IRENE" HERNIEUWD no-iron Houses met ruches fi t® DHS en aan het Excelsior 20 zijn herstel begonnen Samenwerking van Schiedamse kerken Voorzitter II. Gotink spontaan gehuldigd ~»$g AGENDA Weer hoogste moyenne voor B. de Zeeuw Winkelman in nieuwe showroom VOETBAL IN SCHIEDAM Ook SYDPW liaalt winst op Germinal KNMPT naar Trompenburg SCHIEDAM 0e üelangen recipieerde Zeer veel belangstelling Exploitatie Plannen Brand in zolder waar kinderen sliepen Auto rijdt in plantsoentje Auto slipt tegen lantarenpaal Van Duijl werkte achterstand geheel weg Germmal-SVDPW 2-0 „PRAATAVOND" OECUM. RAAD Exce I sior-P ostdu i Ven HMSH-DHS 2-3 Martinit- Nieuwenhoorn 2-2 Ursus-contacten Activiteiten Sted. Museum Inbraak in de B.ïC-laan kiosk Vergadering van Mij. Bevordering Toonkunst Gezellig feest van „VEGLA" Noad komt mét sterkste ploeg Winkelman richt een showroom in ;j|lAANDAG 7 U-tVAOiAUijx 1963 (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag. Feitelijk had de receptie, die het bestuur ■van de vereniging „De Belangen" zaterdagmiddag in de feestelijk in gerichte grote zaal van gebouw Irene hield een tweeledig doel: in de eerste plaats natuurlijk ora allen in de gelegenheid te stellen hun geluk wensen met het zeventigjarige bestaan van de vereniging aan te bie den, maar in de tweede plaats ook om het geheel vernieuwde en ge moderniseerde gebouwencomplex in ogenschouw te nemén. voorgebouw werd geschilderd, er werd een geheel nieuwe centrale verwarming aangelegd en er kwamen nieuwe toneel gordijnen en nieuwe coulissen. Door deze vernieuwingen biedt ge bouw „Irene" nu de volgei.de accom modatie: in de grote zaal kunnen 350, als het moet wel 400, mensen, in zaal 1 tachtig, in zaai 2 zestig, in de zalen dne en vier dertig mensen. Bovendien is in de keuken een moderne boiler aangebracht. De feestzaal was in. die uren in een ware bloemenzee herschapen. Achter de tafel, zetelde trots het huidige bestuur- Voorzitter H. Gotink c.s. hebben vele fe- ■licttatles mogen aanhoren. Zeer velen, üe zich om de een o£ andere reden ver want voelen met „De Belangen'officieel geheten de ..Vereniging ter Bevordering Tan de Belangen van de Nederlands Hervormde Kerk t"e Schiedam", hebben »ele «ie presence gegeven. 's Avonds kwamen opnieuw velen in de feestelijke omgeving bijeen voor het be leven van een ontspannende samenkomst. Nadat de heer H. Gotink de feestrede had uitgesproken, heeft de heer J. Son- aeveld de verdiensten van de praeses, die 38 jaar de voorzittershamer hanteert, geroemd en hem namens de vereniging een boekenbon aangeboden. Nadat men van enkele fraaie kleurenfilms had geno ten, werd het toneelspel „Het Wonder kind" opgevoerd. gingen en Instellingen. Enkele voorbeel den: catechisaties, Jeugdbtf eenkomsten, to neelvoorstellingen, cursussen, vereni gingsbesturen, zangverenigingen, schaak, en damverenigingen, shows, filmvoorstel lingen, film- en propaganda-avonden, enz. "Voor de verwezenlijking >en het welsla gen. van deze bijeenkomsten heeft ge bouw „Irene", zoals men zaterdag heeft kunnen constateren, een geduchte veran dering ondergaan. De grote zaal werd modern gerestaureerd, er werd een ka mer voor bestuursvergaderingen inge richt, zaal 2 en de gang van het voorge bouw ondergingen een modernisering, het Zoals bekend heeft De Belangen, door p-otere activiteit van de Hervormde Kerk, iSeh de laatste Jaren bepaald tot het ex ploiteren van gebouwen voor eigen ge- brolk en ten dienste van allerlei verenI- (Adverïentie LM.) niet af/een goedkoop maar ook