De oude Ooievaarsbrug en haar naamgevers H CHIEDAM F amilie-toernooi van TSF verspeeld „Onder Ons" breit lappen dekens voor Tibetanen OMEGA Honkballers wisselen van club TSF wijzigde indeling van de teams J. Wagenaar 25 jaar bij G.W. Omvangrijke voorbereiding viering van 350-jarige bestaan Weer reeks botsingen iconcours in Odeon Burgerlijke Stand AGENDA TENNIS Jongen „leende'5 zijn brommer SVV 1 en 2 zijn gedegradeerd Portefeuille zoek Wandeltocht van De Trekvogels Jongenswerk Excelsiornieuws Zilveren jubilaris bij „Y'allramit" Finale 5e kl. lihre in Volksgebouw Fins schip gestrand op Oosterschelde EEN TYPISTE ,f OENSDAG16 OKTOJtsiR 1963 - dW: Ai! TT ET is nog niet zo héél lang geleden dat de hier afge- •O beelde oude Ooievaarsbrug over de Schle verdween en- de hier geschetste situatie is dan ook niet zo ver in de histo rie teruggevallen ais de meeste andere plekjes die ik vast legde. Toch hoort dit prentje thuis in de serie tekeningen over oud-Schiadam, want oak deze oude Ooievaarsbrug is nu ..verledeii tijd". Vlak bij de brug was de OoieVaarssteeg te vinden, waar de brug naar genoemd is. Er zijn twee uit leggingen over de naam van die steeg. Het schijnt dat hier vroeger een aoievaarsechtpaar iedere zomer een nest betrok op het dak van een nan de huizen in de steeg. Een andere lezing is, dat in de oude branderij op de hoefc «an de steeg, aan de rechterkant als men van de brug afkwam, een oude gevelsteen te zien was met een ooievaar erop afgebeeld. Het is verder ook mogelijk dat deze steen is aangebracht naar aanleiding van het verhaal over de ooievaars. Op deze plaats over de Schie hebben in de ïoop der tydc» vele bruggen in diverse soorten gelegen. Want de Schie loopt al vele eeuwen over deze zelfde plaats. De brug op de tekening dateert uit de tweede helft van de vorige eeuw, hetgeen af te leiden valt uit de styl die men toen toepaste en het gebruikte materiaal, nl. ijzer. De voordien geplaatste houten bruggen met hun sierlijke hameien waren van een schonere styi. De brug van het prentje is ongeveer in 1950 gesloopt en de moderne brug, die wij thans op deze plaats kennen, werd in 1951 in gebruik genomen. Octave DeConinck (Advertentie 1M.) Wij tonen u gaarne onze volledige kollektie Omega horloges Officieel Agent luwelier Horloger Voor Schiedam IKiriMijcr ntterdamcedijk 26G schiednm SCHIEDAM. Geboren: Dirk z. v. P. Krommenhoek en A. J. Poldervaart. Ro- sila d. v. L, J. Philipse en G. M. van der Velden. Jaap J. z. v. G. J. van der Vlies en M. Albrecht Jochen N. z. v. W. J. D. Dijkshoorn en R. Junker. Harald M, z. v. W. J. D. Dijkshoorn en R. Junker. Leentje d, v. J. F. Akkerman en G. M. Agtersloot. Welmoet M, d. v. C. van. der Geer en B B. de Leeuw. Carolina M. T. 4 v. J. C. J. Ham en J. M. T. Jacobs, Peter J. z. v. J. van Noortwijk en E. M. Petri. Leonardos T. M. z. v. H. J. Tim bers en H. W. van Velzen. Elizabeth d. v. S. J. C, van der Fluijm en M. S. M. Dalhuisen, Martin J. z. v. A. Ltefting en E. C. Vogelij. Hillegonda M. A. d. v. H. M, van Deurzen en L E. C. M. Lobrij. Eduard H. J. z. v. H. J. Paalvast en A. L. Groenewegen. Adrianus P. M. z. v. A- Vr. M. Zwamborn en A. L. M. Timmers. Pericles H. z. v. G. Menexis en T. J, van der Linden. APOTHEKEN NACHTDIENST Apotheek Rembrandt, Rembrandtiaan 5. TENTOONSTELLINGEN Sted. Museum: Dagelijks Ifl1? uur; zon dag 12.3017 uun Expositie Jan van Eyk, Collectie Belfin. schilderijen Le Fauconnier, aanwinsten moderne kunst, BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: „James Bond con tra dr. No". Monopol e, 2 en 8 uur; „Terreur van de straat". DIVERSEN tfene 8 uur Rijdende Kansel. Evang. sa- menkomst. Chr. Soc. Belangen 8 uur: Lasclub Schie- dam, Lezing met film. Chr. Soc. Belangen. 