Nog twijfel omtrent elftal van Sparta ROTTERDAMS DAGBOEK En nog wel bij ons voor de deur De pers heeft het weer gedaan JONGEN OVERVALT SLAPENDE WEDUWE EN DREIGT MET MES VIEUX [uitverkorenen ROTTERDAM RIJNMOND Schip met flatgebouw .:#HÉ|E wmm RAAD GEEFT FIAT AAN PROJECT CHURCHILL- PLEIN Vrouw tweemaal door auto aangereden Vrouw en zoontje door auto aangereden Gewonden bij aanrijding tussen twee brommers RAAD DRINGT AAN OP ROUW ZWEMBAD Benoemingen DE MAGNEET VAKANTIE GIDS IS UIT! Sleepboot van Wijsmuller maakt sleepreis 10.000 mijl naar Ambon met droogdok Badmintonclub opgericht VR1JMOED Parkeerterrein en fietsenstalling baren zorgen pajf. I - TfüJaJ 28 deecmbsr 1966 (ADVERTENTIE» nu... beduidend goedkoper Waarom zoude. U ook niet de mooiste vitrages die denkbaar zijn voor Uw ramen hangen... de prijs behoeft nu werkelijk geen bezwaar meer te zijn. Terienka Broderie Mystère, de elegante vitrage, prachtig rijk geborduurd, een genot om te zien, in 4 hoogtes tot bijna 2 meter hoog, met onderzoom of schtilprand, door elkaar .per meter voor nog géén vijf gul den. VOETBAL Tertenka Broderie 146 cm Morgen om 9 uur begint de ver koop van deie rijke Folyeiter Broderie Mystères met onder zoon) pf schulprand, tot bijna 2 meter hoog, door elkaar per meter zaterdag om 5 uur gefloten. GUn ut. óf schrift. but. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Van de drie Rotterdamse hoofdklassers heeft alleen Sparta zijn elftal nog niet samengesteld. Trainer Wiel Coerver twijfelt wie hy maandag in de uitwedstrijd tegen PSV als rechtsachter cn rechtsbuiten zal opstellen. Hij wacht met zijn beslissing in teder geval tot na de wedstrijd tussen de reserves van Sparta en PSV, die zaterdagmiddag wordt gespeeld. Daarin wil hij Langhorst met Ter Horst en Onsman met Frank Franken vergelijken. De laatste is een tijdje uit vorm geweest, maar Coerver overweegt hem binnenkort weer eens een kans le geven. Het doel van Sparta *al In Eindho ven weer verdedigd worden door Jan van Be veren. die afgelopen zondag een voortreffelijk debuut heeft gemaakt, ï'im bar* heeft gevraagd met het tweede elftal te mogen meespelen. Dat verzoek is ingewilligd. Feijenoord en Xerxes zijn ongewij zigd. FeijerxxwcU manager Guus Brox k er zich van bewust dat er tegen Elinkwijk nog een heleboel tekortko mingen kleefden aan het spel van zijn ploeg, maar over één punt was hij zeer tevreden: de inzet. Van het „legioen" vraagt Brox nog wat geduld, „Onze ploeg bevindt zich nog In een groeiproces. Het elftal is nog geen eenheid, maar er wordt hard aan gewerkt. De moeilijkheid is dat iedereen/ op het oj*enbH3c een Ajax- complex heeft. We leven In de scha duw van de Amsterdammers. In dit lot zuilen we ons moeten schikken. In het begin van dit seizoen kwam Feijenoord zonder Kindvall en Geels tegen NAC niet verder dan een gelijkspel van 00. Men zal zich herinneren dat Bild toen op overdre ven wijze werd geschaduwd door Graaumahs. NAC's trainer Bob Janse schijnt niet van plan te zijn Graaumans opnieuw met een dergelijke opdracht het veld in te sturen. „Ik ben niet gek", zei hij, „Zo iets doe Je maar een keer." Xcrxcs zal zondag In Groningen geen last hebben van Ole Fritsen. Om dat hij dinsdag in zijn geboorteplaats in het huwelijk treedt, heeft de Deen tot 2 Januari vakantie gekregen, „Niet onvoordelig voor ons", zei Kurt hinder, „maar GVAV zal niet met tien man spelen." De Duitser heeft (Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM, vrijdag. De raad uan de gemeente Rotterdam Is giste ren akkoord gegaan met de aanleg en ondertunneling van het ChurchlUplefn. Wethouder mr. H. C. G. L. Polak decide op een vraag van de heer S. Groenendijk cpn.) mede. dat er bin nen afzienbare tijd een tram over de Coolsingel zal gaan lopen, die links af de Van Oldenbameveltstraat in zal slaan. Op de hoek zal een halte ko men, zodat reizigers, die de metro willen nemen, gemakkelijk in de ge legenheid zullen zijn over te etappen op etation-Beurs. De wethouder zei, dat men volgend Jaar ongeveer 7,4 miljoen gulden voor het project zal moeten uittrekken, Maar hij kon geen garantie geven dat dat bedrag ook Inderdaad ter be schikking zal staan. Daardoor is het ook niet te zeggen, of het werit aan een stuk zal kunnen worden uitge voerd, Het is dus mogelijk, dat de bouw stagneert. „Toch moet de raad niet bang zijn deze beslissing te ne men, want angst is een zeer slechte raadgever," aldus do heer Polak. Het gehele project zal ƒ28.400.000 gaan kosten. Voor het jaar 1968 werd daarvan voorshands 3.250.000 beschikbaar gesteld. De raadsvergadering van gisteren werd voor het eerst sedert september bijgewoond door wethouder mej. mr. J, Zeelenberg, die lange tUd ziek Is geweest. ZIJ werd hartelijk welkom geheten door burgemeester W. Tho massen. Van de raadsleden was er een ge schenk: een boeket bloemen, M( Zeelenberg zal voorlopig alleen portefeuille van. financiën beheren, volgende maand zal zij ook weer die van kunstzaken onder haar hoede ne men, Die Is nu In handen van wet houder Polak fVan een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Doordat op de Straatweg een auto onvoorzich tig naar links reed om te keren, reed een bromfiets tegen de auto aan. De urster van de brommer, de 18- i studente B. M. GerrlUen uit de FEIJENOORD: Pielen Graaf land; Rfmteijn, IsraëlKraai/ Veld hoen; De Boom en Jansen; Geels, Kindvall. Bild, Moulijn. SPARTA: nog niet samenge steld. XERXES: Treytel; Dorjee, Spinhoven, Jonde, Fafié; Van To ledo en ftadwic; tieljerman, Ha- negem, Jacobs, Kicinjan. SVVv. d. Velden; Hazebroek, Van Dongen, Van Leeuwen, Van Schie; Van Beek, Fels; Hubert(7), Van Dijk, Van Gent, Rij kuiter. EXCELSIOR: v, d. Wekke; G ien Butter, Luck, Mühlenbruch, Tee uw; Kosten, A. den Buffer; Weber, Beek, Bauant, Brand HERMES DVS: nog niet «atnen- gesteld. geen wijzigingen in zijn ploeg aange bracht want zei hij: ..we hebben zon dag tegen Ajax goed gespeeld." SVV heeft op papier weinig kans in Alkmaar tegen de ploeg van die naam. Trainer Rinus Gosens heeft in de ach lerhoede en middenlinie geen wijzi gingen aangebracht. In de Voorhoede hoopt hij weer de beschikking te heb ben over rechtsbuiten Leen Hubert die de vorige week wegens een angina niet van de partij kon zijn. Het lag In de bedoeling om Vorstenbos maan dagmiddag met het tweede mee te la ten spelen tegen Go Ahead 2, maar helemaal zeker is dat nog niet. Indien Hubert namelijk toch nog niet geheel hersteld zar zijn, doet trainer uosens een keus uit Corpeleijn en Vorstenbos. Excelsior krijgt tweede kerstdag be zoek van Baronie. De Kralingse for matie beeft dan weer de beschikking over militair André Koeten, die zeven weken in Duitsland heeft gelegen, maar vorige week in Excelsior 2 een goede rentree vierde, Koeten vormt met Aat den Butter de middenllnie, waardoor Weber naar de rechtsbuiten- plaats