Lintjesregen in Aula G Manneneosmetiea .Gesneden of niet bij de aanri jding Brederode boeit in stuk van Priestley Kandidaten voor titel op bezoek De strijd rond de korven Cabaret voor vrouwelijke scholieren Zweedse op stadhuis Nieuw bestuur V rouwengroep In SG-toneel- wedstrijd VOOR VERDIENSTELIJKE SCHIEDAMMERS Vogels nestelen op zonneschermen Dodenherdenking hij monument 1 mei-viering PSP op 1 mei AGENDA Exposities in twee Galeries Hermes speelt Willielmina bij SPORTFLITSEN Kinderfeest C.B.C. Burgerlijke Stand .Onze gevoelens gaan uit naar Kon. Juliana" VOOR DE KANTONRECHTER .Pelikaa n-eila ncT Nieuwe ahobs in Maassluis Echtpaar Vermeer 55 jaar getrouwd Amateurs thuis J. P. Verheij exposeert met foto's in Heerlen Collectanten gevraagd Oude man zwaar gewond bij val Twee gewonden bij aanrijding Nieuwe hektreiler voor Vlaardingen Fortuna organiseert twee feestavonden SCHIEDAM Koeriersters Nederlandse man toont steeds meer durf om zijn uiterlijk aantrekkelijker te maken Verven Pioniers Steeds' meer donderdag 30 april" 1064 - pag. 6 r-v E zeven Schiedammers die gisteren uit handen van burg. Peek jj de hun toegekende KonOnderscheiding ontvingen. Het zijn y.l.n.T. ir. B. Wilton (Off. O.O.H.), W. O. Harlaar (bronzen ere-me.- daille O.OJtf.L I- Schiller (zilveren ere-medaïlle O.O.N.), burg. Peek J.van Ravens (zilveren ere-medaïlle O.O.N.),mevr. drs. W. Holstege -Tennissen (ridder O.O.N.), J. C. Roodenburg (zilveren ere-medaïlle 0.0.N,en Commissaris K, Rijpma Off. O.O.N.). (Advertentie IM.) MANNEN 9 dje azn „EEN GOED PAK* denken. denhf" aan' "cxnetLun Hoogstraat 114 SCHIEDAM, donderdag. De eige naars van zonneschermen worden ver zocht deze dagelijks een keer te laten zakken, vraagt de Ned. Ver. tot Be scherming van Dieren, afd. Schiedam, Met het naderende voorjaar zoeken namelijk onze gevederde vrienden naar nestgelegenheid, waarbv ze in de een speciale voorkeur aan de dag 'leggen voor zonneschermen, jalouzie- en, e.d. Wanneer de vogels eenmaal gelegen heid is gegeven tussen de zonnescher men te broeden, heeft neerlaten het gevolg dat eieren of jongen te pleiter vallen. Om, het nestelen tussen de zonne schermen en alle geuoige ran dien dus te voorkomen, moeten de zonnescher men elke dag even neergelaten wor den. SCHIEDAM, vrijdag' De plechtig, heifl voor de herdenking van de gevalle nen op maandag, 4 mei a.s. bjj het mo nument In de Plantage aan de Gerrit Verboonstraat, zal weer op de bekende wyte plaats vinden. Bij het stadhuis en In de Boterstraat zullen familieleden, verenigingen, orga msatïes, autoriteiten en genodigden zich om 19.00 uur verzamelen voor het vor men van de stoet. De scholieren stellen zich op langs het parkeerplein en langs de RHBS aan de Broersvest. Zij, die niet in enig verband zijn opgenomen en toch willen deelnemen, kunnen zich in de Bo terstraat vervoegen. Vaandels en vlaggen van verenigingen enz stellen zich om uiterlijk half acht by het monument op. Daar zal de kapel van het Leger des Heils gewijde muziek ten gehore brengen. Kransen en bloemen worden dan bü het monument gelegd, waar een "erewacht is opgesteld. Voor familieleden, die niet in de stoet meelopen, is een afzonderlijke plaats ge reserveerd. De stoet vertrekt om 19."" uur precies vanaf het stadhuis. De heer P. Mak, oud-commandant van het vm. Bat VI van de BS-SG, roept de oud-leden van deze organisatie op, om in grote getale aan de stoet deel te nemen. SCHIEDAM, donderdag De leden van de by de NW-Bestuurdersbond Schiedam aangesloten organisaties kun nen voor de viering van de eerste mei kaarten bestellen bij het secretariaat, te lefoon 6 67 64, Westfrankelandsestr. 