„Zuidelijk" panorama van Tritonflat tot gashouder Onyx speelt luchtig blijspel over adel Moeilijke „berging van gezonken schip Man steekt vrouw met mes in rug In de Lange Haven KLEINE KINDEREN WORDEN GROOT IS GEEN GESLAAGD SOCIETY-STUK Veeleisend Steekjes - door Reinigingsdienst zelf - Kadervergadering van C.S.F.S. J aarvergadering bejaardenbond redelijk bezocht Tnhabé ook 's avonds geopend *hoogstr.184-186 schieda KOELKASTEN COUZY VOLLEYBAL De resultaten bij S.V.C. Parkeerterrein aan Broersveld Weg bij Plantage wordt Tuinlaan Opruim-straf voor scholieren Kippen in hok aangevallen Meeste ouders willen vrije sclioolzaterdag Parkeerplaats Burgerlijke Stand JONGE DAME ASSISTENT SCHIEDAM Koeriersters MONOPOLE 17 t/m 26'MAART woensdag 18 maart 1964 - pag. 5 WEER eens een „zuidelijk" panorama van Schiedam. Genomen van de Panoramaflat aan de Maasboulevard. Hebben we vorige keer de blik gewend naar het oosten, nn kftken we eerst naar bet westen. Van Unto «aar rechts zien toe eerst een vleugel ven de Fanoramaflat met daar naast de nog steeds in- aanbouw zijnde Tritonflats, met de bouwplaats aan de krom-lopende Hauendyfc, die op te uöar&rond ouergaat in de Lekstraat. Achter de reeds gereed gekomen en bewoonde Truonflat zien we de Wühelminahaven en ook nog een klein stukje van de gereformeerde Goede Havenkerk met het tjle klokketorentje. De witte horizontale streep tussen de daken van Schiedam- Zuid en het Volkspark is bet dak van de tribune op het hoofdveld van SVV. Meer naar rechts rrjst uit de dakenzee de plompe toren van de hervormde Belhelkerk aan de Nieuwe Maasstraat op, terwijl men de loop van die Nieuwe Maasstraat naar rechts nog kon volgen als een vage dakenstreep. Beneden de Bethelkerk ziet men het grote gebouw met de witte raamlijsten vim de katholieke St. Henrïcusschool aan de IJsselmondestraat, waar ook enkele andere scholen tijdelijk zijn ondergebracht, evenals een filiaal van de St. Liduina- bibliotheek. Uit de weinig markante bebouwing van Schiedam-Zuid rijzen ten slotte geheel rechts nog de twee grote gashouders op van het gemeentelijk gas bedrijf. TT ET uitzicht van de Panoramaflat rijkt ver en geeft een interessante ,fky- sl line", al komt die op de foto maar vaag terug. Geheel links nog de vele kranen van werf Wilton-Fijenoordwaarvan ook de grote machinefabriek (on duidelijk) te zien is. Wel duidelijk steken de twee torenflats aan de Vlaar- d in perdu k i>y Wilton uit. Ongeveer in het midden van deze samengestelde foto ziet men zelfs nog de Spieringshoekflat, met daarvoor de bouwkraan voor het in aanbouw zijnde bejaardentehuis van de N.P.B. aan de verlengde Willem de Zwijgerlaan en links daaruan, in de beplanting nan de Stadshouderslaan, de Dr. iVoletstichtinp. Weer verder naar rechts de hoge St. Liduinakerk met de molen de Drie Koom- blacmen, dan torentjes van de katholieke Havenkerk en (vaag) van het stadhuis. Dan de Noordmolen en dé hervormde Grote Kerk en weer verder het hoge woonblok aan de 's GraueZandseioeg en tenslotte, by de gashouder, de katholieke Singelkerk. (Advertentie LM.) slaapmeu beis-wentel Bedden duo-divans enz. - WONINGINRICHTING •r BROERSVEST 64-06 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Toestanden rond losgeslagen adellijke fa milies zijn altijd een dankbaar onderwerp geweest voor schrijvers. Vooral in Engeland waar lords en ladies een dagelijks verschijnsel zijn handelen veel boeken en toneelstukken over hun wereld. De