a- Rustige intrede Nieuwjaar Heckels grafiek Nieuwjaars recepties bij voetbalclubs Receptie in Aula van Burgemeesters-paar Sclioolzwemwedstrijd was groot succes Feesten viering huwelijk vergen f 35.000 Veel vuurwerk en vreugdevuren Nieuwjaarsbal K.K./Instuif NOAD speelt tegen oud internationals In Kethel zijn de polders 'verdronken' Wie heeft iets verloren? Exposities bij de jaarwisseling Zeshonderd scholieren Maar TV-Beatshow bracht af leiding!' Nieuwjaars-wedstrijd INCIDENTEN DEDEN ZICH NIET VOOR j IN SCHIEDAM Maasvlakte en Europoort in het klein bijna klaar Vuurtjes Goor fcrani ontvangen? Exquise collages Fraaie unica Shooting airplanes - Vatbaar voor herhaling! Jaarwisseling in de Hoek verliep kalm Nieuwjaarsreceptie b. en w. Maassluis maandag 3 januari 1968 - pag. 5 TIJDENS de nieuwjaars-receptie in de Aula wordt burgemeester H. Roelfsema (rechts) gelukge wenst door de heer en mevrouw Van Vollenhoven. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Traditie getrouw hebben de Schiedamse voet balclubs ook dit jaar weer hun nieuw jaarsrecepties gehouden. Op de eerste dag van het nieuwe jaar was dat bij „Schiedam", SVV en Hennes DVS en op twee januari bij DRZ, Ursus en SFC. Bij „Schiedam" was bet weer vol en 4e leden 'hebben ook dit jaar weer aan dachtig geluisterd naar hun voorzitter, de heer J. v. d. Touw, dlie natuurlijk terugblikkende op het oude jaar, de prestaties van het succesvolle honk balteam in het volle „zonlicht" zette. Alle aanwezigen stemden er ten volle mee in dat ook zij grote verwachtingen hebben van de verrichtingen van de Schiedamse negen in het komende sei zoen in de eerste klasse. De SW'ers hadden hun receptie voor -de eerste maal georganiseerd. Er zou vooraf een voelbalwedstrijd plaats vinden tussen SW'ers en een seheids- ■rechitersteam, maar de regen was spel breker, en dus ging de ontmoeting met door. Daarom hebben de SW'ers in hun. prachtig versierde kamliine maar een spelregel wedstrijd georganiseerd en dat was met de arbiters erbij na tuurlijk wel in orde, Ook b(j Hennes DVS brachten de leden de middag gezellig door, want ook daar ontbreekt het nooit aan ge zelligheid, vooral bij het ophalen van voetbalher inne ringen Op twee januari was het des mor gens vroeg receptie bij DRZ, doch hot slechte weer had er voor gezorgd dril het isiet zo was als andere jaren, maar de echte DRZ-getrouwen lieten toch rüet verstek gaan en hebben aan dachtig geluisterd naar hun voorzitter A. Visser, die weer voor eeto gloedvolle nieuwjaarsspeech zorgde. Bij Ursus werd er wél gevoetbald tussen de oude getrouwen en de jonge garde en na afloop was het weer ge zellig m de kantine. De SFC'ers hiel den hun receptie in de middaguren en er was ook gelegenheid voor een dans je, waar een druk gebruik van werd gemaakt. Werd er dus niet gevoetbald op deze heide zondagen, de gezelligheid was er niet minder om! (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag Het Nieuwjaarsbal van de Katholieke Kring en de Stichting Instuif, op 1 ja nuari in Musis Sacrum gehouden, mocht zich In een grote belangstel ling verheugen. Om goed te kunnen dansen was deze zelfs te groot wat echter geenszins afbreuk deed aan de sfeer, zowel in de grote zaal als in het knusse zaaltje „de Bron". Het was overal even gezellig, In de grote zaal deden „The Explosions" huh naam alle eer aan met als zang- solisten: Danlëlla en Tony Light. In zaai „De Bron" resideerde