Hasper: m 'Ik heb al meer alleen gestaan' THOMASSEN I X DE HOEK OP BEZOEK 1 DE OUD-GEMEENTESECRETARIS GAAT MAAR DOOR 'Voorlichting Haringvliet gaat door' zeggen twee ministers Staking van Japanse zeelieden 'Heerlijk duurt het langst voorbij Tweede ronde i begint Dynamo tegen \verzwakt Tonido Hoogendijk aan de kop banW ROTTERDAM RIJNMOND Rijnmond kan zo nooit wat worden .cloor Hans Baaij \S NÏET ZO Burgemeester onderweg misselijk door luchtjes van de Waterweg Bouw sporthal Enk begint half mei Mr. A. Heynsius j eervol ontslagen per 1 september Symphonia-concert: 5.000 gulden voor Blijdorp-aquarium Xerxes schorst Piet Kriesch pag. 4 - donderdag 3 februari 1966 R\jnmond is een karikatuur van wat een openbaar lichaam voor het gebied van de Nieuwe Waterweg zou moeten zijn; een reus met lemen voeten; een kreupel paard; een monstrum; een grotesk verschijnsel in ons gemeentelijk bestuurs- bestel; om nog maar te zwij gen over Rijnmonds kost bare administratieve krach ten wier taak het is een dag taak te zoeken". Enkele grepen uit twee recente artikelen van Rotterdams oud- gemeentesecretaris J. Hasper, ge publiceerd in Economisch-Statfs- üsche Berichten en het tijdschrift voor overheidsadministratie. Ter wijl andere tegenstanders van Rijnmond er tegenwoordig het het zwijgen toe doen, gaat de oud gemeentesecretaris dóór. Thuis, in rijn fraaie flat aan de Bentinck- laan wil deze uiterst vitale ze ventiger wel uit de doeken doen waarom. NIET IN RUSTE Hij is nu vijf jaar gepensio neerd. Maar dat houdt niet in dat hij in ruste is. Naast allerlei be stuursfuncties in het verenigings leven, heeft hij het „verschrikke lijk druk" met publiceren .Publi- katies over alle mogelijke onder werpen op het terrein van de ge meenteadministratie. Op dat terrein is hii deskundig. Van de drieëndertig jaar in Rot terdams gemeentedienst, was hij er vijfentwintig directeur van fi nanciën en acht gemeentesecreta ris. Die deskundigheid lijkt hij te gebimiken voor een soort een mans-oorlog tegen Rijnmond. Is het dat? „Nee. Als u mij vraagt waarom ik schrijf dan zeg ik: het is mijn vak. Ik heb vroeger in Indië ook altijd In kranten geschreven. Ik ben niet tegen Rijnmond, ik ben altijd vóór Rijnmond geweest. Ik heb er altijd aan gewerkt, pas toen het verknoeid werd ben ik tegen geworden. Mensen zeggen dat ik ten opzichte vaa Rijnmond een negatief standpunt inneem. Dat is niet waar. Ik ben tegen de negatie die in Rijnmond is ge bracht .lk ben voor een positief „Rijnmond". POSITIEF Dit „positief houdt uoor de oud-pemeentesecrelaris in dat de Rijnmond zaken gaat behandelen die bouen de taak wan een po- meerite uit zijn paan groeien". Dit handelen is er echter niet bij. De Rijnmondraad kan alteen adulse- ren over een beperkt aantal on derwerpen. Zoals de heer Hasper zegt: „Onmachtig om iets te doen". Hij ziet er niets in, dat is dui delijk, Staat hij alleen? Nee: vol gens hem ziet niemand er wat in. „Dat is ook duidelijk gezegd voor en tijdens de behandeling van het wetsontwerp. In de gemeenteraud en in de Tweede Kamer, overal". Over de reden dat deze Rijn mond er toch gekomen is, wenst hij niets te zeggen, „Dat is politiek en daar bemoei lk me niet mee. Ik schrijf als vakman. Ik schrijf voor het hele land, voor Delfzijl, voor Amsterdam, maar met de plaatse lijke politiek bemoei ik me niet. Ik ben tenslotte gepensioneerd". DOSSIERS Was hij aan het begin van hel gesprek de gezelligheid zelf, naar mate het gesprek vordert blijkt hoe hoog deze zaak hem zit. Hij 'IK BEN MAAR EEN MAN DIE NA VIJF JAAR MET PENSIOEN NU NOG EEN KEER ZIJN GRAM WIL HALEN; IK SCHRIJF OMDAT HET MIJN PLICHT IS' Oud-gemeentesecretaris