Karate en Kendo: een spectaculair kijkspel msmn Er zit muziek in de systeembouw SCHIEDAM AGENDA Voorstel GS over de herindeling Voorne en Putten m m Afscheid van havenmeester DEMONSTRATIEAVOND VAN SCHOOL HOLLANDER Jon Bluming kwam, toch, ondanks koorts IJsrevue trok 20.000 bezoekers Schiedam Apoth. nachtdienst Tentoonstellingen Bioscopen Woensdag Donderdag Schooltoer- nooien m paasvakantie SAMENZANG IN BETHELKERK WERKCOMITÉ BRANDERSBUURT VERWIJT S.G. DISCRIMINATIE Expositie van afgewezen 'Salon-werken' H. v. d. Sloot gaf verdienstelijke lezing over oud-Schiedam VOORLICHTING OVER VERLICHTING „LICHTSTOET" BAROKMUZIEK IN MUSEUM-AULA DR. SAUER- SCHOLEN OFFICIEEL GEOPEND m DE RU VOOR S. V. d. WAL Onwel geworden en overleden VERLOREN EN GEVONDEN L. van Slooten hoofdinspecteur Camera gestolen Baby maakt val van 5 meter Eerste teams van SVG verliezen ÏWnWrai «5g« De eerste twee teams van de Schiedamse Volleybal Club, hebben belde een ne derlaag geleden. Dames I verloor met 30 van no. 2 op de ranglijst, bet Haagse OVC, welk team vooral aan vallend goed speelde. Setstanden: 15—10, 15—8,15—6. Burgerlijke Stand GEMEENTE SCHIEDAM enige schoolwerksters MONOPOLE „HONG KONG" (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Voor zijn vertrek naar het „Mekka" van de karatesport, Japan, organiseerde Louk Hollander, leider van de karateschool de „Bushxdo" gisteravond in Musis Sacrum een wedstrijd- en demonstra tie-avond. Er was een goede publieke be langstelling voor dit evenement, waarbij ook het optreden van sensai (Ieraar) Jon Bluraing uit Amsterdam niet vreemd Deze bad echter een behoorlijke kou gevat, maar bleef ondanks zijn koortsige toestand toch niet weg op deze ook voor hem be langrijke avond. Louk Hollander, die de avond opende, nadat hij zijn leerlingen met een officiële ceremonie, waarbij de „kiaiM (schreeuwende geluiden) niet van de lucht wa ren, had voorgesteld, stelde het zeer op prijs dat zijn Amsterdam se collega toch naar Schiedam ge komen was en gaf deze de gele genheid een heldere uiteenzetting te geven van de spelregels in het karate. De heren Hollander en Platteel gaven daarbij de demon stratie. Jon Bluming dienaar hij ons nog even vertelde een grote toekomst voor het karate zag, gaf toch zijn demon stratie Kendo (zwaardvechten) met de derde dan Henri Seriese, waarbij de zwaarden uiteraard door bamboestok ken vervangen tvaren, Trudy Wustem, een van de leerlin gen in het dames-karate werd daarna „aangerand" door haar leermeester Hollander, die bij zijn pogingen van een koude kermis thuiskwam. Deze jongedame diende hem behoorlijk van repliek. Een team dat in het afgelopen weekend in Amsterdam bij de kam pioenschappen van Nederland, derde was geworden, achter de Amsterdam se school van sensai Jon Bluming, die eerste werd en de Haagse school van de heer Seriese, streed nu in de fina les om de eer van de school van Louk Hollander. In de lichtgewichten ging de Rotterdammer Knippel met de eer strijken, de Dordtenaar Alting Siberg werd tweede en Van Baal uit Rotter dam werd derde. Bij de middenge wichten kwam de Rotterdammer Zuidmeer op de eerste plaats gevolg! door de Dordtenaar Vleesenbeek en als derde kwam de Schiedammer De Wit uit de bus. De Schiedammer v.d. Merwe behaalde de clubtitel bij de zwaargewichten, De Bie uit Dordrecht werd tweede en derde werd de Schie dammer Bunte. Bijzonder Jon Bluming ledigde de beker tot de laatste druppel, want bij de