Tè hoge kosten Rijnmond 19.66 werk E3ÜH232I Schiedammers tegen zichzelf beschermd BB: helpen in het randgebied 9 1966 Booreiland op weg naar Senegal s>.r 1 W8 Als voetbal weer gaat rollen B en W: rijksbijdrage onvoldoende 1 Wie heeft iets verloren Bevolking liep verder terug Guillaume wil iets anders 1tk Mal Schiedam betaalt f 12.889 (1965) en f 97.659 (1966) Vroede vaderen tegen kansspelen NOG VERDERE STIJGING TE VERWACHTEN In november Tafeltennis- toernooi om kampioenschap van Schiedam KOLONEL HET BOEKJE Zuid - Holland C TAXI TROUWAUTO'S -I vrijdag 7 januari 1966 - pag. 5' (Advertentie LM.) (Advertentie I.M.) Terlenka 55/45 heren pantalons Spec-iaa! slankmakend model. Moderne kleuren. OP HET RODE ETIKE TERLENKA 55/45 HERENPANTALONS i (Van een onzer verslaggevers) i SCHIEDAM, vrijdag. Met; bestemming Senegal vertrok gis- j termorgen, ruim tweeëneenhalf uur later dan was gepland, het! booreiland „Ile de France" vanaf; de werf Gusto. Werd het vertrek van het platform j enkele keren uitgesteld, deïc kee» kwam het niet zover. Tegen kwart; voor tien maakte de zeesleper Zwarte Zee aan het booreiland vast en, ge- j assisteerd door de sleepboten Schou- wenbank, Europa, Azië en Steenbank, sleepte h|j korte tijd later de „He de France" de Nieuwe Waterweg af. Men hoopt dat de Zwarte Zee het booreiland over ongeveer vijfentwin tig dagen op de plaats van bestem ming, 250 mijl ten zuiden van Dakar, zal hebben gebracht. De gemiddelde vaarsnelheid van de Zwarte Zee zal ongeveer vier mijl per uur bedragen, zodat de ongeveer 2640 zeemijlen in ruim vijfentwintig dagen zullen zijn! afgelegd. De Zwarte Zee, met een bemanning van 28 koppen, zal in Dakar een aan tal werknemers van Gusto aan boord nemen, die per vliegtuig naar Afrika 2ullen gaan. Momenteel zijn noch op de Zwarte Zee, noch aan boord van het booreiland technici van de werf. Het eiland wordt gesleept aan een zeseneenhalf inches dikke nylon-tros, met daaraan een ruim zes centimeter dikke staalkabel. Tijdens het slepen op zee is de afstand tussen het booreiland en de sleepboot achthonderd meter. Tijdens do sleep over de Nieuwe Waterweg waren enkele directieleden van de sleepdienst L. Smit en Co., de; teehnlsch-direcleur van de Compagnie; des Pctroles Total S.A. {de opdracht geefster) de heer Létherisien en tr. R. Smulders op het booreiland aanwezig. Bij Hoek van Holland verlieten zij het platform. Hier ook maakten de hulp- sleepboten zich van het eiland los en sleepte de Zwarte Zee het gigantische eiland alleen de wijde Noordzee op. (Advertentie l.M.j i Weit-Kruiikods Korls Hoogtfraoi Mnont Katendr. Icgodijk s Winkekinlrum i Hoogitrool VLAAROINGEN t WinfwIcMlruin liesveld IEIDEH j Hoaflommsrttraa! ZEIST Slollaan ARNHEM t Winkelcentrum Preiikhanf SCHIEDAM Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 8.00 uur—17.00 uur, be halve op zaterdag en zondag: bruine aktentas met inh.; bruine dameshand- schoen (gehaakt en kunstleder); pul lover en pakje sigaretten; windjack. Te bevragen bij de vinders: bruin lederen portemonnee met inh., Schil len, Cort van der Lindenlaan zwar te plastic portemonnee met inh. Van vbet van Beverenstraat 7; damestas niet inh.. R. J. Schol, Meidoornsingel 282, Rotterdam; zwarte herenporte- nionnee met inh,, Brokiing, Alex Numanstraat 22a; zwarte damesporte monnee met inh.. Koning, Poortugaal- straat 2 a; rode damesportemonnee met inh., Scheepmaker, Troelstralaan