Gemeenteraad zet door - 'WKmSÈfëmtfëmÊi AANTAL DONORS WORDT TE KLEIN 4P X98 ft er: 4I iÉ m 98 Complex begin november voltooid Steimnormen aanpassen aan hoger RET-tarief Raad akkoord met stichting zwembad op Heyplaat Beatrixhaven maandag in gebruik van Andel Man stal door spilzucht van echtgenote Pw T" ROTTERDAM RIJNMOND WETHOUDER R. IANGERAK: Als G.S. gratis leermiddelen niet urgent vinden moeten ze dat maar aantonen WETHOUDER: Benoemingen prijzen-slag Meerderheid is tegen intrekken vroeger besluit Niet failliet Scherpe reactie Na negen jaar praten TEKENING IN BOUW SCHOLEN COMPLEX ■b' Jl l ju wËSÊÊ&mSÊMÊÊm&m Alexanderstad krijgt in mei 1967 station prijzen-slag N.V. Noordzee Veerdiensten Bromfietser (50) botste op auto prijzen-slag Steeds meer bloedtransfusie Meer bedden prijzen-slag Ander leven Heling voo'i M'f if u E j. joagina 4 - vrijdag 22 oktobejr 1965 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. „Btf de vaststelling van de nieuwe steunnormcn volgens de Bij standswet zal rekening worden gehouden met de per X december ns. in te voeren verhoging van de RET-tarieven." Dit verklaarde de wethouder van openbare nutsbedrijven, de heer B. W. Jettinghoff gistermiddag In de ge meenteraad toen er het Voorstel geen spec laai bejaardentarief in ie stellen aan de orde was. De wethouder zei, dat te zijner tijd, als de metro klaar Is, de RET-tarie ven opnieuw worden bezien, Echter ia er vooralsnog onvoldoende aanlei ding om een bejaarden tarief in te voe ren ondanks tegenstand van de PSP en de CPN, in totaal vier stemmen. De heer Jettinghoff zei: „Een ge reduceerd tarief buiten de spitsuren voor bejaarden levert verlies op voor de RET, aangezien er geen verhoging van het passagiersaanbod door wordt verwacht Hij vond de gedachte op zich niet onsympathiek. iZonder hoofdelijke stemming ging de raad akkoord. Voorts werd op dezelf de wijze besloten de geldigheidsduur van de weektoonkaart in de namiddag uren te verlengen tot 19 uur. 'Met zeven stemmen tegen (drie van de PSP, drie van de WD en die van een lid van PvdA-fractie) is de ge meenteraad gisteren akkoord gegaan j ihet het voorstel per 1 januari 1966 toe treden tot het Instituut Ziektekos tenvergoeding Ambtenaren (IZA) voor de regeling van de geneeskundige ver zorging van het gemeentepersoneel. -ROTTERDAM, vrtfdii* —De gemeente raad benoemden gisteren tot: Itrwtr bi veste dienst in een niet volledige betrekking in de Duitse teel en letterkunde aan het ZraajiUaaae Gymnasium de heer W. I A. ven der Harst: leraar in tydelljlce dienst in de Neder landse taai aan de Nlootea* Wttsezischooi de heer F. Berganm; leraar ln tijdelijke dienst to het afschrij- I ven en de vaktheorie aan de gemeentelijke I avohdnOverheidSKfcoot voor Jongen» de heer I W. Noortandera, 'looM van de openbare „Ir S» Caland- loot voor uao" de heer H. Oosterloo, j4W ven de krlngraad ven de keuringekring Wtettod de heer A. Lenw -lit (Advertentie IJM.) najaar 1965 Uat U toch niet op sung jagen door tl die pessimisten» met hun krantenberichten over verhoog de textiel prijzen... maar geniet van Uw salaris door het uit te geven! Door Iets gezelligs en luxe te kopen, zoals een wollen auto- plaid, die In de auto tegenwoor dig niet meer weg te denken Is. Een partijkaap, ter gelegen heid van de Prijzenslag... dus eigenlijk dubbel voordeel voor hen, die er 't eerst bij zijn. Extra grote maat* wollen autoptaids 140 x 170 cm. van 13.50, ln frappant mooie schotse ruiten, plaids, die een sfeer van luxe aan Uw autolnterleur ver lenen- morgen voor nog géén zes gulden. 140x170 Morgen/om 9 uur begint de verkoop... voor iedere rotter» damse wagen «en wollen plaid... 140 x 170 cm groot, In leuke schotse ruiten, voor CUn Ut. of ithrift, tat. