Vglo wordt omgevormd met handel sonderricht Leerzame causerie van H. v. d. Veer an Bezwaren tegen Kethel-C Bromridders worden hinderlijk baldadig Vreemde situatie om bureau Cult. Zaken SCHIEDAM Uitbreiding r.k.-ulo in Nieuw land IsiSF" - 1 AGENDA VSV hield leerzame bijeenkomst Proef met liet Unit-stelsel van IYIO Modernisering Gem. Werken 1 CO-OP gaat snel omhoog aan Rijnhaven Binding aan één persoon Na val van twaalf meter licht gewond Tegelplaatsen vergen vijftien mille Safe-sleutel la... lag Stopbord in de Hoogstraat Geen krant 1; ontvangen? Voorstel B. en W. Na succes met handels-ulo-afdeling RALEIGH RIJWIELEN Snorthuis Ter Braak Wedvlucht van De Postduif In Westfrankelandsestraat "P: ..Kunst na 1945 in Sted. Museum Wel nodig - niet nodig Jeugd-concerten van R.Ph. O. Ent re Nous: „Met een beetje fantasie" B W stellen voor J. J. R. Buurma directeur G.G.D. Inbrekers hadden 'f makkelijk in Vrouwen N.V.V. opende het winterseizoen Wegaf sluiting Uitkering-ineens ook voor het gemeente- personeel Man rijdt tegen eeu geparkeerde auto op Jubileum avond Gusto's Muziek Met arm door ruit M O N O P O L E Koeriersters woensdag 23 september 1954 - pag. 5 (Advertentie I W.) GROTE MARKT 3 - SCHIEDAM Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Tegen het, door ons reeds gepubliceerde, Uitbrei dingsplan Kethel-centrum (met de daarbij behorende bebouwingsvoar- schriften), welk plan omvat het gebied, ten westen begrensd door de geprojec teerde Prov. weg 15, in bet zuiden door de Hargslngel, In het oosten door een nieuwe weg achter de Koekoekslaan en ten noorden door een geprojecteerde rondweg achter dc hervormde kerk, zijn zeven bezwaarschriften ingediend. Door de Kerkvoogdij van de Herv. Gemeente in Kethel. door vier eigenaren van be drijven en door twee particulieren in Kethel. Maar b. en w. zien ïn de aangevoerde bezwaren geen aanleiding om wijziging te brengen in het opgestelde plan en stellen de Raad voor het plan alsnog goed te keuren. De Kerkvoogdij voert o.m. aan dat bij realisering van 't plein het esthetisch aanzien van de pastorie wordt geschaad, wat waardevermindering ten gevolge beeft, maar vooral ook dat de plannen om in de toekomst de pastorie met om geving tot een kerkelijk centrum om te vormen, zo geen doorgang kan vinden. Maar b. en tv. vinden dat dc voorge nomen aanleg van een park met water partijen, gazons, voetpaden, enz, het es thetisch aanzien van de kerk en omge ving juist zal verhogen. Het verlies van prond beperkt zich tot een stukje van «n achtertuin. En de ontwikkeling van wn kerkelijk centrum kan plaatshebben op twee terreinen die een bijzondere be- Itemming moeten hebben. Bedrijven De heer J. C. Nooteboom, Kerklaan 15. protesteert dat zijn erf en grond met bedrijfsopstallen ten offer zullen vallen aan de wijziging. Het kenmerk van het uitbreidingsplan, zo zeggen b. en w., is niet alleen een ontwikkeling maar ook een sanering. De bedrijfsopstallen lig gen inderdaad in de weg, maar in het plan is ook een terrein ontworpen waar in de gesaneerde bedrijven kunnen wor den opgevangen. Ook de horen A. Rodenburg, fourage- c uV- J' Ham' schildersbedrijf, A, J, Scheliekens, constructiebedrijf en J, A, vlugman, aannemingsbedrijf, voeren aan dat bij de uitvoering van het uit breidingsplan hun bedrijven in een of andere vorm worden benadeeld. In het algemeen merken b. en w. hierover op, dat de bestaande bedrij ven, welke afwijken van de nieuwe be stemming, voorlopig kunnen worden voortgezet, mits dc afwijking niet wordt verp-oot. Voor uitbreidingen en nieuwe vestiging wordt verwezen naar het rfeIri0*sin?rs^cbicd" icn oosten van Ke- sïbie naaF hCt lndustrieeeWed bij de De heer S. M. Kamps, Kerkweg 79, Kan niet inzien dat het algemeen be- j.ns gediend wordt met dit uitbrei- P!J meent dat het dorp Ke- u,ei toch zichzelf wel zal saneren. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. - Gezien het feit dat het in 1958 ingevoerde handels onderwijs op de openbare ulo-school een groot succes is geworden en zich een vaste plaats heeft veroverd, willen B. en W. ook voor het voortgezet ge- oon lager onderwijs (v.g.l.o.) een nieuwe vorm kiezen, en In ontwikke ling brengen, gelijkend op het handels ulo. Gedacht is aan het „Unit-stolsel" zoals dit is opgesteld door het Insti tuut voor Individueel Onderwijs (I.VXO.) te Amsterdam, waarmee gedurende tien jaar reeds zeer vele gunstige resultaten zijn bereikt. Hier mee willen B. en W. ook in Schiedam een proef nemen. Volgens dit Unit-stelsel van de I.O. is het mogelijk de leerlingen te leiden voor een aantal diploma's, !die geleidelijk waarde krijgen. Inge steld werden een aantal kemdiploma's, een diploma praktische algemene vor ming en een diploma alg. vrouwelijke vorming. Voorts voorbereidende vak opleidingen als: basiskennis, kantoor assistent, winkelassistente, enz. Een differentiatie naar belangstel lingsrichting en aanleg staat voor ogen. wat een losser klasse-verband inhoudt. In verband met deze nieuwe aanpak, maar ook tengevolge van de toeneming van het aantal leerlingen (thans reeds 61) bij het openbaar v.g.l.o., moeten meer leermiddelen worden aange schaft. Met name voor handenarbeid, handwerken en tekenen zijn voorzienin gen nodig. Daarvoor wordt een krediet van 18.763 aangevraagd. Ulo als voorbeeld Over de opleiding voor de handels- ulo-afdeling wordt nog het volgende gemeld Bjj dit leerplan wordt uitgegaan van een gemeenschappelijke onderbouw van één jaar, waarna leerlingen, voor wie de opleiding voor het officiële A- of B-diploma te zwaar is en die meer geschiktheid vertonen voor de handels vakken, nog drie jaren bandels-onder wijs kunnen volgen en na het afleggen van een examen in het bezit kunnen komen van een schooldiploma. In de afgelopen jaren is gebleken, dat deze handelsopleiding bij de ouders is aangeslagen en dat de gediplomeer de jongelui vrijwel direct een betrek king op een kantoor konden aanvaar den. Geslaagden voor het diploma han- dels-u.l.o. werden geplaatst in bet vier de leerjaar van de middelbare handels avondschool en enkelen slaagden reeds voor het diploma 5-jarige middelbare handelsavondschool. Dit resultaat kon worden bereikt me de door toepassing van een verantwoor de selectie. De leerlingen, die zes klassen lager onderwijs hebben genoten kunnen uiteraard niet allen tot het m.o. of u.I.o. worden toegelaten. Veelal wordt in die gevallen de keus bepaald op een lagere nijverheidsschool voor jongens, resp. meisjes, hoewel de ge schiktheid en de gerichtheid niet altijd aanwezig is. i i (Ven een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Het be- stuur van de St. "Willibrordusstichting wil de r.k. ulo-school aan de Mgr. Xolenslaan 97 gaan uitbreiden- Een oud voornemen overigens, waaraan de Gemeenteraad reeds in 1959 de mede werking heeft toegezegd. In het nu ont wikkelde plan zal er naast de bestaan-; de school een rijwielberging komen op j de begane grond met daarboven vierj schoollokalen in twee lagen, een trap penhuis en verbindingsgangen naar de bestaande school. Advertentie LM.) woninginrichting f BROERSVEST 64-6< (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De tele- fooninstallatie in het kantoor van de dienst van Gemeentewerken