Maassteden' Salon van de in museum ÜsÜÜÉis WALDO N.V. SCHIEDAM Wethouder de Graaff opent derde expositie mVLERK 1 1 f3f r Kleurlino's Sees Vlag in Punt 4 M. REESE Veel lof over Lou v. Ravens in Schotland Demos-jeugd wint beker bij spelregeltest AGENDA Fa. MAK - Hoogstraat 125 SCHIEDAM n verloyings- M, v. cl. Drift 25 j. bij Huisvesting Deelnemers Gouaches Burgerlijke Stand blijvend goedkoper j Giiillamne brengt The Ekseption ën The Full House DE Geweigerde «•8.1s Derde team van Noad op de rand van degradatie na zware straf exposanten vierden in Musis feest Openbare bespreking van Liebtstoet '67 Medische dienst Automobielbedrijf Bokelweg 88-90 Telefoon 153655 Afd. Quick-Service Schiedam Apoth. nachtdienst Ten toonstellingen Bioscopen Vrijdag Zaterdag SCHIEDAM Bungalow- en trekkerstenten VERTEGENWOORDIGER vrijdag 3 maart 1967 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In een tot de laatste plaats bezette aula van bet Stedelijk Musetun heeft de wethouder voor onderwijs en culturele zaken, mevrouw G. D. de Graaff, gisteravond de ten* toonstelling „Salon van de Maassteden 1967'* geopend en de aan dit evenement verbonden prijzen aan de onderscheiden beeldende kunstenaars uitgereikt. Behalve een groot aantal geno digde Schiedamse autoriteiten werd de opening van de expositie bijgewoond door overheidsfunc tionarissen uit de aan de Salon van de Maassteden deelnemende plaatsen in het Rijnmondgebied. Nadat de heer J. Paalman, directeur van het Stedelijk Museum, de aanwe zigen had welkom geheten, bepaalde hij zich tot het juryrapport, waarbü hy opmerkte: „De jury van de Salon van de Maassteden 1967 vindt het ver heugend, dat niet alleen de kwanti teit, doch ook over de gehele linie, de rijkdom aan verscheidenheid is toege nomen. Evenals by de expositie in 1965 constateert de jury een nypenrie behoefte, om het aantal toe te kennen pr|jzen uit te breiden en met klem wil z|j er dan ook by de daarvoor in aan merking komende gemeenten of in stanties op aandringen deze suggestie in welwillende overweging te nemen. Uitbreiding van het aantal prijzen zou ook kunnen leiden tot het instellen van een pr|js bijvoorbeeld ln gouache- of gemengde techniek". Verdér: „Voordat de jury aan haar eigenlij ke taak begon, heeft zij zich afge vraagd, of de prijswinnaars van de Salon van de Maassteden 1965 op nieuw voor een zelfde categorie in de beoordeling moesten vyorden be trokken. Zij vond dit temeer noodza kelijk, om-dat de prijswinnaars van de vorige tentoonstelling opnieuw zeer sterk naar voren kwamen, en in elk geval tot de kanshebbers gerekend moesten worden. Het leek de jury juist, voor de toekomst als richtsnoer te nemen, dat prijswinnaars voor de •eerstvolgende Salon in dezelfde cate gorie mogen inzenden, echter buiten mededinging naar de prijs. De jury heeftdaarom de vrijheid genomen zioh ook bij deze gelegenheid naar dit beginsel te richten". Trees Suringh bij een van haar schilderijen. In de afdeling schilder, kunst kreeg 2ij de eerste prijs. (ADVERTENTIE) RINGEN j§! met briljant. m. Voor haar een gladde ring met 3,5 of 6 briljanten 1 m in prijzen van 140.- of 450.- m -,'s H op graveren kan gewacht worden, |g fü Juwelier- edelsteenkundige*-^^-* ju RQTTERDAMSEDIJK 266 SCHIEDAM F (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag De heer M. van der Drift, administratief ambte naar van het bureau Hulsvesting, is op 1 maart, voor het feit dat h|j toen 25 jaar in overheidsdienst was, gehul digd tydens een bijeenkomst van het personeel. Na de gelukwensen van de wethou der van Huisvestingeaangelegenheden, de heer M. Ejjkenaar, is de jubilaris namens het college van b. en w. ge-, huldigd door gemeentesecretaris mr. M. J. Blok. Hy bracht in het kort de levensloop van. de heer Van der Drift in herinnering en wenste .hem sterkte bij de uitoeferving van zijn moeilijke en vaak ondankbare taak als loket beambte, De chef van het bureau Huteves- fog, de heer J. van de Griend, bood namens het personeel naast de felici taties ook enkele geschenken aan. (ADVERTENTIE! DAMESHOEDEN MAG AZIJN brengr het ollernieuwste HOOGSTRAAT 60 TELEFOON 266728 De selectie voor de Salon van de Maassteden in 1965 bestond uit 162 werken van 78 kunstenaars. Deze ten toonstelling bevat 190 werken van honderd kunstenaars, van wie