gaan zingen Véél rook, weinig vlammen bij brand timmerfabriek mwz SCHIEDAM OBK-uitvoering met nieuw Jeugdorkest K Initiatief van Orpheus Belangstelling was enorm Aan Oude Sluis De bevolking groeit maar langzaam Brandweer kon het uitslaan voorkomen Reisbureau „Schiedam" geopend Koeriersters Geen plan voor i" jubileumfeest Huldiging van de WF-jubilarissen Burgerlijke Stand Gaan krant onhangen? Show van NLS Coöp. DES geeft reisvoorlichting JT Ligthart volgt B. G. Hoogendam op palissander eetkamers In 1964:588 personen Auto bij botsing in brand Opening van café op zondag voor de Hoge Raad T elef ooncentrale Hoogvliet is uitgebreid Chr. Herter niet naar Rotterdam Duizend bewoners van wijk Holy VLOTTE JONGEMAN verkoper donderdag 4 februari 1965 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. -^ On geveer negentig niet-meer-zo-jeug- dige-personen zitten in een boven zaal van gebouw Arcade. Op de in een grote halve cirkel geplaatste stoelen, aan de buitenkant, een rand van mannenhoofden. Kalende kruinen in een krans van grijs of wit haar; enige oprecht-kale schedels. Binnenin twee rijen van dameshoofden. Het merendeel grijzend, maar toch ook veel don kerblond en bruin. In het centrum, achter een evenmin jeugdige piano mevrouw Kockx, leidster, dili gente en tevens pianiste-begeleid ster. Merkwaardig jeugdig en vitaal voor haar zeventig jaar. Dit is het „Senectute"-koor in oprich ting van het Kon. Schiedams Man nenkoor „Orpheus". Dan wordt ge zongen „Domine salvam vac regl- Met aandacht luistert het Senectute- nam nostram". Het zwelt aan tot koor in 0Pr'chting naar de aanwljzlgln- een stevige massa geluid. Vergeet flen v*n-mevrouw Kockx. het maar om dit een „bejaarden"- koor te noemen. Het zijn mensen rond en vaak zelfs ver over de „AOW-gerechtigde leeftijd", die zich nog met jong vuur wijden aan M de zangkunst. to een hoek staan, lichtelijk ont hutst maar verder zéér tevreden de heren P. Smit en J. de Koster, voor zitter en secretaris van Orpheus dit al les aan te zien en aan te horen. Het vol gend jaar honderd jaar oude Orpheus heeft kennélijk wéér eens in de roos ge schoten. „Oud van dagen, jong van da den!" is hun leus en die klopt wel. Naast het oer-oude mannenkoor een bloeiend jongenskoor van enkele jaren oud. Vorig jaar een zeer enthousiast en snel populair geworden „Tiener-koor" en nu, als jongste spruit dit „Senec tute"- of bejaarden-koor. Niet verwacht „Gonst, voor deze eerste kennisma- kings-ralddag, voor deze auditie, had den we gerekend op een dertig of veer- MEVROUW KOCKX ii* mensen. Dit hadden we nooit ver- ...vierde bejaardenkoor. wacht" vertrouwt een breedlachende .voorzitter Smit ons toe. En hö kwam dirigeerstokje vervangen door de ge weer aanslepen met een stoel voor een balde vuist. Zó moet het. door het trappen klimmen nog nahij gende laatkomer. Goed, het zijn niet allemaal Schie dammers. Er zijn een twintigtal Vlaar- dtogers en ook een aantal Rotterdam mers onder, leden van de in die Maas steden al langer bestaande U.V.V.