bijzonder goed gesorteerd Voor hen die binnenkort een huls krijgen of ook eens iets anders voor de ramen wiUen hebben— voor hen is het niet wachten, maar nö kopen. Want morgen begint de verkoop van een grote partij poly ester broderie. Luxe broderie venttervallen van terlenka-marquisette, met een rijk borduurdessin in hoogtes van 55 tot 70 cm, uit de serie van 3.98 en 4.75, nu door elkaar voor één prijs, voor nog géén twee gulden. Terlenka. Dinsdagmorgen om- 9 uur be gint de verkoop Van deze terlenka broderie venstervallen (dus U koopt dt breedte) In 55 tot 70 cm hoog, per meter voor j ie brtedtc) in >or a r Ook In hoogtes van 85 tn 115 cm voor ongekend lage Herope- n'ngrpnjzen. Géén zei. of schrift, best. Toch is het best nar van „De Belangen" nog niet helemaal tevreden. Wanneer de financiën dat toelaten is men nog van plan binnen enkele jaren de volgende plannen te realiseren: bet voeren van een intensieve reclame-cam pagne om öe zalen ook overdag Inten siever te verhuren voor b.v. congressen en modeshows; het bouwen van een mo derne keuken; het vergroten van de gro te zaal en het verbouwen van de ruime zolder tot vergaderlokaliteit. Het gebouw zit nu fris in de verf en is praktisch van inrichting. Tjr ET bestuur van de jubilerende IJ verenigingen „De Belangen" tij dens de druk bezochte receptie op zaterdag, In het -midden voorzitter (al 38 jaar.') H. Gotink. apotheken NACHTDIENST Apotheek >t Gouden Hert, St. Diduina- straat S8. TENTOONSTELLINGEN Wed. Museum: Dagelijks 1017 uur; zon dag 12.30—17 uur: Expositie Jan van Eyk, Collectie Beffm, schilderijen Le Faueonnier, aanwinsten moderne kunst, BIOSCOPEN ïweage, 2 en 8.15 uur: „Geld speelt geen rol". Monopoly, 2 en 8 uur: Eerst de vrouw tjes." DIVERSEN Ifene, 8 ut»; Tropica. Bijeenkomst. Amatelbron, 8 uur: NVM, Bezing. Met lucifers gespeeld SCHIEDAM, maandag Doordat het driejarige dochtertje Aafje in haar be'4.: op dz zolder met lucifers heeft gespee.d, is zondagavond omstreeks zeven uur brand uitgebroken in de woning van de familie H. J. O. van den H. aan de Lou- ronstraat 4, De ouders waren met een zoontje van twee jaar op visite en hadden de voordeur op slot gedaan. Het oudste dochtertje Anke ontdekte dat de zolder onder de rook stond waar nog drie kinde ren sliepen. Zij is door een raam aan de zijgevel van het hoekpand naar buiten gegaan en heeft haar buurman G. A. T. gewaar schuwd. Deze heeft met de heer C. J. O. de voordeur ingetrapt on met emmers water de brand op zolder geblust. De brandweer, die onder leiding van brand meester Futter was uitgerukt, hoefdc- geen dienst te doen. De schade wordt op ƒ1000,— geraamd- De familie Van den H. is verzekerd. SCHIEDAM, maandag De 31-jarige K, F. de Leeuw is zondag misleid in de weg met zijn auto bet plantsoen van het Rubensplein opgereden en 'heeft daarbu' een lichtmast geraakt. Auto en mast wer den ernstig beschadigd. De heer De L. kreeg kleine snijwondjes in het gelaat. SCHIEDAM, maandag De heer P. J, F. is zaterdag mat zijn auto in de bocht van de Overschiesestraat door bet gladde wegdek geslipt en tegen een lantarenpaal gereden. De schade aan de auto wordt op ƒ2000,— geschat. Kader toernooi voortgezet (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag - Winkelman'! Automobielbedrijf, de official dealer voor Schiedam, Vlaardlngen en Maassluis van Morris- en MG-automobielen en mocht n soms een Ferrari willen hebben, dan moet u ook bü Winkelman zijn heeft zaterdag een nieuwe showroom geopend aan de Westvest 4. Het pand