RET weert fel kritiek George Belzer in Galerie Wiegman DRS. C. G. VAN LEEUWEN VERDEDIGT BEDRIJF IN ZIJN NIEUWJAARSREDE VOOR PERSONEEL Tosca Balm sprak voor hinderlijk publiek Schiedamse Muziekschool medewerkster SCHIEDAM In 1966 beslissing over metro doortrekken naar Hoogvliet en Alexander polder verwach t NU PARKEREN BIJ WILTON OP TERREIN VAN OUDE HOOFDINGANG Bewondering Beslissen „Redding" Samenwerking Verliezen ËtSêt Mannen vermelen verkeersborden Reeks diefstallen en inbraken opgelost Tentoonstelling metaalplastieken Twee spiegels van auto gestolen In Ridderkerk Slagers geven voorkeur aan winkelsluiting op maandag In stadhuis Brielle Nieuwe bewoners maakten kennis met burgemeester Micro-korfbal Winst en verlies voor Schiedam Vrouw valt over tegel M O N OP OLE VOOR KOERIERSTERS TELEFOON 13 54 30 Rotterdam 19 Textielspeciaalzaken verkoopsters woensdag 5 januari 1966 - pag. 5 Het was me liet jaartje wel! Bij al onze inspanningen oiu liet openbaar vervoer nu en voor tie toekomst te verbeteren verslech terden de condities waaronder wij moesten werken. Groeiende verkeersdrukte, opstoppingen, brugopeniugen tastten op dodelijke wijze een van de belangrijkste pijlers van ons dienst betoon aande regelmaat. Wü wisten dit alles jaren tevoren. Wij wisten dat dit komen zou. We hebben gewaarschuwd dat de zaak zou vastlopen als geen maat regelen van formaat genomen werden, die ons meer dan tot dusver onafhankelijk zouden maken van het andere verkeer. Onze voor spellingen hebben echter tot nu toe weinig effect gehad. O ja, velen waren het met ons eens. Maar de mogelijkheid tot forse maatregelen was niet onmiddellijk aanwezig. Anderen zeiden dat het zo'n vaart niet lopen zou. Zij zullen binnenkort ontgoocheld ontwaken. Het jaar 1965 heeft het begin van de uitkomst van onze voorspellingen te zien gegeven. Als we wachten wordt het erger! Zo, in krachtige bewoordingen, stelde de directeur van de RET, drs. C. G. van Leeuwen, zich gis teren in een nieuwjaarsrede voor enige honderden personeelsleden teweer tegen kritiek, die in de afgelopen maanden op het bedrijf is geuit. Natuurlijk, wij maken wel eens fouten. Maar wij moeten toch veel aantijgingen van ons schuiven. Veel van de geuite kritiek heeft betrekking op omstandigheden, waarvan wij niet de veroorzaker, maar het slachtoffer zijn", zo zei de heer Van Leeuwen. „Het dwingt", vervolgde hij, „veel eer bewondering af, wat er in on® be drijf nog van gemaakt wordt en ik wil niet nalaten vooral onze buiten dienst daarvoor een woord van hulde toe te roepen!" De heer Van Leeuwen sprak de hoop uit dat 3966 een jaar zal zijn van grote en belangrijke beslissingen, „Er is zeer veel te doem, voor ons, maar ook voor de hogere en lagere overheden", meende hij. Er zal in het nieuwe jaar beslist moeten worden over de aanleg van de nieuwe tramlijn 2, maar ook over de doortrekking van tramlijn 5 naar Schiebroek. „Dit laatste is niet alleen uit vervoersoogpunt gewenst", aldus de heer Van Leeuwen. „De bouw van het viaduct aan het eind van de Schie- weg moet parallel lopen aan de acti viteiten van de wegenbouwers en rijkswaterstaat wacht niet!" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het is moeilijk voorstelbaar dat de ongeveer dertig houders van het Cultureel Jeugd Paspoort giste ren naar de instructieavond van balletlerares Tosca Balm waren gekomen om er iets te leren. De bijeenkomst, de eerste in het ka der van de discussieavonden voor CJP-houders, was geïnspireerd op het ballet „Het Zwanenmeer", dat van avond door het Nationale Ballet In het Passage-theater zal worden opgevoerd. Dat de avond ontaardde in ^en kleuter klasje met kinderachtig ^giechelende meisjes is beslist niet te wijten aan het optreden van Tosca Balm, die zich kennelijk met veel zorg op deze voorlichtingsavond had voorbereid. Ook voor haar moet het een bittere teleurstelling zijn geweest te verne men dat er nog altijd (niet meer zo erg jonge) CJP-houders zijn, die nog niet beseffen, dat hen de kinderschoen- tjes toch wel wat aan de