verhuist. T^RAINER SMITS is niet erg tevre- den over de productiviteit van s|Jn voorhoede. HO heeft de uit vorm zijnde Joop Munne uit bet elftal gela ten en de jeugdige Hans Baasant naait Dlck Beek In de «plU van de aanval gezet. Braad is op sfjn ver trouwde linksbuitenplaats terugge keerd. Trainer Huug van de Moer van Her mes DVS hoopt in Coen van de Pas, de doelman van het tweede, een waardig opvolger voor Fred Bravenboer te hebben gevonden. Zoals bekend is heeft Bravenboer begin deze week een contract getekend voor de Pittsburgh Phantoms, een van de verenigingen in de nieuwe (wilde) Amerikaanse voet balbond, Behalve Van de Pas heeft Hermes ook de beschikking over de ta lentvolle doelverdediger van de jeugd, Harry Sperman. Door een aantal blessures kon de formatie, die thuis tegen Helmondia speelt, nog niet bekend worden ge maakt. Rijke en Klein sukkelen mei knieblessures, Heikamp heeft last van een liesblessure en Monster onder vindt hinder van een dikke kult. Het elftal wordt vanavond na de training samengesteld. (Van een onzer verslaggevers) Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag Twee bromfietsers zijn op de Stadionweg tegen elkaar gebotst, nadat beiden om- koken of de weg vrij was om van rich ting te veranderen. De 20-jarige J, de Vries uit Baren- d recht is met oogtetsel naar hel oog ziekenhuis gebracht. De 55-jarige ma- sazijnchef C. D. Gans van de WoUs- nagen werd met een hoofdwond naar het Dijkzigtzfekenhu/s vervoerd, De Raad van In ter kerkelijke Straat prediking doet een beroep op de mensen om Eerste Kerstdag *s mor gens mee te komen zingen voor de pa tiënten in de dr. Daniël den HoekkH- niek. Deelnemers worden om kwart over acht bij het Zuiderziekenhuis verwacht. ROZENBURG, vrijdag. In hoog tempo heeft de gemeenteraad van Ro senburg gisteravond de gemeentebe groting voor 1967 behandeld. Deze werd in haar geheel goedgekeurd. Al leen de heer L, Neleman (psp) stemde tegen één post: die voor de B.B, De begroting sluit met een bedrag van 3.277.000.aan inkomsten en uitgaven voor de gewone dienst. Er is i 24.500.geraamd voor de post on voorzien. De kapitaalsdlenst toont een bedrag van 47.775.000.. De gemeenteraad besloot overeen komstig het voorstel van b. en w. de vermakelijkheidsbelasting betreft van cent te verlagen tot 10 procent. Men zal bij de minister een verzoek indi< nen om voor wat de inning van de vermakelijkheidsbelasting bctregf van dc vierde naar de tweede klasse te worden overgebracht. In de algemene beschouwingen werd vooral aangedrongen op de bouw van een zwembad. Ook een sporthal be hoorde tot de wensen van de raad. In navolging van de heer J. Goeden- dorp (chu) die de langste redevoering hield, toonden alle fracties zich tevre den met het beleid van b. en w. Op 12.januari wordt dit schip gedoopt. Het is de 48.000 ton metende 'London Bridge', dat bij Verolme op Rozenburg is ge bouwd in opdracht van 'Bowring Steamship Company' in Londen. Het ontwerp van het schip, door de werf in samenwerking met de rederij vêrzorgd, wijkt op vele punten aanzienlijk af van wat tot nog toe gebruikelijk was voor dit scheepstype. Het opvallendste is wel dat bak en campagne ontbreken; de be manning zal worden onderge bracht in een soort flatgebouw, voorzien van aüe denkbare com fort. De 'London Bridge' zal op 14 januari te water worden gelaten. De 'Bowring Steamship Com pany' heeft ook een zusterschip besteld. Hiervoor werd woensdag de kiel gelegd, eveneens irj het Koningin W.ilhelminadok. ROTTERDAM, vrijdag De Gemeente raad benoemde tot leden In de commUsIe van toezicht op het Museum voor Land en Volkenkunde de heren mr. H. Lambert - P. Meulendljk Ir: en tot leden In de com- mlsaie van toezicht op het Maritiem Museum .Prins Hendrik'" de heren C. H. van Dam, Dunlop en mr, H. Lambert. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, vrijdag. In een soort schemertoestand had de 19-jarige bijrijder P. J. L, uit Ro zenburg op 2 juni een weduwe bedreigd met doodslag en had toen zjj geen gevolg gaf aan z|jn sommering zich uit te kleden, haar keel dichtgeknepen. De Officier van Justitie mr. A. Mes sen eiste gistermiddag een gevangenis straf van twaalf maanden met aftrek, waarvan vier maanden voorwaardelijk en opname in een Inrichting, gezien de sterk verminderde toerekeningsvat baarheid van de jongen. Op de bewuste avond was verdachte, nadat hij twee flessen wijn had ge dronken, bijzonder aggressief gewor den. Hij was kwaad op zichzelf. Eigen lijk op-iedereen. Hij stak een dolkmes op zak, waarmee hij zijn radio placht te repareren, zoals verdachte te gen de president, mr. A. R. Jolles zei. Daarna ging hij de deur uit, naar de overkant, waar de weduwe woonde. Via de achterdeur drong hij binnen'en begaf zich naar de slaapkamer. Daar wierp hij zich op de slapende vrouw en dreigde: „Als je jé niet uit kleedt, maak ik je dood". Terwijl hij dat zei, hield hij het dolkmes op keel en borst van de vrouw gericht. Toen deze niet reageerde, greep hij haar bij de keel en sloeg haar talloze malen in het gezicht. Verdachte verklaarde tijdens de zit ting, dat hij zich nie'. veel meer van het feit herinnerde. Hij betuigde te genover de rechtbank zijn spijt over wat hij had gedaan, UR de verklaring van het slachtoffer die door dc president werd voorgele zen, bleek, dat verdachte vermoedelijk niet eens het mes uit de schede had ge haald. De vrouw had namelijk een kartelrand gevoeld en dat kon alleen de leren schede zijn geweest. L. is thans in het Huis van Bewaring begonnen met lezen en schrijven, het geen hij slechts In geringe male be heerst, Mr, Niessen zei in zijn regutsitoir, dat hij niet geloofde, dat verdachte de bedoeling had gehad de vrouw te do den, noch enig lichamelijk letsel toe te brengen. „Hij verkeerde In een soort schemertoestand en wist eigenlijk niet wat hij deed." De Officier achtte het gewenst, dat verdachte zo snel moge lijk in een inrichting werd opgeno men. De raadsman, jhr. mr. A, E. Stoop, vond het een duidelijk klinisch geval, „Verdachte heeft nu zeven maanden in voorarrest gezeten en hij mag niet de dupe worden van het langzame wér ken van de officiële instanties, die moeten beslissen wat er gedaan moet worden." De raadsman achtte de tijd die ver dachte in voorarrest heeft doorge bracht lang genoeg en hoopte, dat de jongen binnen twee weken in een in richting kan worden opgenomen. De rechtbank zal donderdag 5 janu ari uitspraak doen. (ADVERTENTIE) OTTERDAM-N.: rottehdam-Z.: Reisbureau De Magneet, ZnJdplein 123, tel. 010—272888 SCHIEDAM: (Van een outer vers large vers) ROTTERDAM, donderdag. Medio januari vertrekt een van de sleepboten van bureau Wijsmuller (Umulden) uR Rotterdam voor een 10.000 mijl lange sleepreis met een drijvend droogdok naar Ambon. Het dok zal beladen zijn mét 2 dok kranen, twee havensleepboten en een drijvende