U DHS vergroot voorsprong 'De Zwerverbleef baas over PPSC -Zf i 'Schiedam'-mers op vrije zaterdag CHIEDAM Kansen op titel na ruime zege op Flakkee Herfkens Alleen Demos André van Dun fraai derde in punten binnen Den Dungen Paaseierenrit R. G. Schiedam groot succes fï VERBRUIK ZUURKOOL GESTEGEN SCHIEDAMMERS HERSTELDEN ZICH FRAAI NAASTE CONCURRENT LIET PUNT LIGGEN 'Postduif' vloog vanuit Achtmaal Schiedam vierde in Varkenoord VOETBAL OP ZATERDAG: Hermandad velt gehandicapt GSS met grote cijfers Afdelingsclubs: Ondanks valpartij: Excelsior '20-Hion 0-1 Martinil-Mcnvedc 4-2 SVDPW-Voorwaarts 1-2 Fiakkee-DHS i-3 haalde beide Damesteam SVC versloeg Syrena en Libanon Esperanto-agendo Demos-Grocnivitten 2-1 Schiedamse Boys- RVVB 2-3 DBGC-Schiedam 2-2 De Hollandiaan won met moeite Internationaal hockey-toernooi j van Asvion Hermandad-GSS 7-0 Wedstrijden schoolvoetbal te Schiedam 'Blad-feest' I in Flevo Bijenkomsten Rode Kruis te Pernis Weer verlies voor Vereenigde Trans dinsdag 12 april 1966 - pagina 5 Geen krant ontvangen? Het Rottcrdamsch Parool-abonnees kunnen ons dit telefonisch melden van maandag t.m. zaterdag van 17.30—20.00 uur Telefoon 138430 Abonnees buiten K'dam-Sshlectam kunnen zich wenden tot onze plaat selijke agenten. (Advertentie I.M.) spaar... door nu te kopen Voor, hoge ramen, voor (age ramen, voor brede of smalle ramen... voor alle Rotterdamse vensters hebben wij venster- vallen! Morgen verkopen wij slechts één dag een grote partij ven- sterval, in drie hoogtes, van polyester marquisette met inge weven dessin... per meter voor rog géén anderhalve gulden. Morgen begint de ééndaagse verkoop van deze venstervalten in 3 maten, 45, 75 en 120 cm hoog, door elkaar per meter voor Géén ttl. of ichrlfi. best. (Van een onzer sportverslag gevers) SCHIEDAM, dinsdag, Met een goede zege in de uitwedstrijd tegen Flakkee, heeft DHS de kampioenskansen weer in eigen hand genomen, temeer omdat concurrent Dubbeldam niet ver der dan een gelijk spel kon komen. Excelsior '20 moest in HION de meerdere erkennen en verloor met 10, maar Martinit wees Merwede met 4—2 terug en kan nu weer even ademhalen. SVDPW kon het tegen Voor waarts niet bolwerken, het ver loor met 12. De strijd tussen 's-Gravendeel en SFC moest na twintig minuten worden gestaakt wegens de regenval, op dat mo ment stonden de 's-Gravendelers met 1—0 voor. (Van een. sportmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag, De Schie dams e duivensport vereniging „De Postduif" heeft deelgenomen aan een wedvlucht vanuit Achtmaal, Tijd van lossing: 8.30 uur', deelname: 652 dui ven; afstand: 50 kilometer. De uilslagen: Th. Jansen. 1, 8; Th. Weehüc. 2. 63: G. Vermeer, 3, 9. 89, W, 12B; L. v.d. Mey, 4; C. de Tuinder, 5. 41, 58, 65, 67, 136: H. Blonde, 6, 34, 40 46, 97 107 125; C. Anker Co,. 7. 13, 29. 33, 39, 45. 61. 68; N. v.d. Ark, 10, 64, JS3; D. v.d. Tuin II. 53 81. 351: C. v. Trlcht Co, 12. 75, 78. 92; A. Boes. 14. 28. 38, 44, 77, 79, B7. 110. 132, 146; W. v. Deurzen. 15. 88. 70, 101, 123, 163: M. v.d. Waai. 16, 131; H. Valdeman, 17; P. Sparla. 18, 26, 100, A. v.d. Grijp, 19, 30, 43 50: J. v. Hameien. 20, 23, 115, 138, 144, 162; W. Verhaeren, 21, 54; C, Paardekoper, 22, 47; E. v. Snilrren, 25, 32. 36; C. Herwig 27; W. v.d. Kant, 31, 107; J, de Koster, 34. 73, 80, 143; J. Fiipse. 35, 99; G. Meyer, 37. 72, 120; E. Koppenhagen, 42. 135; A. Boon, 48, 124; C v.d. Grijp, 49, 100, 134, 145, 158; P. Fio- rilQ, 50, 112. 122; A. A. Vis, al. 84. 