DRUMBANDCONCOURS Alleen SFC kon de eer van Schiedam hoog houden SCHIEDAM wevenit jongenspantalons 4, Zonnigefeestelijke dag voor honderden SIEBEL Zeeman bracht DRZ fel-omstreden zege Jan Teeuw (PPSC) had vuurwerk in zijn schoen 90* IN ÖE PEANTAGE Meer dan 40 deelnemende korpsen Invitatie ;Jé> Winnaars van Parktoernooi Van Vliet Mevr. H. Volhard en E. van Woerkom Uitslagen AGENDA Lezing voor N.V.V. Voetbal in Schiedam Alle andere SP BLIJ Afdelings-voetbal Esperanto-agendo teams leden verlies Boerderij Groenoord gesloopt Zaterdagvoetbal LEIDSTER ATAANDAG16 SEPTEMBER 1963 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag Het imposante drumbandconcours van de Schiedamse Gemeenschap en het fraaie warme weer hebben za terdag honderden actieve en passieve belangstellenden naar de Plan tage getrokken. Het vijfde muziekspektakel, dat liefst 42 korpsen van heinde en verre trok, is alleszins geslaagd! Met dit succes is dan tevens het eerste lustrum besloten. Deze mening was ook ongetwijfeld bur gemeester mr. J. W. Peek toegedaan. Hü toonde zich na afloop van het massale dé filé, een hoogtepunt van de dag, over het gebodene zéér enthousiast. Op dat moment had juist de helft van het aantal deel nemende verenigingen zijn muzikale pres taties met verve en vaart gepresenteerd. „Elke keer zie je In deze feestelijke en fleurige omgeving de groef en de bloei van de verenigingen, en daarmee de om vang van het concours. De drumbands zijn van betekenis voor het culturele en mnzl- kale leven in de woonplaatsen, ia zelfs voor het vaderland. Een drumband is een betekenisvol en waardevol bezit." SCHIEDAMS eerste burger verheugde zich er over, dat dit muzikale festijn is uitgegroeid tot een traditie in zijn stad. Hij herinnerde er aan, dat ook Schiedam in de afgelopen vijf jaar veranderd Is. Mr. Peek inviteerde „zijn" honderden gasten eens een kijkje in Schiedam te nemen. Voorlopig gunden de aanwezigen zich hiervoor geen tijd. Het programma moest verder worden afgewerkt. De dames en heren musici deden dat met concentratie en plezier. Zy toonden hun kunnen en probeerden elkaar op sportieve wijze de loef af te steken. Geen wonden in het openluchttheater was een stand geplaatst, waarin fonkelende en aanlokkelijke prij zen waren geëtaleerd. Om daarvoor in aanmerking te komen, moesten de deelnemers, die door hun kleurige, onberispelijke kledij en smette loos opgepoetst blinkend instrumentarium een fleurig element van de feestelijke Plantage vormden, aan héél veel eisen voldoen. De jury, bestaande uit de heren H. J. Breuseker cn H, van Kapel uit Rot terdam, J. J. Hamers uit Usselmonde en H. J. M, Freijsen uit Zwijndrecht, lette op vele details. Voor vele van de toeschouwers was het bij Uitstek een geschikte gelegenheid de amateur-fotografje te beoefenen. Zij zoeh- ten een plaatsje op het Plein Eendracht, waar elke drumband in een tijdsbestek van zeven minuien zyn muzikale pro gramma moest afwerken, de Lange Nieuwstraat of de Tuinlaan. Vooral voor de kinderen was het een feestdag. De groteren stonden dapper in de rij tussen de grote mensen naar al die bont geklede dames en heren, die zulke mooie muziek maakten (er waren ook eigen leeftijdgenoten bij) te kijken. De klemeren gebruikten vaders schouders als loge. De kleinsten dribbelden heen weer of lagen heerlijk in de wagen r het lichtblauwe omspansel te kijken. Hier cn daar zal er heus wel eens een tukje zyn gedaan. Rotterdam: 109, derde, 7,5 en 7,5; Duin dorp, Scheveningen: 134.5, tweede, 8,5 en 8,25; Euroband, Rotterdam: 146, eerste met lof, 9,5 en 