bok. Het gehele transport vertegenwoordigt «en waarde van ne gen miljoen gulden. Het betreft hier het Watamedok, dat op 21 november bij de Verolme-werf te Alblasserdam te water werd gela ten. Opdrachtgever Is het departement Perhubugan Laut. Het dok, dat door mevrouw Laksmiharti Sudjarwo Tjon- dronegoro echtgenote van de Indo nesische ambassadeur in Nederland werd gedoopt, zal op een nieuwe werf te Ambon worden gebruikt voor de bouw en reparatie van schepen van maximaal 1500 ton. Het dok is 100 meter lang, 22 meter breed en 9 me ter hoog. ROTTERDAM, vrijdag Jarige mevrouw H. E. Ros-Dlelissen en haar anderhalf-iarig zoontje Jim zij" op de Buitendijk door een personen auto aangereden, doordat de remmen van de auto weigerden. Dc vrouw werd met rugklachten, haar zoontje met hoofdwonden naar het Zulderzlekerthuls gebracht. (ADVERTENT l E) bestuurster van de brommer, de 18- iarlge studente B. M. GerrlUen uit de Junolaan kwam te vallen, waarna te nog eens door een auto werd aange reden, Met heupletsel is mejuffrouw Gerritsen naar het Bergwegaiekonhuis vervoerd. fick y Heeft u er ook zo ontvet tend genoeg van? Wij wel hoor. Het zit ons tot hier. Het bouwen en brekcu in de bin nenstad, de eindeloze verkeers- omleggingen, de zandhopen, de bouwketen, de heimachines, de dam wand en, de borden „verbo den voor voetgangers", waarvan Rotterdam stellig de grootste af nemer is. Ik ben nu tien jaar Rotterdammer. Tien jaar heb ik dynamisch meege leefd met de brekers en de bouwers. Ik heb in verrukking staan kijken naar de Jongens die heel diep in de Coolsin gel het bed voor de metro hebben ge spreid, ik heb vol bewondering ge staan voor het skelet van De Doelen, ik heb gejubeld bij de chaos op het Hofplein, ik heb gelachen als je weer ergens niet verder kon rijden. Ik heb mij trots en blij gevoeld als er weer een nieuw, groots, miljoenen verslin dend project werd aangekondigd, ik heb begrip getoond als hogerhand zei, dat het allemaal erg vervelend was, maar dat we even door de zure appel heen moesten bijten. Afnor nu beu ik het zat. Helemaal. Ik tail niet meer. Ik tail peen heistel lingen meer, en proa/machines, en drilboren en ai die andere herrie uer- mekketjde apparaten. Ik tall nu einde lijk ee-is gewoon door de binnenstad ten adelen, peiooon overateken. Tien Jaar? Dat is nog niks, zullen de geboren en getogen Rotterdammers seggen. Wij kennen de chaos al twln- tigjaar. Hoe zat zullen wij het dan wel niet moeten zijn? VERSCHIL Inderdaad, maar er ia toch een ver schil. Dit: Rotterdams nieuwste bouw put komt bij ons voor de deur. Hier op de Westblaak, Hier komt een weerzin wekkende sleuf met alle verschrikke lijke gereedschappen erin. We zullen er vanal ons redactielokaal zo in kun nen kijken. Een bouwput van Karei Doormanstwiat tot ongeveer Gerzon op de Blaak, Is hot niet verschrikkelijk! We dachten dat we nu zo'n beetje klaar waren. Maar, nee hoor... nou moeten we weer zo nodig een Chur- chillplem hebben. Ei* moet een tunnel komen voor de tram, die later kan uit groeien tot een oost-west-metro. Een oost-west-metro. Als ik er aan denk word ik al onpasselijk. En er is niemand in Rotterdam die er tegen protesteert. De gemeenteraad voteert zonder blikken of blozen de miljoenen. Allicht, het gaat tenslotte niet om vijfhonderd gulden voor een speeltuin, waarover je tot diep in de nacht principiële discussies kunt voe ren, Het gaat om iets heel groots