98c Woes Tweede Sterflat bijna voltooid Jrunmm GD Krachtige waterval aan de Noordvest Fietsbeugels voor een nette stalling Uit de tweede divisie Voortreffelijk concert van Harmonie W-F De strijd rond de korven Lichtstoet w#"* Alleen kleine karweitjes nog te doen op 2 mei A. Küchler breidde uit Rotterdam is grootste wereldhaven Speciale ENORME POMP DRAAIT PROEF 00S0RTS... Burgerlijke Stand goedkoper Laatste likje Derde opvoering in toneelwedstrijd Timmergereedschap gestolen Verstekelingen op politiebureau Bejaarde dame bij ins lappen gevallen Jongetje had dorst Lampionoptocht in ster-vorm Lasclub Schiedam houdt vergadering TAXI? NUTSSPAARBANK MAASSLUIS EUROTAX 69 4 60 SVV ontvangt Wilhelmina Hermes speelt bij Roda JC W:m.; Smoorenburg Service v.; (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, vrijdag Er was gisteren we« eens een prachtige grote „water val" te zien aan de Noordvest, by ae Spoellngbmg. Vele voorbijgangers ble ven «ven gefascineerd staan kijken hoe mei donderend geweld door een centri- jnpaalpomp zeventig kubieke meter wa ter per minuut In de gracht spoot, tot hei vuile water wit begon te schuimen. Twee dagen geleden w-erd de pomp «r ocer gezet, door de firma Pompfontijne, waar hij is vervaardigd. Het is de groot ste pomp, die hier wordt gemaakt en het is de tweede maal, dat een pomp met de ze capaciteit in de Noordvest proefdxaait. Meestal worden slechts de kleinere pom pen in de Noordvest geplaatst. Deze hebben een spuitcapaciteit van minimaal een kwart tot maximaal 70 kubieke me ter per minuut. De grootste pompen worden verkocht en verhuurd voor malingen in. grote bouwputten, voor wegen- en brugbouw en spuitwerken. De per&wijdte van de waterpompen varieert van vijf tot zestig centimeter, zodat men dus kan zeggen dat de firma waterpompen maakt in de meest uitgebreide zin des woords. Het proefdraaien heeft tot bedoeling de toekomstige eigenaar te laten hoe bet apparaat werkt en hoe hij er mee moet omgaan, (Advertentie J.JI ftPOL**! WflOOSTRAAT 91 TtL:6a8te SCHIEDAM Erkena Zieken jonas- leverancier SCHüEOA?,! Gebaren: Johannes W. A., z v. J. Verhaal cn H„ A. Janse; Pamela P. Md v. M. H. A, Weber cn M. H. Faas; Wil- helmina P., d. v. W. P. H. Post cn F. J. H. Rooda; Johannes W„ z. v. J. W. Metjboom en J. L. VuyJc; Gijsbert Hz. v. J, N, C. La baar cn T. PostmaJohn G. A„ z. v. D. Ver boom cn C. Smith: Edwin Bz. v. H. P. Odfjlc cn J. p„ Offerman; Johannes, z. v. Sonneveid en S. C. van Dokkum; Kobertus P e. V. P. Mastenbroek cn Rf. C. den Elzen: Cornelia M., d. v. J. O. Buigrok en A. M. I. i Mil. i Arfv^rnTjiip 1M1 Wat zal men U benijden als iedereen nog aan het door weer en wind verfomfaaide haar zit te frunniken... en U binnenwan delt alsof U juist van de kapper komt. Een tovermiddel... ach neen. ge woon een onzichtbaar haarnet uit Uw bus onzichtbare Spray haarlak. Morgen begint de verkoop van deze grote bussen haarlak, ver vaardigd volgens een nieuw Amerikaans procédé, per bus voor nog géén gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, vrjjdag Dat goede wijn geen krans behoeft, bewees donderdag avond de Harmonie WIlton-Fijenoord, in een overvol Passage Theater. Geheel te gen de gewoonte In, gaf de dirigent, de heer L. Th. Jansen, geen inleiding bij het begin van elk muziekstuk, omdat hel programma overbelast was. Alvorens