C.S.F.S. viel ir DIRIGENT VAN HAVEN LEGDE SCEPTER NEER IMtellllllllliiiii:;;;!!;; «fi van in het water ÉSËBÊBËSÊSSÊkh L. C. Kleywegt 34 jaar havenmeester „Geron55 uitgenodigd in Gent te spelen FLINKE FINANCIËLE STROP Burgemeester overhandigde gouden eremedaille O.N Vergadering WF-voetbal Alleen voethal en jun.-vijfkamp zijn afgewerkt mMÈIÊÊÊÊÈm Uitwisseling met België Ook gevraagd voor De Maasgouwen rtffiÉs Burgerlijke Stand Off. opening van Ma sten bro ek s cl: o ol S.V.V. 2 nog niet gepromoveerd Polotoernooi om De Konirig- wisselbeker Meisje van drie aangereden Wedstrijden van Kethelse school Zwemdiploma's uitgereikt bii de S.R.B. Wedvlucht van De Postduif Trein bleef steken op overweg Bed in brand door sigaret Inbreker trok schoenen uit Autoruit sprong Grote vissen beten niet in VHB-liengels MAANDAG 1 JULI 1963 5 SCHIEDAM, maandag De eerste Sportdag van de Christelijke Sport Fede ratie Is zaterdag letterlijk in liet water gevallen, 's Morgens hadden dc gym nastiekverenigingen het terrein op dc Is- selwetde aan de Vlaardlngerdyk nog in gunstige staat bevonden en 's middag» ritfn de JnnlorenvUfkampcn op het vneibalter- rein in Harp» onder vee! belangstelling gehouden. Toen het officiële programma ion beginnen, begon het te regenen om streeks vier uur. Korfbalclub OIH heeft op de speelweide aan dc Vlaard!ngerdjjk nog dapper trachten ie korfballen legen Spirit. Volleybalclub Juliana kon met Delta nlt Dordl vluchten naar de gym nastiekzaal aan de Dr. Kuyperlaan, waar dc stryd onder een beschermend dak is gestreden. Op Harga waren inmiddels 12.1 betalen de bezoekers verschenen die gez.cn heb ben hoe oud-HBSS-er 3ert van Veen voor rust met twee treffers Zwaluwen de lei ding gaf tegen HB5S. Dc Schiecammers hadden enkele invallers voor eerste elftal spelers die met vakantie zijn. Zo stond dc A-junfor Bijl voor Rob Aaldljk in het doel. Bij rust was het 1—3 voor Zwaluwen in een aantrekkelijke strijd, het ging zelfs harder regenen. Tenslotte won Zwaluwen met 2—5. 's Avonds stenden er grote plasser, op dc speelweide aan de Vlaardingerdijk, zodat dc gymnastiekdemonstraties niet konden doorgaan. Inmiddels 2ijn er grote kosten gemaakt "Wel inde HBSS B5 entree, er zijn wat programma's verkocht en er zijn wat donateurs voor de CSF ingeschreven maar het geheel geeft toch een flink na- delig financieel saldo. Het aantal deelnemers aan de junioren- vijfkamp van HBSS was groter dan vorig jaar. Omstreeks een uur betraden 152 jon gens het voetbalveld voor het doeischie- ten. vertrappen, hardlopen, ingooien, drib belen. Toen de voorzitter van de junioren- commissie de heer J. Verkade cc waarde bonnen als prijzen «tan de winnaars uit reikte begon het to regenen. Clubkampioen met het hoogste totaal werd de B-junior Henk Schutte. De winnaars zijn, A-junioren; 1. A, Ligt 259 punten; 2. A. Streyl 246 punten.; B-junioren; 1. Henk Schutte 302.5 punt; 2. Hans Homburg 285,5 p.; 3. J. Sehoi, 280,5 p.; C-junioren: 1. R. de Bruin 294 p.. 2. R. de Vries 237,5 p.; 3, J. van Nicrop 286,5 p.; Pupillen; 1, H. Lcms 112 p.; 2, P. Slicker 108 p. riE bouw van de gereformeerde A-A Magnaliekerk aan de Burg. Hon- nerlage Gretelaan vordert gestaag. Ven de kerkzaal is al te zien flinks) dat een van de wanden opengewerkt is gelaten met glasruiten in beton. Men