en dan heeft de raad maar viif minuten nodig. Laten we er lets tegen doen, sou Ik willen aeggen. Maar het is al te laat. Dat Churchillplein komt er natuurlijk, maar laat de gemeente tn godsnaam alles ondernemen om het ongerief xo klein mogelijk le maken. Laten ze er een schatting omheen bouwen, een he le hoge, fraai versierd door Rotter damse kunstenaars en graaf om de maand andere voorstellingenGe meente doe wat! Want dit wordt te erg. Er komt ook aan het geduld van de meest rechtgeaarde Rotterdammers een eind. En iaat de gemeente ook plechtig beloven, dat dit definitief het laatste grote werk in de binnenstad b. Het moet een keer afgelopen i|jn. GILLEND En nu is er zo waar in Schiedam ene meneer Jonker, die de Hemel verhoe- Dat de pers het vaak „gedaan" heeft by sommigen, bleek weer eens in de strafkamer van de rechtbank, tijdens (le behandeling van dc zaak tegen een vrouw, die zich op grote schaal had schuldig gemaakt aan fle&setrekkerij. De officier van justitie had slechts feiten, die in 1965 en 1966 waren gepleegd, ten laste gelegd. Des ondanks was het een enorme hoe veelheid,* zoals bleek uit het pro ces-verbaal. Niet de eerste de beste dus wat be treft het plegen van strafbare feiten, temeer, daar de vrouw al eerder was veroordeeld. Op grote schaal had ver dachte goederen gekocht bij diverse winkels zonder ze ooit te betalen. Na tuurlijk werd er veel aandacht aan de zaak besteed, toen alles uitkwam. Niet meer dan logisch dacht Ik zo. Maar de advocate mevrouw mr. F. James Heyboer uit Gouda, dacht er de het de Maashaven wil doorgra ven naar de Nieuwe Maas en vervol gens door de bouw van dammen het Noordereiland en Oud Feijenoord bij de stad wil voegen. Een Rotterdammer zou nooit op dit walgelijke idee zijn ge komen. In de krant las ik, dat het plan nog bij de gemeentediensten „ligt". Het is nog niet definitief afgewezen. Stel je voor, dat Rotterdam Ja*' zegt tegen dit plan, Dan loop ik gillend weg uit Rot terdam en wordt dagboekschrijver van de Hummelosa Courant andere over. Ze verweet het de pers in feite, dat erover was geschreven. „Iedereen kon toen lezen, hoe slecht de vrouw wel was. Zelfs de radio- nieuwsdienst besteedde uitgebreid aandacht aan de zaek, En nu is de pers weer rijkelijk vertegenwoordigd", zei zij met een blik op de vier persmensen aan de tafel. „Nu. komen er weer grote stukken in de kranten, dat deze vrouw zo slecht Is". Een. verkapte beschuldiging van subjectiviteit dus. Mevrouw James Is er kennelijk van overtuigd, dat de pers Iemand, die voor de rechtbank ver schijnt, althans deze vrouw, afschildert als slecht en misdadig, en wat voor termen er nog meer te vinden i|}n. Mevrouw James vergeet echter, met alle respect voor haar pleidooi overi gens, dat de verslaggevers uit een plek dooi alt|jd alle mogelijke dingen over het verloden van een verdachte horen, hoe slecht ze het toch wel heeft en wat ie allemaal gedaan heeft En dat wordt vaak niet eens alle maal uitvoerig in de krent geaet Lou ter het weergeven van feiten en din gen, die tijdens de behandeling van de zaak worden gehoord. Dat is het recht battkverelag. En dat de mensen dan tot de conclu sie komen, dat zo'n verdachte slecht ia, ja, dóir kan de pers niet» aan doen. Ik vraag me af, wat mevrouw James dan wiL Onwaarheden misschien? een geromantiseerd verhaaltje tonder Juiste feiten? Als dat gebeurt, krijgen we wéér te horen, dat de pers maer raak