voldoet niet meer aan de behoefte en is zover ver sleten dat reparatie niet mier verant woord wordt geacht. B. w. willen nu op advies van de PTT een nieuwe in stallatie met zes netlijnen, 50 toestellen vijf interne organen. De kosten ko men op 22.000. Tevens wil het College, teneinde te komen tot een meer moderne en effi ciënte administratie en boekhouding bij Gemeen te-werken (waar het werk nu grotendeels met de hand wordt gedaan) een boekhoud-au tomaat aanschaffen. Hierdoor is minder personeel nodig. De kosten worden geraamd op 26.550. Voor beide bedragen wordt een kre diet gevraagd aan de Raad. i Met de uitvoering van dit plan is een bedrag gemoeid van 455.877, voor het bouwwerk, de centrale verwarming en het architecten-honorarium, maar on gerekend de aanschaf van nieuw meu bilair. De rijksgoedkeuring is reeds .verleend. B. en w. stellen nu de Raad 'voor een krediet tot genoemd bedrag i te willen verstrekken. SCHIEDAM, woensdag De jongens in dc leren jacken of bonte truien op de razende bromfietsen t\ja de laat ste tyd lastig geworden in Schiedam. Als terrein voor hun bravoure-stukjes hebben zy, wonderlijk genoeg, de stille Westfrankelandsestraat gekozen met de onvermijdelijk patatfrïtes-zaak als uitvalspunt. Met daverende motoren be oefenen zij het praalryden op de West- ii i i T frankefandsestraat, zodat de omwoneö- iUKlere SCllOICll jden er veel hinder van ondervinden. Voor de Albertus Magnusschool aan:Kinderen worden uit de slaap gehou- SCHIEDAM, woensdag. In het Ste delijk Museum te Schiedam wordt on der de titel „Kunst na 1945" in alle za len een groot gedeelte van de eigen ver zameling geëxposeerd tot 18 oktober. Medio oktober zal het winterprogramma van het Schiedamse museum, omvatten- i de lezingen, concerten, filmvoorstellin- j gen en rondleidingen verschijnen. de Parkweg, waarvan in 1960 het eer ste en in 1963 het tweede gebouw ia gebruik is genomen, vraagt de St. Wil- librordussticliting een aanvulling van de leermiddelen, waarmee een bedrag van bijna 4.000 is gemoeid. Deze Nieuwlandse school telt reeds 583 leer lingen in veertien klassen en gerekend moet worden met een verdere toene ming van het leerlingen tal. De Ver. voor Gcref. Onderwijs wil op dc Johannes Caivijnschool aan de De Wïldestraat in Nieuwland het vak handenarbeid invoeren en vraagt het gemeentebestuur om /l.OOO voor aan schaf van materiaal en gereedschap. B. en w. achten de invoering van dit vak in het belang van het onderwijs en stellen de Raad voor dit bedrag te verlenen. De verlichting in de lokalen van bet Sted, Gymnasium Iaat veel te wensen over en ligt in verschillende vertrek ken en lokalen zelfs beneden het ver eiste minimum. B. en w. willen hier verbetering in brengen en vragen daarvoor een bedrag van 6.215. (Van een onzer verslaggevers») SCHIEDAM, woensdag Er gaat hier in Schiedam een hoogstmerk- waardige en verwarde situatie ontstaan rondom het per 1 juli j.I. ingestel de gemeentelijke bureau voor „CuUu- rcle zaken". Krijgen we nu wel of géén ambtenaar voor culturele 2aken? Het wordt een mooie kluif voor dc Gemeen teraad. die er op de vergadering van maandag 28 september over zal moe ten beslissen. SCHIEDAM, woensdag - De S.C.V. "e Postduif nam «iet 244 duiven deel oT. de;^'€dvlucht vanuit Oldenzaal, af stand 174 km. Gelost werd om 7.30 uur; f.i.r.Ulf bin«en 10.31.31 uur; laatste 4 s ihT-TVr/r v'u* xvanL en SparJa ',3,10,13^,44; W. v. Deurzen 7,18,23,27, Crania 8,19,24,31,45; M. v.d. C. v.d. Grijp 11.43,53; r'J;* DTIS l4'38' A- Boes 21,36; H. v.d. £ant 22,50,54,58; W. Verhaeren 26.34.56, Vermeer 42,47; A Silvius 