het kwar tet van Nico Kien tot genoegen van ae paartjes die het matiger aan wensten te doetx De Stichting Instuif hield zondag in ^Arcade" een z,g. platenavond waar- hU de plaat bij het teveren van de dansmuziek bami of trio verving. Tij dens de avond nam de geestelijk ad viseur, pastoor dr. E. Robben O. P„ afscheid van de Instuif waarbij we derzijds vriendelijke woorden werden ««sproken» (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Burge- meester H. Roelfsema heeft de oude! traditie van z(jn voorgangers voortge zet door te zamen met zijn charmante echtgenote op Nieuwjaarsdag 1 januari te recipiëren in de statige aula van het Stedelijk Museum, Toch heeft de bur gemeester reeds op deze eerste recep tie in Schiedam een wijziging inge voerd: het tijdstip van de ontvangst werd verschoven naar een prettiger moment, nl. tot 's middags van vier uur tot half zes. Het gemeentebestuur overweegt overigens om deze wat stijve en for mele Nieuwjaarsrecepties wat aan trekkelijker te maken door ze „aan te kleden" en er een cultureel evene ment aan te verbinden. Een klassiek concert bijvoorbeeld of een wat luch tiger gebeuren. Maar wit, dat zal nog overwogen moeten worden Zeor velen hebben gebruik gemaakt van de gelegenheid om het burge- meesterspaar, maar ook elkander, de beste wensen voor het nieuw aange broken jaar over te brengen. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de wet houders mr. M. J. M. van Kinderen en W. van Sehooneveld, doch mr. P. van Bochove was verhinderd, terwijl wethouder Sabel, ten gevolge van een verkeersongeval, waarbij hij een her senschudding opliep, nog enkele we ken rust moet houden. Verder waren aanwezig de gemeen tesecretaris mr. M. J. Blok, tal van raadsleden, hoofden van gemeente lijke diensten, vertegenwoordigers van industrie en handel, bestuursleden van de Schiedamse Gemeenschap, maar ook tal van particulieren. De nieuwe directeur van de Rijks-HBS, dr J, E. W. Spronk, kwam gelukwensen en zo ook de heer en mevrouw Van Vol lenhoven. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. De tafel tennisvereniging; NOAD heeft voor za terdag; 8 januari wederom een „Nieuwjaars-wedstrijd" georgani seerd, waarbij de eigen sterkste spe lers zullen uitkomen tegen ond-lnter- natfonals. Vorig jaar werden deze wed strijden voor het eerst gespeeld en NOAD wil er een traditie van maken. Het is een goede propaganda voor de taf el tennis-sport in Schiedam; ook een primeur, daar NOAD als enige ver eniging dergelijke wedstrijden houdt. De oud-international3 worden verte genwoordigd door Will van Zoelen, Wim Stoop en Jan Hoogendoorn, wel ke laatste Cor du Buy zal vervangen, die vorig jaar wèl meedeed, doch nu verhinderd is. Hun coach is de heer Hols wilder. Het NOAD-team zal be staan uit Freek Suttorp. Daan v. d. Oaver en Nico Allmendinger, met trai ner Remy Seelaar als coach. Scheids rechters zijn de heren Bogmans en Van Kestoren. Vorig jaar wonnen de oud-interna tionals, zodat zij nu de wisselbeker, beschikbaar gesteld door het gemeen tebestuur van Schiedam, moeten ver dedigen. Er wordt In deze wedstrijd geen dubbel gespeeld en het team dat het eerst vijf winstpunten heeft ver overd, Is winnaar. Het Is dus moge lijk dat het duel geen negen partijen zal duren. Er wordt een grote opkomst ver wacht, ook van leden van het Hoofd en het afde lings-bes tuur, De toegang is gratis. ,DE SCHIEDAMMER' is verhuisd Het kantoor van De Schie dammer is verplaatst van Lange Haven 103 naar Hoogstraat 76. Onze telefoonnummers zijn dezelfde gebleven, n.L redac tie 26 65 05, alle overige afde lingen: 26 72 79, en 's avonds na half zes: 13 54 30. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag. Het: nieuwe jaar 1966 heeft in Schie dam opvallend rustig zftn intrede; gedaan. In de avonduren was het; rustig in de straten; het miezeri ge, kille weer noodde dan ook niet uit tot opgewonden vertoon. Pas tegen het middernachtelijk uur, brak de hel daverend los. Het geknal van het vuurwerk was niet van de lucht; aanzienlijk méér dan in de voorgaande jaren, dachten we zo. De handelaren in dit knaltuig hebben goede zaken gedaan, zoals we reeds schreven en dat was goed te horen ook'. Zelfs het altjjd zo indrukwekken de geloei van de schecps-sircncs en het beieren van de kerkklok ken, vielen bij het vuurwerk jn het niet. Maar verder valt er weinig opwin dends te vertellen over de nieuw jaarsnacht. De politie, die op alle eventualiteiten was voorbereid en (onopvallend) versterkt aanwezig was in het stadscentrum om zo nodig in te grijpen bij baldadige acties, was uit stekend te spreken over het optreden van de televisie, die immers het nieu we Jaar heeft Ingezet met een Ameri kaanse show van „beat"-orkesten. Die uitzending heeft heel wat jongelui, an ders belust op een relletje, thuis ge houden, gekluisterd aan de beeld buis! Wel waren er ook nu weer 'giroepen jongenen, die over Koemarkt, Hoog straat «n Broarsvest flaneerden, en daarbij nogal wat kabaal maakten, doch 'het bleef binnen de perken. De ■politie negeerde tactvol het ombsteken van de voetzoekers en ander knaltuig ■in de Passage (wat een enorarv geluid igeefb!) en de jongens dropen af. DELFT, (ANP). Op een terrein in de Zuldpolder te Delft is het hoogste punt bereikt van een gebouw, waarin het Waterloopkundig; Laboratorium een getljmodel Maas vlakte Europoort In aanbouw heeft. Door middel van dit model zal kunnen worden nagegaan welke toestanden zich bij Europoort in het water ont wikkelen. Hierdoor zullen gegevens kunnen worden verzameld, die aanwijzingen kunnen geven waarmee ten behoeve van de scheepvaart rekening zal moe ten worden gehouden. De modeltech- nlek die bij het getljmodel wordt toe gepast, is zeer ingewikkeld. Het Wa terloopkundig Laboratorium heeft ech ter op dit zeer speciale terrein erva ring gekregen door o.a. een onderzoek dat het onlangs heeft Ingesteld in de haventoegang van Bangkok. De miniatuur-Europoort zal een op pervlakte beslaan van ongeveer drie duizend vierkante meter. In april 1Ö66 hoopt men het gebouw onder de kap te hebben en in juli het water in het mo del te kunnen laten. Als alles meeloopt zal men in augustus kunnen proef draaien. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, maandag De veel vuldige regenval van de laatste da gen heeft op de weilanden in en rond Kethel een zeer slechte invloed ge had. Overal staan de sloten vol wa ter en de wellanden zUn in moeras sen herschapen. Hetzelfde geldt- voor het Prinses Beatrixpark, waarvan de laagst gelegen delen geheel blank zijn komen, te staan. Met de sportvelden is het eveneetos droevig gesteld. Overal staan piassen water en het ziet er somber uit voor het amateurvoetbal In heft ko mende weekeinde. De verschillende Calen in Kethel hadden een obge- 1 drukke maand december. Het gemaal nabij „De Kandelaar" no teerde alleen