Ger. Magnalia Dei-kerk vóór Kerst in gebruik SCHIEDAM KQERiSKSTERS Eerste stap op weg naar gróter museum Dr. Storm geschorst Schiedamse bioscopen The big circus biedt naast show ook verhaal Met offerzin: drie kerken in zes jaar Jeugdcentrum is nog niet gereed AGENDA D.O.K., 50 jaar, duikt in het verleden Gas-leiding ontploft Lanciers Vuur-Tarzan Spookkoets -I Automobielbedrijf WALDO N.V, Artsen op zondag Citroen agent J. Paalman: „1963 belangrijk jaar' Op het ogenblik drie exposities met kerstthema Hoogtepunten Restauratie Drie exposities Museumconcert „Quadro A'dam" Negen groepen in T oneelwedstrijd Orpheusmet van Mill **************************************>- ALLEMAN Burgerlijke Stand j KERKDIENSTEN ik DAGBLAD RECLAME IS NIET TE VERVANGEN EEN G0LDRUSH? WERKKRACHTEN ANALYST(E) STENO-TYPISTE SCHRIJVER zaterdag 21 december 1963 -„pag. 5 (Advertentie LM.) Bokelweg 88-90 Schiedam Telefoon 64650 SCHIEDAM, zaterdag Het heeft er heel erg om gespannen jJe laatste ftjd en het stof van het bonwen is dan ook nog niet uit alle hoeken verwijderd kunnen ■worden, maar de Gereformeerde Gemeen te In Nleuwland heeft nog voor Kerstmis een eigen kerk gekregen: de Magnalia Del-kerk aan de Albanüstraat, die gister avond officieel in gebruik is genomen. Aannemer W. G. Gerrltse uit Bergsenhoek heeft er hard voor moeten ploeteren om dit voor elkaar te kragen, maar het Is hem gelukt. Zoals het dezelfde aannemer ook precies drie jaar geleden is gelukt om de gereformeerde Goede H&venkerk aan de Wilhelmlnahaven nog net voor Kerstmis klaar te Jcrtygen. Zo heeft de toch betrekkelijk kleine Gereformeerde gemeente in Schiedam het klaargespeeld om in drie jaar tyds twee nieuwe kerken te doen bouwen En als men de in 1957 gereed gekomen houten hulpkerk „De Ark" in Kethel meerekent, zelfs drie kerken in ze® jaar. Nu reeds zijn er plannen om een vierde gerefor meerde kerk te stichten ter vervanging van de in verval geraakte Oosterkerk aan de Hotterdamsedljk. Burgemeester mr. J. W. Peek, die de plaatselijke overheid vertegenwoordig de bij de plechtigheid, heeft zijn be- wondering voor de offerzin van de gere formeerden in Schiedam niet onder stoe len of banken gestoken. Hij trok een vergelijking met de Middeleeuwen, toen de hele bevolking van het toenmallige Schiedam in het geweer kwam om de Grote of Sint Janskerk te bouwen. Dat is wel een grotere kerk, maar ze hebben ook eeuwen gedaan over de bouw! Bouwsom800.000 Dat het niet allemaal zonder moeite I» gegaan bleek wel uit het overzicht da.t de voorzitter van de Bouw-eommissle, de heer J. Wagenaar heeft gegeven toen hü het kerkgebouw overdroeg aan de praeses van de Kerkeraad. ds. J. Couvée. Hoe de aanvankelijk op ƒ540.000 begrote bouw som is opgelopen tot ƒ800.000, wat een speciale financiële actie beeft nodig ge maakt en ook hoe de capaciteit van de kerk van 562 plaatsen tot 527 plaatsen te rug Is gebracht (met mogelijkheid van uitbreiding met 128 plaatsen overigens, door een aangrenzende zaal voor 't wük- werk bjj de kerkzaai te trekken) om de kosten te drukken en hoe ook andere be zuinigingen Ingevoerd zijn geworden. Ook de heer C, van Noortwijk, die als voorzitter van de Commissie van Beheer het gebouw, maar ook de schuldenlast overnam uit handen van ds. J. Couvée. gewaagde von de financiële zorgen, want ook de Goede Havenkerk heeft ƒ500,000 gekost. Maar de gemeenteleden hebben :n vier jaar tijds 308.000 bijeengebracht Ivoor het Bouwfonds en alleen daardoor ls de stichting van beide kerken, zo vlak achter elkaar, mogelijk geweest. Ds. J. Couvée b?d woorden van lof voor al diegenen die in grote, maar