Bijzondere exposities Geef geen oud papier aan kinderen mee! 1 Gaat slapjes met de Sportweek 1964 Sporthal- actie op 19 februari Heldere schilderijen van Frieda Hunziker Schilperoord clubkampioen van TSF Benoemingen HA V-Bank Breed opgezet maar geen hoogtepunten Piraten van de bloedrivier Wetteloos SCHIEDAM StedL museum Regelmatig jonge kunstenaars in prentenkabinet opruiming Engelse komedie voor Fi Imkring Artsen op zondag Automobielbedrijf WALDO N.V. Citroen agent Collecte voor Sporthal Huug Wittop Koning de grote verrassing Een vuilnisbelt Nee3 de Nolenslaan! Grote avond van Dalton-H.B.S. KERKDIENSTEN Burgerlijke Stand In wak gereden en verdronken WIELERRONDE KOMT CENTRAAL' Met verkoop van 60.000 steentjes ONGELUKKEN SCHIEDAMSE BIOSCOPEN Vijfde week „Alleman" AMBTENAAR Koeriersters r zaterdag 18 januari 1964 - paf. 6 - (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, zaterdag. Voor een talrijk publiek werd vrijdag avond voor de eerste maal in het nieuwe jaar de opening verricht van twee tentoonstellingen. De heer J. Paalman, directeur van het Ste delijk Museum sprak in de aula over het werk van Arend Koosen- schoon en was verheugd, dat htf de eerste jonge kunstenaar is die in het prentenkabinet exposeert. Dit is niet ondergebracht in de' linker vleugel, maar in de rechter en wel op de eerste étage. Het is de be doeling, dat er regelmatig jonge kunstenaars in het prentenkabinet exposeren. ..Het is een kleine tentoonstelling, waar in Arend Roosenschoon ons de gelegen heid geeft om te ontdekken, hoever men met «en moeibjk materiaal als pastelkrijt kan gaan. Roosenschoon tracht in zijn im pressies, en improvisaties, zoals hjj het zelf noemt duidelijk te maken dat de door gewerkte pastel niet onder behoeft te doen voor bijvoorbeeld een gouache. Met ande re "woorden, hij geeft zijn pastels een be paalde materie, een structuur. De ontwik- keling in het werk van Roosenschoon is boeiend. Via portretten en series pastels van reele of gedeformeerde dieren is hij gekomen op het vlak van een andere vor mentaal, waarin wij, bij nadere beschou wing, toch nog dierachtige figuren kun nen ontdekken. Roosenschoon brengt ons geen boodschap, maar biedt ons zyn eer lijk werk aan." (Advertentie LM.) Welke huismoeder Is niet dol gelukkig als zij in de winter een paar extra moltondekens bij de hand heeffcl Maandagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van een grote pardj moltondekens, wit met gekleurde rand, mooi en stevig geweven. Drie verschillende maten tot de grootste 140 x 19Ci cm toe, koopt U morgen door elkaar voor één prijs, iets meer dan anderhalve gulden. Maandagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze grote partij moltondekens, met kleine schoonheidsfoutjes, in drie verschillende maten, Géén tel. af schrift, bot. SCHIEDAM, zaterdag De Katholieke Filmknng vertoont woensdagavond 22 ja nuari in het Monopole-theater de Engelse filmkomedie „The mouse that roared", van Jack Arnold, ontleend aan de gelijk namige roman van Leonard Wibberley. Op woensdag 5 februari wordt de jaar vergadering gehouden. De bedoeling is voor deze avond een bekwame amateur- filmer uit te nodigen. SCHIEDAM, zaterdag In spoedgevallen «In gedurende dit weekend de volgende art sen te raadplegen.: J. Mokkenstorm. Van Kuysdaellaan 52 b. tel. 64098: C. J. M. Vloot man. Singel 151, tel. 67760: G. In 