd Jolijt Volksspe len. Wijkcentrum, 8 uur: PvdA-Vrouwen bond. Sluitingsbijeenkomst. Mgr. Nolensl&an, 1 uur: Jeugd Jolijt Tekenwedstrijd. inderdaad, „maar", voegde hij er aan toe, „in een stad als Vlaardingen betreft het diensturen, geen werkuren". De heer Dóhm zei bovendien, dat h|j mei het Vlaardingse gemeentebestuur in onder handeling was inzake de moeilijke po sitie, waarin de taxi-bedrijven door de ze wet z|jn gekomen. Mr, Franken achtte de overtredingen bewezen en eiste tegen de heer Dohrn een boete van 43 maal f 7.50: veertien maal voor het onjuist invullen van de werkboekjes en zevenentwintig maal voor het overtreden van de rijtijdenwet. De kantonrechter, mr. P. B. Cos, be vestigde de eis. De bedrijfsleider Post waren acht overtredingen ten laste gelegd, allemaal met betrekking tot de te lange dienst tijden van de'chauffeurs. De officier zag in zijn geval echter een. parallel de zaak, die de Hoge Raad in oktober 1962 inzake een Dordrechts bedrijf in behandeling had gehad. De verdachte was door zijn functie niefc in staat enige verandering in de bestaande toestand te scheppen. De heer Post kreeg een boe te van acht maal i 7.50. Het verweer van de heer Dohrn, dat de toestand die de Rijksverkeers inspectie bij zijn bedrijf had aangetrof fen, ook bij de andere Vlaardingse taxi-bedrijven, gebruikelijk was, werd echter door een andere zaak tijdens dezelfde zitting van alle grond ont daan. De heer Dóhm had zich bij de Rijks verkeersinspectie beklaagd, dat alleen zijn bedrijf werd gecontroleerd. Dat bleek echter niet op waarheid ie be rusten. Wel controle Dc andere Vlaardingse taxi-bedrijven z|Jn wel gecontroleerd, doch slechts b|j één bedrijf waren een paar onregelma tigheden aangetroffen. De toenmalige ei genaar van dit bedrijf, de heer J. v. d Akker, eveneens uit Vlaardingen, moest zich gistermorgen voor de kantonrech ter verantwoorden voor een viertal over tredingen van de rijtijden wet en voor het feit, dat oude inlegvellen van werk- boekjes niet meer waren bewaard. „Het is bekend, hoe moeilijk de taxi bedrijven er voor staan in kleinere ge meenten. Het is hard werken en weinig winst. Maar dat geeft u niet het recht, uw chauffeurs te verplichten langer te rijden dan voorgeschreven is", merkte mr. Franken op. Hij eiste voor de over tredingen van de rijtijdenwet tegen de heer v. d. Akker een boete van vier maal f 7.50. Voor het niet bewaren van de inlegvellen eiste hij een bedrag van f 20. Mr. Cos was het met het eerste eens, de tweede boete verminderde hij met f 5. - Geboren: Henri P. z.v. C. Ml Hofman en E. Schipenoort; Sylvia d. v. T. M. Bok horst en G. S. Soomers; Yvonne d.v. P. A. v. d. Klink en G. A. van Holst; Carolina M. d.v. C. L. Putters en D. T, Jliedema; Franelscus M. J. z.v. C. Hesselberth en W. J. van Gelderen; Paulina M. d.v. W. J. C. Vissers en J. A. Meeder; Emma M. d.v. A. F. Willemsen en 3Vf. S. van Opdurp. Overleden: K. O verweel, 83 jr, wed. v. G. Groen; G. Bruinjé, 64 jr. SCHIEDAM, donderdag. Bij de te Schiedam afgenomen Mulo-examens zijn geslaagd voor het A-diploma (met M te vens voor het Middenstandsdiploma; de les J. Bruys (M), A. G. Jansen GW), E, L. Koster (M>, Th. J. Sluimer fM), M. Willigen (M), allen te Schiedam; J. Lensveld, C. M. Boender (M>, P. H. M. Boer <M). N. W. Bijl <M> en, N. J. Rams- huijsen, allen tc Vlaardingen en de heren L. A. Bras (M) te Schiedam, J. v. Nieuw- kerk (ML J. G. J. Boekhoud en H. Ban jert te Vlaardingen. Vor het B-diploma zijn geslaagd de da mes M. C- van Dijk, A. J. v, d. Ends en M. v. d. Kooy. allen, te Vlaardingen en de heren L- Ch. Noordbuizen, F. Ch. v. Hel den, E. v. Rees. L, F. Scbotte en J. G. D. 