THOR 60 JAAR w Goedkeuring uitbreiding Deltahotel ontvangen Streekweekend LJ.O. „Schiedam geslaagd Maassluis straks Jubileums receptie Onderscheidingen voor drie bestuursleden Drie brandjes Bijtende hond fó&uMtfsél AGENDA 'immn Voorbereiding bouw reeds aan de gang Ongi Kerkhof! en Van Baarle nog steeds gelijk eveer 60 jeugdleden le gast Succes voor Juliana-teams Eén mutatie In de sfeer van een reünie Populair concert van Muziekver. Gusto sloeg in Teenager-koor van Orpheus Gestolen brommer .in Schie gegooid J. Bredius naar nationale titelstrijd Auto botst tegen brandkraan niet gêkerffiiss6menf% wijzigihfinl an ÜSSÉJéffieëti-. Songfestival Succes SW-reserves kloppen cracks van Feijenoord Schrikkelhal B. P. H. Janse jubileert Hoofd ufo-school SCHIEDAM Mevr. W. v. d- Burg maandag 24 februari 1964 - pag. 5 SCBffiDAM, maandag. Hoe sterk de binding aan een vereniging kan zijn Is za terdag bew™° *®?e,Ls d(T v'erinB van het zestigjarig bestaan van de gymnastiek- vereniging" THOR in Musis Sacrum. Het was de oude garde die kleur gaf aan de feestviering. Naast de komst van de vele onde getrouwen kreeg THOR de aandacht vgn vele functionarissen van de zusterverenigingen uit Schiedam en omgeving. Het was burgemeester mx. J. W-Peek die namens het gemeentebestuur beklemtoonde welk een ««ede plaats THOR Inneemt in bet Schiedamse verenigingsleven. De burgemeester herinnerde eraan dat THOR, de oudste gymnastiekvereniging in Schiedam, de stoot heeft gegeven tot het oprichten van meer gymverenigingen. Mr. Peek roemde deze harmonische sporioefe- ning, hjj zei dat het een uitstekende vrije- tijdsbesteding is en dat THOR steeds be kwaam het verenigingsleven heeft ge steund. „U heeft geestkracht, eerbied en discipline bijgebracht. Met uw kleurige vlaggen en sportieve kleding heeft u op hoogtijdagen de straten gevuld", zei mr. J. W. Peek die stelde dat hij in de persoon van de heer Theo van Woerkotn bij de viering van het gouden jubileum al de oude garde had gehuldigd en dat hy heeft bemerkt dat het werk de laatste tien jaar op de goede voet is voortgezet. f Advertentie l M nu beduidend goedkoper Wij willen niet beweren dat de ene aanbieding nog beter Is dan de andere... neen, alleen djt willert wij zeggen, tegen Ieder een die nu of binnenkort over gordijnen gaat kopen,.. Laat deze extra Verkoop niet zonder meer aan U voorbijgaan want morgen verkopen wij twee var de meest verkochte creton ne's voor keukens, slaapkamers, logeerkamers, serre enz., 120 cm breed, per meter voor nog geen twee gulden*. bVoSE Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze 120 cm brede cretonne, In' frisse, kleurige dessins, per meter voor tjjf Géén tel. of schrift, best. „tl heeft voor de gemeenschap grote verdiensten. Niet alleen voor het vereni gingsleven maar ook heeft u het isolement van de stadsmens op sportgebied doorbro ken". De burgemeester wees er op dat de gemeente er voor gezorgd heeft dat er voldoende sportvelden zijn, er zullen ook voldoende gymnastiekzalen komen en ge zien het werk voor de Sporthal zal deze hal er ook wel komen. „Het resultaat van de steentjes-actie was niet denderend, maar op ene stap dient de andere te vol gen", zei mr. J. W. Peek. Onderscheidingen, Het KNGV en de Rotterdamse Turn Bond hebben drie verdienstelijke functio narissen. van THOR gehuldigd. De bonds- pennlngmeester B. L. van Verre reikte de voorzitter A. van Schie de medaille van verdienste van de KNGV uit voor de vele belangrijke verdiensten gedurende een lange reeks van jaren. Daarna schonk hiji aaraens de RTB aan de heren A. van Schie, A. Sluylers en C. vaat 't Hoff het ere- speidje van verdienste voor hetgeen dit trio in een lange periode heeft gedaan. De