is thans bezig met ',et leggen van de staalconstructie voor het dak van de kerkzaal. De bijgebouwen (rechts) zijn al verder gevorderd; ook hier heeft architect Goslinga voor een bij zondere buitenwand gezorgd. Geheel rechts ziet men. nog het sociale cen trum, met ruimten o.a. voor het jeugd werk. Boven de kerk uit rijst een een voudige. weinig -impenerende klokki- toren uit, die al gereed is gekomen en wmrin de luidklok reeds is aange bracht. Deze kerk zal nog dit jaar ge reed komen. M«VW (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS, maandag. Het 34-jarig dienstverband met de ge meente Maassluis als haven- en marktmeester is voor de heer L. C. Kleywegt met een grootse beloning afgesloten. Tijdens zijn, door de gemeente Maassluis aangeboden, feestelijke afscheidsreceptie in de Ridderhof ontving de heer Kleywegt zaterdagmorgen uit handen van burgemeester W. J. D. van Dijck de eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in goud. (Advertentie iJW.) Voor hen die handig zijn met naald en schaar en die uit ondervinding weten, hoe enorm veel geld zij zich kunnen be sparen door 2clf te maken- Of voor hen die bij hun naaister nu eens een echt originele japon willen laten maken... is dit een bijzondere aanbieding. Want morgen houden wij een eVndaagse verkoop van 10.000 meter No Iron popeline, nor- i male prijs 3.75, nu voor minder dan de halve prijs. meter vele kleuren SCHIEDAM, maandag. De Geref. toneelver, Geron te Schie dam heeft twee vererende uitnodi gingen ontvangen. Dit als gevolg van de uitstekende prestaties ge leverd tijdens de toneelwedstrijd om het Nationaal Landjuweel in Haarlem, waar Geron officieus derde is geworden. Het hoofdbe stuur van de Ned, Amateur Toneel Unie (NATU) heeft namelijk Ge ron uitgekozen om ons land te ver tegenwoordigen in dc toneeluitwi; seling met België. Dat betekent, dat Geron in het komende seizoen éénmaal gaat spelen in Gent en dat een Belgisch gezelschap in Schie dam komf optreden. Hierdoor wordt het twijfelachtig Geron dc andere uitnodiging kan accep teren. Deze komt uit EJsloo in Limburg en omvat het verzoek deel te nemen aan de toneelwedstrijden voor de Maasgouwen. Hier doen de zes beste Nederlandse en zes Belgische gezelschappen uit de Maas gebieden aan mee. Het Schfcdamse gezel schap „Brederode" heeft al eens aan deze edstruden deelgenomen. Uiteraard is Geron zeer ingenomen met deze uitnodigingen omdat het bewijst dat Geron tot de landelijke toneeltop is door gedrongen. Dat is ook geïegd bij de jaar vergadering van dc NATU in Groningen. Allerwegen heeft men waardering voor Geron maar dat schept verplichtingen. Nu heeft de NATU verzocht indien moge lijk in Gent het stuk „Het Verraad" van Arman Salacrou te spelen. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze No Iron popetine, een pracht kwa- I iteit, voor blouses, weekenders, kinderjurkjes/Japonnen en strandkleding, in vele kleuren, nu per meter f schrift, best. APOTHEKEN Apotheek Gouka en Co., Groenélaan 127. Stedelijk Museum, dag. 10—17 uur; gou aches van tien Nederlandse schilders; prenten en tekeningen van Oud- Schiedam en expositie over gedistil leerd. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „Vijf mijl voor middernacht". Monopole, 2 en 3 uur: „Jacht op ontvoer de vrouwen"., - DIVERSEN - Brielsestraat, 7.uur; Jeugd Jolijt. Zeep kistenrace. Frans Halsplein, S uur: Harpe Davids. Concert. SCHIEDAM. GEBOREN: Christina ü.v. C. Roest en T. M. F. Hoogcrboord; Andreas J. »z.v. G. J. Timroer on A. C. Langerveld; Richard z.v. A. H. ter Weele en H. M. Vreug- dcnhil. ONDERTROUWD: A. I. van Beok. 23 j. cn A. M. C. van Dijk 24 j.j J, T. M. van Beikel 31 j. on J. J. M. Leenders 24 J.; T. Bezernor 25 en J. F. Louis 23 j.; H. H. Blom 43 j. en J. van den Berg 36 j.: H. Buytcnhck 49 J. en A. W, Groot 33 j.; J. Aï. van Dorst 23 j. en 3. Sonnevnld 18 j.: G. Dijkshoorn 23 j. en 1. Vis 21 j.; J. A. M. Ferrlera 24 j. en S. van Zljderveldt 22 j,; J. K. Groencveld 27 j. cn J. Dtelemans 25 j.-, H. J. M. Kcwezee 23 1. en M. A. op 't Holt 21 j.; H. A. Meerhof 46 J. en H. Assenberg 40 j.; J. van Oorschot 25 3. en W. M. van der Sluijs 21 H. van de Pas 24 j. en C. M. van Til 20 j.; P. H. Priem 32 j. en J. T. C. Zilver 23 j.: 3. Schollaardt 27 en W. Kahmann 24 j.; J. R. van Seurert 25 en F. w. van Heljst 21 j.; A. F. Tcuthof 24 i. en L. C. A. M. de Graaft 22 J.; P. A. J. van Tie nen 22 j. en C. M. C. van Dam 20 B. A, L, Vorstonbos 22 j. en C. J. van Opfjnen 22 j. GEHUWD: J. J. Jdeinekoort 27 j. en B. de Jager 18 j.; P. J. Putters 23 j. cn F. J. den Boef 18 j.; F. J. Sieval 24 i. en A, Goedhart 20 j.: C. Molendijk 19 j. en M. P. de Bruin 20 j.; J. A. Wijzenbroek 25 j. cn M. L. Boer 19 j.; M". Peter broers 2» j. cn M. M. Gouka 26 j.; B, N. van den Brink 27 j. cn P. F. Torenvliet 21 j.; A. M. Dijkman 31 j. cn K. M. J. van Eijk 20 j.j G. H. M. Beukers 29 j. en J. M. C. L. van dor Sloot 23 j. OVERLEDEN: B. P. J. Bekkering. 72 j.; C. C. Kalkhovon, 63 j.: B..M. Ou borg. 3 weken SCHIEDAM. GEBOREN: Evert z.v. N. Boes en A. M. van der Windt; Jacobus J. z.v. J. J. van Z wieten en A. Verschoor; Antje G. d.v. D. P. Koudstaal en G. Post. OVERLEDEN: C. Jongman, 77 j.; M. R. Schot, 3 dagen. SCHIEDAM, maandag r— Het nieuwe gebomv van de Mastenbroekschool De Meesterstraat 40 zal op woensdag 10 juli officieel geopend worden. Door de Ver. tot Bevordering van Chr, Onderwijs zal daarvoor een bijeenkomst worden ge houden in de kantine van de Seb. Tech nische School aan de Nieuwe Damlaan. Na afloop daarvan zal er gelegenheid zijn de nieuwe school te bezichtigen. Ha ring va ngstbe rich ten De vangstberichton van hedenmorgen lui den: VI. 71—7 k; VI. 78-4 k; VI. 79-3 k: VI. 65—30: VI. 114—5 k; VI. 190-5 k. Prijs Maatjesharing: klein 90-110: Jong 76—89: klein zout 44; groot 58—62; TTawlha- ring klein 110—120; Tong 90. Zout M; groot 57—65; Makreel 45-48, Hel nieuive bestuur van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Amateur Toneel Unie zal Geron bij het komende omvangrijke organisatorische werk bij staan. Zo willen Geron en NATU van deze^ toneeluitwisseling iets bijzonders ma ken, omdat het vrij zeker is dat niet spoe dig weer een Schiedamse toneelvereni ging deze eer te beurt zal vallen. Geron en NATU hopen dan ook dat het Schiedamse gemeentebestuur het Belgi sche toneelgezelschap officieel ten stad- huize zal ontvangen. Daarnaast wordt ge dacht aan het organiseren van een excur sie naar een Schiedams bedrijf. Dc moei lijkheid is de geringe financiële middelen. De organisatoren hopen dat de gemeente een eenmalige subsidie zal willen ver strekken