behoorde al aan Winkelman, maar Is gedurende het laatste decennium alleen als stalling ge bruikt. Het heeft thans een aantrekke lijke gedaanteverwisseling ondergaan en is nu ingericht als show- en verkoopruim te van Winkelman, terwijl de werkplaat sen aan de Nieuw Mathenesserstraat blijven. m 1920 vestigde de vader van de hui dige eigenaar, de heer H. Winkelman, zich tesamen met een familielid reeds aan de Westvest. Het bedrijf is wel ver plaatst, maar bleef aan de Westvest. In 1938 hegon de eerste expansie met de houw van het benzinestation aan de Lan ge Nieuwstraat. De grote groei begon in 2950 toen. de nieuwe werkplaats aan de Nieuw Mathe- nesserstraat werd voltooid, die nog een grote uitbreiding onderging, toen het daaraan grenzende pand m 1953 daarbij kon worden getrokken. In totaal heeft Winkelman aan de Nieuw Mathenesser- straat voor reparatie, stalling, etc. een vloeroppervlakte van plm, 1200 m2. Sedertdien werd het bedrijf aan de Westvest praktisch alleen voor stalling gebruikt. Om de verkoop te stimuleren en de te koop zijnde nieuwe en gebruikte •wagens beter te kunnen etaleren krijgt het pand aan de Westvest de nieuwe be stemming. De daartoe noodzakelijke ver bouwing werd naar eigen ideeën uitge voerd door aannemer F. v. d. Berg. Veie relaties kwamen zaterdag de showroom, waar vijftien tot twintig wa gens kunnen worden geplaatst, bezichti gen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Op de tweede speelavond van het kadertoernool om de A. A. Sp ronk ers-wisselprüs, vrijdagavond in Centrum-West, werd Iets minder sterk gespeeld dan op de openingsavond- Even als vorige week noteerde B. de Zeeuw het hoogste moyenne: 11 A3. Ditmaal scoor de hij een groot aantal punten met zeer klein spel in het vrije middenvak. Dit kleine spel op het midden, van. de biljarttafel, is uiteraard moeilijker dan langs een. van de banden, want die kan men niet als steun gebruiken. De Zeeuw speelt het libre tegenwoordig zo sterk, dat hij zelfs op het midden van het groe ne laken, zonder de steun van de ban den, tot grote series komt. Hij maakte de ditmaal wel erg ver achterblijvende J. v. d. Velde daarmee kansloos. Tegen G. v. Gendt heeft bet er tenige tijd naar uitgezien, dat J. H. van Duïjl zijn tweede nederlaag zou lijden. Nog bij zijr. veertiende beurt leek Van Duijl roemloos onder ie gaan. Maar hij is, zo als bekend, een „fighter" als geen ander in. het biljartdistrict. Terwijl Van Gendt gin* stuntelen, ging Van Duijl carambo les verzamelen met als hoogste produktie een sene van 66 caramboles, die op on gelukkige wijze werd onderbroken. Maar ook dat deerde met. Van Duijl won toch de partij, hetgeen in dit geval een pres tatie van formaat was. Van Soelen 1B0 180 24 35 7.50 Schikhof 220 114 24 19 4.75 De Zeeuw 170 170 15 46 11-33 v. d. Velde 250 53 15 8 3.53 Van Duijl 230 230 25 66 9.20 Van Gtendt 150 142 25 18 5.64 SCHIEDAM, maandag Geen neder lagen voor Schiedams amateur-KNVB-ers maar toch nog geen reden voor volle te vredenheid. Excelsior ^0 is mogelijk de Impasse voorbij. De zwartwitten ontplooi den tenminste weer voldoende energie om de te verwachten winst te veroveren. Ook DHS won, maar toch was het spel nog ni«t van de kwaliteit die de geelzwar ten eigen is. SVDPW trok aller belang stelling. de nieuwe KNVB-ers speelden zo voortreffelijk, dat het befaamde Ger minal van het tapyt werd gespeeld. Ook de prestatie van Martïnit, een 2—2 gelijk spel tegen het felle Nieuwenhoom, mag cr zijn. In de afdeling Rotterdam en za terdag- is er