9; NPV Den Haag: 125,5, twee de, 8 en 8,25; Ked. Padvïndsters, Den Haag: 118. tweede, 7 en 7; Excelsior, Delft: 127, tweede, 7 en 8; Excelsior, Bolnes: 118, tweede, geen défilé en 7; St. Gerardus Majella. Amsterdam: 129,5, tweede, 8 en 7,75; Shell Harmome, Rotterdam: 128,5, tweede, 7,5 en 7,75; Oud Strijders Legioen, Den Haag: 131, tweede, 8,5 en 8,75; Liberté Vlaardingen: 132, eerste, 7,5 en 7,5; DMH, Maassluis: 119, derde, geen défilé en 7,5; jeugd Excelsior, Delft: 123, tweede, 7,5 en 7,25; Advendo, Berkel Rodenrijs: 122,5, tweede, 7,5 en 8; tamboers Hoogovens, Veïsen; 125, tweede, geen défilé en 7,5; Ahoy. Rotterdam: 143, eerste, geen défilé en 8,5 punt voor tamboer-maitre. £N r_ Metro uit Scheveningen. Jp ÉN rij hoornblazers van de band SCHIEDAM, maandag. Bijzonder gunstige omstandigheden hebben zaterdag de finaledag van het rarktoernool Van Vliet tot een groot succes gemaakt. Het prachtige weer, de goede organisatie, zeer spannende partyen m-it uitstekend spel en tenslotte de grote publieke belangstelling hebben tezamen gezorgd voor een waar dige officieuze afsluiting van het tennis- seizocn 1963. Mevrouw *f. vollaard en E. van Woer kom wonnen de titel bij de dames resp. de heren. Laatstgenoemde won met W. v, d. Heuvel ook liet berendubbelspel, terwijl deze in het gemengddubbel eveneens een tweede titel veroverde, tezamen met mej. E. Zwanenburg. Het parkkampioenschap damesdubbel tenslotte kwam verrassend terecht bij de dames L. Feelders/N. Oprei. De strijd om de titel in het dames enkel B tussen mevrouw K Vollaard en mej. E. Zwanenburg, bracht minder span ning dan was verwacht, het krachtsver schil was met groot en het iets snellere spel van mevrouw H. Vollaard gaf de doorslag. Mevrouw W. Voorbach won verrassend het aamesenkel C op mej. R. Bcaeckman, terwijl mevrouw N. Oprei de eerste prijs in het damesenkel-troost behaalde door een zege op Inge Timmer. In het heretienkelspel ging verrassend naar voren gekomen H. van Waveren tegen de grote favoriet E. van Woerkom met 36 16 ten onder. Door een. betere techniek en ee.f grotere wedstrijdervarmg veroverde Van Woerkom voor de eerste maal de titel. Om de titel heren-enkel C waren G. Streng en W. Peiger Jr. zo zeer aan eikaar gewaagd, dat hun partij bijna twee uur tijds jn beslag nam; W. Peiger Jr. won met 3—6 6—3 86, dank zij een iets be tere techniek. In de troostronde heren enkelspel behaalde Han van Bezooyen een verrassende 6—3 §—3 zege op zijn sterker geachte clubgenoot Aad Schudde- beurs. Overeenkomstig de verwachting behaal den W. v. d. Heuvel/E. van Woerkom de titel herendubbel B met 86 64 op W. Baard/H. Bul te. E. van Woerkom behaal de ook de titel in het herendubbel C, nu tezamen, met P. van Schijndel. met 6—1 63 van C. van Dame/P. Wilschut. In het troosttoernooi wonnen Han van Bezooyen/Wim de Ruiter. De grootste verrassingen vielen in het damesdubbel. Het paar L. Feelders/N. Oprei haalden niet alleen in de C-groep maar ook in de B-groep de titel. In de B-flnale gingen D. Boon/I. Bulte met 3—6 57 ten onder, in de C-finale waren de tegenstandsters de dames van Neer-Bos/ Hp. De troostronde damesdubbel werd met 36 6i 61 gewonnen door het paar H. Figêe/N. v. d. Vaart van de jeug digen M, Sneep/I. Timmer. Bij het gemengddubbel is de titel in de C-groep terecht gekomen bij mej. E. Zwa nenburg/I. Rietveld, die zegevierden over Om half acht trad de befaamde Ahoy- band uit Rotterdam als laatste aan en voorzitter H. Jongman heeft om tien voor acht de prijzen kunnen uitreiken. Van de 42 corpsen hebben 37 aan het défilé deel