voor de organisatie van dit to- neelgcbeuren. Het zal dan misschien mo gelijk zijn dat het beste Belgische ama teurtoneelgezelschap kan optreden in het Passagetheater. Over deze kwesties gaan Geron en NATU-Schiedam dezer dagen intensief vergaderen. Verlichti iig trainings velden in Harga SCHIEDAM, maandag De voetbal vereniging Wilton Fcijcnoord hield zater dag de jaarvergadering in de kantine op het bedrijf. Belangrijke besluiten zijn niet genomen. Wel kwam ter sprake bet feil dat de heer J. J. Schipper, tuinarchitect, heeft toegezegd dat de gemeente Schiedam verlichting zal aanbrengen bfj de twee halfvcrharde trainingsvelden bfj de nieu we voetbalvelden In Harga, Dat is in we zen een verrassing voor de voetbalclubs omdat Wilton Feijenoord, HBSS, SVDPW, Martinit, Schiedamse Boys tezamen dc schijnwerpers wilden plaatsen bij de trai ningsvelden, zoals Schiedam, Demos, Ur- sus en HBSS, dat hebben gedaan bjj het oude gedeelte van Harga. Do ttjdelyk voorzitter A. Schot en tijde lijk secretaris Huisman zijn afgetreden. Voorzitter werd T. Riemijer, die dit drie jaar geleden ook is geweest. Wedstrijd secretaris M. C. Verhaeren (Dr. Kuyper laan 157) werd gekozen tot secretaris. De heer J. Jonk bleef penningmeester, lid bleef de heer G. Egberts cn tot het be stuur traden toe de heren W. G. Schell, oud-secretaris van drie jaar geleden, L. Koevermans en B. Rissema. Het contract met trainer Leen Pil (HDVS) werd ver lengd. Voor de nieuwe competitie zal worden ingeschreven met vyf seniorelftallen, een A«. een B- en een C-team, Bovendien heeft WF twee pupillcntearns. Dankbaar is Wilton Feijenoord voor dc prachtige velden die de gemeente in het nieuwe gedeelte van Harga ter beschik king heeft gesteld maar toch zal worden gestreefd naar de eigen accommodatie. Mogelijk dat het overgebleven terrein aan de Maaskant hiertoe nog kan dienen. Dat ene veld is nog in gebruik bij de handbal- afdeling van WF, De handballers zouden de twee velden van „Pieterman" gaan ge bruiken aan de Schietbaanstraat. 2e zou den er ook een clubgebouw zetten maar bij nader inzien zijn de velden ongeschikt gebleken. De voetbalafdeling van WF heeft overwogen om tezamen met GSS het derde veld bij „Schiedam" te gaan be spelen. GSS zal daar een oud gebouw voor kleedlokalen zetten. SCHIEDAM, maandag SW2 is nog niet gepromoveerd naar de derde reserve eredivisie, want Velox2 won gisteren in Utrecht de tweede promotiewedstrijd met •1. Velox2 had in Schiedam met 52 verloren. Er zal nu binnenkort een be slissingswedstrijd gespeeld moeten wor den om uit te maken wie zal promoveren. SW 2 heeft lange tijd de beste kansen gehad en stond bij de rust met 01 voor. Doch daarna leverde het offensief van de Utrechtenaren 2 doelpunten op. SZC OP 6 JULI SCHIEDAM, zaterdag De Schiedamse Zwemclub organiseert op zaterdagmiddag 6 juli van 2.30 uur tot ca. 6 uur in Bad Groenoord een waterpolotoernooi voor heren om de „De Koning"-wisselbaker. Hiervoor zijn uitgenodigd BZC uit Berg ambacht, ZWIP uit Den Haag en de Futen uit Amsterdam. Tussen de herenwedstrij den door spelen de SZC-dames ook. nog een partijtje tegen de dames van de Futen. Het bad zal die middag normaal open blijven, voor het publiek, alleen het diepe bassin blijft voor de wedstrijden gereser veerd. Het soortgelijke