niet gespeeld. Het ongeslagen en zo doortastende Ger minal trof als gastheer het energieke SVDFW dat in Harga geen kansen heeft weggegeven. De Schiedammers waren steeds het snelst bü de bal en bovendien greep SVDPW defensief zo goed In, dat Germinal het gebruikelijke spel niet kon ontplooien. Er ontstonden slechts enkele Rotterdamse kansen en dat leverde dan ook voor de leider de eerste nederlaag op. Het gewijzigde team van SVDPW kreeg met goed samenspel de beloning toen midvoor De Ruiter na een half uur de doelman het nakijken gaf. SVDPW be» hield het initiatief waardoor SVDPW de gevreesde tegenstanders in de slotfase op de knieen kon krijgen. De Ruiter gooi de bij de aanvang van het laatste kwar tier de bal bij een inworp tot in het doel gebied. Nerveus werkte de Rotterdamse defensie weg maar Bonefaas kreeg de bal die beheerst een tegenstander passeerde om daarna SVDPW naar de volle winst te schieten. (2—0) Het matte spel van Excelsior '20 behoort misschien weer tot het verleden, want te gen De Postduiven hebben de zwartwit ten snel en goed gespeeld. Voor rust was Excelsior "20 het meest aan bod, In de dertigste minuut kopte midden voor Zuiderwïjk een voorzet van de rechtsbuiten in. In de tweede helft kon De Postduiven het evenwicht wat her stellen, maar het was toch Excelsior '20 dat het meest gevaarlijk was. In de vijf tiende minuut voor tijd kopte Zuiderwïjk het tweede doelpunt in. Hij had al een maal tegen de lat gekopt en eenmaal naast gesohoten. Ook linksbinnen Hans Scholten kreeg twee kansen maar telkens schoot hij te zacht in. Wel veroverde DHS de winst, maar de zege kwam moeizaam tot stand- Dat ge beurde na een zeer spannende strijd in een. tweede helft vol wisselende kansen. Hans Roozen kopte twee minuten voor tijd op zeer fraaie wijze uit een voorzit van Cock de Zwart het winnende doel punt in. Het harde HMSH heeft DHS niet veel kansen gegeven. In een enkele stormloop scoorde DHS via Roozen in de eerste minuut HMSH herstelde 2ich, m de twaalfde minuut scoorde de linksbuiten drie minuten later leverde het stevi ge spel zelfs via de linksbinnen de voor sprong op. Het technisch overwicht van DHS kon niet tot uiting worden gebracht, totdat Gudde tien minuten voor rust een pass van Roozen goed benutte. Daarna zijn beide teams lang dicht bij de zege'ge weest m een niet erg boeiend, maar toch wel enerverend duel SCHIEDAM, maandag In aansluiting op het voorstel dat de Sciledamse Oecu menische Raad van keken in augustus aan de landelijke Oecumenische Raad heeft gedaan, om te onderzoeken in hoe verre verschillende werkzaamheden door de kerken ln federatieve zin zouden kun nen worden gedaan, heeft de plaatselijke raad op haar laatste vergadering: besloten hierover een voorstel aan de Schiedamse kerken te doen uitgaan. Zo deelt men ons mede. Om op zo een. breed'mogelijke wijze geïnformeerd te zijn" Beeft de oecumeni sche raad vrijdag dit onderwerp ook ter sprake gebracht op een. praatavond voor de gemeenteleden van de Schiedamse de. SCHIEDAM, maandag. De voetbal club Ursus zal vrijdagavond 18 oktober een contactavond houden in wijkcentrum Nieuwland, Er zal een gevarieerd pro gramma van sketch en muziek worden ge boden. In winterseizoen (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, zaterdag Gedurende het winterseizoen organiseert het Stedelijk Museum weer een „kunstktasse" op het gebied van de beeldende kunsten, die on der leiding staat van de heer L. Schol ten, leraar tekenen M.O. Enige resultaten van „leerlingen" van