heer Van Verre hoopte dat het geen afsluiting van de activiteiten zal zijn. Voor de SBLO en de Gemeentelijke Sportraad sprak voorzitter A. de Jong die stelde dat THOR in zestig jaar veel heeft betekend voor het geestelijk en lichamelijk welzijn van duizenden. Bovendien beeft THOR veel plezier kunnen verschaffen, dat is belangrijk aldus de heer Do Jong die zei dat THOR altijd een goede vereniging is geweest en steeds bereid was tot samen werking en het verlenen van steun. „Op THOR kun je rekenen, dat bewijs ss woensdag weer geleverd". De heer De Jong herinnerde eraan dat THOR ook krachtige bestuursleden heeft geleverd aan de SBLO. Voor de Schiedamse gymnastjekvereni gingen sprak de heer M. J. Buckcrs die op de eensgezindheid, en de bereidheid tot samenwerking wees. Hij prees vooral de goede verhouding van de laatste jaren, waarbij hij er op wees dat THOR er steeds in slaagde zulke bekwame functionaris sen af te vaardigen naar de vergaderin gen van de gymnastïekwereld. Hij bood een bedrag in geld aan. De oudjes D«or de Rotterdamse turnvereniging .Maas" zei de heer A. Hoeve dat het niet gemakkelijk is geweest de zestig jaar „door te worstelen". De heer J. Scheep maker van Hollandïa-Vlaardingen wees op de betekenis van THOR voor de RTB. Erevoorzitter Louis Hjjmans zei dat het hem zo"n plezier deed op dit feest de enige nog in leven zijnde oprichter, C. J. van der Klink, te zien. „Deze reünie staat In het teken van de dankbaarheid", zei liü bij het ophalen van de herinne ring waarbÜ hij wees op het begin in de zaal, nu politieposthuis, aan de Koe markt. „Het Is een voorrecht dat THOR zulke pittige mensen bezit, het Is een integrerend deel dat wc niet kunnen missen". - De „oudjes" traden daarna naar voren, waarna Theo van Woerkotn namens de oud-leden een flink bedrag in contanten op de tafel deponeerde. Ook de oudercom missie, bij monde van de heer A. Douw, bood geld aan. De heer A, de Bruin ver raste de bestuursleden met bloemen. Reunie-geest Receptie en feest waren sfeervol vooral dankzij de grote belangstelling van de ouderen die de geest van een reünie te weeg brachten. Daartoe droeg ook de aan kleding van de foyer van Musis Sacrum by want ijverige functionarissen hadden tal van documenten, foto's, kranteknipsels, diploma's e.d. aan de wand gehangen en velen hebben naar dit verleden in beeld gekeken en er tevens uitvoerig over ge babbeld. 's Avonds was Musis Sacrum vrijwel ge heel gevuld met deelnemers voor de Va riété-Dansant die de bekwame muzikale clown Toby Rix op de planken bracht naast het vaardige Rivers Trio, Rif Ge- rardy en Partner. Verder was er een stroom van muziek van de band van Schilperoort "en de enthousiaste Boerenka- pel van St. Arabrosius. nURGEMEESTER mr. j.ff. Peek J-J tijdens zijn toespraak tot het be stuur van de jubilerende gymnastiek vereniging THOR. In het midden voor zitter A. van Schie. SCHIEDAM, maandag. De brand weer is dit %veekelnde driemaal uitge rukt. Zaterdagmiddag stond de berm bugs de spoorbaan voor de tweede maal in brand. Vermoedelijk hebben baldadige kinderen dit gedaan. Zaterdagavond om tien uur ontstond brand op het balkon van de woning van de heer H. van L. aan de Rotterdamse- dijk 263 B. De bewoners hadden de nog gloeiende briketten uit de kachel ge haald en op de houten balkonvloer ge legd, die begon te smeulen. De brand weer bluste het brandje met een emmer water. De beneden wonende familie Van P. kreeg waterschade aan plafond behang. Zondagmiddag om half één ontstond brand m het pand Broekkade 14 in Ke- thel, waar door het stoken van hout de schoorsteen oververhit was. De Ke- thelse brandweer heeft het vuur met een ïamonneur verwijderd. SCHIEDAM, maandag. Een