De steentjes-actie f 9.730,65 op brengt ZAALBERG DEKENS 3950 Grote beurs voor de middenstand Vijfhonderd junioren actief in de koude Veel scholen nodig wijk Groenoord Terrein aan Broersvesl Slordige stallers op het Stationsplein Van MEURS in SCHIÊ- DAM Voor de Sporthal Niet slecht, maar de organisator Bolmers had op veel meer gehoopt STOFZUIGERS COUZY Flink gespaard in januari FORUM P. V.D.A.-FRACTIE Verpleegtehuis, woningbouw en voorlichting Haven-cao nu goedgekeurd Kampioenschap schaken van Schiedam AGENDA Inhabe '64:22-30 mei Buks afgenomen Burgerlijke Stand „Thames" sleept Griek van de rotsen VOOR DE KANTONRECHTER r N.V. WALLRAMIT HARDMETAAL MAATSCHAPPIJ bekwame STENOTYPISTE tevens SECRETARESSE donderdag 20 februari 1964 - pag. 5 SCHIEDAM, donderdag. I>e ..Steentjes-actie" van de S.B.I.O. voor de bouw van een Sporthal in Schiedam heeft volgens een voorlopig snelle berekening een bfdrag van 9.730,fi5 opgebracht. Dat werd gisteravond eerst om 11.20 uur bekend toen in het Beursgebouw, waar de centrale van de actie was gevestigd, de vertegen woordigers van de gymnastiekver. TIIOR, met dertig deelnemers, de 't sterkst Jn de actie vertegenwoordigde vereniging, de opbrengst kwam afdragen: 661,25. Geen slecht resultaat, maar de ere-palm gaat naar de Korfbalclub Schiedam die met der tien junioren een bedrag van X 702.75 bijeenbracht. Over het geheel genomen geen slecht resultaat, dachten we. Maar de enthousiaste animator van de actie, de heer J. C. Al. Bolmers die zelf bergen werk heeft moeten verzetten voor deze actie, heeft moedig zijn teleurstelling moeten verbijten. Aan het begin van do actie toonde hij zich nog optimistisch. „Wij hebben ons met man en macht ingezet en ik verwacht toch wel dat we voor zestig procent verkopen. Ik heb het zó gezien: twee steentjes per gezin. Dat levert 23.000 op". Doch dat was in het pjgen brandende enthousiasme te optimistisch gezien. De toch ook uitstekend voor bereide en georganiseerde bhksem.actie voor de Vluchtelingen, die de enorme steun heeft gekregen van radio en televisie, heeft in Schiedam toch ook maar krap j 20.MO opgebracht. En die had alles meel Voor de hoer Bolmers was 't een moeilijk te verwerken teleurstelling, dat de mu- ziek-verenigingen, door de afwijzing van hel bestuur van de Sectie Muziek van de S.G.. geen medewerking hebben verleend aan de actie. Slechts do drumband van de gy mnasti ek-verenigin gen Excelsior, Ar ma en Animo hebben zich ingezet. ..In de wij - ken waar deze drumbands in actie zijn ge weest, was de opbrengst merkbaar hoger", verklaarde de heer Bolmers. Enkele mu ziekkorpsen hebben nog aangeboden om toch te spelen, doch het is er niet van ge komen. Maar aan de jeugd heeft het niet gelegen. Er waren weinig absenten en de scholie ren die „in reserve" zijn gehouden, hoef den niet ingeschakeld te worden. Die zijn toen maar op eigen houtje op straat en In café's de stenen gaan slijten! ÖE korfbalclub Schiedam is de vereniging die in da „steentjes- actie" van gisteravond het meest heejt bijgedragen. De heer Piet Boogers (ge heel rechts) kon trots de 702.75 neer leggen die door dertien junioren van zijn vereniging zijn opgehaald. Drie SBLO-bestuurderi, kijken toe. Van rechts naar links de animator van de actie de heer Bolmers. de heer Van der Kraan (voorzitter van Schiedam,) en de heer Jansse. f Advertentie LM en vloerwrïjvers afle bekende merken le Middellandstroal 72 Aert van Nessfraaf 38 SCHIEDAM, donderdag. Na het min of meer aarzelende karakter van het vier de kwartaal 1963 met een gering spaar overschot van slechts ruim 31.000.