J. HASPER gaat steeds heftiger praten en haalt een imposante stapel knip sel boeken en dossiers te voor schijn om zijn beweringen to sta ven. „Ja meneer, ik schrijf nis vak man. Ik be/f niet zo maar een man die vijf jaar na zijn pensionering zijn gram wil halen. Rijnmond is een kreupel paard en nu kan de minister wel zeggen dat het voor een experiment is, maar hoe kun je nu met een kreupel paard ex perimenteren om na te gaan hoe een goed span zal lopen? Ik schrijf over een verschijnsel dal zich in heel Nederland voordoet, Je krijgt overal die agglomeraties. Ik laat zien dat Rijnmond een voorbeeld is van hoe hot niet moet. Iedereen heeft het destijds ge zegd, de gemeenteraad, haast de hei ft van de Tweede Kamer en nu is het net of ik het allemaal heb gedaan, of ik de enige ben dié er tegen is. Ze zeggen: die Hasper is er tegen, maar we moeten Rijn mond een kans geven. Een kans! Rijnmond heeft geen kans". NEK OMDRAAIEN Goed, hij wil dus niet zijn gram halen. Maar door zijn felle toon wekt hij wel die indruk. „Ja, wat wilt u? Als je ergens tien jaar aan gewerkt hebt en je ziet hoe ze het de nek omdraaien. En dan doen ze nog not of er eigenlijk niets ver anderd is". Hij is nu goed kwaad, „In vele gemeenten heelt de burgemeester bij de behandeling van de ont- werp-begroting van Rijnmond ge zegd: praat er maar niet over. Waarom? Ja, dat vraag ik u, Dit zou nu juist een mooie gelegen heid zijn geweest om iets meer aan de weet te komen over wal Rijnmond allemaal gaat doen". VERGETEN Di' ou d -gemeen tesec re la r is grijpt terug op de discussies voor de totstandkoming van de wet, waarbij de angst van de kleinere gemeenten voor een te grote in vloed van Rotterdam een rol speelde, „Laten ze nu niet denken dat ik tegen de kleine gemeenten ben, want dat is niet waar. Ze vergeten wat ik allemaal voor ze gedaan heb". Hij noemt zün bemoeienissen bij de drink watervoorziening van Voorne-Putten, bij de totstandko ming van het recreatiegebied het Krulninger Gors. „Maar dat is ie dereen vergeten. Dat geeft niet. maar daar blijkt wel uit dat ik niet tegen de streek ben: ik ben juist vóór de streek, Ik ben voor het hele land". Hij bladert in zijn dossiers: „fk heb best geduld, laat ze maar ploeteren..." Hij heeft een doel .„De wet moet veranderd worden. De mi nister heeft zelf gezegd: het is een experiment. Daarom is liet irets- cmttoerp ook aangenomen. Maar deze zaak is veel te ernstig om te experimenteren. We moeten door kritiek te leveren <i/d(vingen dot dr wet veranderd wordt. Neem alleen dat geld; Rotterdam is zo écu miljoen kwijt. En dan is er nog niets gebeurd". MARIJNEN Een ding wil hij wel heel na drukkelijk vaststellen. Zijn kritiek richt zich niet op personen. Hij vindt bijvoorbeeld Marijnen „een schat van een man die ik zeer, zéér hoog acht". „Maar de opzet is verkeerd. Ik kan me voorstellen dat de mensen die zich er vroeger heftig tegen vcr/.et hebben, nu zwijgen. Dat ze denken: laat het dan maar eens zien. Maar ik als vakman zeg leeen Nederland: kijk hoe het niet moet. Dut moet ik zeggen: hei is mijn plicht. Later zuilen 2e erkennen dat ik geil Ik heb gehad. Ik heb wel meer alleen gestaan. In de middaguren bracht de burgemeester, in gezelschap van wijkraadsvoorzitter A. Lems een bezoek aan de N.V. Chemische Industrie Synres, de firma Huthg en Pieters (nachtboot),de Stoom vaart Maatschappij Zeeland (dag boot), de kampeerterreinen en aan het strand. Ondanks de con currentie van een tv-voetbal\vert- stri.jd was de belangstelling voor de openbare wijk raadsvergade ring tamelijk groot. Voorzitter A. Lems gaf een kort overzicht van het outstaan en de ge