eigen bibliotheek Enkele wijzigingen in lijst van monumenten SCHIEDAM Vandaag officieel geopend KLEINE STIJGING VAN AANTAL ONGEVALLEN B en W: grotendeels aanvaardbaar Besprekingen buslijnen in Charlois 'Atlantic Bar' moet voor vier weken sluiten Schiedam VOLWAARDIG MET JEUGD AFDELING EN LEESHOEKEN In ruime houten gebouw aan de Biestraat F 18.000 nodig voor nieuwe verkeersborden Ingebroken bij wijnhandel en lagere school HET VERKEER IN 1966 Automobielbedrijf WALDO N.V. Beat-dansen en Disco a go-go in Cosmopoliet Eerste promotie aan medische faculteit OUD-KATH. KERK AFGEVOERD ANDERE PANDEN OPGENOMEN Burgerlijke Stand Jongeman rijdt gestolen auto total-loss KERKDIENSTEN Twee dagen zonder aanrijdingen Gepensioneerde werknemers en weduwen moeten huizen van RDM verlaten Politiecontact per telex H Medische dienst Philatelica krijgt afdeling voor jeugd 7 j zaterdag 14 januari 1967 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Het snel groeiende Kethel heeft van daag eindelijk een eigen volwaar dige bibliotheek met leeszaal ge kregen Het is een gemeen schappelijk filiaal van de Ge meentelijke èn van de Rooms- Katholieke openbare biblio theek, gevestigd in een eenvou dig, maar ruim en bijzonder licht semi-permanent gebouw aan de De Biestraat (naast bet bijpost kantoor), achter de Schiedamse- weg gelegen. De wethouder voor Onderwin en Culturele Zaken, mevrouw <3. D. de Graaft heeft vanmorgen de officiële opening verricht, daarbij seassis teert door de heer A. A, L, Stegmann, voor zitter van de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek. Doch direct daarna was het „open huis'* voor alle belang stellende Kethel-bewoners, waarvan overigens reeds 700 lid z(jn. Hiermee is duidelijk een mijlpaal gepasseerd in de ontwikkeling van Ke- theL Van „uitleenpost" met „wissel- collecties" boeken is het geworden tot een van de grootste filialen van de sa menwerkende bibliotheken met een vast bezit aan boeken. Om precies te zijn: 5.650 boeken, waarvan driedui zend bestemd zijn voor de volwasse nen (1.600 studieboeken en 1.400 ro mans) en 2.650 voor de jeugd (waar van 750 meer gericht op de ontwikke ling). VOORLEESUURTJE Een belangrUke verbetering is ook dat in het filiaal leeshoeken zijn ge reserveerd waar men kranten en tijd schriften kan inkijken en naslagwer ken raadplegen. Niet alleen de volwas senen, doch ook de kinderen. Boven dien kan de jeugd hier genieten van de bijzondere faciliteit die de bibliothe ken verlenen: de voorlees-uurtjes op de woensdagmiddagen, waar altijd grote belangstelling voor bestaat „We zullen hier nog even moeten experimenteren, om de behoeften te peilen," vindt mej. A. G: P. Visser, di rectrice van de Gemeente Bibliotheek. Dat slaat niet alleen op die leeshoe ken (.mogelijk wat rumoerig in één vertrek"), en op het boekenbezit maar ook op de openingstijden. Dat is nu vijf maal in de week, op maandag, dinsdag woensdag en vrijdag-middagen en op dinsdagavond. Doch als het druk wordt kan het vaker. HISTORIE De leiding van dit nieuwe filiaal be rust bij mej. G. T. P. v.d. Lende, die zal worden bijgestaan door assistenten van zowel de Gemeente als de ELK. Bi bliotheek. Door de dienst voor Ge meentewerken is dit „prefabricated' houten gebouwtje, dat een vloer-op- pervlakte heeft van 150 m2, aardig en kleurig aangekleed. Daarbij heeft het Sted. Museum nog medewerking verleend, door een vi trine by de ingang te vullen met his torische vondsten