prijs uitreiking had hij bijna geen stem meer over (hij had namelijk ook nog een keelontsteking) maar hij kweet zich op bijzondere wijze van zijn *~~1" Na de demonstratie tamesi-wara (het stenen breken) waaraan ook door Trudi Wusten werd deelgenomen, die zich daarin bijzonder bedreven toon de, werd nog door de assistenten van Louk Hollander, Max Gebhardt en John Platteel (zij nemen de honneurs waar als Hollander ön Japan vertoeft) en uiteraard door alle vrienden en leerlingen afscheid genomen. Daarbij was er voor de heren Gebhardt en Platteel nog een verrassing, want de heer Hollander kon hen mededelen, dat zij weer bevorderd waren. Studie Louk Hollander vertrekt zaterdag met Henri Seriese per vliegtuig naar Moskou, waar zij een paar dagen zul len vertoeven. Per trein reizen zij dan naar Gotka, waar zij de boot naar Yo kohama nmen en dan weer per trein naar de Japanse hoofdstad Tokio rei zen. De heer Hollander denkt circa een jaar weg te blijven en hoopt en kele dangraden te stijgen. Hij gaat «jn studie in het karate vervolgen bij Mass. Oyama, 8e dan en oprichter van «e Japan Karate-do „Kyokushinkai'' m Tokio. (Pon een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. —De veer den uoo ra tellingen, toellce door de jAViener-Etsreoue" in de Sporthal zijn S^uen. hebben in totaal ongeveer «0.000 betalende bezoekers getrokken. gemiddelde dua van ruim veer tienhonderd per voorstelling, De ac commodatie in de Sporthal bood Plaats aan 2500 toeschouwera. Een resultaat dat de directie van de revue blijkbaar niet Is tegengevallen, «aar men overweegt ook het volgend car voorstellingen te geven in de "Porthal Trudy Wusten worcft „aangerand", maarizal haar aanvallers doen terug deinzen, Apoth. Evers, Lange Haven 81 en apoth. Kethel, Schiedamse weg 41 Sted. Museum. Gesloten t.m. Z maart. Galerie Punt 4. Rotterdamsedijk 319a. (Geopend werkdagen 1923 uur: zater- dag-zondag 14—17 uur; ook na telef. af spraak). Sees Vlag (grafiek) t.m. 12 maart. 20.15 „Zeventien" Passage: 14 (18 j.). Monopole; 20 uur; „Hercules tegen de Kapitalisten" (-14 J.)l woensdag: 14 uur: „Straaljagers fai de aswiwol" (44 J.)- Irene: 30 uur: SmalfUmclub. Füm en dia's. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De Cen. trale Seboolsportcommlssie Schiedam ls momenteel druk doende met het organiseren van de handbal- en voet balwedstrijden voor het Paastoernool 1967, voor de leerlingen van de lagere scholen en het voortgezet onderwijs. De hoofden van de diverse onder wijs-instellingen hebben inmiddels de benodigde inschrijfformulieren daar toe ontvangen. De schoolteams voor de twee takken van sport worden inge deeld in zes (handbal), respectievelijk vier (voetbal) leeftijdsgroepen. Aan het handbal toernooi kunnen, evenals vorig jaar, zowel meisjes- als jongensgroepen deelnemen. Alle groe pen zullen het z,g. zevenhandbal spe len. Voor de scholen van het voortge zet onderwijs zijn ditmaal wisselspe lers toegestaan. Het toernooi wordt gehouden op vrijdag 31 maart, terwijl de finalewedstrijden zullen plaats vinden op maandag 1 mei (Koningin nedag), Het voetbaltoernooi wordt gehou den op 28, 29 en 30 maart. De finale wedstrijden eveneens op 1 mei. De schoohportcommissie verzoekt alle schoolhoofden de wedstrijdformu lieren (ook als de school niet deel neemt) Ingevuld, voor 4 maart in te zenden. Op verzoek van het Werkcomité Pupiilenvoetbal, wordt aan alle deel nemers een bijdrage gevraagd (op