't Veld, Willem de Zwijgerlaan 23. tel. 68599 en P. van Santbnng, Van Heuvel Goedhartstraat 87. tel. 62562. Geopend Is apotheek Goukn en CoGroe nmaan 127. die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. (Advertentie f-M-l Bokeltveg 88-90 Schiedam Telefoon 15 36 55 APOTHEEKDIENST APOTHEEK: Gouka Co„ Groenelaan 127. _,o BIOSCOPEN j ASSAGE, 2, 4, 7, 9.15 uur: Alleman. MONOPOLE, 2, 7, S.15 uur: Piraten van «e bloedrivier; zondag, 7,9.15 uur: Pira ten van de' bloedrivier; zondag, 2 en 4.15 hhr; Vallei der Wetteloosheid. DIVERSEN S GEBOUW, S uur: Marimba. Truien- bal MUSIS SACRUM, 8 uur; Gebr. Vincent Feestavond. Beatrix, 8 uur: Volleybalclub „Houd Stand". Bijeenkomst. Verrukkelijk feesl Vervolgens sprak de heer P. W. J, Steinz over het werk van mevrouw Frieda Hun ziker. Deze tentoonstelling Is onderge bracht in de rechterbenedenzaal. Werk van Frieda Hunziker Is nooit eeerder in het Stedelijk Museum geweest. Op groeps. tentoonstellingen, zoals vorig jaar de Wed gewood-prys 1963" was wel werk van haar aanwezig. Volgens de heer Steinz is het volkomen overbodig een goede tentoonstelling tri te leiden. „Maar vele overbodige dingen zijn aangenaam. Ik ben blij, dat ik dit mag doen. Een opening heeft iets plechtigs. Het is een spelmoment, waarbij wc allemaal meespelen. Zo ooit plaats is voor een fees telijk woord, wordt dit waar gemaakt door de schilderijen van Frieda Hunziker. Als je naar haar werk kijkt beleef je een verrukkelijk feest. Dat zy in staat is geweest deze heerlijke levensvolheid aan ons mee te delen, om ons mee te raken, mag een wonder heten. Ja, een wonder in derdaad, want Frieda is behalve kunste nares een goede moeder voor haar zoon, die nog studeert. Het moederschap is ont_ roerend om aan te zien. Existentie Bovendien geeft ze per week 26 lesuren, waarin ze zich met haar leerlingen be moeit. 2e is daar zelf. Daar zit is achter, Na de oorlog zijn er zoveel „Ismen" In de mode gekomen, zoals existentialisme. Maar de mensen, die deze materie uitzoeken weten: de existentie, het wezen der men sen, Is niet het zelfstandig naamwoord existentie bekijken, maar het werkwoord wezenlijk vervoegen. Het is een gebeuren, dat zich met een boorkracht aan de mens, In dit geval aan Frelda Hunziker, voltrekt, Zonder in een starheid te komen, en zonder mannelijk te worden bhjft haar werk vitaal, vrouwelijk stromend. De schilderijen staan feitelyk stil, maar zijn in wezen een doorlopend bewegen. Hot is worden, het is de stroom, die erdoorheen gaat. Het ts geen abstrahering van een na tuurgebeuren. Men kan een emotie beleven als een doodsangst, zelfs als een walging. Maar dat Is niet het geval bij Frieda Hunziker. Zij heeft iets positiefs, het primaire, het hel dere, ook als ze speelt met donkere kleu ren, komt bij haar naar voren; een ver rukkelijk blauw, een heerïyk rood, door een gemengd met een innig groen. SCHIEDAM, zaterdag Tijdens de grote Schiedamse voetbalderby SVV— Hermes-DVS op zondag, waarvoor een grote opkomst verwacht wordt, zal ge collecteerd worden voor de te bouwen Sporthal. Wanneer de bezoekers gut offeren, zal dit bijdragen aan een spoe dige verwezenlijking van de bouw plannen. Aanvankelijk was gedacht aan een verhoging van de entreegelden, doch om de bijdragen een geheel vrijwillig karakter te geven, is op initiatief van SVV besloten tot een collecte. TAFELTENNIS SCHIEDAM, zaterdag