onnavolg bare Jeeves van Woodhouse wandelt in een kasteel rond en het society- toneel, dat o.a. Somerset-Maugham bedreef heeft de adel als sfeervolle achtergrond. Ook het stuk „Kleine kinderen worden groot" van Noel Langley, dat Onyx gisteren opvoerde, speelt in deze kringen. Onyx. een groep personeelsleden, van de Prinses Manjkeschool aangevuld met enkele buitenstaanders, speelde dit blij spel in Mus is Sacrum voor een pubhek, dat bestond uit bestuursleden, personeels leden en leden van de oud ercommissies van de scholen van de Vereniging tot Be vordering van Christelijk Onderwijs, De Vereniging organiseert deze avonden om de onderlinge band te verstevigen. SCHIEDAM, woensdag. Een specta culaire berging van een gezonken schip dat de scheepvaart belemmerde, hebben we gisteren in Schiedam gehad. Nou ia, d, bet had plaats In de Lange Haven Ut hoogte van Musis Sacrum en zo èrg el „scheepvaart" is er niet op dat deel n de Schie. Bovendien betrof het maar a klein scheepje, namelijk het bekende vuilnisophaalbootje van de heer Van der Welden, zodat de Reinigingsdienst In sa menwerking met de gemeentelijke Haven dienst het karwei zelf ging klaren. Doch spectaculair was het wèl. Tenminste, vele honderden hebben ln het koesterende middag-zonnetje staan toekijken naar het moeizame werken. Het bedoelde bootje, waar de heer Van tier Weiden dagelijks mee door de havens vaart om het vuil van bedrijven, enz. op te halen is enkele dagen geleden door nog onbekende oorzaak gezonken. Dat gebeur de in de Lange Haven net op de plaats Mar ook twee zolderschuiten liggen, in gebruik bij de metselaars die bezig zijn de kademuur te vernieuwen. In verband «et de koude werken zij echter momen teel niet Het gezonken schuitje lag mid- dec m het vaarwater en vernauwde de doorvaart aanzienlek. Een rode vlag mar- keerde het gevaarlijke punt. De zware kraanwagen van de Reini- (Ad'-Kftentiïe LM.J Internaiionafe watersport- kampeer- en caravantentoonstelling gingsdienst verscheen gistermiddag bij de Lange Haven. Daarmee zou, onder leiding van de heer M, A. de Vries, de berging verricht worden. Een z.g. „kolkenzuiger", waarmee normaal de rioolputten worden doorgespoten, verleende by stand. De be doeling was dat zodra het bootje boven water getrokken was, de zuiger het water er utt zou zuigen. De Havendienst onder leiding van de heer Van Dam was aanwe zig met de grote motorboot, maar ook met een roeibootje en. dat heeft nog de beste diensten bewezen. Het ging allemaal wat moeilijk. Op de Lange Haven, aan de kant met de even nummers was weinig ruimte voor de kraanwagen om te manoeuvreren. Boven dien kon de wagen niet vlak aan bet water komen, omdat de kade daar is opgebroken voor het herstelwerk. Toen na veel moei te „vast" kon worden gemaakt aan het geheel onder water liggende bootje (de plaats werd aangegeven door duizenden drijvende kurken, ontsnapt uit het bootjej en de kraan kracht ging zetten vielen de straatstenen uit de openliggende kade. Er moest dus weer een ander systeem wor den gevonden. Wel lukte het vrij snel om bet gezonken bootje meer naar de kant te trekken, zodat dc grootste belemmering althans was opgeheven. Pas tegen half zes gistermiddag was men zo ver gevorderd dat het bootje de ettelijk uit het water was getrokken en aan de kant lag, drijvende gehouden door een van de zolderschuiten van de metse laars. Vanmorgen is de berging voortgezet Daarvoor is een modderschuit ingescha keld. Deze werd eerst vol water gespoten naast het gezonken bootje gebracht, dat daarop aan de modderschuit werd vastgemaakt Door daarna het water uit de bak te pompen heeft men getracht het in de kabels hangende bootje geheel bo ven water te brengen. SCHIEDAM, woensdag. Op dinsdag 24 maart zal in de benedenzaal van de Opstnndingskerk een Kadervergadering worden gehouden, uitgaande van de Chr. Sportfederatie te Schiedam (CSFS), aan vang 20.00 uur. .