polotoernooi van vorig jaar werd een groot succes, daarop wordt nu gerekend en gehoopt op zon en warm water. Verder is SZC al druk bezig met het voorbereiden van de nationale jeugd- zwemkampioenschappen. die zaterdag 3 augustus worden gehouden in het Bad Groenoord. Zoals bekend zijn dit jaar voor het eerst de jeugdwedstrijden ge scheiden vm de senior-kampioenschap- pen. Naar schatting zullen 300 jeugdige 2\vemsters en zwemmers tussen de 12 en de 16 jaar uit heel Nederland hieraan deelnemen. De wedstrijden beginnen 's morgens om 10 uur en worden geor ganiseerd in samenwerking met de Schiedamse Gemeenschap in het kader van de SG Vakanticfeesten. Een aantal van de jeugdige deelnemers zal voor de nacht van vrijdag op zaterdag ondergebracht moeten worden en ze moe ten eten ook. SZC zoekt nu gezinnen die de kinderen voor één avond willen op nemen. Aanmelding kan geschieden bij Kolmeyer, RembrandtlaSn 5a. Voor elke ondergebrachte gast krijgt men een 1 gratis dagkaart voor het toernooi. O SCHIEDAM, maandag. In de Goe man Borgesiuslaan is zondagmiddag om j 2.45 uur de 3-jarige Johanna M„ toen zij de rijbaan onvoorzichtig overstak, aan gereden door de auto van de heer G. S. Het meisje kreeg een wond aan het hoofd en een grote buil en is door de GG en GD ter plaatse verbonden. Esperanto-agendo •SCHIEDAM, maandag Merkredon, la 3an de julio klubvespero, Parolkoskado okazos ce kino v. Gink, Ploegstraat Venu.antaü nia gastigantino foriros al eksterlando por ferii. DE fraaie ruime lokettenhal in het nieuwe stationsgebouw te Schie dam. dat morgenmiddag officieel ge opend zal worden en daarna voor de treinreizigers beschikbaar komt. Daar mee zal een einde komen aan de lan ge periode dat men een lange omweg door het oude brok station moest ma ken om by de moderne perrons te ko men. Van deze hal, direct aan de Hor- vatweg gelegen, bomt men vla een tunnel (by de blok) direct op de per rons, maar dan op hel westelijke deel daarvan. SCHIEDAM, maandag Door de Schie damse Reddingsbrigade zijn afgelopen week weer honderd zwemdiploma's uit gereikt. waardoor het totale aantal ïn dit jaar behaalde diploma's de 200 over schreed. Wel een prestatie voor een club. De Reddingsbrigade gaat er van uit dat de eeuwig dreigende verdrinkingsdood niet alleen bestteden moet worden door als redder op te treden, maar ook dat er voor gezorgd moet worden, dat men kan leren zwemmen. Drie maal per week wordt er zwemles gegeven, maar ook het reddingswerk wordl niet vergeten bij de opleiding. Bo vendicn doen een aantal gediplomeerde redders van de S.R.B., speciaal opgeleid om zee-reddingen te verrichten, dienst aan de stranden van Kijkduin cn 's Gra- vezande. Voor het Jeugdbrevet 1 van de KNBRD zijn geslaagd: Dick Rolaff, Leo Bonefaas. George Maes, Frans van Westrenen. Dick Weij- mer, Jan van der Meer, Kitty Donker sloot, Corrie van Rooy, Rianna Gerding, Dita Verhagen, Lolita Redman, Paul Di- tiechcr. Cock van der Burg, Dick Muis Jos Lelieveld. Voor het KNZB diploma 1 slaagden: Ineke van der Most. Marijke Bonefaas. Anja Godschalk, Cokkie Bijl, Bea Jansen, Anja Dorsman, Marjan Vermeijden, Tru- die van Kaalte, Marjan Holierboek, Lu- cicn van Asten, Sylvia van Asten, Loesje Steenhorst, Tony van Helden, Jeannette van Raalte, Carla van der Berg. Anita Vermeijden, Mary