B.B.-ONDERSCHEIDIN GEN Handelsgold SCHIEDAM Politieauto ingehaald op verboden weg VOETBAL: geen makkelijk programma „Ruggegraat" van de Puzzelrit voor leden van CvP memo 1 -„If,.,. &W11IC ongelooflijk lekker! Wie heeft iets verloren Kethel krijgt ook een eigen winkelcentrum Voordracht over Slag om Arnhem fe;'DE' SCHIEDAMSE MEUBELBEURS DONWJRDAGf 12 SEPTEMBER 1963 Veertig nood wachters Tien jaar vrijwillig in dienst PATRI Man bekent vier inbraken Record-deelname SG-Bridgedriv e Wagen „verloor achttien staven Ongeluk ontstaan door ongelukje Burgerlijke stand Afvalbrandje AGENDA Nieuwe cursus organisatie Zie Skoplje ■fl&tidmvm vY Rwtm -tmedj sen YOOR DE KANTONRECHTER Puardehoofd gestolen Toch rijbewijs EERSTE PAAL GESLAGEN Van v. d. Kraan's Bouwbedrijf Maria Lauretana' werd verkocht Lager KNVB Zaterdagvoetba' Afd. Rotterdam Gemeenlandshuis wordt gesloopt PvdA-vrouwen op bezoek Weer 83 meer Zaaltraining Koeriersters DAKSSl «i I! l il SGHOLIERENCLÜBS Wie niet wordt vergeten ■S,4M C^FN van de onderscheiden nood- wachtsters mej. A. M. Jansen ont- vaagt van Burg, Peel de Vrijwilligers' medaille, die ook op de inzet is afge beeld SCHIEDAM, donderdag De 33-jarige L. de R., los-werkman zonder vaste wood- of verblijfplaats, heeft bekend in de kantines van DWS-Excelsior, Pieter man en Van der Oost te hebben ingebro ken. De man. die op 25 augustus uit de ge vangenis is ontslagen, pleegde deze In braken na 7 september. Hij sliep in do keten van Horizon en DWS, sial bij Ex celsior en DWS bier en chocolade en nam uit een bureau by Van der Oost twee gulden weg. SCHIEDAM, donderdag Voor de bndgc-arivc van de Schiedamse Gemeen schap, die op maandag 16 en dinsdag 17 september in Musis Sacrum, aanvang 7.30 uur. zal worden gehouden, heeft zich een record-aantal deelnemers gemeld, nl. 85 paren. De heer J. Aarnoudse uit Vlaar- dingen is wederom de leider van deze drive, waarbij gestreden wordt om het Paren-kampioenschap van Schiedam. SCHIEDAM, donderdag Om half vier zyn woensdagmiddag op het Koemarkt- plcm van een vrachtauto, bestuurd door de Rotterdammer F. A. G.S., achttien sta len staven van 6,5 meter lang op straat gevallen. De staven waren met vet in gesmeerd. los in de laadbak gelegd. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. SCHIEDAM, donderdag Doordat hij rijdende zijn broekzoom, die lussen de pedalen van zijn brommer was geraakt, wilde losmaken, is de 17-jarige F. v.d. G. in de Aleidastraat tegen de geparkeerde auto van de Arnhemmer J.A.V. O. ge reden. De jongen viel op de rijbaan. Hij kreeg een gekneusde rechter schouder. De GG en GD heeft hem ter plaatse be handeld. GEBOREN: Jenny, d.v, E. Sabel en D. J. Volkerink; Ronald, z.v. B. van Toor en P, A. Barzilaij: Hermanus F.r z. v. F. J. Suttorp en C.L.M. de Boer; Bernardus, z. v. B. J. Egging en M. F. Soesbergen; Mo nica P.E.. d.v. W. Slangewal en M.P.J. Kerkhof; Gerardus H., z.v. G. H.M. Markx en G. van der Laan; Antonius J.M„ d.v. A.J.M. Krowinkei en A. Kriek; Donne G.R., z. V. A. J. Beeris en J. EL NÜhuis. OVERLEDEN: P, Krul, 37 jaar. echtg. van A- G. Willcbrand; A. M. van Uyen, 79 jaar, wed. van T.J. van Alphen; M.J. Scholte, 71 jaar, SCHIEDAM, donderdag Kwajongens hebben Woensdagavond een hoop afval achter de Stationsstraat in brand gesto ken. De brandweer heeft de vlammen met een straal van de waterleiding geblust. Haringvangstberidhten VI. 79—14 k VI. 89—7 k, VI. 114 thuisva rend, VI. 190 geen vangst, VI. 1995 k. APOTHEKEN - NACHTDIENST Apotheek Jansen, Swanunerdamsingel 41. tentoonstellingen Stedelijk Museum: gesloten tot