uit het Kethelse ge bied, Jacoba-kannetjes en schalen, kralen, enz. Het boekenbezit is zeer overzichtelijk opgeslagen in efficiënte rekken. CORRESPONDENTEN De bemoeienis van de Schiedamse bibliotheken met het lezerspubliek in Kethel dateert overigens al van veel oudere datum, ook toen Kethel nog een zelfstandige gemeente was. In 1922 waren er al „correspondenten" die uit Schiedam de *.g. wissel-collecties" kregen en dan zelf voor de uitleninr zorgden aan de enkele tientallen ge regelde lezers. Wijlen de heer G. W. Mey ere heeft bijvoorbeeld dit werk vele Jaren gedaan tot aan de oorlog toe. Voor de katholieken was er een pa rochie-bibliotheek in de kerk, waar men op zondag na de kerkgang boeken kwam lenen. Deze bibliotheek bestaat nog, zij het In beperkte omvang. Toen Kethel in 1B41 bij' Schiedam werd ingelijfd en als zelfstandig dorp ophield te bestaan, was het de heer C. Brunt, die, geholpen door zijn echtge note, er voor zorgde dat men in Ke thel toch aan boeken kon komen. De toen niet meer in gebruik-zijnde Raad zaal werd de uitleenplaats en bleef dat tot voor kort, ook toen het een officiële uitleenpost werd. GEEN RUIMTE Er was echter niet veel ruimt» in het vtU kleine vertrek met de grote Raads tafel. Van een leeszaal of zelfs een „leeshoek" kon leen sprake zijn. Met het tot ontwikkeling komen van de wijk Groenoord en ook na het samen gaan In 1964 van de Gemeente met de RJL Openbare bibliotheek, ontstond een noodtoestand. Begrypeiyk, wam neer men in aanmerking neemt dat er in Kethel 700 leden rijo, waarvan de helft jeugdige lezers. Aan deze toestand is dus vandaag een einde gekomen. In het Schiedamse bibliotheekwezen, heeft Kethel nu een volwaardige plaats gekregen, Voorlo- ^5 nog wel Met een houten noodge- uw, maar dit zal in de toekomst ver vangen worden door een permanente vestiging. Doch dan zal Kethttf-cen- irum eerst tot ontwikkeling gebracht moeten zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag De invoe ring per 1 januari j.l. van het Regle ment Verkeersregels en Verkeers tekens maakt het plaatsen van een groot aantal verkeersborden in Schie dam nodig. Dit komt de gemeente op 18.000 te staan. Er moeten 210 nieuwe borden wor den geplaatst en 150 gewijzigd; er moeten 250 palen bijkomen en 150 beugels om de borden te bevestigen, met arbeidsloon en vervoerskosten komt dat dan op 17.850,-. Zoals we reeds gemeld hebben zul len de nieuwe verkeerstekens lat één keer doorgevoerd wonden, opdat er In de hele stad een zelfde systeem van kracht ls. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Uit een niet afgesloten bureau, ten kantore van de wijnhandel N,V, Heck en Co. aan de Schie 110, werden twee geld kistjes ontvreemd, waarin respectieve lijk 800 en 15. Men kwam vermoe delijk het kantoor binnen, door het forceren van een deur. Twee spaarbusjes, met eer» totaal bedrag van 17,40, verdwenen uit de Claes de Vrieseschool aan de Dwars straat, De politie stelt een onderzoek in. DE nieuwe bibliotheek met lees zaal in Kethel: een heWere ruim. te met overzichtelijk uitgestalde boeken (ADVERTENTIE) Bokelweg 88—90 Telefoon 153655 SCHIEDAM Singel 41—45, tel, 262430 Afd. Quick-Service (Vcm een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag In de dan cing „De Cosmopoliet" ging men gis teravond van start met een z.g. Disco d Go-Go Show, omlijst door het optre den van Helen Leclerq met haar Afro- Beat-Dancers. Dansmuziek door mid del van platen, met