schiedenis van Hoek van Holland, dati aanvankelijk lot de gemeente 's Gra-| venzande behoorde. In 1907 kwam de ontevredenheid over deze gang van zaken in Hoek van Holland tot een uitbarsting en een aantal vooraan staande Hoekcnurcn wendde zich met een verzoekschrift tot de koningin met het gevolg dat Hoek van Holland tot Rotterdams grondgebied werd verklaard. j Hoek van Holland heeft zich onder Rotterdams bestuur ontwikkeld totl een plaats waar het goed wonen is. hoewel die „leefbaarheid" in gevaar wordt gebracht door de industrie aan de andere zijde van de Waterweg. De heer Lems gaf vervolgens een kort overzicht over het jaar 1965. Hij stelde dat Hoek van Holland ze ker niet ontevreden is, maar er blij ven nog bepaalde wensen. Zo vraagt de wijkraad de volle medewerking van hel gemeentebestuur tot ontwik keling van Hoek van Holland als bad plaats, De rijkswaters» aatsplnnnen zijn in dit verband nog onduidelijk. Over de havenontwikkeling kon burgemeester Thomassen nog weinig zeggen. Volgens zijn laatste inliehtln-i gen zouden de ha ven plannen geen aantasting van liet strand inhouden. Wel zal er de eerstkomende jaren „de nodige rommel ontstaan." •LUCHTJES' De luchtverontreiniging vormt nog' steecis een belangrijk punt voor del wijkraad en de burgemeester bleek j het daar volledig mee eens tc zijn. Hij' was onderweg van Rotterdam naar! Hoek van Holland misselijk geworden van de luchtjes. Dit is echter niet een kwestie van Rotterdam alleen enj daarom hebben de Waterweggemeeft- ten een „raad voor de luehtverontrei-j niging" gevormd, die dit probleem nauwgezet in het oog zal houden. j Als positieve punten mag men aan-j merken, dat de burgemeester beloof- j de dat de wijkraad zal worden inge-i schakeld bij het vooroverleg inzake uitbreidingsplannen. Ook de uitvals wegen zullen in de toekomst worden verbeterd. De E8 in de richting Rot terdam zal een vierbaans weg wor den. De reiskostenvergoeding van schoolkinderen lijkt een vrijwel onop- (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND, donderdag. Burgemeester W. Tho massen van Rotterdam heeft woensdag voor het eerst formeel kennis gemaakt met dc wijkraad voor Hoek van Holland en de Hoekse be volking. Dat gebeurde tijdens een bijeenkomst in hotel America. Tijdens deze buitengewone wijkrandsvergadering werden openhar tige woorden gesproken, zonder dat burgemeester Thomasseu zich liet verleiden tot loze beloften. De komst van dc burgemeester naar z^n verafgelegen gcmeentcdeel had dan ook meer het karakter van een gedachtenwisscling en het uitwisselen van gegevens. losbaar probleem. „Wanneer Hoek van Holland een zelfstandige gemeen te was, kon men ook niet aankloppen om vergoeding", verklaarde de bur gemeester. LANDBOUW De heer Van der Houwen sprak zijn grote ongerustheid uit over de toe komst van deland- en tuinbouw in Hoek van Holland. Do verschillende bestemmingsplannen, hebben tot ge volg, dat veel land- en tuinbouwgron- den straks een andere bestemming zullen krijgen. Er zouden nu al op stallen worden gebouwd, waarvan de vergunning aan een bepaalde tijd is gebonden. Hierdoor wordt aan die be drijven grote schade toegebracht. ..De gemeente oefent rechten op de gronden uit terwijl deze nog niet eens haar eigendom zijn". ANNEXATIE Burgemeester Thomassen vertelde j in een interessant betoog dat Hoëkj van Holland destijds zelf naar Rotter-1 dam wilde, dait was toen nog moge lijk. Tegenwoordig protesteren de be-J treffende gemeenten als regel tegen annexatie. De burgemeester noemde enkele van de voorzieningen, die onder Rot terdams bestuur in de Hoek zijn ge troffen, zoals water, gas, bestrating, woningbouw en