men begon te spelen, heette B. Wilton, erevoomtler van de Har monie, iedereen van harte welkom. „U begrijpt dat we allemaal een beetje in spanning verkeren, u, naar wat u te horen krijgt, en wij op het toneel, hoe het afloopt." De Harmonie heeft drie maal in de Vaandelafdeling de eerste prijs gewonnen, en dat zij die prijzen waard Is, bewees zij donderdagavond ten volle. Want behalve de klassieke en se- miklassieke stukken werd er moderne muziek gespeeld. Men begon met een vrolijke Floren- tiner March, van S. Fucik, gevolgd door de Rhapsodie Norvégïenne van Johan Svendsen (verplicht concourswcrk 3963), dat nu een ernstig, dan weer vrolijk, zelfs opzwepend werd vertolkt. Bijzonder zuiver en gevoelig blies de heer T. Mar lijn, de solo in het eerste clarinetconcert van C. M. von Weber, Hij oogstte dan ook een welverdiend applaus. Eén van de mooiste stukken was de tweede Rhapsodie on Negro Spirituals van Eric BalL Het werd bijzonder goed uitgevoerd en vooral de spiritual „Joshua fit the battle of Jericho" was imponerend. Voor het eerst had de dirigent een se lectie uit West Side Story op het reper toire genomen. Dat dit een goed Idee Is geweest, bleek wel uit het feit, dat de leden van de Harmonie kennelijk met eel plezier cn enthousiasme enkele van I de bekendste liedjes op voortreffelijke wjjze uit hun Instrumenten wisten te halen. De goede uitvoering ervan ontlok te de diripent dan ook aan het einde een welgemeend „Bravo!" Ook de zaal liet zich niet onbetuigd en beloonde de mu sici met een langdurig applaus. Samen met de drumband speelde ds Harmonie nog enkele pittige marsen. Na de pauze kon men nog genieten van de speelfilm „Das Dreimaderlhaus", met muziek van Franz Schubert. In de: hoofdrollen waren te zien Karlheinz Bdhm, Hannerl Matz en Rudolf Schock, Hoewel zondag de nuerokorfbsJkam- pioenschappen. van Nederland worden verspeeld zullen bij geschiktheid van de terreinen in de lagere korfbalafdelingen elders in het land volop veldivedstrijden worden, gespeeld. Voor Schiedam en Suc ces zijn uitwedstrijden vastgesteld tegen lastige tegenstanders. Hoogvliet de lijstaanvoerder, op de hielen gevolgd door Fortuna is de te genstander van Schiedam en het lijkt op zijn minst onwaarschijnlijk, dat de Hoog- vlieters zich. in deze positie op eigen veld zullen laten verschalken. Het eerste treffen werd met 305 in het voordeel j van Hoogvliet beslecht. Misschien lukt j het nu een beter resultaat te bereiken. I Succes maakt eon moeilijke tijd door. Het wonderlijke feit doet zich voor, dat vooral onder de damesleden zo weinig; eerzucht bestaat om in het eerste twaalf- j tal uit te komen. Een weinig voorkomend. I maar daarom voor de betrokken vereni ging bijzonder onprettig, verschijnsel. Te-j gen het vinnige Pams zal er nu wel hele- maal weinig zijn in te brengen. Maar wie, weet gaat ook nu het gezegde op van de bekende kat in het nauw enz. Verder zijn vastgesteld OSCR 3—Schie- dam 2, Schiedam 3—DKD en junioren' WION—Succes. Advertentie t.M Het behoeft beslist geen tien tallen guldens te kosten om ook bïj U zfiuis.van die gezellige handige krukjes bij de hand te hebben. Metalen keukenkrukken om eens even bij te schuiven— in de keuken... voor de kinderen... of voor Vader, al weegt die 90 kilo. Zó sterk, zó solide en toch zo sierlijk. Van naadloos getrokken buis. geheel geplastificeerd in ivoorkleur. Als Ik ze gisteren ergens kocht voor 4.50, dan betaalde U geen cent te veel— maar morgen kunt U ze uitzoeken voor nog géén drie gulden. Zaterdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze handige stevige krukken, 50 cm hoog, voor keukens, zomer huisjes enz. met overtrekken Sn diverse kleuren, nu voor ukens, zomer- Géén tel. af schrift, bett. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, vrijdag. De jaatste fase van dc tweede Sterflat aan de Maasboule vard Is aangebroken. Precies drie jaar Is men met de bouw vau de twee toren gebouwen bezig geweest. Deze maand nog worden de woningen afgeleverd. De werk lui hoeven alleen de kleine dingetjes nog na te lopen. Hieronder verstaat men; de beschadigingen, die er zijn zoals afgebro ken tegeltjes, vloeren gelijk maken, af stoten van verf, enz. Wanneer men het gebouw inloopt, dat 44 kostbare huurflats telt en waarvan het grootste gedeelte reeds is verhuurd, ziet men in de hal nog verfpotten, baaltjes cement, latten, spijkers, beitels, kruiwa gens met zand en een enorme hoeveelheid gereedschap liggen. Uitnodigend staan de deuren naar de /omngen open. We gaan er een binnen, en zien daar de werklui, die op het ogenblik, dat we gingen kij ken, gezellig naast elkaar op kisten In de woonkamer voor het raam zaten te schaf ten. Het is vreemd zich voor te stellen, dat over een paar weken misschien al deze kale ruimte omgetoverd Is in een gezellig smaakvol ingerichte woongelegenheid. 'stoten beton. Snoertjes hangen uit de muur. De stopcontacten moeten nog wor- den aangebracht. Alles in de woningen, tot aan de afgebrande lucifers op de grond toe, getuigt van het werk, dat hier nog «ordt verricht. Mannen zijn bezig met het nameten van dc deuren. Alles gebeurt heel precies. Er mag niets aan mankeren. De gasmeters zijn nog niet allemaal aangesloten, maar ook dit zal in deze dagen worden voltooid. Vanuit de hoogst-gelcgen woningen heeft men een uniek uitzicht. Men kijkt over de stad en aan de andere kant over het wa ter. Schepen varen af en aan. Kranen bo ren zich in de lucht. De bewoners kunnen bun hart ophalen, vooral in de zomer. Maar de bouwers heb ben veel moeite gehad. Vooral het slechte weer beeft ben parten gespeeld. De storm gierde door de woningen, en het heeft de laatste tijd nogal eens gestormd. Maar het zal niet lang meer duren of de hulzen zijn klaar. De huistelefoon hangt t»u nog doelloos in de gang. Eronder staat een paar schoe nen, waarvan de eigenaar het laatste likje verf op het gootsteenkastje aanbrengt. Dc keuken ziet er al zeer bruikbaar uit. Hij is van alle gemakken voorzien. De aan rechten van roestvrij staal staan uitnodi gend klaar voor de toekomstige vaat, De kastjes onder de gootsteen zijn bijzonder effectief. Aan de binnenkant is een klein vuilnisvaatje bevestigd, waarvan de dek sel tegelijk bij het opentrekken van het kastje wordt opgelicht. Op de ruitjes staan nog getallen, die heel binnenkort ook verdwijnen. In de badkamer wacht het bad op de bewoners, spiegels hangen aan de wand, kasten staan klaar. Op de grond liggen stukjes afge- fAduertcrUie LM.