vooral in ontelbare kleine acties het geld voor de bouw hebben opgebracht en de wijk- predikant ds. P. R, Everaars, die kort na zijn benoeming in Schiedam op 22 maart 1962 de eerste paal had geslagen, dankte de heer Jansen, directeur van de Schle- damse Cartonnage Fabriek, die geduren de drie jaar de gereformeerden gastvrij heid had verleend in de kantine van zijn bedrijf. Zonder diens hulp zouden de z«r- gen nog veel groter zijn geweest. Mooie naam Er waren meer sprekers. Deken F. P, D. Boelrijk van de rooms-kat hollek e kerk had bewondering voor „deze mooie mystieke ruimte", maar méér nog voor de naam: Magnalia Del »J>e grote werken Gods" en maakte er een grapje over: „WU zijn bezig het bijjn af te schaffen en u gebruikt het Jutetf' Ds. P. RuLknann sprak namens de clas sis en de aangrenzende gemeenten. Ds. C, v. d_ Steen sprak niet alleen namens de Herv. Gemeente, maar ook namens de Evang. Lutherse- en Chr. Gereformeerde Gemeente en het Leger des Heils, „met het oog gericht op de oecumene". Archi tect Goslings gaf een uitleg van de sym boliek van de reliëfs in de „artistieke maar massieve spreekstoel" en de heer B. H. W_ Seleski bood namens de aannemer met een geestig woord een, geschenk aan. Geschenken By dit enige schenk is het niet geble ven, het was een enorme stapel geschen ken die door clubs en organisaties zijn aangedragen: de twee grote lichtkronen en de liturgische voorwerpen, maar voor al vee] materiaal voor het bij deze kerk horende jeugdcentrum. Tafeltennistafels, sjoelbakken, een projectie-apparaat, enz. Dit jeugd-centrum, van de Stichting ,,Dq Jeugdhaven", omvattende totaal vijf vertrekken, vlak naast de kerk gebouwd, is overigens nog niet gereed en zal pas over enkele maanden in gebruik komen. Ook de ruimte onder de kerk Is nog niet gereed. Zoals het op een platform aan te brengen orgel, overgenomen van de Oosterkerk In Den Haag, nog ontbreekt en pas In februari geplaatst zal kannen worden. SCHIEDAM, zaterdagIn spoedgeval len zijn gedurende dit weekend de vol gende artsen te raadplegen? W. H, F. Meijer. Swammerdamsmgel 43, tel. 69696; F. Jungerius, Jacob Catslaan 8, tel. 67355 en L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357. Geopend is apotheek Gouka, Hoogstraat 29, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. APOTHEEKDIENSTEN Apotheek Gouka, Hoogstraat 29. BIOSCOPEN Passage, 2 en 8.15 uur: Alleman. Monopole, 2, 7 en .9.15 uur: De zwarte lanciers. DIVERSEN Irene, 8 nor; C.J.V. Kerstfeest, Ons Gebouw, 3 uur: Soos Marimba. Kerst- bal. Tivoli, 8 uur: S.J.S. Guillaume. Dans avond. /N het interieur van de gisteren in gebruik genomen gerejormeerde Magnalia. Deikerk in JVfeuuiIand, «allen direct, vooral overdag, de tweê tegenover elkaar staande „open" zijwanden óp van glas-in-betondie tie zaal een open- karakter geven en veel groter doen tijken, dan men van fruiten gezien zou ver moeden. De vierkante en zeer eenvoudige en strak gehouden kerkzaai is ook niet zo groot. Er is plaats voor 52? kerkgangers op lange houten bankenDoor echter de op de achtergrond zichtbare verticaal zwart-wit gestreepte schuifwand open te trekken kan d< aangrenzende zaal (bestemd voor het wykwerk en daarom voorzien van een podium) bij de kerkruimte worden getrokken. Tegenover deze schuifwand het (niet zichtbare) liturgische gedeelte met een massief uitgevallen stenen preekstoel, versierd met reliëfs en overhuifd door een prachtig houten plafond. (Van ecu onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, zaterdag. ïn een bijzon der op kerstmis gerichte versierde aul» van het Stedelijk Museum, gaf