schrijft en zich «lot aan de feiten houdt. Maar ja, als je eenmaal de naam hebt RIDDERKERK, vrijdag. Ridder kerk heeft sinds woensdagavond een badmintonvereniging. De nieuwe bad mintonclub, die haar naam heeft af geleid uit Ridderkerk en badminton, gaat Bibads heten. De club wil de eerste week van januari gaan spelen in het gymlokaal aan de Burgemees ter de Zeeuwatraat en in dat van de Dr. Kuyperschool. Met hot bestuur van de Chr, Huis houdschool aan de Koninginneweg zijn nog besprekingen gaande, over het ge bruik van hun lokaaL De vereniging telt nu al 55 leden. Men gaat voorlopig spelen op.don derdag en vrijdagavond. Ook wil men volgend jaar september uitkomen in de competitie van de Nederlandse Badminton Bond. Het lidmaatschap gaat voorlopig 4,50 per maand kosten. Daarbij ko men de inschrijfkosten ad 2,50. Men kan od het adres Sweelinckstraat 69 voor inschrijving terecht. HOEK VAN HOLLAND, vrijdag. ,Jk wist niet dat de «c hier «over kon doordringen", vertelde dese week een Duitse automobilist, die zijn wa gen parkeerde op de parkeerplaats bij de Harwlchkade ln Hoek van Hol land. De man vergiste zich overigens, want het was geen aeewater waarin hij ïljn auto moest parkeren. Het was regenwater, vermengd met het kool- as van het parkeerterrein. De Duitser typeerde echter wel een probleem in Hoek van Holland. Ach ter de moderne kantoren van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland en Hu dig en pieters, de belde maatschap pijen, die de dienst op Engeland ver zorgen, zijdelings van de moderne schepen, ligt naast een verouderd sta tion ook nog een volkomen ondoelma tige parkeerplaats. Het is een royaal terrein, dat wel. Maar het is ook een terrein dat bij elke regenbui onderwa ter staat. Het terrein is eigendom van en in onderhoud bij de Nederlandse Spoorwegen. Voor velen wordt de eerste kennis making met Hoek van Holland ge vormd door een paar natte voeten. Waar de entree vanaf de boot en het station toch al niet' zo fraai is, doet dit wel dubbel onaangenaam tan. Voorlopig ziet het er niet naar uit dat er verbetering In deze situatie zal ko men. Een situatie die overigens al vele jaren duurt. Het is niet de enige kritiek die men in Hoek van Holland op de spoorwe gen heeft, er bestaat namelijk ookjiog een onbewaakte rijwielstalling. Deze stalling is gevestigd" In een houten ge bouwtje by de open nieuwe perrons. Ieder kan er graus rijn fiets neerzet ten. Maar ledereen kan er ook zon der veel moeite een gratis fiets weg halen. Er Is een tijd geweest, vlak-nadat het nieuwe plaatskaartengebouw was neergezet, dat da rijwielstalling wel bewaakt wat. die bewaking werd ver zorgd door enkele bejaarden. In de zomermaanden verdiende men daar een zeer magere boterham en in de wintermaanden moest er geld b|j. Dat la ook de reden waarom de exploitatie werd gestaakt, daarna is de rijwiel stalling een voortdurende bron van zorg geweest Regelmatig werden er fietsen gestolen. Veelal werdén die fietsen gebruikt óm in HOekvan Hol land of ln het Westland èfgén# heen te rijden, Dan werd dt fiets eenvoudig ergens neergezet. Op die manier, kwa men dé fietsen wal yfett terecht, maar veel bleven toch ook onder wattri Dezè ïpmer verdwenen weer, een srtuk of twsslf fietsen pp die manier,, waarvan «r v|]f wertfep ttrjagg«Yon: den. Daarnaast komen er t- eens beschadigingen voor.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1966 | | pagina 1