46; L. v.d. Mey aa's^T-r nc^e U de Koning 40; G. BIOSCOPEN vassage; Geen voorstelling. jMoaopole: Alleen 8 mar: „Samson te- Eeri de Piraten". ^Apotheek p"sage: 8 APOTHEKEN Andere ouders kiezen voor hun kin deren direct dc school voor voortgezet gewoon lager onderwijs, die evenwel in z|jn oude vorm niet voldoet en nu beter dient te worden aangepast aan de talenten en belangstelling van die leerlingen, wier aanleg zodanig is, dat rij met een opleiding in de nieuwe vorm in het bijzonder zouden zyn ge baat. SCHIEDAM, woensdag Twee schi- ders, die b|j werkzaamheden in dc de Savoruin Lohmanlaan van een stellage, die ter hoogte van de vierde etage hing vielen, hebben het er wonderlyk goed afgebracht. De stellage hing aan 2 ha ken, die aan het dak bevestigd waren. By het verplaatsen van materiaal raak te de takelstclling los, vermoedelijk doordat een van de pennen die als ze kering dienden niet voldoende heeft ge- Werkt. De schilders kwamen na hun val van twaalf meter in de tuin voor de huizen terecht. Een ambulance bracht hen naar het gemeenteziekenhuis waar zij zijn onderzocht. De heer C. Berkelaar (42) uit Rotterdam don na te zijn ver bonden naar huis gaan om op verhaal te komen. Zijn collega J. N, de Bruin (44) moest blijven; vermoedelijk heeft hij een hersenschudding opgelopen. Wij hebben er reeds eerder over ge meld dat dit bureau voor Culturele Za ken eigenlijk een wassen neus is en dat de zaak voornamelijk draait om de per soon van de heer A. Pfeifer, directeur van de Stichting Schiedamse Gemeen schap. De heer Pfeifer immers, kwam uit het openbaar onderwijs, maar dreig de door zijn overstap naar het direc teurschap van de S.G. zijn pensioen rechten te verspelen, ook al was hij ge meente-ambtenaar. Om die toch voor hem veilig te stel len werd de wat ingewik' elde weg be wandeld dat de gemeente een bureau voor Culturele zaken stichtte, dat de heer Pfeifer cultureel ambtenaar werd en dat hij zijn kantoor versfcigdo in het bestaande bureau van de Schiedamse Gemeenschap, dat zijn hoofdtaak toch bij de S. G. bleef liggen. Deze regeling door de Gemeenteraad in juni geac cepteerd trad op 1 juli in werking. Maar zie, de heer Pfeifer, nam. spoe dig daarna een functie aan in Zwolle als cultureel- en voorlïehtings-ambic- naar, waarnaar hij overigens veel eer der had gesolliciteerd. SCHIEDAM, woensdag. Het Rot terdams Philharmonisch Orkest "zal on der leiding van dirigent Franz-Paul Decker op maandag 28 september om 9.30 uur en 11 uur twee jeugd-eoncer- ten geven in het Passage-theater. Henk Stam zal een mondelinge toelichting ge ven. Het programma omvat het Fluit concert in D, K.V. 314 van Mozart; het Concert voor piccolo van Vivaldi en het Concertino voor klarinet en orkest van Von Weber. den en voor de ouderen wordt de rust verstoord. Dit is al enige tyd aan de gang. maar wordt de laatste dagen veel erger. 't Is echt kwajongenswerk. Een wat ongelukkig uitgevallen artikel in een Schiedams dagblad was gerede aanlei ding tot meerdere activiteiten. Giste ren hebben we nog gemeld hoe in het i weckend de jongens baldadig mei vuur aan het spelen zijn geweest en dat de brandweer onnodig werd gealarmeerd. Ook is dc bende groter geworden, zo dat nu een groep van over de honderd van die bromridders samenschoolt in de Westfrankelandsestraat. En maar schreeuwen en lastig zijn. Het gevolg is dat de bewoners haast hun huizen niet meer uitdurven, bang als ze zijn lastig te worden gevallen. Op de vlucht Maandagavond zijn een Schiedams journalist en een Rotterdamse persfo tograaf, die een kykje kwamen nemen op de vlucht gedreven. Hun auto werd