krappe kant geworden zijn. Het ergerlijke gedrag van deze pubers heeft een akelige domper gezet op deze bijeenkomst, die toch van zo'n bijzonder belang was voor het vanavond op te voeren ballet. In ieder geval heeft Tosca Balm er alles aan gedaan om de avond te „redden". Aan de hand van de ballet muziek van de vier akten, opus 20, van Peter Iljitsj Tschaikowsky, en een kundige uitleg, trachtte zij haar ge hoor enigszins wegwijs te maken in het toch altijd nog moeilijk begrijpbare balletwerk. Maar nee hoor, dat zelfde gehoor gaf niet thuis en ging rustig door met walgelijke aanstellerij. De uitvoering van de „pas de quatre" door een viertal meisjes van Tosea Balm's balletschool was alleraardigst en fascineerde door de voortreffelijke wijze waarop de jeugdige ballerina's zich op de spitzen bewogen. Dit pro- grammadeel was er debet aan, dat de balans niet te zeer naar de negatieve kant doorsloeg. Het is overbodig te zeggen, dat de CJP-houders hun culturele avonden slecht zijn begonnen en zij moeten er zich van bewust zijn, dat wanneer men door het houden van voorIichtinsavon den tot beter begrip van diverse aspecten van kunst en cultuur wil ko men men zeker dat beetje aandacht moet kunnen opbrengen, dat bij derge lijke instructieve avonden onontbeer lijk is. Het jaar 1966 zal ook een besluit moeten brengen over de doortrekking van de metro naar Hoogvliet „en zelfs mogen we hopen dat er ook een principe-uitspraak vallen zal over een metro-verbinding niet dc Alexander- polder. Het is aan te bevelen deze be slissing nu te pemen, anders zullen we te laat sÜn", waarschuwde de RET- directeur. Hij besloot dit onderdeel van zijn toespraak met het uitspreken van de hoop dal het voor het Rotterdamse openbare vervoer zo belangrijke jaar I96C wordt gekenmerkt door die durf en energie, die besluiten van formaat mogelijk maken en dat de financiële mogelijkheden voor het realiseren van die besluiten gevonden zullen worden, Terugblikkend op het oude jaar kon de heer Van Leeuwen bij alle verstik kende verkeersproblematiek en bij al le moeilijkheden, die ook door de im- vesteringsbeperking zijn veroorzaakt, toch ook een aantal goede dingen me moreren. De RET kreeg zestig nieu we gelede trams en een serie van 84 nieuwe autobussen wordt op dit mo ment geleverd. Voorstellen tot de aan schaffing van, later in het jaar, een serie van nog eens 24 nieuwe bussen zijn in behandeling. Een groot aantal midden instap-wa- gens uit 1949 werd van verwarmings elementen voorzien en aan het eind van het jaar begon een proef met een- man-trams. „Over de resultaten van dit experiment is nog niet bijzonder veel te zeggen, maar duidelijk is toch wel, dat eeomansbediening buiten de stille uren alleen mogelijk zal zijn na dat ontwaardingsapparaiten zijn inge voerd". De RET hoopt met de invoe ring van deze „mechanische conduc teurs" dit jaar een begin te maken. "Het jaar 1965 heeft ook een begin van samenwerking met andere ver voerbedrijven te zien gegeven. Er kwamen regelingen tot stand met de firma Van. Gog en de RTM. Er wordt verder gewerkt op dit terrein. „Vast staat al, dat onder voorbehoud van de daarvoor vereiste vergunningen, RET en RTM tezamen een busdienst door de Benelux-tunnel naar Schie dam zullen gaan onderhouden", zo deelde de heer Van Leeuwen mede. Er wordt voorts gesproken met de RTM over een regeling, die het mo gelijk maakt dat RET-passagiers tus sen Hoogvliet en Rotterdam ook in een RTM-bus kunnen stappen. De trams van de RET legden in het oude jaar 10 miljoen wegkilometers af, de bussen 16 miljoen. De RET-ge- bruikers maakten in 1965 154 miljoen ritten, in 1964 was dat cijfer 157 mil joen geweest. „Deze kleine terugval is ongetwij feld te wijten aan de moeilijkheden, waarvoor wystaan. We zullen weer een stijging mogen verwachten als we wat beters hebben te bieden: een metro, kruisingvrije tramlijnen, snelle buslijnen. „De vervoerbedrijven van verschei dene andere steden vertonen intussen grotere passagiersverliezen", aldus de heer Van Leeuwen. Het nadelig saldo