ba sis van vrijwilligheid) van 25 cent, ten behoeve van het Prinses Beatrix PoliofondB. De korfbalwedstrijden worden dit jaar pas op dinsdag 18 mei gehouden. SCHIEDAM, dinsdag. Nu door het vervallen van de avonddiensten in de hervormde Bethel berk te Schiedam op zondagavonden de kerk met orgel ongebruikt slaat, heeft mej. T, v. Melden, gedurende de lopende periode de organute van deze kerk, het Initia tief genomen de, letterlijk en figuur lijk, ontstane leegte zinvol op te vul len met zangavonden, De eerste po ging daartoe wordt gedaan zondag avond 5 maart om 19 uur. In .een iedereen aansprekend pro gramma van een klein uur wordt vol te aandacht besteed aan vocale en In strumentale kerkmuziek. Het kerk koor van de Grote Kerk o.l.v. Jacq. P. Bekkers zingt solistisch en in. samen zang. De org amis te laat haar instrument horen in werken van Buxtehude en Bach. Dit alles als omlijsting van de to rnen zang, waarin het oude en het nieuwe Kerklied een beurt krijgen. De keus van de liederen is zodanig dat Ledereen volop zal kunnen meezingen, mede doordat de Jeugdkantorlj o.l.v. J. Boas de samenzang zal stimuleren. De toegang is vrij maar voor de aanschaf van het orgel in de Opstan- dingskedt wordt gecollecteerd aan de uitgang, (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het Werk comité tot Consolidatie herstel en Ontwikkeling van de Brandersbuurt heeft een brief verzonden aan het dagelijks bestuur van de Schiedam- sc Gemeenschap, waarin de S.G. een discriminerende houding t.a.v. het comité verweten wordt. Aanleiding hiertoe is het artikel van Hans van der Sloot over de Bran dersbuurt in het februarinummer van het SG, waarin de schrijver (naar de mening van het comité) duchtig kritiek uitoefent op het op- bouwplan voor de Brandersbuurt. De brief is gestuurd naar het huisa dres van de heer E. A. Leenderts, voorzitter van het dagelijks bestuur van de SG. Afschriften werden ver stuurd naar alle fracties van.de ge meenteraad en naar de dagbladen. De heer Leenderts is echter met va kantie en komt pas over twee we ken terug. Commentaar van SG-dlrecteur P. v. Boom: „Officieel weten we hier van niets. De brief ligt in de bus van de heer Leenderts en zal daar voorlo pig wel blijven liggen." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op don derdag 2 maart te 24.00 uur wordt in gebouw „Musis Sacrum" aan de Lan ge Haven te Schiedam, de „Exposition des Nez froids" geopend. De expositie beslaat uit schilderstukken, beeld houwwerken, grafiek e.d., geweigerd voor de „Salon van de Maassteden", eveneens op donderdag 2 maart te openen in het Stedelijk Museum. Na de nachtelijke opening in Musts be gint de z,g. „nacht der koude neuzen". Een kunstenaarsfeest met jazz en beat. De „Salon geweigerde" werken zijn tot en met 2 april te bezichtigen in de zalen van Musis en tevens in café-restaurant „De Amstelbron" aan de Koemarkt. SCHIEDAM, woensdag. In ver band met de opening van de „Salon van de Maassteden", donderdagavond a.s, tn het Stedelijk Museum, zal de Galerie „punt 4" aan de Rotterdamse- dijk op die avond gesloten zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMuioeitsdag De sa menwerkende boekhandelaren en de Schiedamse Gemeenschap hadden gis teravond in het kader van de boekenweek een lezing georganiseerd, te geven door Hans uan der Sloot, o.m, schrijver var het boek „Schie dam rond de eeuwwisseling". ZJjn lezing hield ten nauwste ver band met het