De clubkam pioen 1963-'64 van TSF is geworden John Schilperoord, die overigens eerst per 1 januari j.I. lid is geworden van TSF. Hö mag dus met recht zeggen: „Ik kwam, zag en overwon"! Dc finale werd een aan trekkelijk duel tussen twee gelijkwaar dige tegenstanders met een geheel ver schillend speltype. Jan Bouwer, een ty pisch verdedigende speler, kon over het algemeen de aanvallen van Schilperoord wel houden, doch had geen vat op diens effectvolle services. Deze hebben de strijd beslist, zü het in drie spannende games: "1—16, 19—21 en 21—14. De clubkampioen van de laatste jaren, Guus v. d. Wiel. werd in de halve finale door Schilperoord uitgeschakeld cn werd bi) de strijd om de derde plaats nog bui ten de prijzen gehouden door Huug Wit-, top Koning. Deze speelt normaal m het vijfde team! Van de 32 deelnemende spelers werden, er maandag reeds zestien uitgeschift Door plaatsing van de sterkere spelers bleven grote verrassingen uit, at werd de uit schakeling van Leen de Ruiter met ver wacht. Rien Klink werd, door een onver wachte overwinning op Han Wigmans. de enige outsider in de wedstrijden op donderdag. Daar was de grote verrassing Huug Wittop Koning, die als speler in het vijf de team tot de halve finale wist door te dringen. Deze jonge en veelbelovende speler klopte zelfs ex-kampioen Van de Wiel met 21—15, 21—16. In de kwart-finales kwamen uit jeugd speler René Timmer, favoriet voor de ti tel Han Wigmans, Jan Bouwer, die onge slagen bleef, Huug Wittop Koning, Guus v, d. Wiel, Wim de Winter, nieuweling Schilperoord en Paul de Looze. Wittop Koning stelde zijn kandidatuur door René Timmer uit te schakelen, maar had daar drie sets voor nodig. De uitstc DIT is een foto van de Mgr. Nolenslaan, voor de toiukelgalery. Op het eerste gezicht zou men denken, dat het een vuilnisbelt was, maar dat is het toch echt niet. De dag, waarop het gesignaleerd, werd, is willekeurig gekozen: maan dag 7 januari om kwart over één. Hoe komt dat papier hier terechtIs het uit de vuilnisbakken gewaaid, of van de wagen van een voddeman afgevallen? Nee, de oorzaak van deze rommel moet men ergens anders zoeken- en wel bij kleine kinderen, die oud papier ophalen. Meestal komen zij langs de deur en zeggen dat het voor een, go®d doel is, zoals voor de blinden oj voor de kerk. Als het daar dan werkelijk terecht komt, Is het uitstekend, als de mensen hun stapels oud papier meegeven. Maar laten zij het dan goed bi? elkaar binden, met een stevig touw er omheen. In de meeste geval len is het echter 26, dat de kinderen oud papier «oor zichzelf ophalen. Meestal niet om eraan te verdienen, maar om de leuke tijdschriften, zoals de Donald Duckeruit te vissen en de rest maar op straat te la ten liggen. We hebben eens een jongetje op zijn gemak tussen een stapel papier zien zitten met een geïllustreerd tijdschrift in zijn handen. Zijn omgeving was hij ver geten en zonder zich om iemand of iets te bekommeren las hij gespannen de vervolgverhalen. Kijk, dat is natuurlijk niet de bedoeling van het ophalen van oude kranten. Maar kinderen hebben daar nog geen besef van. Dc ouders moe ten erop letten, en hen dit merk niet laten doen. Want men ziet het resultaat op de foto. Er komt een ander kind langs en die vindt het leuk om tegen de stapel te schoppen, met als gevolg dat de wind met het papier gaat spelen, zodat het wijd en zijd over de straat komt ie liggen. Ook het verkeer onderwindt er hinder van. Immers zo'n krant waait tegen een fiets op en raakt tussen de spaken. Er wordt weel gedaan door het comité van de actie „Opgeruimd Staat Netjes". Maar dit comité kan het niet alleen af. Iedere bewoner van Schiedam moet eraan mee werken. Dan pas komt er een schone stad tot stand. De moraal bij deze foto's is.