-be- jaardenkoren, die overigens óók ge leid worden door mevrouw Kockx. „Wij komen hier om kennis te maken met het Sehledamse koor en om het een steun te geven. Later komen we hier wel met ons eigen koor een uitvoering geven", vertelde ons een Vlaardinger. t2elf op rijpe leeftijd gekomen, wijst hij met trots op zijn koorgenoot P. van Wijk, tachtig jaar oud en hoefsmid ge weest in Rotterdam, die geregeld in Vlaardingen meedoet en er nu niet tegenop heeft gezien om in Schiedam zijn tenor-partijtje mee te zingen. Het koor volgt, vrij gedisciplineerd de aanwijzingen. Het is duidelijk, er zitten veel zangers en zangeressen on der die vaker in koren hebben meege daan. Ook bij Orpheusl „De tenoren zijn slordig, ik wil ze alleen horen". Dat gebeurt. De stem van mevr. Kockx klinkt er krachtig bovenuit. Daarna de alten. „Niet fluisteren, dames!" Alle stemsoorten krijgen een beurt. „Zijn jullie nog niet moe? Zing maar niet te hard, dan raak je niet zo gauw ver moeid." „Volgende week doen we ademha ling en mond-oefeningen" belooft me vrouw Kockx. „Ik zal dan meer mu ziek meenemen, maar ik had niet ge rekend op zoveel meezingenden!" Het sterke senioren-orkest, vijftig mu zikanten sterk, waaronder ook de leden van het vorige jeugd-orkest kwam met de pittige mars On the Square, een goed gespeelde Slavische Rapsodie van Frie- Volgende week is dus woensdag- deman, de bekende Marche aux Flam- middag 10 februari om 2 uur in ge- i beau van Meyerbeer met het machtige bouw Arcade. Dan wordt htef Senectute- j slot, de bekende wals l'Estudiantina van koor officieel opgericht, ddHeden Inge-1 Waldteufel en de Sémiramis-ouverture Geen bejaarden! Zuilen deze Vlaardingers en Rotter dammers gaan afvallen? Mogelijk, maar misschien ook niet. ZU zaten zo ceuoegelijk mee te zingen, dat zfj mis schien in Schiedam blijven zingen, voor dc gezelligheid. „Geen bezwaar", vindt de heer Smit, „maar er zijn ook veel aanvragen van Schiedammers". Het voortbestaan van dit Senectute-boor lijkt dus wel verzekerd. De heer Smit moet nog wennen aan zijn nieuwste leden. Als hij in zijn hartelijk welkomstwoord wil spreken van „bejaarden-koor", wordt hij prompt en stevig op de vingers ge tikt. „Nu ja, koor van mensen die liever niet 's avonds over straat gaan om te zingen en nu maar 's middags bij ons komen", vervangt hij snel. Verder is hij blij dat er zoveel man nen aanwezig zijn, want gemengde koren kampen nog als eens met een gebrek aan tenoren en bassen en dat maakt een koor onevenwichtig. Oprichting Verschillende zaken worden méteen vutgesteld, hoewel het gisteren een terstc kennismaking was en de offi ciële oprichting pae volgende week zal Plaatshebben. Ook op woensdag. De meerderheid geeft de voorkeur aan die dag en dat komt ook beter uit voor de exploitant van Arcade. Volgende week een voorlopig bestuur worden ge formeerd. Want Orpheus wil graag de wreiykse leiding overdragen aan een «Wn bestuur. „Wjj moeten nog wer ken voor de kost, liet u". De 78-jarige heer Schoei, oud-voor zitter van het Politie Muziek Gezel- schap biedt aan de ledenregistratie te voeren. De contributie wordt op één kwartje gesteld, wat iedereen goed vindt. Wel zal getracht worden, om voortaan de benedenzaal van. Arcade krijgen. Dat bespaart het moeizame «■appenklimmen. Adem eronder Dan krijgt mevr. Kockx de leiding. Een .merkwaardige figuur. Met haar «veutlg jaar studeert ze voor haar doctoraal muziek, volgt een dirigenten- opjelding aan het Rotterdanwe.tswuer- VMorium en heeft dan nog tijd ojn drie, Da vier bejaardenkoren te leideit. En krachtig. 