—, werd het sparen bij de Spaarbank anno 1820 te Schiedam in de maand januari op spectaculaire wijze hervat met een onge kend hoog in legoverschot van meer don 700.000,—. Ook de totaal-cijfers van in leg en terugbetaling waren deze maand recordcijfers nJL respectievelijk bijna 2,7 miljoen en 2 miljoen. Het gezamenlijk tegoed van spaarders bedroeg ultimo januari 1964 44 524,906.41, tegen 40.187.865,19 per 31 januari 19S3. Het aantal inleggers bedroeg op 31 ja nuari 19S4 53.697 (31 jan. 1963 52.074). Ultimo januari 1964 waren de aan in leggers verschuldigde bedragen en de re serves voor 29.543.872,34 belegd in ef fecten, voor 7.648.437,42 in hypothecaire SCHIEDAM, donderdag. By de mi- lemngcn en voor 9.537.727,22 in onder-j nister is door de gemeente Schiedam handse leningen aan het Rijk, gemeenten reeds een verzoek ingediend tot urgentie- e.d. De onbelegde middelen bedroegen jverklaring voor de bouw van een groot (Advertentie LM.) 0 MANNEN <be aan „EEN GOED PAK" denk"" - denken uoogstcaui i DEN HAAG. woensdag (ANP)De Stichting van de Arbeid heeft de nieuwe c.a.o. voor de havenarbeid In Amster dam en Rotterdam goedgekeurd. Het be treft hier onder meer eer» loonsverho ging van 92 proeent, alsmede een tilt- buiding van de tamfdervingstoeslBg cn \an hel aantal vakantiedagen. Het tot stand komen van de nieuwe cao. heelt geruime tijd geëist, omdat de aanvankelijke overeenkomst tussen de scheepvaartveronigingen Noord en Zuid cn de werknemersorganisaties niet de goedkeuring kon wegdragen van een be langrijk deel der havenarbeiders, zodat nieuwe voorstellen moesten worden in gediend. SCHIEDAM, donderdag. De Schaak- vereniging „Schiedam"' gaat wederom dit jaar het schaakkampioenschap van Schip» tam organiseren, zulks in samenwerking met de schaakvereniging van Wilton Pijen- tord, die als gastheer zat optreden door het beschikbaar stellen van de speelruim te. Alle schakers in Schiedam, al dan niet van ccn vereniging, kunnen deelnemen, maar ook de niet In Schiedam woonach tige leden van Schledamse verenigingen. Gespeeld zal worden in groepen van üen schakers. Er zal een hoofdklasse zijn, twee eerste klassen en een aantal tweede Wassen. Het toernooi begint op maandag '3 april en. zal ap maandagavonden wor den gespeeld, tot 15 juni, wanneer de prijsuitreiking met een gezellige bijeen komst plaats heeft. Voor de maandagen t mei (Dodenherdenking) en 18 tnei 'Pinksteren) worden de wedstrijden ver- Khoven «aar de daarop volgende woens dag. Dan zal gespeeld worden in de schaakzaal van de S.V.S. Inschrijving kan geschieden door stor ting van 2,59 op girorekening 335728 van X Marbus te Schiedam met vermelding Kampioenschap van Sehiedam. Discussie-avond van de P.S.P. .SCHIEDAM, donderdag. De Pacifis tische Socialistische Partij geeft maandag februari om acht uur een discussie rond in Wijkcentrum Nieuwland. De keer J. Bogaard uit Den Haag behandelt kn onderwerp „Wie was Bellamy ca wat wüde hij." Drop tegen kon Vol goede moed hebben ongeveer vijf- honderd junioren van sportverenigingen nipt hun leiders en leidsters zich ingezet. In Ijzige kou begaven zy zich om half acht i met zakjes steentjes op straat en belden huis aan huls om de steentjes voor twee kwartjes per stuk te verkopen. Het viel niet mee in de kou. Maar desondanks de den de jongens cn meisjes hun best om zo veel mogelijk te verkopen. Voor onder weg hadden zij bovendien een rol drop meegekregen, wat erg In de smaak viel. Over het algemeen