Droge. Marijke Heij- man, Margaret van Naamen, Loes van der Linden, Loes Soesborgen, Marja Hage- stein, Marjan Sprtiyt, Ineke de Regt, Kea Vrijenhoek, Cor Heukeis, Sjaakje Hólier- hoek, Nico van Stralen, Rinie Hamer slag. "Wint Melis, Leo Klaassen, Gerrie van Eden, Hans van der Horst, René Wie gel, Robbie Maan, Jan Zeer, Peter Drie sen, Jan "Willemse, Bertie Boers, Bas Overbeeke, Jacob Hoorweg. Roeland Vroontan, Tilly Holierhoek, Els Sluimer en Anneke Bonefaas. Het KNZB-diploma 2 behaalden: Ma- chïel Zonneveld, Paul Diekhoff, Kuub Verkerk, Hans Bal, Hennie Keemiuk, Johnny Kcemink, Albert Koster, Ronny Gunneweg, Jan Poot, Dick Schutte, Berry van der Touw, Kees van Leeuwen, Addy Wies, Tobi Lenos, Frans Koster, Huib Winterswijk, Peter Jan VerbUTgh, Albert Gouweleeuw, Joost de Fouw. Gerrie Stolk, Evelina Esbach, Gerda Wies, Anneke van Grondelle. Mieke Poot, Marian Walbeek, Jeanine Stevens, Hanneke Krommenhoek, Lenneke Korteland, Margareth Peters,; Marje Soesbergen, Nora van Beek. André Neervoort, Arie Baron, Cornelis Esbach, Tonny Bos «n Luit Spanninga. SCHIEDAM, maandag De SCV De Postduif nam met 201 duiven deel aan de wedvlucht uit Chateauroux, afstand km. Gelost werd zaterdag om 5.45 uur; eerste prijsduif binnen 11.59.32 uur; laat ste prijsduif 141031. Uitslag: J. Koffijberg 1—13; J. v. d. Waard 2—15; W. v. Deuraen 335; A. Smits 41014 41; G. Vermeer 5; L. Tcutijn 630; H. v. d. Kant 7-3—11—22-23; A. Broune Co 9—21—31—47; F. Melchers 12—19—37; A. Gogh 16; H. v. d. Ark 17—27; N. in 't Hol Co 18; A. Does 20—25; A. Midden dorp 24—33; G. v, d. Grijp 26—29—49; W. Verhaal Zn 28; T. de Raay 324550; H. Crama 34; H. Blonde 36; J. Bak 38; P. v. Os Co 39; P. Gouweleeuw Co 40; L. Borranï Co 42; J. v. Harmelen "Vol 43; A. v. d. Grijp 44; L. v. d, Mey 46; A. v. d. Tuyn 48; H. Bolkenbaas 51; II. Vermeer (dipL). „Wij nemen node afscheid van u", zei burgemeester Van Dijck zaterdagmorgen. „U heeft uw plicht gedaan, zoals wij van verwachtten, toen u in 1929 begon. U heeft onze verwachtingen waar gemaakt. U regeerde fat dc haven zonder aanziens des persoons. U wist in de wirwar van dc vele schepen, die in ome smalle haven wilden liggen, orde te scheppen, u wist met tact en wijsheid met de kapiteins, de schippers en de reders om te gaan en ieder een redelijke ligplaats toe te wij- Eigenlijk had de in het begin van deze maand 67 jaar geworden heer Kleywegt al twee jaar geleden afscheid zullen ne men. Op verzoek van de gemeente heeft hij zijn diensttijd met nog twee jaren ver lengd- Maar ondanks die verlenging heeft hij niet meer mee mogen maken, dat de nieuwe haven van Maassluis in gebruik kon worden genomen. De haven van Maassluis is in al die 34 jaar net zo groot, of eigenlijk net zo klein gebleven. Het aantal schepen dat hierin een ligplaats zocht, is echter steeds groter geworden. In '29 vormde de loggervloot het grootste aandeel van de schepen. Maar het havenbeeld heeft zich. gewijzigd. Steeds meer loodsboten beschouwden Maassluis als thuishaven <als we niet op passen ligt de hele haven vol loodsboten, merkte burgemeester Van Dijck op). De sleepboten werden steeds groter, zelfs zo groot, dat ze niet meer in de haven pasten, de continu-varende coastervloot breidde zich sterk uit, er moest zelfs een groot ge bouw aan de haven verrijzen als