boek, want de talloze aanwezigen in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Haven zagen de herinnering aan vroeger tijden door zijn woorden en de daarbij vertoonde dia's, weer levend (of nog levendiger) worden. In aanmerking genomen dat de jon ge Schiedammer voor de eerste keer in het openbaar sprak, heeft hij het er goed van af gebracht. Nu werkte de zaal ook bijzonder mee. Onder de aanwezigen waren vele oudere Schie dammers, die het Schiedam van toen nog gekend hebben. De dia's waren daardoor vaak aanleiding lot blij her kennen. Hans van der Sloot gaf trou wens blijk toch wel bijzonder veel van het oude Schiedam te weten. Niet alleen in grote lijnen, maar dikwijls ook tot in de kleinste details. Voor de pauze de lezing en de dia's. Na de pauze werden de dia's nog maals vertoond, In een wat langzamer tempo. Van der Sloot beantwoordde vele vragen, wist over iedere foto heel wat te Vertellen en mocht hij op een vraag uit de zaal het antwoord schul dig moeten blijven, dan was er altijd wel weer iemand, die het toevallig wist. In het begin van zijn lezing stelde Van der Sloot: „Als een Schiedammer over vroeger spreekt, dan spreekt hij over een gebeurtenis. Het oude Schie dam is dan eigenlijk een abstract be grip. Mijn boek is een verhaal over oud Schiedam; een bundeling van honderden verhalen. Een persoonlijk relaas uit de herinneringen, van den tallen Schiedammers". Die herinneringen werden gistér- avond dan ook in „Irene" zeer geani meerd opgehaald. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Het Is de Commissie Llchtstoet van de Stichting Viering van Nationale Feest- en Ge denkdagen gebleken, dat vele deelne mers of adspirant-deelnemers aan de op zaterdag 29 april te houden Licöt- stoet, zich graag tevoren nog eens na der zonden willen oriënteren. Daartoe bestaat gelegenheid op maandag 6 maart te 20,00 uur in de benedenzaal van het gebouw Christe lijk Sociale Belangen" aan de Lange Haven 73. Behalve de commissieleden, zal men aldaar ook enige deskundigen van Philips aantreffen, die, aan de hand van materiaal, belangeloos ad vies zullen geven omtrent de meest efficiënte verlichting. Het bewonen van de voorllchtings-avond verplicht tot niets. Wel moert men zijn komst op 6 maant schriftelijk, dan wel telefo nisch tevoren aankondigen; secretaris P. F. v.d. Ploeg. Burg. v. Haarenlaan 458, telefoon 265105. De Schiedamse Llchtstoet beleeft dit jaar heit tweede lustrum. Een evenement, dat in de beginjaren eenvoudig van opzet was, maar uit groeide tot een vrij unieke gebeurte nis, waar zeer vele Schiedammers be langstelling voor toonden en zullen tonen. SCHIEDAM, woensdag In de aula van het Stedelijk Mijseum wordt zater- dagavond een concert gegeven door Cornelia Preuyt, violoncello. en Ge rard Akkershuis, clavecimbel. Op het programma Btaat barokmuziek van Hellendaal, Bach, Pergolesi, Sammar- tini en Boccherini. De aanvang is ge steld op 20.15 uur. In de pauze la er gelegenheid tot bezichtiging van de tentoonstellingen. Voorverkoop dage lijks aan bet museum. woensdag 1 maart 1§67 - pag. 5 Dr. P. v.d. Kuij orvtwangt van drs. C. Sauer twee grammofoons voor de rvieuwe scholen in Groenoord. SCHIEDAM, woensdag. In de raadzaal van het stadhuis, namen gistermiddag tijdens een receptie, col lega's vrienden en kennissen afscheid van havenmeester S. van der Wal, die wegens bet bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd zijn functie heeft moeten