genomen. De grootste eer ging naar de Euroband uit Rotterdam, die voor de tweede achtereenvolgende maat de wissel- prijs veroverde, die het hoogste punten totaal bijcengaarde en die ook de maltre- prijs won. Het Limburgse St. Jozef kwam het verst, namelijk uit Vaals, de groep verzamelde ook vrij veel punten en met hun Duits aandoende vaandels en metalen standaards trokken deze bezoekers veel bekijks. De totale uitslag is met achter de namen respectievelijk het behaalde puntentotaal, de prijs, het défilécijfer en het maitre- cijfer: Harpe Davids, Schiedam: 119, twee de, 7 en 6,5; METRO, Scheveningen: 127,5, tweede, 8,5 en 7,5; Drumband Rhenen: 103,5, derde, geen défilé en 6,25; St. Jozef, Vaals: 141,5, eerste, 7,5 en 8; SÉ, Hubertus, Amsterdam: 124, eerste, 7,5 en 8; Gusto, Schiedam*. 119,5, derde, 7,5 en 7,25; Cres cendo, Nieuwendijk: 120,5, derde, 7,5 en 725; De Bazuin, Dordrecht: 115, derde, 7 en 7,25; Concordia, Boskoop: 33L,5, eerste, 8 en 7,25; Wilton Fjjenoord, Schiedam: 129, eerste, 7,5 en 7,25; Jong Harmonie, Schiedam: 118, tweede, 7 en.*8; Harmonie, Schiedam: 132,5, eerste, 8 en 7,5; Amieitia, Katwijk aan Zee: 126,5, tweede, 8,5 en 7,75; Koningin Juliana, Rotterdam: 124,5, tweede, 8,5 en 8; Victoria, Delft: 2181. tweede, 7 en. 6,5; CJV, IJmuiden: 227, tweede, 7,5 en 7,5; Grocico's, Rotterdam; 126,5, derde. 8,5 en 7; NPV, Rotterdam: 136, eerste, 8,5 en 7,5; De Wielewaal, Rot terdam: 125,5, tweede, 6 en 7; CJV, Den Haag: 132, eerste, 8,5 en 8,5; HVO, Vlaar dingen: 220, tweede, 7,5 en 7,25; Jeugd Bredania, Breda: 126,5, tweede, 7 en 7,25: Jeugd Dominicus, Rotterdam: 122,5, eer ste, 7,5 en 7,25; Prins Willem I, Delft: 129,5, tweede, 3,5 en, 9; jeugd DMH, Maas sluis: 116, tweede, 7 en 7,5; Lombardijen, mevr. M. v. d. Heuvel/W. Baard met 97, 0—6, 6-0. In de B-groep wonnen mej. E. Zwanen burg/W. v. d. Heuvel van N, v. d. Vaart/ N. de Ruiter (6—3 63), De troostronde gemengddubbel was voor de combinatie N. Oprel/N. Spithoven (de vierde prijs in dit toernooi voor eerstgenoemde!) Na deze finaledag, die precies volgens tijdschema kon worden afgewerkt, heeft 's avonds in de kantine van het Park Van Vliet de prijsuitreiking plaats gevonden. Ook daar toonden de deelnemers hun be langstelling. Parkeigenaar Van Vliet reik te daarna de talrijke prijzen uit. Namens de deelnemenden uitte de heer W. Peiger Sr. zijn waardering voor de wijze waarop dit toernooi was georganiseerd. TpEN van de vele kleurrijke drum- C/ band, die zaterdag deelnamen aan het concours in de Plantage. APOTHEKEN - NACHTDIENST Apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein TENTOONSTELLINGEN Stedelijk Museum: gesloten tot en met 27 september. BIOSCOPEN Passage, 2 cn 8.15 uur: „De schat in het r" vermeer." Monopole, 2 en 8 uur: „Toryok de fune der barbaren.'* diversen Musis Sacrum, 7.30 uur: S F.-Bridgedrive. SCHIEDAM, zaterdag J>e heer J. Paalman, directeur van het Stedelijk Mu seum, houdt op dinsdag 24 september in de aula van het Museum voor de N.V.V.- bestuurdersbond Schiedam een lezing over het onderwerp „De kunstenaar aan het werk". Bij deze causerie worden twee films verioond, namelijk die van de Franse schilder Bernard Buffet en van de Ne derlandse schilder Karei Appel. Tevoren wordt het werk van beide kunstenaars besproken. De bijeenkomst, die om acht uur begint, is gratis. enorm blij, dat is Uw vrouw! met die ring van goud. Stap eens bij ons binnen, mijnheer: wij zijn specialisten in gouden s:eraden, onze vakmensen geven U graag het juiste advies en U komt in een prettig moderne en vertrouwde