en met 27 september. Passage, 2 en 8 uur: „Sodom en Gomorra". Monopole, 2 en 8 uur: „Het mysterie van de dodende slinger". (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag Het be stuur van de Combinatie van Vlaarding- se Personeelsverenigingen heelt voor za terdag 21 september voor haar leden (en hulsgenoten) een puzzelrit georganiseerd, die naar men hoopt talr(jke fietsers en bromfietsers door Vlaardingen zal voe ren. Inzet Is een door de directie '4in De Hollandse Pelmolen beschikbaar gestelde beker. Als voorwaarde geldt echter, dat een personeelsvereniging met minstens vijf leden aan de tocht moet deelnemen om kans te maken op het ere-metaal. Naast deze vereniglngspr(js zijn ook en kele aantrekkelijke persoonlijke prezen te verdienen. De puzzelrit, die zoals gezegd geheel binnen Vlaardings grenzen blijft, staat open voor fietsers(sters) van 14 jaar en cmder en voor bromfietsers(sters) boven de zestien. Een uit de heren P. A. A. van der Voort, L. van Zanten on N. Dingenouts samengestelde jury 2al tijdens de tocht de nodige kritische blikken over de pres taties van de deelnemers laten gaan. De algehele leiding van de rit berust bij de heer Van der Voort uit "VlaarcHngen, hoofdagent bij de Schiedamse politie. Met zijn vaste staf van medewerkers heeft hij in Vlaardïngen inmiddels al een uit stekende reputatie opgebouwd. De puzzeltocht begmt bij de Pelmolen (Westhavenkade) tussen half negen en half één De finish is ondergebracht by de N.V. Fontijnö's Machinefabriek aan dc Industrieweg. Daar zal de heer H Neleman, directeur van De Hollandse Pelmolen, de beker uitreiken, terwijl daar ook de overige prijzen van dc hand zullen gaan. Zaterdagmiddag zitten de organisatoren tussen drie en vijf uur in Excelsior ge reed om de eerste gegadigden in. te schrijven. De gelegenheid tot inschrijving bestaat daar ook nog dinsdag en woens dag, 17 en 18 september, 's avonds van zeven, tot negen uur. Indien mogelijk kan men zich ook nog aan de start inschrij ven. VLAARDINGEN, donderdag Een nieuwe cursus .JMoederschapszorg en kin- derhygiëne", uitgaande van het Groene Kruis, begint op woensdag 18 september in het gebouw van t Groene Kruis aan de Floreslaan. De cursus bestaat uit acht lessen. SCHIEDAM, donderdag „Gij zijt de kern en de ruggegr&at van onze Bescher ming Bevolking. Tien jaar hebt gij met Ijver, toewijding en burgerzin uw vrije tijd geofferd voor de publieke zaak. Uw avonden hebt n besteed om een hoge graad van paraatheid te bereiken. Wy kunnen U voorlopig nog niet missen". Zo heeft burgemeester mr. J. W, Peek, zelf lid van dc Bestuursraad In de A-krLng Ztild-Holland-C van de Dienst Bescher ming Bevolking, gezegd toen hij gister avond tijdens een bijeenkomst in gebouw Irene aan veertig vrijwillige noodwach ters uit Schiedam de VrUwlIIIgcrsmedall- le met de daarbij behorende oorkonde uitreikte, die hen door H.M. de Koningin was toegekend wegens hun tien-jarig on afgebroken dienstverband In deze organi satie. Ingeleid door het plv.-hoofd van de B.B., de heer L. van Marion, die de vt tig hoofdwachters en hun echtgenoten, alsook de leiding en de kern van Schiedamse wijken 0.5 tot en met 0.9 en enige autoriteiten kon begroeten, heeft burgemeester Peek in zijn huldigingsre de gewezen op het belang van de B.B., die in staat moet zijn in oorlogstijd een belangrijke rol te spelen bij de verdedi ging van de bevolking. Hij betreurde het wel dat de bevolking nooit de nodige geestdrift heeft opgebracht voor deze „va derlandslievende taak". Deze afwijzende houding was kort na de oorlog nog wel