2e selecteert direct naar de 'stem den. „Bent u een tenor? Dan moét.u daar gaan zitten. De; alten hier graag. Dan deelt ze muziek uit. Dé. Domine Balvan vac van Michael Haydn. „Het niet dat het Luthn .is, dat leer ik SCHIEDAM, donderdag. Het Har monie-orkest „Oefening Baart Kunst", dat op 9 maart a.s. 65 jaar bestaat, heeft gisteravond tijdens de jaarlijkse uitvoe ring in het Passagetheater laten merken, ondanks de leeftijd, nog niet aan het pensioen toe te zijn. Onder leiding van dirigent J. Schilt werd 'n populair pro gramma ten beste gegeven, terwijl ook de drumband o.Lv. de heer A. v.d. Sluis zich deed horen. Speciale aandacht kreeg toch wel het pasgevormde Jeugdorkest, bestaande uit een twintigtal jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar. De voorzitter van OBK, de heer van Krogtcn vroeg in zijn ope ningswoord om clementie voor het op treden, want de kinderen zijn nog maar kort in opleiding en hebben eerst acht weken geleden de beschikking gekregen over de nieuwe instrumenten. Het viel best mee. Onder leiding van Cor Over- dijk werden een speelliedje, een ronde dans, De Klokken, een ouverture en een geestelijk lied ten gehoren gebracht. Het was zeker niet volmaakt, maar het klonk aardig. (Advertenties LM.) schreven, een bestuur gevormd. En mogelijk nog méér léden welkom ge heten. Dat kan dan. IN RIVIERAHAL SCHIEDAM, donderdag. Aan 178 werknemers van de Dok- en Werf Mij Wilton-Fijenoord, die in 1964 Kun 40- of 25-jarlg dienst jubileum, hébben gevierd, zal het vererend getuigschrift van de Ned. Mij voor Nijverheid en Handel worden aangeboden tijdens een massabijeenkomst in de.Rivièrahal.van Diergaarde Blijdorp, op zaterdagmor gen 6 februari, aanvang 10.30 uur. De uitreiking wordt feestelijk aangekleed met een cabaretprogramma van Peter Piekos, de Selvera's, enz., en gevolgd door een lunch. SCHIEDAM ^Geboren: Leonie P. I. d. v. A. H. Osterholt en J. P. Koors. Sylvia d.-y. J. H. Boshoven en A. H. G. Roelse Jan H. H. z. v. J. Kruinea en>D. A. Gouda. Ingrid C. J. d. v. A. Snoep en E. P. M. Sebel. Caroline L V. B. Kersaen en J.M. Heesbeen. Overleden: K, P. van Dam, 78 jr. APOTHEEKDIENSTEN Apotheek Jansen, Swammerdamsm- gel 41. BIOSCOPEN Passage: 14 en 20 uur' „Muiterij op de Bounty". Monopole: 14 en 20 uur „Mr. Sar donic". - DIVERSEN Musis Sacrum: 20 uur- Pers. Ver, Wilton-F. Journaal. Irene:,20 üür Tech. Kappersbond. Blj- eenkomat^A Chr. Soc. Belangen: ,20 uur Werkende Jeugd Bijeenkomst^"'' - -W"; Mie wel." Mevr: Koda geeft de ver- wiing „De heer zegerie onze) vorstin ,ea ZÜ doet de uitspraak voor. „Nu al lemaal zingen". Ze zit op een onge makkelijk hoge kruk achter de piano. nO, wat is deze valsl" Ze zingt voor. Oen volgt het koor. „Flink de adem er «ider zetten!" Het potlood wordt als Het Rotterdamsch Parool-abonnees kunnen onB dit telefonisch meiden van maandag t/ra zaterdag van 17J0-19J® uur Telefoon 135430 Abonnees buiten R'dun-Schiedam kunnen zich wenden tot onze plaatselijke agenten. van Rossini met de sterke hoorn-partij. Tot slot nog moderne swingmuziek in de Brassband Boogie en de finale met de in keurige uniformen gestoken drum band. De zaal dreunde er van! Na de pauze een zeer gewaardeerd op- treden van het omvangrijke, 100 man tellende Jeugd-orkest ,Na Lang Streven' uit Klaaswaal, dat geleid wordt door de oud-dirigent 'van OBK Dick Koster en dat al een grote bekendheid heeft ge kregen. NLS bracht een muzikale show met als leidraad een tocht van Jan Klaa- sen en Katrijn door de wereld, waarbij de velé gespecialiseerde orkestjes een kans Jcregen. In toepasselijkékledij werd muziek gebracht uit China en Spanje, een cowboy-bandje deed zich horen en ook een Kozakken-nummer. Verder nog accordeonnummers en *n voortreffelijk dans-bandje. Het werd leuk gespeeld en aantrekkelijk gebracht. .Het staande ap- ilaus van de verrukte ÖBK'ers was ze- ter verdiend. Wat het aanstaande lustram betreft, heeft men b0 OBK nog geen beslissing genomen of