91 a, zowel voor de ochtendbijeenkomst in het Volksgsbouw als voor de avondbijeen- komst ui de Rivièrahal te Rotterdam, Bij laatstgenoemde bijeenkomst treedt als spreker op de voorzitter van het NW drs. D. Roemers, terwijl het Scapino- ballet „Moeke, er staat een vrijer aan de deur" brengt Voor de kindermiddag in het Volksge bouw, aanvang 2 uur, waarbij de be kroonde film „De glazen knikker" wordt vertoond, zijn de kaarten verkrijgbaar bij de bestuursleden en aan de zaal. SCHIEDAM, donderdag De PSP be legt vrijdag in het Wijkcentrum Nieuw- «nd een openbare 1 mei-bijeenkomst barbij de heer L. F. Bot zal spreken over ,De 1 mei-gedachte en de atoom bewapening". waarna twee toepasse" uküs worden vertoond. APOTHEEKDIENSTEN Apotheek; Gouka, Groenelaan 127, f BIOSCOPEN passage, 2 en 8.15 uur: „Wedren met de ooievaar". «lonopole, 2, 4.15, 7 en 9.15 uun „Cax- .thago in vlammen.". DIVERSEN Ylaardlugerdijk, g uur: Taptoe' en vuur- "werk. SCHIEDAM, donderdag In twee Schiedamse kunstzaken worden tegelij kertijd, op vrijdag 1 mei, nieuwe expo sities gehouden. In de Galerie CCC for modern art in de Mgr. Nolenslaan 476 worden tot en met 22 mei werken getoond van de jonge Rotterdamse kunstenaar Jan van den. Broek. Hij gebruikt bij voorkeur grote formaten, waarin hij een illusie van ruimtelijkheid schept met ge bruik van bijna geen andere kleur dan zwart, grijs of wit In de nieuwe Galerie „.4" aan de Bui- tehhavenweg 175-6 zijn tot 21 mei teke ningen „De mens van nu" van Willem Kok te zien. De opening op vrijdagavond 8.15 uur geschiedt door Sies Hofman, die tevens enkele vaa zyn gedichten zal voordragen. SCHIEDAM, donderdag Herm.es- DVS speelt zondag in Den Bosch tegen Wilhelrama, dat in de onderste regionen zetelt, maar gevrijwaard is van degrada tie. Voor Hennes echter telt elke" nog komende wedstrijd zeer zwaar, gezien de aanspraken op de titel, die nog gemaakt wprden. Tegen koploper NEC staken de blauw-witten wel in glanzende vorm en zo gezien kan Hermes, mits men niet verslapt, niets gebeuren. Vele fans zijn van plan naar Den Bosch te komen, voorverkoop van kaarten zal ook Schiedam mogelijk gemaakt worden. Hermes 2, dat een. verdienstelijk ge lijkspel bevocht op NEC 2, heeft goede kans op winst, tegen Wageningen 2, z dag om 2 uur in Hax-ga. Het jeugd- elftal trekt naar hekkesluïter'SHS. Het derde team speelt zondag om 10 uur in Harga tegen CKC2 en. Hermes 4 gaat naar CW3. SCHIEDAM, Het korfbalpro gramma is ditmaal bijzonder klein. Van de eerste twaalftallen komt alleen ODI binnen de lijnen. De wedstrijd Succes— TOGO, die eveneens was vastgesteld is op verzoek van Succes uitgesteld in ver band met de feestelijke clubavond, die de blauwwitten zaterdagavond houden. Daarvoor vindt zaterdagmiddag de gene rale repetitie plaats en daardoor kwam het slecht uit om op diezelfde middag tegen TOGO uit te komen. Bij ODI is het alles KOAG wat de klok slaat. Voor de vierde achtereenvolgende maal speelt het eerste thuis, maar gezien de plaats, die KOAG op de ranglijst in neemt is het niet waarschijnlijk, dat er winst wordt behaald. ODI 2 speelt uit tegen KOAG 2 en de junioren thuis tegen de KOAG-junicren, Verder zijn vastgesteld Schiedam 2— Charlois 2, Succes 2—WION, junioren Succes—Ajax en aspiranten Schiedam a Schiebroek a. Succes a—Pendrecht en Vlaardingen dSchiedam b. SCHIEDAM, De voetbalver eniging DHS zal naar traditie op Hemel vaartsdag een groot juniorentoemooi or ganiseren. Voetbalclub HBSS begint reeds aan de vriendschappelijke wedstrijden. Zater dagmiddag gaat HBSS