DE JACHT OP EENDEN Handelsgold DEINING OM BEELDJE i Grootse jacht op ons oude papier Bad Groenoord had nog redelijk seizoen \Raadslid wenst deskundige om ontwerp van Leen Droppert te beoordelen Snelle snippen in zig-zag vlucht moeilijk te schieten ongelooflijk lekker! Vlaardingen heeft nieuw stadhuis Onze vogels in september Gierzwaluwen in één nacht verdwenen Tentcampagne in Plantage Wedvlucht van De Vrijheid Burgerlijke stand Concert Muziekkorps Leger des Heils AGENDA Vreemde eenden Handje vol vogel Prachtig samenspel - ondanks slechte zomer - VOOR ZONNEHUIS EN CAB Inbraak in school Mevr. Verhoev laat er 18 vrachtauto's voor rijden Redder Dykman onderscheiden Man geslipt met brommer Gestolen brommer stoorde televisie Mr. Luns opent expositie J. R. Briedé (59) overleden Bij auto-ongeluk in Duitsland gedood VLAARDINGER ONDERWERP VAN DISCUSSIE Schietprijzen Mob.-kruisers Man valt tussen wal en schip «T. J. de Jong kwart eeuw bij Hensen Aanrijding op de Singel Collecte voor de tbc-patiënten. SCHIEDAM Koeriersters WERKSTER ffOENSPAG 4 SEPTEMBER 1963 5 f\AT de gierzwaluwen altijd zo abnormaal vroeg weg gaan wisten wij al, maar U dit jaar waren zij wel bijzonder vroeg verdwenen. En dat terwijl het toen het mooiste zomerweer was dat men zich maar denken kon en er dientengevolge 'n over vloed van vliegende insekten was, zodat zij bij wijze van spreken alleen de snavel naar hadden open te doen. op de eerste augustus waren er nog volop gierzwaluwen In de lucht en de volgende morgen bleken ze allemaal vertrokken te zijn. Heel zeker hebben zij dus in ae nacht de lange reis aanvaard. Op de kop af zijn se pre- des drie maanden in ons land geweest om te broeden en de jongen af te richten. Er zija trouwens nog meer vogels, die als Tiet nog lang en breed zomer is ons ver laten zoals ooievaars, wielewalen en koekoeken e.d. Weer andere met name nur- perreigers, blauwe reigers, futen en een aantal kleine vogels verlieten, wel hun broedgebieden maar blijven nog wat rondzwalken alvorens zij de reis naar hun annteiverblijf aanvaarden. Programma 7-15 sept. SCHIEDAM, woensdag De in enkele jaren tot een traditie geworden tent-evan- gelrsatiecsmpagne van het Comité „Schie dam voor Christus" zaL ook dit jaar wor den voortgezet Echter niet in juni, doch van 7 tot en met 15 september. Dat de campagne later in het jaar wordt gehouden, vindt de oorzaak in de overwe ging dat in juni velen met vakantie zijn, niet alleen da medewerkers en medewerk sters, maar ook het publiek. Bovendien zijn vele jongeren nog in de examentijd. Dit was al te merken aan de afnemende belangstelling. Vandaar het besluit om het nu maar in september te proberen. De grote tent zal als vanouds weer op geslagen worden in de Plantage vóór het podium en daar zullen de belangstellenden acht dagen lang terecht kunnen. De kin dersamenkomsten beginnen steeds om 4,15 uur en de avond-bijeenkomsten om uur. Iedereen is welkom. Tal van geestelijke leiders van buiten Schiedam verlenen hun medewerking, terwijl zij steeds muzikaal begeleid zullen worden. Het programma is als volgt: zaterdag 7 september: spreker ds. D. Broers (Amster dam) het I.J.E.