dit jubileum ook gevierd zal ■worden. Het bestuur geeft er eigenlijk wel de voorkeur aan om het geld, anders nodig voor het feest en de obligate re ceptie, te bestemmen voor het aanschaf fen van instrumenten, waar het orkest eigenlijk meer mee gebaat is. SCHIEDAM, donderdag. De Coöp. Verbruiksver. „Door Eendracht Ster ker" organiseert op maandag 8 februari in gebouw Irene een voorlichtingsavond. Het gaat om de buitenlandse reizen die de Coöp-Nederland de leden als nieuw ste attractie gaat bieden. Op deze avond zal een toelichting worden gegeven, ter wijl ook reisfilms over Israël en Grie kenland worden getoond. Ki-,; (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag De h«nr;B. G. Hoogendam te Schiedam is wegéns het bereiken van een hoge leef- W4fifMtr«dra «t» .oomltter van het Barg.t«iliutstrad< In rtn pUate ls tot vogriitter,benoemd de heer J. Ufthart e vacatu^ih het dage lijks besmur ls voorzien aldoor de be noeming vah 4,9 heer UI J. van Adrig- hem te Brielle; terwiiJt#, heer. J. V. Schuddebeurs te Brlelle.door de Ka mer van Koophandel is benoemd als lid van het algemeen bestuur. 1 bureau van de districtscommissaris ia gevestigd te Vlaardingen, Anthonie Knottenbeltsingel 28, telefoon 01898— 3183. vindt U bij broersvest 64-66 Schiedam SCHIEDAM, dinsdag. De bevol king van de stad Schiedam is in het jaar 1964 niet hard gegroeid. De totale toename in één jaar tijd ls maac 588 inwoners geweest of 0,72 procent. Schie dam had op 31 december in totaal 81.956 inwoners. In dit tempo voort gaande zal Schiedam rond 1980 nooit de 110.000 inwoners balen, zoals ge pland. In vier jaar tijd nog géén twee duizend inwoners. Er werden in dat jaar 1.527 kinderen geboren, waarvan 33 z.g. „onwettig". Méér jongens dan meisjes, n.l. 808 tegen 719. Doch daar er ook meer man nen dan vrouwen overleden, 374 tegen 241, totaal 615, is in het geboorte-over schot van 912 (of 18,7 promille) hét aan deel van de vrouwen groter dan van de mannen: 478 tegen 434. Toch is het na de oorlog zo grote „vrouwenoverschot" in 1904 weer met 68 afgenomen tot 502 vrouwen. Dat komt door het vestigingsover schot dat overigens in 1964 weer stevig negatief is geweest, n.l, 324, Er ver trokken in totaal 3.749 Schiedammers, waarvan 1.973 mannen en 1.776 vrou wen. Er kwamen van elders 3.425 perso nen voor terug en wel 1.867 mannen en 1.558 vrouwen. Er vertrokken dus meer vrouwen dan mannen. Vlaardingen bleek weer een sterke trekpleister te zijn voor Schiedammers, maar ook het groeiende Maassluis bleek aantrekkelijk voor tientallen Schiedammers, Trouwens, bij alle ge specificeerde bestemmingen in het sta tistische jaaroverzicht van de gemeente Schiedam was de wegtrek sterker dan de toevoer. Met uitzondering dan van Rotterdam, dat 300 inwoners aan Schie dam moest afstaan en in mindere mate Den Haag en Delft. Ook uit het buiten land kwamen velen zich in onze stad vestigen. In 1964 wérden 733 huwelijken in Schiedam gesloten, waarvan 398 tussen Schiedammers onderling. 53 huwelijken werden weer ontbonden. Slechts 108 van de jonge paren konden in een eigen woning trekken. Er is vorig jaar druk verhuisd in de stad. Er waren In totaal, 4.013 personen bij betrokken, waaronder L130 gezin nen en 728 alleenstaanden. ROTTERDAM, rwoensdag Aan de technische hogeschool te Delft zijn ge slaagd Voor net examen kandidaats elektrotechnisch ingénieur: de heren: L. F, Hazelzetj N, rf. Kaalus, P. de PIJ per uit Rotterdam.'