N; aktentas met inh., F, Sprong. Hoofdstraat 249 a; staaldraadstrop, Straatmakerswerf, Hoofdstraat; halve litermaat,- A. den Hollander, Ridder- kerksestraat 20 a; dwarsfluit, J. But, Ampèrestraat 30; I paar gummi-laar zen, Meinckens, Proveniershuis 25; damesschortje, v.d. Heuvel, Vlaardin- gerdljk 7; 2 zijden shawls, Vermaat, voltastraat 18; damesregenjas, W, van Katwijk, Marconistraat 71; ring met 2 sleutels, De Mol, Lange Kerkstraat 88; etui met 5 sleutels, H. Fen-te, Bellstr. «dj kruising herder-bouvier (reu), bem, Reinigmgs Dienst, Buitenhaven- JfJg; kanarie (paarse ring), v.d. Brand, tdisonplein 9; bruine herenglacé (L), oteebs, Van der Elststraat 18 b; 1 paar «roene dameshandschoenen, Postkan toor Tuinlaan; zwart lederen dames- nandschoen, Van Leeuwen, Dr. Kuij- P^rlaan 18; zwarte dameshandschoen imet bont), Gock, Brielsestraat 28; 1 paar bruine plastic handschoenen. Sla venburg, Troelstralaan 175, Wat zal men U benijden als ie dereen nog aan het door weer en wind verfomfaaide haar zit te frunniken.,, en U binnen wandelt, alsof U juist van de kapper komt. Een tovermiddel,., ach neen, gewoon een onzichtbaar haarnet uit Uw bus onzichtbare Spray haarlak. En wist U dacwlj deze grote bussen haarlak, vervaardigd vol gens een nieuw Amerikaans procédé per bus verkopen voor nog géén tachtig cent. In onze Parfumerie afdeling staan ze ktaar, die handige spuit bussen met haarlak, (één druk <fp de knop en gelijk matig wordt Uw onzichtbaar haarnet aangebracht) voor 'kmat/g wordt Uw SCHIEDAM, vrijdag. De zor gen om diver.se soorten kansspe len is beslist geen verschijnsel van de laatste tijd. Ook in vroeger tijden hebben de Schiedamse vroede vaderen zich met het pro bleem beziggehouden en hebben gretraeht de speeldrift van het volk in rustige banen te leiden. Drs. G. van der Feijst, archivaris van Schiedamdeed een greep uit een keur, die het gemeentebe stuur van Schiedam in 1556 uit vaardigde. Naar aanleiding hier van schreef de heer Van der Feijst onderstaand artikel in ,Jiïet Stad- huis'meldt Spelen zijn waarschijnlijk zo oud als de mensheid. Zeer oud is ook de soort van spelen, die wij hazard-, kansspelen noemen. Juist deze blij ken een geliefkoosde tijdpassering te zijn, wellicht doordat ze door hun ele ment van toeval iefs weerspiegelen, tets in zich hebben van de wisselval ligheden van het menselijk bestaan. Dat de overheid bepalingen maak te om de speelzucht, die de welvaart van rijk en arm dreigde te verwoes ten, tegen te gaan, is begrijpelijk. De Schiedamse vroede naderen bleven in deze niet achter en hebben diverse malen getracht het volk te bescher men tegen zichzelf. Zoals het in een standen-maatschappij past, maakten zij een uitzondering voor de hogere standen, in dit geval de Ridderschap en hun eigen regenten-stand, blijk baar van mening zijnde, dat de speel drift bij hen meer getemperd werd door de rede dan bij het „ge wone" volk het geval was. Zij vaar digden in mei 1556 een keur uit, waar uit ik hier enige artikelen overneem. ,DE SCHIEDAMMER' is verhuisd Het kantoor van De Schie dammer is verplaatst van Lange Haven 103 naar Hoogstraat 76. Onze telefoonnummers zijn dezelfde gebleven, n:l. redac tie 26 65 05, alle overige afde lingen: 26 72 79, en 's avonds na half zes: 135430. Na de lezing zal de lezer -opnieuw overtuigd zijn van de juistheid van het woord van de Prediker, dat er niets nieuws onder de zon is, maar dat