Speelruimte voor jeugd Oude Fu-Manchu in boeiende serie SCHIEDAM Schiedamse bioscopen Weinig kansen voor CJ.P. Kunst kopen geen kunst in galerie A 'Smit-Lloyd 10' overgedragen Sfeer fraai opgebouwd Deze week smtmaarteiisclijk SCHIEDAM Schieclain-Oost heeft er tekort aan Er komt verbetering, maar wanneer EEN NIEUW TERREIN BIJ HORVATHWEG draaisel ontvreemd Tentoonstelling 'Oranje en Schiedam' Huwelijks geschenk is besteld: 24 couverts en koektrommel OLIEBOLLEN ACTIE VOOR KERKE WERK Ongevallen op het rijwielpad Bijzondere Oeeura.. dienst Grote kerk Burgerlijke Stand Vier auto's vrij ernstig beschadigd na slippartij Knecht verwondt zich hij uitbenen Schoonmaker tien meter door bus meegesleept Spionage truc voor invasie DE DEUGD EN DE ONDEUGD Aan knallen gebrek geen VERLOREN EN GEVONDEN Bill POLYESTA BANK- EN STOELKUSSENS POPPENMATRASJES AUTOKUSSENS POLYESTA 9.95 3.95 3.50 geopend Kom a.s. zaterdag met uw kinderen tanken, er wacht hun een aardige verrassing. Vader krijgt als altijd de beste service «n de goedkoopste benzine donderdag 1 december 1966 - pag. 5 (Van een onzer verslag- gevers) SCHIEDAM, donderdag. Door de bewoners uit het oostelijke stadsdeel, met over het algemeen het bestuur van de vereniging Het Singel- kwartier als spreekbuis, is in liet verleden vaak geklaagd over het grote gebrek aan speelplaatsen voor de kinde ren. En terecht. Deze week is grotendeels tus sen de twee oorlogen uit de grond gestampt en. in diie tijd deed men nog niet aan een weloverwogen „stadsplanning", terwijl het woord „leefruimte" nog ndet was uitgevonden. De huizen, in snel tempo gebouwd, werden naast elkaar gestapeld aan meest smalle straten en daar moest men het maar mee doen. Dat kinde ren ook graag willen spelen, liefst niet al te ver van de woning vandaan, daar is toen waarschijnlijk niet eens aan gedacht. Vandaar het trieste beeld In Schledam-Oost. Het huidige gemeentebestuur zit nu met de brokken om daar verandering in te brengen. Het zal niet makkelijk gaan, en met de toename van het verkeer wordt het zelfs steeds moei lijker. Negen ha Er wordt wel iets aan gedaan. Zo is wethouder mevr. G. D. de Graaff bij de begrotingsbehandeling gekomen met de mededeling dat er een plan gereed komt voor de aanleg van klei ne sport- en speelterreintjes. „Ver spreid over de hele stad en met een gezamenlijk oppervlak van liefst 9 hectare". Dat is verrassend veel, maar hoe veel daarvan bestemd is voor Schie- riam-Oost is er-niet bij gezegd... Wèl, dat het opstellen van zo'n plan één, maar het uitvoeren by de zeer gerin ge financiële mogelijkheden van de gemeente, een heel andere zaak is. Toch is er, vrijwel ongemerkt, een nieuwe speelplaats gekomen in het oo&ten, Namelijk tussen de Horvath- weg en de dr. Zamenhofstraat, tegen dc glooiing van het dijklichaam op, Het is een op zich zelf niet onaardig plantsoentje langs het fietspad, met enkele opengelaten speelruimten. De betonnen zandbak met de dito spring- palen staan er al, andere speelwerk- tuigen moeten nog komen. Het is niet groots, maar in elk geval iets. Bij Daltonflat Er komt nog een speelplaats bü ln de buurt van de hoge Daltonfiat. Dat is enige tijd geleden reeds door het College in het vooruitzicht gesteld bij een grondruil-transactie. Doch Gede puteerde Staten hebben er de goed keuring nog niet aan gehecht en daar na komt dan nog het moeilijke pro bleem van de financiering. Een verbetering van