^'v Voor het examen elektrotechnisch ingenieur: de heren T. den Dunnen en T. J. Schep uit Rotterdam en de heer W. P. Wapenaar uit Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Over het stadscentrum van Schie dam hing gisteravond rond tien uur een dichte, verstikkende rook, die ook in een groot deel van de siad merkbaar en vooral ruikbaar was. Deze rook werd veroorzaakt door de brand, die omstreeks kwart over negen uitgebroken is in het oude, vier verdiepingen ho ge pand aan de Oude Sluis I, waar in de houtzagerij en de fabriek van winkelbetimmeringen van de beer B. van Seters is gevestigd, maar waarin ook de firma Loendersloot een grote part(j kasten heeft opge slagen. Maar afgezien van de alar merende rook was het een weinig spectaculaire brand, daar de Schie dam se brandweer het uitslaan van de brand heeft weten te voorko men, Slechts aan de moeiljjk-be- reikbare achterzijde van het oude pand, sloegen de vlammen nu en dan hoven het dak uit. De boven in het gebouw wonende familie Loke, met acht kinderen, waar onder een baby van acht maanden, heeft gewaarschuwd door de rook, de woning tijdig kunnen verlaten, met achterlating van de inboedel echter. De familie vond tijdelijk onderdak bij vrienden en familie in de buurt. De oorzaak is nog onbekend, maar verteld wordt dat er kortgeleden een nieuwe heteluchtkachel in het bedrijfs pand is geïnstalleerd. Ook wordt opge geven dat er voor ruim honderdduizend gulden aan materiaal was opgeslagen; het was niet te zeggen hoeveel daar van over is. Een voorbijganger, die rook zag ko men uit de kieren en naden van het oude gebouw, waarschuwde het eerst de brandweer. Ook de bekende glaze nier Frits Henderickx, die in zijn werk plaats, een paar huizen verder, nog aan de arbeid was, waarschuwde de brandweer. Groot materiaal Dit was onder leiding van hoofd- brandmeester J. Keuzenkamp spoedig aanwezig met de nevelspuit. De dear van het bedrijf moest opengebroken worden waarna de brandwachten, voorzien van rookmaskers, in de steeds dikker wordende stinkende rook doken voor de eerste ingreep met de hoge- druk spuiten. Spoedig daarop arriveer de meer materiaal, waarbij het blus water verkregen werd uit een dode arm van de Schie. Ook de gloednieuwe, bijna geheel automatische Magirus- ladder van de Sehledamse brandweer werd ingezet, eerst om door de ramen van de bovenetages en later om via het dak water te geven. Door belendende panden werden ook vele slangen ge legd om het vuur van de achterzijde aan te pakken. Tegen elf uur was men het vuur meester. Het talrijke publiek, aangetrokken door de dikke rook, heeft niet zo heel veel gezien van de brand. Een mooi succes voor de brandweer: van de bovenwoning van de familie Loke blijkt later niets beschadigd te zijn! Zelfs geen waterschade. Met gedeeltelijk nieuw materiaal bestreed de Sehledamse brandweer de brand aan de Oude Sluis 1 ROTTERDAM, woensdag Door het niet opvolgen van de voorrangsregels vond er gisteravond een botsing plaats op het kruispunt OostzeedUk-WUIem Ruyslaan tussen een vrachtauto met aanhangwagen en een bestelauto, be stuurd door de 25-jarige C. A van To ledo uit de Elisabethstraat. Door de hevige botsing werd zijn vrouw, de 24-jarige P. v.d. Cingel uit de wagen geslingerd. Zij kwam onder het voertuig terecht, dat in brand raakte. De vrouw werd door twee korporaals van de Van Ghentkazeme onder de brandende wagen vandaan getrokken. De heer v. Toledo kreeg een wondb o- van het rechteroog. Zijn vrouw, die ze- vn maanden zwanger is, liep verwon dingen op aan de benen en klaagde over hoofdpijn. Het echtpaar