de daarbij be horende disc-jockey, in het schijnsel van veelkleurig, aan- en uitgaand licht Of het, zoals aangekondigd, een pri meur voor Nederland is, valt te be twijfelen, maar het ls weer eens een andere (en plezierige) manier om de bezoekers op de dansvloer te krijgen en zich aldaar te doen amuseren. Het geen de talloze aanwezigen in de dan cing ook ondervonden. Het optreden van de Afro Beat Dan cers geeft wel een speciaal cachet Op de vier hoeken van de dansvloer, zijn kleine verhogingen aangebracht, waar op de meisjes een perfecte demonstra tie geven van diverse beat-dansen. Het groepje is vanavond en morgenavond nog te aanschouwen in de dancing. De disc-jockey met zijn platen en uitge breide apparatuur, zal Wel een langer bestaansrecht krijgen, gezien de groot se opzet van het geheel (Van eenonzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Voor het eerst in de (nog jonge) historie van de medische faculteit Botterdam pro moveerde heden een van haar mede werker*. De heer H. R. Reinhold, mede werker van prof. dr. D. W. va» Bek- kum, promoveerde cum laudebij hem tot doctor In degeneeskünde op het proefschrift „StraUngegevoellg- heid van tumoren". 5 1 De promotie vond plast* in de kerk der Remonstrants Gereformeer de Gemeente aan de Mathenesser- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De ontwerp-l\jst van onroerende monu menten in Schiedam, die naar de meninff van de Monumentenraad in aanmerking komen voor „bescherming" (welke lyst door de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk in juni hij het ge meen tebestur is ingediend), is in het algemeen gesproken aanvaard baar voor bet gemeentebestuur. Het college heeft adviezen gevraagd aan de gemeen te-archivaris, de direc teur van gemeentewerken, de bouw en stedebouwkundige beoordelings commissie en aan het architectenbu reau Rein H. Fledderus. Deze advi seurs zijn tot een eenstemmig oordeel gekomen, waarbij geadviseerd wordt om acht percelen van de ontwerp-Iljst af te voeren en vijf andere objecten juist aan de lijst toe te voegen. B. en w. stellen nu de gemeenteraad voor de minister in overweging te geven deze wijzigingen op de hjst aan te brengen. Af te voeren De percelen waarvan nu voorgesteld wordt ze af te voeren van de lijst zijn: de Oud-Katholieke kerk met parochie (Dam 28 en 30), die niet als „monu mentaal" te kwalificeren is; het pand Hoogstraat 87a (de voormalige paro chie van de Havenkerk), dat kort ge leden reeds is gesloopt en herbouwd ais moderne winkel van de Gebr. Cos- ter; het St. lmeIda-internaat (Hoog straat 44), dat geen enkele historische waarde heeft. Verder het gebouw van het gemeen te-archief (Oude Kerkhof 5), met ge ringe monumentale en historische waarde; het zeer wrakke pand Oude Kerkhof 9, waarvoor reeds machtiging tot sloping is aangevraagd; de wrakke panden Lange Haven 4 en 6, waaraan geen monumentale waarde kan wor den toegekend; het pand Schie 36, dat notabene jonger dan 50 jaar is en ten slotte het pand Tuinlaan 76, wat een vergissing is en Tuinlaan 80 moet zijn. Ook het aangegeven pand Lange Ha ven 78 moet zijn Lange Haven 76. Op te nemen De aan de lijst toegevoegde ohjeo ten zijn: het complex pakhuizen van het AJg. Handels-entrepot (achter pand Lange Nleuwstraat 107), dat een fraai voorbeeld is van 19e eeuwse pakhuis- bouw; het pandje dat deel uitmaakt van het fabriekscomplex Noord vest 103-Zijlstraat 6, een van de weinige panden in Schiedam