dame uit Rotterdam bracht zaterdagmiddag «n vier «ur een poedel naar de poli tiepost aan de Buitenbavenweg. Het dier had van Rotterdam tot aan het Koe- marktplein achter de dame aangelopen. Een agent wilde een uur later de hond aaar het asiel brengen, maar het beest beet in de linkerhand van de agent, die door de GG en GD werd verbonden. De pobtie sloot de hond op, maar toen een tijd later een agent de deur open deed, -'prong de hond naar buiten en kon niet ®ser worden achterhaald. (Advertentie IJVJJ MANNEN «Ue au „EEN GOED PAK* denken. denk»« ,Rn- HERENKLEDING Scmeoam APOTHEEKDIENSTEN Apotheek; Rembrandt, Rembrandtlaan 5. BIOSCOPEN en 8-15 uur: Liefde op staats- bevel. «enopDlc. 2 en 7.30 uur: Barabbas. DIVERSEN Sacrum, 8 uur: P.V. Wilton F. Journaal. "flkcentrum, 8 uur: P.S.P. Discussie- svond. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHEEDAM, maandag. Gusto's Mu ziekvereniging hield zaterdagavond in Ar cade een bijzonder geslaagd populair con cert. De voorzitter de keer K, J. Velthni- iix heette de stampvolle zaal, van harte ..eikom, In het bijzonder de oudjes. De jeugd, in grote getale aanwezig, was enigszins rumoerig, wat hinderlijk was voor de rest van het publiek, dat zich zeer enthousiast toonde en de musici met een dankbaar applaus beloonde. Begonnen werd met de bekende mars de Medici, waarna op goede wijze La coupe d'or werd gespeeld. Ook de wals Estudantia viel bijzonder in de smaak. Behalve romantische muziek werd ook jazz ten gehore gebracht, wat vooral bij de jongeren insloeg. Het meeste succes oogstte wel „Showboat", een. potpourri van oud en nieuw, gebaseerd op het the ma „Old man river". Het programma voor de pauze werd besloten met de Boston mars, een pittig stukje muziek. Na de pauze voerde de R K. Toneelver. Alberdingk Thijm „Liefde om de ijskast van Toon van Vuuren onder regie van Jacques van Haasteren, op. Ter gelegen heid van het 55-jarig bestaan zal op za terdag 3 oktober in de Riviêrahal te Rot terdam een jubileumavond worden ge houden. SCHIEDAM, maandag Het Kon. Schiedamse Mannenkoor heeft wel in de roos geschoten met de oprichting van een eigen „Teenager-koor". Hiermee blijkt in een bestaande behoefte voorzien te zijn. Reeds bij de oprichting bestond een. enor me belangstelling en deze is gebleven. Er wordt met ijver gestudeerd en iedere week is er bij de repetities een grote op komst. Het Orpheus-bestuur heeft nu besloten om dit Teenager-koor te laten, meedoen aan het concert dat het Schiedamse koor op 30 mei in Bergen op Zoom gaat ge ven. SCHIEDAM, maandag. Een bewoner van de Overschiesestraat meldde zondag avond om 7 uur dat hy een jongen een splinternieuwe bromfiets in de Schie naast het Proveniershuis had zien gooien. Dc politie haalde de brommer uit het wa ter en kon ook dc jongen te pakken krij gen, omdat de getuige achter hem was aangelopen en had gezien waar hij bin nen ging. Het bleek een 15-jarjge jongen ta zijn, die de brommer in Rotterdam had weg genomen. Enkele dagen geleden had hij ook al een bromfiets in Rotterdam gesto len. De jongen is overgegeven aan de Rotterdamse politie. (Van een onzer verslaggevers) VL AARDINGEN, maandag. Drie jaar later dan verwacht werd en nog enkele jaren daarbij nadat de eerste nitbreidmgsgedachten werden gelanceerd, gaat het Deltahotel uitbreiden. De vereiste rijks- goedkeuring is reeds ontvangen. Aanvankelijk was 2 maart 1964 ge noemd als datum voor het slaan van de eerste paal. Maar dat zal waar schijnlijk enkele weken later worden, hoewel de voorbereidende werk zaamheden ter plaatse reeds zün begonnen. De uitbreiding is voorbereid door het Architectenbureau ir. J. W. C. Boks, W. Eijkelentoom en A. Middelhoek te Rot