enige jaren geleden is de aanleg door de gemeen te Rotterdam van het ruime speelter rein tussen de beide Hogenbanwegen. Met een rolschaatsbaan. Iets, waar in Schiedam al vele jaren om is ge vraagd, maar dat er nooit is geko men. Trimt Er zijn in het oosten wel meer speelgelegenheden voor de jeugd, zo als de trieste en vervuilde ruimte op het Van 't Hoffplein en de gelegen heid voor de Roza-kleuterschool aan de Marconiweg. Ook de groenstrook dwars door de wijk langs de Swam- merdam-, SnelUns- en Buys Ballot- siugel biedt wel enige mogelijkheden voor het spelen. Maar veel is het b|j elkaar nog niet. Het verlies van het Singel-plant soen, dat plaats moest maken voor de Stadhuis-plannen, wordt dan ook danig gevoeld, ook al lag dit fraaie park wat erg excentrisch voor de mensen uit de oost-wijk. Ook ia In de Raad gevraagd om dan in elk geval de speelplaatsen bij de scholen open te stellen voor de jeugd, na schooltijd. Dat wordt in enkele ge vallen wel gedaan, doch wethouder mevr. De Graaff is er geen voor standster van. Er wordt te veel ver nield en dat is zeer kwalijk voor de scholen. VATEN MET MESSING- (Vaneen onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Van het terrein van de Eerste Nederlandse Fa briek van Marnngters, aan de Nieuw- poortweg, werden twee vaten met messing-dra ais el ontvreemd. De waar de van het vermiste afval-materlaal wordt geschat op ƒ300,—De politie swlt een onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Tbr ge legenheid van het a.s. huwelijk van Prinses Margriet met de heer mr. F, van Vollenhoven, is er vap 17 decem ber tot ën met 10 januari in het Ste delijk Museum eeo tentoonstelling .van foto e en voorwerpen betreffende het Oranjehuis te bezichtigen, onder het motto: „Oranje en Schiedam". Fris van aanleg en fris gewassan door de regen <te nieuwe (en enige) kinderspeelplaats in Schiedam-Oost, langs de Hor- vafchweg. (Van i onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het Schledamse huwelijksgeschenk aan prinses Margriet en mr. P. van Vollen - hoven zal kunnen bestaan uit 24 zwaar zilveren lunch-couverts en een eveneens zwaar zilveren, koekjestrom mel op bybehoreride schaal. Deze ge schenken zijn gekomen uit de verlang lijst van het bruidspaar. Het lunch-oojivert is in „Renaïssan- ce-stijl" ontworpen door Carol Begeer en vervaardigd door het Kon. Ned. Edelmetaalbedrijf Van Kempen, Be geer en Vos, Het model is heel eenvou dig. De handgrepen van lepel en vork zijn iets opwippend en bewerkt; het heft van het mes heeft vloeiende lij nen, het mes zelf is gevat in dezelfde ronding. Aan de achterzijde is, op ont werp van Gustav Beran, een mono gram aangebracht: een gekroonde grote letter M, met daaronder, aan merkelijk kleiner, een V. De- koektrommel is onlangs door prinses Margriet zelf uitgekozen. Een sierlijk rond model, met heel fijne be werking op de randen van trommel en bijpassend blaadje. Hoewel hit totaal voor het geschenk te besteden u-drag nog niet geheel binnen is, hue-t het bestuur van de V.N.F.G., dat -de actie in Schiedam ge leid heeft, de bestelling toch maar ge daan. De laatste dagen zijn flinke be dragen binnengekomen en er wordt op gerekend, dat door de nog uitstaan de lijsten en de gedane toezeggingen, het totaal bedrag wel 2al worden be- zeurt. De actie loopt tot midden vol gende week; als het bedrag wordt overschreden, dan zijn er nog wel meer voorwerpen, die op het