8 UUK Oecum. Raad. Openbare vexgadsring. 7.30 uur: Jeugdclubs Herv. Kerk. Film. Volksgebonw 8 uur: ANMB. Vergadering. 55 55 SCHIEDAM, woensdag. De laatste partijen van bet famflietoernooi, georga niseerd door TSF op het park Van Vliet, zUn verspeeld. In twee weekenden zün in het heren-, dames- en gemengd-dubbel partijen gespeeld. In de halve finale van het herendubhel moesten vader en zoon Van Damme na een spannend duel de overwinning aan G. van Bergen Walra ven-C, Schuddebeurs laten (64, 64), In de andere halve finale kwamen P. v.d. Gaag en H. v. Teeffelen als overwin naars van vader en zoon van "Weerkom uit de strijd met 6—0, 2—6, 6—1. De fl- naie G. v. Bergen Walraven-C. Schudde beurs tegen P. v.d. Gaag-H. v. Teeffelen gaf, vooral In de eerste set, een aantrek kelijke party te zien. De techniek van Van Bergen Walraven overtroefde ten slotte het enthousiaste spel van v.d. Gaag- van Teeffelen 8—8, 6—2. Bij het damcsdubbel plaatsten moeder en dochter Zwanenburg zich na veel moeite door een overwinning op W. Voorbach-Lucassen in de finale 68, 8—2 Moeder en dochter v.d. Vaart had den minder moeite met E. v, Dort-J. v. Dort 6—1, 61. In de finale deden de familie Zwanenburg en v.d. Vaart niet veel voor elkaar onder; mevr. v.d. Vaart speelde net iets beter dan. mevr. Zwanen burg, waardoor eerst genoemde met mi nimaal verschil de partij en de eerste plaats veroverde 75, 64. Voor het gemengddubbel plaatsten moeder en zoon Van Woerkom door een gemakkelijke overwinning op de beer en mevr. Burdorf zich in de halve finale. Ook N. Stokhof-J. Staal tegen A. Boer- W. Findhammer en U. Figee-N. Spithoven tegen E. Wasman-B Vollaard werden voor cerstgenoemden makkelijke over winningen Alleen mevr. Bijl Lenderink met haar zoon en de heer J. v. Woerkom met zijn dochter hebben een grote strijd geleverd voor een plants bij de laatste vier. De heer J. v, Woerkom-M. v. Woer kom kwamen tenslotte als overwinnaars uit de strijd te voorschijn 6—3, 3—8, 63. In de halve finale legden zij echter tegen H. Figee-N. Spithoven met 61, 6—2 het loodje. Mevr. van Woerkom met haar zoon Erie deden het tegen N, Stokhof-J. Staal heel wat beter: 6—3, 8-4. De finale tus sen mevr J. v. Woerkom-E, v, Woerkom en H. Ftgee-N. Spithoven js een waardig sluitstuk geworden van dit gezellige toernooi. Keiharde services van Van Woerkom en Spithoven, met vaak spec taculair netspel, brachten de handen van. de vele toeschouwers dikwijls op elkaar. De eerste set bracht de fam. van Woer kom op haar naam 6—3: In de tweede se» een volkomen gelijk opgaande strijd tot 3—5, waarna de service van Eric van SCHIEDAM, woensdag:. "-Ja rige Ylaardingse scholier heeft in goed vertrouwen zUn brommer ter waarde van 300 gulden aan een onbekende man geleend en rijn vervoermiddel niet te- De jongen stond dinsdagmiddag om streeks vier uur op de hoek van de Hoogstraat en de Koemarkt. Hij werd aangesproken door een man, cue zei met spoed naar Rotterdam te moeten. Hu zou de brommer binnen een uur terug brengen. De man liet een paspoort ach- de hand waarvan de politie een ter, aan de onderzoek instelt Woerkom doorbroken werd door Figee- Spithoven 911De derde set werd echter met 60 door mevr. v. Woerkom en haar zoon Eric gewonnen. Hierna werden door de voorzitter van TSF de prijzen uitgereikt en hu sprak de weng uit om van dit