't Veer. allen te Vlaardingen; H. J. v. d. Moer en J. H. Verhey, beiden te Schie dam. Voor beide diploma's werden vier kandidaten afgewezen. SCHIEDAM, woensdag. Aan de Sportdag, die door de Chr. Sport Fede ratie Schiedam op zaterdag 29 juni wordt gehouden, nemen alle hij deze federatie aangesloten verenigingen deel, AI is het ook dat de medewerking van de tennis sende „Baanbrekers" en de zwemmende ..Golfbrekers" beperkt blijft tol de kaart verkoop en de Oranje Garde dc vlagge- wacht betrekt. De evenementen spelen zich af op het HBSS-tcrrein in Harga en op de speel weide aan de Vlaardtngerdijk. In Harga wordt dan van 1 tol 5 uur de jaarlijkse vijfkamp voor junioren van HBSS ge houden, die nu is ingelast m de Sport dag. Om 4.15 uur begint daar de voet balwedstrijd HBSSZwaluwen, geleid door scheidsrechter P. Schilperoord. Op de speelweide begint om 4 uur de micro-korfbalwedstryd tussen ODI cn Spirit, die in de le klas CKB Zuidhol- land-Zuid spelen. Gelijktijdig is er een volleybal-wedstiijd van Juliana tegen een nog onbekend team; tevoren wordt er een korte demonstratie van deze sport gegeven. Eveneens op dc speelweide heeft om .30 uur een massale turndemonstratie plaats van de gymnastiekver. DOK. Ani mo cn ODO onder algehele leiding van de heer A. Herlaar van DOK. Dc drie deelnemende verenigingen maken een mars door de stad. begeleid door hun eigen drumbands. De drumband van DOK zal tevoren een show presenteren. SCHIEDAM, donderdag. ging Het Singelkwarticr organiseert van zaterdag 20 juli tot 27 juli een week kamp in een kampeerboerderij bij Voort huizen. Er zullen in totaal 156 kinderen cn 21 leiders en leidsters aan deelne men, wat bel. «k meer is dan vorjg jaar. Het kar dan ook geheel vol geboekt. Op ag 13 juli komen, de kinderen en -uders vast met elkaar kennismaken, terwijl de ouders vragen kunnen stellen tijdens die samenkomst in zaal Marijke. Overigens is dit kamp van le voren al in de puntjes geregeld en het laatst verschenen nummer van het orgaan is zelfs geheel gewijd aan het kamp, met tal van raadgevingen en regelingen. Zelfs worden er postduiven gevraagd, die bij de opening van het kamp losgelaten wor den om zo de eerste berichten naar Schiedam tc brengen. SCHIEDAM, donderdag. Aan het Sta tionsplein te Schiedam is door dc dienst Bescherming Bevolking de bouw van een schuilkelder, plaats biedende aan twee honderd personen, gepland. De kosten raming is echter zo hoog opgelopen, dat nader overleg met bet ministerie van Bin nenlandse Zaken nodig werd en het ziet er naar uit, dat vanwege de kosten dit plan niet door zal gaan. Zo wordt opge merkt in het jaarverslag over 19G2 van de Bescherming Bevolking in de A-Kring Zuid-Holland C, waar Schiedam onder valt. Overigens zijn in 1962 twee openbare schuilplaatsen voor elk honderd personen in Schiedam gereed gekomen. Die aan de Burg. van Haarenlaan kwam in juli ge reed en de schuilplaats aan het Rozen- burgerplem in oktober, at moest daar ge wacht