verlang lijstje staan. Bijdragen kunnen nog worden ge stort op de girorekeningen van reeds meermalen genoemde bankrekeningen, maar de V.N.F.G. verzoekt om de bij dragen nu zoveel mogelijk af te ge ven aan hoofd- en bijkantoren van de Spaarbank Anno 1820 opdat snel het eindbedrag kan worden vastgesteld. SCHIEDAM, donderdar- In sa menwerking met de Rijnmond-Band (vin. Harmonie) organiseert een com missie van de Hervormde Gemeente dit Jaar weer een oliebollenactie. Bij voorafgaande bestelling krijgt men oliebollen op oudejaarsdag franco thuis 4 7 voor één golden. Ondanks verschillende prijsstijgingen Is het mogelijk door d» medewerking van velen de prijs te bandhaven van de voorgaande actie, twee Jaar geleden, De baten van deze actie zijn be stemd voor het kerkewerk van de her vormde gemeente en de Rijnmond- Band. Bestellingen en opgaven tot mede werking worden gaarne ingewacht door: J. Brouwer, Nieuwestraat 12, tel. 260184; W. v. d. Gaag, VondeHaan 13a, tel. 2616B7; D. Krommenhoek, P.K.O» Laan 100b; J. A. v. d. Peppel, Rotter- damsedijk 174c, tel. 267015; A. Flair sier, Troelstralaan 42: C. H. Schwager- man, Beierlandsestraat 23, tel. 288023; L, A, Snikkers, De Wildestraat 15, tel. 264189; J. Sonneveld, Van Ruysdael- laan 60b, tel. 267303; C. de Vries, v. Swindensingel 16, tel. 203312; W.-Chr. de Bree, Engelsestraat 41b, Rotterdam, tel. 15087fiP. Zevenhuizen, Franse laan 190b, Rotterdam, tel. 155945. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Door het wegvallen van het Passagetheater t.a.v. culturele evenementen heeft de Schiedamse Commissie Cultureel Jeupdpaspoort zich. genoodzaakt ge zien, haar activiteiten voor een deel naar Rotterdam te verleggen. Zoals het in het mededelingenblad «an de C. J. P. gesteld staat, heeft de commissie zich vorig jaar al weten te verzekeren van de medewerking van de directies fare de Rotterdamse Schouwburg en van de Doelen. Voorts zouden er momenteel besprekingen worden gevoerd met het Vlaordingse Kunst-Centrum. Ondanks al deze commissie-activi teiten, is het programma voor decem ber nogal mager: Zaterdag 3 december: gebouw Irene, Christelijke Film Actie met „Babysit ter van de Marine". Aanvang: 20.00. Donderdag 8 december: Stedelijk Museum een lezing van. schrijver Theun de Vries, met zijn visie (als romancier) op Rembrandt, Van Gogh en Jeroen Bosch. Met lichtbeelden. Aanvang: 20.15. Kaarten aan de kassa van het Museum. Maandag .26; december; 16.30. Film, „Herberg yan het zesde geluk", met o.a. In grid Bergmanf in de kerkzaal van de Magnalia Deikerk aan de AJ- bardastraat. Kaarten aan de zaal ver krijgbaar. (CEFA). Speciaal voor de Schiedamse hou ders van een Cultureel Jeugdpaspoort wordt er op zaterdag 17 december een rondleiding door - het concertgebouw „De Doelen" in Rotterdam georgani seerd. Aanmelding:- telefoon 269051. Het verzamelpunt is voor de Hoofdin gang van de Doelen, Schouwburgplein 50 (13.45). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Op het rijwielpad van de Nieuwe Damlaan, week de 18-jarlge scholiere J. S. roet haar rijwiel te ver naar links uit, zodat de. haar juist passerende, 14- jarige scholier H. R., een aanrijding niet kon voorkomen en met zijn flets de fiets van bet meisje raakte. J, S. kwam te wallen eh moest met een wond boven haar linkeroog en een lichte hersenschudding naar de Dr) Noletstichting worden vervoerd. Ook op het rijwielpad van de-Rot- terdamsedijk kwam een wielrijdster ten val. De 17-jarige M. L. B. uit Vlaardingen, slipte met haar ver voermiddel, met als resultaat een rechter-onderbeenfractuur. Zij' werd naar het Holy-ziekenhuis overge bracht. SCHIEDAM, donderdag.De oecu menische raad van. kerken in Schie dam organiseert op 4 december,, de tweede zondag in de advent (de Oecu menische Zondag) een oecumenische dienst in de Grote Kerk,aanvang 17 uur. In deze dienst zullen' voorgaan de plaatsvervangend voorzitter van de oecumenische raad ds. D.'J. Spaling Dzn., hervormd predikant en pastoor dr. E. Robben, pastoor van de R.K. Nieuwlandkerk te Schiedam. SCHIEDAM. Geboren; "Theodorus J» z.y, T. P. van Pelt en w. J. gehotte:- E?ber( W., z.v. J C. W. Berkhof* en P. M. Sprefl Wendy E.. dv W. I. Brulna on:H. Koexum; Sjoord, *,v. M. Vttwr «n. P, A. vaa den (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. - Vier, min of meer ernstig beschadigde auto's waren het gevolg van het feit dat de bestuurder van een dezer auto's de 26-jarige aannemer B. C. de L. de macht over het stnur verloor, slipte en achtereenvolgens drie ge parkeerd staande auto's ramde. De L. slipte (mede door een glad de voorband) toen hy de bocht van de Dwarsstraat naar de Hagastraat wilde maken. Hij liep geen noemens waardig letsel op. ROTTERDAM, woensdag. ln de slagerij van Scharleman aan de Lange Hilleweg kreeg gisteren de 26-jarige slagersknecht A. Rietveld een slag aderlijke bloeding in het bovenbeen, doordat tijdens het uitbenen zijn mes uitschoot en in z(jn been drong. ROTTERDAM, woensdag. De veertigjarige J. J. Cruxifix is gisteren met een schedelbasisfractuur naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Op de kruising Queridostraat, Willem Schuurmanstraat was h(| met zijn bromfiets frontaal tegen een vracht auto gebotst. (Van onze kunstredactie) SCHIEDAM, donderdag. „Het kijken naar kunst is een soort ont dekkingsreis. Steeds opnieuw blijkt dat een kunstwerk een avontuur is". Dit zei onder meer wethouder C. D. de Graaff. tijdens haarspeechter gele genheid van de opening van de exposi tie Kijk Koop Kunst in Galerie 4 aan de Rotterdatnsedijk Nu, „avonturen" zijn er in de ga lerie dan ook genoeg te beleven. Bij een eventuele koop, zelfs op een zeer betaalbare manier. Veertig kunste naars zijn cr door hun werken ver tegenwoordigd. O.a. uit eigen land: van Amen, Cassee, Okx, van Ravens en Sluivenberg. Daarnaast elf buitenlanders, Baldwin Celentano, Roth, Liechtenstein en Ci cero uit de V.S., Breder en Wilke uit Duitsland, de Britten Love en Valenti, Camnitzcr uit Uruguay en de Pool Detynlecki. Van deze laatste is het ei- genlijk een bijzonderheid, dat zijn werk in de galerie hangt, daar het zeer moeilijk is, schilderijen e.d. de Poolse grens over te krijgen. Tot en met 20 december zijn schi! derstukken, etsen, litho's, keramiek en plasttekf jes) te bekijken en te kopen. „Kunst kopen is zo geen kunst", al dus mevrouw de Graaff. De openingstijden van galerie - zijn ooor deze expositie enigszins ge luijzlpd: werkdagen 19.0022.00, za terdagen: 10.0018.00 en op zondag pan 14.00—17.00. De binnenlandse werken rallen on der de Rijkssubsidie-regeiinp. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Nadat hij ongeveer tien meter door een autobus van de Westiandse Stoom tram Mij was meegesleept, werd de 62-jarige schoonmaker J. A. A. vöh Triet met een hoofdwond in het Dijk zigtziekenhuis opgenomen. Hij was gistermiddag op zijn fiets in botsing gekomen met de bus op de kruising Weena, Diergaardesingel. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Op de werf van Van der Glessen De Noord N.V. te Alblasserdatn is giste ren het bevoorradingsschip „Smit- Lloyd 10" overgedragen aan de rederfl Smit-Lloyd N»Y. ie Rotterdam, nadat het schip op 26 november een geslaag de proeftocht op de Noordzee heeft geamaakt. Dc „Smit-Lloyd 10" werd op 8 ok tober tewatergelaten en is slechts ln 75 werkdagen gebouwd. Inmiddels is op de Albiasserdamse werf de kiel gelegd voor de „Smit- Lloyd 11', dat eveneens in opdracht voov Smit-Lloyd N.V. wordt gebouwd. Van der Giessen—De Noord heeft tot nu toe voor Smit-Lloyd 6 be voorn dingsschcpen gebouwd. De „Smit-Lloyd 10' zal in Australië voor de Shell worden ingezet. Sax Rohracrs „Ik, dr. Fn Manchu", is een met vernuft en ruime middelen gemaakte revival van de boze avon turen van die Chinese meester-mlsda- diger. Met Christopcr Lee als dr. Fu staat ons een hele serie te wach ten, waarvan dit de eerste is. Fu Manohu haalt duivelse streken uit; met minder dan dit cliché kan men het niet omschrijven. Hij is bij de aanvang in China terechtgesteld, maar dat verhindert hem niet korte tijd later in Londen op te duiken en daar, met de gedwongen hulp van een ontvoerde professor, een. vloeistof uit de zwarte papaver te bereiden, die, mits in de lucht verstoven, op grote schaal doodt. Rohmer was nog niet aan de atoombom toe; maar ook dit is drastisch. En het merkwaardige ts dat men die avonturen ook ln het atoomtijdperk kan consumeren. Om dat het snuifje anachronisme behen dig gecultiveerd en de sfeer fraai is opgebouwd. Het kan een boeiende serie, worden. (PASSAGE, 14 j.) Spionnen onder elkaar hebben het voor het zeggen in „Beslissende uren" (36 hours). Een Amerikaanse film waarin majoor Plkë van de Ameri kaanse inlichtingendienst naar Lissa bon vliegt. We zitten vlak tegen de ge allieerde invasie aan en de majoor die daar alles van afweet moet nog even nagaan hoe vee] Hitlers mensen ervan weten of denken te weten. Hij loopt in een val, raakt bewuste loos en ontwaakt In een Amerikaans hospitaal. Dat denkt hij. Wij bioscoop bezoekers weten dat het één grote tru cage is. Pike's grote tegenspeler is een vak man van formaat, die hem geheugen verlies aanpraat, ten slotte laat ver tellen hoe (zes jaar tevoren) de inva sie in Normandië heeft plaats gehad. Geen rampen. Tot het moment dat het bedrog ontdekt wordt is het wel uit te houden bij deze splonagefanta- sie. Dan is ineens alles op, maar men mag nog niet naar huis, nog lang niet, (MONOPOLE, t.m. woensdag, 14 j.) Met „Dc deugd en de ondeugd" (Le vice et la Vertue) heeft Roger Vadim een buitengewoon interessante film gemaakt, geïnspireerd op de roman „Justine, of de tegenspoed van de deugd" van Marquis de Sade. Zoals de titel al aangeeft is de moraal het onderwerp. Vadim is gefascineerd door de houding van mensen, die zich in existentialistische betekenis „vreemdeling" voelen; zij weten dat er een geldende moraal Is, maar die zegt hen niets. Hoofdfiguur is een SS-kolonel (Ro bert Hossein) die een maitresse (An nie Girardot) overneemt van een door hem vermoorde generaal (O.E. Has- se). Beiden zijn cr zich van bewust alleen le leven volgens zeer egoïs tische motieven en deze overtuiging brengt ecu innige band tussen hen lot stand. Haar deugdzame zuster (Ca therine Dcneuve) wordt echter door dc SS naar een „lust-kasteel" van de nazi's gebracht, waar vooral haar lot genoten aan allerlei verschrikkinccn worden blootgesteld. Vadim kon de deugd laten winnen (in tegenstelling tot De Sado) en voor een happy-end zorgen. Want hij wist vooruit dat dc Duitsers zouden ver liezen. (MONOPOLE. zaterdagnacht. 