begrijpelijk, maar de burgemeester noemde dc bezwaren die nu nog tegen de B.B. worden aangevoerd „slappe smoesjes om het werk niet te hoeven te doen". Het is wel zeker dat de volgende oorlog een. totale zal zijn, waar bij de gehele bevolking betrokken zal raken. "Want het achterland zal een be langrijke rol spelen, materieel zowel als moreel, bij de oorlogsvoering. „Wij leven hier aan de poort van Europa en dus van zelf in de grootste gevaars-zone. Daarom achtte burgemeester Peek het onjuist dat nog zovelen zich proberen te distanciëren van het werk dat gedaan moet worden voor de bescherming van de bevolking. Tegen het argument dat tegen een atoom-oorlog toch niets te doen is, voerde tnr. Peek aan dat de ervaring uitwyst dat de gevolgen van een atoom ontploffing nooit overal even sterk zijn. Er z|jn zones waar nog altijd men sen aan het levensgevaar kunnen ont snappen. Bovendien: Wanneer in Skopl je een organisatie had bestaan als de B.B. (wat niet het geval was) dan had het niet hoeven voor te komen dat nog 70 uur na de ramp mensen onder het puin gevonden werden. Dan had veel menselijk leed bespaard kunnen blijven. Maar de massa blijft onverschillig voor dit werk. Het 2al altijd een kleine groep zijn, die zich hiervoor zal inzetten. Tot deze groep mogen dan ook de veertig noodwachters gerekend worden die nu onderscheiden zijn. „Deze medailles zijn niet alleen een blijk van waardering, doch ook een herinnering aan de offers die u gebracht hebt en tevens een aan sporing om op uw post te blijven", aldus burgemeester Peek, De onderscheiden noodwachters zijn (alfabetisch): G Bergwef. mevr. C. P. Boender-de Wolf. A. de Bruijn, mej. F. de Bruijn, A. Chabot, J. A. Daalmeijer, F. J. Havcrmans, mej. E. Hengst, mevr. M. A. A. Huyskens-van Uitert, mevr. E. M. Hulst-Kens, mej. A. M. Jansen, mevr. L. A, Jongste-Quartel, C. Kamp, C. A. Lagendijk, L. Landman, J. A. Muis, mevr. F. v. d. MeeracKer, mevr. F. J. Nieuwstra- ten-Papenhuyzen, G. Ordeknan. mevr. F. J. van Os-Groene weg, B. P. M. Per soon, P. H. Plate, P. Pr an er, mevr. A, M. van Rooy-Rey. J. F. A_ Rensman, mevr. S. van Renswoud-den Adel, G. C. Schut te, J. Slavenburg. A. v. d. Sloot, mevr. A. M Staat-van Kampen. C. F. v.d. Stel, mevr. E. Timmcrs-Smink, mej. P. C, v.d. Touw. G. v.d. Wal, M. Zuidgeest, J. Wet ter, M, van Tricht, L. van Wagtendonk, A. S. E. de Vries en A. Sluyters. Na deze plechtigheid werd een caba ret-programma opgevoerd met John Prins als conferencier. (Advertentie IM.) Sportjasje of overjas van orginele. handgeweven Harris tweed? Stap bij Wulfsen Wulfs&n (De nieuwe zaak aan de Lijnbaan) binnen. Karaktervolle dessins, mannelijke modellen en redelijke prijzen: sportjasjes 79.50, overjassen 139.-. KORTE LIJNBAAN t7 - TEL 13S925 (Advertentie I.M.) probeert U b.v. eens Continental 10 c SCHIEDAM, donderdag. Te bevragen, aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, gagelijKs van 8—17 uur, behalve op zaterdag en zondag: rood meisjesjasje: rozenkrans in etui: zwarte herenparaplu: tas met inhoud; metalen scherm: combinatietang; doos In houdende schoenen, pantoffels en textiel. Te bevragen bij de vinders: schop, Van EUk, Bo terstra at U: tbenzine-regelaar in doosje, Pistoor. Vonriellaan 39; kabelslot, Braad, Vlaardingerdijk 274; 2 leerboekjes. Sprong, Hoofdstraat 249; wandelwagentje, v. d. Most, Noordvestslngel 57: portemonnee mei inhoud, Van Geven, Visserstraat 10; brume aktentas met inhoud. Kerklaan. Goudsesingel 12, Vlaardïngen; kinderportemonnee met inhoud, v d. Sman, Drogisterij, Groenelaan 30; da