alles wal is, reeds geweest is. Item soe en moet nyemandt met taerlinghen (dobbelstenen) speelen eenich spul, sonder met sdjven op die bueten (boete) van drie pondt, uuytghenomen ridderen, knaepen (candidaat-ridders), der stede heeren (de stadsbestuurdersj ende oyck eer- baere luyden, die alhier gastwys co- men (fatsoenlijke vreemdelingen), die moeghen speelen met haer huys- ghesin in haer sellfs herberghe wo ningjegen malcander sonder te ver beuren." „Item soe wat man ofte toyff ir. 2ijn huys liet speelen (gelegenheid tot spelen gaf) met taerlinghen sonder sdjven, verbeurde drie pondt. Ten waer (tenzij) hij ofte zij betoechde (beaoees) met twee knaepen als dat- tet hem ofte haer leet waer (speet), uuytgenoemen als uoirscreven sfaet.'' „Item soe en moet nyemandt fcoo- ten (beentjes uit de hiel van een schaap of rund, die dienst deden als dobbelstenen, echter met uier in plaats van 6 vlakken) om ghelt, op die boete van twee pondt ende senten tie (vonnis) van schepenen, fzij tof wat plaetsen dattet zij, (onuerschillig waar); een derdendeel sheeren be-, houjj (de graaf), een derdendeel der steede behouff, ende een derdendeel diet anbrengt." „Item soe en moet nyemandt qaer- ten (kaarten) ofte met taerlinghen speelen in de Doelen ofte an den ve$- ten ofte anders op die straeten ende andere heijmlicke plaetsen. Noch soe. en sal nyemandt stuypen (stuyeken? Het werpen van munten in een putje, waarbij geraden moest worden of het aantal even of oneven was. Kinaeren speelden dit wei met knikkers en noemden het o.a. „plompen") ofte om ghelt speelen, met wat bouverye schelmerijdattet zij, opte boeten voirscreven." Veelal heerst de mening, dat eerst de Calvinistische, puriteinse over heid van na de omwenteling zich keerde tegen kaartspelen e.d. Zoals men ziet, was reeds de Katholieke overheid gekant tegen zulke kansspe len. Overigens ging het beide overhe den niet in de eerste plaats (voor de gereformeerde predikanten lag dit anders) om het spel als zodanig, maar om de dikwijls kwalijke gevol gen: het verlies van een goed deel van de bestaansmiddelen. Misschien ook maakte men daarom een uitzon dering voor de Ridderschap en de ei gen regentenstand, omdat deze in de" regel meer te verliezen hadden en minder snel tot de bedelstaf ge bracht? (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De ge meente Schiedam zal uit eigen kas in de kosten van het openbaar lichaam Rijnmond moeten bijdra gen met ƒ12.889 voor het jaar 1965 en ƒ97.654 voor 1966. Dit zijn wettelijk verplichte uitgaven, zodat genoemde bedragen aan de gemeente-begrotingen voor 1965 en 1966 toegevoiegd moeten wor den. Zo delen b. en w. de Raad mede. Maar het College tekent er meteen bij aan van voornemen te .zijn (en daarvoor wordt tevens de goedkeuring van de Raad ge vraagd) alles te doen wat kan lei den tot opvoering van de rijks bijdrage of van de bijdrage uit! het gemeentefonds en wel tot zo danige hoogte dat de uitgaven ten i behoeve van de Rijnmond daar-i door worden gedekt. De kosten van Rijnmond moeien ge dragen worden door de gemeenten, welke dit lichaam omvat, in verhou ding tot de aantallen inwoners, terwijl het Rijk een bijdrage verleent in de al gemene kosten. Volgens dc door heli dagelijks bestuur van Rijnmond inge-i diende begroting bedroegen de totale uitgaven f 386,100 in 1964 en f 1.750.600 in 1966. De algemene kos ten in 1966 worden geraamd op 1.355,600, waarop