van bouwmeester Giudioi. Dan het pand Markt 21,- dat een ge heel vormt met het reeds op de lijst staande pand Grote Markt 10; het pandje Dorpsetraat 11 in vm. Kethel, dat «tarnt uit het laatst van de 16e of begin 17e eeuw en tenslotte de grens paal van de Hoogheemraadschappen Delfland en Schieland, gelegen in het plantsoentje aan de v&ardingerdijk, einde Korte.Haven. In de toelichting merken b. en w. op dat in de toelichting op het ontwerp van de Monumentenwet 1981 uitdruk kelijk is gesteld, dat niet allé gebou wen, welke uiteen oogpunt vap mo numentenzorg wellicht voor bescher ming in aanmerking komen, als „be schermd monument" kunnen worden aangewezen, BIJ de praktische uitvoe ring moet dus een keüsworden ge daan.' In ieder geval moeten die mo numenten beschermd worden, waar van het verlies uit een oogpunt vao al gemeen belang moet worden voorko men. Saneringsplan Een typisch probleem ls ontstaan door het feit dat het in de maak zijnde saneringsplan voor de oude binnenstad nog niet gereed ls. Het is dus zeer goed mogelijk dat er op de ontwerp-UJst van monumenten panden staan, die later niet te handhaven zullen zijn In verband met deze sanering. Het col lege vertrouwt er op dat de minister later toch de vereiste sloopvergunning niet zal weigeren, wanneer bescherm de panden moeten wijken voor de uit voering van de stedebouwkundige plantten. Voorts tekenen b. en w. aan dat na de plaatsing van hun pand op de defi nitieve lijst van beschermde monu menten, de eigenaren hun bezwaren, bij de Kroon kenbaar kunnen maken. De Monumentenwet onderwerpt deze panden n.l. aan beperkingen. Zonder de vergunning van de minister is het verboden een beschermd monument af te,breken, te verplaatsen of te wijzi gen, te herstellen of te gebruiken op een wjjze waardoor het wordt ont sierd. Belanghebbenden, die schade lijden door het weigeren van een ver gunning, kunnen schadevergoeding krijgen. Bezwaren Vier eigenaren hebben reeds mede gedeeld, dat zij tegen plaatsing van hun eigendommen op de ontwerp-Ujst bij de minister bezwaren hebben inge diend. Geboren: Ingeborg P. C. d.v. W. Hoek en S. E; L. Meyer, Monique M. Ci d.v. R. Vierhout en M, C. Koreman. Paulus W. A. z.v. G. J. van Hees en C. J. Philippi. Petronella K. E. M. d.v, W. C. M. Coenen en G, C M, Lubbe Ondertrouwd;R, F. Helnrichs, 20 jr. en C. van der Werf, 18 jr.; G. H. Hoor- man, 19 jr. en M. H. den Herder, 16 jr. J. F. Slingerland, 23 jr. en J. van Geijl, 23 jr.; C. K. L. Stuijfzand, 40 jr. en G. J. Friederich, 37 jr.; P, van Veen, 24 jr. en B. E, Etebof, 20 jr.; K. M. van Vliet, 24 jr. en E. Vermeer, 19 Jr.; K, A. M. Weijnen, 29 jr. en T. Anker, 25 jr.; E. J, de Wit, 22 jr. en T. H. van Cranenburgh, 21 jr.; H. de Vries, 20 jr. en C. L. van Gerven, 17 jr.; F. Wijn- horst, 19 jr. en G. P. Koldijk^ 20 jr. Gehuwd: C. van Vliet, 23 jr. en J. E. Jaeger, 19 jr.; S. de Eugenio Crispin, 33 jr. en C. J. Zwagerman, 33 jr.; H. C. van der Velden, 30 jr., en C. E. van Balen. 