Zand verdringt eenden uit Kethelse plassen voor de jeugdsportdag PHILIPS RADIO TV COUZY Vechtlustige Goliath in zondig Babyion SCHIEDAM Autodieven wisten te ontkomen Schiedamse bioscopen Ministers vallen politie in j R'dam af Koeriersters Wapenschouw van SVV Jongen gewond bij aanrijding AGENDA Revolverrecht Nachtleven in Amerika Vlag-kwestie in Brielle Restanten honkbal Meisje aangereden Buitenlanders in profrondc van Schiedam Plate woninginrichting Burgerlijke Stand Vrijdagavond tegen PSV op Hermes-veld Na achtervolging Getuigen gezocht PROGRAMMA KON VXOT WORDEN AFGEWERKT Schipper raakte bedwelmd in tank Vrouw en zoontje bij val gewond Schipperszoon viel in scheepsruim Beatles blijven in Passage-theater Voetganger aangereden Voetgangster dupe van brommerhotsing „Toegang Amerikaan te gamv geweigerd" VOORBURG: SCHIEDAM, donderdag. Wo de vele strubbelingen tussen de gemeente Schiedam en de zandleveranciers Boele en Oosierwijk is het opspuiten van de Kethelse polders bij Groenoard toch snel gevorderd. Aan de oostelijke kant van de Vlaardingseweg is de voor de woningbouw benodigde zandvlakte al tot het oude dorp Kethel gena derd. Nu zijn de machtige zand-en-water aanvoerende pijpleidingen naar de weste lijke kant van de Vlaardingseweg verlegd en ook daar groeit de zandvlakte ziender ogen. Nog vindt men tussen de jaren geleden opgeworpen perskaden (die het hele op te spuiten gebied omgeven) grote plassen icater, doch die zullen naar het zich laat aanzien ook wel spoedig verdwenen zijn onder het zand. De Vlaardingseweg, door de bedrijvigheid erbarmelijk slecht geworden als rijweg, loopt nu kronkelend door een bar en kaal land, vol kuilen, plassen, zandhopen, met sloten waar het af te voeren opspuitwater snel doorheen gutst. Het ziet er niet naar «it dat komende winter de Schiedamse jeugd onder Kethel nog zulke uitgebreide schaats-terreinen, zal vinden als afgelopen winter het geval was. Op de grote foto ziet men de jongens kijken naar de zand massa die in de plaats is gekomen voor de grote vijvers. Voor wie de verandering ook een slag is, dat zijn de duizenden watervogels, meer koeten, wilde eenden en zelfs enkele zwanen die in. de „Kethelse wateren" een paradijsje hadden gevonden. Hel waren er só veel, dat ware dierenliefhebbers aan de Vlaard'mgenseweg een bord hebben geplaatst {zie foto) met een waarschuwing voor overstekend toild", in dit peual voor'eenden. We nemen aan dat dit bord de dienst nu tod heeft gedaan. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag - Op de Schie- damseweg (bovendijks) is de 9-jarige Hei- ma Cabri van de Hogenbanweg gister avond aangereden door een bromfietser, de 48-jarige handelaar aan boord van' schepen A. Pacl uit de Volmarijnstraat. Doordat deze krachtig remde, sloeg hij over de kop. Met een wond boven zijn rechteroog en ontvellingen aan zijn gezicht is de man naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Het meisje, dat ook ontvellingen had opgelo pen, werd aan haar ouders meegegeven. SCHIEDAM, donderdag. Naast de sterkste en bekende Nederlandse wiel renners zullen ook buitenlandse renners deelnemen aan de Derde Profronde van Schiedam die zaterdagmiddag op het par cours Tuinlaan-Lange Nleuwstraat wordt gehouden. Kampioen Rik van Steenbergen uit België is de bekendste, maar ook Jos van Tongerloo en A. Covens hebben grote kwaliteiten, evenals hun landgenoten M. Joosten, C. H. Rabaey. W, Verlee en J. de Waard. Behalve deze Belgen hebben ingeschreven de Duitsers Rudolf en de twee gebroeders Giesselere, die vorig jaar ook deelnamen en verder nog de Deen Palle Lykke. l Advertentie I M.I Grote Markt Mtl. Schiedam Gesloten wegens vakantie ▼an 8 tJ«. 