nog achtervolgd door een derllg-tal van dc bromridders en zelfs door een auto. Tot aan het hoofdbureau van politie toe. De politie bood daar hulp en enke le van de achtervolgers hebben een bekeuring gehad. Enkele bewoners van de Westfranke landsestraat worden extra gehinderd. Daar wordt telkens aangebeld en op de buitendeur gebonsd. En maandaga vond laat is er als toppunt van heldhaf tigheid een blik met gele verf over de gevel van een woning uitgesmeerd. De ramen zaten, er dik onder! De politie houdt een oogje in zeil. Tegen jneerdere jongens is al proces verbaal opgemaakt, omdat veel meer niet mogelijk is. De agenten blijven tac tisch optreden en laten zich niet pro voceren. Wat waarschijnlijk wel het verstandigst is, daar de jongens immers op een rel uit zijn. Maar erg lastig zijn. ze wel! SCHIEDAM, woensdag. Het R.K. Toneelgezelschap „Entre Nous" geeft op zaterdagavond 3 oktober in gebouw Ire ne een opvoering van de klucht „Met een beetje fantasie" van Philip King en Falkland L. Cary. De regie berust bij de heer W. A. Boutestein. aanvang uur; na afloop gezellig samenzijn. (Van i i onzer verslaggevers) Geeu dagtaak! VLAARDINGEN, woensdag Het ingebruikneming van de eerste wonin gen in Holy maakt het noodzakelijk de omgeving zo spoedig mogelijk „net jes" te maken.' Binnen afzienbare tijd zal een begin worden gemaakt -met de aanleg van gemeenschappelijke tuinen In het plan hiertoe zijn ook opgenomen drie tegelplaatsjes mei, elk een zand bak en enkele banken. De totale kos ten hiervan bedragen 52.000. B. en W. vragen de raad echter voor de tegel plaatsjes een afzonderlijk krediet van 15,200. beschikbaar te stellen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag, B. W. dragen de raad ter vervulling van de v acature van directeur van de G.G. G.D. voor de heer J. J. K. Bulr- ma. Deze voordracht is opgemaakt In overleg met de geneeskundige inspec- tuer voor de volksgezondheid in Zuid- Holland. De heer Buirma iss inds I960 direc teur van de Dienst voor Gemeentelijke Gezondheidszorg van de Friese ge meente DantumadeeL Hij werd in 1917 in Dordrecht geboren. Na zijn .artsexa men man hij van 1946 tot 1948 de prac- tyk van een zieke collega waar. Daar na kreeg hy de functie van medical officer bij de International Refugee Organisation toen nog een onderafdel ing van de U.N O. Van 1949 tot 1951 werkte hü voor deze prganisatie in de Amerikaanse zone van West-Duitsland. Tot 1960 had hij na de ze t|jd een practijk als huisarts In Heer- hugowaard. ROTTERDAM, dinsdag. Gisteren is men aan de Rijnhaven begonnen het hoogste bedrijfsgebouw van Rotterdam de nieuwe 30.000 tons CO-OP (graansilo boven de begane grond te brengen. Over tien dagen zal het toren gebouw van de silo een hoogte van ruim 46 meter hebben bereikt. Daar boven op komt dan het 17 meter hoge toren huis, dat dus de totale hoogte van het gebouw op 63 meter zal brengen. De CO-OP silo wordt opgetrokken door gebruik te maken van het systeem van de glij-bekisting. De werkvloer, waar het storten van het beton plaats vindt, en de glijdende bekisting die samen, circa 150 ton wegen worden na elke storing hydraulisch omhoog ge drukt. Op deze wijze kan de bouw 4,5 meter per dag vorderen. Tot nu toe werd glij-bekisting alleen toegepast bij de constructie van gladde (ronde of rechte) buitenwanden. By de CO-OP silo wordt voor het eerst van het systeem gebruik gemaakt voor een bouw die mei zijn in- en uitspringende hoeken van de gebruikelijke vorm af wijkt. Daardoor, alsmede door de wijze waarop de draagkolommen in de con structie zijn verwerkt, moesten hier aan de toepassing van de glij-bekisting zeer bijzondere technische eisen worden ge steld. De CO-OP silo komt te rusten op 400 betonnen palen. Bij het aanbrengen van deze fundering is enige vertraging in de bouw ontstaan, doordat eerst circa 700 oude houten funderingspalen uit de grond moesten worden verwijderd en doordat bovendien bij het heien op en kele plaatsen sterke grond verdichtingen werden aangetroffen. Niettemin hoopt men de silo op de daarvoor vastgestelde tijd, dat is in de zomer van 1965, ge reed te hebben. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, dinsdag. Inbrekers braken in de nacht van zaterdag op zon dag in een kantoorpand aan de Wester singel een brandkast open, nadat ze de sleutel in een bureau ad den gevonden. Uit het geldkistje, dat ze in de kast vonden, namen ze een bedrag van 950 gulden mee. Vannacht is ingebroken in een loods van Van Gend en Loos aan de Wilhel- minakade. In bureauladen vond men busjes, waaruit een onbekend klein geldbedrag werd meegenomen. Via een niet afgesloten deur gingen de daders naar de loods. XJit kartonnen dozen sta len ze daar een Philips bandrecorder, een onbekend aantal nylonkousen en doosjes met speelkaarten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag: Door dt gevaarlijke T-kruïsïng van dc Hoog- van Westendorp, Parkweg j straat met de Korte Dom tot een voor- 1 rangs-kruising te maken is een eind DIVERSEN gekomen aan een moeilijke verkeers situatie. Ook al kwamen op dit kruis punt nu niet zo erg veel aanrijdingen voor. uur: Kath. Kring Toneel. Rotterdainsch Paroor-abon- gunnen ons dit telefonisch van maandag tot en met van öelden 17.30.19.30 aur Telefoon 135430 g^Obaees buiten Rotterdam ^'Caam knnnt». Qnz* ni- ^ch wenden tot Plaatselijke agenten. Een „slopbord" (de rode driehoek in een rode cirkel met het woord stop)** geeft aan dat het van de Hoogstraat afkomende eenrichtingsverkeer voor rang moet verlenen aan het drukke verkeer dat zich door de,smalle stra ten met de onoverzichtelijke hoek moet wringen. Het gemene van dit kruispunt was, dat de weggebruikers komende van de Beursbrug en wetende dat de Hoogstraat 's middags en 's avonds is gesloten voor verkeer, er niet op rekent dat er toch auto's (met opheffing) uit die Hoogstraat kunnen komen. We waarschuwen maar, omdat nog vele dit nieuwe stopbord over het hoofd zien. Nu komen b. en w. met een schrij tven aan de Gemeenteraad van 15 sept. waarin wordt medegedeeld „dat het vooralsnog aanbeveling verdient de nieuw te benoemen directeur ïn dienst te doen treden van de S. G. zodat deze directeur zich op de allereerste plaats aan de S. G. gebonden voelt, waardoor de meest gunstige voorwaarden voor de taakvervulling van de S. G. wordt ge boden" en verder „het ligt voorshands niet in ons voornemen een nieuwe amb tenaar v. Culturele Zaken aan te trek ken, voor wie naast een directeur van de S. G. geen volte dagtaak anwezig is". Wel wil het College een oplossing zoals in juni 1. I. ten aanzien van de heer Tfeifer werd getroffen, voor de toe komst niet uitgesloten achten. Het col lege neemt een afwachtende houding aan". Dit betekend dus dat het haastig geformeerde Bureau voor Culturele Za ken weer opgeheven zal worden. Maar op 21 september deelt het be stuur van de S. G. mee dat tot direc teur is benoemd de heer P. v.d. Boom. Doch de heer Van den Boom komt ook van het openbaar onderwijs at net als de heer Pfeifer en zal dus dezelfde be zwaren in verband met zijn pensioen ontmoeten als zijn voorganger. Voor de hand ligt dus dat het bureau voor Cul turele Zaken toch maar weer inge steld moet worden. Zelfs wanneer men er van wil uit gaan dat het Bureau voor Culturele Zaken een wassen neus is, waar het ge meente-bestuur nkt echt behoefte aan heeft, dan is dit toch wel een griezelig spelletje. VLAARDINGEN, woersdag - De le den van de Vlaardingse f.'