20 jr.; D. Vos, 20 jr. en C..H. M. Rost, 17 jr.; C. de Groot, 28 jr. en A. M. Peek, 23 jr.; P. H. M. Vermeu len, 23 jr. en M. M. Ruseier, 20 jr. ROTTERDAM, vrijdag De 38-ja- rige Griekse bootsman, opvarende van het Liberiaanse stoomschip „Mastro- mltsos", I* gisteravond aan boord van zijn schip aan het terrein van de NTB In de Waalhaven in een ruim gevallen. Het ongeluk gebeurde. toen de boots man het ruim wilde gaan schoonma ken. De man rwerd, met een schedel- .baaisfractuur naar het Dijterigtzieken- huls gebracht. i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag Op de Nieuwe Damlaan, verleende de be stuurder van een personenauto, de 18-Jarige J. B., geen voorrang aan een van rechte naderende auto. Door sterk naar links uit te wijken, wist hy een aanrijding te voorkomen, maar verloor daarna de macht over het stuur, reed twee verkeerszuilen om ver, ramde een lantarenpaal, schoot door het struikgewas langs de weg, schampte een boom en kwam op het rijwielpad tot stilstand. Getuigen van het gebeuren 2agen B. uit de, totaal vernielde, auto krui pen en de benen nemen. De politie zette de achtervolging In en trof B, onder een trap op het Schutterveld aan. Later bleek op het hoofdbureau van politie, dat hij de auto kort tevo ren op de Rotterdamsedijk had ge stolen. De eigenaar, P. W. v.d. H. - een 3 5-jarige sleepbootkapitein, had reeds telefonisch aangifte van de dief stal gedaan. SCHIEDAM. Ned. Hervormde Gem. Grote kerk: 10 uur drs. R. H. Wlssink en 17 uur ds. C. v.d. Steen (A(scheldsdienst). Bethelkerk: 10 uur ds. D. J. Spaling. Opstandingskerk: 10 uur dhr. H. Ommering en 19 uur ds. A, ie Coq (Jeugddienst). Vredeskerk: 10 uur ds. H. Stolk (Scheveningen). Herv. Gem. Kethel. De Rank: 8.30 uur ds. W. Vons, Dorpskerk: 10 uur ds. W. Vons (bevestiging ambtsdra gers) en 19 uur dhr. H, Ommering. Ned. Herv, Geref. Gem. Vredeskerk: 19 ,uur ds. H, Stolk (Scheveningen), Gebouw Irene: 19 uur ds. L. Vroegin- dewey (Delft). Evang. Lutherse Gem. 10 uur ds. A, Sleinhart. Ned. Prot. Bond. Westvest 92: 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. Oud-Kath.-Kcrk. Dam 28: 10 uur H. Mis. Leger des Hells. Lange Haven 29: 10 uur Heiligingssamenkomst en 19.30 liur Verlosslngssamenkomst. Hoog straat 18.30 u. Openluchtsamenkomst. Alle samenkomsten o.l.v. majoor en mevr. C, C. Geratel. Baptisten-gemeente, Lange Haven 129:19 uur samenkomst. Jehova's Getuigen. Volksgebouw.' 18 uur openbare toespraak en 10 uur Wachttorenstudie. Oud-Geref. kerk. Jeugdhuis Lange Haven 97: 0 en 15.45 uur ds. J.H Grifl- nlgt Gem, v. Oorspr. Christendom. Lange Haven 129: 10 uur dhr, J. HerrewJjn. Chr. Geref. Kerk Warande: 9,30 uur leesdlenat en 14.30 uur ds. H. v.d. Schaaf. Geref. kerk Oosterkerk: 10 uur en 7 uur ds. A. J, Aalllnk (Maassluis). De Ark Kethel: 9 uur ds. Rowaan (Mon ster) en 17 uur ds. W. Bos (Schle- broek), Magnalia Deikerk: 10 uur en 17 uur ds. J. N. Nammensma. De Goe de Haven: 10 uur ds. A. J. Dottdorp (Hillegersberg) en 17 uur d». P. L. de Jager (Rotterdam), Julianakerk: 10 uur ds. P. L. de Jager en 17 uur ds. A. J. Dondorp. L' (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De eerste totaalcijfers, ten aanzien van de verkeersongevallen in Schiedam gedurende 1966, ver strekt door de gemeentepolitie, geven een geringe stijging van 0,7 procent te zien 2812 tegen 2792 in .1965, Het eerste kwartaal van 1966, leverde echter een beduidend groter aantal ongevalden op, dan het vergelijkende kwartaal van 1965, nl. 767 tegen 608. Dit grote surplus werd teniet gedaan, door de resultaten van de maanden die volgden. Bij de politie is men van mening, dat de openstelling van de Horvathweg en de nieuwe opzet van de Burgemees ter van Haarenlaan, veel tot deze com pensatie hebben bijgedragen. De beslaande doorstromingswegen werden ontlast en het verkeer kreeg wat meer ruimte. Welke uitspraak on derstreept wordt door het navolgende cijfermateriaal. De