overslag voor de aangevoerde goederen. De laatste jaren wordt de have» meer en meex be zocht door de kleine tankbootjes. Als een soort polïtie-agent regelde de heer Kleywegt het havenverkeer en paste de schepen als een legpuzzel in het ha ventje. In zijn (spaarzame) vrije tijd bekleedde de heer Kleywegt nog heel wat functies in het verenigings- en kerkelijk leven. Hij is al 33 jaar penningmeester van de Ver eniging christelijk onderwijs, 21 jaar pen ningmeester van het Tehuis voor Zeelie den, 22 jaar bekleedde hij dezelfde be stuursfunctie van de Geref. Ziekenzorg en zeventien jaar was hij penningmeester van het Zeekadettenkorps in Maassluis. Bovendien was hij vele jaren diaken en ouderling van de Gereformeerde kerk. „De trouw, waarmede hij deze functies vervulde, tekent 2ijn persoon", zei burge meester Van Dijck, die hem, onder dank zegging voor zijn diensten van de gemeen teraad een enveloppe met inhoud namens de gemeente aanbood. Ook gemeente-secretaris L. Mostert, richtte namens de hoofden van dienst, waarderende woorden tot de scheidende havenmeester, of „dirigent van de haven" zoals hij het noemde. De heer Kleywegt, die in '29 zijn stuurmanspost op de grote vaart had verruild voor het stuurmans- sehap van de Maassluise haven, was een béste stuurman aan de wal geweest, De heer J. Ruiter, stationschef van het Maassluise spoorwegstation, dankte de havenmeester voor de goede samenwer king. Immers, de spoorbrug vormt de scheiding tussen de binnen- en de buiten haven, zodat het scheepvaartverkeer altijd met de treinenloop rekening moest hou den. Namens de drie brugwachters var Maassluis sprak de heer G. van der Snoeck tot dc heer Kleywegt. Ook de oud-haven meester van Rotterdam, de heer J. van Leeuwen, die de vakkennis van de heer Kleywegt prees, sprak nog enkele woor den. SCHIEDAM, maandag. Doordat een olieleiding sprong bleef een trein uit Hoek van Holland zaterdagavond om 6.43 uur steken bij de spoorwegovergang in Nieuwe Damlaan. Daardoor bleven de bomen 10 minuten gesloten. Pas toen de trein was weggesleept kon- het wegver keer doorrijden. SCHIEDAM, maandag De Kethelse schoolgebouw- en handbal wedstrijden zijn, na tweemaal uitgesteld te adjn ge weest, zaterdag dan eindelijk gehouden. Ditmaal niet op de BHS-terrelnen maar op dc z.g. Pieterman velden aan de Schiet baanstraat. Op het ene veld werd handbal en op het andere voetbal gespeeld. De lei ding berustte by de heer A. van Mill. Gespeeld werd van 912 uur. Daarna heeft de voorzitter van de Oranjevereni ging „Wilhelmina". de heer J. Vlugman, de prijzen uitgereikt. De eindstand is: Handbal meisjes. 1 St. Martinusschool, 6 punten; 2 Koningin JuSianaschool. 4 punten; 3 Burg. Verveenschool, 2 punten en 4 St. Jacobusschool, 0 punten. Voetbal; 1 Burg. Verveenschool, 5 pun ten; 2 St. Martinusschool, 4 punten; 3 Ko ningin Julianaschooi, 2 punten en 4 St. Ja cobusschool, 1 punt. SCHIEDAM, maandag In de woning van de heer F, D, v. W. aan de Gordon- straat 17 is vanmorgen omstreeks 8 uur een brandje geweest.. De zoon, de heer J. v. W. had in bed gerookt en daarbij was de sigaret op het veren matras ge vallen dat aan het smeulen was geraakt. De zoon werd wakker door de hitte van het vuur. De brandweer, die onder leiding' van commandant D, de Jager aanwezig was, heeft de