17 AUGUSTUS SCHIEDAM. Geboren: Mathilda, d. v, L. C. van de WJjgaart en D. Bockkom; Mïchèle J., d. v. C. Schuddebeurs en D. Grol; Gerda E., d. v. B. Bovenberg en M. Bregman. Overleden: J. A. van Dijk, 88 j. SCHIEDAM, donderdag. SW houdt vrijdag, aanvang 6.45 uur, de „wapen schouw" voor de nieuwe competitie, waarbij niet minder dan de Eindhoven» ere-divisle-club PSV als tegenstander zal fungeren. Gespeeld wordt in een nieuwe omgeving, namelijk het hoofdterrein van Hermes-DVS, dat voortaan ook het hoofd- veld van SW zal zijn. Beide clubs gaan de nieuwe aanwinsten uitproberen. SWs oefenmeester Gosens zal speciale belangstelling hebben voor keeper Jan v. d. Velden, die van Sparta overkwam; rechtsachter Pim Visser, ex- Elinkwijk en daarvoor van Sparta; de van CVV overgenomen middenvoor, ter wijl de ex-Hermesiet Theo v. d poel de kans krijgt te tor.cn wat hij waard is. De Eindhovenaren komen in een bij zonder sterke 4-2-4. met een geheel nieu we en zeer jeugdige (1? en 18 jaar!) voorhoede, namelijk Koens (van SVV!> en Van der Kuilen (ex-Helmond) die regel matig in het Ned Jeugdelftal hebben ge speeld, Van de Berg, van het Ned. ama teur elftal en Van Stiphen. Verder: doel Bals; achter Donners, Roel Wiersma, Toon Brusselers en Kemper; midden Fons van Wissen en Theunissen, ROTTERDAM, woensdag. De Rot terdamse politie zoekt nog steeds naar vier jonge mannen die zij in de nacht van maandag op dinsdag met een surveil lancewagen heeft achtervolgd. De twee agenten van de surveillance wagen wilden die nacht op de Waalhaven een auto controleren en gaven een stopte ken waarop de wagen inderdaad stopte. Toen de agenten echter dichterbij kwa men, reed de auto met gedoofde lichten in tegenovergestelde richting weg. Bij de achtervolging wisten, de vier in zittenden bij de kruising Waalhaven-Kor- pexrweg uit de auto te vluchten en in het duister te ontkomen. Bü onderzoek bleek de auto gestolen te zijn uit een garage in de Van Maanen- straat. De vier hadden door het inslaan van een ruit zich toegang verschaft tot de garage. VLAARDINGEN, donderdag. Op het kruispunt Mahlarstraat-Sweelinckstraat reed dinsdagavond te 19.00 uur de 11-ja rige wielrijder L. v. d. B. toen hij naar links vanaf de Mahlerstraat de Sweeiinck straat wilde inrijden, tegen een. uit tegen gestelde richting komende personenauto op. Met ernstige verwondingen aan hoofd en ledematen is de jongen naar het zie kenhuis alhier vervoerd. Zij. die getuige zijn geweest van. deze aanrijding worden verzocht zich voor het verstrekken van inlichtingen te vervoe gen aan het bureau van politie alhier. MdueTte7i£fe l.M.) (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. Een handjevol kinderen was gisteren maar op de velden van. „Zuldbuurt", waar Jeugd* vakantie vreugd de eerste sportdag orga niseerde. Voor Joop Dekker en de heer W. labeling, die deze dag hadden voor bereid, was de geringe opkomst een te leurstelling. Waarom er maar zo weinig kinderen kwamen, konden zü ook niet verklaren Bij deze eerste jeugdsportdag heeft men lering getrokken van de jaarlijkse schoolsportdagen. In grootte overtreft de ze die van gisteren natuurlijk ver, maar de opzet is vrijwel hetzelfde. Dank zij de hulp van de atletiekvereniging Fortuna enkele gymnastiekonderwijzers kon het programma vlot worden afgewerkt. De hele organisatie maakte de Indruk ook tegen een grotere stroom opgewas sen te zijn, 's Morgens waren er de hardloopwed strijden over 60 meter en het werpen met een kastiebal. 