worden met het plaatsen van het filter-apparaat. Er waren ook moeilijkheden met een waterwinplaats voor de BB-brandweer. gelegen aan de Stadhouderslaan. Een overleg had plaats tussen de GTB en de commandant Brandweer. Speciaal over Schiedam werd over de georganiseerde zelfbescherming in het jaarverslag nog het volgende opgemerkt. Door de wijken 05 tot en met 09 werden oefeningen gehouden, maar door omstan digheden kon geen oefening in samenwer king met de opératieve diensten worden georganiseerd. In de plaats daarvan kwam een gecombineerde oefening van de vier wijken, die niet aan de wedstrijden GZB- 1962 hadden deelgenomen. "Wegens gebrek aan voldoende gegadig den konden geen brandweer-, reddmgs- en EHIO-cursussen warden georganiseerd. Wel werd een cursus voor de bediening van de wijkspuit gegeven, die met goed resultaat door dertien wtjkwachters alge meen werd gevolgd. De cursus „Motor techniek en Onderhoud" in het hoofd bureau van Politie werd door zeven wijk- wachters algemeen, tevens wijkploeg- ehauffeurs, gevolgd. Twee wijk wachters EHIO behaalden bij een EHBO-vereniging het eenheidsdiplo- P.V. Union SCHIEDAM, dinsdag. De PV Union nam met 143 duiven deel aan de wed vlucht uit St.-Denis, afstand 363 km. Ge lost zondag om 7.30 uur; eerste duif bin nen om 12.06.03 uur; laatste prijsduif om 12.33.49 uur. Uitslag: C. Verlinde 1, 2, 24; W. Kerkhoff 3, 9, 13, 14, 18, 22, 23; C. L. Zantboer 4, 5. 6, 7, 10 (dipl.); J. Wenteler 8, 21; Th. Duiven- bode 11, 20, 29, 34; D. v. d. Schalk 12, 25; A. Broerders 15, 28; A. Heeren 16, 19, 30, 31. 33; J. Benningshof 17; J. v. Leeu wen 26; H. v. Gogb en Co 27; K. v. Loo- pik jr. 32; M. Broekhuizen 35; J. Pijpers 36. Union, organiseert zondag 30 juni een trainingsvluebt voor jonge duiven vanuit Zwijnd recht. Inkorven zondagochtend 8—9 uur voor alle Schiedamse liefheb bers. De Postduif De SCV De Postduif nam met 193 dui ven deel aan de wedvlucht uit St.-Quen- tin, afstand 242 km. Gelost om 10 uur; eerste duif binnen 13.26.34 uur; laatste prijsduif 14.49.49 uur. Uitslag: A. Boes 1, 12; O. Bolkenbaas 2; G. Vermeer 3; I. v. d. Tuyn 4, 9; A. Broun s Co 5; A, v, d. Grijp 6, 10; J. Koffyberg 7, 18, 39; C. v. d. Grijp 8; F. Melcbers II, 16; L. Bor- rani Co 13,28; J. v. Harmelen Vol 14; E. v. Smirren 15; W. v. d. Kant Sparia 17, 34, dipl.; H. Crama 19, 33, 47; A. Silvius 20; A. Smits 21, 29. 37. 42, 45; H. Blondé 22, 23; C. de Tunjder 24, 44; J. v. d. Waard 25, 43; N. in 't Hol Co 26; C. Vorhaeren 27, 36; H. v. d. Kant 30; P. Gouweleeuw Co 31, 46; T. Jansen 32, 38; J. Paulussen 35; C. Herwig 40; P. v. Os Co 41; A. Hersbach 49. 5?' SCHIEDAM, donderdag. De dertig jarige koopman J. A. M. van S. had een verrekijker en een draagbare radio ge kocht. H|j bad de voorwerpen, zoals het hoort, ln het register geschreven, In de nacht van zaterdag op zondag was h|j de verrekijker alweer kwijt aan een taxi chauffeur, die hij de kijker ter betaling voor een ritje gaf. 