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Met 29 stemmen vóór en 12 stemmen tegen heeft de gemeenteraad zieh gistermiddag achter het stand punt van het college van b. en w. geschaard, dat het op 15 april jl. genomen besluit boeken en leer middelen aan leerlingen van scho len voortgezet onderwijs, niet moet worden ingetrokken. Deze suggestie was namelijk gedaan door het college van Gedeputeer de Staten, in verband met de pre caire financiële toestand van Rot terdam. Ia een brief van 26 mei JI, hebben OS te kennen gegeven dat het raads besluit bU hen ernstige bedenkingen ontmoet. Degenen die gisteren de mening van (het merendeel van) het college van b. en w, deelden, waren de socialisten, de rooms-katholleken, de PSP en de CPN. Tegen waren, uiteraard, de AR, CHU, SOP en de VVD. Ir. F. W. C. Blom (vvd) verklaarde, dat zijn fractie zich in een vroeger sta dium reeds tegen het omstreden voor stel heeft uitgesproken. „Destijds heeft de WD-fractle geen meerder heid in de raad kunnen vinden voor de suggestie het voorstel sdleen dan te aanvaarden, indien de financiële si tuatie van de gemeente dit toestaat", aldus de heer Blom. „Rotterdam gaat heus niet failliet aan sociale maatregelen", vond do heer S. Groenendijk (cpn), „Ik stel me van harte op achter het standpunt van het college." De heer F. J. Krop (chu) achtte het tactlscher van het college en de raad als men de praktische uitvoering van het principebesluit zou opschorten. En de heer C. N. van Dis: „Het zou wijzer geweest zijn, als het college zich bij de uitspraak van GS had neergelegd. Er moet geen prestige kwestie van worden gemaakt. Hier gaat het om ontzag voor hoger gezag." De heer J. Reehorst (pvda) vond dat het (te verwachten) tekort op de begroting niet wordt gered doOr In trekking van het voorstel. Naar zijn smaak was het eigenlijk niet nodig ge weest het oordeel van de raad over deze zaak te vragen. „Het besluit is destijds weloverwogen genomen." Naar het Inzicht van de heer L. A. Struijk (kvp) zou Rotterdam in een onmogelijke positie komen te verke ren, indien het advies van GS wordt gevolgd. Mevrouw mr. dr. F. T. Dlemer-Lln- deboom reageerde scherp op het standpunt van b. en w. ZIJ zei: „Ik be treur de inhoud van dit stuk. Getuigt het niet van gebrek aan égards tegen over het college van GS? En: welke argumenten denkt het college van b. en w. nog te kunnen aanvoeren tegen de verklaring van GS, dat het voor stel onvoldoende urgent is?" Wethouder H, Langerak (van onder wijs en volksontwikkeling) zei er niet veel over. „Over égards gesproken: wij getuigen er van tegenover GS door de raad nog eens te vragen En „het zou het gezag van de raad aan tasten als het voorstel zou worden te ruggenomen. Als GS het niet urgent vinden, moeten GS dat maar aanto nen. Het is niet zo, dat Rotterdam nu moet aantonen, dat het wel urgent is Dat is gebeurd bij het nemen van het besluit aldus de heer Langerak. (Vgn een onzer versloggevers) ROTTERDAM, vrijdag. „Dertien jaar geleden heb ik al krasse woorden gesproken over de slechte toestanden op het ge bied van do zwembaden. Sinds dien is er in de situatie geen ver betering ingetreden. Er wordt al negen jaar gepraat over hot zwembad ,do Plompert' en nog is hot er niet." Op deze wijze luchtte het socialis tische raadslid, mr. J. C. N. van Don gen gistermiddag zijn hart toen in de gemeenteraad het voorstel in Heijplaat een zwembad te bouwen aan de orde was, een voorstel dat er uiteraard met vlag en wimpel door kwam. Erg diep kon de wethouder niet ïn-j gaan op de aanval van zijn partijge-j genoot, omdat do burgemeester het; hem, in verband met de komende be-i groting, niet toestond. Het enige wat! uit de verf kwam, was dat „IJssel- monde niet zal worden vergeten". Ook zegde hij, op voorstel van het KVP-lid, de heer C. F. Kleisterlec, een overzicht van de noden en wensen op zwem- badgebled toe. "frrinnw (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM vrijdag. Om Alexanderstad al met ingang van de dienstregerling 1967 (in mei dat jaar) aansluiting te geven op het net van de spoorwegen zal in afwachting van het gereedkomen van het stationsgebouw een hou ten noodstationnetje in gebruik worden genomen. Het komt aan de Hjn Gouda-Utrecht bij de Prins Alexanderlaan, die onder de spoorbaan doorvoert. Tussen de directie van de Ned Spoorwegen en de gemeente Bot terdam wordt nog onderhandeld over de juiste plaats van het sta tion. Bij de spoorwegen speelt men met het plan het noodstation van een ruim parkeerterrein te voorzien Het fetation, dat de naam Rotterdam oost zal krijgen gaat ook een rot spe len bij het goederenvervoer. (Advertentie IM.J najaar 1965 De aanschaf van nieuwe gordij nen Is niet meer aan één seizoen gebonden... neen, gordijnen koopt U't hele Jaar door, en daar zijn onze collecties dan ook volledig op berekend. En morgen kiest U Uw nieuwe gordijnen uit, een lust voor het oog, deze Polyrmsic en Satin Cotton gordijnstoffen, van tussen de 7 en 9 gulden per meter» voor minder dan de helft van de normale prijs. Luxe overgordljnstoffen, In aparte dessins en kleurstellingen, 120 cm breed, morgen per meter voor nog géén vier gulden. overgopdl|n - stoffen polynosic niet strijken sat n cotton Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze luxe over gordljnstoffen, ln prachtige kleurstellingen en dessins,^ 120 cm breed, per meter voor Giin til. cf schrift, test (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Het ruim zes en een halve hectare gro te havencomplex van Noordzee Veerdiensten N.V. in de Benelux- haven van Europoort zal reeds in het begin van de komende maand worden voltooid. Dit betekent dat de veerdienst op Huil medio de cember a.s. kan worden geopend met de eerste afvaart naar Huil van het onder Engelse vlag va rende Veerschip „Norwave" met voorlopig een frequentie van drie maal per week. Hot havencomplex, dat geheel voor rekening werd gebouwd, is voorzien van de modernste faciliteiten voor pas sagiers en auto's. „Tvgmaster"-tracto ren zorgen voor heft snel op en afrijden van de opleggers. De visltatielooos is zodanig gebouwd, dat de bestuurders van auto's niet uit hun wagens behoe ven te komen bij he. op- en afrijden van het veerschip. Op de Terminal in Huil zijn dezelfde voorzieningen aan-, gebracht. Huil geeft een uitstekende aansluiting op weg- en spoorverbin- d.ngen met Birmingham, Liverpool, Wales, Noond-Ierlanri en Schotland, terwijl er omgekeerd een goede aan sluiting is op België, Frankrijk, het Roergebied en Zwitserland. Intussen, is in Bremerhaven het tweede voor Noordzee Veerdiensten N V bestemde veerschip te water ge laten, dat bij die gelegenheid de naam „Norwmd" kreeg Ook dit schip heeft plaats voor 60 opleggers en 60 perso nenwagens en biedt voorts onderdak aan 235 passagier®, van wie 178 passa gier in een hut kunnen slapen gedu rende de 14 uur durende overtocht. Er zijn twee ruime salons, een dansgele genheid, televisie, drie bars, een „be lastingvrije" winkel en enkele tele fooncellen ten gerieve van de zaken mensen. Deze nieuwe „Norwlnd" zal zich in februari van het komende jaar bij de reeds varende „Norwave" voegen en dan de veerdienst op Huil dagelijks worden onderhouden. De „Norwlnd" vaart onder Nederlandse vlag met een volledig Nederlandse bemanning. ZEIST, donderdag Met een sche de lb as Isfr a ctuur is gisteren de 50-jari- ge verzekeringsagent A. E, Kroon uit Driebergen in het Algemeen ziekenhuis opgenomen. Hij had met zijn bromfiets op de kruising van de Paltzerweg en Baarnseweg geen voorrang verleend aan een auto, bestuurd door de uit Kerkdriel afkomstige pastoor C. M, H. Hij werd geschept en tegen de grond ge smakt. In de „mammoetschool" aan de Schiekade, waarvan de öouw een jaar heeft stilgelegen, begint nu