bij Die Haghe op bezoek. Enkele bekende Schiedamse voetbal lers zijn geslaagd voor het trainersdiplo- ma C, nJL oud-internationaal Cock van der Tuyn, ex-semi-prof Peet Geel (oa. SW) en de bekende SVV-er Könemann, In café Heynsbroek Lekstraat komen volgende week coryfeeën uit de biljart wereld demonstratiepartijen spelen. Het zijn wereldkampioen Ceulemans en E Oosterhout SCHIEDAM, De Chr. Be- drijsfgroepen Centrale afd- Schiedam or ganiseert zaterdagmiddag 2 mei, aan vang 2 uur, in bet gebouw voor Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven een kin derfeest, waarbij Nico Schoolenberg een gevarieerd programma van goochelen, muziek enz. zal brengen. SCHIEDAM GEBOREN: Magdalena, d. v. G. M. Meijster en A, A. P. Mon ster: Geertrui da F. C., d. v, C. J. de Winter en W. A. Vredenbregt; Ronaldus R R z, v, M. M Jj Mesritz en A. M. A. van Dijk; Jacqueline, d. v. P. W. van der Horn en NL Haeek; WiUemijn, d. v. W. Horsthuis en G. N. Stoorvogel. OVERLEDEN: A. van Katwyk, 71 jr.; S. R. Schippers, oud 7 dagen. SCHIEDAM, donderdag „Dit jaar gaan onze gedachten met nog meer warmte dan anders uit naar H.M. de Koningin, die nu zulke zware uren be leeft, waarschijnlijk wei de pijnlijkste van haar gehele leven", zo heeft burge meester mr. J. W. Peek opgemerkt toen hij gistermorgen in de Aula van het stedelijk Museum aan zeven verdienste lijke stadgenoten de hen verleende Kon. Onderscheidingen uitreikte. Vijf andere onderschelden stadgenoten hebben het ere-metaal elders ontvangen. Burg. Peek ging nog even door over. de plaats die koningin. Juliana inneemt in ons staatkundig leven. „Zuiver staats rechtelijk gezien is deze zeer moeilijk te omschrijven en berust dan ook meer op de innige band die bestaat tussen volk en Vorstenhuis. Toch is de vorstin in Nederland geen abstract begrip, daarvoor 'staat zij te dicht bij haar volk. Voor een ieder zichtbaar, te goed zichtbaar vaak", vond burg. Peek. Deze moeilijkheden rond het Konings huis hebben echter niet verhinderd dat ook nu weer Kon. Juhana ter gelegen heid van haar verjaardag van haar waar dering heeft willen doen blijken voor al die mannen en vrouwen die zich hebben ingezet voor het maatschappelijk belang. Een waardering die nu spreekt uit de toekenning van een Kon. Onderscheiding. Daarna heeft burg. Peek zich met een persoonlijk woord gericht tot de zeven Schiedammers, hun kwaliteiten en pres taties belicht en hen daarop het ere-me taal opgespeld, De gedecoreerden waren allen verge zeld van familieleden en vrienden, die zo deelden in de blijdschap om het ver krijgen van de onderscheiding. Daarop heeft ir. B. Wilton namens zijn mede gedecoreerden een woord van dank ge sproken. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. De jaarlijkse schoolavond van de leerlingen van de christelijke huishoud- en indus trieschool is een allergezelligste bijeen komst geworden in de uitstekend bezet te Stadsgehoorzaal De stemming kwam er al gauw in na het welkomstwoord van de directrice, mej. J- Vlasblom. Toen klonk namelijk het huishoudschoollied in de zaal met als refrein: „Het leven lacht ons allen toe; Van werken worden we niet moe! Wij vinden 't allen fijn, om op de huishoudschool te zijn," Met muziek, zang en dans werden de scholieren aangenaam beziggehouden, waarbij de muzikale leiding m vertrouw de handen was van de in Vlaardingen be kende dirigent Otto de Vaal, die morgen de aubade zal dirigeren op de Markt voor het stadhuis. Het volksdansen werd door de leerlin gen heel aardig uitgevoerd. Marian v. d. Struis bracht enkele accordeonsolo's ter afwisseling van