18 j.) Drie liefdesgeschiedenissen tegelijk met begeleiding van een regen van revolver- cn geweerschoten wat kan een minnaar van films als Vunr- gevecht om Casa Grande zich nog meer wensen? In fraaie kleuren vechten bandie ten met de eigenaars om hun veekud den In hot Mexico van de lijd der Amerikaanse burgeroorlog, wanneer cr in het oosten van het land een groot gebrek aan vlees heerst en dc koelen goud waard zijn. Hel is voor dc toeschouwer een beetje moeilijk te iveten op wiens hand hij moet zijn. want de hoofdrol speler (Alcx Nicol) heeft wel edele eigenschappen, «naar is toch eigenlijk ook een schurk. In elk geval, aan knallen geen gebrek. (MONOPOLE. matinees, 14 j.) SCHIEDAM. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dage lijks-van 8.0017.00 uur. behalve op zater dag en zondag: verzilverd armbandje; groene wollen kin dermuis met witte rand: 5 sleutels tbosi: sleutels aar. draad; bruine nijlon want: bad- taa met «portkledlng: bruine ntsporlemon- nee met inh.; aktenlas niet rils en Jnho-.uJ; zwarte dameaportemonnee met lult.; I paar grijze leren hercnhondschocnen. Te bevragen bij de vinders: 68; rood-zwart kinderlaarsje, Haerenlaan 181; terlenka jongens broekje wLijsterstraat 17 a; 2 sleutels ln etui. Troost J. C, van Markenstraat TB; ball-point. Rlt- meesten Gts, Nieuwe Damlann 782; bos sleutels, plm, 8 stuks, Houman, Noordmo lenstraat 38; bos sleutels, plm. 8 stuks, Rensman. Rotterdamsedfjk 158; bril ln bruin etui, v. d. Cover, Wattstraat 68a; tim mermansduimstok, Kloasse. Ricïderkerkstr. 14a; kartonnen doosje Inh., Aardoos, W. H. Vllegenstraat 34, tel. 284821; rekenliniaal ln etui, Krap. Boeleplein 2; blokje kinderpost zegels. J. Leljen, Oostsingel 114; casctte met lichte grammofoonplaten. Heiboer. P. K. C Laan D2; licht bruine portemonnee ten no- gesteld. HeUboom, Alex. Numanstrna» 20a; Jicht bruine lederen portemonnee met inh., v, <1. Hof, Kortlanastraat 32a; geel speelgoedbeerlje, Hemmlnga, RubenapTein Sb; rod_e nutostep, Kuser, Dr. Schaepman- ROTTERDAM, woensdag. Bij een val van een 'drie meter hoge helling heeft de 38-jarige eonstructlewerker D. Vos gisteren inwendige kneuzingen opgelopen. Hij werdnaar het Berg wegziekenhuis gebracht. BESLIST LAATSTE WEEK bekleed - zware kwaliteit polyether van 22.50 voor van 7.50 voor in div. maten vanaf Broersveld 58 Schiedam, telef. na 19 uur: 269583. elke avond tot 9 uur (ook a.s. zaterdag) Modemagazijn Broersvest 111 Personeel gevraagd Voor spoedige indiensttreding gevraagd actieve BEZORGERS. Leeft, v,a. lö jaar. Aammeiden De Schiedammer. Hoogstraat 78 Tel. 287270—286905. Na 8 uur; 24142, R2 Foto - Film PASFOTO'S KLAAR TERWIJL U WACHT. Foto Van Vu uren. Hoogstraat 106. Schiedam, let. 288720. Let op het Juiste adres. KOLFtLMS VERGETEN? De a-u tomaat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuurcn, Hoogstraat 106. R19 Overleden: A. P. van Mens, 82 jr. wed. La Baschant: H. de Ronde, 79 jr: J. M. Jansen, 60 Jr; F. Rijnberg. M Jr. n 10 tot 1 van 2 tot 5 uur GUSTOWEG 53 ROTTERDAM TEL. 269330

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 2