> dan ook: „Geef geen oud papier aan kinderen", ook al denkt u, „Ziezo ik ben het tenminste kwijt"! (Van ccn onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, zaterdag. Ook dit jaar hield de DaIton-H.B.S„ hiermee een oude middelbare schooltraditie hooghoudend, weer haar grote avond in het gebouw Palace. De voorzitster van de leerlingenverenh ging „Animo". Olga Zwart, heette de aan wezigen welkom, waarna de leerlingen een zeer goede opvoering gaven van „Het Dievenbal" van Jean Anouilh. Alle decors waren zelf gemaakt en een Haagse antiquair had bereidwillig enkele stoelen afgestaan, zodat het net „echt" was. Om twaalf uur volgde het traditionele bal met muziek van de „Perdido Street Paraders". kend spelende Jan Bouwer schakelde Han «-tendlngskerk- 10 uur ds. D. J spallng Tfl* 11 11 11 1. 111Tr- flc .T Imn PA/>tcftlo5— ITlftlfO* Vf, Wigmans uit. ook in drie sets. Bij verras sing klopte Guus v. d. Wiel Paul de Looze, maar eerst na spannende strijd en met 23—21, 2422. De Winter streed vergeefs tegen de nieuwe club-kampioen John Schilperoord. Dc heer Paalman sprak nog over de rest van het museum. Op de eerste etage z(jn de oude schilderijen en kunstnijver heid in andere opstelling t« bezichtigen. Bjj de beeldhouwkunst z(jn enige recente aanwinsten. SCHIEDAM, zaterdag De heer G. W, van Bergen Walraven, hoofd-directeur van de N.V. Levensverzekering-Mij HAV- Bank en de N.V. Assurantie-M(j Nieuvvt HAV-Bank is door de Raad van Gom missarissen benoemd tot president van de directie. Tevens is tot hoofd-directeur benoemd dr. D. Houtzagers, die reeds directeur was en tot directeuren de adjunct-direc teuren de heren mr. F. Roos en J. B. J, Bollerman, lid N.O.V.A. Door algemene vergaderingen van aan deelhouders der vennootschappen is be noemd tot commissaris mr. W. H, Verloop, voorzitter van de Raad van Beheer van de N.V. Alg. Mij tot Exploitatie van Ver zekeringsmaatschappijen. Geboren: Bernardus S.. z. v. P, D. Joost en A. G. Zondag: Lorraine XJ, V.. d, v. C. Oostveen en C. M. Scruple; Sebastiaan, z. v. H. B. Beer en P. H. Dnessen: Cornells L. G., z, v. P. J. van den Bosch en C. C. Verbeij; Victor J, A., Z. V, J. D. T. van Hees en J. Kt. Oomen; Geertrulcln M., d. v. J. A. Cammelot cn B. S. J. Zondag; Alfred Sz. v. J. Huizer en E. M. Poczejko; Cornells, z. v. C. van Os en J. J- van der Graaf: Carolina M., d. v. C. N. M. Langeveld en G. T. Laarhoven; Tamara d. v. R. Veira en P. Gongriep. Ondertrouwd: J. Barzilaij, 23 jr. en A. Pen ning. 24 jr.: J. A. Bicsheuvel, 25 jr. cn F. H, de Kaay. 24 jr.; D. Dijkshoorn. 22 jr. en B. van Beek, 18 jr.; J. van Ettinger, 29 jr. en P. A. Gerrltsma. 21 jr.; H. F. de Groot, 23 jr. en M. W. G. den Hertog, 20 jr.; O. ter Plegt, 23 ir. en J. M. Visser, 21 jr.: P. Scheenloop. 28 Jr. en P. A. Hardy, 23 jr.; T. J. van Waarden- iiurg, 22 jr. en N. K. J. Groeneweg, 21 jr.; W. S. Westdljk. 23 jr. en M. M. van Koets veld. 21 jr.; J. T. Wink. 22 jr. en E. M. Haas, 2°Gehmvd: A. J. Delmotte, 29 jr. en K. T. M. Finskas. 