van de RET, heeft in 1965 ongeveer 21.5 mil joen bedragen tegen 20.7 miljoen in 1964. Vergeleken met de zo sterk toegenomen kosten is de stijging van het nadelig saldo ge ring. „Als niet bijzondere maatrege len waren genomen zou dit saldo 6.3 miljoen hoger zijn geweest dan in 1964", verklaarde de,direc teur. De tariefsverhoging van december 1964 heeft, zoals ver wacht werd, ongeveer vier mil joen gulden opgebracht. Effieiën- cy-maatregelen resulteerden in een bedrag van anderhalf miljoen gulden. (Van êen onzer'verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Een 26- jarige kok en een 24-jarige bankwer ker zijn door de politie opgepakt, toen zij in de nacht op de kruising van de Parkweg met de Burgemeester Hon- n er la ge Grête-laan bezig waven met het vernielen en uit de grond rukken van een aantal verkeersborden. Bij het verhoor bleek, dat zij zich ook hadden schuldig gemaakt aan vernieling van twee reclameborden aan een pand bij de Larvge Kerkstraat. r Beide mannen hadden een stevige borrel op. tie. SCHIEDAM, woensdag, Het is gebleken, dat de 19-jarige P. v. d. K. en de 16-jarige E. W. zich hebben schuldig gemaakt aan een inbraak bij de houthandel van der Eist. Uit een ijsfabriek ontvreemden zjj een band recorder, die de mannen reeds ver kocht hadden. Of het nog niet genoeg was: in de afgelopen drie maanden stalen zU drie keer een brom fiets, E, W. en V. d. K. zijn gisteren voorgeleid voor de officier van Justi- Advertentie LM.) ,DE SCHIEDAMMER' is verhuisd Het kantoor van De Schie dammer is verplaatst van Lange Haven 103 naar Hoogstraat 76. Onze telefoonnummers zijn dezelfde gebleven, n.l. redac tie 26 65 05, alle overige afde lingen: 26 72 79, en 's avonds na half zes: 13 5430. Alle klassen voor het Algemeen Vormend Onderwijs (A.V.M.O.) beginnen i.v.m, de vakanties van de lagere scholen, eerst op 10 januari a.s. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woenstlag. De beeldhouwer, schilder en keramist George Belzer exposeert in Galerie Wiegman (Passage) enkele metn al plastieken De 28-jarige Belzer maakt in zijn werk gebruik van de zogenaamde Jungiaanse psychologie en gaat te werk volgens het collectieve onderbe wustzijn (archatypen).,Hij werkt veel met tegenstellingen, zoals hol en bol, licht en donker en mannelijk en vrou welijk, die hij tot een nieuwe eenheid tracht te brengen. Belzer heeft zich gespecialiseerd in het drijven van ko per. Op een technische school, waar hij twee dagen per week les geeft, kwam George Belzer voor het eerst in aan raking met de metaalbewerking. Sinds dien maakt hij veel metaalplastieken. Belzer nam deel aan groepstentoon stellingen in vele delen van het land. Voor dit jaar staan er exposities op Plastiek van gedreven koper. het programma in de stedelijke mu sea van Apeldoorn, Zwolle en Gronin gen, terwijl er tevens in de Prinsenhof te Leeuwarden een 'tentoonstelling van hem zal worden ingericht. De voormalige hoofdingang van Wilton-Fijenoord is nu definitief afgesloten. De toegangsweg tot de vroegere hoofdingang West is ver dwenen en straatmakers zijn nu bezig het fiets- en voetpad van de Vlaardingerdijk door te trekken, zodat binnenkort ieder spoor naar Hoofdingang west zal zijn uitgewist, De ruimte, die aan de Vlaardinger dijk vrijkomt door het verdwijnen van de toegangswegen en de fiet senstalling zal worden benut voor de aanleg van een groot parkeer terrein, waaraan enorme behoefte bestaat. Om de nieuwe hoofdin gang, aangelegd in het voormalige Sterrebos, te kunnen bereiken, zijn nieuwe wegen aangelegd, aanslui tend op de Rubenslaan en het Ru bensplein of via de Julianalaan op de Ary Prinslaan en zo naar de Burgemeester Knappertlaan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De heer L, V., eigenaar van een V.W,-busje, kwam tot de onaangename ontdekking dat de twee buitenspiegels van zijn voertuig, geparkeerd aan Achter de Teerstoof, verdwenen waren. BRIELLE, woensdag. Ia verband met druikke ambtsbezigheden van, de wethouders zal er deze maand geen spreekuur voor