het afgelopen sei zoen worden tot en met 20 oktober geëx poseerd in de hal van het Museum. De kosten voor deelneming aan de nieuwe cursus bedragen vijf gulden per. maand. De eerste lesavond is Op woens dag 16 oktober om acht uur. De lessen worden gegeven in de linkervleugel van het museum. Het programma voor het winterseizoen vermeldt vier lezingen en voor de eerste helft drie museumconcerten. De lezin gen worden gehouden Op woensdag 30 ok tober. Drs. G. R. Kruissmk, directeur van het Rijksmuseum „Zuiderzeemuseum" te Enkhuizen, houdt dan een causerie over „Toulouse Lautrec op Montmartre". De heer J. Paalman, directeur van. het Stedelijk Museum, houdt op woensdag 13 november een lezing over „De dans in de schilderkunst". Op woensdag 5 februari spreekt mej. R. Janse. hoofd van de educatieve dienst van het Rotterdamse Museum Boymans-Van Beuningen met medewerking van het; muziek-ensemble „Intertexta" onder lei-1 ding van de heer K. F. van der "Wel over het onderwerp „Gezelligheid kent geen tijd". Drs. V. Th. J. Kuyper, archivaris van de gemeente Schiedam, besluit de serie lezingen op Woensdag 25 maart roet een. causerie over „Drie eeuwen Schie dam". Voor de museumconcerten vermeldt het programma; op zaterdag 12 oktober op treden van het Nederlands Blazersen semble onder leiding van Thom de Klerk; op vrijdag 22 november een piano recital door Henk Lagendaal en op vrij dag 27 december Qnadro Amsterdam met Gustav Leonardt, clavecimbel; Jaap Schröder, viool; Anner Bjjlsma, violoncel en Frans BrÖggen, fluit. In de tweede helft van het seizoen zul len optreden het muziekgezelschap „Pro Musica Antiqua" onder leiding van Saf- ford Cape (eind februari) en Dick Vis ser, gitaar, met Cora Canne Meyer, so praan (half maart). nominaties en gevraagd suggesties naar voren te brengen. De secretaris van de raad, de heer H. leeuw, die bij verhindering van de voor zitter deze bijeenkomst leidde, deelde mede, dat het oecumenische avondgebed niet raeer elke week zal worden gehouden alleen op die zaterdagavonden die vooraf gaan aan een zondag die een be langrijk punt in het kerkelijk jaar of ker kelijk leven inleiden, en wei zaterdag 19 oktober (gezmsweek)9 november (zen ding), 7 december <oec. zondag) en 21 de cember (kerstfeest). Tevens zullen er samenkomsten voor iéder toegankelijk worden gehouden op woensdag" 16 oktober en op vrijdag 24 no vember. Tijdens, de samenkomst werden de vol gende onderwerpen naar voren gebracht die in de toekomst door de landelijke of Schiedamse kerken kannen worden be sproken. Op het gebied van de zending zou er een betere voorlichting kunnen ko men door het organiseren van een inter kerkelijke zendmgscuisus- Het Jeugdwerk in Schiedam kan door onderlinge contac ten en samenwerking, ook met de R.K. Jeugdgroepen, veel bij gaan dragen tot een beter getuigenis van de kerk buiten. Noodzakelijk is gebleken een goe de voorlichting van de pers. Op liet ter rein der evangelisatie zou een betere sa menwerking van de kerken een beter ge zicht naar buiten toe geven van het chris tendom als zodanig. Voor het evangelisatiewerk werden ver schillende suggesties gedaan, gezamenlij ke colportage v. <L bijbel, nazorg en on derlinge hulp. in navolging van enkele andere steden in. Nederland werd voorge steld een liefdemaal te organiseren vol gens meuw-Testamentisch gebruik. Het moderaroen van de Oecumenische Raad zal alle suggesties verzamelen en verder uitwerken, om het in januari de kerken aan te bieden. SCHIEDAM, maandag Gewaarschuwd door bewoners van de Burg. Knappert- laan heeft de politie zaterdagavond een 44-jarige Vlaardmger, die ter beschikking Is gesteld van de regering en met verlof was, by de kiosk van Van de Vlies aange houden. De man had een ruit van de voordeur ingetrapt en twee pakjes siga retten gestolen. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, zaterdag De afdeling Schiedam van de Maalschappy tot Be vordering der Toonkunst houdt op don derdag 10 oktober, 's avonds om acht uur, de jaarlijkse algemene ledenvergadering in het Geref. Jecgdhus aan. de Lange Haven. Na afloop van de vergadering zal de heer F. Moonen, oud-directeur van de Schiedamse muziekschool, een toelichting met grammofoonplaten geven op het eer ste concert van 24 oktober. Speciaal zal v/orden behandeld het Pianoconcert voor de linkerhand van Ravel, dat zal worden gespeeld door Janine Dacosta. Lange t(jd heeft het er naar uitgezien dat Nieuwenhoofn de winst zou behalen. Het was doelman Den TJyl, die de eilan ders dc weg versperde. Met snelle aan vallen over de vleugels kwam Nieuwen hoom telkens in het Schiedamse gebied. Eerst na een half uur kreeg Martlnit wat vat op het spel van de gasten. De voorzetten van rechtsbuiten Lupker werden echter niet benut. In de 39e mi nuut gaf midvoor Hoeders de bezoekers de verdiende voorsprong. Daarna bleken de partijen aan elkaar gewaagd maar het was toch Hoeders die Nieuwenhoorn twee minuten na rust naar 02 kon schieten. De Schiedamse middenlmie drong nu ver genoeg op om het middenveld te verove ren en schoten van Lupker, Post en Kop penhagen waren, daarvan het gevolg. In de dertigste minuut verkeek de vij andelijke doelman zich op een hoge voor zet van Post, (2—1). Kranig kwam Mar- tinit drie minuten voor tijd naast Nieu wenhoorn toen Lupker zich vrij speelde en het doelgebied in zicht kreeg. Hij werd echter ten val gebracht waarna T. Kop penhagen met de strafschop de gelijkma ker liet noteren. (22). (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag Leden van de afdeling Schiedam va^ öe Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw Plantkunde hebben zaterdag een be zoek aan het Rotterdamse Arboretum Trompenburg gebracht. Het idee was ont staan nadat de heer J. K, B. van Hoey Smith in Schiedam een lezing over dit prachtige brokje natuurschoon had ge houden. De belangstellenden hadden zich in twee groepen gesplitst, 's Morgens om half tien en 's middags om twee uur verpoosde men zich twee een half uur lang m deze fraaie Florale omgeving. Tuinbaas Blaas heeft de belangstellenden rondgeleid en d( vele gestelde vragen naar aller tevreden heid beantwoord. De leden zijn niet met lege handen te ruggekomen. Verscheïdenen hebben een stekje van het een of ander meegenomen om te proberen of deze hetzelfde effect thuis sorteert als daar in die prachtjge bloemen- en bomentuin. Dinsdag komen de leden opnieuw bij een in gebouw Irene. Dan wordt namelijk de eerste cursusavond gehouden. Na de kennismaking zal onder meer de bloem schikcursus in het middelpunt van. de belangstelling staan. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag. Leden van öe N.V. Verenigde Glasfabrieken Schiedam, hebben zaterdag In de grote zaal van Mu sis Sacrum aan de Lange Haven hun jaar lijkse feestavond gehouden, waarvan op 19 oktober een reprise volgt. Nadat voorzitter J. de Pater een harte lijk welkomstwoord had gesproken, richt te hij zich nog in het bijzonder tot de deze week vijf onderscheiden zilveren, jubilarissen. Hij vertelde, dat in voorbe reiding zu'nde Sint Nicolaas-nuddag op 4 december, een filmavond op 15 en een lezing op 29 januari, alle in gebouw Irene. Daarna werd de aanwezigen een caba retshow voorgeschoteld onder de veelbe lovende titel „Een avondje uit". John Fïms toonde zich een volmaakt gastheer. Eilaas Koomen verpoosde ieder met mu zikale dwaasheden. The Williard Snow vormde een danslustig muzikaal ensem ble. De Selvera's zongen allerhande be kende liedjes. Koos Huisman en Henk knopper verzorgden een entertainment. Mr. Gilbert leverde acrobatische caprio len en Willy Albertï zong een repertoire van Nederlandse en Napohtaanse liede ren. De conference en programmaleiding was in vertrouwde handen van John Pirns. Koos Vermeulen verzorgde de mu zikale omlijsting en. de produktie en alge hele leiding had Dick Binnendijk, Tot slot danste men de zondag tegemoet op het ritme van The Daisy Bells onder lei ding van John de Vries. SCHIEDAM, maandag Ondanks de moeilijkheden met de eigen zaal, begint de tafeltennisvereniging Noad vol goede moed aan de competitie, want het eerste team bestaat uit de 3 sterkste spelers van Schiedam, namelijk de plaatselijk kam pioen Heuk Ahen, Arnold Braak en de uit Service overgekomen Henk Eikmans. Dinsdagavond wordt dc eerste wedstrijd in Utrecht gespeeld tegen de supporters van Elinkwijk. Maar dat ook de sterkste speler kan falen, is vorige week gebleken toen in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Een dracht juist Henk Aben niet tot winst kon komen doordat Noad met 64 verloor. Voorlopig ziet men bij Noad nog Gispen en Germinal als de sterkste tegenstanders. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag Feest was het zaterdag voor Winkelman's Automobielbe drijf aan dc Westvest 4. Op dit adres is de voormalige garageruimte veranderd tof: showroom van 280 vierkante meter en za terdag met enige feesteiykbeid officieel in gebruik gesteld. De garageruimte is nu getrokken bij da zaak aan de Nieuw Mathenesserstraat. In de showroom zelf, die momenteel meer op een bloemenzaak dan op een automo bielhandel lijkt, zijn modellen van de Morris en de MG, waarvan de firma Win kelman dealer is, geëtaleerd. De Schie damse firma F, van de Berg heeft voorde verbouwing gezorgd. Ruim veertig jaar geleden stichtten de gebroeders H. en L. Winkelman het be drijf. De leiding berust nu bij de directeur H. Winkelman. Hij heeft vele felicitaties mogen aanhoren. De aanwezigheid van bloemstukken geutigden van de tastbare waardering, die de relaties voor dit bedrijf hebben. De huidige directeur beeft nog meer plannen Hij wil de achter de zaak gele gen ruimte ook bij de showroom betrek ken. Maar „eerst even kijken of dit goed loopt." Esperanto -agendo SCHIEDAM, maandag Lundon, la 7aa de oktobro la estrarkunveno okazos je la 8a che kino v. Gïnk» Ploegstraat 19. Merkre- don, la 9an de oktobro klubvespero, pen- das sur la muro ankaü che kino v. Gink, Ploegstraat 19. Ni atendos, ke vi montros vlan intere- son SCHIEDAM, maandag De 58-jarige M. O. is zaterdag op zijn verjaardag op het trottoir van de Burg. Van Ha area- loan voor de professor J. H. Gunning- school gestruikeld en bij de val gewond geraakt. Hij is in het gemeenteziekenhuis opgenomen. Schiedam— Winkelcentrum Mgr. Nolenslaan, tel. 62511 IR Mesdagloan hoek Rembrgndtlaan, tel.65734 1 8 radio - T.y. - grammofoonplaten ejlfrctr. huishoudelijke apparatuur'' VOOR VI IETS GOEDS lange mouw - dubbele manchef - wit en pastels - maten 38-46

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1