(Lammetjes eten klimop" zoals dit stuk eigenlijk heet speelt zich af m een fami lie waar heel wat steekjes los zijn. Moe der Essie heeft voor het grootste deel alleen vier dochters groot gebracht- Ben van hen, Doreen, staat op het punt na kroost te krijgen. Haar jongste dochter, Bicky, heeft moeilijkheden met een vriend, Jane met haar man, terwijl Catherine plotseling met een oude vlam wordt geconfronteerd. Dit is de zoon van de huisbaas van het gezin, die de achterstallige huur komt innen. Aan het eind zijn alle steken opgeno men en Is de pen netjes afgebreid, maar de garantie, dat dit soort situaties niet meer zullen voorkomen krijgt men niet. Daarvoor z'tfn de figuren te excentriek, zoals dat personen van adel betaamt ove rigens. Dit soort Haagse bluf vraagt veel van de spelers en speelsters. De spitsvondig heden, die dit soort werken sieren moe ten zij zich achteloos laten ontvallen. De meest dwaze situaties moeten, voor hen gewoon zijn. Onyx heeft zdjn best gedaan op dit blij spel, dat geen parel onder zijn soortge noten was. maar heeft niet geheel aan de eisen kunnen beantwoorden. In de hoofdrol was het Fredenke Sleegers ah Essie, die de nodige aplump kon opbren gen, maar bij de meeste anderen ging het wat stroef. Hoon Phiym als a.s. vader en Kees van der Most als de huisknecht le den nog het minst aan de schoolse be handeling van de tekst, die door Gerard Rokers was vertaald. Vanavond zal deze groep het stuk onder regie van Willem van der Loos weer op voeren. Dit zal gebeuren in het kader van de toneelwedstrijd van de Schiedam - se Gemeenschap om acht uur in Musis Sacrum. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Ruim hon derd bejaarden hebben zich gistermiddag het Blauwhuis lovend uitgesproken r het beleid van het afdelingsbestuur van hun bond in Schiedam. Belangrijkste feit waar voorzitter B, Kerssen dit keer op kon wijzen was de waarschijnlijke op trekking van de A.O.W. tot het sociale minimum per 1 j'anuarf van het volgende jaar. De jaarverslagen van secretaris en waarnemend-secretaris werden goedge keurd. Het zelfde gebeurte met de versla gen van de vrouwenclub Onder Ons, die op deze vergadering werden behandeld. Dit jaar wat 't de beurt van de heer Kers sen om af te treden, Bij 'n volgende kan didaatstelling werd hij echter weer voor periode herkozen en 2al hij de Algemene Bond van Bejaarden, afdeling Schiedam blijven leiden. Ook de heer J, Groeneweg en mevrouw M. van der Schoor zullen zit ting blijven hebben in het bestuur waar voor de heren L Sorber en G. Gijsen als nieuwe leden werden aangewezen. Volgende bijeenkomst vindt 14 april a s. in Musis Sacrum plaats. Dan zat 's mid dags een film worden vertoond waarvoor op 10 april de kaarten in het Blauwhuis kunnen worden afgehaald. De toegang en consumptie zijn gratis. SCHIEDAM, woensdag. Voor de In- habé '64, die van 22 t/m 30 mei op het terrem van het voormalige Doelenhofje aan de Braersvest zal worden gehouden, willen B. en V?. ontheffing geven van de