-koor; zondag maj. J, B. Hoevers (Den Haag) m.m.v. muziek korps en zangbrigade van het Leger des Heils; maandag evangelist Emïl Kreunen (Zeist) m.m.v. kwartet Spaargaren; dins dag dr. K. J. Kraan (Rotterdam) mjn.v, Frannie Faassen en muziekkorps Leger des Hells; woensdag wika J.' J. Brorens (Gouda) m.m.v. mevr. Den Ouden; don derdag maj. M. Souverein (Zwolle) m.m.v. Franme Faassen; vrijdag ds. L. J, Boeien- ga (Den Haag) mxn.v. de Gospel Singers en het muziekkorps van het Leger des Heili; zaterdag ds. A. v. Gent (Kampen) mnv. het koor van de Vergadering van Gefevigen; zondag ds. W. A. Krijger (.Schiedam) mevr. M. v. d. Loo en hef I.JJS.-koor, SCHIEDAM, woensdag De SJW. De Vrijheid nam deel aan een wedvlucht nit Vilvoorde, afstand 112 km. Gelost werd om 8 uur; eerste duif binnen 9.02 uur; laatste prijsduiï 9.12 uur. Uitslag; 1, 3, 13, 20, 33, 37, 50, 64, 68, 72 J, Doejaaren; 2, 4. 24, 53 L. Wijnen; 5, 16, 55, 57 J. Ka- len'oroot; 6 H. Tjaden; 7 Gebr. v. d. Windt; 8 E. de Potter; 9, 44, 61 P. Vertinde; 10, 14. 22, 60, 69 M. Putters; 21 L. Tromp; 12 F Wyzenbroek; 15, 23, 45. 46, 66, 75 G. Bar clay; 17 W. Poort; 18 W, v.d. Poel; 19 J W. de Winter; 21J. Westerholt; 25 W, van Hannelen 26, 38 D. Bakker; 27, 28, 40, 85 H. Hagen; 29 H. v. d. Steen; 30 C. Koogje; 31, 34, 52 A. Limborg; 35, 63, 74 F. Gran- dia; 36 D. Ram; 42 M. de Jong; 43, 51, 58, 66, 73, 78 P. Pols; 47 Joh. Bakker; 49 J. v Rijsewljk; 54, 62 A. Verhaal; 59 W. van Bueren; 67 J, v. d. Ent; 70 M. de Ruiter. Geboren; Laurentius G. z.v. G, H. A. Alkemade en I. C. Gelauff; Maria L. H. J v. K. V. Henry en J. H. M. P. van Ham; Erwin R. z. v, D. J. Jansen en J. P. Groen hout; Hedi I. d. v. J. F. de Zanger en N. van der Beek; Edo z.v. J. B. Winkelman en M, Pronk; Johnny F. z. v. C. J. Stevens en C. H. A. de Roodt; Anna M. d.v. M. van der Mark en C M. Boorman; Huber ts G. M. d. v. H, J. J. van der Linden en H. J. M. Veelenturf; Leendert C. z.v. J. Slings en P. M. Heeren; Monique d. v, C. L N. Bosman en J. Mouthaan; Jeroen H. z.v. L. C. Werst en W. J. A. de Preter; Comelis T, L. z, v. F. de Koning en C. T. M. van Winden. SCHIEDAM, woensdag Het muziek corps van het Leger des Heils zal o-Lv, kapelmeester A. van Guiik op zaterdag avond 7 september, aanvang 7 uur, een concert geven op het Dr. Wibautplein in Nieuwland. Het programma ziet er als volgt t> Palm der Overwinning van Skinner; Selectie Mijn. Jezus van A. Kit- ching; Trombonesolo door J. L. Hitman, Tel uw zegeningen van B. Boon; Medita- «e Heapohs van D. Goffin; Lied Ik wijd jnijzeif geheel aan U van B. Boon; Selec te In de voetstappen van de Meester van Coles; Transcriptie Volle Vrede van Robert Wittij, arr. B. Coles; Meditatie Het Licht der wereld van D. Goffin; Selectie vreemdeling van Galilé van E. Leïdzen Mars De jonge Heilssoldaat van B. Coles. apotheken '- nachtdienst Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. TENTOONSTELLINGEN owdeljjjk Museum: gesloten tot en met 27 september. BIOSCOPEN ra®**e, 2 en 3 uur: Sod om en Gomor- ^onopole, 2 en 8 uur: „Overval dn de Pacific". In die tijd kunnen wij hen op plaatsen ontmoeten, waar zij helemaal niet thuis horen en op plaatsen soms ver van hun bakermat verwijderd. Op de Beer zagen wij b.v. een paar purperreigers en op de Vlietlandea onder Maasland ook een, ter wijl hun broedplaatsen te vinden zijn in Noord-west Overijssel, het Naardermeer en de Nieuwkoopse plassen. Alles bij kaar echt al een. begin van de grote t die de volgende maand zijn hoogtepunt bereikt Uit hel noorden van ons werelddeel riveerden al tal van waad vogels of stelt lopers, die wij de vorige keer reeds noem den. Hun aantal is intussen aanzienlijk uitgebreid, terwijl er bovendien nog en kele soorten bij kwamen, zoals bontbek- pleviertjes en watersnippen. De water