genomen liep de ver koop prettig. Vele mensen stonden al met hun geld klaar, wanneer er aangebeld werd. Bij anderen moesten de jongens en meisjes eerst uitleggen waarvoor het was. Veel mensen zaten naar dc televisierecht- bank te kijken, wat een nadeel was voor de verkopers. Zij hadden geen zin om geld voor de dag te halen. Maar de jeugdige verkopers lieten zich niet uit het veld slaan. Zij vonden, dat denmensen welwil lend reageerden en bereid waren één of meerdere steentjes te kopen. Sommigen kregen leuke reacties, zoals: „Nee hoor, ik niet. Ik trek van Drees", Dc verkopers vonden het zelf leuk wetk, maar hadden ergo last van de kou. Vooral de voeten hadden erg te lijden. Het ontlokte één van de deelnemers de opmerking: „Ik heb ge woon diepvries tenen". apotheekdiensten 4>otheek Gouka, Hoogstraat 29. BIOSCOPEN 2 uur: Liefde op staatsbevel. 2 en 8 uur: Hellegebroed. DIVERSEN uur: OJ3.K., Concert. In de Beurs Tegen half negen kwamen dc eerste 'erkopers hun geld afdragen, in het Beurs gebouw, waar personeel van de Spaarbank Anno 1820 direct begon met het om rjjke werk van het lellen en sorteren van het geld. Het waren vier junioren SFC, verkleumd en stampend met hun voeten, maar zeer voldaan. Zy w: weg gegaan met 1200 steentjes en hadden er vijfhonderd over. Druppelsgewijs kwam de rest binnen, met zakken geld en over gehouden steentjes. De deelnemers praat ten enthousiast met elkaar over de op brengst. Ook zü hadden kans op een prijs. Alle verkopers kregen namelijk een lootje. Door twee sportzaken waren prijzen uitge loofd en Diny Ebben van het Ruhenspleln was een van de gelukkige winnaars. Zij lid van SV en HV Schiedam, afdeling softball. Een bewoner van het Frans Halsplein is wel bijzonder eerlijk. Hij had namelijk twee steentjes gekocht, maar de verkoper had er maar één gerekend. Dus dacht hij: ik breng de twee kwartjes maar even i- de Korenbeurs. Het gebaar werd dan ook bijzonder geapprecieerd. Prijzen Wanneer men een steentje had gekocht, had men kans op een prijs. Er waren eH prijzen uitgeloot, en onder het papiertje moest staan welke pros. Maar er ontstond verwarring. Want velen dachten dat het merkje in het steentje recht gaf op een prijs, zodat dus vele mensen opbelden of zelfs naar de Korenbeurs kwamen, omdat zij dachten, dat ze een prijs hadden ge, -ontren. De eerste, die zich kwam melden, was Rinl Hamerslag, juniorlid van Hermes DVS. die een derde prijs had gewonnen, een broodrooster. Zijn moeder had drie steentjes gekocht De heer RL P. van der Draai had vijf steentjes gekocht en een ervan gaf recht op de vijfde prijs, een pa- L- raplu, De zevende prijs won de 13-jarige Sacrum, 8 uurl'N.V.V." Feestavond..Tonny Nagelkerken, een overhemd. Maar Gebouw, 8 uur: Marimba, Contact- de hoofdprijs van 999,99 was gisteravond avond. nog niet afgehaald. SCHIEDAM, donderdag In navolging ui de Industrie- en Handelsbeurs Inhabe. die in 1955 met groot succes in Schiedam; is gehouden, zal van 22 tot en met 30 mei wederom een soortgelijke beurs worden georganiseerd, die vermoedelijk de naam Inhabe '64 zal krijgen. Ook deze komt, evenals negen jaar geleden, aan dc ver lengde Broersvesl, doch dan aan de over kant van de straat, op het terrein van hei nu gesloopte Doelehofje. „Voor ons, als amateurs, is het niet meer doenlik om' zo'n beurs in elkaar te zetten", verklaar de de heer G. F. Verhulsdonk, voorzitter van de Schledamse Middenstands Cen trale. Daarom heeft dc S.M.C. nu een vak man ingeschakeld, de heer G. A. Tege laar uit Rotterdam, van