mesparaplu, Kroon, Fahrenheitsraat 21a; ak tentas met inhoud. Somvin, Jan Steenstraat 31: nagelêtui met sleutel, Kuiper, Vredenoord- laan 53b. Rotterdam, na 18.00 uur. tel. 117099; bos sleutels. Hulppostkantoor. Mgr. Nolens- laan 414; sleutels in étui. Kerklaan, Van Mussenbroekstraat 16a; sleutels in etui, Ka- diks, P.K.O.!aan 110b; étui met sleutels, v. d. Linden, Dwarsstraat 37; sleutels en zakmes aan ring. Mijnhere, Via arcUngerdy k 347; trouwring, Van Grootveld, Bakkershaven 23; bed elke ttmkje, Schiks. FX.QJaan 97; gouden ring, Boekestein. St. Llduinestraat 3; doublé ketting, Nieuwenhuizen, 'PJC.OJaan 148a: zil veren damesarmband. De "Waard, Chr. Huy- gensstraat 10a: geldsbedrag, Sprong, Van Heu- ven Goedhartstraat 21; herenpolshorloge, Ver meulen, Jan Vermeerstraat 226: zilveren rin getje, v. d. Gaag. Louise de Collgnystraat 17; damcspolshorloge. Kalkhoven. Donker Cur- tiusstraat 42; slaghout voor honkbal, Steffens, Van Ruysdaellaan 50a; jongenstmf, Hoger- werf, Boerhavelaan 98b; een paar klnaer- schocntjes. Hollaer. Plein Eendracht 13b; ny lon Jdnderjaek. Kreuger, Noonümolenstraat 34; hoofddoekje, Noorlander, Nieuwe Haven. 287: beige regenjas, Sanders, Veenlantstraat 5; blauw ceintuur. Klop. Ploegstraat 18; re- genbroek, Vogelzang. Nieuwe Haven 21b; jasje in zak. Van Wassenaar, Eendrachtslraat 48b; nylon regenjas, Warmerdam, S. van Houtenlaan 39: zwart-witte hond. Dierente huis, St. Anna Zusterstraat 47: hondepenning, Aperloo. Lekstraat 6b: petroleumkachel in doos, Helders, Coolhaven 200. SCHIEDAM, donderdag Uit de "tuin van de heer W. de V. op de Singel is een gegoten ijzeren paardehoofd van 30 cm hoog gestolen. Het dier had een bruin ge verfd hoofd met zilverkleurige manen. SCHIEDAM, donderdag. Het inhalen van een auto op een. weg met een inhaal- verbod wordt wel direct strafbaar als die ingehaalde auto een politieauto is, „Dat heb je wel heel slecht getroffen", zei de kantonrechter te Schiedam, mr, F. B. Cos, woensdag tegen de 25-jarige Rotterdamse verdachte J. B. A. T., die op 24 juni om vijf uur op de Westlandseweg in Vlaar dïngen boud een politieauto is voorbij gereden op een weg met Inhaal verbod, „Ja, maar die politieauto reed maar twin tig kilometer5', verweerde verdachte zich. „Het inhaal verbod heeft een heel goede zin", zei de kantonrechter die conform tot vijftien gulden boete vonniste. Ze moesten gaan vissen, vertelde de 25-jarige Rotterdammer J. C, V. voor het kantongerecht en dat was volgens hem een. plausibele reden om vijftig kilometer per uur te rijden op een bromfiets over de Burg. Knappertlaan. „We wilden voor het hoge tij op de pier zijn" zei V. „Ver dachte had bijna naar zijn fiets moeten vissen", gromde de officier mr, H. Fxa .- ken die vertelde dat vanaf I augustus het voorschrift geldt dat de bromfiets van hardrijders in beslag wordt genomen. Dat is ditmaal dus net niet geschied. „Het was een flink stuk te hard", besliste mr. P. B. Cos die de boete op dertig grilden hield. Zes maanden ontzegging van de rijbe voegdheid onvoorwaardelijk en 75, boete was het vonnis voor de 35-Jarige Haagse laborant A. W. van der R. die op 7 april op de Rijksweg 20 bij Maasland een auto rechts heeft ingehaald, een rode Dauphine voorbij reed en daarna beide voertuigen sneed. „TT bent een woesteling op de weg, anders kan ik het niet hoe- men", zei de anders zo bezadigde mr. Cos die releveerde dat verdachte al vijfmaal was veroordeeld voor te hard rijden. „Daarna keek mijnheer om en hij lachte", zei mr. Franken. „Mijnheer wees op zijn voorhoofd en dat doe ik nou nooit", bracht