het toch al rijk geva rieerde programma. Menig applaus klonk ui de zaaL Het was een alleszins geslaag de cabaretavond van en voor huishoud- scholieren. VLAARDINGEN, donderdag. In het kader van een studiereis door Neder land bracht de Zweedse architecte Mej. Birgit Krantz een bezoek aan Vlaardin- gen' Mej. Krantz is verbonden aan het Rijks instituut voor bouwonderzoek in Stock holm. Zij werd ten stadhuize voorgelicht over de naoorlogse uitbreiding van onze gemeente, de uitleg van de stad in de naaste toekomst en de sanering van de binnenstad. Haar belangstelling ging in het bijzonder uit naar verhoudingen van woonbuurten, systeembouw en de fabriek matige bouw. VLAARDINGEN, woensdag, Na bijna achttien jaar voorzitster te zijn geweest, ts mevrouw M. de Vries-v. d. Spek afge treden als voorzitster var> de Vrouwen groep P.v.dA. Zij' heeft deze functie uit geoefend met een idealisme en strijdvaar digheid, die haar tot een algemeen gezie ne en gewaardeerde figuur heeft gemaakt. Tijdens de deze week gehouden verga dering kwamen verschillen in opvatting omtrent het werk van en in de Vrouwen groep naar voren. Toch bleek het mogelijk een nieuw bestuur te kiezen, waarvan mevr. W; M. v. d Graaf-Slinkert voorzit ster is, mevr. D. v. Kempen-v. d. Velden secretaresse en mevr. Th. Mertens-v. Eden penningmeesteresse SCHIEDAM, donderdag Een een voudig lijkende aanrijding kan soms een Indrukwekkende aandacht krijgen bij de behandeling voor het kantongerecht. Dat bleek woensdagmorgen in Schiedam bij de behandeling van de eerste zaak waar hij mr. "Van der Horst als verdediger op trad voor de 54-jarige distillateur AL V. uit Wateringen, Deze staat terecht omdat hij op 15 november gaande naar Maasdijk op de verbindingsweg Maasdijk-Rijksweg 20 te Maassluis een olietankwagen zou hebben „gesneden", waardoor twee ach ter elkaar rijdende tankwagens tegen de auto van V. botsten. Js getuige vertelde de 29-jarige chauf- feur Gillis S. dat de weg schuin opliep; de heer V. haalde hem in, remde af ter wijl S. ook afremde en daarna moest iedereen krachtig remmen. Maar tank auto I werd op de gladde weg door tankauto 2 tegen de personenauto ge duwd. De-advocaat liet de foto's zien van de situatie zoals verdachte ze vlak na het ongeval gemaakt heeft „Ik ben dui delijk gesneden en het was eerder 75 dan honderd meter van de bocht vandaan*' zei de chauffeur S, „Het was precies 127 meter, ik heb altijd een metertje in mijn wagen en ik heb het even gemeten," antwoordde ver dachte. De verdediger liet de getuige ver tellen dat hij met een DAP met frontbe sturing goed. zicht had op de weg. De chauffeur vertelde er ook nog bij dat hij andere auto's had zien aankomen, maar verdachte had geen verkeer gezien. De 85-jarige schoonvader van de distil lateur zei dat zijn schoonzoon veilig ge reden had. Dat moet ook wel want: „Ik zeg altijd zachtjes rijden want ik ben bang." De vrad.-substituut-officier van justitie mr. H. Franken wees er op dat voortdurend gesproken werd over de botsing maar dat is niet essentieel. Van belang Is hier of er gesneden is. De of ficier vroeg de 85-jarige M. J. P. uit Nootdorp te willen schatten hoe lang de zaal was tot aan de buitenmuur van het nabijgelegen bedrijf. „Als 'ik even naar achter mag lopen kan ik het zeggen, want mijn ogen zijn al 85 jaar", zei ge tuige die wel gezegd had dat zijn schoon zoon bij het passeren meer dan 100 meter van de kruising vandaan was. De tweede getuige a decharge mevrouw H. van Z.