te kening te komen sinds Dura de bouw overnam. De eerste bouwfase kan bijna worden afgesloten. Dat »s de betonconstructie. Men kan nu beginnen aan het glasdicht maken van het gebouw. De totale bouw van dit gigantischs pro ject (in omvang vergelijk baar met het groothan delsgebouw) zal nog on geveer vier jaar vergen. (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM, vrijdag Maandag wordt aan bet gloednieuwe terrein van Quick Dispatch in de Beatrixhaven het eerste zeeschip ter lossing ver wacht, Daarmee zal dus de Beatrix haven In gebruik worden genomen, een havencomplex, waar grote bedrij ven als Blaauwhoedenveem en MÜUer en Co. ook ver met hun Installaties rijn gevorderd. Het eerste schip zal de Duitse mo tor kustvaar der „Heinrich Suhr" zijn, die met een lading vlees uit Dublin komt en by Quick Dispatch zal los sen (Advertentie LM. -najaar 1965 Duizenden van deze boodschap- tassen gijn er verkocht voor 9.75... en dat was voor deze practlsche waterdicht linnen tuien spotgoedkoop. Maar morgen hebben wij een speciale aanbieding van deze zelfde tassen voor nog géén vijf gulden. Prachtige boodschap tassen met voorzak, bovensoufflé en prima treks!uiting, grote taaien, waar altijd ndg een pakje bij kan. tassen om Iedere dag te gebrui ken. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop va# dm water» dichte linnen boodsthaptaisen, ln idiotie ruiten, (Advertentie IJf.) Een modemo ring. (n breedten van 4 tot en met 10 mm. Een Conatant ringt Een verlovingsring van Constant- HOOGSTRAAT 164 HOOGSTRAAT 152 BEJJERLAN03ELAAN 176 ROTTERDAM (Van een onzer versalggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De behoefte aan bloed stijgt sneller, dan het aantal mensen dat bereid Is bloed af te staan. De Rotterdamse Bloedbank, onderdeel van het Rode Kruis, heeft hard donors nodig: om het werk op de oude voet te kunnen voortzetten. Er riJn thans in Botterdam 13.417 donors, De bloedbank beeft er nog 2500 meer nodig. Niet alleen Rotterdam lijdt onder het gebrek aan donors. De toestand Is m het gehele land onbevredigend. Van de twaalf miljoen Nederlander® komen er zeker drie miljoen in aanmerking om als donor op te treden. Levend bloed is het meest essentiele genees middel in Nederlandse ziekenhuizen gebleken. Het toedienen van bloed van donors neemt nog steeds toe. Ook al zou het aantal patiënten gelijk blijven. Want men gaat tegenwoordig ln meer ge vallen over tot bloedtransfusie (bij voorbeeld hartoperaties, waarbij het hart wordt stilgelegd). Ook het oprichten van de Bloedbank werkte een groter gebruik in de hand. Bijvoorbeeld bij grote straatongeval len, waarbij men thans direct grote hoeveelheden bloed ter beschikking heeft. Vroeger moesten de donors dan opgeroepen worden. Maar in dat tijds bestek waren meestal de slachtoffeis al overleden. „Maar er is nog een reden, waar door er meer bloed nodig is", vertelde de medisch directeur van de dienst, de arts A. W. Mellema. „In enkele jaren Is het aantal bedden in ziekenhuizen gestegen van 3800 tot 5000. En dat zul len er over vijf jaar 6000 zijn. Dat be tekent meer patierten en dus een gro tere toepassing van bloedtransfusie". Donors zyn dus hard nodig. Zij die zich hiervoor op willen geven, kunnen dit doen bij administrateur van de bloedtransfusie dienst, Westzeedijk 112 tel. 125471. De leeftijdsgrens ligt tus sen 18 en 65 jaar. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, vrijdag. Door de spilzucht van zijn vrouw voelde de 30-Jarige schoonmaker PJ.N. zich als het ware gedwongen om te stelen. Hij Is reeds zes maal veroordeeld ter zake van diefstallen. Gistermiddag moest hij terechtstaan wegens diefstal met geweldpleging. Op 16 april ging verdachte sollicite ren bij de N.V. Mok en Zonen. Toen hij het kantoor uitliep kwam hij langs de cassière, die beng was lonen uit te tel len. Hij liep eerst het kantoor uit maar kwam daarna terug en deed een greep in de geldkist De buit was 1100, Maar de cassière hield de man vast Zij werd het kantoor uitgesleept en viel met haar hoofd op een vuilnisbak. Verdachte gaf de diefstal toe en ook het feit, dat hij de vrouw van zich had afgeduwd. Maar dat hij haar gestompt en geschopt zou hebben ontkende hij ten stelligste. De officier van justitie, mr. A. Wendels vroeg terugverwijzing van de zaak voor een nieuw psychia trisch rapport of een gevangenisstraf van één jaar en negen maanden met aftrek. (Advertentie LM.) najaar 1965 Ónze klanten weten uit onder vinding dat bet dragen van een flanellen pyjama ln elf maanden van het jaar een genot Is Morgen koopt- U zo'n heerlijk warme, keperflanellen da mespyjama, geen luxe, maar een noodzaak... om beter en prettiger te slapen. Keperflanellen damespyjama's, het jasje In veelkleurig bloem- dessln, de pantalons In bijpas sende kleur, morgen voor nog géén vijf gulden. Morgenvroeg.om 9 uur begint de verkoop van deze mooie, keperflanellen damespyjama's, In de maten 40t/m48 N., die doodsbang is voor terbe schikkingstelling van de regering, ver klaarde tegenover de rechtbank, dat de weg nu voor hem open Ls om een ander leven te gaan lelden. Hij is bezig van zijn vrouw te scheiden. De raadsman van verdachte, mr. L. E. Pieters, voerde ter verdediging aan, dat de geweldpleging een gevolg was van de poging om snel weg te kennen. Hij had de diefstal niet van te voren beraamd. De raadsman vroeg voor waardelijke terbesohlkkinstelling, zo dat verdachte wordt afgeschrikt voor verdere delicten. Nadat N. het geld had gestolen ging hij naar een bevriende familie en gaf daar f 100 van het gestolen geld. Hij had daar wel eens gegeten, had tram geld gekregen en sigaretten. Dit wilde hij vergoeden. De man van het echt paar, de 27-jarige betonwerker J. van W. moest gistermiddag terechtstaan wegens heling. De officier eiste een gevangenisstraf van veertien dagen. Uitspraak ln belde zaken donderdag 4 uovember. UTRECHT, vrijdag. De Utrecht- ae rechtbank heeft drie kam peerders, de heren M. C. K. (68) en C, B. (49) uit Maarssen en de heer A, 8, (34) uU Mijdrecht elk veroor deeld tot een geldboete van vijf gul den, omdat lij een artikel van de kam- peerverordentng van het Plassensohap Loosdrecht hadden overtreden. Het artikel verbiedt het plaatsen, hebben of gebruiken van kampeermid delen in het gebied van het Piassen- schap Loosdrecht, indien dat zodanig gebeurt, dat de kampeermiddelen van af voor het publiek toegankelijke we gen en waterwegen zichtbaar zijn. De kampeerders waren in juli van het vorige jaar geverbaliseerd. De kan tonrechter had Een elk veroordeeld tot een boete van elf gulden. Met dit von nis waren rij in hoger beroep gegaan. ftfa tel, af schrift, best, DEN HAAG, donderdag (ANP). Het Tweede-Kamerlid mr. W. Aant- jes (ARP) heeft de minister van ver keer en waterstaat schriftelijk ge vraagd maatregelen te nemen waar door een treinstel met zo maar door een onverhoedse beweging ontkop peld kan worden, waardoor de wagen bestuurder wordt gewaarschuwd als een stuk van de trein wordt ontkop peld en waardoor een ontkoppeld treinstel automatisch afremt als het losraakt. (Advertentie IM.) prijzen - slag - najaar 1965 Eigenlijk hadden wij deze shawls voor Sinterklaas bedoeld... maar als Pa 's morgens diep ln z'n Jas kraag gedoken weg moet rij den., wie zou hem dan nu niet zo'n heerlijk warme shawl gunnen! Heerlijk warme, 100% wollen herenshawls, flink groot for maat, uit de normale prljsserles van vijf tot zes gulden, nu voor nog géén twee gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop vin 4«ze luxe, heer» lijkwade herenshtwb. In grijze 1 ruttdeuins. (Ma Ul.tf schrift, temv

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1965 | | pagina 1