volgens de Rijks begroting een Rijksbijdrage komt van 500.000 of rond 37 procent. Ontoereikend I De rest of 63 procen-t moeten de ge meenten opbrengen uiït eigen middelen i die, naar algemeen bekend is, red's ontoereikend zyn - om de traditionele uitgaven te doen. „Daarom moet deze Rijksbijdrage al ten enenmale onvol doende worden aangemerkt" zo schrij ven b. en w. Bij de ontplooiing van de activitei ten van Rijnmond op het gebied van de ruimtelijke ordening, milieu-hy- glëne,v volksgezondheid en recreatie, zullen de uitgaven nog aanzienlijk stij gen. Echter, zonder dat de eigen uit gaven van de gemeenten voor deze doeleinden zal verminderen. Wanneer Rijnmond een taak zou gaan uitvoeren ln opdracht van een gemeente, dan krijgt die gemeente door Rijnmond de volledige kostenrekening gepresen teerd. Extra-uitkering Rijnmond zal voorlopig jaarlijks toe- namende gemeentelijke bijdragen vra gen. Maar daaraan zal slechts kunnen worden voldaan, zo menen b. en w., wanneer van hoger hand daarin wordt voorzien; hetzij door een rechtstreekse rijksbijdrage, hetzij door een extra- uLtkenng uit het gemeentefonds, een zogenaamde „verfijning". Maar dan moet wel gelijk tijdig ook het aandeel van het ge^ meentefonds m de rijksbelastingen worden verhoogd. Anders zou deze extra-bijdrage tot gevolg hebben dat het uabkerrngs percentage van de alge mene uitkering wordt verlaagd. Deze aangelegenheid nu willen b. en w. bespreken met de departementen van Binnenlandse Zaken en Financiën, Gedeputeerde Staten, de Raad voor de gemeen te-fin ancien en de Ver. van Ncd. Gemeenten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Het bevol kingsaantal van Schiedam is, zoals wel verwacht werd, ook in de maand no vember achteruit gelopen tot 81.775. Niet veel, maar 25 personen, doch het is typerend voor de groei. November was weer een echte „ver trek"-maand. 351 Schiedammers gin gen zich elders vestigen en er kwamen maar 285 personen voor terug. Een negatief vestigingsoverschot dus van 66. Dit kon niet worden opgevangen door het geboorte-overschot van 41 (103 geboorten, en 62 overlijdens-ge- vallen In die maanden werden in Schie dam 68 huwelijken gesloten, waarvan 48 tussen Schiedammers onderling en er werd één huwelijk ontbonden. Een raam waarvoor Garmanctte hangt is niet zo maar een raam met vitrage Neen. van zo'n raam kunnen wo rustig zeggen: „Zo iets is nog nooit eerder vertoond." Een rijke Mysterevan Garma- nette, met Ingeweven, fraai dessin, zó droog en niet strijken., en die prachtig hangt door de ingekapselde loodveter. Wist U dac U deze gordijnen kunt aanschaffen, per meter voor nog géén vier gulden. loodveter Op onze vitrage afdeling boven vindt de verkoop plaats van de Mystere met loodveter, een dure vitrage, 150 cm hoog, per meter voor Ook 175 cm hoog, ROTTERDAM, donderdag. De wielrijder H. C. Polder (18) is gister- middag op de Stadionweg tegen een hek van gemeentewerken gereden, dat onbekenden onverlicht op het Rijwiel pad hadden gezet. Het slachtoffer liep een beenbreuk op. SCHIEDAM; vijdag, Maandag- j avond a.s. beginnen in de Koopmans-j beurs de jaarlijkse Schiedamse ta-l feltcnnLskampioenschappcn. De in-1 schrljvmg ervoor is weliswaar iets) minder groot dan de vorige malen, maar spanning is er toch voldoende.', Opvallend is, dat méér wordt gespro-1 ken over de vraag, of NOAD zijn ti tel van sterkste Schiedamse veren!