snippen, daar stoten wij nog al eens op in de moerassige dele." van het polderland, waar zij met hun re latief lange snavel de vochtige bodem op insekten onderzoeken. Tureluurs zien wij ook nog dikwijls op deze terreinen. Het nare van de tureluurs is, dat wanneer ze je in de gaten krijgen zij de hele buurt alarmeren en de hele bevolking natuur lijk aan de haal gaat. In de vaarten en vlieten wemelt het nu weer van de eenden, voornamelijk de gewone ivilde soort maar ook zagen wij dl een vrij grote troep wintertalink- jes, de kleine eendensoort. Het meren deel van hen moet uit buitenlanders be staan, aangezien het aantal dat in ons tand broedt, maar gering is. Tegen de winter treffen wij ze bij duizenden aan en ioei in hoofdzaak op opgespoten terreinen waar nog een flinke laag water staat. Dat is ook het geval met de kleurrijke smienten, doch deze zijn er nu nog niet. HET is erg jammer, dat er zo veel op deze aardige eendjes gejaagd wordt Dat is trouwens ook zo met onze gewone wilde eenden, die reeds vanaf 24 juli vogelvrij waren; de talingen vanaf 18 augustus. Wat de wilde eenden betreft is deze datum naar mijn mening veel te vroeg gesteld en wel om twee redenen. Ik heb het al eens eerder betoogd, maar het moet mij nog een keer van het hart. De eerste reden is, dat de eenden om streeks deze t(jd zwaar in de rui zijn, zich bepaald geen 100 pet voelen en zien deswege minder gemakkelijk uit de voe ten kunnen maken. De tweede is, dat er nog tal van eendemoeders waren met nog heel kleine jongen, omdat zij om de een of andere oorzaak laat tot broeden zijn gekomen. Als dus een jager zo'n wijfje afschiet kan men zich het lot van haar kroost gemakkelijk voorstellen. Snippen mogen eveneens vanaf 18 augustus geschoten worden en menig maal heb ik jagers ontmoet, die enkele langsnavels hadden buit gemaakt. Als je zo'n handje vol vogel ziet, begrijp je niet wat men daar aan heeft. We zullen ■maar aannemen dat het vanwege de sport is. Gelukkig is het niet eenvoudig om snippen te schieten want ze zijn ongelooflijk snel en ze vliegen nooit recht toe recht aan maar altijd zig-zag. In de Broekpolder tussen Vlaardingcn en. Maasland, die zo goed als geheel in een aantal door dijken omgeven modder poelen is herschapen, wordt nu nog ieder jaar op eenden gejaagd. Op zichzelf is dat niet zo heel erg, doch verleden jaar hebben wij verscheidene dode eenden m' de dikke vloeibare bagger zien liggen, waar geen mensen en ook geen apporte rende hond bij kon komen. De soms al leen maar aangeschoten eenden liggen dan in de modder, zoals dat heet, te ver kommeren en het kan dikwijls lang duren eer de dood een einde aan het lijden der diereD maakt. Zoiets is met de beste wü niet weidelijk te noemen; integendeel het is zonder meer buitengewoon onweide lijk-.. *70ALS gewoonlijk in, deze tijdont. moetten wij hier en daar kleine troep jes bonte vliegenvangers, die evenals zware mezen, reeds in augustus op door trek zijn. Dezer dagen nog zag ik er pier bij elkaar, die in gezelschap nan enkele mussenop de insektenjacht waren. Ver geleken bö de vliegenvangers, die in de vlucht een en al gratie te zien geven, zijn de mussen bepaald lomp in hun be wegingen, Het merkwaardige bij deze vliegenvangers is, dat het allen jonge vo gels zijn. Vermoedelijk komen de oude vogels eerst in. de loop van de volgende maand. In de weide zagen wij behalve nsel veel kieviten de eerste goudplevieren. Zij zïjti ongeveer zo groot als kieviten, doch