reeds 322 maaluren. Hert heeft een capaciteit van 60.000 M- ter per mdtauut zodat een klein reken sommetje uitwijst, dat alleen in de maand december van hieruit onge- veer 772 milJoen liter Wörter uritde ooordpoldar in de Scble werd ge pompt. Op diverse plaatsen ta de stad zijn weer „vreugdevuren" ontstaken van oude kerstbomen en andere oude rom mel, Dat schijnt er nu eenmaal bü te moeten horen. Hiertegen is wel enkele malen opgetreden moeten worden, wanneer er gevaar dreigde voor de be bouwing. De brandweer is tweemaal uitgerukt naar de omgeving van de Marktstraat, waar het vuurtje-stoken te grote afmetingen dreigde aan te nemen. Wederom hebben brooddronken feestvierders op het Rubensplein ge tracht met de vuurtjes hel hog vrij drukke verkeer te storen, maar de po- H'bie trad hier resoluut op. In de Van Marumstcaait waren zelfs enkele jon-' gelui van plan een vuurtje op het dak van een worming aam te steken, kerst bomen en een blikje benzine waren reeds in gereedheid gebracht; maar het fees: ging wiet door. Zelfs dn. Kefchel moest opgetreden worden tegen ai ie baldadlige vuurtje-stokers. Maar zover ons bekend is de „nieuwjaars-vreugde" nergens de perken Ie bulten gegaan. SCHIEDAM. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00-17.00 u., behalve op zaterdag en zondag: ring met 4 sleu- tpls; ótua met pennen; portefueille met foto's; étui met pennen; sjaaltje. Te bevragen bij de vinders: heren horloge, v. d. Steen, Cartesiusstraat 25; autospiegel, Burger, Pr. Fr. Hen drikstraat 26b;. damesglacé (r), Bosch, Liduinahof 16; handschoen (L), Ver spreek, Schied.weg 1; dameshand- schoen <r), Postkantoor, Tuinlaan; 1 paar wanten. Postkantoor, Tuinlaan; heren want, Aaldijk, Nieuwe Haven 157c; passer in étui, v, Dejjl, Burg. van Haarenlaan 88b; 1 atel breinaalden, Haivaw, Plein Eendragt 1; zaklan taarn en sprookjesboek, de Vries, mm. „Viva", Nieuwe Haven to. 51; kinder fietsje, Eibers, v. Swdndenstraat 42; hond, Plat, Oostenstraat 73; damespan- talon, de Cocq-Nachtegaal, Nolleij- straat 43b; portemonnee met inh., Cle ments, Hogenbanweg 27d; portemon nee in netje. Bolk, van 's-Gravesande- straat 53; tónderportemonnee met inh., Schippers, N. Polak» tra at 92; dames- portemonnee met inh., Van Vuuren, Hoogstraat 106; ItpssLeutel In étui. Drenkelford, HuUsipanastraat 12b; bril Gongrijp, Burg. van Ha arend a an 834; sleutel in étui, Vos, Burg. van Haaren- laan 938; damesbril in étui. Jongste, Sav. LohmanJaan 102; ring met 3 keu tels, v. d. Bos, Hargasingel 321; vul pen, KruineS, Rijnstraat 41b. Het Rotterdam!ch Parool-abonnees kunnen ons dit teWoniach melden van maandag tm, zaterdag van I7JS-WJI uur Telefoeu «54» Abonnees buiten IVdam-SchJedam kunnen plRnlrtlljire wanden tot TVLERK van de nu ruim tachtigjarige Duitse expressionist Erich Heckel is tot 17 januari a.s. te zien in het Stedelijk Museum te Schie dam. Het is hoofdzakelijk grafiek, in. het bijzonder prenten uit de periode van 1906 tot 1920, die uitermate vruchtbaar is geweest. De expositie werd samengesteld door het Museum Folkwang te Essen. Met enige verbazing heb Ik naar de hoeveelheid prenten, 87 in totaal, gekeken, want eigenlijk leefde ik in de veronderstelling dat ook het werk van deze kunstenaar, die door de nazi's „ontaard" was ver klaard, wel zeer schaars zou zijn geworden. Verloor het Folkwang-Museum niet in 1937 zijn totale bezit aan 20e eeuwse kunst? Er moei dus hier en daar