is naar het Dijkzlgtzlekenhuis gebracht en kon na behandeld te zijn, naar huis worden vervoerd. De bestelwagen moest wor den weggesleept, Adviseur, géén operator SCHIEDAM, donderdag. Hét nieu we Reisbureau „Schiedam" N.V„ geves tigd aan de Rolterdamsedijk 401, is gis teren officieel geopend. liet was al eer der in werking, maar aangezien er aan de inrichting vau het bureau nog het een en ander ontbrak, is de officiële opening aangehouden. Er zijn. in Schiedam nog andere reis bureaus, maar directeur A. A. den But ter heeft ons uitgelegd dat zijn Reisbu reau „Schiedam" ènders werkt. De ove- rigje bureaus namelijk organiseren zelf reizen die dan„verkocht" worden aan het geïnteresseerde publiek, „Schiedam" daarentegen heeft de vertegenwoordi ging gekregen van een groot aantal reis bureaus, die volledig zijn erkend door de Nederlanse Reiskamer. „Wij treden niet zelf op als „tour operators", maar bieden de reislustigen een grote keus uit door anderen georga niseerde reizen en tochten. Ik zit echter al tien jaar in het vak en weet dus wel wat er zo te koop is op het gebied van reizen. De klanten hebben uiteindelijk de vrije keus, maar wij adviseren hun wel, welke reizen dé beste zijn. Bij het ene reisbureau is bijvoorbeeld een toer n&ar Joegoslavië uitstekend verzorgd, maar een ander is beter 'ingericht voor Majorca. Wij kunnen zo neutraal blijven en toch het publiek helpen aan de best mogelijke vakantietochten. Per touring car, maar ook per trein of per vliegtuig. Zo'n grote keus heeft het Schiedamse publiek in eigen stad nog nooit gehad;" vindt de heer Den Butter. Wat zal dit jaar het meest in trek zijn? „Je weet dat nooit precies van te voren," zegt de heer Den Butter. „Ik denk dat ook dit jaar de vliegtochten naar Spanje met uitwijk naar Majorca (al enkele jaren zéér in trek) ook nu nog aan de top zullen gaan. Maar Joegosla vië zal van de tweede plaats verdreven worden door Griekenland. Daarnaast zijn en blijven steeds populair Oosten rijk, Zwitserland en ook nog wel Italië, hoewel dat laatste land niet meer zó „in" is. (Van onze'Haagse redactie) DEN HAAG, woensdag De pro cureur-generaal bij de Hoge Raad heeft gistermorgen geconcludeerd tot vernie tiging van het vonnis van de Rotter damse rechtbank waarbij de 59-jarige caféhouder A. Huijer te Sommelsdijk vim rechtsvervolging werd ontslagen; Deze had op zondag 1 december 1963 zijn café 's middags en 's avonds ge opend ln strijd met de plaatselijke po litieverordening. De kantonrechter veroordeelde hem hiervoor tot elf gulden boete of twee da gen hechtenis voorwaardelijk. In hoger beroep kwam de rechtbank te Rotter dam in haar vonnis van 13 november tot ontslag van rechtsvervolging. De procureur-generaal concludeerde gistermorgen voorts tot verwijzing van deze zaak naar het gerechtshof waaron der Sommelsdijk ressorteert. DEN HAAG, woensdag Beroepen is tot predikant voor bijzondere werk zaamheden jeugdprejllkant)G. Allers, predikant voor bijzondere werkzaam heden (directeur buurt- en jeugdcen trum Bos en Lommer) te Amsterdam. De heer Allers is in de Hervormde kerk beroepen ln de onlangs ontstane vacature-I. Kandel. HOOGVLIET, woensdag. De wijk- centrale Hoogvliet van het telefoonnet Rotterdam is gisteren uitgebreid met 2000 nummers. De lótaJe capaciteit - van deze centrale ls daardoor op 6000 telefoonnummers gekomen. Door deze uitbreiding hebben nu circa 600 aan vragers een aansluiting gekregen. In de loop van deze maand zullen vermoede lijk nog 250 adspirant-abonnees gehol pen