beroep organisa tor van tentoonstellingen en soortgelijke evenementen. Deze gaat de zaak groot aanpakken, groter dan de vorige Jnhabé. Want uit genomen steekproeven is hem gebleken dat er onder dc Schiedamse middenstand goede belangstelling bestaat voor een der gelijke beurs. De heer Togelaar heeft in eigen bedrijf de beschikking over vijf grote verplaatsbare „hallen" (houten wanden met een linnen overkapping), die naast elkaar worden neergezet en onder ling verbonden. Zij geven een totaal ex positie-oppervlakte van 3,000 m2, zodat tachtig stands, in rijen naast elkaar opge- steld, er plaats kunnen vinden. Als Femina Het moet een echte verkoop-tentoon stelling worden in de trant van de Fe mina, met stands uitsluitend voor de mid denstand en niet voor het grootbedrijf.' Zo heeft de SAÏ.C. bepaald, in overleg; met de lieer Tegelaar, die verder de teek- nlsche en cok financiële verantwoorde lijkheid van de opzet blijft dragen. De exposerende middenstanders kunnen ge woon standruimte huren. N3ast deze gewone stancl komen er w de Inhabe '64 ook enkele grote shows. Van meubelen bv. en van kampeer-artt- kclen. „De grootste ooit in Schiedam ge houden", verklaart de heer Tegelaar. Ook gedacht aan een. mode-show, mogelijk van sport- en kampeerkledtng. Vertier zal er een bioseaop-ruimte met 250 zitplaatsen komen voor de vertoning' van door de fabrikanten beschikbaar ge stelde propaganda-films. En een restau rant met 150 4 200 zitplaatsen; mogelijk daar modeshows worden aantal scholen in de nieuwe wijk Groen oord. Het gaat om een lagere plus een kleuterschool voor zowel het openbaar, het proteslants-christelijk als bet katho lieke onderwijs. Verder een zogenaamde LORl-schoot (voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden) en een her vormde U.L.O.-school. Zo mogelijk alle met een eigen gymnastieklokaal er bij. Het ligt in de bedoeling deze schoolge bouwen in serie en systeembouw te doen verrijzen. Welke „zuil" hel eerst een school krijgt toegewezen, Is nu nog niet te zeggen. Dat zal bepaald worden door de grootste behoefte. Waarschijnlijk niet het openbaar onderwijs, want de enige open bare lagere school in Kethel Is maar ma tig bezet. Dit heeft wethouder H. Sabel gister avond verklaard als lid van een forum, samengesteld uit leden van de raadsfrac tie van de Partij van de Arbeid, dat een groot aantal vragen betreffende gemeen telijke aangelegenheden te beantwoorden kreeg. Met veruit de grootste fractie m de gemeenteraad <17 van de 37 zetels en 2 leden in het college van b. en w.), is de P.v.d.A. zich sterk bewust van de grote verantwoordelijkheid die de partij mede- draagt voor het gemeentelijk beleid. Op de vaak kritische vragen kwamen dan ook bezonnen wei-doordachte antwoor den. Bej aarden-hulp Ook verenigingen Daarnaast wil de heer Tegelaar ruimte beschikbaar stellen voor andere doelein den. Zo krjjgt de Schiedamse Gemeen schap een stand, ter demonstratie van de activiteiten voor de Sporthal; daarbij zul len zeker de van gisteravond overgeble ven. „steentjes" worden verkocht. De gemeente zal enkele maquettes de stadsuitbreldingsplannen tonen. Doch ook andere Schiedamse vei gingen krijgen een kans om in de Inhabé '64 te exposeren. Er zal echter een keus gemaakt moeten worden onder de gega digden, want de ruimte is beperkt. Dit geldt overigens ook voor de middenstan ders. Belangstellenden kunnen zich (uit sluitend schriftelijk) opgeven, bij de se cretaris van de S. M. C., de heer J. Ooy- kaas, Lange Haven 102. Nog deze maand zal