nogal wat werk hebben gezeten onder particuliere verzame laars en het is aan dit ondergedoken bezit te danken geweest, dat Folkwang daar later van heeft mogen profiteren. De bladen, die hier worden tentoongesteld, vormen grafisch een hoogtepunt in het werk van deze kunste naar. In die tijd viel ook de revolte van de kunste naarsgroep Die Brücke, waarbij Heckel zich had aan gesloten, Hij behoorde tot de actiefste leden en blies de litho en de houtsnede nieuw leven in. In zijn gra fiek is het hem vooral te doen om de psychische span ningen tussen de individuen. Deze neiging is trouwens sterker dan by zijn vrienden. In de kleurenlitho en de houtsnedekleurendruk wist hij opmerkelijke resulta ten te bereiken. Na de halve eeuw is dit werk ons overigens niet vreemd geworden. Het is allerminst ouderwets of on interessant; integendeel, de sterke, bewogen vormen en felle contrasten, de emotionele belevenis en de wil tot getuigen slaan ons ook nu nog in hun ban. En hoe groot de invloed van deze Heckel en zijn kunstvrien den op de Groningse expressionisten is geweest, wel, dat laat zich gemakkelijk nagaan. In de bovenzaal van het Schiedamse museum is een tentoonstelling ingericht van schilderijen en teke ningen van Jan Rnëde, die aanvankelijk non-figuratief werkte, maar die enkele jaren geleden een richting insloeg waarop naïef en primitief van toepassing zijn. Centaurs, nachtruiters, clowns, tovenaars, speelgoed en vreemde ontmoetingen vervullen een belangrijke rol in dit werk. In de kleine formaten met simpele voorstellingen in de trant van de kindertekening vind ik hem het zuiverst. De kleur is soms heel poëtisch en dromerig en het kost hem niet veel moeite om ons te vertederen met zijn bizarre vertelsels. EN heel voorname, ik zou bijna zeggen exquise tentoonstelling van collages en wandkleden van de Amsterdamse kunstenares Lies Guntenaar is tot en met 5 januari a.s. te bewonderen in kunstzaal „De Vis- bank" te Vlaardingen. Vindingrijkheid en een even wichtig, artistiek gevoel spreken uit dit werk dat zo wel compositorisch als decoratief heel mooi van kwa liteit is. Zij put haar inspiratie uit landschappelijke taferelen, die zij transponeert in een soort Arcadië, waarin de wassende maan een feestelijke gloed ver spreidt en een blauwe vogel in de schemering van de midzomer nacht droomt. Wel heb ik me bij de collages afgevraagd waar ze toch al die zeer aparte gaasjes en stukjes textiel vandaan heeft. Ook de geweven en geborduurde wandkleden getuigen van haar zeer per- Meisje met schelpenketting, een houtsnede van Erich Heckel uit 1910, soonlijke opvattingen. Kort gezegd: dit is werk van klasse. TTORST ANTES, een Duitse surrealist, die de laat- ste tijd naam heeft gemaakt, liet verstek gaan in de Rot'.erdamse Kunstkring aan de Witte de "With- straat, Erg jammer, want nu moest het arme k.k. bestuur op zeer korte termijn een heel ander soort tentoonstelling in elkaar zetten dan het van plan was geweest. In ptaats van de ongrijpbare Antes nu dus een collectie kunstnijverheid van het goede soort. Het echtpaar Scholten uit Amsterdam zorgde voor wand kleden, A. D. Copier voor unica, waaronder krislal- vazen van een zeer edele vorm, W. Heesen voor glasplastieken in een geometrische stijl. Te schielijk aangekondigd waren glaspanelen van Poliakoff; die kwamen niet. TN de benedenzaal, die het domein van Delta is, is de Amerikaanse Farijzenaar Hugh Weiss terugge