dergelijke. Gezien heit grote aantal kleine ge meenten in Nederland, zou de Hoek als zelfstandige gemeente zeker geen gek figuur slaan. „Do wijkraad zou de vergelijking met de doorsnee ge meenteraden zeker goed kunnen door staan". aldus de burgemeester. „De tuinbouw", zei hij, „verkeert In een gespleten situatie. Het algemeen belang en het groepsbelang botsen, maat* niemand wit de klok terug draaien eh er is gelukkig in Hoek van Holland geen afscheidingsbewe ging". De toekomst van Hoek van Holland wordt m de vergaderingen van burge meester en wethouders van Rotter dam veelvuldig besproken, verklaar de hij. Teh slotte wees ■burgemeester Thomassen op de mogelijkheid om de wijkraadsbe!a ngen rechtstreeks in de gemeenteraad te bepleiten. Tot nu toe heeft geen enkele wijkraad daar van gebruik gemaakt en het zou pret tig zijn wanneer juist de Hoekse wijk raad de primeur zou hebben. Met de ze opmerking werd de geanimeerde en openhartige gedachtenwlsseiing be sloten. DEN HAAG, donderdag (ANP) De ministers Suurhoff (ver keer en waterstaat) en Vondeling (financiën) hebben in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid R. Laan (pvda) medegedeeld, dat de voorlichting over de Haringvlietwerken, die tot voorkort door de stichting Hadex werd verzorgd, zal worden voortgezet. Er kan thans nog niet worden ge zegd, met wie daarbij zal worden sa mengewerkt en welke gebouwen zul len worden gebruikt, nu Hadex de door haar gebruikte gebouwen beeft laten afbreken, aldus dc ministers. De bewindslieden geven een uitvoe rig overricht van de gang van zaken, waaruit onder meer blijkt dat de stichting Hadex de verplichtingen niet heeft nageleefd, in het bijzonder wat be.reft 'het verlenen van medewerking om te komen tot de contractueel ver eiste goedkeuring door de staat van de prijzen van :1e vervoersbewijzen in 19(15. Een accountantsonderzoek van de staat bracht aan het licht dat Hadex in 1963 he! beheer van haar zaken had opgedragen aan de N.V. Recreatiëbe- drijf „Waterveste" te HellevoetsluLs, opgericht doör Hadex en een van haar drie bestuursleden, die negentienden van het kapitaal hou ingebracht. Er werd tussen Hadex en. Waterveste een overeenkomst gesloten waaruit Waterveste belangrijke voordelen ten koste van Hadex ging genieten. Overleg om te komen rtot het ver breken van de voor de staat onaan vaardbare rechtsverhoudingen van Had ex met Waterveste, het ongedaan maken van de uit de relatie met Ha dex door Waterveste genoten voorde len en tot het verschaffen van gege vens, nodig voor het vaststellen van prijzen van vervoersbewijzen hadden geen bevredigend resultaat. Ook over leg over overneming van de gebou wen van Hadex sorteerde geen effect, aldus het antwoord van de ministers aan het socialistische Tweede-Ka merlid. ANNIE M. G. SCHMIDTS en Harry Banrunks „Heerlijk duurt het langst", de musical die vier maanden na de première al de contouren heeft van een „hit", is binnenkort (vart vrijdag 11 fe bruari t,m. dinsdag 1 maart) in Luxor te zien. Het is een korte tijd, maar dat is verklaarbaar. Voor de première had niemand het idee dat „Heer lijk duurt het langst" een flop zou worden, maar met de recen te klappen van „Oliver!", „The sound of music" en „No, no, Nanette" nog nadreunend in de oren, durfde van de producenten John de Crane, Piet Meerburg en Willy Hofman alleen de eerste onvoorwaardelijk te geloven aan een succes. Hij heeft gelijk gehad. De eer ste drie maanden in Amsterdam zijn er in totaal misschien 40 plaatsen op de eerste maan dagavond onverkocht geble ven. De onzekerheid ten aanzien van deze musical-van-eigen bodem heeft zijn invloed gehad op de