verdachte er tegen in, maar mr. Cos concludeerde: „Je zou kunnen zeggen dat ze bedoelden: hij rijdt als een Honderd galden boete en daarnaast nog zeven dagen hechtenis voorwaardelijk eiste de officier tegen de Schiedamse monteur F. W. A., maar deze smeet in het verloop vn het gesprek een dermate grote troef op tafel dat de officier zijn els terug bracht tot vijftig gulden. Op 21 mei heeft A. in een Volkswagetibuaje over de Westfrankelandsestraat gereden zonder rUbcw'Us en kentekenbewijs. Ver dachte meende dat het ..een klein stukkie was, louter om het wagentje drie deuren voorbij zijn huis te rijden". „En als het zo doorgaat Zal Ik zorgen dat n hem geen twee deuren ver kan r(jden", zei de of ficier die mededeelde dat A, dagelijks lm dat autootje reed ook al ontkende h(J het dat hij niet wist dat hij de pistolen niet mocht hebben en dafc hij niet wist dat ze gestolen waren. Die dingen zijn volop te krijgen. „Kom nou." betwijfel de mr. Cos „het was nog een militair pistool ook". Eén pistool had De R. aan J, L, verbocht, „Hij zeurde er zo lang om", zei de handelaar In luchtbuksen. SCHIEDAM, donderdag. Ook Ke thel zal binnenkort een eigen winkel centrum krijgen. Want vanmiddag Is de eerste paal geslagen voor een winkel- galerij, die door H. van der Kraan*! Bouwbedrijf wordt neergezet aan de Schiedamseweg op de hoek met de Br. Sauwerstraat, rechts tegenover het poli tiebureau. in deze galerij komen acht winkels, met daarboven ook acht wo ningen In twee lagen. Het ligt echter ln de bedoeling van de bouwer, ora wan- er de galery over ongeveer elf maan den gereed is gekomen, dan naast de reeks nog tien kleinere z.g. „dag-win kels" neer te zetten. Dit wordt dan het eerste winkelcentrum in Kethel, niet di rect in maar wèl dicht bij de oude kern van het dorp. Met het oog op de gestadig voortgaan de en in de nabije toekomst nog sterk toenemende woningbouw in Kethel, is nu de voorziening met winkels van deze groeiende wijk stevig aangepakt Zoals bekend zal de Schiedamseweg, die tot de Zwaiuwlaan een gewijzigd profiel heeft gekregen, doch daarna in de wat rommelige oude staat is gelaten, nu ook onder handen worden genomen. De rare bochten gaan er uit en de sloten langs de weg gaan dicht. Aan deze vernieuw de straat komt dan het winkelcentrum te liggen. Niet direct, want voor de win kelgalerij, die een gevellengte krijgt van 60 meter, komt een ruim parkeer terrein van 20 meter diep, die met een „Getuigen verklaarden", aldus mr. Franken, „dat U dagelijks achter het stuur zat. U laadde het autootje vol en iemand die rijden kon moest dan maar toevallig voor toezichthouder spelen. Die toevallige toezichthouders maakten zich zo boos over het feit dat u zoveel ver- kcersfouten maakte, dat er ruzies van kwamen en dat er zelfs klappen vielen. Gelukkig koren ze de verstandigste weg. Ze gingen naar de politie om. te vragen u het rijden te beletten omdat dat te ge vaarlijk zou rijn; u reed elke dag heel ver. Het is te erg". Toen vertelde verdachte dafc hij sinds 2 juli een rijbewijs heeft en men kon de verbazing tastbaar zien worden. "Ver dachte legde het document trots op tafel en de officier zei dat hij zich niet kon voorstellen dat deze man een rijbewijs zou krijgen maar in het leven gebeuren gelukkig wel meer zaken die we niet verwachten. De officier halveerde zijn eis en mr. Cos maakte er veertig gulden boete voor het ontbrekende rijbewijs en vijftien gulden voor het kentekenbewijs van. Wegens bezit en verkoop van twee pistolen FN negen millimeter is de Schiedamse winkelier H. de R. veroor deeld tot