missen de karakteristieke kuif. Onoghou- delijk vloog de troep op en in snel tempo heen en weer, zodat nu eens de lichte c derzijde en na een bepaalde zwenking donkere rug te zien was. Zonder enig commando vliegen zij tegelijk omhoog, opzij of omlaag en dat zonder dat er ooit van een botsing sprake is. Een prachtig samenspel, dat niet nalaat bewondering af te dwingen. De meeste steltlopers en tevens de bontbekpleviertjes houden dik wijls eveneens dergelijke massale rond vluchten. Kieviten doen dat weer niet, ofschoon zij heel vaak met duizenden tegelijk in de lucht zijn. Zij vliegen steeds in. on geordende formaties, die sterk afsteekt bij de vluchten der goudplevieren. De vorige maand ontvingen wij het bericht, dat de minister heeft besloten de blauwe reiger voorlopig voor twee jaar tot beschermde vOael te verklaren. Langbeen mag derhalve niet geschoten worden, wat de laatste jaren na de roerdomp broedtijd wel was toegestaan. In tegen stelling met eenden -werden de reigers niet geschoten om de bout, doch van wege da concurrentie. Beroepsvissers kunnen het moeilijk zetten, dat de rei gers, evenals de aalscholvers en roer dompen, ook belangstelling voor de vis serij hebbenDe reden van het -mi nisteriële bestuit is, dat de afgelopen strenge winter veel slachtoffers onder hen heeft gemaakt en tevens dat de broedtijd dit jaar zeer ongunstig is ge weest. Redenen waarom alle vogellief hebbers dit besluit van harte toejui chen. A. DE JONG (Advertentie LM.) probeert U b.v, eens FestïvaF 27 c SCHIEDAM, woensdag In deze eer ste dagen van september, na het weer ter wijst naar de herfst dan op een late zomer, gaat de belangstelling van het publiek eerder uit naar een zachlsncrren- de kachel dan naar een ijskoude duik In het water van Bad Groenoord. Er z(]n dan ook vrijwel geen badgasten meer. Toch is directeur Helsma niet ontevreden over het nu vrijwel ten elude zijnde sel- u Er waren tot nog toe rond 190.060 bezoekers en dat Is zeer redelijk te noe men. In elk geval beduidend meer dan vorig jaar (het slecbtse seizoen!) met nog geen 150.000 bezoekers. Aan de andere kant Is ook het record van 300.000 bezoekers, in de lange warme zomer van 1959, op geen stukken benaderd, doch dat zat er in deze vochtige, koele zomer ook echt niet in. En als men dan nog weet dat bil de houw van het bad het jaarlijkse bezoek Is genomen op honderdduizend, dan valt er zeker dit jaar niet te klagen. „Het komt door de laatste twee weken van juli. toen uitgerekend in de bouwvak- vakantie het weer zo mooi en zomers was als men maar kon wensen. Toen was het vol in het bad en dat heeft de bezoekers aantallen ten. goede beïnvloed. Trouwens, ook in de Pinkstervakantie was het stra lend mooi weer", zo verklaart de heer Helsma de nog goede uitkomsten van dit seizoen. Overigens, het bad Groenoord is nog niet gesloten. Wanneer dat het geval zal zijn is nog niet beslist. Zeker niet vóór zondag 15 september, mogelijk komt er nog een week bij. Dat betekent dat het bad nog twee drie weekends open zal blijven. De door de weekse dagen tellen nauwelijks meer mee, nu de vakanties achter de rug zijn. Als het weer nu om wil slaan en het een beetje warmer wil worden, dan kan het bezoekers-aantal dus nog best boven de 200.000 uitkomen. La ten we het hopen. Het bad heeft dit seizoen een uitbrei ding ondergaan, wat het terrein be treft. Zoals bekend is een „dode" hoek langs de grote weg naar Kethel bij het bad getrokken. Het is er nog wat