-N. hield het ook op die abtand. Zij meent eveneens dat de heer V. voorzichtig heeft gereden. Bovendien had ze al tijdens het passeren gezegd dat de twee tankauto's te dicht op elkaar reden. Op verzoek van de officier schatte mevrouw Van Z.-N. eveneens de afstand naar de muur. Daarna achtte kantonrechter mr. P. B. Cos het juister om de zaak aan te houden tot woensdagmorgen 3 juni, om dan de chauffeur van de tweede tankauto, Van der B. en zijn bijrijder S. te horen. SCHIEDAM, donderdag Met de op voering van „Pelikaanelland" van J. B. Priestley heeft het R.K. Toneelgezel schap „Brederode" gisteravond In Musls Sacrum de serie van acht voorstellingen in de Toneelwedstrijd van de Schiedam se Gemeenschap besloten. Nu rest nog de prijsuitreiking die op woensdag 13 mei zal plaatshebben. Bij die gelegen heid zal het nieuwe „teen-ager-koor" van Orpheus vuur de eerste maai in het openbaar optreden; vexd.er zal dc heer Slootmaker uit Rotterdam een piano concert geven. De avond, die ook zal worden bijgewoond door de winnaars van de declamatiewedstrijd, zal worden besloten met een bal zo heeft de heer AL A. A. de Jonge verklapt. .Pelikaan-eiland" is een typisch werkstuk van de meesterverteller Priest ley. Geen onnodig zwaar tillen aan psychologische problemen, maar toch wel een belichten van de zwakke- pun ten in de menselijke geest, in dit geval de hebzucht en de jaloezie, waardoor de personen toch karakter krijgen. Maar- vooral een goed-lopend logisch verhaal, zorgvuldig en met veel routine opge bouwd, met het telkens bij scheuten invoegen van de achtergrondsmotieven zodat er spanning en een goede climax ontstaat. At is de ontknoping dan ook niet het sterkste deel van het verhaal. Maar vooral: het is een goed-speel- baar stuk voor amateurs, doch dan wel gevorderde spelers. En dat zijn de to nelisten van Brederode beslist wél. Het meest opvallende was overigens wel de homogeniteit van het gezelschap. Er zijn geen uitgesproken, hoofdrollen, maar ook blijft niemand achter met een kleine rol. Brederode nu heeft het gepresteerd al deze rollen goed bezet te krijgen en nog wel met spelers die stuk voor stuk voor hun rol geknipt waren. Een presta tie op zich zelf van de regiseurs, zijnde Brederode's eigen regisseur Karei Tub bing, bijgestaan door Richard Flink. Een aan lager wal geraakt edelman, Sir Gilbert, ontdekt dat de „familie- schat" verborgen ligt op een verlaten eiland en rust een expeditie uit onder leitling van een yerloj>en marine-officier en gefinancierd door een. louche zaken man. De leden van de expeditie zyn van soortgelijk slag. Als dë schat gevon den wordt, breken prompt de moeilijk heden uit over de verdeling en Priest ley weet meesterlijk een sfeer van door hebzucht gevoed wantrouwen op te bou wen, die In moord en doodslag lijkt te zullen ontaarden- Tenslotte strijkt de vreemde juffrouw die buiten de op brengst was gehouden, met de wet In de hand de buit op. Zoals gezegd, er waren geen uitblin kers, maar ook geen achterblijvers in het gezelschap. Nic. Seters zette een, pracht van een cynische, intelligente maar hoogst onscrupuleuse edelman neer. Jan Gudde gaf robust gestalte aan de arrogante en geslepen zakenman, met sentimentele inslag en Gilles de Veth was een mooie verlopen marine-man zonder ruggegraat, die gesteund en be drogen wordt door zijn met-echte ero tisch ingestelde vrouw door Cor Gruy- ters-Van Nooyen amusant neergezet. Martm van Eyk kwam uitstekend uit de voeten van de rol van de serviele huis knecht, die, met de buit in zicht, een agressieve houding aanneemt, terwijl Sten van Eyk-Broeren kans zag veel te maken van de rol van de eveneens op standige huishoudster-echtgenote, Jan Daniels