op een samenkomst de beslissing val len over de deelneming. Tegen Pinksteren denkt de heer Tege laar de beurs opgebouwd te hebben. Dal' kan in een. week gebeuren, want hij zaT er 22 man bij inschakelen. Ongerekend de 200 etaleurs die nodig zijn om de vele stands in te richten. De heer Tegelaar, die al zes jaar in heel Nederland werkt met verplaatsbare hallen (uniek in Ne derland), is zelf overtuigd dat de Inhabé '64 een succes wordt. „Schiedam gunstige stad daarvoor. Er zijn geen grote expositie-hallen in de stad, zodat de Schiedamse middenstanders geen ge legenheid krijgen om dergelijke beurzen te houden. Dit evenement moet inslaan." Hij rekent dan ook op 20.000 betalende bezoekers. SCHIEDAM, donderdag. Twee jon gens van vijftien jaar waren woensdag met een buks in het Sterrenbos op andere jongens aan het schieten. De politie heelt de buks afgenomen en de jongens onder ouderlijk gezag gesteld. Verfbus raakte klem lussen arm en knie SCHIEDAM, donderdag. Op de Over- schiesestraat reed woensdagmorgen om kwart ovsr acht de heer F. J. S. met zijn brommer tegen de auto van de heer R. ten H, De heer S. had een verfbus aan zijn rechterarm hangen. De bus raalcte klem tussen arm en knie, waardoor de heer S. de macht over het sluur verloor en op de linkerweghelft tegen de auto terecht kwam. Hij werd met een hersenschudding in de dr. Noletstichting opgenomen. De bromfiets werd ernstig beschadigd. Toen een warm pleidooi werd gehouden oor de stichting van een verpleegtehuis voor zieke bejaarden, eventueel gekop peld met een verpleeginrichting voor chronisch niet-bejaarde zieken, moest wethouder Sabel waarschuwend een vin ger opsteken. Om zo'n inrichting finan cieel exploitabel te maken moeten er minstens 150 bedden bezet zijn. Nu zowel van proleflants-christeRjke als van katho lieke zijde te ket-aen is gegeven dat zelf voor de zieke bejaarden gezorgd zal wor den (een uitspraak die door de P.v.d.A.- fractie in de raad is uitgelokt) is het hoogst onwaarschijnlijk dat in een alge mene inrichting dit aantal bedden bezèt kan worden. Zelfs wanneer de raming in het ETI- rapport te laag zou zijn, zoals een onder zoek van de Wiardi Beekman aangeeft. Wat betreft de hulsvesting van nlet-zieke bejaarden in eigen centra, daar zal in 1970 in de behoefte zijn voorzien. Wat het aardgas betreft was een forum- Jid van mening dat dit de consument wel degelijk voordelig zal uitkomen. 30' goedkoper schatte hij. De onkosten voc. ombouw zal door de gemeente worden vergoed volgens de (nog niet bekende) regelingen van de G.G5S.H. Dus vergoe ding van de kosten van het ombouwen en bijdragen in de kosten van een nieuw toestel wanneer het oude niet meer omge bouwd kan worden. Geen vier lagen Woningbouw. De fractie Is tegen flat- blokken met vier woonlagen. Of drie woonlagen zonder lift of vijf en meer lagen mét lift. En alle woningwetwonin gen. met centrale verwarming. In wUk Groenoord komt deze opvatting tot uit drukking. Voor de verdere woningbouw in Kethel zal getracht worden weer het Centraal Vrouwencomité (enigszins inge dut) weer ingeschakeld te krijgen voor' het geven van praktische adviezen. Moge lijk na onderzoek van wensen van de huisvrouwen in Niemvland. De fractie zal ook de minister aan zijn woord houden, ra de toezegging dat in mei de eerste paal geslagen zal worden voor 't nieuwe gebouw in Nieuwland voor Rijks-H.B.S. en Stedelijk Gymnasium ge zamenlijk. Nu de heer Fledderus uïtbrei- dings- cn saneringspannen gaat ontwer pen zijn alle daarbij betrokken belangen