} Een aanbieding die maar ééns komt... Een parti; wollen damesvesten van 15.95 en een rfjk sortiment Orlon vesten van f4.95. Prachtige kwaliteiten zuiver wollen damesvescen... fully fashioned, dus met uitstekende pasvorm, Orlonvesten met Inge zette mouwen. U koopt ze morgen door elkaar voor één prijs, voor nog géén negen gulden. Morgen om 9 uur begincde ver koop van deze grote spuitbussen haarlak, (één druk op de knop en gelijkmatig wordt Uw onzichtbaar haarnet aangebracht), voor ,♦1-, op de knop er Géén tel. of schrift, test. SCHIEDAM, vrijdag- De tot 'n Schie- damse traditie geworden Lichtstoet zal dit jaar op 2 mei worden gehouden, wederom op een zaterdag dus. Er Wordt overwogen op een andere opstelplaats te beginnen en een zodanige route uit te stippelen dat de stoet vroeger en meer compleet door Schiedam-zuid kan komen. Ook zal dit jaar een proef worden genomen met een indeling van de deelnemers in vier in- plaats van drie groepen, nJ. voor groot bedrijven, de IndnslrïëJe middenstand, de overige middenstand en voor verenigin gen en scholen. Het voorbereidende comité uit de ver. Nationale Feest- en Gedenkdagen is reeds aan het werk gegaan. Gehoopt en ver wacht wordt dat de lichtstoet 1964 nog grootser zal worden dan vorig jaar. In lichtingen worden gegeven, door de secre taris, de heer P. J. Drenth, Burg. van, Haarenlaan 946, telefoon 63330 en de beer, A. M. Schoof, lange Haven 77, (Mercuri-: us), telefoon 68812. dam steeds meer aandacht wordt be steed aan het „parkeer"-probleem voor ons meest populaire en gebruikte ver voermiddel, de flets. De nette „fielsbeu-: gel", waarin men de fiets op een orde lijke w(jze kan „stallen", wordt door de dienst van Gemeentewerken nu overal - geplaatst. Zo ook. sinds een paar dagen j* In de Parklaan, voor, de winkelgalerij, waar deze foto Is 'gemaakt. Zo kan daar nu een einde komen aan bet slordige neerwerpen van fietsen tegen boompjes, palen en gevels. Overigens echt geen overbodige luxe In dit drukke winkel centrum. In het verleden is het anders geweest. In deze kolommen hebben we meermalen geprotesteerd tegen de geringe belang stelling van de 2yde van de gemeente voor het „parkeer"-probleem voor fiet sen in winkelstraten en drukke centra. Er werd toen wei geageerd tegen het ordeloos neerzetten van fietsen, maar. een andere mogelijkheid werd de fietsers niet geboden. Met'kaartjes als „Hier geen rijwielen neerzetten" bestreed men het euvel niet en dit gaf ook geen. oplossing. Die kon alleen de nu ingevoerde fiets- beugel brengen. De resultaten kan men zien rond het Koemarktplein, waar op de hoek bij de Hemn en ook op de Broersvest een groot j aantal van die klemmen is aangebracht. 'Op zich zelf weinig opvallende instru-, menten, die de netheid bevorderen. Het is te hopen dat wanneer het profiel van de Broersvest wordt verbeterd, dat er dan ook voor de winkels daar dergelijke klemmen worden aangebracht, die in dc praktijk veel beter voldoen dan de nu ihier en daar wel bestaande „fïets-sleu- ven". Ook daar is behoefte aan stallmgs- i mogelijkheden voor fietsen, i Op het nu 20 keurige Stationsplein hebben de beugels een oplossing ge- I bracht, al zijn en. blijven we van me- nlng dat er nog veel te weinig van die beugels zijn geplaatst voor een vrije stal ling van fietsen. Nu moet de politie nog veelvuldig krachtig optreden, tegen de treinreizigers die achteloos hun fietsen ergens neersmijten. Er js. dachten wij, toeh nog wel plaats voor meer van die klemmen. Doch hoe dan ook, wij willen Gemeen tewerken een