20 jr.; J. Hoogland, 21 jr. en G. M. de Boer, 21 jr.; A. van GrootveM, 2o jr. M. Scheenloop. 25 jr.; A. H. Bloem, 28 jr. S. Muiisson, 22 jr.; M, J. Bode, 19 jr. on p J. Loch, 20 jr.; G. J. Tijsmans. 21 jr. en W. L. L. van Rijswijk. 20 Jr.: C A. Brand. 22 jr, en W. van Dijk, 16 Jr.; A. H. van Mil, 21 jr. en C. J. de Jonge. 17 Jr. Overleden: G. 3. Boonstra. 53 Jr.;W. van der Kruit, 68 jr.; P. van Boven, 74 jr.; J. C. van Noortwijk, «8 jr., echtg. van C. Houtman; C. A. G. van Staaij, 71 jr., weduwe van J. Schamle. In de halve-fmale won Jan Bouwer met Aanwinsten I sprekende cufers <21—7, 21—16) van Wit- top Koning; Van de Wiel bood fanatiek tegenstand, doch verloor met 2110, 21 14 van Schilperoord. (Van onze correspondent) OUDERKERK AAN DE IJSSEL. zater dag. Vrijdagavond is de 12-jarige HBS- schoher, Han Vermeer, in de polder Kromma te Ouderkerk aan de IJssel tij dens het schaatsen in een wak gereden --erdronken. j Ned. herv. gemeente. Grote Kerk: 10 uur ds. H. W. Hemmes (H. Avondmaal) en 5 uur ds H. W. Hemmes; Bcthelkerk: 10 uur dr. L. J Cazemier en 5 uur dr. L 3. Cazemicr; Op- 10 uur ds. D. 3 Spaling cn 7 uur ds J van Rootselaar (Delft): Vredes- kerk: 9 en J0 45 uur ds. C. v. d. Steen en 7 uur ds. 3. G Jaiu< Ned. herv. gcref. evang. Gebouw Irene: 10 uur ds 3. Batelaan (Den. Haag); Opstandings- kerk. 7 uur ds. S. van Rootselaar. Evang. lutherse kerk: 10 uur ds, S, G. v, d. Hangen. Lutherse kerk. Zaterdag 19.30 uur oecum. avondgebed. Zondag 20 uur. Schiedam voor Christus, samenkomst met dr. K. 3. Kraan (Rotterdam). Ned. prat. hond. Westvest 82: 10.30 uur dr. J. L. Springer (Leiden). Baptisten-gemeente. Lange Haven 129: 7 uur ds. B, Roiling. Oird-kath. kerk. Dam 29: 10 uur H. Mis. Leger des Hells. Lange Haven 27: 10 uur Heiligingssamonkomst cn 7 30 uur Verlos- Singssamen komst. Gerrit Ver boonstraat: 6.45 uur Openluchtsumcnkomst. Alle samenkom- sien o-l.v. brig. K. Wieringa en maj, R. Reits- J rliova's getuigen. Volksgebouw 16 uur: Openbare toespraak: „Hoe kan iemands toe komst door zekerheid worden gekenmerkt'' IS 10 uur Wachttorenstudie. Donderdag 19 30 uur theocratische bcdienmgsschool en dienst- vergadermg. llerv. Cem. Kethei. De Rank. 8 30 uur ds. De Jong Viaardlngen) on 19 uur ds Noord mans (Viaardingen J Jeugddienst. Dorpskerk: ds. de Jong. HET eerste van de twee kraan eilanden-op-poten, die bü de Werf Gusto N.V. te Schiedam in opdracht van Rijkswaterstaat gebouwd worden voor de havenwerken van IJmulden, nadert thans de voltooiing- Dinsdag 21 januari zal de kraanarm op het eiland, dat de naam „Lepelaar" heeft gekregen, gemonteerd worden. Een spectaculaire gebeurtenis gezien de enorme afmetingen. Deze komen goed tot uiting op de tekening, waarbtf het kraaneiland op gelijke schaal is ge projecteerd als het Koninklijk Paleis aan de Dam te Amsterdam- KORT MAAR HEVIG SCHIEDAM, zaterdag Op de avond van woensdag 19 februari zal Schiedam ln het leken komen te staan van de Sport hal, Dan zal namelijk een korte, snelle maar hopelijk hee] krachtige actie wor den gehouden, met het doel om propa ganda te maken voor het Bouwfonds voor die Sporthal, maar tevens om geld op tft halen. Het wordt een soortgelijke „bliksem actie" als nog kortgeleden met veel suc ces Is gevoerd voor de vluchtingen In Grie kenland, maar dan. strikt plaatselijk. Drie a vierhonderd jeugdleden van de