's Zondags ging hij met de radio op stap en b|j zijn thuiskomst bemerkte hij dat de politie er ook was, want de goederen waren uit kwalijke bron verkregen. Gedurende vier dagen bleef koopman v. S. In de «el. Voor 't kan tongerecht verklaarde hij woensdag, dat t»U dc voorwerpen van een Belg kocht. Hü wist niet, dat men deze goede ren niet binnen drie dagen mag door verkopen. Hij meende dan ook dat hem niet kwa lijk kon worden genomen dat hij de goe deren niet, zoals het hoort, ook voor ver koop had ingeschreven. „Het was een rampzalige vergissing", zei de koopman, die aan mr. Cos grif wilde toegeven, dat „er een luchtje aan de goederen zat". Waarnemend-substituut-officier van jus titie mr. H. Franken was een andere me ning toegedaan: „Verdachte houdt zich bezig met de gevaarlijke handel van het Noordplein. Daar komen veel goederen vandaan waar een luchtje aan zie. Dat weet verdachte heus Wel. Verdachte heeft grote recidive» wat betreft 437 WvS, daar is ook heling bij. Hij moet er niet om heen draaien." Ook mr. Cos merkte op, dat verdachte een lelijke straflijst had. Hij hield de boete dan ook conform op tweemaal vijftig gulden. Rijden of slippen Het recht vraagt het bew|js en dat was er niet geheel en al. De Schiedamse po litieman M. van O. vertelde, dat bij op 11 maart op de Nieuwponrfweg de 38- jarlge Rotterdammer M. V. met zijn auto naar links heeft zien gaan toen deze een vrachtwagen wilde passeren op weg naar de Hulpbrug. De 33-jarige agent T. H. J. K. had niets van het ongeval gezien. Hij kwam ter plaatse toen V. al tegen de tegenligger was gebotst. Verbalisant K. had wel een spoor op de weg gezien, maar dit kon zowel een remspoor als een süp- spoor z|jn. Politieman O. had In de sur veillancewagen achter de auto's gereden op de Nieuwpoortweg. De agent meende dan ook de botsing duidelijk te hebben gezien, Verdachte evenwel zei, dat hij niet naar links was gereden, maar gegleden. Plot seling zou de auto voor hem hebben ge stopt, hij wilde remmen en gleed naar links, waardoor de botsing ontstond. De 56-jarige Rotterdammer L. K. had in de auto van verdachte gezeten. Hij was na het ongeval in een bouwkeet direct „bij gemaakt met water enzo". „Met de hoek om gaan. kreeg ik een smak in het hoek- kie, ik zat ineens over de voorbank heen, Ik heb eigenlijk niks gezien," zei deze ge tuige a decharge. Van O. bleef er bij, dat hij verdachte normaal naar links had zien rijden, een meter of tien vóórdat het on geval plaats vond. De officier zei, dat de bocht slecht is, er is een bouwkeet ge komen met een hek van drie meter hoog. de bocht is scherp, de omstandigheden zijn niet ideaal, de tegenligger, een deux chevaux, was finaal kapot. Verdachte heeft onverantwoordelijk gereden, want men dient rekening te houden met de omstandigheden. Zestig gulden boete eis te de officier en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid, maar mr. Cos con- cludeerde; „Ik acht het niet bewezen, het is wel mogelijk, misschien heeft verdach te niet correct gereden, maar het is niet duidelijk, of hier sprake is van bewust inhalen, het kan ook glijden geweest zijn." Vrijspraak. EHBO. In september werden acht wijkwachters EHIO op een EHBO-cursus van een zodanige vereniging onderge bracht. In het verslagjaar werd een her halingscursus EHBO-EHIO van zestien lessen georganiseerd. Op 30 oktober vond onder leiding van het HBB In het gebouw Tivoli een con tactbijeenkomst plaats van de noodwach- ters GZB. Op de Kaderdag werd door de voorzitter van de krmgraad aan vier Schiedamse noodwachters de eremedaille voor tienjarige dienst uitgereikt. Op de wedstrijden „GZB-1962" behaalde de algemene hulpverleningsploeg van