kaal omdat de beplanting nog zo erg jong is, doch dit zal volgend seizoen wel beter zijn. Ook het aantal speelwerktuigen, voor de jongste jeugd een belangrijke attractie, zal volgend seizoen nog uit gebreid worden. Maar of er dan ook een glijbaan bij zal zijn, zoals op het plan staat, betwijfeld de heer Helsma. Mis schien later. SCHIEDAM, woensdag In de R.K. Technische School aan de Honnerlage- Gretelaan is, door een ruit te vernielen, een inbraak gepleegd in een leslokaal op de tweede etage. Een aantal instrumenten werd ontvreemd. De schade wordt op ne gentig gulden geraamd. SCHIEDAM, woensdag De Schiedam mers doen er goed aan nu maar vast al het oude papier dat zy hebben, by elkaar te zoeken en gereed te leggen, want za terdag a.s. gaat een „vloot" van liefst achttien vrachtauto's, bemand met flinke papier-hongerige jongens op pad om in één grootscheepse actie Schiedam van al de oude kranten te ontlasten, die er maar te verkregen zijn. Het is mevrouw A. Verhoev, zo lang zamerhand in Schiedam vermaard om oud-papier-actlcs. die gaat proberen alle records op dit gebied te breken. In een actie die groter van opzet Is dan ooit te voren. Waarom zij dit doet? Wel, de chronische patiënten van Het Zonnehuis in de Boerhavelaan, moeten volgend voorjaar weer een boottocht ma ken. Een tocht die eens ln de twee jaar wordt georganiseerd, en die voor de pa tiënten het hoogtepunt is in twee jaar van stil op bed liggen. Maar zo'n tocht is duur, heeL duur. Want er moet een grote boot worden gehuurd en omge bouwd tot een soort drijvend ziekenhuisje voor een paar dagen. En de huur van de boot is kortgeleden weer opgeslagen. Om het geld bij elkaar te krijgen wordt gespaard in Het Zonnehuis en daarvoor organiseert mevr, Verhoev haar oud- papier-acties. "Vele jaren heeft zij dat al gedaan en nu gaat zij het weer doen. Er is meer geld nodig, dus ook ditmaal een grotere actie. Het CAB, het Comité voor Auto- en Boottochtjes voor minder-validen, kan eveneens best wat geld gebruiken om de kosten te bestrijden van de vijf auto tochten die jaarlijks worden gemaakt. Ook het CAB gaat nu delen in de opbrengst. „Ik heb vele vaste klanten onder de Schiedamse bedrijven" vertelt ons mevr. Verhoev, die in de loop der jaren al dertigduizend gulden aan papier heeft verzameld. „Maar nu gaan we de burgerij SCHIEDAM, woensdag De politie heeft dinsdag „schoonmaak" gehouden op het Stationsplein, waar buiten de rijwiel beugels vervoersmiddelen waren geplaatst. De buit bedroeg 11 rijwielen en 8 brom fietsen en is naar het politiebureau ge bracht. Carnegie Heldenfonds SCHIEDAM, woensdag Het Carnegie Heldenfonds heeft de 26-jarige Schiedam mer M. B. Th. J. Dykman onderscheiden met het „Diploma voor moedig gedrag". Deze onderscheiding is hem toegekend omdat de heer Dykman op 4 maart j.l. met gevaar voor eigen leven de 7-jarlge Jacobu& Jeep uit De Schie heeft gehaald- Men zal zich herinneren «Jat op die vierde maart Jacobus Jeup met twee oudere kameraadjes van acht en dertien jaar door het ijs is gezakt van De Schie, ter hoogte van de Brede Marktsteeg. Een van de jongens kan ach zelf redden, een. ander werd door onbekend, gebleven, om stander» weer op het droge geholpen, doch de redding van de kleine Jacobus, die onder het ijs was geraakt, gaf meer moeilijkheden. De heer Dykman heeft er zijn leven voor moeten wagen en daar voor is hij nu door het Carnegie Helden fonds, door het gemeentebestuur daar over ingelicht, onderschelden. Tevens