129. 148, 181; P. v. Os Co, 52: A. Veltman, 55, 62, 142; L. Brokllng. 57, 60, 66.' 93, 98. 114. 152, 153; A. in 't Veld. 58, 90; H. Crama. 71, 88, 130; I. v.d. Tuyn, 74, 83; A. Smits. 76, 141, dtpl.; A. Brouns, 82, 147; J, G. Vis 85, 91; w. v.d. Kant. 86. J. de Hertog. 95, 108; M.' vUngen, 96, 105; C, A, Verhaeren, 102, 111 Hl' 1?7: A v' G°eh' !03, 119; L. v.d. Grijp, 104; A. Sultorp, 100, 116, 149; J. Christen 113. 133. 121; H. v.d. kant. 118, 138, 150, 156; O Bolkenbaas 128; J. de Waard 137; J. Blom steel 140; J. Silvlus 154; H. v.d. Kraan lo0; G. Boon 160. IELRENNEN (Van een sportmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag. De R.C. Schiedam heeft een vierde plaats be haald bij de strijd om het wielerkam pioenschap van Rotterdam voor 5- mans-pioegen, die gisteren op het sportcomplex van Varkenoord werd gehouden. De Schiedamse ploeg was geformeerd uit de renners B. Kanse- •aar, p. de Rooij, K. v.d. Hoeven, J. Sergkotle en P. Wiüems. De uitslag was: 1. Apollo (11 km in 14,01 min,), 2. Rotterdamse Leeuw (14.13), 3. Feijenoord (14,15 min), 4. R-C. Schiedam {14.43 min), 5. R.C. Sportief (14.50 min) en 6. R.C. Rotter dam (14.57 min). (ActoerteRtie l.M WIEtRENNEN Het veel sterkere DHS kon tooh in de eerste helft, even voor rust, maar eenmaal door een mooie kopstoot van De Jager afstand nemen van de thuis club. Maar na de hervatting sloegen de Schiedammers hun slag, want eerst verhoogde Webcr uit een solo de voor sprong en na een half uur kon De Ja ger met een prachtige kopbal de stand op 03 brengen. DHC blies even stoom af en daarom gelukte het Flak kee door Visser de eer te redden. Ondanks een veldmeerderheid moesten de Schiedammers toch de zege aan de Rotterdammers laten. Excel sior heeft bijna tachtig minuten lang gezwoegd voor een goed resultaat, maar ondanks goed voetbal van Cock van Deventer en Tonny van Huls, hleef de winnende treffer uit. Die maakte Hion, want even voor het ein de, toen een ieder zich al met de blan ke stand had verzoend, gelukte het Janse de bal achter doelman Speel- meijer te plaatsen (01). Merwede had het eerst succes, want reeds in de eerste minuut kon Dekker de score openen. Toch werd de rust stand op 1—I bepaald, want daar kon De Zwart vla een strafschop voor zor gen. Door Lupker, Franken en Smit konden de nu veel sterker spelende Schiedammers de stand op 4—1 bren gen. Merwede sloeg nog eenmaal terug door Van Maaren (42). Beide ploegen hadden de punten hard nodig, maar de Rotterdammers namen ze mee naar huis. Voorwaarts had oud-speler Marsi weer opgesLeld en dat was een groot voordeel. Want nadat Voets de Schiedammers een voorsprong had bezorgd, kon The Ver bagen uit een goede pass van Marsi de gelijkmaker scoren. Marsi was het ook, die Hagen in de tweede helft van zo'n pass bediende en dat betekende de winst voor Voorwaarts. VOLLEYBAL Wtuwa Miuitnw*? 4M - Rotterdam (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Het eerste damesteam van de Schiedams e Volley bal Club behaalde in de afgelopen week de volte winst. Op bezoek bij het Rotterdamse Libanoh stuitte men op onverwacht felle tegenstand. De Schiedamse dames speelden echter als vanouds, met sterk aanvalsspel en ook verdedigend zeer goed. Met 0—3 werd •gewonnen, na de setstanden: 1115. 