wijk 05 de eerste prijs in categone I en de EHIO-ploeg van wijk 05 a de tweede prijs in categorie II. De commandante van laatstgenoemde ploeg verwierf bovendien een leidersprijs. Op de landelijke EHBO- wedstrijden te Vught behaalden drie Schiedamse BB-ploegen elk een prijs. De buitendienst-assistenten hebben naast hun normale werkzaamheden in de wijkorganisatie ook op ander gebied di verse taken vervuld, zoals de verbouwing en uitbreiding van de oefensteiger op het gemeentelijk opslagterrem aan de Nieuw Mathenesserstraat en de verplaatsing van een materieelopslagplaats van de Nieuw- sticht naar het terrein aan dc Nieuw Ma thenesserstraat en de heropbouw daarvan. De magazijnbediende C. A. de Gelder werd op verzoek ontslagen In die vaca ture werd voorzien, door aanstelling van de heer C. de Groot. Het materieel in het magazijn Lange Achterweg 23/28 en. in de wijkopslag- plaatsen werd regelmatig gecontroleerd. Zowel de opslag als de tostand waarin het materieel verkeert kan goed wonden genoemd. Voor de Bedrijfszelfbescherming heeft de BB in het afgelopen jaar de eerste contacten met de bedrijven in Schiedam gelegd. De BB heeft behoefte aan per soneel. Er zijn vrijwilligers nodig voor de verbindingsdienst, voor de reddingsdienst, geneeskundige dienst, havensector en voor categorie 1 noodwachter zelfs meer dan honderd man. Eerste promotiewedstrijd SCHIEDAM, donderdag. Met z|jn formidabele koptecbniek heeft midden voor Wout van Meeteren woensdagavond SVV 2 met een ruk naar de hoogste divisie geduwd ln de eerste promotie wedstrijd legen Veiox 2. De duizend toe schouwers juichten telkens by de enor me prestaties van Van Meeteren, die in de 25ste en 35ste minuut b|j verre voor zetten van de zijlijn van Van Pelt, hoog opsprong om daarna maatvast in te kop pen. Nog geen minuut na het tweede doel punt kon Van Meeteren zelfs met eer hattrick SW de veilige voorsprong geven. Met felle wind tegen ging SW 2 door, aangemoedigd door een publiek, dat zich erkentelijk toonde voor difc goe de voetbal. In het eerste kwartier na de rust lanceerde Van Meeteren de ijveri ge linksbinnen Putters en met een dia gonaal schot was het 40. Hierna liet rechtsbinnen Gerrit van Pelt zien dat hij zijn faam als kanonnier nog ver dient. Met een hard schot liet hij 50 aantekenen. Daarna leerde SW echter dat Velox in Utrecht een gevaarlijke tegenstander zal zijn. De achterhoede moest de aan- valslinie enkele malen doorlaten daarvan maakte de snelle linksbinnen tweemaal gebruik (5—2). Als SW 2 in het komend weekend gelijk speelt, is de promotie een. feit. SCHIEDAM, donderdag. Op korte termijn zullen b. en. ,w. een groot op gezet plan b|j de raad indienen ter re geling van de grondaankoop in Kethel, ten behoeve van dc stadsuitbreiding. Dit heeft wethouder W. van Schooneveld meegedeeld naar aanleiding van vragen hieromtrent. De raad heeffc nu het onteigenings plan voor Kethel goedgekeurd, dat in de vorige vergadering was aangehouden. Naar aanleiding van het feit, dat er eerst wél een boerderij op stond en later weer niet, vroeg mr. H. B. Engels man of het nu zo langzamerhand geen tijd werd om zich te beraden op een meer radicale en forse aanpak bij aankopen. In deze tijd van grond- schaarste en stijgende grondprijzen was dat wel nodig. Dit was de wethouder uit hejj hart gegrepen, doch mr. J. B. Schueler riep toen uit, dat de dan aangekochte gron den ook niet jaren ongebruikt mogen liggen. Bij welke opmerking drs. J. J. Houtman zich weer aansloot. SCHIEDAM, woensdag. De P.V. De Vrijheid nam deel aan twee wedvluchten. De eerste tien prijswinnaars van de wed vlucht uit St. Vincent (afstand 1000 km) zijn: 1. M. Putters, 2. G. Barzilay, 3. J- Doejaaren. 