keerd, nu met een grotere collectie dan in augustus, zodat men zich een iets vollediger indruk van zijn kunst kan vormen. Weiss is bezeten van vliegtuigen en piloten, die heel bloeddorstig kogels aan do lopende band spuwen. Toch hebben zijn „shooting airplanes" geen duidelijk doel, zoals al dit werk eigenlijk een beetje in de lucht hangt. Vreest hij de oorlog? Is zijn werk een protest tegen de oorlog? "We zullen het nooit weten. Zijn beminnelijke koloriet wijst er in elk geval niet op. Hij maakt zelfa kleine, heel lieve schilderijtjes met snoepgoedkleurtjes, die het ook In het huis van een luchtmachtofficier niet slecht zullen doen. Hoewel officieren in het algemeen meestal van elk gevèel voor kunst gespeend zijn. Maar dat zal Weisr ook wel niet ontgaan zijn. L. W. SCHMIDT (Van eeu onzer sportverslaggevers) Er is de laatste Jaren veel gedaan door 8e Centrale Schonlsportconunls- 8ie Schiedam om de jeugd te betrek ken bU alle sporten en wU denken dan vooral aan de voetbal, handbal, korf bal en tafelteunisontnioetingen voor de schooljeugd. Daarby werd van zelfsprekend veel medewerking on dervonden van de verschillende in stanties op dit gebied, de Schiedam se Gemeenschap, de SBLO en bet on derwijzend personeel. Daarom doet het goed te constateren dat deze com missie niet stilzit en Is het prettig te weten dat de schoolzwemontmoetlng in het Sportfondsenbad een succes geweest is. De organisatie berustte bij de da mes C. J. Th. Hazebroek cn 3. C. T. Kamp en de heren J. J. A. Garnaat (secretaris) G. J. Janse, J. Jiskoöt, F. J. Klapwijk, J. v. Moorselaar en H. Veivis. Allen waren enthousiast over de opkomst (circa 600 scholie ren uit dé twee hoogste Wassen van de lagere scholen) en zijn er van overtuigd, dat deze eerste ontmoeting in hel kader van het schoolzwemmen om herhalingen vraagt en zodoende weer een traditie kan worden in de komende jaren. Men kan deze ontmoeting beschou wen als een verlengstuk van het schoolzwemmen, waarin natuurlek wel het wedstrijdelement een grote rol speelt. Dat de schoolbesturen van het belang van zo'n ontmoeting over tuigd zijn blijkt wel uit het feit dat dc beloning voor de deelnemers niet uit kon blijven en daarom zorgden zij voor de bekers en medailles. Prijzen Geen van de deeloemertjes ging trouwens met lege handen naar hul*, want allen kregen een herinnerlnrs- s pc ld Je, Er waren zelf» twee wissel- bekers, een voor de meisjes en een voor de jongens. Deze bekers kwa men In het bezit van de schoolteams, die op het estafettenuininer bet bea te uit de bus kwam. BI] de meisjes kwam de wisselbeker In beztt van het team dat nummer een werd b(j de 4 x 25 m schoolslag en dat was de Comeniusschool B met 1,34,5. Bij de Jongens was dat het team van de Burg. Verveensebool ht 1,80,2. Hier werd het een felle strUd want num mer twee, de Eraamusaohool kwam met een seconde achterstand op de tweede plaats. Ook op de andere nummers werd félle rtrljd geleverd, dat getuigen de hieronder vermelde uitslagen; 25 m schoolslag meiqjos; 1. M. Douw 21,8; 2. P. Schéïïekens 22.-; 3. M. de Jong 22,1. Idem jongens; 1. B. Poulussen 19,8; 2. D. de Jong 20,1; 3. J. Slie- dereöht 20,6. 25 m rugslag meisjes; 1. M. Viskil 16,3; 2. E. v. Veen 22,4; 3. F. EJjsbergen 23.5. Idem jongens; 1. R. Klein 18,9; 2. J. Jansen 21.5; 3. F. de Rooij 22.- 25 m borstcrawl meisjes; 1, M. Viskil 15,2; 2. C. Mol 18,5; 3. M. de Jong 18.