13—15, 6—15. Twee dagen later ontving SVC het sterke Syrèna uit Den Haag. Ook deze wedstrijd werd gewonnen, inel 3—1. In de beide eerste sets waren de SVC-dames oppermachtig. Het team speelde zeer enthousiast en hanteerde met succes de harde en de zachte aan- val. Mede door de grote snelheid van de Schiedamsen sloot de verdediging' hermetisch en slech-ts in de derde set werd het team wat overmoedig, waar van Syrèna een dankbaar gebruik maakte. SVC nam In de vierde set j echJier geen risico en veroverde zo-1 doende verdiend 2 waardevolle pun ten. Set-standen: 15—7, 15—5, 7—15 en 1511. Tot 20 april is dames 1 vrij. Op die datum ontvangt SVC het lei dende ZVC uit R'dam, dat bij een Eventuele overwinning het kampioen schap kan. vieren. Of de SVC-dames hdt zover zullen laten komen valt ech ter te betwijfelen. (Van een ohzer verslaggevers) SCHIEDAM. Merkredon, la 13an de aprilo klubvespero. Ni konversacios ce kado H. Letsch sr. Lekstraat 100 b. (Van een onze sportverslag gevers) SCHIEDAM, dinsdag. Het werd maar een klein programma voor de afdelingsclubs in Schie dam. Demos bracht het er het beste van af, want het sloeg Groen Witten met 21. Schiedam hield van de uitwedstrijd tegen DBGC slechts een puntje over want daar werd de uitslag 22. Schiedamse Boys moest de winst ondanks een meerderheid in het" veld toch afstaan aan RVVB (2-3) Het felle Demos kon al gauw de lei ding nemen door een treffer van Frey, maar toch konden de gasten de stand nog voor rust gelijk trekken, Ook na de hervatting een sterker Demos het geen resulteerde in een 2-1 stand, om dat Kleys uit een combinatie met Frey kon scoren, In de laatste fase van de strijd steeg de spanning ten top, want de Rotterdammers wilden graag gelijk komen, Demos stond dat echter niet meer toe. Een sterker Schiedamse Boys moest de winst toch aan RWB laten. Door een defensiefout konden de gasten in de eerste de leiding nemen en wisten zelfs een kwartier in de tweede helft op 0-2 te komen. Toen gingen de Schie dammers hard terugslaan, want door Lieckendieck en De Jong was het al gauw gelijk. Het leek erop dat de Boys de winst zouden grijpen, maar dat viel tegen. In de laatste minuten grepen de RWB-ers die namelijk door een fout van de Schiedamse doelman (2-3), In een zwakke ontmoeting deelden beide teams de punten. Door Winkels werd het 1-0, maar Struik profiteerde van verkeerd terugspelen op de doel man (1-1). Schiedam nam in de twee de helft door Dijkman de leiding, maar Buys kon in de laatste fase van de strijd toch de gelijkmaker scoren. DBGC heeft daarna nog wel kansen gehad, maar kon ze niet meer benut ten SCHIEDAM, dinsdag Vjjf aspiran ten van de Rennerslcub Schiedam heb ben gisteren deelgenomen aan een wegwedstrijd in Den Dungen. De jon ge André van Dun, die vorige weck op zo'n magniefieke wijze de ronde van St, Michelsgeslcl won, leverde op nieuw een vrijwel onmogelijke presla- tio door een halve ronde achterstand volkomen in te lopen en de sprint van' het peloton te winnen. André van Dun was betrokken ge-; weesl bij een valpartij en dat had hem een achterstand van ruim een halve' ronde gekost. Door taai volhouden slaagde hij er tenslotte in zich weer bij het peloton te voegen, waaruit overi gens twee renners ontsnapt waren. Deze renners waren voor Van Dun on grijpbaar, maar de eidsprint van het peloton won- hij wel. Ook dc andere Schiedamse renners weerden zich fel in deze nationale wedstrijd. Han Riet kerken bracht het tot een voortreffe lijke zesde plaats. De overige drie ren ners, Pim van der Werf, Nico Fillekens en Bob Bals werden respectievelijk ge klasseerd als 25, 26 en 27. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, dinsdag. Het slechte veld en het onsportieve spel van GLZ hebben De Hollandiaan da nig parten gespeeld met betrekking tot de uitslag. Tot aan de rust konden de Rotterdammers de stand nog wel op 1l gelijk houden, daarna moesten zij een 31 achterstand accepteren. Het is De Hollandiaan aan de Abr. van Stolkweg beslist niet meegevallen. De Rotterdamse doelman werd vlak voor het einde het veld uitgestuurd en de linksbinnen kreeg een officiële waarschuwing van de scheidsrechter. De Hollandiaan kon voor de rust zün draai niet vinden. Wel nam het n» zeven minuten de leiding via een straf schop van Tinus Weber, maar GL2 zat te fel op de bal om goed voetbal mogelijk te maken. Na ruim een half uur speten ont-; stond zelfs de gelijkmaker uit een: schermutseling voor het Vlaardinsse cloel. Na rust kwam De Hollandiaan er beter in. Een dekkirtgsfout was oorzaak van de tweede Vlaardïngse treffer, die door Piet Jansen werd gescoord: 12. Eddie van der Graaf stelde tenslotte de Vlaardïngse zege veilig. Via een solo. afgemaakt met oen fraai schot, bracht hij de stand op 13. Daar bleef het bli. Onder leiding van de voorzitter vanf de Schiedamse hu nkba laf deling Jo. Ebben hebben leden van -de honkbal-1 vereniging Schiedam zaterdag gewerkt' aan de uitbreiding van het honkbal- j veld. Omdat „Schiedam" vorig jaarj promoveerde naar de eerste klasse,! nioelst het veld worden uitgebreid.! Zaterdag heeft men de back-stop naar achteren geplaatst. Een geweldig kar- wei, waarmee de ruim twintig mensen de hole dag zijn beziggeweest. Dei mensen van „Schiedam" hebben nogj een week de tijd om hel een en ander; aan het veld te doen, daarna komen werklieden van de gemeente om nog wat graszoden in te leggen. (Op de foto: supporters van „Schie dam" helpen bij het versjouwen van de reusachtige back-stop). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag Als een sportieve viering van het dertigjarig bcstaansfecst hield de Hockeyvereni- ging Asvion tydens het paarsweckcin- dc ccn hockey-toernooi waaraan be halve door Nederlandse teams tevens werd deelgenomen door verenigingen en combinaties uit Engeland, Ierland en Frankrijk. Van Nederlandse zijde namen deel de verenigingen Rapid uil Gorkum en Kromhout uit Tiel terwijl ook de hockey-afdeling van de Utrechtse stu denten teams naar dit toernooi afvaar digde. Verder waren elftallen aanwe-| zig uit Leeds, Liverpool, Belfast, Lon- den cn het Franse Lyon. Het ging in dit toernooi niet om de- prijzen doch meer om de hockeysport i te propageren als een tak van sport; die internationaal wordt beoefend enl hot leggen van vriendschapsbanden door middel van de sport. De toernooi- leiding heeft het zo geregeld, dat het] in feite een interland op grote schaal is geworden, waaraan door zeventien teams werd deelgènomen ert waarinl de Nederlanders het tegen de buiten landers kregen op te nemen. De beste prestaties leverde het herenteam uit; Belfast dat alle wedstrijden wist te Met het plaatsen van tenten is de! kleedkameraccommodalie voor dit; monstertoernooi vergroot. Oo ksteldcj de Hockeyclub Spirit haar loealiteltj voor dit doel open Zondagavond' waren alle deelnemers aanwezig in dej kantine voor een gezellig samenzijn.! Dc buitenlandse gasten vertrokken maandagavond per boot of per trein, i uitgeleide gedaan door hun gastheren met de nicest prettige herinneringen aan dit zeer goed geslaagde hockey- cvenement. (Van onze sportmedewerker) SCHIEDAM, dinsdag. In