verdiende pluim geven, voor de wijze waarop momenteel ook aan fietsers de kans wordt gegeven hun. rij wiel op nette wijze te stallen. woninginrichting bankstellen eethoeken wandsets slaapkamers palissander teak noten mahonie ■k vraagt gratis geill. catalogus broersvest 64-66 tel. 67920 - schiedam SCHIEDAM, vrijdag. De Schiedamse Arbeiders Toneelvereniging „Tot Steun in den Stnjd" speelt als derde in de Toneel wedstrijd van de S.G. en wel op dinsdag, avond 18 februari om acht uur in Musis Sacrum. Opgevoerd wondt „Misdaad wordt betaald", een, thriller in één proloog en twee bedrijven van Joop Spit. De regie is in handen van Eric Schneider. SCHIEDAM, vrijdag Uit de Techni sche School aan de Mgr. Nolenslaan is donderdag timmergereedschap uit de kist van de heer J. K. weggenomen. Het bleek, dat men door een openstaand raam naar binnen was gekomen. SCHIEDAM, vrijdag Twee versteke- J lingen uit Tangajika, die aan boord van het Griekse schip „Atlas" hier waren ge komen, zijn donderdag aan het Schiedam se politiebureau gebracht, waar zij tijde lijk onderdak krijgen, tot de nodige rege lingen zijn getroffen. SCHIEDAM, vrijdag Op het Stations plein viel donderdagmiddag om. half zes de 82-jaxige mevrouw A. N.-K. op straat. Zij wilde m de daar gereedstaande bus stappen, tofen deze net wegreed. Met een zware hersenschudding is de bejaarde dame in het Gemeenteziekenhuis opgeno men. SCHIEDAM, vrijdag. De 13-jarige H. V. is donderdag naar 't politiebureau ge bracht, omdat hij betrpt werd bij het wegnemen van een fles coca-cola van een auto. (Advertentie t.M.} igparte madetien verloYings /Msrfffingen Op worden gtwtcfil (Van een onzer verslaggevers) VLAAKDINGEN, vrijdag De firma A. Küchler heeft opnieuw een aanzienlijke uitbreiding ondergaan. Nadat negen jaar geleden het toen bestaande bedrijf op de Markt als bijna was verdubbeld is nu weer een pand rebij getrokken. Dit pand is geheel verbouwd en geschikt gemaakt als showroom en verkoopruimte voor ra dio- en tv-toestellen en bijbehorende ar- tikelen, zoals meubelen. Bovendien werd de show. en verkoopruimte voor elektri sche wasmachines en andere apparaten grond verbouwd. Bij elkaar heeft het veertig jaar gele den door de heer Küchler op de Markt be gonnen bedrijf nu een zeer grote vloerop pervlakte, Het complex ligt thans nog enigszins verscholen tussen de oude be bouwing ïn het Vlaardingse centrum, maar zal in de toekomst gesitueerd zijn aan een aan te leggen brede verbindingsweg naar de Westhavenkade, De jongste uitbreiding en verbouwing werd uitgevoerd door aannemer L. van Rij onder architectuur van de heer Jac. v, d. VIis. SCHIEDAM, vrijdag Op de avond van de bevrijdingsdag- 5 mei, zal weder om een Lampion-optocht voor kinderen worden gehouden. Zo deelt de Ver, Nati onale Feest- en Gedenkdagen mee. Gezien het grote succes van het vorig jaar zal hetzelfde systeem worden aangehouden, namelijk het ster-gewfjs optrekken van optochten nit verschillende punten in de stad naar één centraal punt. SCHIEDAM, vrijdag, De Nederlandse Vereniging voor Lastechniek, afdeling Schiedam, houdt woensdagavond 19 fe bruari om acht uur in het gebouw voor Christelijke Sociale Belangen de jaarlijkse huishoudelijke vergadering. Op de agenda staat onder meer de bestuursverkiezing en de bespreking van de verdere activi teiten van de