neerleggen. Een opmerkelijk groot aantal belangstellenden gaven acte de préaence, De heer Van der Wal schudde vele handen terwijl.de cadeaus zich op de tafel naast hem ophoopten, Onder meer was daar een bandrecorder bij» aangeboden door de N.V. Wilton Fije- noord en overhandigd door walkapi- (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In gebouw „De Rank" aan de Schie- damseweg werden gisteravond de nieuwe Dokter Sauerscholen aan de Eduard van Beinumlaan 61 en 65, voor kleuter- en lager onder wijs officieel geopend. Vele spre kers en spreeksters beklommen achtereenvolgens het spreekge stoelte Als eerste de voorzitter van de Ver eniging voor Christeijjk Volksonder wijs te Kethel, de welbekende arts P. van der Kuij. Hy vertelde o.m. hoe de twee nieuwe scholen aan hun naam waren gekomen. „Dokter Sauer heeft in de tijd dat hy in Kethel werkzaam was (van 1894 tot 1937, in welk jaar dr. Sauer overleed) bijzonder veel voor het voormalige dorp gedaan op het medisch-sociale terrein. Vandaar dat deze scholen naar hem zUn ver noemd". De heer Van der Kuij betuigde zijn dank aan de, helaas niet aanwezige, oud-wethouder H. Sabel, voor diens vele goede werk en aan de inspecteur van het Schiedamse onderwijs, de heer C. A. Kamp, voor zijn loyale me dewerking. Vervolgens kreeg wethouder G. D. de Graaft het woord. Zij toonde zich verheugd, omdat men, ondanks de be- stedlngs-beperking, de bouw van de scholen had kunnen voltooien. De wethouder memoreerde dat de nieuwe schoolgebouwen behoren tot de twee de serie systeemscholen. Eerder wer den reeds drie lagere scholen, drte kleuterscholen en een gemeenschap pelijke gymnastiekzaal, eveneens deel uitmakend van deze serie, In Groe- noord geopend. Komende ls nog een prot. chr. scholencomplex in Nieuw- land-Oost en een L.O.M. school aan de Schiedamse weg. De heer Barten, rijksinspecteur voor het onderwijs, noemde de sy steembouw een zegen in deze tijd van bestedingsbeperking; een minimum investering met een maximum reude ment. Drs. C, Sauer, zoon van dokter Sauer, was bijzonder blij, dat men aan de scholen zijn vaders naam had gegeven. Hij bood de vereniging voor Chr. Volksonderwijs twee fraaie gra mofoons aam Na het officiële gedeelte begaf men zich naar de Eduard van Beinumlaan, teneinde de nieuwe scholen te bezichtigen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De 70-jarige Johannes Bitter, wonende Warande 204, trachtte op de Westvest nabij de Kippenbrug zijn afgewaaide hoed met een dreckeUngenhaak uit het water te vissen. Plotseling werd hij onwel en zakte ineen. In allerijl werd hij naar het ziekenhuis overge bracht, maar daar kwam men tot de constatering, dat de dood reeds was ingetreden. SCHIEDAM Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tc Schie dam, dagelijks van 9.0017.00 uur, behalve op zaterdag en zondag; da- mesbril; bruine aktentas met inhoud; bruine schooltas met schoolboeken ten name gesteld; zwarte diplomaten-tas met Inhoud; bruine portemonnee met inhoud; dameshorloge; kinderarm bandje; muntbiljet; bruin lederen herenhandschoen (r); 1 paar bruine herenhandschoenen; stofzuiger. Te bevragen bij het Dierenasyl, St. Anna Zusterstraat: herdershond, reu, zwart dek; zwarte kater; bastaard hond, pinster, reu, zwartbruin, maanden oud; wit-zwarte fox, teef, 3 maanden oud. Te bevragen btf de vinders: jonge zwarte kater, Versteeg, Helnsinsstraat 24; hond, 3 maanden oud, bruin ge kruld haar, r—trte