tassen haakjes staande cijfers hebben betrekking op 1565. Ongevallen op de Koenmarkt: 46 (107), B. K. laan 208 (249), Broers- vest 130 (181), Nieuwe Haven 73 (155), Rubensplein 25 (48) en Gerrit Verboomstraat 29 (42). Bij verkeersongevallen werden in 1966 zeven personen gedood, 51 zwaar en 487 licht gewond; 246 voertuigen werden zwaar beschadigd en 2443 voertuigen liepen lichte schade op. De politie controleerde 747 auto's op technische gebreken. Tegen 95 auto mobilisten werd proces-verbaal opge maakt, O.m. gladde banden en on deugdelijke remmen, waren reden voor de surveillancedienst om 197 automobilisten te bekeuren. De maximum snelheid in de be bouwde kom werd door bestuurders van motorrijtuigen, tijdens gehouden controles, 923 maal overschreden en 644 maal door berijders van brom fietsen. De controle geschiedde zowel met de Gatso-meiter, als met surveil lance-wagens. Het algelopen jaar leverde twee aanrijdingloze dagen op, 12 en 31 juli, hetgeen, naar zeggen van de po litie, niet vaak voorkomt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Ooge veer negentig gepensioneerde werkne mers van de R.D.M. en weduwen van werknemers, die In bedrijfswoningen op de Heijplaats wonen zullen deze woningen moeten verlaten omuat de RJDJVL deze huizen nodig heeft voor het personeel. Deze mededeling ls de gepensio neerden en weduwen per brief ge daan. In het zoeken van een andere woning is een ieder vrij. Wel zal de R.D.M. mensen die moeilijk een ande re woning kunnen vinden, helpen. Zo heeft de droogdokmaatschappij in Maassluis een aantal centraal ver warmde drie- en vlerkamerflats kun nen huren. Deze flatwoningen zijn be stemd voor de. gepensioneerden en de weduwen. Omdat de huren vrij hoog zijn zal de maatschappij een deel ervan voor zijn rekening nemen. Ook zal tege moet worden gekomen in de verhuis kosten. Op 19 januari zal een voorlichtings avond voor de betrokkenen worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag, De Schie damse politie zal een aansluiting krij gen op het nieuwe interne teiexnet dat door de Rotterdamse gemeentepolitie ln december in gebruik ls genomen. Dit net is n.l. zodanig geconstnieeerd dat ook politieapparaten van omlig gende gemeente er een neven-toeatel op aangesloten kunnen krijgen. B. en w va» Schiedam achten dit communicatiemiddel van waarde en zijn op het aanbod van de Rotterdam se politie ingegaan. De kosten worden voor 1067 geraamd op 2700, waar onder begrepen het jaarabonnement van 1800. Hiemaést blijft aanslui ting op een eventueel toekomstig nieuw landelijk teiexnet ten behoeve van de politieapparaten mogelijk. 1 SCHIEDAM. In spoedgevallen zijn gedurende dit weekend de volgen de1 artsen te raadplegen: J. van Buren, Buy* BaUotsiogel 72, tèL 'W6050; A. Qv C. Klomp, - Juliana van Stolberg- straat 3, tel. 269952; G, Fet, Tuinlaan tel; 266898 en P, v,<L KurïNoord- L Milde 5, t«L 285282. t Geopend Is apotheek NUsuwland. Dr. Wlbautpleln, 17, die ook gedurendf de volgende week de nachtdj«nat .v?aar- f neemt.' - (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM, vrijdag. Tijdens de gisteravond ln het Charlotee Ly ceum gehouden vergadering van de wijkraad voor Charlois betuigde de wjjkraad adhesie aan het rapport van Verkeerscommlssie betreffende de autobuslijnen op de Linker Maasoe ver, In grote trokken waren de leden het er over eens, dat de nieuw in te Stel len lijnen gunstige aansluitingen vormden met de metro