de direc teur, de heer J. Paalman,- voor de vele aanwezigen vrijdagavond een kort over zicht van het afgelopen jaar en verrichtte levens de opening van drie nieuwe ten toonstellingen, die op verschillende w|jze het kerstfeest uitbeelden, nJ. „Jong Egyp te weeft", „Koptische kunst uit de 4de— 8ste eeuw" en „Kerstgroepen en Wand kleden". In het bijzonder heette de heer Paalman de voorzitter van de ScMcdamse Gemeenschap, de heer F. A. de Wolff, welkom. Dit omdat de SG een subsidie heeft verstrekt, waardoor het mogelijk is geworden om de tentoonstelling „Jong Egypte weeft" naar Nederland te laten komen. Het is een traditie, dat de voor zitter van de museum com missie een over zicht over het afgelopen jaar geeft. Maar de opening van deze tentoonstellingen Is een week uitgesteld; wethouder mr. M. A, M. van Kinderen Was hierdoor ver-i htnderd, zodat de heer Paalman hem ver ving. „Het afgelopen jaar was voor het mu seum erg belangrijk. Er zijn tal van hoog tepunten geweest, zoals opmerkelijke ten toonstellingen van schilderijen, in het bij zonder van de Brabantse Jan van Eijk. Vers'in het geheugen ligt nog de ..Salon der Maassteden". Dit experiment, dat veel belangstelling heeft getrokken, zal vol gend jaar 2eker worden herhaald. Ook de expositie „Oud Schiedam" was iets anders dan anders. Het feit, dat een weekend gratis toegang gegeven Is, heeft vele men sen over de drempelvrees heengeholpen. Ook dit zal volgend jaar nog eens worden gedaan. We hebben ook een verblijdend groot bezoek gehad van verenigingen en scholieren. De leringen in de aula zijn druk bezocht. Om nog een reden is 1963 een belang rijk jaar geweest. In augustus ging name lijk de hartewens Van de commissie van mijn voorgangers in vervulling: er werd toestemming gegeven voor de restauratie van de linkervleugel. In juli verschafte de Schiedamse gemeenteraad de credieten- En op 15 oktober werd de eerste stap on dernomen naar een groter museum. Wij hopen, dat over twee Jaar het museum tweemaal zoveel ruimte biedt als Dat moet ons in staat stellen om moei lijkheden te overwinnen. Want die zijn er. De mooiste tentoonstellingszaal bevindt zich namelijk in de linkervleugel. Tenge volge van de restauratie moeten de ten toonstellingen, die voor volgend jaar m deze zaal waren gepland, naar de rechter vleugel verhuizen. Dit zal niet meevallen. Volgend jaar komen er interessante expo sities uit binnen- en buitenland." Vervolgens hield de heer Paalman een inleiding over de nieuwe tentoonstellin gen. Hierbij werden enige dia's vertoond. De exposities zijn gericht op de aanbid ding van het Christuskind, de geboorte en de vlucht naar Egypte. Op diverse manie ren in wandkleden, in beelden en pop pen zijn deze onderwerpen uitgebeeld. SCHIEDAM, zaterdag Vooruitlopend op de officiële viering eind januari vol gend jaar heeft dp Christelijke Gymnas tiekvereniging DOK, gisteren 50 Jaar oud geworden, dit jubileum gevierd met een samenkomst van werkende leden en de oudste aspiranten in de benedenzaal van de Opstandingskerk, die te klein bleek om alle belangstellenden te kunnen bevatten. Er waren ook enkele notabelen, DOK- figuren aanwezig, zoals de oprichters Do de wijk Lips (de eerste voorzitter en thans ere-voomtter), zijn broer Anton Lips en W. Nieuwstraten, de heer L, P. Jsiogs, die 25 jaar hoofdleider is geweest en de vete raan Bouman, een vertrouwde figuur. On der regie van voorzitter J, van Noortwijk is een herdenkingsspel „Weet je nog van toenopgevoerd, waarbij belangrijke momenten uit het verleden werden ge toond, o.a. door een „bestuursvergadering" van jongeren. 