Schie damse sportverenigingen trekken dan van 8 uur 's avonds af de stad door om „steen tjes" te verkopen aan de Schiedammers, Als het kan 60.000 steentjes voor vijftig cent per stuk. Dc opbrengst is dan bestemd voor de bouw van de Sporthal, De jongelui zullen in deze actie de onder steuning missen van een propaganda vi; radio en televisie (zoals bij" de actie Vluchtelingenhulp), doch daarvoor in de plaats krijgen zij de steun van zoveel mo gelijk muziekkorpsen en drumbands. Het kan dus toch een jolige boel worden. De organisatie zal in grote trekken lijk zyn. Elke deelnemende vereniging krijgt een Wijk toegewezen en de junioren zullen in die wijk elk een paar straten afstropen. Als alles goed gaat kan de actie in één of anderhalf uur afgelopen zijn. Dan wordt verzameld in een centraal punt in de stad, de opbrengst wordt geteld en nog dezelfde avond za] bekend zyn hoe groot die totale opbrengst zal zijn. Prijzen Om de actie wat aantrekkelijker te ma ken voor de kopers van de „steentjes", *Un er priizen uitgeloofd. De plastie-ateentjes krijgen nameiyk een reclame-jasje doch onder dat etiket kan in enkele gevallen een prijs vermeld staan. Men merkt het, als men het steentje in warm water stopt. De boo/dprfjs zal een bedrag van ƒ999.99 zym Daarnaast nog enkele kleinere prijzen. Deze ziJn direct na de actie af te halen op het nog- vast te stellen centrale punt, waar schijnlijk de Beurs. Dit is door de enthousiaste animator van de Sporthalactie, de heer C, J. M. Bolmers gisteravond bekend gemaakt op de ver gadering van de SBLO. Ook. dat de KNVB bereid is de toezegging, enige jaren geleden gedaan, om 5Q.0CK) te storten in het Sport hal-fonds. nu gestand te doen. En de WSV ,;De Trekvogels" kondigde aan dat de op brengst van de volgende St. Nicolaas-wan- delmars aan het Sporthalfonds zal worden afgedragen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, zaterdag De 37-jarige heer J. Bos Js gisterochtend op de brom fiets, toen hij op de Boezemsingel reed, gevallen nadat een pedaal was afgebroken. De man Lep een schedelbasisfractuur op en is naar Dijkzigt vervoerd. De 17-jarige bezorger Th. H. Fokke uit de Tienhovenstraat, is gistermiddag om streeks half vijf met zyn fiets onder een vrachtauto terecht gekomen. Hij is met inwendige verwondingen naar het Berg-, wegziekenhuis vervoerd. Bij werkzaamheden aan de 's-Gravenweg is de 55-jarige C. Meeuwis uit Ter Haar door een vallend onderdeel van een hei stelling getroffen. De man diep een kaak- fractuur op en is naar Dijkzigt gebracht. SCHIEDAM, zaterdag Het enthou siasme onder de Schiedamse sportver enigingen voor het honden van een Sportweek in juni 1964 blykt niet da verend te zijn. Wel zyn er van diverse ziiden, van verenigingen of van takken van sport, toezeggingen gedaan, doch het gaat allemaal wat Ianwtjes. De gedachte van een Sportweek leeft niet erg. „Het Ujkfc er op of men uit beleefdheid mee gaat doen, of omdat de een de ander niet wil afvallen, doch zonder overtuiging," zo werd gisteravond opgemerkt tijdens een bijeenkomst van de Schiedamse Bond van Lichamelijke Oefening, ter be spreking van deze Sportweek. De op komst was niet groot, de toon van het gesprek mat en niet-geinteresseerd. Bo vendien bleken vele vertegenwoordigers van de verenigingen niet te weten waar het om ging: het slaan van spijkers met koppen. Dat Is er gisteravond