zaak. Rotterdam: Stadhuisplein 24-28 „J U W EL) ER -pOR Lp<^ER Coolsingel 50. Nw. Binnenweg 227^ kansen en in de tweede helft beging wt' de fout te verdedigend te spelen. Dat lie ten de Schiedammers zo, totdat Van Gent van VOB na een kwartier het enige doel punt kon maken- WF verzuimde in de aanval te gaan. Tien minuten voor tijd werd de linksbuiten van het te bard lende VOB wegens natrappen tegen de Schiedamse doelman van het veld gezon den, Ook tegen tien man kwam WF met meer tot het goede offensief. Oud-BeyerlandUrsus 52 Ursus had 'n volkomen off-day. Slechts spil Van. Druten en keeper Kuiters be haalden een. voldoende. Reeds by rust was Ursus met een 30 achterstand de geslagen ploeg. Het werd nog 3—1 dankzij Jan van. Strien maar met twee doelpun ten van de thuisclub behield Oud-Beyer land de veilige kant. In de eindfase bracht Ursus de stand op 52. XRHScMed. Boys <11 Doordat rechtshalf Koen Lxekendiek ge blesseerd het veld moest verlaten verloor Schiedamse Boys de weerstand. De Boys moesten het middenveld prijsgeven daardoor kregen de Rotterdammers de scoringskansen. In het begin had Schie damse Boys het overwicht. Het was mid- voor De Wolf die zijn club in de 25e mi nuut op prachtige wijze de leiding gaf. Ondanks enkele aanvallen bleef het bij het ene doelpunt. In de tiende minuut var de tweede helft schoot mid voor Hoogen- boom van The Rising Hope raak, dat her haalde hij vijf en tien minuten later. In de 44e minuut maakte hij zelfs zijn vierde doelpunt. SCHIEDAM, maandag. Merkredon, la 18an de septembro klubvespero. Fendas sur la muro kaj tiketakas, ce kino v. Gink Ploegstraat 19. De scheepsbouwers hebben voor rust Venu ciuj kaj montru vian intereson geen gebruik gemaakt van. de verkregen pri nia kara lingvo kaj la sekcïa vovo. SCHIEDAM, maandag Een falend Ursus kon het bij het sterkere Oud-Beyer land niet tot een redelijk resultaat bren gen. Met 5—2 kreeg Ursus klop. De overi ge teams in de eerste klassen van de Af deling Rotterdam hielden het op 16. Bü DRZ gaf Wim Zeeman een zwakker team de zege op een fel DBGC, in Rotterdam nam Schiedam met 0—1 de volle winst op een stevig Satumus en Wilton Fijen- oord bracht het In de buurstad tegen VOB niet verder dan een I0 nederlaag. DRZ—DBGC 1—0 De Schiedamse verdediging heeft het falen van de aanval kunnen, wegcijferen. Bijna voortdurend was de club uit Oude Tonge in de aanval maar zo goed verde digden De Roode Zonners dat DBGC vrij wel geen scoringskansen kreeg. Toen in de 25e minuut Wout van Meeleren op 35 meter van het doel ten val werd gebracht slaagde spil Zeeman erin ke'hard de vrije trap in te knallen. Dat bracht DRZ de volle winst ook al kwam de gelijkmaker dichtbij toen de bal op de bovenlat ketste en daarna via de paal het veld inrolde. Ondanks het betere spel van de gasten bleef het 1—0. Satumus-Schiedam 01 Tegen het stugge Salurnus heeft Schie dam een technisch overwicht kunnen ver overen. De strakke leiding van arbiter K. van Noord is hiermede debet aan want de Rotterdammers kregen, geen kans tot te hard spel. Wel maakte linksachter Hoornweg zich hieraan schuldig en in de tweede helft botste hij dan ook met het hoofd tegen een Schiedam-speler. Hij is met een hersenschudding naar het zieken- huis gebracht. In de tiende minuut ?an de tweede helft was het linkshalf Her man Oosthoek die Schiedam met een. ver schot de verdiende zege gal VOBWF 1—0 SCHIEDAM, maandag Slechts de nieuwe derde klasser SFC heeft de eer van het Schiedamse KNVB-voethal hoog gehouden m_t een kleine 21 zege op Olympia. De belde andere derde