.icidsrechters Vereniging waren gisteravond in bun clublokaal aan de Hoogstraat Ln groten getale bijeen voor het houden van een contactavond. Eredivisie scheidsrech ters Lou Ravens en Henk v. d. Veer,: (Een bekend Schiedams duo) zouden1 komen vertellen over hun ervaringen in internationale wedstrijden opgedaan. Op het laatste nippertje bleek de heer Lou Ravens verhinderd te zijn ru om dat het niet mogelijk bleek om in korte tyd een andere „scheidsreclitercrack" naar Vlaardingen te krijgen, werd er alleen maar met niet minder animo ge luisterd naar de in Vlaardingen gebo- Henk v. d. Veer, gelijkspel zou uitdraaien. Inderdaad was het zo, zoals de spelers het immers bedoeld hadden. Het publiek nam het echter niet en er ontstond een ware hekseketel in. het stadion. Zelfs de doel palen werden verbrand en de hekken rond het terrein werden volkomen vernield. H.el is de heer Van de Veer nog een raadsel hoe hij er uit ont snapt is, maar een bepaald prettige herinnering heeft hij niet aan dat uit stapje, dat begon met het missen van het vliegtuig. De bijeenkomst dlroeg een bijzonder prettig karakter, ook al l'epen de me ningen over het systeem van grens rechteren soms uiteen. Er blijken name lijk ook grensrechters te z!:n. die met hun vlaggen voor scheidsrechter willen spelen en dat gaat niet. VLAARDINGEN, woensdag In verband met de bouw van de Benelux Tunnel is het pad langs het sportpark „De Vyfsluizen" tussen het park 't Nieuwelant en de Schiedamsedijk tot en m'et 11 december a. s. gesloten ver klaard voor het verkeer met motorrij tuigen, rijwielen, wagens, enz. in heide richtingen. De heer Van de Veer. die in 1952 zijn intrede deed in de K.N V.B. zei, dat een scheidsrechter soms veel geluk inoet hebben oni het vei' te schoppen. Het zat hem kennelijk niet tegen, want 'in 1957 kreeg hij bericht voor een proef jaar wedstrijden te leiden in het betaal de voetbal. Met succes want hij ging er nadien niet meer uit. Natuurlijk was het ook voor hem een grote eer om als grensrechter te wor den aangesteld voor wedstrijden in het buitenland, vooral als cr een vlieg tocht aan verbonden was en dat ge beurde meer dan eer'. Liefst acht maal werd de heer Van de Veer ver kozen om als grensrechter le fungeren tijdens internationale wedstrijden o.a. in Luxemburg. Duitsland, Engeland en in andere landen. Hij mocht dan as sistentie verlenen bij Leo Horn, Joop Martens of bij de Rotterdammer Piet Roomer. De ervaringen tijdens het grensrech teren opgedaan achtte de heer Van de Veer zeer belangrijk. Iedere wedstrijd; heeft een ander karakter en van iedere scheidsrechter kan je wat Ieren, aldus het advies dat de heer Van de Veer liet horen. "Sr zijn altijd dingen. je nooit ver geet en dat is onder meer het tele foontje dat de heer Van e Veer enkele maanden geleden krery om de volgende dag naar Athene te moeten vliegen om daar Joop Martens te assisteren bij de leiding van de wedstrijd om de Griekse beker tussen Olympiatcs en Pathanaikos. Het was de derde wed strijd tussen beide teams en iedereen had voorspeld, dat de uitslag op een (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. B \v stellen de raad voor ook de gemeen te-ambtenaren een uitkering Ineens te geven. Deze uitkering dient als com pensatie voor de achterstand die het personeel ten opzichte van de werkne mers in het bedrijfsleven opliepen. De gemeente