's Middags konden de meis jes en jongens verspringen en. hindemis lopen. Obstakels vormden een springkast, een evenwichtsbalk en een zeil van acht meter, waar zij onder door moesten krui pen. Er waren twee groepen. Groep A om vatte meisjes en jongens van 10—12 jaar, groep B van 13—15. Voor de eerste drie op elk onderdeel waren er bekers en lauwerkransen. Bovendien kregen zij elk een waardebon, GROTE SORTERING EN GOEDE SERVICE BIJ 1e MfDDELtANDSTR. 72 AERTV. NESSTRAAT 38 (Van een onzer verlaggevers) ROTTERDAM, woensdag Schipper A. HL Verleun (3B) uit Haarlem Is gis* leren bü hel schoonmaken van. de tanks van zijn motorschip Toscania aan de Strekdam, ankerplaats F, bedwelmd ge raakt door het inademen van benzine damp. Bij het schoonmaken had men de tanks gedeeltelijk gevuld met water, waarna de schipper in één der tanks ging. Hij had matroos P. J. Danser uit de Bul- gaarsestraat opdracht gegeven steeds con tact met hem te onderhouden. Op een gegeven ogenblik kreeg de matroos geen antwoord waarop hij stuur man F. A. Oudenbroek <23) uit Amster dam te hulp riep. Samen met nog een schepeling gelukte het de schipper aan dek te brengen. Nadat hij was bijgeko men, is hij voor observatie naar het Zui derziekenhuis gebracht ROTTERDAM, donderdag. Op het rijwielpad van de Nassaukade is de 41- jarige mevrouw P. E. Allewijn—v. Wiel den van de Schaardijk gisteren met haar bromfiets over de in het wegdek liggen de spoorrails geslipt Vervolgens botste zij tegen e enlichtmast De vrouw liep een hersenschudding op en een hoofd wond op. Haar 10-jarig zoontje Joris, dat on de duo zat liep eveneens een hersen schudding en een hoofdwond op. Beiden zijn naar het Zuiderziekerhuis gebracht Aan de Rotterdamse gemeenteraad wordt voorgesteld de 2e chr. huishoud- en indu strieschool aan de Rusthoflaan met een twee jarige opleiding voor kostuumnaaister nodig te verklaren. BIOSCOPEN Passage. 1.30, 3.80, 7 en 9 uur: Yeah!, yeahl, yeah! hier zijn we! Moucpole, 2 en 8 uur: „Aan de politie ontkomen". apotheekdiexst Apotheek Nieuuland, Dr. Wibautplein 17. GOLIATH is een soort Eddie Constan- tlne in een vechtvelletje. In „Goliath en de zonden van Babyion" gaat bü erop los als een echte slager: volkomen on derlegd In de anatomie van de mens en altijd bereid de gevoelige plekjes te zoe ken, zodat hij met een minimum aan wa pentuig een heel leger weet te verslaan. Overigens valt het met die zonden van Babyion wel mee, zodat ook de veertien jarigen ze kunnen, aanschouwen. Het spektakel beperkt zich tot een lekkere opstand, waarbij tussen de „zwaardje toma tensap-seènes" door ook voor de fijn proevers is gezorgd: leeuwen vliegen sol daten aan, steden vliegen in brand, com plete zeeslagen en gelukkig een wedstrijd in de arena. Te lachen is er natuurlijk ook genoeg Behalve een twee-turven hoog slimmcr- tje zorgt de film er zelf wel voor. De wachters van het paleis in Bahylon lijken met hun blikke koekenpan op wel. iets of padvinders of burgemeesters, die de eerste paal heien. Midden in een veld slag val!: er ook een sukkel te ontwaren, die trc w met de koninklijke standaard blijft zeulen. Toch wel een vermakelijk geheel met hoe kan het ook anders een moedig eind. (MONOPOLE t.m. woensdag). VOOR de rechtschapen zoon van een beroemde rechter valt het niet mee te moeten ervaren, dat een sheriff nog geen synoniem is voor