klassers deden hun namen van kanspaarden geen eer aan, ze verloren verdiend. Excelsior '20 met 2—5 van Wilhelmus en DHS met 14 van Kranenburg. Ook Demos stelde teleur, hefc werd een 41 nederlaag bjj Graaf Willem 2/VAC. Mariinlt en SVDPW leden kleine nederlagen, van 12 tegen respectievelijk DJS en Belvedère. SFCOlympia 21 In een gelijkopgaande en daardoor ook spannende strijd greep SFC in de laatste minuten de volle winst. Beurtelings kwa men de aanvalshnies aan bod. Olympia startte met de aanval die door SFC over genomen werd maar de gastheren strand den op de Goudse doelman. In de 38e mi nuut ontstond, bij een scrimmage een mis verstand tussen spil Verdam en doelman Gijzen (0—1). Tot aan de rust bleef SFC vergeefs sterker. Ook in de tweede helft botste SFC lang op de sterke defensie van Olympia. Daarna slaagde de Schiedamse verdediging onder leiding van Verdam er- In het voorbeeld te evenaren. Het was midvoor Klein die in de 28e minuut de vrijstaande linksbuiten Schell de kans voor de gelijkmaker gaf. Het verweer van Olympia bleef zonder resultaat. In de veertigste minuut moest doelman Gijzen met een schouderblessure het doel verlaten- Halfspeler Otto Jung kwam onder de lat en Kooym.an kwam als invaller in het veld. Itt de 43e minuut wierp Schell een ingooi naar Offerman die de bal voor da toestormende rechts buiten Vredebregt (ex-HDVS) plaatste •waardoor SFC de nipte zege kreeg. SVDPWBelvedere 12 hi een aantrekkelijk duel ontging SVDPW de verdiende gelijkmaker. De gasten konden m de tiende minuut met i mooie kopbal uit een hoekschop sco- t. SVDPW kwam sterk in de meerder- heid maar ondanks veel enthousiasme ble ven de kansen onbenut. In de tweede helft werd de achterstand met een ogenschijn lijk ongevaarlijke aanval nog groter en met veel energie heeft SVDPW nog ge tracht naast Belvedère te komen. Bij een doelworsteling kon rechtsbinnen De Ruy- ter de stand nog op 1—2 brengen. De Schiedammers kregen de bal zelfs nog voor een tweede maal achter of op de lijn maar de scheidsrechter telde deze ge beurtenis met. Exc. '20-Wilhelmus 25 Met matig en min of meer stilstaand spel heeft Excelsior '20 gepoogd een pit tig Wilhelmus te weerstaan. In de zesde minuut scoorde Koos Klein. Het felle Wilhelmus leverde de gelijkmaker door dat een afstandsschot verrassend van. der tig meter langs Heesbeen geschoten werd, Wilhelmus greep direct na rust de kan sen (14). Het was Leen West dijk (ex- SW) die *via een strafschop de stand op 24 bracht, daarna werd aan Excelsior '20 een tweede strafschop onthouden en het vrij spelende Wilhelmus kreeg de kans de stand op 25 te brengen, MartimtDJS 12 De goede aanvallen van Martinit lever den te weinig resultaat op tegen DJS. Een voorzet van rechtsbuiten H. Lupker werd in de vijftiende minuut niet benut. Even later kreeg DJS een dergelijke goede kans maar de Schiedamse doelman Den Uyl vormde het struikelblok. DJS scoorde bij een uitval in de 25e minuut. Een Schiedamse doorbraak volgde maar het schot van Post werd gestopt Toen Kop penhagen tien minuten na rust de tegen standers goed. omspeelde kreeg hij een kans maar hij schoot naast Even later speelde Hoogenboom terug op het Schie damse doel maar de Rotterdamse rechts buiten was er eerder bij, (0—2). Twintig SCHIEDAM, zaterdag De ver maarde kapitale boerderij „Groen oord" aan de Molensingel in Kethel bestaat niet meer! Deze meer dan drie honderd jaar oude boerderij heeft plaats moeten maken voor de Schie damse woningbouw, maar zijn naam zal voortleven in een toekomstige stadswijk die ongeveer op dezelfde