familie-toernooi een traditie te maken. Met dit toernooi is het tennisseizoen nu definitief gesloten tot begin april. SCHIEDAM, woensdag. Krijgt Schie dams honkbal wereld „voetbalallures"? Dat lijkt er wel op, want de overschfj- vingslijst die deze week bekend isgemaakt toont een lange rij Schledamsc namen. In vijftien jaar Schiedams honkbal zijn in totaal waarschijnlijk nog niet zoveel namen vermeld. Het is vooral SVV dat de klappen moet dragen cn het zijn de derdeklassers Schiedam en DHS, die da nig versterkt worden. Voor „Schiedam" zal het een vreugde zjjn, dat de harde hitter Piet Tettelaar, die ook wel ats wer per fungeert, van DHS naar het oude nest terugkeert. De overschrijvmgsiijst vermeldt: naar i s.v. Sc h.v. „Schiedam" C. A. A. Gun- newegh van DRZ, Piet Tettelaar van DHS, Rob van der Gaag van SW, Hans N. den Dunnen van SW, Cor G. van der Velden van SW. Ook DHS knjgt ver sterking van honkbalcracks, want Mart Gonunel en Gerard Gommel, Lou van der Hamer, W. M. van der Pluim, ge vieren van SW, hebben te kennen ge geven naar DHS te willen gaan. Het Is voor SVV toch ai een slecht Seizoen want de officiële mededelingen vermelden dat SVV I (6e plaats over gangsklasse) gedegradeerd Is naar de tweede klasse KNHB en dat SW 2 de gradeerde uit de reserve tweede klas KNHB naar het Rayon Rotterdam. SW 2 sloeg een merkwaardig record, het speelde dertien wedstrijden, verloor alle wedstrijden maar kwam bovendien twee maal niet volledig op, zodat de vreemde situatie ontstaat dat SW met een ne gatief puntentotaal in de ranglijst is ge ëindigd namelijk met -2. „Schiedam" eindigde op de tweede plaats en DHS op de vierde plaats in de derde klas B van de KNHB, Schiedam 2 werd vierde in de derde klas A van de KNHB. De eindstanden in het Rayon Rotter dam zijn als volgt geworden: DRZ laat ste van de slechts drie teams in de twee de klas; Schiedam 3 vierde in de reserve eerste klas en DHS 2 met Schiedam 4 laalsten in de reserve tweede klas van het rayon. SCHIEDAM, woensdag. De 27-ja- rïge Spanjaard José M. mist sinds dins dagnacht na een bezoek aan een Schie dam se dancing 2ijn bruinlederen porte feuille, bevattende f 147,50, honderd pe seta's cn veertig foto's. SCHIEDAM, woensdag. De leden van de damesclub „Onder Ons" van de Alg. Bond van Bejaarden in Schiedam zijn in de afgelopen tüd ijverig aan bet breien, geweest. Steeds maar weer het zelfde: kleine wollen lapjes van precies zeventien centimeter In het vierkant. Honderden van die lapjes zijn over de breipennen gegaan, met een bonte ver scheidenheid van kleuren. Een vreemd bezigheid? Toch niet, want van deze klet- jne lapjes worden grote wollen „lappen- [dekens" vervaardigd en deze worden jheel graag geaccepteerd door Tibetaan se vluchtelingen. Deze bewoners uit het Aziatische hooggebergte hebben namelijk een voorkeur voor lappendekens. Het begon enkele maanden geleden i met een krantenbericht. Marianne Engel- se uit Nieuwerkerk aan de Amstel kwam [tijdens een vakantie in contact met de I Engelse mevrouw Elmore, die verbonden is aan de Tibet Society in Londen en ook 'aan het „Save the Children Fund", een [onderdeel van de Unicef, die wcei een j organisatie is van. de Verenigde Naties. ■Die mevrouw Elmore dan vertelde dat ze i daar in Engeland ook be2ig zijn met het i breien van wollen lapjes en dit werd I nu door Mananne Engelse verder gepro- 'pageerd in -Nederland, Dat sloeg dan ;Weer aan bij de dames van „Onder Ons" in Schiedam, die zo een steentje hebben wil len bijdragen aan de internationale hulp