kunnen worden. v De overige wachtenden ln het gebied Hoogvliet (circa 300 aanvragen) zullen nog even geduld moeten heben, omdat hiervoor een omvangrijk kabelwerk no dig is, De werkzaamheden zijn echter reeds begonnen en zullen naar ver wachting gedurende de eerste helft van dit jaar gereed komen. De wijkcentrale Hoogvliet'staat aan de Middenbaan en is geschikt voor ma ximaal 20.000 aansluitingen. Om de laat ste groep aanvragers te kunnen helpen moet een twee kilometer lange voedings kabel worden aangelegd van dit .ge bouwtje naar de Meeuwenplaat-Zalm- plaat. De kabel, die geschikt is voor 900 aansluitingen wordt momenteel aan de grond toevertrouwd. Omdat in de nieuwe huizen de leidin gen tijdens de bouw reeds zijn aange bracht, is na het aanleggen vam de kabel het telefoonleed gauw geleden. Omstreeks juni hoopt men alle Hoog- vlietse aanvragers van een telefoonaan sluiting te hebben voorzien. DEN HAAG, woensdag (ANP) De voorzitter van de Amerikaanse delega tie bij de onderhandelingen over de Kennedy-ronde te Genève, de heer Christian A, Herier, zal tegen de aan vankelijke bedoeling in niet spreken op een gemeenschappelijke lunchbijeen- komst te Rotterdam van de Ameri kaanse Kamer van Koophandel en de Amerikaanse vereniging in Nederland. Op medisch advies moest de heer Her ter afzien van zijn toespraak op de bij eenkomst die vrijdag zou worden ge houden. In antwoord op een vraag heeft een woordvoerder van de Ajne- rikaanse ambassade in- Den Haag ge zegd dat de heer Herter kou heeft ge vat en zich moet ontzien. (Van een onzer verslaggever*) VLAARDINGEN, woensdag Uit de verdeling naar wijken, blijkt dat cr per 1 januari 1965 al nagenoeg duizend per sonen in de nieuwe wijk Holy woonden. De verdeling van de 72.905 inwoners naar wijken luidt (met tussen haakjes het aantal gezinshoofden)Centrum 10719 (2747); Vettenoordsepolder 9390 (2419); Oostwijk 9090 (2258); Indische wijk 6290 (1553); Babberspolder 15016 (4072); Vlaard.Ambacht 5325 (1376); Westwijk 16093 (4313); Holywijk 682 (251). Het aantal alleenstaanden bedroeg 2.258 personen. VLAARDINGEN, donderdag De heer J. Zonne, die zeer onlangs af scheid nam als directeur van de Twentsche Bank, begon zijn loopbaan In de' bankwereld in 1919 bij Stahlie, Moerman Co, kassiers en commis sionairs'in effecten te Vlaardingen. In ons verslag van de receptie was deze naam heel onvolledig vermeld. Door het principe het belang van de klant voorop te stellen, groeien wij tegen de verdrukking in. Dit doet ons uitzien naar een circa 18 jaar die ons kleine team kan komen versterken en opge leid wil worden als Ons huishoudelijk art. vak met koelkasten, stofzuigers, wasma chines enz. waarmede te zijner tijd uw kennis verrijkt is, brengt steeds nieuwe artikelen die de verkoop altijd interessant en levendig houden. Het salaris én wat wij verder u in het vooruitzicht stellen1kpmt u daar persoonlijk over praten. FA. PADMOS, MGR. NOLENSLAAN 510, TELEFOON 261499, ^CHfEDAM Personeel gevraagd Voor' spoedige Indiensttreding lef tijd v.a. 15 Jaar. Aanmel den: De Schiedammer, Lange Kleding Laat uw ia pon pasklaar maken ƒ5.80, Modebladen ter Inzage. E.V.A.S., Broersveld 25. AU» inlichtingen: tel. 281184. RUb Foto - Film. ROLFILMS VERGETEN? VDe automaat staat1 voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren. Hoogstraat 108. R19 Fajfpto's klaar terwijl u wacht. Foto van Vuuren. Hoogstr. 106, Schiedam. Tel, 266720. Let op juiste adres.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1965 | | pagina 2