snoet, Jeup. Klaas Katerstraat li; wieldop, Zondag, Gro te Markt 35; hondenhalsband, riem en ketting, Hagman, Leibnitzstraat 25 b, pakket verm, touwpakklng, v,d. Horst, Alph. Ariënsstraat 110; beige dames handschoen, H. Woord, G, Relnsers- straat 36 b; zwarte n-ijlon meisjeswant, Handstede, West Frankelandsestraal 79; 1 paar zwarte kunstlederen motor handschoenen, Boomert, Buijs Ballot- singel 1 c; 2 bankbiljetten en muntbil jet, Vogelenzang, v.d. Tempelstraat 16; herenhorloge met lederen bandje. Soon, Da Costastraat 8 c; kinderrin getje, Groenendaal, Numansdorpse- straat 7b; loonzakje met inhoud ten name gesteld, Van 't Hot Hogendorp- straat 84; trouwring met inscriptie, Van Doom, Gordondstraat 20 gladde trouwring met inscriptie. De Groot, Van Marumstraat 14 a; bruine school tas met inhoud en boeken ten name gesteld, Tiele, Nic. Beetsstraat 24 b; bruine herenportemonnee met inhoud: klapperpistool, poppen wandel wagentje, Postkantoor. Lange Nieuw- sfcraat; zwarte damesportemonnee met inhoud, Elshout, Wattstraat 33 a; tas met papieren, Zondag, Grote. Markl 35; grote huissleutel, Scholaanl. Vlaardingerdijk 55 a; Upesleutel mei hanger, Vermaal, Riddekerksestraai 19; huissleutel Daalmeijer, Vllkstraa' 81; 5 sleutels in etui, Pott, Schutters veld 1. VLAARDINGEN, woensdag. Met ingang van 1 maart 1967 is Inspecteur van gemeentepolitie L, van Slooten chef van de justitiële dienst, bevor derd tot hoofdinspecteur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De poli tie kreeg aangifte van de vermissing van een fotocamera, met de daarbij behorende groothoeklens; totale waar de 1546. De camera lag in de etalage van de firma Niestadt aan de Rotter- damsedijk. Dinsdagmorgen kwam men tot de ontdekking dat de camera was verdwenen. De politie stelt een onderzoek in. OOSTVOORNE, woensdag (ANP), De provinciale staten van Zuid- Holland hebben een voorstel Inge diend voor een nieuwe gemeentelijke indeling van Voorne-Putten en Ro zenburg. De bestaande dertien ge- me. uten worden terugebracht tot ze ven. De gemeenten Zwartewaal en Vier- polders worden bij Bridle gevoegd. De gemeente Oudenhoorn komt bij Hellevoetsluis. De gemeenten Heen- vliet, Geervliet en Abbenbroek zullen tot één gemeente worden samenge voegd. Ditzelfde gebeurt met de ge meenten Oostvoorne en Rockanje. De gemeente Zuïdluid zal als zelfstandige gemeente blijven bestaan. Het haven en industriegebied van het voormalige eiland Rozenburg zal geheel aan de gemeente Rotterdam worden toegewe zen. De gemeente Rozenburg gaat straks alleen een woongebied omvat ten met een strook langs de Nieuwe Waterweg bestemd voor recreatie en waterstaatdoelelnden. De gemeente Spijkenisse zal slechts een geringe grenswijziging ondergaan. De betrok ken gemeentebesturen krijgen drie maanden de tijd hun gevoelens over deze voorgestelde herindeling bekend te maken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Met eelt zware hersenschudding moe«t de 15 maanden oude Aart Johannes Chate- letn naar de Dr. Noletstichtlng wor den gebracht, nadat hij uit een 5 me ter boog gelegen venster op de Sta tionsstraat was gevallen en op een be tonnen vloer terecht kwam. Hetongeval ontstond, doordat het raam voorzien was van een ondeugde lijk spanjolet. De kleuter stond in de huiskamer op een bank en leunde te gen het raam. Plotseling schoot het raam open met voornoemde gevolgen. (Van een onzer verslaggevers) Het eerste herenteam is