plaats komt te staan. De voehtige zand massa die de terp omgeven waar de boerderij op staat, wijzen al op de toekomstige bestemming van de voor malige weilanden van „Groenoord". Van de boerderij heeft de sloper al niets meer overgelaten. Slechts een verzakte hooischelf heft nog in wan hoop de palen-armen ten hemel. Ook de machtige iep op het oude boeren erf, zeker zo oud ais de boerderij zelf, staat er nog, In gezelschap van enkele grote lindebomen. Daarvoor is dan nog het wit-houten gebouwtje van de ka tholieke noodkerk aanwezig, maar ook die zal moeten verdwijnen. De hoer van Groenoord, het ge meenteraadslid C.P.M. Lansbergen, heeft zijn negentien koeien al jaien geleden naar een nieuwe boerderij aan de Harreweg overgebracht. minuten voor tijd verkleinde Wim Bos de achterstand en het dapper strijdende Martinit bemachtigde het gelijke spel niet meer. Kranenburg-DHS 4-1 Ondanks een goede start stelde DHS de aanhang al gauw hevig teleur. In. de zevende minuut schoot Hans Roozen de geelzwarten naar de voorsprong. Daar bleef het echter bij hoewel DHS voor rust voortreffelijk combineerde, In de 40e mi nuut kon de midvoor van Kranenburg de gelijkmaker inschieten. In de tweede helft verdween het Schiedamse elan. Het hele team faalde. Een fout in de Schiedamse achterhoede werd in de vijfde minuut af gestraft, daarna schoot linkshalf aanvoer der Degelmg in eigen doel, DHS speodde hierna heel slecht en tien minuten voor tijd kon Kranenburg nogmaals een dek- kmgsfout afstraffen. Gr. Willem 2*7—Demos 41 Het onfortuinlijke Demos was niet de mindere van Graaf Willem 2/VAC maar de middenvoor van de gastheren kon en kele malen vlot langs de Schiedamse spil Herd: Wahl glippen. Demos begon goed. Jan Falandt zette In de eerste minuut voor aan linksbuiten Fiet de Nijs die te gen de defclat schoot. Het "was Jan Groe nendijk die de bal in hefc doel retouacer- de. Direct daarna sloeg Gr. Willem 2/VAC toe. Bij een aanval geraakte de Schiedam se verdediging uit balans, men liet de middenvoor op links vnj die kon inschie ten. Direct daarna schoot: de middenvoor- nogmaals in. In de tweede helft plaatste: Demos zo slecht dat Graaf Willem 2/VAC vrij spel kreeg. De thuisclub kon. nog; twee kansen, benutten. SCHIEDAM, maandag. Jan Teeuw had zaterdag vuurwerk in zijn schoenen. Hij schoot liefst zevenmaal raak tegen DEVJO. Dat was overigens maar een van een serie verrassingen die de Schiedamse voetbalclubs zaterdag beleefden. BBSS blijft op de goede weg met een uitsteken de 52 overwinning op CSVD. PPSC bewijst thuis te behoren in de KNVB want de terugkeer kon worden ge vierd met een tweede en overtuigende 18 overwinning op DEVJO. De tegen hanger vormde de 80 nederlaag van GSS bjj Stedos maar GSS speelde met twee invallers terwijl ook vier spelers geblesseerd het terrein moesten verlaten. HBSSCSvD 5—2 HBSS slaagde er in een licht overwicht te veroveren en vooral na rust gaf HBSS de toon aan. Middenvoor F. van Buitenen van CSVD benutte een misverstand in de Schiedamse verdediging co1), maar vijf minuten later kon Cor Vermeulen een treffer plaatsen. CSVD kreeg een kwartier na rust nog maals de voorsprong. Doelman Van Heest greep mis op het schot van linkshalf Van Linden berg. Vijf minuten latex stond HBSS weer naast CSVD. Cor Vermeulen lanceerde een dieptepass door het mid den en Daaf Droge schoot raak. Zeven minuten later werd een HBSS-er ten val gebracht en Droge schoofc een strafschop in. Drie minuten daarna drukte HBSS de gasten op de knieën. Een voorzet van Nico Mulder werd door Schop ingeschoten. Twee