tweemaal zestig gulden boete. De R. verweerde zich door te zeggen Bemanning had recht op achterstallige gage (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Het Ita liaanse schip „Maria Lauretana" heeft vanmorgen een nieuwe eigenaar gekre gen. By een verkoop h(j executie op de Rotterdamse rechtbank ging het schip voor f 550.000 over naar de „Jenny Steamship Company Ltd" in Londen. Het schip kwam enkele maanden ge leden in het nieuws. De bemanning wei gerde toen haar diensten bij het uit laden van het in de Maashaven lig gende .Maria Lauretana". Al geruime tijd had de rederij, de „Compagnia Si- cula dï Navigasone", verzuimd de lonen aan de bemanning uit te betalen. Onder de aanvoering van kapitein Guiseppe Papole liet de 2S-koppige be manning het schip aan de ketting leggen en werd besloten tot de verkoop bij executie om in het bezit van de ach terstallige gages te komen. De rederij heeft al enige tijd het schip i links laten liggen. SCHIEDAM, donderdag. Het pro gramma ziet er voor het komende week einde niet gemakkelijk uit voor de Schiedamse voetbalclubs, maar gezien de krachtsverhoudingen mag toch wel op een winstpercentage van meer dan vijftig procent worden gerekend. „Schie dam" zal zich niet gemakkelijk herstel len bü Satumus en Excelsior *20 kan in de derde klas de eerste overwinning be halen tegen Wilhelmus. Bij de derdeklassers I "edt SFC in A voor het eerst aan. Op aa Boshoek kan met moeite van Olympia worden gewon nen, ook al dienen de blauwzwarten er rekening mee te houden dat Olympia zich van de tegenslag van vorjge week wil herstellen. In B heeft Excelsior 520 goed gespeeld, dat gaan de zwartwltten. op Thurlede bewijzen door Wilhelmus (dat ook 22 speelde) te slaan. Voor DHS behoeft het bezoek aan Kranenburg geen. moeilijk heden op te leveren. Kranenburg is een stevig team, dat minder technische vaar digheid dan de Schiedammers bez. In de vierde klas zal Demos gelijk waardig rijn aan thuisclub Graaf Wil lem n/VAC. Met enige schotvaardigheid wordt het een kleine Schiedamse zege. Martinit is gastheer voor DJS, dat on verwacht van FIOS verloor. De Rotter dammers gaan zich in Harga revanche ren, zodat Martinit verheugd mag zijn een kleine overwinning behalen. GSS met een puntendeling. Tegen Belvédère j zal het hoofd buigen bij Stedos, HBSS 2 kan SVDPW thuis de eerste overwin- j bezoekt Jodan Boys DVS 7; SW 5—Slikkerveer 4; Schie- brock 2Excelsior '20 4; Sehiebrock 3 SW 6; Excelsior '20 5—DCL 4; Zuider ster 4—-Demos 3; Het Noorden 5SFC Ursus 2Sportiefia 2; ASB 2—SFC Schiedamse Boys 2—De Hollandiaan 5; OML 2—SVDPW 4; WF 3—DEH 3; Mar tinit 3Blijdorp 3; Schiedam 4SV02; Hermes DVS 8-Fortuna 5; SW 7— CVV 8; Excelsior '20 6—Excelsior R 9; DCV 5—SW 8; DCV B—Excelsior '20 7; SVV 9—Martinit 4; DHS 4—RKWIK 4; DHS 5Musschen 9; DHS 6LMO 4; Ursus 3FSV Pretoria 5; FSV Pretoria GDemos 4; GLZ 2Ursus 4; DRZ 2— EDS 7; Demos 5Excelsior '20 8; SFC —Voorwaarts 4; Schiedam 5OHW 2; Schiedam 6—DDC 4; SVDPW 5—SV Hoogvliet 2; Excelsior '20 9-DHS Hermes DVS 9Overmaas 9; Excelsior '20 10—DHS 8: Voorwaarts 5—Martinit 5; Demos 6—ASB 3; SVDPW 6—NRC 4; VFC 8Martinit 6; The Rising Hope 5 Schiedam 6; Schiedamse Boys 3SCR5. Het sterke CSVD gaat zaterdagmiddag in Haxga HBSS de handen vol voetbal moeilijkheden geven. Het zal al een pres tatie zijn als HBSS gelijk speelt PPSC gaat naar DBVJO en met wat meer stootkracht in de Schiedamse aanval wordt het de tweede overwinning in. de vierde klas. In de afdeling kan GTB bij DOS ning behalen in de vierde klas H. Uiter aard zal Belvédère een beter resultaat