2o'n moment was het toe treden van dames-leden, waarvoor DOK formeel uit de Christelijke Jongemannen, vereniging, de moedervereniging moest treden. Veel hilariteit veroorzaakte ook de ver toning van enkele filmpjes en foto's uit het verleden, waarbij één met de eerste acht leden- van DOK, „Wij zijn trots op deze oprichters", verklaarde de heer K. J. Tams, hoofdleider, die verder ook hulde bracht aan mevrouw Lips, die als Bep Koudijs het eerste vrouwelijke bestuurs lid was. Aan het slot van de bijeenkomst, die ook is bijgewoond door bestuursleden van de CJV en de jeugdpredikant ds. A. Le Coq, werd een kerstwijding gehouden waarbij ook het kerstspel „De ster van Bethlehem" van M. Nijhoff is opgevoerd. SCHIEDAM, zaterdag Over enkele weken begint weer de jaarlijkse toneel wedstrijd van de sectie Toneel van de Schiedamse Gemeenschap. Zoals gebrui kelijk zullen alle voorstellingen weer plaatsvinden in Musis Sacrum. In totaal negen Schiedamse toneelver enigingen nemen deel aan deze wedstrijd.' De jury zal dit jaar bestaan uit de vol gende heren, allen NATU-officials uit Rotterdam: P. Revet, voorzitter; jhr. mr. H. P. van Beresteijn en G. van Veen. Het wedstrijdrooster ziet er als volgt t: 21 januari: Utile Dulci met „Het is nocit te laat"; 5 februari: Othello met „D"e boomgaard"; 18 februari: Tot Steun i.d. Strijd met „Misdaad wordt goed betaald": 4 maart: Het Zuiden met „Op drift"; 11 maart: Schiedams Toneel met „Het hoedje van Marius"; 18 maart; Onyx met „Kleine kinderen worden groot"; 1 april: Inter mezzo met „Cupido in 'n speelse bui"; IS april: Geron met „Het wederzijds huwe lijksbedrog"; 29 april: Brederode met'„Pe- likaaneiland". Op 15 mei volgt de prijsuitreiking. (Van een onzer verslaggevers) VL AARDINGEN, zaterdag Dr. C. 3. Storm, directeur van de GGD, is door b. en w. als zodanig geschorst, met behoud van zyn be zoldiging, wegens het in ernstige mate missen van de geschiktheid voor het bekleden van zya betrek king. Het besluit is gisteren genomen en di rect ingegaan. Dr. Storm was in functie sedert 1 juni 1955. ORPHEUS zingt met Arnold van Mill" luidde de titel van een con cert, dat het Koninklijk Schiedams Man nenkoor donderdagavond in de Grote kerk te Schiedam gaf. Het is dan ook kennelijk dit optreden tezamen met Ar nold van Mill, waarop de nadruk in dit concert is gelegd. Het programma bestond behalve uit polyfonie voornamelijk uit Russische en Israëlische liederen. Arnold van Mill is een bas met een fabelachtig stemgeluid, fabelachtig niet alleen om zijn grote volume en zijn in drukwekkende laagte, maar tegelijk om de souplesse en grote muzikaliteit, waar mee dit stemapparaat wordt gebruikt. Zijn dramatiek is nergens overtrokken, zijn Interpretatie is fors, spankraehtig en steeds volkomen overtuigend, om niet te zeggen, overrompelend. Begeleid door de dirigent van Orpheus, Jos Vranken, zong Arnold van Mill als solist het beroemde „In diesen heil'gen Hallen" uit Mozart's Zauberflöte, subliem geïnterpreteerd en een al even prachtig vertolkte aria uit de derde acte van Lohengrm. Toch hebben de vier Russische liederen, die bij met het koor zong, de diepste in druk gemaakt Het koor, dat in de poly fonie niet alijd helemaal gaaf bleek, over trof hier zichzelf in even dynamische als homogeen klinkende vertolkingen, waar mee zij een prachtige achtergrond schie pen voor het krachtig geluid en de in drukwekkende vertolkingen die Arnold van Mill gaf van onder andere Spasi Bozje en Otche Nash, Een niet minder fraaie prestatie lever de het koor in drie Jiddische liederen, waarin de sfeer mooi werd getroffen en waarin