-' ging met succes zal verdedigen dan over het al of niet prolongeren door Cas van Koetsveld van zyn pesoon- lijke titel van Schiedams kampioen. Toch mogen ook individueel in vrij wel alle klassen spannende eindstrij den worden verwacht. In de A-groep (Overgangs/le klas) is het nog lang geen uitgemaakte zaak, dat de dit jaar in het Rotterdamse Eendracht excellerende Cas van Koetsveld op nieuw de hoogste titel grijpt. Met hem zijn Dick Boer en Henk Eikmans (beiden Service) en Freek Suttorp (NOAD) geplaatst en verder wordt het optreden van junior Nico van Slobbe in deze hoogste klasse met grote belangstelling tegemoe. gezien. In de hveede klasse (B-groep) mis sen we drie van de vier halve fi nalisten van het vorige jaar: Boer, Meuldyk en Kreischer gingen dit jaar hoger competitie-spelen en mogen dus niet meer in de tweede klas in schrijven. Paul de Looze van TSF en A. Noordermeer van NOAD zijn ge plaatst. Enige voorspelling in deze klasse is echter moeilijk. Ook in de C-groep (derde klasse) vinden we twee geplaatste spelers, n.l. Jan ïlendrikx van NOAD en A, Rieken van Service. NOAD is nume riek opnieuw sterk vertegenwoordigd met elf van de 21 inschrijvingen en een NOAD-zege ligt in deze klasse dan ook wel in de l|]n der verwachting. De vierde klasse of D-groep heeft in Fred Jorritsma (TSF) en J. Ko- pecky (NOAD) twee deelnemers van wie verwacht wordt dat ze bet vér zullen brengen in bel schema. Outsiders z|jn er echter in deze klas se zoveel, dat het ondoenlijk is de fi nalisten reeds te tippen. Hetzelfde geldt in feite voor de E-groep (5e klasse), waarin Gé Bjjtcnhoorn (Ser vice) als eerste is geplaatst. De junioren-groep (F) is bijzonder klein: slechts zeven inschrijvingen, uitsluitend van Scrviee-leden. Deze jongelui gaan een halve competitie spelen; Nico van Slobbe zal wel win nen en dus de junior-kampioen van Schiedam worden. Tenslotte is er de G-groep, die van de niet-NTTE-Ieden. Met achttien inschrijvingen ir dit, als ieder jaar, een vrij grote groep, waaruit blijkt dat het aantal mensen dat zo af en toe eens een „balletje" slaat en wil slaan redelijk groot is. We missen overigens voor het eerst sinds jaren de naam van A. ten Bras, die de ti tel placht te behalen. Harry Meijer en Ger de Jager behoren nu tot de favo rieten. De strijd om de Parool-wisselbekcr voor de sterkste Schiedamse vereni ging zal ook dit jaar gaan tussen Ser vice en NOAD: de laatste won de be ker al tweemaal achtereen en zou dus bij prolongatie definitief in bet bezit van liet kleinood komen. Dc kansen mogen gelijk worden geacht, zowel kwantitatief (26 deelnemers van Ser vice met 33 inschrijvingen, 25 van NOAD met 39 inschrijvingen) als kwalitatief. Er mag dus inderdaad een bijzonder spannende strijd wor den verwacht, temeer omdat NOAD zowel als Service fel op winst belust zUn. HIJ weet het: „Een calamiteit van grote omvang kan. de BB met zijn mankracht en ma terieel niet volledig bestrijden. Wel is er voldoende voor een gedegen eerste aanpak. De grote broer moet op de proppen ko men tot 22 mobiele kolonnes militairen zijn beschikbaar. Duizend man per kolonne. Een enorme hoeveelheid volk". Gaat verder: „De PSP zegt: Als er een bom vail is er geen helpen aan. Dat is een onwaarheid. In het randgebied kunnen duizenden wor den gered. Dc kern biedt inderdaad Weinig kans op overleving. Maar het Kant 'om hel enorme randgebied, met Zeer veel te redden licht- en zwaa rgc-w'i inden". En argumenteert: „Neem nu een brandverzekering. Niemand hoopt op brand, toch verzekert men zich. Bezie de BU in dat licht". 