samenwerking met de renners club Rotterdam heeft de r.c. Schiedam op eerste paasdag de traditionele „Paaseierenrit" ge houden. Dc amateurs reden dertig kilometer in 51 minuten. De eerste plaats was' voor de Schiedammer Kees v-d. Hoe ven. terwijl zïjn plaatsgenoot Peter de Raaij de tweede plaats bezette, •Bij de Nieuwelingen wist Jan Berg-- katte i-n de laaltste ronde een voor sprong vat! ruim dertig meter te krij gen op zijn -rivalen. Hij won de rit van 38 kilometer in 57 minuten. André van Dun won dc sprint van het peloton- on was van een tweede plaails zeker. De verdere ■uitslagen bij de Nieuwelingen: 3. Arie v.d. En-de, 4 Arie Teeuw, 5 Henk Hoek; 6 Piet Willetns, 7 Jan van Krugten, 8. Herak de Groot, 9. Hahs Versluis. 10. Theo Zwanenburg, 11. Ni co v.d. Knaap, 12. Dik den Dikkonboer. De A-Aspiranten reden 20 kilometer ■in 33 minuten. Hier waren de uitslagen 1. Hans Rietkerken 2. Pi-m v*jd. Werf, 3. Bob Bals. 4. Rudie Pols, 5. Arie de Jager, 6. Henk Vos, 7. Jan Breur, 8. Berry Kins, Bij de B-Aspiranten (14 kilometer in 20 minullen 1. Betonde Rietkerken, 2. Theo Oogjen, 3. Henk Verbeek, 4, Peter Wishoff, 5. Rob Aversteeg, 6. Dick Wesselmg, 7 Arie van Heiden, 8. Aadjc Couka, 9. Jan Opstal. 10. Mejuffrouw Karin Vos, II. Koos Vortslenbos. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. —PPSC heeft In dc Inhaalwedstrijd tegen De Zwer ver aan het kortste eind getrokken. De Schiedammers moesten in de knap voetballende gasten hun meerderen erkennen, vooral in technisch opzicht. In de eerste helft 'kwamen dc aan vallers van De Zwerver gevaarlijk dicht bij de PPSC-doelman in. de 'buurk en daarom is het werk van de Schie damse verdediging bijzonder goed .ge weest en konden de gasten maar een maal scoren -door hun middenvoor. In de tweede helft bleven de bezoekers ook het beste van het spel behouden, al kwamen. Gerri't Boertje en Piet van. Veen wel tot kansen, maar het schot van. eerstgenoemde 'ging net naast en Van Veen zag de bal, na zijn. inzet, in de veilige handen van de doelman be landen. De Zwerver wist door de rechtsbuiten- hog eenmaal te scoren en bepaalde dc eindstand daarmee op 0—2. Gehandicapt door 'invallers moest GSS naar Rotterdam om de politie mensen partij te 'goven. De Schiedam mers werden volkomen overspeeld en 'daar waren enkele misgrepen va*n •in valler-doelman- Bons niet vreemd aan. In 'het eerste half uur kon deze de score nog blank 'houden, maar kon -toch niet voorkomen, dat 'de rust met een. 60 voorsprong voor de thuisclub aanbrak. Hoewel GSS na de herva/ttinig wel 'heeft 'geprobeerd iets van de achter stand in te lopen, slaagden de aanval lers daarin toch niet. Wel kon Her mandad de eindstand op 70 bepalen. Door plastic verpakking (Advertentie I.M.) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De wed strijden van de eerste elftallen van de j lagere scholen konden vandaag niet doorgaan. Deze worden zo mogelijk morgen gespeeld. De wedstrijden van de reserve-elftallen van morgen ver- vallen dus. ROTTERDAM, dinsdag De leden van de personeelsvereniging „Klaver tje Vier" (personeel van de firma Gebr. Blad) hebben op Paaszaterdag genoten van een cabaret-dansant in de Flevozaal. Men had voor deze feest avond ook een aantal leerlingen en oud-leerlingen van de Rijschool uitge nodigd. De dansmuziek werd verzorgd door een orkest dat onder leiding stond van Luut Buysman. Voorts verschenen voor het voetlicht de Kilima Hawai- ians en The Three Jackets. Conferen