de koorklank, op enkele oneffen heden bij de tenoren na, homogeen en goed van verhoudingen was. Het publiek, dat de kerk tot vrijwel de laatste plaats bezette, heeft in. dit programma veel schoons te genieten gekregen. SCHIEDAM, zaterdag In pand Huls- manstraat Fib, bewoond door de heer J. v. L., ontplofte donderdagmiddag om vier uur een gasleiding, waarbU de gas fitter, aie bezig was met een reparatie, brandwonden aan belde handen kreeg. De gasfitter, de heer A. v. d. H., legde een nieuwe kraan met verbinding aan. Voor controle blies hij de leiding door en stak een lucifer aan om te kijken of er lekken in de leiding weren. De gasleiding ontplofte en er ontstond brand. Vermoe delijk was er een defect in de oude lei ding, waarvan nog een deel onder de vloer lag. Het gas kon hierdoor vrij uit stromen en. hoopte zich onder de vloer op. De brandweer bluste het brandje met een nevelspuit. Er was schade aan de vloerbedekking. SCHIEDAM, zaterdag Op de Burg. van Haarenlaan nabij de Sehaepmansmgel reed donderdagsmorgen om half acht de heer C. J. de K. uit Vlaardingen met rijn auto tegen de vrachtwagen van de heer J. A. v. d, K. uit Vlaardingen. De heer V. d. K. moest plotseling remmen voor een auto, die voor hem reed. Hierdoor kon de heer De K. niet verhinderen, dat hij tegen de achterkant van de vrachtauto reed. Deze werd zwaar beschadigd, de personenauto licht. Advertentie 1M.) #,;V TFAROOM^ESTJtUAAItr ROTTERDAM 's-GRAVENHAGF Tri. WO) 124800 Telet (070) 637123 KERSTDINER a f 12.50 Beide kerstdagen serveren wij tevens alle schotels van onze spijskaart. THE BIG CIRCUS is een heel Weu- rige, afwisselende circnsfllm, die het minder in het kolossale en overdonde rende dan in het spannende en afwisse lende zoekt. Josep Newman, de regisseur van The Big Circus, heeft met succes getracht iets anders te geven dan de traditionele reportage van het vrijwel complete cir cusprogramma, waaraan als een soort bindmiddel doorgaans een slordig ver haaltje wordt toegevoegd. De filmstory beperkt zich tot enkele nummers en enkele artiesten, maar die brengen dan ook sensatie genoeg. Zij hebben een duidelijke functie in het verhaal en dat is méér dan men van menige circusfilm kan zeggen. Victor Mature treedt op als directeur ran het circus Whirling, in een verbeten strijd gewikkeld met zijn financiers, zijn boos aardige concurrent Borman en af en toe ook met zijn medewerkers. Ramp na ramp treft het circus en de artiesten. Sabotage van de concurrent, die zelfs I een deel van Whirlings rircustreïn laat f"N verongelukken, wekenlang noodweer, dat de standplaatsen in meren verandert en het publiek thuis houdt, tenslotte een staking van de New Yorkse ondergrond se, die juist uitbreekt op de dag van de première. Natuurlijk komt het moedige circus al die slagen te boven. Dank zij het lef van Victor, de trouw van zijn mede werkers en de vindingrijkheid van zijn perscheffin, de roodharige Rhonda Fle ming, (MONOPOLE. zondag-matinees), zo ver is, maar tenslotte daveren toch „De zwarte lanciers" (I lanclerl neri) het doek op om een hotde wild geworden Kirglezen naar de enige eeu wige steppe te jagen. Met deze woelige slachtpartij Is het voor deze fUm dan wel bekeken. Twee broers, een goeie (Mel Fer rer) en een kwaaie, maken aan het hof van Kiew aanspraak op de leiding van het leger. De kwaaie verliest het, omdat hij te bloeddorstig is en gaat, ingepalmd door een duivelse dame, de opstand van de onderworpen Kirgiezen leiden. Daarmee stelt hij zijn echtgenote eerst diep teleur; maar hij krijgt een balk op het hoofd en alleen hierdoor kan zij met een zucht