1 EENDERT van Marion (52), klein van stuk, resoluut pratend, waarbij hij veelvuldig uit zijn stoel naar voren schiet, wordt binnenkort het nieuwe hoofd van de BB-kring Zuid-Holland C (Rotterdam en 16 omringende gemeenten). Hij is ex- landmachtoffieicr. Was in „dc Oost" („Als krijgsgevangene met het Ja panse reisbureau mee op stap ge weest"). had cr in 1947 „schoon ge noeg van daar" („Je deed wat boodschapjes"), werkte in Neder land aan de ontwikkeling van infra rood mee, ging toch weer terug „naar Indië" („Totdat we de Oost werden uitgeschopt"), was batal jonscommandant te Arnhem, trad op als gevechtsgroepeommandant, en deed zo nog hot eon en ander, om zich op 47-jarige leeftijd „niet op verzoek" („Ik ga dc staat niet 15 jaar pensioen schenken") voor ontslag te laten voordragen, Dc laat ste december '61 was hij voor het laatst kolonel bij de staf van hel 1ste legerkorps der Koninklijke Land macht", Na plv, hoofd nu hoofd BB. „Het is logisch dat 7,e naar een oud-mili tair grijpen", zegt hij. Het organise ren en de omgang met mensen vormt voor hem de aantrekkingskracht van de BB.. Dc werving van vrijwilligers loopt in zijn kring niet ongunstig; maar het organieke potentieel (16.000) man is toch altijd nog maar voor 55 procent gedekt. De in 1959 ingevoerde noodwachtplieht doet niet iedereen even prettig aan; waarom ik en niet een ander? Van Marion zegt: „Het leger selecteert nu door de na-oorlogse geboortegolf meer dan voorhoen. Het overschot zou ons eigenlijk ten goede moeten ko men. Aan de andere kant: je krijgt dan individuen, mensen die in het leger zijn geweest zijn gewend aan kameraadschap en hebben vorming gekregen". TLTIJ spreekt over „het boekje met de wenken", indertijd hitis-aan- huis verspreid. „Men veronderstel de dat dit naar aanleiding van be paalde spanningen in de wereld op een gericht moment gebeurde. Dat was niet het geval. Er was eens een grote oefening. Maanden van tevoren werd er al gepland. Toen de oefe ning werd gehouden, was er juist de Cuba-erisis. En de mensen maar denken dat Van Marion vindt het jammer dat er sinds het boekje geen regelma tige voorlichting meer is geweest. Hij denkt aan het „machtige me dium t.v.M. De politieke partijen spre ken wel tien minuten tot het Neder landse volk, zegt hij. Zware BB-ver- handelingen zijn niet nodig, „op simpele wijze duidelijk maken wat men moet doen, hoe men met ge ringe middelen een schutlgelegen- hcid kan inrichten". Hij geeft toe: de BB is over het algemeen geen bijzonder populaire instelling. En daarom zal een par tij „niet gauw de kat de bel aan binden". Dat kan een slechte uit werking hebben. Hij noemt nog even enkele be langrijks BB-taken: eerste hulp, puinruiming, brandbestrijding. De stad is in wijken ingedeeld (per wijk 15.000 inwoners). Elk wijk heeft zijn eigen motor spuit („je", zegt hij). Hij han teert het woord „vredesbrand- je": „Dan is hulp van ons wei eens nodig". (Advertentie LM.) V«* uw Burg. KiMpptrtlun 18, Schiedam SCHIEDAM, vrijdag. Dat de zes jaar oude jazz-sociëteit „Guillaume" oog vol levenslust zit, blijkt wel uit het feit dat het bestuur regelmatig op woensdag culturele avonden wil gaan organiseren ln Malsou Tlvoli De initiatiefnemer, de heer J. Mout- foort, vertelde ons, dat er iedere woensdagavond om de