cier Frans Vrolijk praatte de zaak op vlotte wijze aan elkaar. Zijn mopjes (oude en nieuwe) gingen er weer bij zonder goed in. (Advertenties I.M.) spaar... door nu te kopen Morgen gaan onze huismoeders niet naar de stad om Inkopen te doen voor anderen... neen, morgen gaan ze voor zich zelf winkelen. Want dan verkopen wij een pracht collectie Beha's In drie soorten, waarbij speciaal ge dacht Is aan dc zwaardere figuren, die toch al zo 'vaak achter het net vissen. Beha's van broché met of zonder maagband, morgen voor, nog géén rijksdaalder. Beha Broche maat 34-46 Beha Satijn maat 34-48 Beha Poplin Morgenvroeg begint de verkoop van deze grote partij prachtige Beha's, speciaal ook in vele maten voor zwaardere figuren, door elkaar per stuk, voor Géén t»J. of schrift. ÉHt. DEN HAAG, maandag (ANP). Het Nederlandse zuurkoolverbrulk is de laatste Jaren sterk gestegen, In 1961/'62 was dat verbruik 17,5 mil joen kilo, in 1964/'65 was het 22,1 mil joen kilo en in 1965/'66 volgens voor lopige cjjfers ongeveer 35 miljoen kilo. Volgens het produktschap voor groenten en fruit is dit ongetwijfeld te danken aan de voortschrijdende ontwikkeling op het gebied van de presentatie. Enkele jaren geleden werd de zuurkool bij de groenteman nog uitsluitend uit het vat verkocht, terwijl de kool nu het meest in plastic buideltjes bij de huisvrouw komt. De schattingen van het aandeel van de aldus verkochte zuurkool in de totale binnenlandse afzet lopen tussen de 50 en de 65 procent. Volgens het produkt schap is het belangrijkste voordeel van dc nieuwe verpakking waarschijnlijk dat het produkt nu geschikt is voor verkoop in zelfbedieningszaken. Er is dit seizoen in Nederland ook zuurkool ingevoerd uit Polen, Duits land en België, en witte kool, grond stof voor zuurkool, uit Frankrijk, Duitsland en België. De totale Euro pese produktie van bewaarkool is dit seizoen belangrijk kleiner dan in voor afgaande jaren. PERNIS, dinsdag. Het plaatselij ke Rode Kruis comité van Perrds heeft een propagandasamenkomst be legd voor leden en belangstellenden op donderdag 14 april des avonds om acht uur in het geref. jeugdgebouw. Behalve een Rode Kruisfilm zal ook de speelfilm „Gods geuzen" worden ver toond. De toegang is voor ieder vrij toegankelijk. Op dinsdag 26 april vindt des avonds van zeven tot negen uur in de Dr. De Visserschool, Burg. Van Esstraat 105, de voorjaarbloedafname plaats. Het comité doet een beroep op nog meer donors tussen 18 en 65 jaar voor bet afstaan van bloed aan de medemens. UTRECHT, dinsdag (ANP) De NV Vereenigde Transatlantische Hy potheekbanken heeft over het op 30 juni 1965 afgesloten boekjaar 1904- 1965 een vrijwel onveranderd verlies geleden van ƒ83.500. De reorganisa tierekening die met dit hedrag wordt verhoogd, is hierdoor na aftrek van de in Canada gemaakte winst op gelopen van ƒ8,11 miljoen tot ƒ8,14 miljoen. De verplichtingen van de Vereenig de Trans tegenover de staat, zoals die voortvloeien uit de zogenaamde man co-effecten zijn nog steeds In behan deling, zodat over de totale omvang van deze verplichtingen nog niets de finitiefs kan worden gezegd. De leningovereenkomst met de doch terinstelling Netherlands Investment Company of Canada is herzien om het rentepercentage zoveel mogelijk af te stemmen op de winstmogelijkheden In Canada. Onder kwijtschelding van de achterstand werd het rente-percentage verlaagd tot IV* procent.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2