van welbehagen de nau welijks in te tomen lokroep van goeie, broer Mei beantwoorden. Onder leiding van Giacomo Gentilomo wordt enthousiast door een mooi, breed en kleurrijk decor bewogen, maar de goede man wist niet voor elkaar te krü gen dat de hoofdrolspelers enig peil be reiken. Zij hebben eenvoudig hun ge zicht en hun talent niet mee, (MONOPOLE, tm. zondag). JOHNNY WEISMULLER en Klmba, de aap, laten In „De schat van de vuuraanbidders" het pnbliek een span nend oerwoodavontuur beleven. Samen met Angela Stevens en een professor, die in het gebied der vuur aanbidders een oude collega willen gaan opzoeken, trekt Taxzan naar dit ondoor dringbare gebied. De moeilijkheden die zich op deze tocht voordoen, weten rij na veel moeite te overwinnen, hoewel rij door een groep „goudzoekers" in het vaarwater worden gezeten. (MONOPO LE, woensdag-matinees) RECHT op en neer is het geblazen ia „De spookkoets" (The phantom stagecoach), zijnde het verslag van de daden van een moedig man, die een bende postkoetsovervallers ontmaskert, ook al gebruiken zij een geblindeerde koets, bij wijze van antieke pantserwa- jt gen. Het is vermaak waar men boos noch blij om kan worden; het is er ge woon, voor wie het lust (MONOPOLE,' donderdag). het Passage-theater wordt in de komende week „Alleman", de nieuw ste film van. Bert Haanstra vertoond, die donderdag de Nederlandse première be leefde, Gisteren hebben wij daar reeds een. uitvoerige beschouwing aan geweid. Geboren: Blanco O., d. v. A. JU. Osté en A, van der Burgh: Alexandra, d, v. M, Hagen en J. C. Slefkes; Nicolette, d. v. W, Rissetna en C, L. Holthuljsen; Corrlnna, d, v. B. j. A. lockef eer en M. Bouchaut; Pleter C., z. v, J. J. Ungbeek en J. X. T. Dauma; Jan X.t 2. v. J. 3. Lingbeek en 3. 3. T. Douma; karliu X„ z. v. R. J. Melchers en L. Knlepstra; Pau las A„ z. v. J. J. G. Poels vn P, M. T. Stof fels: Frida, d. v, D. Vreeswijk en M, A. E, van Wijnen. Ondertrouwd: C. G. Donkersbot, 23 jr. en A, C. Roovers. 21 jr.; M. H. van Dijk, 23 jr. en. M, van Arnhem, 22 jr.; C. van Eek, 59 jr. en J. Rovers, 58 jr.; A. van Grootveld, 25 jr. en M. Scheenloop, 25 jr.; G. M. G. van Hossel, 22 Jr. en A. Boomert, 20 jr.; A. H. van Mil, 21 jr. en C. J. de Jonge, 17 Jr.; A. C.-van der Stek. 20 jr. en D. F. Smal, 18 jr.; C. Tomal, 35 jr. en K. Gerrets, 22 jr.; P. A. Wattcz, 33 jr. en J. H. Wattez, 2J jr. Gehuwd: J. Groeneweg, 25 jr. en C. Prins. 24 Jr.; P. Jagt, 22 Jr. en J. M. Hamerslag, 19 jr.; A. J. van der Marei, 24 jr. en I. Schenau. 18 jr.; W. Geelhoed. 26 Jr. en E. Brehm. 22 jr.; G. A. Hoenderkamp, 30 jr. en L. J. van der Lee. 20 jr.; T. L. Vredebregt, 22 jr. en C. M. Saas. 19 dr.; F. A. Krabbendam, 26 jr. en X. Kootje. 22 jr.; J. C. Verdoes, 22 jr. en W. Molendijk, 23 jr.; W. C. M. Rotteveel, 23 jr. en H. D. J. van der Werft. 20 jr.; A. J, 3. Buckers, 24 jr. on M. R. Bakker, 25 jr.; van TricM, 26 jr. en C. van Vooren^IS jr.: J. Utberg, 20 Jr.; V. C. J. Gbmmers. 25 jr. en T. M. Klelss. 21 jr.; T. X. L. van den Berg, 24 Jr. en J. M. Sfrrensen, 20 jr.: H. Sehouwstra. 2d Jr. en 3. M. G. van der Helden, 27 jr.; P. van Eijk, 24 Jr. en J. J. Kraan, 25 jr.; B. Serin van Basel, 22 jr. en L. J. van Dljk. 16 jr.; C. A. J. de Brain, 30 jr. en J. X. M, A. Meijer, 26 jr.; J. H. Padberg. 36 Jr. en L G. van Pelt, 26 jr.; T. Burgers, 20 jr. en J. Oran je, 20 jr.; A. W. H. Helgers, 22 jr. en A. A. Koevoets. 23 jr.; A. Rood bol, 21 jr. en G. Risseeuw, 18 jr.; A. H. A. stoutenburg, 27 jr. en M. A. L, Zuldgeest, 20 jr.: A. W. M. Odé, 22 jr. en M. P. Ltglbart Schenk. 