brandende matras door het raam op straat geworpen en het vuur daar uitgetrapt. Er ontstond voor 150 gul den schade aan matras, houtwerk en vloerbedekking. SCHIEDAM, maandag. In de woning van de melkhandelaar M. J. S. aan de Philips van Bourgondiëstraat 31 is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebro ken. De dader of daders zijn via een gan getje aan de achterkant binnengekomen waarbij gebruik gemaakt is van een dui ventil en een trapleertje, In de keuken werd een bruine lederen tas met 70 gulden weggehaald. De daders zijn vermoedelijk gestoord en overhaast op de vlucht gegaan, want in de achtertuin werd voor 5,— aan klein geld teruggevonden. Ook heeft de dader zijn nieuwe schoenen op de dui ventil achtergelaten. SCHIEDAM, maandag. Toen de En- schedese arts dr. W. J. B. zaterdag om 12 uur van de Broersvest de Hoogstraat in. wilde rijden, sprong zijn voorruit. Door de barsten werd het uitzicht belemmerd, zodat dr. B. niet verder kon rijden. Om standers hebben geholpen de auto naar de parkeerplaats te duwen. VLAARDINGEN, maandag Het za terdag- gehouden visconcours, georgani seerd door de Vlaardlngse Hengelaars Hond is ondanks de minder gunstige weersomstandigheden een hevredfgend succes gebleken. In de tankval in de om geving van Maasland hebben 21 henge laars geprobeerd om menige vis te ver schalken. Rij elkaar werden 23 vissen op het droge gehaald en dat is meer, dan men had verwacht. De grote vissen Heten zich niet zien, zodat karpers e.d. niet ge vangen werden. Tussen zes en acht uur hebben de spor tieve hengelaars de koude en harde wind getrotseerd om hun vrije zaterdag te be ginnen met het vertoeven aan de water kant, uiteraard gewapend met hengel en de daarbij nodige accessoires. Drie deelnemers slaagden er in ora drie vissen uit de Wetering te halen en ver overden hierdoor een van de drie eer ste plaatsen op de ranglijst S. Hammer spande daarbij de kroon door een brasem van liefst 450 gram de zijne te mogen noemen. Op zaterdag 21 september zal het con cours worden voortgezet en tevens be sloten. Het totale gewicht van belde za terdagen, dat er gevangen wordt, zal be slissend zjjn voor de definitieve uitslag van het VHB-concours. Voorlopig prijkt D. de Rode boven aan de ranglijst met een vangst van 730 gram. S. Hammer staat als tweede geklasseerd met 615 gram, terwijl 'W. Ihi Mortier een heel eind achteraan komt met 365 gram N. van Wezel en C. Vink delen de vierde en vijfde plaats met elk 350 gram. De zesde plaats wordt ingenomen door M. de Goede, die 300 gram op de kant haal de. Daarna volgen nog: 7 en 8: G. de Zwart en E. Verhey, elk 140 gram; 9. J. Kollenberg <125 gr.); 10. A. A; Wammes met 90 en tenslotte J. Verkouter, die-als i elfde man 50 gram „veroverde". »Pe«-h^en Koole> Henneveld en Vilijn. alle bestuursleden van de VHB waren met de leiding van het concours belast en fungeerden daardoor uiteraard al* controleurs. VLAAK DIN'GEN, maandag Ondanks Je hevije en langdatige «jenval hebben VFC en een jeugd-eUtal van JDHC zater- dagayonj teeb M," een ur,lllEe oefen- weastrnd ecüïeeM. Nadat VFC aanvanke lijk een 2—0 vootspronr had senomen, staagden de BeiJtenaren er.In kort voor hel einde deie «tand om te hitteen In een -f.;''"1' brachtsverhou-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1