lasclub. (Advertentie LM.J EUROTAX MAASSLUIS, vrjjdag —Verschenen is het jaarverslag over 1963 van de nuts- spaarbank te Maassluis. Dit verslag is het eerste spaarbankverslag, dat in Nederland in 1964 uitkwam, waardoor de spaarbank beslag heeft kunnen leggen op de blauwe wimpel. Uit het verslag nemen wij de volgende cijfers over van het ihleggersverkeer. in: 1963 werd ingelegd in 79.188 posten ƒ17.217,846,02 en terugbetaald in 43.765 posten ƒ15,004.963,10. Einde 1963 was verschuldigd aan 20.106 inleggers 20.193.957,90, Twintig miljoen gulden verschuldigd aan 20.000 inleggers wil zeggen gemiddeld tegoed van 1.000,— TELEFOON ROTTERDAM, vrijdag. De cij fers Rebben nu uitgewezen, dat Rotterdam in het jaar 1962 de eerste plaats op de wereldrang lijst van New York had overge nomen. De goederenomslag te New York in dat jaar bedroeg 92,6 miljoen ton, terwijl dit. cijfer voor Rotterdam 96,6 was. Hiermee is New York 4 miljoen ton op Rotterdam ten achter geraakt Morgenvroeg orn 9 uur begint de verkoop Yan deze grote partij zuiver wollen en orlon vesten, in vele kleuren en in de-.maten 38 t/m 46. nu per stuk Géén tel. of schrift, bets. SCHIEDAM, vrijdag SW ontvangt zondag aan de Westfrankelandsedijk Wil helmina. De club uit Den Bosch staat laag op de ranglijst, maar is toch een las tige tegenstander, zoals het Nijmeegse NEC heeft ontdekt na de 31 nederlaag van zondag. De jonge ploeg van SW zal dan ook op volle toeren moeien draaien en tot pro ductief spel komen wil men niet nog verder op de ranglijst zakken. Maar met nog elf wedstrijden te spelen kan er van' alles gebeuren. Het kan echter een aar dige en spannende wedstrijd worden. Het SW-jeugdelftal dat zaterdag Feije- noord van de top wipte, speelt zaterdag weer een topper in Amsterdam, n.l. tegen de nieuwe lijstaanvoerder Ajax. Eenover- I winning zou een mooi huzaren-stukje zijn. SW 2 wacht een moeilijke wedstrijd in Tilburg bij Willem II. Met een punten verdeling mag men al tevreden zijn. SVV 3 ontvangt De Musschen 2 in Harga en SW 4 gaat op bezoek bij Excelsior 4, Hermes-DVS speelt zondag in Kerkrade een belangrijke wedstrijd. Want Roda JC staat op de derde plaats en Hennes op de vierde. Het wordt zo een strijd om de aansluiting op de koplopers. Ongelukkig is dat de blauw-witten juist nu zitten te dubben met geblesseer de spelers. Vast staat dat Paul Kuipers met kan spelen, want deze buitenspeler is m het ziekenhuis opgenomen voor een kme-operatle. De blessure van Henk de Blok laat zich gunstig aanzien, doch een beslissing over al dan niet spelen zal eerst later kunnen vallen. Ton Kemper zal wèl meespelen, maar nu is doelman Thle in militaire dienst; ook dit zit Her mes niet mee. Toch blijft men. vol goede hoop op een overwinning. De blauw- witten hebben dit seizoen al eerder ge toond over een goed moreel te beschik ken. Het jeugdelftal is vrij en Hermes 2 speelt zondag om 2 uur in Harga tegen het sterke DOS 2,-wat een interessante ontmoeting kan worden. Het derde team speelt zondag om 10 uur tegen Leerdam Sport 2 en Hermes 4 gaat op bezoek bij EDS 2. DEZE WEEK: truien-mode voor mannen I Modetruien in Leacryi, met hoge col of V-hais. Effen kleuren, ook met origineel jacquard motief (als op afbeelding). Deze week slechts 50 **«««81* SCHIEDAM ROTTERDAM AMSTERDAM

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1