terdam; ir. Boks was ook de ontwerper van het huidige Deltahotel. De bouw wordt uitgevoerd door N.V. Aanneroings- maatsehappij J. P. van Eesteren te Rotter dam, die het werk gegund kreeg na bet overleggen van een open begroting. De uitbreiding, die thans zal worden gerealiseerd, wijkt zeer aanzienlijk af van de oorspronkelijke opzet. De aanvankelijk ontworpen grote zaal van 30x15 meter komt er wel. Ook de bedrijfsruimten worden aanzienlijk uitgebreid. Men heeft evenwel afgezien, van uit breiding van de hotelruimte, enerzijds omdat de bouwkosten aanzienlijk 2ijn ge- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag De span ning in dc strijd om het jeugdkampioen schap van Rotterdam blijft er tot het laatste toe in. Van Baarle en Kerkhoff namen in de zaterdag gespeelde achtste ronde in de vergaderzaal van het Sport park „De Vijfsluizen" niet de minste ri sico en wonnen beiden. Zoals bekend, be houdt Leo Kerkhoff zijn titel indien na de laatste ronde het puntenaantal gelijk is aan dat van de Schiedammer Van Baarle. Een derde gegadigde is er_ niet meer, want Brans en Hardy, die ieder vijf punten behaalden, komen niet hoger dan de derde plaats. Van Baarle toonde zich veel sterker dan Van de Herik en won op regelma tige wijze. Kerkhoff echter had de volle speeltijd nodig om Grund klein te krij gen. In het eindspel verzuimde hij een eenvoudiger winst, toen hij een doorge broken pion tot dame promoveerde in plaats van een paard aan zijn vesting toe te voegen met matdreiging. Het bleek echter uitstel van executie, want ca een pionnenjacht gaf Grund zich gewonnen. Hardy en Punt bepaalden zich geruime tijd tot terreinverkennen, hetgeen ont aardde in een vrij saaie party met als slot een „dooie" remise. Bonninga heeft ook jn de achtste ronde getoond dat hij te weinig routine heeft om ook maar een halve punt te behalen. Steeds strandt hij in het eindspel, waar hij wel de mees te moeite mee heeft. Van G effen profi teerde daar wn en behaalde daardoor zijn eerste overwinning. De Vlsardinger Dubbeldam is kenne lijk nogal gebrand op eon puntenverde ling. Tegen Reisman nam hij voor de vijfde maal met remise genoegen, zij het na een afruilpartij zonder emoties. J. Riksen drukte Van Geffen op de voor laatste plaats door in het middenspel een stuk te veroveren en dit niet meer af te n. Van de Driessche cn Schell moes ten hun, partij afbreken, terwijl Brans en B. Riksen later zullen spelen wegens ziekte van Riksen, Van Baarle en Kerkhoff delen dus de leiding met ieder 6% punt. Brans en Har dy volgen met ieder 5 punten, terwijl Dubbeldam en Van de Herik met 4% punt de aansluiting nog niet verloren hebben. (Van een onzer verslaggevers) VLAA RD IN GEN, zondag, In het dit weekend te Delft gehouden gewestelijke biljarttoernooi tweede klasse libre eindig de de vertegenwoordiger van het biljart district Schiedam J. Bredius, lid van de biljartver. Het Oosten uit VIaardingen,op de eerste plaats. Bredius werd daarmee dit seizoen de eerste gewestelijke kam pioen uit dit district en verwierf aldus het recht deel te nemen aan de landelijke eindstrijd. (Voor een uitvoerig verslag van dit toernooi verwijzen we naar onze sportpagina's) (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM, maandag De Lutherse Jeugd Organisatie „Schiedam" heeft als onderafdeling van de landelijke Neder landse Lutherse Jeugd Bond, dit week end andere onderafdelingen uit de Kring Zuid-Holland ontvangen, en wel leden uit de plaatsen Rotterdam, Delft, Den H Leiden, Gouda, Leerdam, Corkum Dordrecht. Dit streekweekend mag bij zonder geslaagd worden genoemd. Tevens vierde de LJ.O. „Schiedam" het vijftien jarig bestaan van haar gemengde ver eniging (daarvoor waren dc