wist uitstekend weg met de rondborstige, recht voor zijn mening uitkomende marconist. Het moeilijkst had eigenlijk Cor Gruyters-Van Nooyen het nog wel, met de raadselachtige se cretaresse, die alle moeilijkheden tart, er telkens weer wat bij voegt, om ten slotte de buit in te palmen. Alleen Tom Collignon moest zich tevreden stellen met een klein rolletje. Het is een uitstekende voorstelling geworden, die plenty amusement gaf aan de vrij talrijk opgekomen toeschouwers, die zich dan ook uiterst tevreden be toonden na afloop. i MAASSLUIS, donderdag. De nieuwe afsluiting van de spoorwegovergangen wordt te Maassluis in de nacht van 2 op 3 mei in werking gesteld. Deze overwegen worden vanaf die da tum beveiligd met automatische halve overwegbomen (ahobs). MAASSLUIS, donderdag. Vrijdag I mei viert het echtpaar J. "Vermeer eO E. VermeerNoltee, P. C. Hooftlaan 6a. Maassluis, de dag. dat zij voor 55 jaar id het huwelijk traden. De heer Vermeer werkte jaren aan de havenkant bij het Zakkendragers gilde. Als er een boot de haven binnenkwam, die gelost moest wor den, dan luidde men. de bel van het zak kendragershuisje, dat thans nog staat aan de Zuiddïjk, Op de feestdag bestaat er van ISL-20 uur gelegenheid het echoaar te felicite ren in het gebouw „De SÏuis", aan de G. A. Brederolaan te Maassluis. VLAARDINGEN, donderdag. Zater dagmorgen om elf uur is er weer een. zangdienst in de Grote Kerk. Organist is Gijs de Graaf, solist L. de Jonge. VLAARDINGEN, donderdag. Op li mei zal burgemeester mr. J. Heusdens in zaal Harmonie de reeds door ons aange kondigde BB.-ten toonstelling openen. De expositie blijft daar tot en met 15 mei. Bij het afbranden van verf gebruiken de huisschilders te dikwijls apparatuur die door de Vlaardingse gemeente niet Is toegestaan, zei de wnd.-substftuut-of- ficier van justitie mr. H. Franken woens dagmorgen In zijn requisitoir tegen de Schiedamse schilder E. O. (44) die ln Vlaardingen een open brander bad ge bruikt. „Het is een verkeerd model, niet toe gestaan, ik begrijp het wel, met die goed gekeurde branders gaat - het langzamer m de nieuwbouw", z.ei mr. Franken. Dat weersprak O.: „Nee, hoor, het gaat niet langzamer." Hij zei ook, dat de ge weigerde branders in andere steden wel mogen, worden gebruikt „Men moet zich aan de voorschriften houden", meende mr. Franken, De boete bedraagt dan ook vijftien gulden. (Van onze sportredactie) VLAARDINGEN, donderdag De bei de In KNVB-verhand spelende Vlaarding se elftallen krijgen het zondag bijzonder zwaar. Zij krijgen namelijk gegadigden voor de ereplaats ln de onderscheidene afdelingen op bezoek, die er vanzelfspre kend Mets voor voelen om in "Vlaardin gen hun kansen te laten bederven. "VFC draaide afgelopen zondag in en tegen Sliedrecht vrij redelijk. De werke lijke kracht van de geelzwarten zal nu door FLUKS getest' worden. De geelzwar ten genieten daarbij het voordeel van eigen terrein. Maar desondanks kunnen we nog geen positief resultaat zien, al wensen we dit VFC vanzelfsprekend gaar ne toe. Vertrareh koestert eveneens tilelaspira- ties. WIK moet daarom voorbereid zijn op 't Nieuwelant zeer sterke tegenstand te krijgen. Helemaal vxij van degradatiezor- gen zijn de Wikkers nog niet, daar HiUe- sluis ook komt opzetten. In de afdeling staat de ontmoeting XJr- susDe Hollandiaan op het programma. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. Op uit nodiging van de commissie van beheer van de Jongcrcnsocictcit Schuttershof te Heerlem zal de heer 3. P. Verheij Pols, alhier (voorzitter van de Amateur Foto- grafenvereniging Vlaardingen) te Heerlen een tentoonstelling hoeden van een aan tal door hem vérvaardigde foto's. Op deze tentoonstelling, die te zien zal zijn in het sociëteitsgebouw aan de Val- kenburgerwag nummer 23 te Heerlen, zullen 35 foto's geëxposeerd worden. Zij zal op vrijdag 1 mei a.s. te 20.30 uur door de burgemeester van Heerlen, drs. F. Gij- zelfs, geopend, worden. Opeil brander VLAARDINGEN, donderdag. De Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg roept voor de grote jaarlijkse inzameling, die van 4 tot 15 mei zal worden gehouden collectrices en ^collectanten op. Zij, die mee willen werken kunnen zich opgeven' bij mevrouw H. Schippers-Hofman, Ka- merlingh Or. nesstra at 89, telefoon 7189. Ook op andere wijze kan men het werk van de stichting steunen. Door in te te kenen op de inzamelingslijsten of geld te storten op de postrekening van de pen ningmeester, nummer 81577. (Van een onzer. VLAARDINGEN, donderdag Jn «ei woning aan de Borneostraat was dinsdag morgen de 71-jarige G. B. Hom bezlj zijn vrouw met de schoonmaak te hel pen. Hü viel daarbij van een klein trapje Met een scheflelhasisfractuiur is het slacht offer naar het Algemeen Ziekenhuis over gebracht. (Van een onzer VLAARDINGEN, donderdag Op hef kruispunt le Van Leijden Gaelstraat2e Spoorstraat zag dinsdagnamiddag de 17- jarige bestuurder van een bromfiets D. v. d. BL een auto te Iaat. Er volgde een botsing, waarbij v, d. BL enige schaaf wonden opliep. De achterop de bromfiets zittende 15- jarige A. A. v. E. klaagde over een pijnlijk: been. Beide jongelui zijn. door de GGD voor onderzoek naar het Algemeen Zie kenhuis gebracht. WOUBR.UGGE, donderdag (ANP) De hektreiler „Vooraan" (VI. 115), gebouwd op de scheepswerf De Dageraad te Wou- brugge voor rekening van de Vlaardingse rederij Doggennaatschappij, zal op maan dag 4 mei de werf verlaten. De technische proefvaart i3 een dag later 's-raiddags op de Nieuwe Waterweg. Schipper wordt de Schevenioger 3. Spaans. Het vaartuig meet resp. 45,75 x 8,50 x 6.84 meter en is uitgerust met een 1200 pk Deulz-motor. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. De vie ring van het zestigjarig jubileum van de voetbalvereniging Fortuna wordt voort gezet met jubileum-feestavonden in de Stadsgehoorzaal op vrijdag 8 en zater dag 9 mei. Voor die avonden is eentspe ciaal cabaretprogramma samengesteld en zij worden gevolgd door een bal in het gehele Stadsgehoorzaalcomplex (dus in zaal Harmonie en in de wandelgangen), waarvoor twee orkesten zijn geëngageerd. Toegangsbewijzen voor deze feestavon den kan men afhalen op de pooladressen van Fortuna (VI.); leden betalen, 1.50 en voor intradueé's bedraagt de toegangs prijs ƒ2,— VLAARDINGEN, donderdag Zwalu wen gaat zaterdag bü Excelsior te Rijssen op bezoek. Wanneer de lange reis naar- Twente de Vogels niet ln de benen zit, verwachten we een redelik resultaat voor. onze stadgenoten, minstens een punten verdeling.- In de afdeling is voor Vlaardingen de wedstrijd Vlaardingen—Rhoon nog van belang. Ook staan op het programma de ontmoetingen Rozenburg—DVO en Stel lendam—TRS. VLAARDINGEN, donderdag. Op 1 mei viert de heer A. Brobbel zyn 25-jarig dienstjubileum bij H.V.O. Te koop aangeboden J Droogproblemen? Centrifuge 4 kg 1138.—. Combinatie langzaam met spoeLcentri- fuge 1395.