woningzoekenden wor den, gehouden. De eerst volgende zit ting vindt plaats op maandag 7 fe bruari om zeven uur in het stadhuis. (Van onze oorrespondent) RIDDERKERK, woensdag. Ook de slager li en in de gemeente Ridder kerk willen liever maandag gesloten zijn dan op dinsdagmiddag. De sla gers hebben bö b. en w. een verzoek dienaangaande ingediend. Vrijdag avond zal de raad over deze kwestie moeten beslissen. Hoewel b. en w. het wel bezwaar lijk achten dat de consument voortaan op twee achtereenvolgende dagen niet meer bij de alagcrs terecht kunnen, is er na overleg met de Kamer van Koophandel en. Fabrieken te Rotter dam toch tot een advies in die zin aan de raadsleden besloten. Onder meer omdat b. en w. van mening zijn dat de landelijke tendens in deze richting duidt. Wanneer de raaid akkoord gaat wor den de winkeliers in deze branche verplicht maandagmiddag te sluiten. De sluiting op maandagochtend be rust op een onderlinge afspraak. Van onze correspondent) DEN BRIEL» woensdag. Maan dagavond werden de nieuwe Inwoners van Den Brlel in de gelegenheid ge steld om kennis te maken met het ge meentebestuur in de burgerzaal van het stadhuis. Talrijke nieuwe inwoners hadden gehoor gegeven aan> de invitatie die burgemeester H. van Es namens het gemeentebestuur had verzonden. Onder de aanwezigen bevonden zich verschillende Turkse arbeiders die werkzaam zijn in het Botlek- en Euro- poontgebled, Nadat Brielle's eerste burger alle aanwezigen had begroet vertelde hij op interessante wijze het een en ander over Brieïle's verleden heden en toekomst. Tenslotte wend een aantal vragen gesteld door de nieuwe bewoners, be antwoord door een focrum bestaande uiit burgemeester H. van Es en de he ren D. van Dekten, W. van Dijk, J. S. Racké en W. F. van, Sprongen. (Van een spontmedewerker SCHIEDAM, woensdag, De twee de ronde van de Zuidhollamdse micro- korfbalcompetitie is afgewerkt. Van de plaatselijke verenigingen kwam alleen het eerste team van Schiedam, binnen de lijnen. De ploeg heeft het er in die tweede ronde wat böter afgebracht dan in de eerste. In de eerste wedstrijd werd Ons Huis 2 met 2—0 verslagen, terwijl Oranje Wit 2 in de wedstrijd daarna met dezelfde cijfers werd geklopt De HSV-ploeg was voor onze stadgenoten echter te machtig. De Hagenaars brachten de Schiedammers een eer volle 21 nederlaag toe. Al met al was deze micro-korfbal- dag een welkome onderbreking van de dit jaar wel bijzonder langdurige pe riode van oponthoud in de korfbalcom petitie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De 59- jarige mevrouw A. van D, B. struikel de op de Singel raaby de Rotterdamse- dijk over een losliggende tegel. Ztf kwam met een flinke wond boven het linker oog. Verder werd haar bril vol komen vernield. De vrouw werd door de GG en GD naar het Gemeentezie kenhuis overgebracht Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 88 08 donderdag 2-8 vrijdag 2-T-9.15 zaterdag 2-7-9,15 zondag 7-9,15 dinsdag 2-B woensdag 8 uur ATLAS Door zijn Ijzeren vuisten word hij door iedereen gevreesd. Cinemascope Technicolor 14 jaar FRED McMURRAY DONNA REED HELDEN VAN DE RODE RIVIER Adembenemende avonturen van SUSSANNE N.V. MAATSCHAPPIJ „OXYGENIUM" Buitenhaven weg 50, Schiedam teL 269057 heeft mogelijkheid tot plaatsing van een op de Afdeling Administratie. Schriftelijke of mondelinge sollicita ties aan bovenstaand adres. Foto - Film liOLFULMS VERGETEN'? De automaat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K, van Vuuren, Hoogstr. 106. R10 Pasfoto's Waar terwijl u wacht. Foto Von Vimren, Hoogstr. 108, Schiedam, teL 206720, Let op juiste adres, B19 vraagt voor haar filiaal te VLAARDINGEN, Korte Hoogstraat/hoek Veerplein Leeftijd 20 tot 30 jaar. 5-daagse werkweek. prettige sfeer. Gelegenheid tot solliciteren dagelijks aan ons hoofdkantoor, Noordsingel 39, Rotterdam, telefoon 287425 en a.s. donderdagavond 6 januari tussen half acht en half negen In Tearoom-Restaurant „Liesveld", Liesveld 135, Vlaardingen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2