verlening. Uit de honderden lapjes van Onder Ons, zijn intussen al een tiental dekens sa mengesteld, Een lust voor het oog, vin- den dc dames, die trots zijn op hun werk. Ter verdere propagermg zijn nu enkele van die dekens geetaleerd in twee Schiedamse textielwinkels, een in de Hoogstraat en de andere aan de Mgr. Nolenslaan. Daar kan men dus kennis nemen van het ijverige werken van de dames van Onder Ons, die overi gens ook nog een groot aantal kinder- slipovertjes gebreid hebben. Voor Ti betaanse kinderen. TAFELTENNIS SCHIEDAM, woensdag. TSF gaat de nieuwe tafeltenniscompetitie weer met vijf ploegen in, doch. de samenstel ling van deze teams is nogal gewijzigd, doordat een aantal topspelers niet meer in de competitie zal uitkomen. Dit zyn o.a. W. Baard, N. Spithoven en H. De gree! Alleen het eerste team is ongewijzigd en bestaat weer uit aanvoerder Jan Bouwer, Han Wigmans en Guus van de Wiel, Zij zullen moeten bereiken wat vong jaar met is gelukt, het kampioen schap m de tweede klas. De indeling in 2a lij'kt niet ongunstig, met als sterkste tegenstanders NOAD 2, Contact 1 en TOGB 1. In het tweede team louter nieuwe ge zichten. Aanvoerder Paul dc Looze, me vrouw M. van. de Bilt en Wim de Win ter. Verwacht wordt dat deze sterke spelers, mits zij tot een team-eenheid groeien, een greep kunnen doen naar het kampioenschap, zelfs al bevinden zich onder de tegenstanders Feijenoord 3, Mullerco 1, 21 up 7 en TVOK 1. Het derde team bestaat uit de spe lers van het kampioen geworden vijfde team. Het bestuur heeft gemeend deze ambitieuze jongeren, fcw. Aad Zuïdgeest, Renee Timmer en aanvoerder Leen de Ruiter, een kans te moeten geven. Het wordt voor hen begrijpelijk een zwaar seizoen. TSF 4, door de competitieleiding In. de derde klas geplaatst, heeft vrijwillig ver kozen in de vierde te blijven spelen. Zij willen de promotie zelf verdienen. Spe lers zijn aanvoerder Theo van Dijk, Fred Joritsma en Zuidgeest sr. In TSF 5 tenslotte zijn opgesteld, naast de oude spelers Jan Willem Fulling en Theo Klink, de nieuwelingen Johnny Buik en Hugo Wittop-Koning. SCHIEDAM, woensdag. De heer J. Wagenaar, technisch hoofdambtenaar A en afdelingschef bij de Dienst voor meentewerken, is gisteren tgdens bijeenkomst in de vergaderzaal van de dienst gehuldigd wegens het feit, dat h|j 25 jaar geleden In dienst trad bij de gemeente Schiedam. De jubilaris werd toegesproken door de wethouder van Gemeentewerken, de heer W. Schooneveld, die in het kort de verdiensten van deze ambtenaar schetste, waarna de directeur, ir. J. C. Broeyer, meer uitvoerig zijn levensloop en functie bij Gemeentewerken belichtte en hem namens het personeel een cadeau aan bood. Aan de echtgenote van de jubi laris werden bloemen aangeboden. Tenslotte voerde namens de perso neelsvereniging de heer L. M. van Dam me het woord en eveneens onder aan bieding van een cadeau en bloemen. De jubilaris dankte voor de tot hom gesproken woorden en de door hem ontvangen geschenken. Op 16/17 november SCHIEDAM; woensdag. De Schie damse wandelsport vereniging „De Trek vogels" zal op zaterdag 16 en zondag 17 november weer de traditie geworden wan deltochten in Schiedam organiseren, die altijd zeer grote belangstelling hebben getrokken ook van liefhebbers van bui ten Schiedam. Dat ondanks de ongebrui kelijke tijd voor wandelmarsen. MAASSLUIS, woensdag Dezer dagen is het algemeen bestuur van de Maas- sluise Gemeenschap opnieuw bijeen weest om zich te beraden over de viering van de 350-jarige zelfstandigheid van Maassluis in 