wel voldoende overwogen, zo werd ge vraagd, waarbij gewezen werd op het ont breken van lokalen voor het jeugdwerk in Nieuwland, De fractie zal daar i dacht aan besteden. De public-relations" van de gemeente naar de burgerij werd onvoldoende ge acht, een betere voorlichting is dringend nodig. Onthuld werd dat het gemeente bestuur overweegt of een gemeente ambtenaar dat niet „erby kan gaan doen". Het is niet veel, maar toch we! een stap vooruit. GEBOREN: Claudia M„ d. v. J, Grave- stijn en J. M. Wielaard; Comchs, z. v. J. der Knaap en M. de Vormer; Romke s. v. A. Mooiweer en A. M. Koppen berg; Petrus M„ z. v. M. J. Boon en W. M. Daalmeijer;; Patrick, z, v. A. G. van Too» ren en F. Kompagne; Bemardus E., z. v, J. Trooster en A. van Rijswijk; Johannes M, ,T., z. v. J. M. J, Zuidgeest en J. A. Mat- thijssen; Jan J, z. v. J. van der Lee en M. E. Bakker. OVERLEDEN: H. Speelmeijer, 44 jr; W. van der Poel, 64 jr; E. Soesbergen, 75 jr„ weduwe van A. J. J. Dries; H, M. van Hertom, 62 jr., echtg. van P. Soeters; J. "W. A. Verhaal, oud 5 dagen. Meisje loopt SCHIEDAM, donderdag. Op de krui sing Nieuwstraat-—Oude Kerkhof liep oensdagmiddag om twaalf uur de 7-jari- ge Maria B. de rijbaan op en kwam tegen de auto van de heer P. D. terecht. Met een gebroken linkeronderbeen werd het meisje naar de dr. Noletstichting gebracht (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De „Tha mes". één van de zeesleepboten van L, Smit, heeft dezer dagen een succesvolle berging verricht In de Perzische Golf. De „Thames" liep op Ï4 februari van haar station Bahrein uit naar het Griek se s.s. „Istros 2", dat aan de grond was gelopen op Taylor Rock, 30 mijl zuidoost van Kuweit. De sleepboot, die de vol gende dag op de strandingsplaats arri veerde, kreeg de opdracht de Griek op ba&is van Lloyd's Open Form vlot te bergen. Dezelfde dag nog slaagde de „Thames" erin de „Istros 2'' van de rot sen te slepen en naar Kuweit te escorte- Na verkeersbord op kruising lot stilstand SCHIEDAM, donderdag, Op de krui sing Lange Niöuwstraat-Gerrit Verboon- straat vond de politie woensdagnacht om half vier een zwaar beschadigde auto met een bestuurder in kennelijke staat van dronkenschap. Het bleek dat de man, voordat hij op de kruising tot stilstand was gekomen, eerst in de Schoolstraat een verkeersbord en op de hoek van de Warande een bermpaaltje had omverge reden. De man werd naar het politiebu- :au gebracht. Aanbesteding voor wijk Groenoord SCHIEDAM, donderdag. Door de ge meente Schiedam is het uitvoeren van nolermgs. en be-stratingswerkza araheden in het wonïngbouwcomplex van 421 wo ningen in het uitbreidingsplan Groenoord op 18 februari aanbesteed geworden. Er zijn zeven inschrijvingen binnengekomen, waarvan de laagste inschrijver was het Aanncmings- en transportbedrijf Fa. Gebr. H. en G. Lagendijk uit Rotterdam met S 317.364,—. gevolgd door Kleinekoort, Foot en Baade N.V. te Schiedam met j 318.000,De aanbesteding is nog aan gehouden. SCHIEDAM, donderdag De ordelijk-tlmg onder het station te plaats of des heid op het Schiedamse Stationsplein Inoods de rijwielen te plaatsen builen het kreeg woensdag de aandacht van het kan-f plein, dus in de zijstraten, tongerecht te Schfedam. De kantonrech-I Do heer Van W. vertelde tevens dat de ter mr. P. B. Cos tekende zelfs uit, hoe meeste weggebruikers hem zeer onheus eventueel fietsen niet geplaatst dienen hadden behandeld. Ze hadden medege- te worden, tussen de rüwlelen file wel goed gestald staan In de daartoe be stemde parkeerbeugels. Als