volledig van sla(g. Ditmaal werd met 1—3 van PVC verloren. De eerste set was voor SVC met 15—3. Da tweede werd op het nippertje verloren (1416). Toen was de koek voor SVC op. De laatst" twee se<ts eindigden in 10—15 en 9—15, Dames II zorgde voor een licht puntje. door voor de derde keer In successie te zegevieren, ditmaal met 31 over DOP. Het derde damesteam moest met 30 de eer aan Shell laten en heren III dolf het onderspit tegen BHC (30). Ook de junioren deelden in de malaise. De meisjes verloren m.Ht 31 van Jong Pcndrecht en de jongens gingen met dezelfde cijfer* ten onder tegen Libanon. SCHIEDAM, woensdag. Ge boren: Sylvia, d.v. A. G. Seholte en A. M. Hubregtse. Adri C., z.v. C. T. J. de Roos en N. J. de Jong. Ingrtd, d.v, J. Kost ens e en W. van Bueren. Johan nes, z.v. J. A, van Leeuwen en A. J. Varkevisser. Alexander, zv. P. J. van Rysinge en E. A. van Dijk, Karei, z.v. K. KraaljeveW en E. T. Toennaer. Ri chard, A, zv. J, J, den Uijl en C. M. B. Broekhulzen. Jacobus A., z.v. J. A M. Poelsz en A Zwanenburg. Johannes H. G., z.v. J. J. Hedeman en A. M. T. Elens. Roeland P. zv. S, Nijveen en J. H. va» Luijn. Overleden: J. J. Huihoven, 84 jr. wed. van D, W. van der Knaap. Havenmeester S.^vxt. Wal (uitenst links boven) moest vele handen schudden, tein W F. Teerling en enkele sleep bootkapiteins. Tevoren was de scheidende haven meester in besloten kring toegespro ken door burgemeester H. Koelfsema. Twintig jaar ls de heer Van de Wal bij de gemeente ln dienst geweest. Van 1047 tot 1904 als havenloods cn de laatste drie jaar als havenmeester. Voor die tijd voer hU respectievelijk als leerling, derde, tweede en eerste stuurman bij de Rotterdamse Lloyd. In 1947 liep het schip „Westplcin", met aan boord stuurman Van der Wal, voor een reparatie, de Schiedam se haven binnen. Er atond toen juist een advertentie ln de krant, waarin een havenloods werd gevraagd. De heer Van der Wal solliciteerde en werd aangenomen. In de jaren die volgden loodste hij meer dan 9000 schepen de Schiedamse ha vens binnen. Dat zijn werk sinds 1947 niet aan de buitenwereld voorbij is gegaan, werd tijdens zijn afscheidsre ceptie terdege kenbaar gemaakt. Bij het Openbaar Onderwijs van bovengenoemde Gemeente kunnen worden geplaatst. De bezoldiging, exclusief de nog per 1 januari 1967 toe te kennen verhoging, bedraag J2,B2 per uur. Premiën A.O.W. voor rekening der Gemeente. Aantal wekelijkse werkuren nader overeen te komen. Eigenhandig geschreven sollicitaties, gericht aan het College van Burgemeester en Wethouders, dienen binnen 14 dagen na verschijning dezer ad vertentie te worden ingezonden bij de Gemeente lijk Inspecteur van het Onderwijs, Hoogstraat 200 te Schiedam. Hoogstraat 2 - Schiedam - Tel. 26 88 08. GIRL HAPPY ELVIS PRESLEY - SHELLEY FAB ARES Liefde - meisjes - songs - plezier, Panaviaion Metrocolor do. 8 vrU. 7, 0.15 za 2. 7, 0.15 zo 7, 9.15 di.a wo. 8 (Mat. don,, vryd., dlnsd. 2 uur z(jn vervallen) Fietsen en bromfietsen Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl wacht. Foto Van Vuunee, Hoogst r, 106, Schiedam. Tv). 266730. Let op Juiste «Are». Ka DE VECHTER VAN MONTANA BUDDY EBSEN - KEIR DULLEA Hij trotseerde de wet met zijn vuisten. Pans vision Metrocolor 14 Jaar VERSLAAFD AAN HET LEVEN KIM NOVAK - LAURENCE HARVEY WUt a eens geseUig CHINEES OF INDISCH GAAN ETEN CHINKS INDISCH StSTAUSAHT RUBENSPLEIN 4, TEL. 285827.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2