1964. Tijdens deze vergade ring hebben de verschillende bestuurs leden verslag uitgebracht van hun ge sprekken met de plaatselijke verenigin gen. Het ligt n.l. in de bedoeling deze verenigingen in ruime mate bij de viering in te schakelen, teneinde te komen tot een programma met voor elk wat wils. Er bleek bij de verenigingen veel thouiasme te bestaan en verschillende waardevolle voorstellen en suggesties kwamen ter tafel. De Maassluise Gemeen schap zal thans zo spoedig mogelijk een definitief programma samenstellen, waar in naast enkele grote programmapunten ook deze voorstellen en suggesties zullen worden betrokken. Er bestaan reeds plan nen voor de opvoering van een groot open luchtspel. Momenteel wordt de mogelijk heid van een dergelijke opvoering be studeerd. Voorts ligt het in de bedoeling een concours van tamboer-korpsen met als slot een grote taptoe te organiseren. Daar naast werken de plaatselijke verenigingen thans aan de voorbereiding van een bridgedrive, een klaverjaswedstnjd, een schaaktoernooi (misschien zelfs een simul taan wedstrijd met een van de grote schaakprominenten) en sportdemonstra- ties zowel voor buiten als voor binnen. Binnenkort hoopt de Maassluise Ge meenschap nadere mededelingen te kun nen doen met betrekking tot enkele grote evenementen, waarover thans nog onder handelingen worden gevoerd en die een uitgebreide organisatie vergen. Het stre ven is erop gericht hiermede aan de fees telijkheden landelijke bekendheid te ge ven. Bijzonder verheugd is de Maassluise Gemeenschap over de medewerking, wel ke van de zijde van de plaatselijke mid denstand is toegezegd. De middenstand kan er vanzelfsprekend veel aan doen om de stad een feestelijk aanzien te geven en daardoor de juiste sfeer in de stad te scheppen. Op alle punten wordt derhalve thans druk gewerkt aan het feestprogramma. VLAARDINGEN, woensdag Het poli tierapport /an gisteren bevatte weer een groot aantal aanrijdingen. Geen voorrang verleende J. Z. met een personenauto op de kruising Groen van Frinstererstraat-Vaiï Schravendijkpïem. Hij botste tegen de auto van mevr. B.-'t V. Beide voertuigen werden zwaar bescha digd. Op de HoHaan werd de wielrijdster L. H. M. V., 10 jaar, ingehaald door een vrachtauto. Zij kwam door niet verklaar de oorzaak met de auto in aanraking en viel op de weg. Gevolgen: schaafwonden aan gelaat, hand en heen. Rijwiel ver nield. Op de Markt slipte de bromfietser C. v. R. met het gevolg, dat hij een been brak. De bromfiets werd licht beschadigd. De bestuurder van een personenauto T. K. uit Rotterdam reed met zijn voer tuig van de parkeerplaats tegenover de Stadsgehoorzaal de Schiedamseweg op HU verleende geen voorrang aan een fietser, de 15-jarige R. S., die tegen het Ünker- achterportier opreed. Dit werd ingedeukt. Op de kruising Burg. Prulssingel— Broekweg botsten twee auto's op elkaar, toen een der auto's plotseling moest stop pen voor een wielrijdster, die kwam te vallen. De achteropkomende auto kon niet tijdig tot stilstand worden gebracht en reed tegen de voorrijder op. Beide voertuigen lichte schade. Een rijwiel werd beschadigd, toen op de Dirk de Derdelaan een personenauto de fiets, die tegen een keetwagen stond, „meenam". De voorvork en het wiel wer den verbogen. SCHIEDAM, woensdag. Kwajon gens hebben op het terrein van gemeen tewerken aan de Nieuw Mathenesser- straat board van een stapel getrokken en in een autobus van dc BB gegooid. Uit de bus namen zij zes asbakken weg. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag. Het twaalf- de regianale dames- en herenkapconcours werd gisteren gehouden in „Odeon". Van 's middags twee mir tot *s avonds XI unr werd er gestreden om de prijzen. De deelnemers moesten eerst 'n tevoren gelegde watergolf uitkappen tot een dag- kap3eL De meest uiteenlopende kleuren haar waren te zien; van donkerrood tot lichtgrijs. De meeste aandacht werd be steed aan het touperen, wat tot heel bij zondere resultaten kan leiden. Er waren kapsels te zien die het idee gaven, dat de modellen, veranderd waren In eendjes. Het haar was namelijk van voren glad naar achter geborsteld en in de hals kwam het bijeen ln een kuifje. De herenmodellen werden aan alle kan ten bewerkt met scharen. Vele modellen kwamen tevoorschijn. De juryleden let ten scherp op dat de wedstrijdregels niet werden overtreden. Bij de verschillende opdrachten mocht men namelijk niet alle gereedschappen gebruiken die men wilde. Deze mochten zich ook niet in de zakken van de kappers of op de tafels bevinden. Oud-wereldkampioen Serge Stem paste nieuwe lijnen toe op twaalf mannequins van verschillende modehuizen. Met assis tentie liet hij achtereenvolgens de lijnen Permabel, Helio en Algues Marines .pp hun hoofden verschijnen. De heer Stern, vice-president du syndicat de la haute coiffure Frangaise, werkte op de maat van muziek. Hierbij tekende de bekende tekenaar Gam In prachtige kleuren de modellen. Uitslagen Om ongeveer Jl uur 'savonds werden de uitslagen bekendgemaakt deze zijn als volgt: Heren jeugd: eerste prüs F, Brakman uit Rotterdam, tweede prijs R. van Bode graven uit Rotterdam, derde prijs J. Plu uit Leiden. Dames jeugd: eerste prüs L. Arnoe uit Rozendaal, tweede prijs mej. A. Brand wijk uit Capelle aan de Ussel, derde prüs mej. K. Martines uit Den Haag, Dames A: eerste prüs D. de Koff uit 's-Graven deel (tevens winnaar van de wisselbeker), tweede prijs L. Arnoe Uit Rozendaal, derde prüs mej. A. Schiffer uit Rozendaal. Herenvak coupe sculpture: eerste prijs J. Pons uit Hendrik-Ido-Ambacht, tweede prüs A. de Ruijter uit VIaardingen, derde prijs R. van Limburg uit Den Haag Herenvak vrij .model: Eerste prüs A. de Ruü'ter (wisselbeker) tweede prijs H. Alblas Uit Hendrik-Ido-Ambacht, derde prijs B. Visser uit Rotterdam, Na de uitslagen danste men nog een tUdje op de muziek van het ballroom- orkest van Cot de Graaf. MAASSLUIS, woensdag. Excelsior krijgt zaterdag een moeilijke opgaaf. De tricoloren moeten naar Schiedam, tegen HBSS. Onze prognose is niet ver van een gel "kspeL De wedstrijd begint om 3.45 uur; vertrek 3 uur van het Fenacokus- plem. Verder programma: TSB 2Excel sior M 3 1.45 uur, Excelsior 4— InsuLinde 2 3.45 uur. Excelsior 5Zwaluwen 6 1.45 uur, junioren: Excelsior Al—Rozenburg Al 3.45 uur, HWD BI—-Excelsior BI 4 uur. Excelsior C2Fortuna C3 2.30 uur en SW C5Excelsior 03 2.30 uur. ÊN der damesmodellen tuordf on- I denoorpen can het kritisch oog j de jury. j MAASSLUIS, woensdag. Zondag was het 25 jaar geleden, dat de heer M. W. Schnurmans in dienst kwam bij de N.V. Hardmetaal Mj|, „B'allramit" te Maassluis. De heer Schuurmans begon op 13 okto ber zijn loopbaan als werkmeester. In 1942 kwam hij in de buitendienst, als technisch adviseur. In deze functie bezoekt hij nu nog een groot deel van Europa, o.a. Noor wegen, Denemarken, België en Engeland; Hoe de heer Schuurmans wordt gewaar deerd, bleek wel dinsdagmorgen, toen h|j met zijn echtgenote, dochter en zoon (1 dochter is wegens studie in het buiten land) in de directiekamer van de WaUra- mit word ontvangen om dit