23 jr.; C. W. Wurth, 25 jr. en J. Blokland./23 jr.; C. Stef- fen, 39 jr. en W. C. Boogendooro, 21 Jr.; W. Timmer, 28 jr. en X. M. van Dljke, 24 jr. Overleden: H. Vrcugdebll, 66 jr.: S. X. de Jong, 70 jr., eehtg. van J. W. de Gast: W. M. van Elswijk, 76 jr„ eehtg, van L, H. Vreden- bregt; '3. T. Krimpenfort, 58 jr., eehtg. van J. W. Flux. SCHIEDAM, zaterdag Het muziek- ensemble „Quadro Amsterdam" geeft op vrydag 27 december, 's avonds om 8J5 uur, voor de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam een concert In de aula van het Sted. Museum. Frans Brüggen (fluit), Jaap Schroder (viool), Anner Bijlsma (cello) en Gustav Leonhardt (clavecimbei) zullen werken uitvoeren van J. S. Bach, C. Ph. E. Bach, L. G. Guillemain en G. Ph. Telemann. In de pauze is er gelegenheid de tentoonstel lingen „Jong Egypte weeft", „Koptische kunst uit de 4de-8ste eeuw", .Kerstgroe pen en wandkleden" te bezichtigen. Néd. herv. gem. Grote Kerk: 10 uur dr. L C32emier en 5 uur ds. A. Je Coq (jeugd dienst). Bethelkerk; 10 uur ds. W. J. Kolkert (Vlaardingen) en 5 Uur ds. A. Hoffman. Qp- standingskerk: 16 uur ds, J. G. Jansen en 7 uur ds J. v. d. HeuveL (Ede), Vredeskerk; 9 en 10 45 uur ds. A. Ie Coq en 7 uur ds. X. G. Jansen. N«d. herv. geref. evang. Gebouw Irene: 10 uur ds. J. v. d. Heuvel (Ede); Opstandlngs- kerk: 7 uur ds. J. v. d. Heuvel. Evang. lutherse gem. 10 uur ds. S. G. v. d. Haaeen. Lutherse kerk. Zaterdag 730 uur oecum. avondgebed. Ned. prat. bond. Westvest 92: 10.30 uur prof. dr M A. Beek (Amsterdam). Ond-kath. kerk. Dam 28: 10 uur H. Mis. Baptisten-gemeente, Lange Haven 79: 7 uur ds. B. Behing, Leger des Hells. Lange Haven 27: 10 uur Heiligingssamenkomst en 7-3fl uur Verlos- singssaroenkomst. Gerrit Verboonstraat: 645 uur openluchtsamenkomst. AUe samenkom sten o4.v. brig. K. Wieringa en maj, R. Relts- ma. Jehova's getuigen. Volksgebouw: 6 uur openbare toespraak: „Gebedsgenezing en God"; 7.30 uur Wachttorenstudie. Donderdag: 7.30 uur theocratische bedieningsschool en diemstvergadering. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een langdurig geduldig gedra gen lijden onze onverge telijke lieve Man en zorg zame Vader JOHANNES BERNAItDUS WASMAN echtgenoot van Margarelha Tijsse In de ouderdom van 73 jaar. M. Wssman-Tijsse J. B. Wasman Jr. Schiedam, 20 dec. 1963, Burg. Knappertlaan 189-b Geen bezoek. De begrafenis zal plaate hebben op de Algemene Begraafplaats te Schie dam, maandag 23 decem ber as. te 2,15 uur run. Vertrek van het woonhuis 2 uur n m. Gelegenheid tot condola- tie na afloop van de be grafenisplechtigheid in de aula van de algemene be graafplaats. Te koop aangeboden Eerst bij Coja kijken. Was machines v.a. f 90.—. 15-30 KOrtmg, Ook merkmachines Showroom Coja. Lange Ha ven 128, telefoon 63341. Fotografiej Voor pasfoto naar K var Vuuren Hoogstraat 106 i B67 20 In éen dag gereed BEKENDMAKING SLUITING GEMEENTELIJKE BUREAUS EN DIENSTEN Op vrijdag 27 december 1963 zullen da gemeentelijke bu reaus voor het publiek gesloten zijn: Burgelijke Stand Het Bureau vóór de Burgerlijke Stand (Nieuwstraat 26) zal op die dag geopend zijn van 9,00—12.00 uur, evenwel uitsluitend voor het doen van geboorte- en overlijdensaangiften, Bureau van de Vleeskeuringsdienst Het Bureau zal op vrijdag 27 december 1963 op de normale uren geopend zijn. 1 Op de dinsdagen 24 en 31 december 1963 zal dit bu reau na 12.00 uur zijn geopend als op zon- en feest dagen. Gem. Vervoer-, Reiniglngs- en Onlsmettingsdienst Huisvuil zal op 27 december as. niet worden op gehaald. Gem. Openbare Leeszaal en Bibliotheek De bibliotheek zal op 27 en 28 december a.s. op de normale uren zijn geopend. Op 24 