verplichte wmkelsJuitingsbepaLingen. Op de Inhabé mag zo, behalve op zondag, verkocht worden van 14 tot 17 uur en van 19 tot 23 uur. (Advertentie IJU.J BESPREEKT TIJDIG UW vloerbedekking, gordijnen, vitrages, lopers, enz. SCHIEDAM, woensdag Toen de 45-jarige mevrouw C. van God! uit Rotterdam gistermorgen omstreeks kwart voor elf de Rotterdamsed(Jk ln Schiedam, dichtbij de grens met Rotterdam, overstak, werd zij op straat pardoes met een mes in de rug gestoken door de 26-jarige G. O. uit Rotterdam. Volgens de woordvoerder van de Schiedamse politie was er niet de minste aanleiding tot deze vreemde handelwijze. De beide Rotterdammers kenden elkaar niet eens; er is geen sprake van een twist of zelfs woordenwisseling. De dader moet in een impuls hebben gehandeld (zo maar), verklaarde de politie. Mevrouw Van Gooi, die bij kennissen op bezoek was geweest, kreeg een niet- gevaarlijke wond in de rug en is ia het gemeente-ziekenhuis te Schiedam opge nomen. Zij maakt het goed. De dader is gearresteerd en ia het hoofdbureau van politie opgesloten. Hij bracht de steek toe met een dolkmes van VLAARDINGEN, woensdag In fe bruari vermeerderde de bevolking van Vlaardingen met 110 personen. Per 1 mrt 1964 bedroeg zij 72.101 personen. Er vestigden zich 48 gezinnen en ln to taal 233 personen; er vertrokken 42 ge zinnen, in totaal 211 personen. Het aantal geboorten in februari be droeg 115, het aantal aangiften van over lijden 27, (Advertentie IJS.) alle bekende fabrikaten - ook in huur 1e MldWeHandsfraal 72 Telefoon JÖ340-37434 Voor de pauze zal ds, 3. Couvée een korte inleiding houden over het onder- werp: „Kerk en Sport", waarna de heer J. v. d. Meyde (bestuurslid CNS) de „Ac tie 3 x SSS" uiteen zal zetten, welke actie landelijk in de week van 1218 april ge houden zal worden en waaraan de Schie damse prot christ sportverenigingen zul len medewerken. Daarna kunnen de aan wezigen hun vragen tot de forumleden richten. Na de koffiepauze zal een forum ge vormd worden, bestaande uit de heren S. Kuiper (voorzitter), ds. J. Couvée, J. v. d. Meyde, W F. de Wolf (voorzitter CJV-Schiedam) en H. Roozenbeek (voor zitter CSFS en ODD.. Belangstellenden zijn welkom op deze vergadering. SCHIEDAM, woensdag, Het meren deel van de teams van de Schiedamse Volleybal Club heeft weer voor mooie re sultaten gezorgd- Dames 1 speelde een fraaie wedstrijd tegen Concordia 2 uit Rotterdam en won verdiend met 3—0. Vooral in de eerste set (152) speelden de Schiedamse meis jes volleybal van een zeer hoog peii en maakten bijna geen enkele fout. In de 2e set werd te nonchalant gespeeld en moest op het eind nog voor de puntjes gevoch ten. worden (15—33). De derde set gaf een inzinking en mede doordat Concordia steeds beter ging spelen, werd het een gelijkopgaande set die op 't nippertje in winst (wederom 1513) kon worden om gezet. Dames 2 stelde wederom teleur. Na een zeer spannende strijd werd met 31 van Hou Stand verloren (1315, 1512, 15— 10 en 16—14). Heren 1 verscheen met twee invallers, doch speelde niettemin een zeer goede wedstrijd. De aanval had wel veel aai kracht ingeboet, toch werd een 2—2 eind' stand bereikt. Heren 2 en 3 blijven winnen. "Wederom wonnen beide ploegen met 3—0, nu resp. van ZVC 3 en DOS 2. Heren 4 speelde 2—2 gelijk na een ru moerige en zeer zwak geleide wedstrijd. Jongens A blijkt zich weer hersteld te hebben. Sterk aanvallend zegevierde zij met 3—0 over Libanon A. De meisjes- teams tenslotte