is hem. een vergoeding"" toegekend voor de door hem geleden schade. Burgemeester mr. J. W. Peek zal na mens het Heldenfonds de heer Dykman morgenmiddag op het stadhuis de onder scheiding uitreiken. SCHIEDAM, woensdag. De 58-jarige C. J. v, K. uit Gouda, die dinsdag om half twee op de Professor Kamerlmgh Onnes- laan een van rechts komende personen auto voorrang wilde verlenen, remde te schielijk, is daardoor geslipt en gevallen De man had een smjwond boven zijn rechteroog en schaafwonden, aan beide handen. De GG en GD heeft ter plaatse eerste hulp verleend. SCHIEDAM, woensdag Een bewoon ster van. de Den Bommelsestraat kreeg gisteravond last va» hevige storingen op haar televisiescherm. Het bleek, dat drie buitenlandse zeelieden de m»w»r van een bromfiets voor haar deur lieten draaien! Zij gelastte de zeelieden weg te gaan, waarop dezen de brommer tegen een lan tarenpaal gooiden en verdwenen. De brommer werd naar het politiebureau gebracht. Toen om kwart voor elf de heer De P. uit de Hoofdstraat aangifte van dif- stal van zijn brommer kwam doen, werd hij met zim eigendom geconfronteerd. Filatelisten in, R'dam (Van een onzer verslaggever») ROTTERDAM, dinsdag. Minister Luns zal vrijdagmorgen in het gebouw Noordsingel 40 een nationale tentoon stelling van postzegels met christelijke motleven openen. Onder voorbehoud ech ter, dat hU niet door dringende ambt»-; bezigheden zal worden verhinderd. Deze vorm van filatelie ontstond te Nederland ruim vijftien, jaar geleden. De opgerichte vereniging koos de naam St GabriëL In 1957 werd in Tilburg^ voor het eerst een tentoonstelling ge-'._ houden. Nu zes jaar later treedt de ver-' eniging voor de tweede keer in de open baarheid. Er zullen eveneens verzame-" laars uit België, Oostenrijk en Duits-' land aanwezig rijn. In totaal worden, veertig collecties geëxposeerd. De bezoektijden zijn vrijdag van 2 lot 9 uur en zaterdag en zondag van 10 tot 9 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Vanmiddag heeft op de begraafplaats „Hofwijk" (Overschïe) de teraardebestelling plaats gehad van wijlen de heer J. R. Briedé. HU Is 59 jaar oud geworden. De heer Briedé was accountant an. be lastingconsulent en als zodanig aan ver scheidene Rotterdamse zaken als adviseur verbonden. Voorts was hij directeur van de afdeling scheepswasserij van de N.V, wasserij en chemische wasinrichting Piet Hein aan de Voorhaven. De heer Briedé was ook commissaris van de N.V. Weéber en Verstoep aan de Mariniersweg, ROTTERDAM, dinsdag. Woensdag zal te Nleuwerkerk aan den IJesel de teraardebestelling plaats hebben van wij len de heer C. J. Kropff, die in de nacht van 29 op 30 augustus bij een auto-onge luk te de bunrt van Frankfort am Mate ln Duitsland werd gedood. Hij was met zijn gezin, drie personen, op weg naar Zwitserland om met vakan tie te gaan. Zijn echtgenote wend zwaar gewond in een ziekenhuis te Frankfort am Main opgenomen. Voor haar leven wordt nog steeds gevreesd. Het ander- halfjarig dochtertje, dat op het moment van het ongeluk achter in de auto zat, bleef ongedeerd. De auto botste achterop een grote vrachtauto en vloog in brand. De heer Kropff was werkzaam voor de N.V. Leitz Service in Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. Het nieuwe Vlaardingse stadhuis is eindelijk gereed gekomen. Reeds in 1939 werden de eerste plannen gemaakt voor de bouw van dit stadhufs. Vanavond wordt de nieuwe raadzaal gebruik genomen met een buitengewone openbare