samenstelling van de tour nee. Niemand wilde namelijk „Heerlijk" voor meer dan enkele dagen contracteren. Met als re sultaat dat de produktie haast iedere dag naar een ander thea ter verhuist. Volgend seizoen gaat dat echter veranderen. Want na het succes van de pre mière willen de theaterdErecties wel. Producer Willy Hofman ver telde dat „Heerlijk" nu al tot volgend jaar 1 april besproken is. Wat de verdere vooruitzichten zijn: als het succes blijft zal dit de resultaten van „My Fair Lady" benaderen, zo niet overtreffen. Opmerkelijk is dat deze musi cal ook in het buitenland is op gevallen. Er is belangstelling voor in Berlijn, Londen en Scan dinavië. In de voornaamste rollen treft men ten eerste Connie Stuart aan (de vrouw op wiens lijf Annie Schmidt de musical heeft geschreven), André van den Heu vel, Winnifred Bosboom, Freddy Al beck en Leen Jongewaard. (Op de foto Connie Stuart en Leen Jongewaard). Mduertenrie iJtl.) SNACKBAR GROOTHANDELSGEBOUW ROTTERDAM OOK OP ZONDAG (Van onze scheepvaartredactie) ROTTERDAM, donderdag. De „All-Japan Seamens Union" heeft haar j 134.000 leden opdracht gegeven weer i aan het werk te gaan, na een staking, I die in „golven" 35 dagen heeft ge- i duurd. Hoewel op ondergeschikte pun-j ten nog geen overeenstemming met de reders is bereikt, is wel overeengeko- men de lonen van de zeelieden te ver- hogen. De zeelieden op de grote vaart krijgen oen verhoging van ruim 70 gul den per maand en die van de kust vaart krijgen ongeveer 65 gulden meer. De zeelledenorganisatie had een ge middelde verhoging van 100 gulden per maand geëist. De verhogingen gaan 1 februari in. Bij de staking waren ongeveer 1.800 Japanse schepen liggende in 47 havens betrokken. De reders hebben ver- j klaard, dat de Japanse koopvaardij een schade van ongeveer 300 miljoen gul-! den geleden heeft. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Poli tierechter mr. A. Heynsius. een van de figuren b(J de rechterlijke macht die regelmatig zorgt In het nieuws te komen, neemt dit jaar afscheid. Op zijn verzoek is hem per 1 sep tember eervol ontslag verleend uit zijn ambt als rechter in de arrondisse-i mentsrechtbamk te Rotterdam, met! dankbetuiging voor de in rechterlijke j functies bewezen diensten. j (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. Het; concert van de Kou, Orkestvereniging vSymphonia ten bate van Diergaarde' Bljjdorp (op 24 januari JJ.) heeft 5020 gulden opgebracht. Het geld wordt gevoegd bij de reeds1 aanwezige middelen voor de aan-: schaf L^an een aquarium. Op 9 mei! wordt weer een liefdadigheidsconcert I gegeven. Dan concerteert Symphonia ten bate van het Rotterdams zuige lingentehuis in Kralimgeni. Uitgevoerd wordt o.m. de Tweede symphonle van Joh. Brahms. (Van onze hockey medewerker) ROTTERDAM, donder dag. De hockeyers be- ginnen hun tweede competitlehelft met groot vuurwerk. HilversumHDAI is de party van de nijdige strevers tegen de trotse lijstaanvoerders uit Den Haag. De Pijlen er omheen z(jn Laren- Kampong, HHYCSCHC en BMHC Amsterdam-Kampong. In Rotterdam ontvangt RBC Amers foort. RBC kan de punten best gebrui ken en zal er zeker niet meer dan één afgeven. Victoria, dat nu eindelijk wel eens uit de promotieklasse weg wil, zal Togo III verslaan, ook op Klein Zwit serland. Of concurrent Asvion van HDS kan winnen vragen we ons af, Is in promotieklasse A Victoria II Dordt een raadsel, over Aeolus—Leo nid as is ook niet veel te zeggen. Ze ker, Leonidas sluit puntloos de rang-, Ujst, maar zo'n wedstrijd tussen stad genoten kan altijd een verbazingwek kend verloop hebben, De dames van RBC gaan naar Be Fair. De Hilversummer spelen een