- Idem jon gens; 1. D. Muis 16.3; 2. P. van Ha vens 17.-; 3. S. Drijver 17,1. De num mers 2 en 3 bij de estafettes waren; meisjes 2. Thorbeckeschool met 1,38,9; 3. Jan Liglhartschool 1.30. Bij de jongens was dat 2. Erasmusschool 1.31,2 en nr 3 St, Bemardusschool 1,33.2 (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND, maandag. De Jaarwisseling in Hoek van Hol-, land bad als mees! opvallende ken merk: een zeer rustig verloop. Na twaalf aur waren er ondanks het slechte weer vrij veel mensen op straat. Grote hoeveelheden vuurwerk werden afgestoken, maar er gebeur den geen ongelukken. De politie beperkte zich iot een on opvallende routine-patrouille en be hoefde geen enkele maal handelend op te treden. Het feit dat de verkoop van vuur werk in Hoek van Holland onder be paalde voorwaarden was toegestaan heeft de jeugd er wellicht van weer houden zijn toevlucht te nemen tot een andere minder prettige vorm van vermaak tijdens de jaarwis seling. MAASSLUIS, maandar De klei ne intieme raadszaal van het raad huis op de Hoogstraat te Maassluis was zaterdagmiddag om 4 uur veel te klein om allo belangstellenden te be vatten die burgemeester en wethou ders der gemeente hun nieuwjaars wensen kwamen aanbieden. Hot wordt wol tijd dat evenals voor de gemeenteraadsvergaderingen naar een wat ruimere gelegenheid uit te zien voor dit belangrijke evenement in het plaatselijke gezelschapsleven. Ieder jaar wordt het drukker. Alle ge meenteraadsleden, directeuren vati ve le plaatselijke bedrijven, hoofden van gom. diensten, bestuurders van plaat- olijke verenigingen, zij «Ben gaven „acte de presence". De raadszaal was wat fleuriger gemaakt door enkele (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, maandag. Burgemeester en wethouders ver zoeken de raad een krediet van 35.000 gulden beschikbaar te stel len voor het organiseren van activiteiten ter gelegenheid van het huwelijk van H.K.H. Prinses Beatrix met de heer Claus von Amsbcrg op 10 maart. Het Vlaardings Comité Nationale Gedmkdagen heeft reeds een voor lopig programma opgesteld. Gezien dc weersomstandiigheden ziet men af van een groots opgezet bultenfeeat Do nadruk zal dan ook gelegd wor den op festiviteiten in zalen, vooral voor de jeugd. Gedacht wordt aan feestviering in schoolverband met traktatie en een herinnering aan de voltrekking van het huwelijk, het or ganiseren van Oranje-bals en caba ret-dansants en zo mogelijk tot slot een groots opgezet vuurwerk. De be jaarden zullen zakjes bruidssuikere krijgen, dio door de jeugd worden bezorgd. Ook wil het comité de stad een feestelijk aanzien geven, In over leg met de plaatselijke middenstand. Ten slotte bezint het comité zich. over een feestelijke optocht door de stad met medewerking van alle plaat- selUke muziekverenigingen en depu taties van alle Vlaardingse verenigin gen. Op de gemeentebegroting voor 1966 is een bedrag van 12.500 gulden uitgetrokken voor normale jaarlykse festiviteiten. Voor de voering van het huwelijk ia derhalve een extra kre diet nodig. fraaie bloemstukken, verzorgd door de gemeentelijke plantsoenendienst. Vooral een groot stuk, vervaardigd van prachtige chrysanten smaakvol gerangschikt in een grote antieke ko peren vaas, <fcrok sterk do aandacht. Deze vaas was een geschenk van deri gemeente Vlaardingen aan Maw-v eButs -ter gelegenheid van het omla gevierde 350-jarig bestaan der meente. .\.v

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2