raadsvergadering en deze inge bruikneming houdt de voltooiing van de bouw in. De oude plannen uit 1939 wenden na do oorlog aangepast aan de veranderde om standigheden en in 1950 begon de in vier fasen uit te voeren nieuwbouw. Eigenlijk kan niet geheel van nieuw bouw worden gesproken; aanvankelijk ge waagde men dan ook van restauratie van het uit 1650 daterende stadhuis op de Markt Maar uiteindelijk herinneren aan de buitenzijde alleen nog een stuk muur, de oude toegangsdeur en de trap met leeuwen aan het oude stadhuis. De totale kosten van het bouwwerk komen op bijna 4 miljoen. Ter gelegenheid van de ingebruikne ming is in het stadhuis een tentoonstelling ingericht, die vanavond zal worden ge opend. Vanaf zaterdag staat het nieuwe huis van de gemeente voor de burgerij ter bezichtiging open. bewerken. Het moet ditmaal lukken, want ik heb al grote onkosten gemaakt bij de voorbereiding". Daarom Schiedammers, leg uw oude kranten gereed wanneer zaterdag a.s. tus sen 8.30 en 12,30 uur de vrachtauto's rond gaan en de jongens bij u aan de huisdeur aanbellen. Het is vertrouwd, want biljet ten, aan de vrachtauto's* geplakt, zullen duidelijk aangeven voor welk doei de op brengst van uw papier besterad is. „Jam mer, dat ik geen muziek-inst alia tie heb kunnen krijgen", betreurt mevr. Verhoev, die aan haar woning aan de Stadhouders laan 33 veelvuldig oud-papier krijgt aan geboden. .Jiopenlijk lukt het nu ook zon der muziek". SCHIEDAM, woensdag. Op de eerste contactavond van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Bond van Oud-strij ders en dragers van het Mohilisatickruis beeft voorzitter P. van Ryn de resultaten bekend gemaakt die door de leden z(jn behaald op de in Krallngen gehouden nationale schietwedstrijden, waar met „scherp" Is geschoten. In de corpswedstrijd haalde Schiedam 2 een derde prijs. In de persoonlijke wed strijden veroverde ra klasse A de heer E- den Brabander een eerste prijs, een zilveren wisselfcrans, door het hoogste aantal punten te behalen, namelijk 48 van de 50. De heer K. J. van Hartingsveldt haalde in deze klas een zevende prijs. In klasse B won G. F. Kuiters een eer ste prijs en in klasse C de heren J. J. M de Groot een eerste, G. Rosman een derde, mej. M. Couvee een zesde en H. J. Jaspers een achtste prijs. Op de vrije baan waren, de Schiedamse prijswinnaars de heren G. F. Kuiters, K. J. van Hartingsveldt, H. J. Jaspers, E. den Brabander, W. J, Collignon en mej. M. Couvee. Op de geluksbaan de heer E. den Bra bander en op de püperibaan de heer J. J. M. de Groot. In verband met hun prestaties rijn de heren Kuiters en De Groot in een hogere klasse ingedeeld. Leen Droppert aan het werk in zijn atelier. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag Vannacht de 58-jarige Schotse donkeyman J. Youn ger uit New Castle on Tyne bij het aan boord gaan van het Britse nu, Tucurinca (Maashaven) naast de valreep gestapt en tussen wal en schip gevallen. Hij kwam drie meter lager terecht op een houten vlot. Met vermoedelijk een hersenschudding en hoofdwonden is hij naar het Havenziekenhuis gebracht. (Van een r verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag. De heer J. J. Jong, chef afdeling rekeningcontrole, trad 25 jaar geleden in dienst bij N.V. machinefabriek Hensen. Gisteren werd hij namens commissarissen en directie toegesproken door de directeur ir. Jos. Nijman. Ook vele andere personeelsleden richtten het woord tot de jubilaris. De toespraken