december zal de Bibliotheek na 16.00 uur ge sloten zijn en op 30 en 31 december de gehele dag. Het vorenstaande geldt ook voor de filialen. Museum Het museum is op 27 december op de normale uren geopend. Op 24 en 31 december zal het museum om 16.00 uur worden gesloten. Overigens zullen alle gemeentelijke bureaus op 24 en 31 december a.s. om 16.00 uur worden gesloten. Rolfilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Atit soorten films Foto K vac Vuuren Hoogstraat 106 ave Permanent wave Kapsalon Hélène, de voor de betere permanent Stroomloos, voor ieder haar geschikt 7.50. Héelène tlède permanent, de meest ideale natuurlijke permanent ƒ10.-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hélène, Rem brandtlaan 22. Schiedam, te lefoon 67170. ƒ2.reduktie op deze advertentie. Diversen Laat nW spiraal vermaken tot modem opklap- of kan- telbed. Prima afwerking. Als nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal la (Broersveldpad), telefoon 6 70 28 (na 18 uur telefoon 8 67 89). Ledikanten, hutledi- kanten, kampeerbedden enz Kom eens praten. Sinds enkele dagen gaan de geruchten, dat Prof. Arièns.midden in de nacht in zijn eentje aan het graven is in het Sterrehos, waar vroeger de zo ge zellige en keurig verzorgde tuintjes waren van etteliike Schiedamse burgers. Weet u het nog van vóór 1940? Heerlijk wandelen in het bos langs de heggetjes van de werkelijk mooie tuinen en je keek je ogen uit op de soms keurige tuinhuisjes. Maar a propos, daar hebben we het nu niet over, want we vragen ons af, wat doet die Ariëns daar nu in 't pik donker in z'n eentje te graven in die ouwe tuintjes. Een antwoord GOUDe ja werkelijk, GOUD graven doet ie daar. Verleden week stuuTde prof. dr. Ariens een proefstuk kwarts naar het laboratorium en wat denkt u30 puur goud, 5 zilver, 20 kopererts en 45 zand en stenen. De professor doet zo veel mogelijk zijn best, deze goudvondst geheim te houden, om vooral beroeps gokkers en sjacheraars te weren, maar of hem dit gelukken zal 7 7? De hele wereld weet ook al, dat ze bij Ariëns van die prettig zittende pasvorm schoenen verkopen, en dat uw kinderen er nog een KAFITALEGOUD- ADERZILVERKWARTSBALLON bij cadeau krij gen, duswat is een Geheim 7 gezocht voor: grondstoffenmagazijn magazijngereedprodukt expeditie vulwerkzaamheden bereiding etiketteerwerkzaamheden verpakkingen dozen enz. Loon ƒ116 Aanmelden: N.V. Chemische Fabriek „SCHIEDAM" Lange Haven 55, Schiedam, telefoon 6 47 58. wordt gevraagd door chemisch-pharmaceu- tische fabriek te Schiedam voor RESEARCH-WERK Bij voorkeur in het bezit van diploma K.N.C.V., le deel, zo mogelijk 2e deel (o£v hiervoor studerend). Volledige sollicitatie, letter G-2161 bur. van dit blad. Voor ons nieuwe bedrijf Calandstraat 110, Schiedam hebben wij nodig: GEROUTINEERDE in hoofdzaak Nederlands en Duits, liefst ook met kennis van Engels en Frans. Geboden wordt: prettige werkkring, goed salaris, vrije zaterdag, gunstige werktijden. Schriftelijke sollicitaties aan: TECHNISCHE HANDELSONDERNEMING SCHMEINK N.V, Calandstraat 110 - Schiedam. Gemeente Schiedam Burgemeester en Wethouders der gemeente Schie dam roepen sollicitanten op ter vervulling van de vacature van op arbeidsovereenkomst bij de Gemeente lijke Woningdienst te Schiedam. Vereist: boekhoudkundige kennis ea type vaardigheid; bü voorkeur in "het bezit van U.L.O.-diploma. Jaarwedde: ƒ3072,— tot ƒ4992.— (8 jaar lijkse verbogingen). Voor 23-jarigen en ouderen 4 huurcom- 1 Vakantietoeslag 4 per jaar. Salarisherziening in voorbereiding.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1963 | | pagina 1