willen behalen dan de 16 nederlaag tegen Germinal, maar ook SVDPW gaat de hogere versnelling gebruiken. Dat wordt dan Schiedamse winst. De reserves: Schoonhoven 2Excelsior '20 2; DHS 2Slikkerveer 2; Excelsior '20 3—NADO/V. 2, Een heel moeilijk bezoek maakt Ursus aan Oud-Beyerland, dat met een 25 overwinning gestart is en zich dus nu heel geestdriftig in eigen huis onver slaanbaar wil tonen. Thuis moet DRZ tot een gelijk spel kunnen komen tegen DBGC, dat echter ook in een vreugde roes verkeert vanwege een hoge aan- vangscore. Schiedam gaat naar Satur- nus. dat een stugge partij speelt. Mis schien zit er voor Schiedam een gelijk spel in. Wilton Fijenoord, zo goed ge start, moet aantonen dat de 17 over winning van VOB op Schiedam een uitschieter was. Dat is geen gemakkelij ke opdracht voor Wilton F., omdat VOB in eigen huis nog wel meer kracht zal ontwikkelen dan bij Schiedam het geval was. Lagere elflallen: Sparta 5Hermes DVS 5; Excelsior R 6—Hermes DVS 6; DRL 2—SFC 2; Demos 2—WRW 2; Mar tinit 2—LMO 2; Tediro 3—SFC 3;HWD 2—DRZ 2; Nieuwenhoom 2—SVDPW 2; Schiedam 3—WCR 2; Xerxes 5Hermes overigen: PPSC 2—Zwart Wit *28 4; BVCB 2—PPSC 3; PPSC 4—HVO HBSS 4—BVCB 3; GSS 2—Zwaluwen HVO 4—PPSC 5; MW '27 3—HBSS 5; HBSS 6—GSV Sero 2; HBSS 7—PPSC 6; GSS 3—HBSS 8; GTB 4—1HVO 6, VLAARDINGEN donderdag Het ge meenlandshuis ven het Hoogheemraad schap Delfland aan de Kortedyk. waar aan al geruime tijd geen onderhoudswerk meer werd verricht, moet wegens voort durende verzakking worden gesloopt en zal door nieuwbouw vervangen worden Een plan daarvoor met twee slufewaeh- terswoningen is in voorbereiding bij ar chitect J. v. d Vlis te Vir.nrdïngen. Hiermee komt ook definit.ef te verval len het al buiten gebruik zijnde zaaltje ,De Schuilhoek". VLAARDINGEN, donderdag. Op 25 september zal de heer A. Voogt. voorman tuinman bij de afdeling plantsoenen van het bedrijf gemeentewerken, 40 jaar in gemeentelijke dienst zijn. De viering van dit jubileum zal plaats vinden op 25 september te 16.00 uur, in het gebouw „Triangel" aan de Fransen straat. groenstrook van de grote weg wondt gescheiden. Hier kan men rustig win kelen. In de toekomst komen dan aaa de kant van de tot verdwijnen gedoem de Dr. Sauerstraat de serie kleinere dag winkels. Men -vergisse zich echter niet Wat nu door n. v. d. Kraan's Bouwbedrijf op ontwerp van het architectenbureau Look horst, Kolde w|jn en Van Etffc wordt neer gezet is een buurtcentrum en niet hèt grote winkelcentrum dat door de stede- bouwkundigen wi Sn de heer Horvath en K. Fledderus is gepland ten noorden van de oude dorpskern. Dat er belangstelling bestaat voor de ze nieuwe winkels,blijkt duidelijk uit het feit, dat alle winkels, nog voor de bouw, verkocht zijn. Deze winkeliers zullen, hun klanten moeten zoeken in het .Tuindorp, waar wel enkele winkel* staan, doch vooral uit de sterk groeiende buurt van Meeuwensingel tot «n met Koekoekslaan, waar geen enkele winkel staat (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag In het kader van het aanstaande veertigjarig be staan van de boekhandel A. den Draak aan de Gedempte Bserslcot werd woens dagavond in de bovenzaal van gebouw Triangel de eerste ontmoetingsavond ge houden, waarvoor slechts geringe belang stelling bleek te bestaan. Drs. P. R. A. van Iddékinge hield ter gelegenheid daarvan een voordracht over „Dé slag om Arnhem" en besprak het nieuwe boek van de historicus, Christopher Bjbberfc, Arnhem 17-26 september 1944". De heer Den Draak vond het uiteraard spijtig, dat de opkomst gering was, maar zag daarin toch een