en de verschil lende wijken. Er waren echter een aantal bezwaren met betrekking tot eindpunten. B. en w. hebben voorgesteld de nieuwe bussen als volgt te laten rij den: lijn 68 van het metrostation Zuldpleln naar het Rondoplein in Heijplaat; lijn 71 van het metrostation Zuidplein naar de Sluisjesdijk; lijn 46 van de Boergoensevliet naar het Heemraadsplein en Ujn 77 van de Buizerdlaan naar het metrostation Rijnhaven. De verkeerscommlssie stal* voor bus 46 te laten doorrijden tot het bejaar dencentrum Walenstein en het eind punt van lijn 77 te verleggen naar de Lepelaarssingel, omdat de Buizerdlaan een vrij nauwe straat is en de bewo ners hinder van het motorgeronk zou den kunnen ondervinden. Tevens wees de Verkeerscommissie op het feit, dat de bewoners van Charlois een slechte verbinding heb ben naar de St. CLarastichtlng. Tydens de rondvraag werd geïnfor meerd naar de toekomstplannen met het Zuid plein. De jeugd zou daar graag een kunstijsbaan zien. De wijk raad zal zien, wat er kan worden ge daan. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De „At lantic Bar" aan de Eendrachtswcg ls op Iaat van rfe burgemeester voor een periode van vier weken gesloten. Ook de toestemming tot het laten dienst; doen van vrouwelijk personeel en de muzlekvergunnlng zUn Ingetrokken, Als reden voor de tijdelijke sluiting wordt gegeven de „onoirbare exploi tatie". Gebleken Is daf ln deze bar vertoevende vrouwen contact zochten met bezoekers. 2e onderhielden met hen een pendeldienst naar hotelletjes en gesloten panden, waar gelegenheid' tot rendez-vous werd gegeven". Mevrouw Den Brader, die met haar. man de bar exploiteert, vertelt thuis- aan de Groenendaal dat ztf zeer ont steld Isover de sluiting, „Dat gaat ons duizenden guldens kosten. Bovendien moet ons personeel dat uit tien mön bestaat nu van een werkeloosheidsuit kering leven. Ik zit al 27 jaar hier in de zaak, maar er wordt absoluut geen rendez vous gegeven. Rotterdam is nu een maal de grootste havenstad ter we reld. De meisjes bij ons in de zaak ko men uit Rotterdam, Den Haag en Utrecht. Als onze bar gesloten is, gaan ze toch naar een andere. Er komen ten slotte veel zeelui die vertier zoeken". Commies W. J, Noordanus van het bureau drankwet zei dat „men niét veel moeite had met het constateren van de overtreding. Deze sluiting van vier weken is een corrigerende maat regel". HOEK VAN HOLLAND, zaierdaR - - Reeds geruime tijd bestaan er hy de. postzegelvereniging „Philatelica", af deling Hoek van Holland, plannen om een jeugdafdeling op te richten.. Om na te gaan of hiervpor voldoende belang stelling bestaat, wordt zaterdagmiddag de eerste bijeenkomst gehouden in de Van Rijckevorsselschool om 2 uur. Jongens en meiBjes tussen lp .en?; 14 iaar kunnen zich daar melden. Het ligt in de bedoeling om een keer per maand een ruJlmiddag te organiseren. Foto, film en projectie Hoogstraat 108, Schiedam: tel. 3M7JO. Let op het juiste adres. Rifl ROLFILMS VERGETEN? De automaat staat voor u klaar. Alle soorten films. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106. Rifl Diversen KAPSALON HXLENE De salon voor beter permanent Stroomloos voor ieder haar se- echtkt, -JIM. Héltoe. Ideale natuurlijke permanent ƒ10.—. Gratis halen en brengen per autOj- Vóór permanent Kapsalon H41tna, Rembratidt- teen W, Schiedam, tel. J9U70. /I.— reductie op vertoon van deze advertentie. -R20

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2