jubileum te herdenken. De directeur, de heer K. Muhlheisen, hoopte dat de heer Schuur mans nog vele jaren zijn beste krachten aan het bedrijf zal geven en overhandigde als blijk van waardering een gouden polshorloge met inscriptie, alsmede het vererend getuigschrift van de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel, met de bijbehorende zilveren legpenning, ter wijl mevr. Schuurmans bloemen in ont vangst mocht nemen. Vele collega's voer den het woord en boden de heer Schuur mans geschenken aan, onder andere een oud-Hollandse wandklok. De heer Schuur mans dankte met enkele welgekozen woorden, mede namens zijn vrouw en kinderen, voor deze jubileumherdenking en de ontvangen waardevolle geschenken, waaronder een schat van bloemen, uit binnen- en buitenland. (Van ccn onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag De fina le om het vijfde klasse libre-kamploen- schap van het blijartdlstrict Schiedam is thans definitief vastgesteld bü 't Volfesi gebouw in Vlaardingen. Er worden twee ronden per week gespeeld; de eerste op maandag 21 oktober 1963. (Advertentie t M Betere kleding by Nederland Kattenburg sinds 1856 ZIEKIKZEE, ilhadaf (ANF). H.t Finse schip „Astrea" (1519 brt.) van de rederFlnska Angfartygs A/B (Helsinki) is vannacht in de mond van de Ooster schelde gestrand. Het schip, dat negen opvarenden heeft, was in ballast op weg naar Antwerpen. Vermoed wordt, dat de „Astrea" abusie velijk de Oosterschelde is ingevaren. Te gen één uur, bij hoog water, zou een. poging worden ondernemen do Fin vlot te krijgen. De sleepboot „Scaldis" ia uit gevaren. De stuurman van de „Astrea" is vannacht met een motorboot van de fir ma Bervoets tut Zierïkzee naar de wal gebracht THEATER H0OGSTR. 2a SCHIEDAM TEL 68303 STEVE REEVES in de kei-harde film over eea alles vernietigende opstand... DE ZOON VAN SPARTACUS Vrijd., zat 2, 7, 9.15 uur. 14 jaar Zondag 7, 9.15 uur. Eastmancolor WILLIAM BENDIX - JOHN LUND in een vernietigende strijd tegen de Japanners-. EEN HEL OP ZEE Zondag-matinees 2 cn 4.15 uur. 14 jaar BRIGITTE BARDOT - CHARLES BOYER HENRI VIDAL EEN „ECHTE" PARISIENNE gedurfd - ondeugend - pikant Maand., dinsd., woensd. 2 en 8 uur. 18 jaar ROD STEIGER - FAY SPAIN AL CAPONE, DICTATOR VAN DE ONDERWERELD Het leven van de grootste misdadiger aller tyden, Donderdag 2 en S urn*. 18 jaar GEMEENTE SCHIEDAM Op de Afdeling .Interne Zaken" van de Secretarie van bovengenoemde Gemeente kan worden geplaatst Bezoldiging zal geschieden naar gelang van leeftijd en bekwaamheid. Gunstige vakantie-, spaar- en studiekosten, regeling. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan hel CbUege van Burgemeester en Wethouders, dienen binnen 14 dagen na verschijning dezer advertentie te worden ingezonden aan de Afdeling „Personeels zaken" der Gemeente-Secretarie, Nïeuwstraat 26, terwijl^persoonlijke aanmeldingen kunnen geschie den bü de Chef van de Afdpling „Interne Zaken" der Gemeente-Secretarie, Stadhuis alhier. RolfUms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K van Vuurcn, Hoogstraat 106 Voor direct gevraagd een be waker rijwielstalling, station Schiedam voor 2 dagen per week. Aanmelden tussen 10- 12 uur in de stalling. jFotografiej Voor pasfoto naar K van Vuuren, Hoogstraat IDS, iel 66720. Ia één dag gereed. Woning rutl Ruilen: Mooi benedenhuis, vrij uitzicht in het westen, 3 kamers, tuin, loods. Voor klein boven of benedenhuis, maar niet in het westen. Br. oud. no. S 949, bur. v» d. bï»

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1