gingen vergezeld van cadeaus. SCHIEDAM, -woensdag. Omstreeks vijC uur is dinsdagmiddag de 63-jange Rotterdammer J. A. L., toen hij linksaf sloeg en het achteropkomende rechts doorgaande verkeer geen voorrang ver leende, met zijn fiets tegen de auto van de heer M. J. B. uit Rotterdam gebotst. L. beschadigde enkele rugwervels en is naar het gemeenteziekenhuis gebracht. Beide voertuigen zijn beschadigd. SCHIEDAM, woensdag De Ver. tot Behartiging der Belangen van TBC-pa- tiénten houdt ook in Schiedam van 9 t.m. 13 september een huis aan huis collecte, besloten met een straat-collecte op zater dag 14 september. Het bestuur van de afd- Schiedam zoekt collectanten van boven de 18 jaar, die een handje willen helpen met de straatcollecte. Voor een boter ham op die dag wordt gezorgd, terwijl de collectanten een gratis toegangsbewijs ontvangen voor de propagandafeestavond op 17 oktober. Aanmelding kan geschie den by L. Vertinde, Marconistraat 60 a, teL 63595. (Van onze correspondent) CAPELLE ad, IJSSEL, dinsdag. In Capelle a.d, IJssel is deining om een beeldje ontstaan nog vóór iemand buiten de leden van de raad bet ontwerp voor dit beeldje ook maar heeft gezien. Hel gaat om een beeldje, dat de kunste naar Leen Droppert uit VIaandragen zal maken voor een. nieuwe Muwi-schooL De kunstenaar had. hiervoor een klein ontwerp gemaakt, dat aan de raadsle den is getoond. Het raadslid J. H. Gravestein verzocht toen het ontwerp door een deskundige te laten beoordelen. Dit weid echter niet toegestaan. .Dit is een vertrouwe lijk voorstel aan. de raadsleden en. mag volgens de hier geldende verordening niet worden gezien", zo was het com mentaar van Kgemeente-secretaris J. Bouwer. B. en "W. waren bovendien van mening, dat het te ver zou gaan wanneer alle raadsleden over onbelangrijke agenda punten met deskundigen op zouden ko men draven. Het overgrote deel van de raad had overigens waardering voor het ontwerp. De mening van de heer Gravestein was, dat hij zich geen kind in Capelle kan voorstellen met twee duiven in de hand, zoals het beeldje dit voorstelt Wethouder A. Heuvelman man bestreed dit en zei: „Hieruit blijkt wel, dat u in deze gemeente nog niet thuis bent" Overigens, zo stelde de heer Heuvelman, zou het heel goed mogelijk zijn, dat de ene deskundige het beeldje verant woord vxndt, terwijl een tweede geen goed woord voor over heeft. Dit meende ook burgemeester J. van Dijk, f aw** Burgemeester J. VAN DIJK moeilijke zaak die opmerkte, dat kunst een moeilijke zaak blijft, waarover men van mening kan verschillen. Voor raadslid Tlx van der Berg was het echter onaanvaard- baar, dat een verordening een raadslid verbiedt een deskundige naar zijn oor deel te vragen. De raad wilde onder deze omstandighe den nog geen uitspraak doen over het beeldje en het voorstel werd verdaagd tot een volgende vergadering. fotografie Roifllms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films FoId K. van Vuuren Hoogstraat 106 Voo: pasfoto naar EL. van Vuuren, Hoogstraat 106, te lefoon 667 20. In één dag gereed. (Personeel gevraagd I Nette dagbladbezorgers (stère) gevraagd, voor vaste dienst. Aanmelden; Lange Haven 103. GEMEENTE SCHIEDAM De Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst te Schiedam Loon voor 23-jarigen ƒ2.01 per uur 4% vakantie- toelage. "Werktijden voor en na kantoortijd1. Aanmelden mondeling of schriftelijk bij de direc teur, Tuixdaan 80.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1