dan ook niet van gekomen. De bijeenkomst werd geleid door de heer L. v, d. Kraan, bij afwezigheid van voorzitter en vice-voorzitter van de S.B.L.O. Op zijn voorstel werd ten slotte besloten dat een wat moeizaam bijeen gegaarde groep vertegenwoordi gers van diverse takken van sport een commissie zullen vormen, die op vrij dag 24 januari bijeen zal komen in café *t Centrum aan de V3aardingerdijk, ter nade.re vaststelling van hot program ma. Van allure Enkele dingen staan wel vast. Het hoogtepunt van de Sportweek en enige sport-evenement van allure zal zijn de wielerronde voor profs (met internatio nale deelneming) die op zaterdag 28 juni zal worden gehouden op het circuit TuinlaanLange Nieuwstraat. Dit zal het begin of anders het einde van de Sport week zyn, die dus öf van 13 tot 20 juni of van 20 tot 27 juni zal plaatshebhen. Dat moet nog nader bekeken worden. De andere evenementen zullen van plaatselijk karakter zyn. Want op een vorige vergadering is vastgesteld dat in deze Sportweek de nadruk gelegd zal worden op het doen demonstreren van de diverse takken van sport, te verrich ten door de Schiedamse sportsüeden. Een brede opzet dus, zonder sportieve hoog tepunten. Een. besluit dat gisteravond door meerdere aanwezigen weer werd betreurd. Er staat nog niets vast, maar enkele toezeggingen en suggesties zyn gedaan. De gymnastiek-verenlgingen willen wel meedoen, maar geen massale demonstratie geven. Want D.O.K. en THOR vieren dit jaar hun jubileum. Op enkele punten ln de stad zullen zo kleine en weinig kostbare demonstraties worden gegeven, mogelijk ook van volksdansen. De handballers dachten aan wedstrijd den van de kampioens-teams van het school-handbaltoernooi. De hockey'ers zitten met een gesloten seizoen, maar dachten aan onderlinge wedstrijden van ploegen van het R.K--Iyceum, de HBS en het gymnasium .De korfballers spra ken zich uit voor een onderlinge com petitie van de drie Schiedamse vereni gingen; voor senioren en junioren. Bij het tennissen kunnen weer de Schiedamse jeugd-kampioenschappen worden verspeeld, doch daarbij zit men wel met de moeilijkheid dat de scholen nog niet vrij zijn. Cricket: mogelijk kan de competitiewedstrijd HermesExcel sior tijdens de Sportweek worden gehou den. Honkbal: een. wedstrijd tussen het sterkste Schiedam tegen, dat van Rotter dam, doch dan zonder het te-sterke Sparta. Wandelsport; een speciale tnars kan niet, maar een van. de twee in Schiedam te houden Avond-Vierdaagsen valt m de Sportweek. Hengelen: de Hen- gelsportbond en Schiedam en Omstreken, gaat het vijftig-jarig bestaan van de ge organiseerde hengelsport vieren, mogelijk kan het concours in de Sportweek wor den opgenomen. Zo werd gesuggereerd. De andere takken van sport schitterden gisteravond door afwezigheid, maar zul len nog gepolst v/orden. „Het is allemaal wel erg slap, zon der hoogtepunten", werd opgemerkt. En zo is het ook. Maar zoals gezegd een commissie zal nader bekijken, wat er aan te doen is. WAAROM „De piraten van de bloed rivier" juist in deze buurt moeten opereren, wordt duidelijk als men ziet hoe overtollige figuranten doorzeefd met ko gels ten prooi vallen aan de altyd honge rige bloed vissen. Zij vallen als slachtoffers van een enigs zins onduidelijke strijd tussen piraten en Hugenoten. Het gaat om een voorraad goud waar de Hugenoten (terecht) mee blijven 2itten omdat zij