rechtvaardigheid. Ongetwijfeld betekent die ontdekking een klap voor hem, die hem onmiddellijk tot man slaat. In REVOLVERRECHT IN MONTANA is de geschiedenis uit de jaren zestig van de vorige eeuw, toen de staat Montana bevolkt was met bandieten, die het ge munt hadden op het goud dat door arme drommels in de boden: was gevonden, nog eens in kleuren uit de doeken ge daan. Mooie prenten geven wel sfeer aan deze film over een nog ongeordend ro mantisch. bekeken leven tussen de rotsige heuvels. (MONOPOLE, zondagmiddag). AAN de reeks filmreportages over het nachtleven In deze verlichte wereld hebben een paar handige Italianen er weer een toegevoegd. Het zijn de heren Facenna en Scotese, die Amerika bij nacht maakten. Het is een soort Itë- trip, maar dan ook all inclusive, naar het Amerikaanse continent, met een op de duur In hoge mate vermoeiend aantal haastige uitstapjes naar de meest uiteen lopende oorden van vermaak. Geen zinnig mens zal het in zijn hoofd halen zijn vakantie louter fce besteden aan het bezoeken van nachtclubs en cabarets de werkelijkheid zou onaangenaam worden. Zo'n vakantie gecomprimeerd in bijna twee uur film wordt dat óók, ondanks het streven naar afwisseling, waarvoor de heren Facenna en Scotese de dank van het bioscooppubliek verdienen. Een striptease in mondain New Orleans, ver mag nog veler volle belangstelling te trekken, maar zo'n exhibitie verschilt slechts zeer weinig van alweer een strip- perij ergens anders en van nóg een en nóg een en nóg een. Dat geldt al net zozeer voor een opeen volging van banjo- dan wel kopermuziek, ook al wordt die voor een deel geprodu ceerd door mensen als Lionel Hampton en Georgle Auld, waarvoor men ondanks alles toch weer even rechtop in zijn bio-' scoopstoel gaat zitten. In heel dat bonte allegaartje van scho ne, nachtelijke schijn hebben camera en geluidsband toch ook veel van wezen lijke waarde geregistreerd: plezierige Zuid-Amerikaanse volksmuziek, een in drukwekkende gospel-song en de formi dabele finale van de Holiday on lee-revue op het ijs van Madison Square. (MONO POLE, zaterdagnacht). BRIELLE, woensdag. In Brielle heeft de verjaardag van Irene een opmerkelijke vlaggen-kwestle doen ontstaan. Terwijl burgemeester II. van Es met vakantie la heeft het college van b. en w. besloten vandaag niet te vlaggen. Loco-burge meester, mevrouw L. M- van den Boogerd-Neecken deelde mede, dat de wet toeslaat, dat het college zelf dit be sluit neemt. In Brielle Is nu wel de vlag uitgestoken van de rijksgebouwen zoal» van rijkspolitie en P.T.T. maar niet van de gemeentelijke gebouwen. Leden van de raad zijn inmiddels boos, omdat de raad niet in de vlaggen-kwestie is gemengd. Het besluit van het college van b. en w. is gegrond op de overweging, dat het overgrote deel van de gemeente aanstoot zal nemen, aan het uitsteken van. de vlag ter gelegenheid van de verjaardag van Irene, aldus de loco-burgemeester. Het leggen van een krans bü het graf van een fascisten-generaal door Irene zou hierbij van invloed zijn geweest In. diverse gemeenten op Voorn e Putten zou evenmin van gemeentewege worden gevlagd voor Irene. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag Op het Ne derlandse binnenvaartschip m.s. ,,Ver- trouwen" liggende bij Quick Dispatch aan de Waalhaven, is de 9-jarige zoon van de schipper Johannes Brouwer uit Groningen gisteren van het schild tussen de machine kamer en het geopende achterruim geval len. Hij kwam terecht op de circa 2Ü me ter lager gelegen buikdenning van het ruim. Met een hersenschudding is de jon gen naar het Havenziekenhuis gebracht. In het Passage-theater wordt de Beatle- film „Yeah! Yeah! Yeah! Hier zijn we!" (A hard day's night) voor de komende week geprolongeerd. Echter niet meer met zeven voorstellingen per dag, doch slechts met vier; om 1.30, 330, 7 en 9 uur, ook zaterdag en zondag. t'tfrschil Bü het halwerpen was er nogal wat verschil tussen de prestaties van de meis jes en jongens. C, Nunnlnk wierp bü de meisjes (alleen de A-groepen deden hier aan mee) de bal 27,63 meter ver. B(j de Jongens overbrugde E. de Eruüne een af stand van 50,13 meter. In het totaal deden 21 kinderen (6 meisjes en 15 Jongens) aan dit onderdeel mee. Bij het hardlopen, waar A-meisjes en jongens in vier series van vier liepen en de B-groepen in drie series van drie, 'konden 's ochtends nog de finales wcr-L den afgewerkt. M. Foppe en Koos Broek wonnen bij de jongens, Hermine Smit en C, de Bruin bij de meisjes. Koos Broek won ook het hinderrüslo- pen en werd tweede bij het verspringen achter J. van Santen. Bij het versprin-: gen werden verder nog eerste Martin Foppe, Nel Hoogendorp en H. v. cl. Bergj haar tweede zege behaalde dit meisje by het hindernislopen. Uitsluf/cn Balwerpen meisjes: X. C, Bunnih, 27.62; R, Kools. 26,98; 3. J. Druese, 20.30, Jongens: E. de Bniijne, 50.12: 2. A. van Spronscn, 43.95; 3. C. Faas. 41.51. Verspringen, jongens A: I. Martin Foppe, 3,92; 2, J. Vergeer, 3.73; 3. A. van Spronscn. 3,74. Meisjes A: Nel Hoogendorp. 3.12: T. V. d. Bend. 3.10; 3. Ria Coole. 3.09. Jongens B: 1. J. van Santen. 4.90; 2. Koos Broek, 4.85; 3 in O sua brugge. 4,21. Meisjes B: 1. H. Berg. 3.82; 2. G. Ploeg, 3,70; 3. C. de Bruin. 3.62. Hardlopen, jongens A: 1. M. Foppe, 9; 2. W. Mulder. 9,1; 3. D. Wiersma, 9.2. Meisjes A: 1. Hermine Smit, 9,2; 2. E. Hollenberg, 9.4; 3. R. Koole, 9,6. Jongens B: 1. K. Broek. 8.2; 3, E Koppelaar. 8.4; 3. J. van Santen. 8,5. Meis jes R: 1- C. de Bruin: 2. A Hoogendoom, 9,5; 3. G. Ploeg. S.8. Hindernislopen. Jongens Bv 1. Koos Broes. 18,4: 2. D. Stok. 21.3; 3. J. van Santen, 21,8. Meisjes B: 1. H. van Berg. 21,4; 2. C. de Bruin, 22,6; 3. Ria Coole, 27,9. Schiedam, donderdag. Voor de Schiedamse teams spelend in de KNHB is het seizoen alweer voorbü maar voor de negentallen spelend in de competitie hel rayon Botterdam kan de strijd enige spanning opleveren. De grote dacht trekt Schiedam 3 aan de leiding in de reserve eerste klasse dat tn een nelc-aan-nek-race met Neptunes 2 een gooi waagt naar de promotie. Als het streven van Schiedam 3 slaagt zal blijken dat de samensmelting van Schiedam met SW toch nog vruchten af werpt hoewel dat bij de KNHB-teams niet het geval was. Schiedam 3 gaat za terdagmiddag naar RFC 2. Het moet een Schiedamse zege worden. DHS 2 ontvangt zondagmiddag het nor puntloze The Hawks 2. Ook hier een Schiedamse overwinning. Schiedam .1 geeft zaterdag in Harga CW partij. Dat zullen de Rotterdammers wel winnen en Schiedam 4 moet zondagmorgen bü Nep- tunus 3 na een enerverend duel de Rot terdammers uit de kopgroep dringen. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, woensdag. Op de Oostzeedijk is de 64-jarige C. Al era an uit de Speelmanstraat gisteravond aangere den door een personenauto, doordat hij plotseling de weg overstak. Met 'n hoofd wond en een bekkenfraktuur is de man naar het Bergwegziekenhuis DAT verspringen ook niet alles is blijkt uit de uildrulcking op het gezicht van deze jongen: alsof hij op een lading kwallen terecht zal komen. ROTTERDAM, woensdag. Op de krui sing Beüerlandselaan-Slaghekstraat is de 65-jarige mevrouw J. Huisman-van Zeeërs uit de Rosestraat gisteravond aangereden, doordat twee bromfietsers tegen elkaar botsten. Deze reden elkaar tegemoet en de een verleende de ander geen voorrang. In hun val kwamen zij in aanraking met mevrouw Huisman. Met een hoofdwond en rugklachten is zij naar hert St. Clara- ziekenhuis gebracht. T~\ R1E uerschilien.de manieren om op I L-/ de kast te klimmen en er vlug I weer .af te komen. I DEN HAAG. woensdag {ANP) De J welstand van de ouders van de joage j Amerikaan die onlangs niet in ons land i werd toegelaten omdat hij te weinig geld bü zich had, is volgens minister Schollen F (justitie) niet van invloed geweest op het j feit dat de Nederlandse regering later j biervoor haar verontschuldigingen en een. vergoeding aanbood. Een dergelijke door i het FvdA-kamerlid mevrouw Brauligam schriftelijk gedane suggestie noemt frjj „bepaaldelijk onjuist". Minister Scholten spreekt mede namens zijn. ambtgenoot v*n 1 buitenlandse zaken, mr. Luns. De ouders van de jongeman zyn volgens L de bewindsman op de hoogte gesteld van ft de gronden, waarop de toegang tot ons f land werd geweigerd. Aangezien het ech- ;u ter in verband met de jeugdige leeftijd "m van de betrokkene de voorkeur zou heb- ben verdiend dat de politie to Rotterdam, zich in dit geval in verbinding zou hebben gesteld met een Amerikaanse ambassade c. in welk geval wellicht gebleken zou zijn dat alsnog toestemming tot doorreis door ons Jand had kunnen worden ver» Jj leend - is aan de ouders meegedeeld dat dit verloop van zaken werd betreurd» Tevens werd de bereidheid getoond, hun een redelijke vergoeding toe te kennen, voor de ten behoeve van hun zoon ge maakte reiskosten. De vraag van mevrouw Brautigam of.|| het niet overdreven is dat in dit geval g verontschuldigingen zijn aangeboden voor 1? het optreden van de Rotterdamse vreem-f delingenpolitle en het niet beter ware ge-1 weest de ouders van de jongeman op da b|g hier bestaande regels te wijzen, beant- woordt minister Scholten dan ook ontken- nend, (De afd. rivierpolitie van de Rotterdam-fa se politie heeft „de jonge Amerikaan" ge-M weigerd, omdat hij niet voldeed aan de|| eisen, die voor toelating tot NederZand|I zijn. gesteld. Af en gaf hem daarom overp/f aan de vreemdelingendienstOp alle m gen antwoordde deze jonge Amerikaan Pt ,,nee", aldus de vreemdelingen-i>olitle,die]i op de onwilligheid van deze knaap schou-f derophalend reageerde met „wat bl(jjt erf] dan over" en het geval verder behandelde als een routïne-geuai.) Personeel gevraagd BIJVERDIENSTE. De Schie dammer (Het Rotterdamsch Pa rool) vraagt nette bezorgers- (stera) voor de zomermaanden of gedeelten, hiervan. Leeftijd boven 15 jaar. Aanm.: Lange Haven 103. tel. 67279 of 66505: 's avonds na IB onr 15S960, 154262. Te koop aangeboden DROOGPROBLEMEN? Centri fuge 4 kg 138.- Combinatie langzaam met spoel -cent rifug e 395.-. ook merkmachines 15 tot 30% korting. Showroom Co- ja, Lange Haven 126 Tel, 63341. Auto's en motoren Fotografie Te koop MERCURTUS'54 prima motor, e» trekhaak 350. Tevens aanhanger met bak en k.le^> j 125. Lange Achterweg ROLFILMS VERGETEN? De automaat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. KLEIN GERIEFELIJK WOONHUIS met centr. verw„ woon-eetkamer, 3 slaap kamers, douche. IN RUIL VOOR: HUURWONING IN SCHIEDAM. H*%.; DE BURCHT. MAKELAARS, Parkweg 7, Voorburg. Tel.: 070-864245*.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1