4. J. Heiten, 5. C. Koogje, 6. A. Verhaal, 7. Gebr. v. d. Windt; 9. W. de Winter; 10, J. v. d. Ent. De andere vlucht werd gemaakt uit St. Denis, afstand 350 km. Uitslag; I, 30, 34. 36 W. de Winter; 2. 9,12, 23 L. Wijnen; 3, 37, 38 P. Verlinde; 4, 7, 8, 28 Gebr. v. d. Windt; 6 mevr. v. d. Windt; 10 W. Poort; 11, 15, 16, 35 G. Barzilay; 13, 14, 27 P. Pols; 17, 19. 31, 32 .J. Doejaaren; 18, 20. 21 K. Munlwijk; 24, 33 J. Kazenbroot; 22, 25 D. Bakker; 26 A. Houtsma: 29, 39, 41 M. Putters; 5. H. v. d. Steen; 40 D. v. d. Moer. SCHIEDAM, donderdag. Toen zij ïor het stoplicht op het Koemarktplein moest stoppen, is gisteren de 50-jarige mejuffrouw D, V. uit Den Haag met haar bromfiets gevallen. Zij kreeg een vleeswond aan het linkerbeen, die in het Politieposthuis is verbonden. V.N.F.G. MEENT; DIT JUBILEUM LEEFT NIET BIJ BEVOLKING SCHIEDAM, donderdag. Het feit dat Nederland dit jaar honderdvijftig jaar een Koninkrijk is, kan ln Schiedam het best worden gevierd met culturele manifestaties en niet met een algemeen volksfeest. In elk geval, de Ver. voor Nationale Feest- en Gedenkdagen, (van. Oranje-vereniging) voelt er weinig voor om zo'n volksfeest te organiseren. Zo heeft de heer J. v, d. Griend, die als waarnemend voorzitter de vergadering van de VNFG heeft geleid, verklaard. Dit jubileum leeft helemaal niet hij de bevolking en zo is er geen of weinig behoefte aan een algemene feestvreug de. Er is indertijd wel eens sprake van geweest dat er in Schiedam iets gedaan zou worden aan het jubileum van het Koninkrijk, maar daarna heeft de VN FG er mets meer van gehoord. Een ver zoek om er iexs aan te doen. is er door het gemeentebestuur niet gedaan. Wel waarschuwde de heer Van der Griend dat er niet nogmaals een beroep op het bedrijfsleven gedaan kon. worden, want dat is in de afgelopen jaren, al zo vaak gebeurd, laatstelijk nog bij het koninklijk bezoek. En van de burgerij moet men niet te veel verwachten, want 'oor het geschenk bij het zilveren hu welijksfeest van het koninklijk paar is ook maar tweeduizend gulden binnen gekomen. Druk jaar Overigens heeft de VNFG een' heel druk jaar achter de rug, met als hoog tepunt het zeer geslaagd feest bij het bezoek van koningin Juliana. Ook is de belangstelling voor de feestelijkheden op Koninginnedag en Bevrijdingsdag duide lijk gestegen. Dit werd o.m. bereikt door een betere spreiding van de evenemen ten over de gehele stad. In zijn jaarverslag heeft? secretaris F. K. J. van der Brugge gewezen op de noodzakelijkheid om de vereniging op een andere leest te schoeien, dat er een andere organisatievorm voor gevonden moet wórden. De wenselijkheid daartoe blijkt de laatste jaren steeds sterker. Naar aanleiding van het „Ban de Bom"-incident tijdens de lichtstoet. werd verklaard dat voortaan bij de lichtstoet organisaties die een politieke richting aanhangen, zullen worden ge weerd. Verder werd de lichtstoet een groot succes geacht. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen. voorzitter L. Kamp, die weer her steld is van zijn ziekte, en de heren G. Kosman. P. F. v. d. Ploeg. P. J. Drenth, C. A. Henrion Verpoorten, A, v. Breda en Th. van Oordt. SCHIEDAM, donderdag. De Vlaar dingse kleermaker J. W. heeft vannacht om één uur met zijn bromfiets een on geluk gehad op de Vlaardingerdijk. De rechter trapper van de brommer kwam in aanraking met een paal van het hek voor het stoomgemaal, waardoor de heer W. de macht over het stuur verloor en tegen de straat sloeg. Hij liep daarbij schaafwonden en een hersenschudding op en is naar het algemeen ziekenhuis in Vlaardingen. overgebracht SCHIEDAM, donderdag. Op het rij wielpad van de'Burg. Knappertlaan is gisteren om 1.15 uur de 16-jarige brom fietser H, E. de W. tegen een trekker met oplegger opgereden, tengevolge waarvan hij een gecompliceerde breuk van het been opliep. Hij is in hert ge meenteziekenhuis opgenomen. De trekker, bestuurd door de heer J. V.. reed op de Warande en kruisde de B.K.-Laan. Van achter een. groep fiet sers kwam toen de bromfietser aan, die met onverminderde vaart achter tegen de trekker opreed. De bromfiets werd ernstig beschadigd. SCHIEDAM, donderdag. De heer A. G. J. deed aangifte van de diefstal van een transistorradio uit zijn winkel aan de Rotterdamsedijk. VLAARDINGEN, donderdag In de afgelopen maand brachten 44.728 personen een bezoek aan het Kolpabad tegen 35.942 personen in de maand april 1963, In de maand mei van het vorige jaar ivas bet bezoekerscijfer 38.056. Uit deze cijfers blijkt duidelijk, dat het fraaie weer in de achter ons liggende maand een sterke toeneming van het be zoek heeft bewerkstelligd. Met name dl laatste week van mei toont dit duidelijk aan. Deze week bezochten in 6 dagen 11.650 de badinrichting, tegen 9.000—9.590 bezoekers in elk der drie hieraan vooraf gaande weken. VLAARDINGEN, donderdag De elf jarige scholier M. S, reed dinsdag met zijn fiets, ondanks het verbodsbord, op de Bre- desteeg in de richting van de kruising Zomerstraat-Baanstraat. Toen hij boven dien op dit kruispunt geen voorrang ver leende aan een motorrijder, was een aan rijding het gevolg. De jongen liep vermoedelijk een her senschudding op en werd door de GGD naar het Alg. Ziekenhuis gebracht DEN HAAG, woensdag De Hoge Raad wees gisteren arrest ln de zaak vau de Officier van Justitie te Rotterdam te gen de 36-jarlge cafetariahouder R. S. uit Maassluis. Deze heeft op zondag In r|jn café muziek ten gehore gebracht door middel van een zg. jukebox. Dit was in strijd met de voorwaarden door B. en IV. gesteld. In principe mag in café's te Maassluis geen muziek worden gemaakt, doch S. had hiertoe vergunning onder voorwaar de, dat hij van het Instrument op zondag geen gebruik zou maken. Zowel de kantonrechter in. Schiedam als de rechtbank in Rotterdam hebben S. ontslagen van rechtsvervolging op grond van art. 7 der zondagswet (geoorloofde ontspanning). Van het vonnis der recht bank is de Officier v. Justitie in cassatie gekomen. De Hoge Raad oordeelde thans, dat de redengeving van kantonrechter en rechtbank de beslissing niet kunnen dra gen, reeds omdat een verbodsbepaling als deze verbindende kracht niet kan worden ontzegd indien ze in het belang der openbare orde vereist zou zijn. Op deze grond