jongens- en meisjes verenigingen apart). Zaterdagmiddag werden de gasten om vier uur ontvangen in de bovenzaal van de kerk, nadat ze door gidsen van het station waren gehaald. Er werd kennis gemaakt, gepraat en gedanst. Alles ging heel gezellig. Er waren ongeveer 60 gas-; ten, die ook 's avonds aanwezig waren op de Bonte avond in het gebouw Christe lijke Sociale Belangen. Behalve de gasten waren ook de gastheren en -dames. ds. S. G. van der Haagen, leden van de kerke- raad en de leden zelf aanwezig. De Dynamite Strings verwelkomden met hun elektrische gitaren en drum de gasten op een bijzonder uitbundige ma nier. De oud-voorzitter, de heer G. Beek man, heette iedereen van harte welkom en. hoopte, dat dit een weckend zou wor den, waar men nog lang aan terug zou denken. Hierop zongen zes Schiedamse le den het openingslied, waarvan alleen het refrein „Geen bier, geen borrel en geen wijn", te verstaan was- De zaal was het er dan ook over eens, dat dit een. flop was. Dit met het oog op de uitzending „Top of Flop", die door een der leden werd ge presenteerd. SCHIEDAM, maandag. Op het Ru bensplein vond zaterdagmiddag om 3 uur een aanrijding plaats tussen een auto be stuurd door de heer P. de B. en 'n brom fiets bereden door de 18-jarige W. J. J. van D. De auto reed in de richting van de Rembrandtlaan en doordat geen voorrang werd verleend reden de brommer en de auto tegen elkaar op. De auto kwam te recht op het verhoogde middenpad in de Rembrandtlaan en ramde daar een. brand kraan waar twee brommers tegenaan wa ren gezet De auto en de twee bromfiet- werden zwaar beschadigd. liore, zoals „Herrie om een kwartje". De finale van de quiz werd gewonnen, door twee Rotterdamse deelnemers. Hiervoor werden overal reeds voorronden gehou den. Elke stad stuurde zijn twee beste kandidaten. De avond werd zo'n succes, dat de gasten het bestuur, bestaande uit G. Beekman, voorzitter: H. C. van Waal wijk van Doorn, viee-voorzïtter; E. Schuittnan, penningmeester en Trudi Schutte, secretaresse hartelijk kwamen bedanken. stegen, anderzijds ook omdat de hotel- capsciteit in het Rijnmondgebied door het Rijnhotel en het Hiltonhotel voorlopig als voldoende wordt beschouwd. Evenzeer wordt het als een belang voor het Rijnmondgebied beschouwd, wanneer er een zaal bijkomt voor be langrijke congressen, grote recepties en diners e.d. De zaal zal van de modernste snufjes IT was een perspectieftekening J-r van de in 2961 voorgenomen uit breiding van het Deltahotel langs de Maasboulevard in westelijke richting. De eerst thanstot uitvoering komende uitbreiding wijkt,enigszins van de oor spronkelijke plannen, af. Maar wel zal er onder meer 'n grote zaal by komen en zal het aantal dienstruimten wor den uitgebreid. op geluïds- en verlichtingstechniek wor den voarzien, zodat er ook bijeenkomsten van culturele aard kunnen worden ge houden. Door een praktische inrichting en goe de materiaalkeuze en gebruik makende van de modernste transportmiddelen voor het café-restaurantbedrijf zal het perso neel geen grote uitbreiding behoeven te ondergaan. v/A-A :ilelijkci kans,* 8#t de vcxo&egsedkear&aW v fc 8 VB'jf" v0orE«nDw«» öhbceiaiag Van het reeds de rijksgoedkeu- ring voor de uitbreiding van het Deltahotel, zodat dc nieuwe grote zaal in het -yj;G"" z i uoorjaar van 1962 in ge- pl«n van het ar<blterieabur«mir. 3 TP C. BaktJv'ErtkelpiTr' Z01t kunnen worden a MM*»* taü! la Kfw'l O™"»»- h~5fmOT.d«, 3. „fc „ijiSwSt ij 5 1961. STVS SaCrePAIISJ'V' I 'te kunnen n i 1 februari - iVTf M.' Y U Maar hiervoor werd eerst het Song festival gehouden, waarbij een vierhoof- flïge jury cijfers gaf voor het zingen en de presentatie van het liedje. Gastvrouwe was Trudi Schutte, secretaresse