speelden gelijk resp. ver loren tegen DOP 2 en Hou Stand 2. SCHIEDAM, woensdag. B. en w. wil len een klein parkeerterrelntje inrichten aan het Broersveld op de hoek met bet Herenpad; gelegen nahü de weekmarkt, zal er behoefte aan bestaan. Op de plaats is een open ruimte ont staan toen twee particuliere en twee ge meentelijke panden gesloopt werden. De ze ruimte ligt beneden het straatpeil en kan in de huidige staat niet gehandhaafd worden. De eigenaar van het particuliere deel, de N.V. Kester was niet bereid de grond te verkopen, maar wel te verhuren en wel tegen het gebruikelijke tarief van ƒ1,10 per m2 voor de 73 m2. In afwachting van de goedkeuring van de Gemeenteraad is reeds opdracht gege ven het stuk grond op te hogen en te be straten, waarna het gebruikt kan worden als park eer-terrein. SCHIEDAM, woensdag. Vele Schie dammers zeilen het niet eens gemerkt hebben, maar de verbindingsweg lussen de Tuinlaan en de Lange Nieuu'Straat voor het kantoortje van de Schiedamse Gemeenschap en bet VVV, beeft geen eigen naam! Dit is lastig, oordeelt het ge meentebestuur, by het opmaken van pro cessen-verbaal en in het Verkeersbesluif. Daarom wordt nu aan de gemeenteraad voorgesteld dit stuk Weg de naam Tuin laan te geven omdat hel een feitelijke voortzetting is van de Tuinlaan. De Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding geeft echter de voorkeur aan de naam „Plantage", Doch b, en w. vinden dat de naam Plantage toekomt aan de gioenstrook tussen de Tuinlaan en de Lange Nieuwstraat en. dat het niet wense lijk is die naam ook nog te gebruiken voor de weg. SCHIEDAM, woensdag, Nadat de be woners van de Amalia van Solmstraat hadden geklaagd dat de op straat neer gezette vuilnisemmers geregeld werden omgeschopt, heeft de politie een onder zoek ingesteld. Het bleek dat twee dertienjarige leer lingen van de Chr. Technische School de emmers hadden omgeworpen. Zij wer den verplicht de rommel ter plaatse weer netjes op te mimen en de directeur van de school heeft zijn twee leerlingen als straf opgelegd dat zij twee dagen lang corvee diensten moeten verrichten op straat in de omgeving van de school. SCHIEDAM, woensdag. De beer C. wonende in de Oosterstraat, deed aan gifte dat in het kippehok, dat hij aan de Kommiezenlaan had staan, is huis gehou den door een hond of ander dier. Ër was een gat gemaakt ln het gaas van het hok. Drie dode kippen lagen in en drie andere dode dieren buiten het hok. Verder wor den er nog drie kippen vermist (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In zijn ope ningswoord tijdens de contactavond maak te voorzitter mr. H. Snoep gisteren het resultaat van een enquette over de vrije zaterdag bekend Deze enquette is gehou den onder de ouders van kinderen, die scholen van de Vereniging tot Bevorde ring van Christelijk Onderwijs bezoeken. Vraag was of zij voor of tegen een vrije schoolzaterdag in de zomer zijn. 62% was voor een permanente vrije zaterdag, 31% wilde de huidige situatie, zomers niet, ge handhaafd zien en 7% was van oordeel, dat het aantal vrije zaterdagen moest wor den. verminderd. VLAARDINGEN, woensdag Langs, de westzij'de van de Cronjéstraat zal tus sen de Gedempte Blersioot en de Steyn- straat een parkeergelegenheid worden aangelegd. VLAARDINGEN, woensdag De KJV DOM organiseert vrijdagavond weer een Prijsklaverjasconcours in het Volksge bouw. Er zijn weer prachtige prijzen te winnen, onder meer kippen en vleeswa ren. Liefhebbers