heeft de Hoge Raad het von nis van kantonrechter cn daarmee dat van de rechtbank vernietigd en de zaak naar het Haagse gerechtshof verwezen. School Rita Verdijsseldonh VLAARDINGEN, donderdag De tien tallen leerlingen van de Balletschool Rita Vcrdüsseldonk hebben gisteravond de jaarlijkse uitvoering gegeven in de Stads gehoorzaal. De zaal, die andere jaren re delijk Is bezet door de trotse ouders, was nu slechts matig gevuld. Wederom was de uitvoering weer zeer goed verzorgd, de kostuums verleenden 't geheel een bijzon der cachet en de goede toneelbelichting maakte dat optreden „nel echt". Het openingsnummer kwam voor reke ning van da allerkleinsten. Het grote to neel en de vaders en moeders in de zaal, die bij herkenning, en daar deden 2e hard nekkig hun best op, enthousiast door de jonge debutantjes werden toegewuifd, leidden de hummels wat van hun inge studeerde rollen af. Niettemin huppelden ze vroljjk op 't toneel en oogstten een gul applaus. De kleine Gerhard Meijer had, ondanks zijn prille leeftijd last van plankenkoorts. Hij was de enige jongen, die mee deed aan de uitvoering van de Poppeniee, Te midden van de vijftien poppen huppelde hij nerveus maar wat rond. Niemand in de zaal zal het hem echter hebben kwalijk genomen. Als je nog zo klein bent Twaalf, al weer wat grotere meisjes, dansten het stukje, dat de elf poedels van Madame uitbeeldde. Patricia Suyderhoud, viel niet alleen op omdat zij de enige wit te „poedel" was temidden van de tien andere zwarte. Ook Hclla Hofman, de Ma dame die haar „hondjes" naar haar hand zette, deed zeer goed haar best. Een stevig applaus kreeg Wil Eenen- nsam als welverdiende beloning voor haar fraaie balletsolo, geïnspireerd op muziek van Chopin. Na de pauze was Straus met een vijf tal walsen de balletmeester. Op de mu ziek van de Kaiserwalser, Rosen aus dem Süden, Wiener Blut, Accelerationen, Fiz- zikato (een goede solo van Hella Hofman) en „Le Village Russe" een suite van Rus sische dansen van Schwerkow, lieten dc leerlingen zien, dat zij tot heel goede pres taties in staat zijn. Mevrouw Vogel-Ver- dijsseldcnk bewerkte voor alle nummers de choreografieën. V L AARD IN G N, donderdag Aan Al bert Heyn N„V. is Rijksgoedkeuring ver leend voor de bouw van de super market aan het Erasmuspleln. Voorts is Rijksgoedkeuring verleend aan de Unilever N.V. tot het bouwen van een biologisch, laboratorium als uitbreiding van bet Research-laboratorlum aan de Deltaweg, Haring va ngstberïchten VJ. 70 thuisvarend, VI. 78—3». Vt. öjc 39— weinig. VI. 85—10 k. VI. S3—25 k. VI. 114—40 k, VI. 190—30 k. VI. 199—68 k, VI. 199—58 k, nog 30 netten. ROTTERDAM, woensdag Begin juli zal een aanvang worden gemaakt met baggerwerkzaamhedcu in de Waterweg aan de oostzüde van de toegang tot de tweede Petroleumhaven in de zuidelijke helft van het vaarwater tussen kmr. 1000 en kaar. 1009,5. Ten dienste van de scheepvaart zal da baggermolen seinen uitzenden. In ver band met de verankering van de bagger molen is het gebruik van ankers aldaar verboden. De werkzaamheden zullen, on geveer acht weken duren met de onder breking van 27 juli t/m li augustus. U kijkt... U vergelijktif koopt bij LANGE HAVEN 95 Schiedam, teL 6 8613 GEEN FILIALEN Fotografie Rolfllms vergeten? De auto- maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1