van Schiedam. De jury mocht de cijfers tot met tien toekennen, wat iemand in. de zaal de opmerking ontlokte: „Dat is wel mak kelijk, want dan kun je nooit een onvol doende halen". Theo Posthuma zong „Rock around the doek", Wïm van Leeu wen bracht een zelfgeschreven liedje ten gehore „Dansles" en begeleidde zichzelf op de gitaar. Luuk Palie zong op voortreffelijke wijze „les tendres amies" van Johnny Halliday. Het was jammer, dat zo de microfoon iets te dicht by haar mond hield. Henk Schutte kwam met het be kende „When the Saints", waarbij de hele zaal meezong. An ja de Bruine zong: „Zeg me waar dc bloemen zün" en Hetty Jur- gens, die uiteindelijk als winnares uit de bus kwam en de beker kreeg, zong „Ci- meronie". Tussen de grote programma-onderdelen 1 door, brachten de leden sketches ten ge- Zondag ging men gezamenlük naar de kerk, waarna koffie werd gedronken in de bovenzaal van de kerk. De gasien aten b« de gastheren en 's middags kwam men in de bovenzaal terug, waar de heer A. Schartcr een lezing hield In het teken van de Oecumene. Naar aanleiding hiervan werd een discussie gehouden, en om vijf uur gingen de gasten na een geslaagd weekend weer naar huls toe. SCHIEDAM, maandag. De stemming was zaterdag uitbundig op het hoofdveld van SVV en dat had zijn reden. Want ver genoegd zagen de zeer vele toeschouwers dat het reserve team van SW er In slaag de met 21 de haas te blijven over een Feücnoord 2, dat mot cracks ais Kerkum, Bouwmeester, Hordijk e.d. aan de top van de reserveklasse betaald voetbal staat en zeker gelijkwaardig is aan vele standaard- teams uit de semi-profweretd. In een ge- laladen, een goede en aan het slot van Feifenoordzïjae zelfs emotionele wedstrijd heeft SW 2 verdiend kunnen winnen. Tot verrassing van de Rotterdammers namen de roodgroenen met goed spel al vlug de leiding toen Hubert op fraaie wij ze scoorde. Vergeefs heeft Feijenoord ge tracht het accent te verleggen. Zelden ontstonden er goede aanvallen van de be faamde roodwltten en als de sterren nog al eens op het Schiedamse gebied kwa men, stond daar als een ducdalf de be kwame spil Van Dongen (uit het derde, nota bene) die de aanvallers tot staan bracht. Het boeiende voetbalgevecht kreeg de voor SW teleurstellende wending toen Bouwmeester in de eindfase van heel ver een vrije trap inzond langs de onvoldoen de reagerende doelman Van Pelt. Niet ge ïntimideerd echter rukte SW 2 weer op. Het was vooral de kleine halfspeler Waasdorp die zijn belagers fraai zijn hie len liet zien. Hij legde ook de basis voor het winnende doelpUDt dat Kaak vlak voor tijd scoorde (2—1). Feijenoord 2 rea geerde nogal rancuneus en speciaal Bouw meester en Kerkum bezondigden zich aan ruw spel. SCHIEDAM, maandag. De N.V.V.- Jeugdorganisatie Jonge Strijd" geeft zon dag 1 maart een gezellig Schrikkélbal. De meisjes mogen nu de jongens vragen. Mu zikale medewerking wordt verleend door „The Singing Sisters" en de band „The Counts". Aanvang 8 uur in „Ons Gebouw" Stadhouderslaan 119, VOLLEYBAL SCHIEDAM, maandag. De heren teams van Juliana hebben de afgelopen week weer voor goede resultaten gezorgd. Heren 3 nam door een 30 overwinning op AMVJ/RLVC nog duidelijker afstand van de concurrenten. De voorsprong be draagt nu vier punten ondanks het reit dat de Schiedammers een wedstrijd min der gespeeld hebben. Heren Z won van Shell en blijft daardoor de grote concur rent van koploper Libanon '50 IV met slechts één verliespunt minder. Het eerste teara heeft het met AMVJ/ RLVC niet moeilijk gehad. Zelfs zonder Keijzer en A. Besuycn konden zij hun su perioriteit duidelijk tot uitdrukking bren gen. Slechte in de laatste set, toen dc Ju- liana-spelers het al te gemakkelijk