veertien dagen chansonniers, cabaretiers en anderen zuHen komen. Ook zullen er platen- avonden en lezingen worden gehouden. Verder zullen de leden zich die avonden kunnen verdiepen In de di verse jazzbladen en andere interessan te lectuur, welke te hunner beschik king zal leggen. Het programma van de eerste avond op 12 januari vermeldt een optreden van 'het Israëlische duo „Kól Sim- chah" en de Rotterdamse chansonnier Ham Peekei. De twee eerste avonden zijn bedoeld als experiment. Als dit slaagt, zal het bestuur verdèr gaan met de organisa tie van deze avonden naast de weke lijkse jazzavonden op zaterdag. SCHIEDAM. Geboren: Richard W. z. v. W. den Held en M. M, Daalmeijer. Overleden: B, E. Collée, 80 jr. wed. De Ruiter. L. van Marion ui emoe kringhoofd Advertentie I.M.) In onze afdeling Huishoudelijke artikelen beneden, kunnen onze klanten morgen een prachtige console-spiegel kopen. Niet zomaar een spiegel, maar een stuk comfort voor hen, die met ruimtegebrek te kampen hebben. Fraaie consolespiegels met opstand van zwart glas, voor toiletbenodigdheden, kleerbors tel enz. voor nog géén drie en een halve gulden. Verfraai Uw huls door zo'n mooie console-spiegel aan te schaffen, 30x40 cm, voo Met uitzondering van Schiedamse Boys en DRZ gaat het met de Schie damse afdelingsclubs niet best. Of De mos kans zal zien SVDP ln eigen huis de punten afhandig te maken, moeten w|j betwijfelen. Schiedam kan winst behalen als DRL op bezoek komt en IJrsus dat op du onderste plaats zetelt krijgt het ook niet gemakkelijk in de uitwedstrijd te gen Crooswijk. Om de mooie positie te handhaven moet Schiedamse Boys winnen als het bij SC.Maas op visite gaat en dat geldt ook voor DRZ dat in Rotterdam HWD gaat bestrijden. WF kan voor winst zorgen in de thuiswed strijd tegen Blij dorp. Zaterdagvoetbal Hoe PPSC de rustige-weken benu-t heeft weten wij na het duel tegen SVOW waar de Schiedammers op be zoek moeten en wij nemen aan dat HBSS zich thuis niet zal laten verras sen door het Vlaardingse HVO. GSS en GTB doen het ook niet best Zij spelen deze zaterdag allebei een uit wedstrijd, respectievelijk tegen The Red Stars en EgelantierBoys. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Het ziet er naar uit dat de amateurs, na ruim ze- ven weken gedwongen rust, voor het grootste deel in het komende weekend dc voetbalvelden weer gaan bezetten, Voor het grootste deel, want er z|jn j velden die door het vele water grote schade opgelopen hebben en wanneer er nu ook nog een vorstje over heen komt Is het leed voor de betrokken r clubs niet te overzien. Dat geldt ook voor veie Schiedamse velden. Toch i zullen w|| maar niet te pessimistisch z|jn cn er bet beste van hopen. Of de teams van DHS, Excelsior '20 cn SFC, ploegen die Ln de running z|jn, J door de rust aan kracht hebben Inge- boet zullen wij al gauw gewaar wor- den. DHS krijgt Flakkee op bezoek, J Excelsior '20 moet naar Rotterdam om Hicwi te ontmoeten en SFC krijgt het thuis op te nemen tegen 's-Gravendeel. J Winst voor alle drie is mogelijk. Mar- tinit en SVDPW blijven zorgenkinde- J- ren. De Martinitters gaan proberen in de uitwedstrijd tegen Merwede hun J positie Iets te verbeteren. HekkeslullerV SVDPW kan van de onderste plaéts komen indien het uit Rotterdam terug- komt met een zege op het ook niet hoog - genoteerde Voorwaarts. G! Afd. Rotterdam 5

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2