—. ook merk- machines 15 tot 38% kor ting Showroom Coja. Lange 838 41, Fotografie Rnlfilmn vergeten? De auto maat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K van Vuuren, Hoogstraat 108. j~\ E Nederlandse man schenkt méér aan- dacht aan de verzorging van zijn uiterlijk dan vroegerVoor een (min of meer discreet) geurtje aan zijn after-shave lotion deinst hij niet terug, hij maakt, over vloedig gebruik van talcpoeder na bad of douche en als hij zich bij het grijzen van de ^SSSSï^|r^ slapen door complexen bedreigt voeltzal hij vaak niet schromen, zijn kapper te vragen daaraan iets te doen. IN beginsel is dit mannelijk stre ven om er (zo) aantrekkelijk (mogelyk) uit te zien tóch geen verschijnsel van de jongste tijden, Kapjes om weerbarstig haar fn model te dwingen, brillantine ln de snorpunten, snoirekommnn om dit laatste sieraad by koffie- en theedrinken droog en in model te houden, witte talc-poedcr om de blauwe weerschijn van een zware baard te verzwakken, ztfn voorbeel den van een „beauty culture" des mans, die alweer tot het overi gens vry recente verleden behoort. In dit verleden kan zo vertel den verscheidene deskundigeh ons de brillantine in het algemeen wor den bijgezet, evenals de vinaigre-na- het-scheren, thuis of bij de kapper. Zij rijn niet meer „in". EEN herenkapper in de binnen stad bepaald het duurdere genre taxeert dat na de tweede wereldoorlog zijn om zet in pre- en after-shave lotions, crèmes voor heren, talcpoeder enz. met meer dan 300 procent is ge stegen. Op het gebied van de water tjes van vóór en na het scheren ver geleek h5 zichzelf klaaglyk met een sigaretten winkelier: ,Jk heb daan zeventien soorten van in voorraad", zei hij- Dezelfde coiffeur die tamelijke uitzondering nog ongeveer 150 vas te scheerklanten heeft, telt onder die klanten diverse afnemers voor haar- Kleurspoelingen, modeldrogen na het knippen, al of niet met een lok. En b(jna niemand vindt het nog „verwijfd" p£ „Onmannelijk", tegelijk met de behandeling van het gelaat de vingernagels te laten fatsoeneren. De hierboven aangehaalde kapper had voor verven alleen maar ellen- ten, die daarmee het .grijzer worden willen verbergen, maar een collega^- de enige die zich haarverzorger noemt en zich aan de telefoon ook als zo danig aankondigt heeft ook verf- liefhebbers, die een andere haarkleur willen, dan de natuur hun heeft ge geven. Aangezien hij de enige is, die ook omzet te melden heeft in de crèmes, die wjj hier (thans nog) alleen als schoonheidszalfjes voor dames kennen is die afwykende verfvisie misschien maar voor een kleine categorie re presentatief. EEN categorie die men op kos- metisch gebied wel als pioniers kan beschouwen. Want zo luidt de uitspraak van een der belangrijkste importeurs van buitenlandse schoonheidsmiddelen dit alles staat nog maar in de kinder schoenen. Wü zjJn hier in raffinement nog niet zover als aan het hof van dc koningin van Engeland: Daar liggen de atuk- zeep van een der beste Britse fabrikanten in alle badkamers van alle paleizen—elk stuk ln de kleur waarin de kamer is uitgevoerd. ÜOK op het speciale terrein van de schoonheidsverzorging voor mannen liggen nog hecta res terreinen braak. Nóg zijn de-mannen, "zo ver nemen wy uit de Verenigde Staten, niet over de schroom heen, die er de oorzaak van is, dat 85 pet: van de cosmetica voor de heer door zfln vrou- welijke partner worden gekocht. Maar in tal van 'grote zaken in New York vindt men al schoonheids middelen-bars in de speciale heren afdelingen, er worden aJ cosmetica aan de markt gebracht met namen, die geraffineerd zyn afgestemd op de psychologie van de man. MannelÖke strooptochten op echtelijke toilettafels zullen dan niet meer nodig rijn. Niemand m de branche twij felt eraan dat wrj ook ,hier steeds meer deze weg op gaan. A3 staat Nederland dan nog aan het begin.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1