opna men. zag het er even gevaarlijk uit. De zetstanden waren: 158, 157 en 15II. Heren 2 had evenmin moeite met het laag geplaatste ShelL Er is van strijd geen sprake geweest. De Wstanden spreker een duidelijke taal: 1521, 15—0 en 157. Het derde heren team heeft het heel wat zwaarder te verduren gehad. Een gelijk spel werd uit het vuur gesleept. Uitslag dus 2—2. De setstanden waren: 12—15, 35 —13,16—14 en. 11—15. Dames 1 heeft de afgelopen week tegen Z.V.C. 2 bewezen weer op de goede weg te zijn. In een "aantrekkelijke wedstrijd, volop spanning en alleszins redelijk spel hebben zij een gelijkspel bevochten. Tot tweemaal toe nam Z.V.C. de leiding, maar beide keren wist Juliana de achterstand weg te werken. Het zal voor de dames nog lang niet meevallen degradatie te ontlopen. Door dit fraaie resultaat én de voorgaande overwinning op S.V.C, 3 herleeft de hoop in de Juliana-harten. SCHIEDAM, maandag. De heer B. P. H. Janse, ambtenaar van het bureau Huis vesting, herdacht vrijdag de dag, waarop hU 25 jaar geleden in. overheidsdienst is gekomen. Vla verschillende instanties kwam hü eind 1946 hij dit bnreau, waar hy opklom tot commies. In het bijzijn van enkele familieleden werd hij toegesproken door de chef van het Bureau Huisvesting, de heer J. van de Griend, die zijn levensloop schetste en de verdiensten van de heer Janse naar voren deed komen. De Gemeente-secretaris, mr. M. J. Blok, sprak waarderende woorden namens het college van burgemeester en wethouders en overhandigde hem de voor dit jubileum gebruikelijke gratificatie. Daarna overhandigde de heer Van de Griend hem namens het personeel en en kele anderen een elektrisch scheerappa- raat, waarbij hij nog -wees op de grote col legialiteit en hulpvaardigheid van de heer Janse. Voor mevr, Janse was er een heel grote doos bonbons. De heer Janse dankte daarna voor alles. Burgemeester sprak op vergadering van C.H.U (Van onze correspondent) MAASSLUIS, maandag. Op de leden vergadering van de afdeling Maassluis van de CHD heeft burgemeester W. J. D_ van Dïjck een verhelderende uiteenzet ting gegeven over het onderwerp „Maas sluis straks", zulks min of meer als tegen hanger van ecu uiteenzetting, toegelicht met dia's, van de heer T. Mastenbroek on der de titel: Maassluis, toen. Na de ontwikkeling van de Sluispolder- Oost te hebben geschetst, lichtte burge meester Van Dljck de plannen met ba trekking tot Maassluis-West toe, De door braak van de P. C. Hooftlaan—Lange Boonestraat naar deze nieuwe wijk achtte hij van grote betekenis. In totaal zullen uiteindelijk in Maas sluis West zesduizend woningen verrijzen. Vanzelfsprekend zullen daarmee corres ponderende voorzieningen als scholen, kerken, etc. moeten verrijzen. Er komt ook een station (halte) Maassluis-West, Het ligt in de bedoeling dit nieuwe wijk in zes tot zeven jaar te voltooien. (Van onze correspondent) MAASSLUIS, maandag. Op de jaar vergadering van de CHU werden de af tredende bestuursleden, de heren H. G. v. d. Hoeven en J. v. d. Ende, herkozen. In de plaats van de heer J, P. Chaxdom werd de heer P. Wilkes in het afdelings bestuur benoemd. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS, maandag. Het college van b. en w. heeft voor hoofd van de in aanbouw zijnde openbare ulo-schooi het tweetal voorgedragen: D. Okkèr fe Schie dam en P. G. van Ooïjen te MIddelharnis. Voor het nieuwe seizoen brengen wy weer een pracht collectie modieuze modellen dames japonnen, deux-pieces, blouses, rokken enz. van di verse moderne stoffen en tinten. Zie onze etalage, zie collec tie binnen, welke wij u gaar. ne tonen. Lange Kerkstraat 19, Schiedam, telefoon 6 6135

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1