minuten, voor tijd rondde Droge, dia zijn hattrick verrichtte, een voorzet van Schop of (52). DEVJO—PPSC 1—8 Jan Teeuw dook telkenmale als de ge vaarlijke schutter voor het Haagse doel op. De aanval van PPSC had plots meer stootkracht doordat de doortastende Roel van Ravens als rechtsbuiten, was opgesteld inplaats van de weke Gerard Groen. In de twintigste minuut schoot Teeuw scherp en mooi in. Enige minuten later schoot Teeuw weer raak. DEVJO sloeg fel terug maar doelman Jongerius gaf geen (Advertentie 1-M.J Morgen Is het de dag voor de huismoeders, die van hun ven sters eens iets heel moois wilfen maken en toch geen handenvol geld kwijt wilfen zijn. Morgen verkopen wij een partij luxe vitrage in extra brede maat, ïn mooie iecru kleur, per meter voor nog géén pilden. Prachtige Zwitserse marqué» sette van 100% katoenen garens geweven, 107 cm treed, van 2.75. Luxe Franse Volle, soepel' valiend, een droom van een vitrage, 100% katoen, 110 en 130 cm breed van 2.85. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze twee prachtige soorten vitrage, niet voor enige guldens per meter, maar nu door elkaar per meter vooi Géin iel. af schrift, best. kansen weg. Ia de tweede helft startte FPSC zo energiek dat Teeuw in enkele aanvallen driemaal raak kon schieten. FPSC blies wat stoom af waardoor DEVJO in de vijftiende minuut de tegen treffer kon plaatsen. Teeuw doelpuntte in de dertigste minuut. Het uitgebluste DEVJO moest een serie schoten verwer ken. Gerrit Boertje bracht in de^ 35ste minuut de stand op 17 en vier minuten later liet Jan Teeuw zien dat I8 een mooie score is. StedosGSS 8O Voorzitter Nico Mout had het als zijn sportieve plicht gezien de opengevallen plaats in het doel in te nemen. Hjj kon niet voorkomen dat twee houdbare ballen voor rust het Schiedamse net raakten. Toch bleef GSS met goed spel kanshebber maar een serie ongelukjes braken het Schiedamse elan. Gastheer Stedos speelde wel stevig maar toch niet unfair. In de vijfde minuut kreeg Oudenaarde een schop tegen de knie. Hij verliet met een bloed uitstorting het veld. Tien minuten later viel Karreman bij een doelworsteling met het hoofd op de grond. Hij verliet met een hersenschudding het veld. Daarna raakte een voetbalschoen de knie van Wessels die met bloedende knie vertrok. In de eindfase geraakte invaller Molendijk ge blesseerd. Zo verloor GSS triest tegen de verhouding in. MAASSLUIS, maandag. Het aantal inwoners van Maassluis is in augustus met 35 toegenomen en gestegen tot 15.129 zie len, waarvan 7,622 mannen en 7.507 vrou wen. Het vestigingsoverschot bedroeg vo rige maand 8 en het geboorte-overschot 27 personen. Er werden in augustus 13 huwelijken voltrokken. De Nationale Federatie voor Huishoudelijke en Gezinsvooriichting roept voor spoedige indiensttreding sollicitanten op voor de functie van bij de plaatselijke Stichting voor huishoudelijke en gezinsvoor iichting te Schiedam. Zij wordt belast met de organisatie van het voorlichtingswerk en leiding over de aldaar v;erkzame voorlichtingsleraxessen. Opleidingseisen: Landbouwhuishoudkundig ingenieur; akte NXn, NXIX, NXX; diploma dagschool voor maatschappelijk werk; middel bare akte sociale pedagogiek. Salaris grenzen: 516.38 963.—, excï. huurcomp. Pensioen volgens rijksregeling. Sollicitaties te richten tot de directeur van ds Nationale Federatie voor huis houdelijke en gezinsvooriichting, Van Speykstraat 19, Den Haag. iETS GOEDS VOOR wol met nylon versterkt, 1-6 Jaar "prijs voor f jaar; td. sf. p. i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1