partijtje, dat RBC goed ligt. Er zit wel geen overwinning, maar misschien een puntenverdeling in. Dat is bij Victoria Togo ook het geval. (Van onze handbalmedewerker) rmRrng botterdam, don- lliUl'l'Ln derdag. De hand ballers kunnen de gehele zondag over de Energiehal beschikken en bo vendien wordt er zaterdag nog een aantal wedstrijden in Waddinxveen gespeeld. De DWS-dames komen in de overgangsklasse tegen Hygiea in het veld en zullen ook ditmaal wel met een nederlaag genoegen moeten nemen. De herenteams in de overgangsklas se staan er wat beter voor. Zowel Sn el wiek als Dynamo hebben nog kampioenskansen. Dynamo komt tegen een door blessures verzwakt Tonido in het veld en zal het dus wel kunnen rooien. Snelwiek speelt tegen de steeds gevaarlijker wordende Quintus-man- nen. Dit belooft een bijzonder span nende strijd te worden waarin we de kansen van de oranje-blauwen toch wel iets hoger aanstaan dan die der Kwintsheulers. In de dislr. tweede klasse A heeft Wilton bij de dames nog een kleine kans de degradatie te ontgaan al zal dan tegen AHC '28 een goed resultaat geboekt moeten worden. Slagen de Schiedamsen hierin dan wordt het voor Dynamo bijzonder belangrijk van Hol- landia te winnen omdat anders de groen-witten nog in de gevaarlijke zone terechtkomen. In de distr. eerste klasse gaat Vires bij de heren bij Operatie 2 op bezoek. De Gouwenaren moeten in staat wor den geacht Den Haag met een over winning te verlaten. Dit zal DWS, dat in Den Haag tegen Hellas speelt, wel niet gelukken. Een gelijkspel zou al een zeer goed resultaat zijn. Eerste klas libre (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. By de biljartvereniging Rembrandt Is een aanvang gemaakt met de eind strijd om het kampioenschap eerste klas Hbre van het district Rotterdam van de KNBB. Voor dit toernooi ver overden D. Vis en M. Vecntjer bei den van De Maasstad, C. Wassenaar van „Rotterdam", P. v. d. Hoek van Mathencsserplein, D. in 't Veld van Kunst en Vermaak,A. J. Hofstede van Tediro, W. Hoogendijk van LMO, alsmede B. v. d. Berg van Excelsior (Ridderkerk) een finaleplaats. De eerste partijen leverden al da delijk zeer behoorlijke gemiddelden en goede series. Zo slaagde Hoogen dijk erin om van Hofstede te winnen met een moyenne van acht, terwijl hij een beurt van 55 noteerde. Ook Van de Hoek leverde met een serie van 52 een aardige prestatie. Wasse naar startte ook goed en zijn ont moeting tegen. Vis hield een belofte in, doch toen hij tegen Veentjer la ter uitkwam, was hij er geheel uit en kon het zelfs niet tot winst bren gen. Hoogendijk was de enige, die twee partijen speelde en ze beide won. De uitslagen 2ün: Hoogendijk 200 25 55 8. Hofstede 141 25 35 5,64 (Advertentie l.M. „riekte is mo9eV,ikt Van de Hoek Van de Berg In 't Veld Veentjer Wassenaar Vis Hoogendijk Vis Veentjer Wassenaar 200 34 52 5.88 186 34 34 5.47 200 30 30 6,66 148 30 29 4.93 200 28 38 7.14 130 28 19 4.64 200 33 28 6.06 192 33 30 5.81 200 34 35 5.88 140 34 22 4.11 ROTTERDAM, donderdag. Xerxes hee/t zijn aanvoerder en linksbin nen Piet Krlescb voor twee wed strijden gesehorst, omdat hjj zich afgelopen zondag In de wedstrijd tegen Sittardia onbehoorlijk zou hebben gedragen. Na afloop bad hö geweigerd om scheidsrechter Dorp- mans voor de leiding to bedanken. Ook Nol Heijerman zal zondag in Den Haag tegen Holland Sport niet van de partij zijn. Hij is op de rechts- I buitenplaats vervangen door Klein- jan. Het elftal van Xerxes ziet er nu als volgt uit: Treytel; G. v.d. Heide, Spinhoven, Joncic, Fafié; Van Tole do en Jacobs: Klein jan, Radovic, Snoeck en Teuling.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 1