getuigen- deskumiïgen waren aanwezig de twee hoofdagenten van politie te Schiedam, Van W. en Z. Wie niet verschenen waren, dat zijn de tientallen overtreders die ge durende enige tyd stereotyp dezelfde ver ontschuldiging hebben doen horen. Van die tientallen wafen nu vier mannen op geroepen en er volgen er nog meer. Deze vier werden als eersten veroordeeld tot een boete van vyf gulden. De wnd-substituut-officier van justitie mr. H. Franken vertelde dat de gemeente op het stationsplein nieuwe parkeerhaken heeft gezet en dat rijwielen niet buiten die haken mogen worden neergezet. Nu zijn er lieden die beweren dat ze hun fietsen wel in die haken zouden hebben gezet, maar dat anderen hun rijwielen zouden hebben verwijderd om zelf hut^ fietsen in die haken te kunnen zetten. De verkeerde personen zouden volgens dc' verdachten de processen-verbaal ontvan gen. De officier geloofde niets van dit ver haal. Verbalisant D. van W, vertelde dat hij van twee tot zeven december in uni form preventief werk had verricht op dit plein. Hij had de overtreders geadviseerd hun rijwielen niet meer ergens neer te smijten maar de fietsen in de rijwiel- haken neer te zetten, of anders in de st3l- dceld geen tijd te hebben om iets andera te doen dan het Makkeloos tegen de vlak te werpen van bun fiets als ze voor het station waren aangekomen. Gedurende twee dagen had de heer Van W. in burger dienst gedaan op het sta tionsplein en toen heeft hij gedegen de gang van zaken gadegeslagen. Dat ande ren fietsen uit de parkeerhaken zouden lichten om hun eigen flets een goed plaatsje te geven had hjj niet gezien. Con form vonniste mr. P. B. Cos. Cross-country brommer „Ik heb medelijden met do weggebrui kers die gevaar lopen door u", deelde de officier mr. H. Franken mee aan de acht tienjarige tuinder A. van der M. uit De Lier, die vertelde dat zijn bromfiets van ƒ730, anderhalf jaar oud, nog in een beste conditie was. Mr. Franken had een andere mening. Hij stelde dat dc knaap „cross country" rijdt op die fiets,, het voertuig misbruikt en er daarna nog mee op de weg durft. Hij deelde dan ook mee dat „de bromfiets de volgende keer onher roepelijk verbeurd wordt verklaard. U krijgt hem dan niet meer terug." Nu werd voor het rijden met gebreken aan geluid demper, rem, stuur en be] op 30 novem ber door Maassluis vier boetes met in to taal ƒ4250 berekend. Personeel gevraagd Gevraagd verkoopster, liefst met vak bekend. Banketbak kerij Maison Van Wijk, Rot- terdamsedijk 419, Schiedam, tel. 67704-695 06. Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 138.—- Combinatie langzaam met spoeLcentri- fuge ƒ395.—, ook raerk- machines 15 tot 30% kor ting. Showroom Co ja. Lange Haven 126. TeL 6 3641. Fotografie Rolfilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. MAASSLUIS Telefoon (01899} 20 44 vraagt voor spoedige indiensttreding: Onze belangstelling gaat uit naar iemand met H.B.S.- of tenminste XJ.L.O.-diploma, met steno-ervaring in Nederlands, Engels, Frans en Duits. Salaris naar gelang opleiding en kennis. Ook zij, die nog niet aan. alle door ons gestelde verlangens vol doen, doch zich voor deze functie interesseren en bereid zijn zich de ontbrekende kennis te verwerven, gelieven te solliciteren. Schriftelijke sollicitaties, met vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring, gelieve men te richten aan afdeling personeel, Keucheniusstraat I, Maassluis. ORANJEGALERIJ LI - SCHIEDAM TELEFOON 67844- 6 3844

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1