ia hun koene vechtjasgelederen ook nog een jongen heb ben die enig hersenwerk verricht. Dank zij die jongen, gaat de piratenkapitein 'n- afschuwelijke dood tegemoet Al met al worden de zaken flink ruig aangepakt. Liefhebbers zullen zich dan ook niet vervelen. Maar wie in de tech nicolor iets anders dan. een zwartwitte tegenstelling zoekt, kan zich beter niets van. de piratenschare aan de bloedrivier aantrekken. (MONOPOLE, avond-voorstellingen). Randolph scott is in de „Vallei der wetteloosheid" de man die zich geroepen voelt tot het spelen van de wei nig benijdenswaardige vre der echteree ol. Iedere morgen scheurt hij een blaadje van de kalender m de wetenschap dat hij bij het vervullen van. zijn taak zijn. eeltige vuisten en vlammende pistool zal nodig hebben. Aanslagen op zijn leven zijn schering en inslag, maar Randolph bezit zoveel plichtsgevoel, dat hij voor 't bereiken van zijn doel zelfs 'n langdurige scheiding van zijn. vrouw, die zijn politio nele acties niet erg op prijs stelt, trot seert. Alles en iedereen moet voor hem bui gen en hij rust niet eerder, voordat met de hulp van een pienter doktertje en de brute kracht van een onderworpene, een schurkachtige bende, die het op de heer schappij van de vallei en haar mijnen heeft gemunt, tot eeuwig zwijgen is ge bracht. (MONOPOLE-matinees) De film „Alleman" van Bert Haanstra zal ook in de komende week (dat !s dan de vijfde week) in het Passage-theater worden vertoond. GEMEENTE SCHIEDAM De directeur van de Algemene Begraafplaats te Schiedam maakt bekend, dat het algemeen gedeelte, vak B op die begraafplaats zal worden ontruimd. In dit vak is begraven in het tijdvak van 24 juli 1933 tot 14 januari 1940. Belanghebbenden worden tot 1 april 1S64 in de gelegen heid gesteld de opstanden af te halen bij de opzichter van de Algemene Begraafplaats. GEMEENTE SCHIEDAM BIJ DE DIENST VOOR SOCIALE ZAKEN, (afdeling Rijksregelingen (w.o. de G.S.W.-regelingj, kan worden geplaatst een in de rang van schrijver A of hoofdschrijver, af hankelijk van bekwaamheid. Administratieve ervaring op het gebied van rijks regelingen strekt tot aanbeveling. Salarisgrenzen resp. ƒ407.tot ƒ542.en ƒ500. tot ƒ626.per maand exclusief huurcompensatie en vakantietoelage van 4% van het jaarsalaris. Verplaatsingskostenbesïuit, studietoelage- en spaar regeling zijn van toepassing. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan de directeur van de dienst, Broersveld 142, te Schiedam. Te «cop Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 138.—, Combinatie langzaam met spoeLcentri- fuge ƒ395.ook merk- machines 15 tot 30% kor ting. Showroom Coja, Lange Haven 126. TeL 63641. Fotografie Permanent wave Kapsalon Hélène, de salon voor de betere permanent. Stroomloos, voor ieder haar geschikt 7.50. Hélène tlède permanent, de meest ideale natuurlijke permanent ƒ10.-. Gratis halen en brengen per luxe auto voor permanent Kapsalon Hélène, Rem brand tlaan 22. Schiedam, te lefoon 67170. reduktie op de Diversen Voor pasfoto naar K. van Vuur en. Hoogstraat 106, tel 66720. In één dag gereed. Laat uw spiraal vermaken tot modern opklap- of kan- telbed. Prima afwerking. Ala nieuw terug. Het goedkoop ste adres DUK, Groenendal la (Broersveldpad), telefoon 67028 (na 18 uur telefoon 667 89). Ledikanten, hutledi- ADVERTEER REGELMATIG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1