dankbare aanleiding om te bestrijden, dat het houden van dergelijke voordrachten commerciële aan gelegenheden zouden zijn. Niettemin zei de heer Van JkJdekdnge, dat hij niet van plan. was om enkele fa cetten uit het boek te behandelen, zoal» was aangekondigd, maar slechts een en kel facet. Men doet er het best aan om het boek te kopen en te gaan lezen, het is uitstekend gedocumenteerd, zo zei hij. Met het enkele facet bedoelde spreker de neerslag, die Arnhem heeft gehad in september 1944. Hij merkte daarbij op, dat eclatante nederlagen merkwaardig genoeg meer tot ieders verbeelding schijnen te spreken dan een grandioos succes. Arnhem was een ongelukkige mi litaire nederlaag, zo stelde hij. De Operatie „Markot Garden" had een tweeledig doel, aldus de heer Van Idde- kinge. Montgomery hield de blik naar het Oosten (Bjerlijn) gericht, terwijl Eisenhouwer het op het Westen (Antwer pen) had gemunt. Monty's plan was een volslagen mislukking, terwijl het voor nemen. van Etsenhouwer geen aanleiding tot somberheid gaf. Drs. Van Iddekinge citeerde diverse ge zegden uit bladen, die in de oorlog ver schenen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag Woens dag bracht een groot aantal vrouwen van dc PvdA-vrouwen groep uit Schoon hoven een uitwisselingsbezoek aan Vlaar- ddngen. Onder meer werd het stadhuis bezichtigd. Onder leiding van de heren M. Bot en J. C. Spruijt werden de dames voorgelicht tijdens de rondleiding. VLAARDINGEN, donderdag - Volgens de voorlopige cijfers van de bevolkings statistiek vermeerderde de bevolking fn 1 augustus roet 83 personen tot 71.218. Er vestigden zich 67 gezinnen en in to taal 292 personen; er vertrokken 57 ge zinnen en in totaal 300 personen. Het aantal geboorten in augustus be droeg 124, het aantel aangiften van over lijden 33, VLAARDINGEN, donderdag De at letiekvereniging Fortuna gaat gedurende de wintermaanden de veldtraining weer in een zaal training omzetten. Vanaf vrij dag wordt wekelijks getraind in de gym nastiekzaal van het gemeentelyceum ?an de Westhavenkade, de junioren van 7 00- 1.15 uur, de senioren van 8.15-9.45 uur, U kijkt... II vergelijkt U,koopt bij LANGE BA VEN 95 Schiedam, teL 6 86 11 i GEEN FILIALEN Te koop aangeboden Eerst bij Co ja kijken. Was machines v.a 90.15-30 korting. Ook merkmadunes. Showroom Coja, Lange Ha ven 126. telefoon 63341. Wegens overcompleet t.o. aangeboden ccn in goede staat verkerend National Kasregister, met bonafrtem- peling en telstrook. Vaste prijs ƒ300.- contant. Herman Eijl. Hoogstraat 58, Schie dam. Op de O is nog plaats voor HEREN Op de ZATERDAGAVOND CLUBS kunnen nog X enige DAMES EN HEREN geplaatst worden, X O Warande 207, telefoon 6822L tXKK><><XXXX><XX>C><><X><><X><><XXX><b<>C><X><XX><>C»<^ Personeel gevraagd Nette dagblad bezorgers (sters) gevraagd in vaste dienst. Aanmelden: Haven- 103. Lange Meisjes gevraagd. Confectie- atelier „Piovaeo", le Van Leyden Gaelstxaat 81, te Vlaardingen. Voor 2 ochtenden per week van 9-13 uur zoeken wij een vrouwelijke hulp voor het schoonhouden der zaak. Loon 1.75 per uur bruto. Aanmel den. Herman Eijl, Dameskle dingmagazijn, Hoogstraat 58, Schiedam. Voor pompwerk aan da- mesconfectie zoeken wij een naaister voor circa 20 uur per week, loont ƒ2.- per uur bruto. Aanmelden Herman Eijl, Hoogstraat 58, Schiedam. UoUllms vergeten? De auto maat staa: voor a klaar Alle soorter. rums Foto EL van Vuuren .igstraat 106 Te buur gevraagd Onderwijzer zoekt met pension. Brieven onder no. S-944 bur. van dit blad. adverteert

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1