moeten vóór acht uur aanwezig zijn. ongeveer 25 cm lengte, dat hij om ondui delijke redenen bij zich droeg. Het on derzoek in deze mysterieuze affaire wordt nog voortgezet. GEBOREN: Jan P„ z. v, H. F, Kleijwegt en N. G. van Zon; Edwin C., z, v. G. J- Dingenouts en P. G. van der Leije; Geert W„ z. v. W. A van der Giessen en C. Struik; Floor, z, v. F. Westerveld en J. C„ van Dijk; Johanna M„ d. v, C. Boomslui ter en H. van der Most; Ronaldus J., 7.. v. L. A. M. Zuijderwijk en L. A. Kostense; Kann, <L v. L, L. Kamp en A van Nieten; Ronald C., z. v. N. M. Leidelmeijer en M. Diets; Re nardus, z, v. "W. M. van der Toom cnlM, Dróge; Robertus, z. v. W. M. van der Pluijm en H. T. F. M, Clarijs; Juliette S„ dL v. H. E. van den. Berg en P, J. van der "Windt; Cornelia L, E, d. v, S. Reij en J. C, L. de Wolf; Adrlanus EL, v, T. 3. P. Kerklaan en H. Lathouwers; Mariètte D„ d. v, J. van Stigt Thans en Breda; Eimbertus J, J„ z. V. E. Voorthuijzen en V.', de Neef; Marcel, z. v. ~T. H. A. Cordfunke en J. C. Voogd; Wil- ma L, d. v. W. Jongste en J. M. Both; Byacintha M. T,, d. v. T. M. J. Scholte en T. L, M. Weeland; Monica G„ d. v. H, T. Wamsteker en A. E. J. Hanenburg. OVERLEDEN; M, Eijkeuaar, 80 jr., eehtg, van H. M. Waltraan; P. Limburg, 77 jr.; A. M. Swinkels, 77 jr., weduwe van P. L. van Noort. ISOLATIEBEDRIJF GRESEL N.V. Waalhaven NA, 35 Rotterdam 22 Telefoon 37 2910 vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding die kan assisteren bü loonadministratie resp. boekhouding. Leeftijd ca. 17 jaar. MULO-diploma strekt tot aanbeveling. voor de boekhouding en. magazijnadmi nistratie. Leeftijd ca. 20 jaar. MULO-diploma vereist. Schrifte'ijke sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken of mondeling na telefonisch ge maakte afspraak. Laat nu uw antenne geschikt maken voor het tweede pro gramma, straks lange wacht lijsten. Bestel tijdig uw voor- zetapparaat. Maakt ieder toe stel geschikt voor het twee de televisieprogramma. Na tuurlijk De Jager, Broers veld 105, Schiedam, telefoon 697 03. Kuil uw oude televisie na in. Nu nog fikse inruilprijzen. Grote keus radio, televisie. bandrecorder, enz. De Jager, Broersveld 105, telef. 69703, Prij'sopgave bij u aan huis. Blijf niet tobben met uw oude stofzuiger. Wij hebben enorme keuze. Eventueel ge. makkelijke betaling. 10% contant De Jager. Broers veld 205, telefoon 69703. Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 138.—. Combinatie langzaam met spoeLcentri- fuge ƒ395.—, ook merk machines 15 tot 30% kor ting. Showroom Coja Lange Haven 126 TeL 6 36 41. Fotografie Rolfilms vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Voor pasfoto naar K. van Vuuren. Hoogstraat 106. tel 66729. In één dag gereed. DONDERDAG 19 MAART - Z en 8 uur Bette Davis - Joan Crawford WAT IS ER VAN BABY JANE TERECHT GEKOMEN? 18 j. Vrijd.-zat: 2, 7, 9.15 uur; zond.: 7, 9.15 uur; ma., di., 2 en 8 uur; wo. 8 uur. Frank Sinatra - Dean Martin - Anita Ekberg 4 FOR TEXAS Technicolor 14 j. Zondag mat' 2, 4.15 urn- Randolph Scott - Donna Reed DE VERGETEN PATROUILLE Vjjf soldaten gebrandmerkt als rovers. 14 j. Zaterdagnacht 24 uur Pascale Petit - Jean Paul Belmondo ZONDAARS IN SPIJKERBROEK (Les tricbeuxs). jg j. Woensdag jêugdmatinee. 2 uur 1,25 - L— SJORS EN SJJMMY op het piraten eiland. - »i Gsopeid van 10.00-"7.00 uur van 19.30-22.30 uur Zitdag van 10.00- 18.00 uur. Entree f 2.50 nieuwe

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1