volgt hiermee dc minister van Binnenlandse Zaken, die een zelfde uit kering eerder deze maand aan de rijks ambtenaren toezegde. Het gemeentepersoneel heeft dit jaar al een loonsverhoging van 10"/<> ge had. Bij nacalculatie is gebleken d3t dit l3,8°/o had moeten zijn. De suppletie van 3,5% zal ineens worden uitgekeerd. Hiermee gaat voor Vlaardingen. een be drag van 250.000 gemoeid. B w ver wachten dat deze uitgave door een ver hoging van de uitkering uit het gemeen tefonds 2al worden gedekt. VLAARDINGEN, woensdag Op de Schiedamseweg reed maandagmiddag de 33-jarige metselaar J. R. J. met zyn bromfiets tegen de achterzijde van een geparkeerd staande personenauto op J, kwam a .n en moest met een beenfractuur naar het Holy-zlekehhuis worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, woensdag. Zestig N.V.V, hebben gisteren in het Volksge- ledcn van de Vrouwenbond van het bouw het winterzeisoen geopend. Voor naamste onderdeel van bet morgenpro gramma was de lezing die mej. J. Zwa- nepol. secretaresse van het Centraal Bestuur, over de kinderpolitie hield. Mej. Z%vanepol is in Assen nauw by dit werk betrokken geweest De middag werd gevuld door muziek en voordracht. De 15-jarige Gerda Dob- belstein zorgde met pianospel voor de muziek. Mevrouw A. Slootweg, tweede voorzitster van het Centraal Bestuur, droeg voor uit het werk van Simon Car- miggelt en Annie M. G. Schmidt. In oktober begint het feitelijke win terseizoen. Eerste opgave is de bazaar op 6 en 7 november tot een goed einde te brengen. Alle leden zullen zo veel mo gelijk aan het welslagen meewerken. Van twee spoorwegwagons aan de Wilhelminakade werden de sloten ver broken. De buit werd aangevuld met 18 transistorradio's en vier draagbare bandrecorders, alle van het merk Phi lips. De politie heeft met speurhonden naar de daders gezocht, echter zonder resultaat. SCHEID AM, woensdag. Gusto's Muziekvereniging viert het elfde lus- strum. behalve met een receptie op za terdag 26 september in Maison West huis, ook met een feestavond op zater dag 3 oktober in de Rivièrahal in Rot terdam. Het muziekkorps zal voor de pauze onder leiding van dirigent B. Boerman een concert geven, terwijl daarna oner leiding van André Meurs een variété-programma wordt gegeven. Tot slot een bal tot 2 uur. HOEK VAN HOLLAND, dinsdag De a-jarige A. H. V. uit 's-Gravenzande viel bij het spelen op het schoolplein van de openbare lagere school met zijn rechterarm door een ruit. Hij kreeg een diepe vleeswond en een slagader lijke bloeding. De hoofdonderwijzer, de heer A. den Hertog verleende direct eerste hulp. In een Haags ziekenhuis is de jongen verder behandeld. dond. 2-8 zat.nacht 12 uur vnjd., zat. 2. 9.15 zond. zo., mat. 2. 4.15 wo. mal. Hoe een eerlijke liefde kansloos was legen een liefde waarvoor betaald werd, JEAN-PAUL BELMONDO en CLAUDIA CAKDINALE HUIS DER ONTUCHT city 18 jaar Het machtige drama van een handvol helden, die het noodlot tarten. Een donderend epos van moed, durf en overwinning. JOHN WAYNE en ANTHONY QUINN DE VAL VAN BATAAN 14 jaar Een felle strijd in de arena tegen de gladiatoren. DAN VADIS en ALAN STEEL URSUS EN DE GLADIATOREN Personeel gevraagd HOGE BIJVERDIENSTE. Net persoon gevraagd. In bezit van brommer, voor bezorging, pim. 15 uur per week. R.a.i.e. Leeskring, Berkelselaan 52. Rotterdam. Tel. BO430. Fotografie ROLFILMS VERGETEN?? De automaat staat voor u klaar Alle soorten films. Foto K. van Vu uren. Hoogstraat 106. Voor PASFOTO naar K. van Vuuren, Hoogstraat ICB, Telet. 68720. in é'n dag gereed.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1964 | | pagina 1