twaalf afkomstig uit Schiedam. Voor de toekenning van de prijzen in de categorie schilder- en beeld houwkunst zag de jury zich voor een moeilijke taak gesteld. „Op grond van de homogene inzending, de nieuwe ■ontwikkeling in het werk en de over tuigende wijze waarop dit gebracht is", besloot de jury de prijs voor de schilderkunst toe te kennen aan de Rotterdamse Trees Suringh. De' win naar van de vorige Salon, Jan van de Broek, en de schilders Ad Dekkers; Daan van Golden (Schiedam) en Hans Hollenbach kregen eervolle ver meldingen. De jury betreurde het, dat deze keer voor de categorie gouaches nog geen aparte prijs kou worden toegekend, want zij had deze graag toegekend aan Evert Mallangkay, voor zijn ge hele inzending. Bij de beoordeling van ■het werk van de kandidaten voor de prijs in de afdeling beeldhouwkunst, was dé jury niet tot een beslissing ge komen. Zij besloot daarom de prijs te splitsen en toe te kennen aan de twee meest verdienstelijke beeldhouwers Kor Bekker en Rob Maingay. De pr|js voor de grafiek werd toegekend aan Gurdo de Waart uit Alblasserdam. De inzendingen in de afdeling gra fiek waren deze keer minder talrijk dan bij de vorige Salon van de Maas steden. Als mede-oorzaak hiervan dacht de jury aan de andere media, waarvan een aantal grafici zich in de laatste tij'd gaan bedienen. Na de uiteenzetting van de heer Paal man (voorzitter van de jury), sprak wethouder De Graaff haar openings woord, waaruit de citaten: „Ik heb mij bij de rondleiding over de expositie afgevraagd wat nu nog 'n schilderij is en wat een beeld of éen' sculptuur moet voorstellen. Men heeft my verteld, dat hetgeen men nog kan ophangen een schilderij.is". „Ik hoop dat in de toekomst nog meer Maassteden gelden als prüs voor deze tentoonstellingen beschikbaar, zullen stellen". „De gemeente Schiedam heeft voor een bedrag van achtduizend gulden aan werken van deze tentoonstelling aangekocht. Ook het Stedelijk Mu seum heeft een aantal werken ge kocht, terwijl ook de provincie over weegt een aankoop te doen". Tenslotte reikte wethouder mejuf frouw De Graaff de prijzen uit. Geboren: Jolanda, d. v, H. W. El- derkamp en J. Stompe; José, d. v. J. A. Wegman en IL Tepel; Maria S,, d. v'J. A. Wegman en H. Tepel; Etienne, J. ,T., z. v. F. J L van Buijtenen en J M. Over de Vest, Overleden: A. T. Riesouw, 76 jr,; M. Kostense, 77 jr.; JL de Jong, 67 jr.; A,1 de Cloe, 81 jr. weduwe van C. den Dunnen. Op de foto links: Mevrouw Roelf- sema, echtgenote van .Schiedams burgemeester, en wethouder mejuf frouw G. D. de Graaf tijdens de rond gang over de derde „Salon van de Maassteden". f ADVERTENTIE! Heerlijk warme flanellen la kens, geen luxe, maar doodge woon een noodzaak voor hen, die warm willen slapen en/of reuma vrezen, verkopen wij morgen guldens lager dan normaal. haar dit zijn geen gewone flanellen lakens... neen, flanellen lakens in gezellige streep- en rultdessins, voor meer fleur en kleur in de slaapkamer, lakens in prima kwaliteit en royale Morgen om 9 uur begint de ■verkoop van deze genotvoile flanellen lakens, voor ongekend lage prijzen. Clén tel. of schrift, bwt. twee-persoons flanellen lakens ln gerull of gestreept B ISO x 210 „j 170x230 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag..— De. Schie damse'Jazzsociëteit GUIL.LAUME or ganiseert op 11 maart aanstaande een avond- in Maison Tivoli aan de Nieu we Haven, verzorgd door de groep „The Full House". Op 25 maart is er, eveneens in Tivoli, een aantrekkelijk programma, gevuld door The Eksep- tlon. In Bob Rooyena programma „Moef Ga Ga" maakte The Full House op 28 januari van dit jaar zijn televisie-de buut. Het repertoire bestaat groten deels uit, Amerikaanse rhythm er blues, verder enkele jazznummers met r-en-b arrangementen. The Ekseption Is zo langzamerhand voor de sociëteit een goede bekende geworden. Op het programma: van The Ekseption: nummers van Georgle Fame; -' Art Blakey, Yusef Lateef en James 'B'rown. Met bet. oog öpdè moeilijkheden rond de intéressé voor de jazzsocië- telt, hoopt het bestuur van Gulllaume deze keren op een uitverkocht huis. Plaatsbewijzen (drie gulden) vanaf woensdagavond 8 maait "(iedere avond ha 7 uur) in voorverkoop voor de avond;van 11 maart. f ADVERTENTIE) CANDY >- «BQiöft - GENERAL ELECTRIC LANGE KERKSTRAAT M - TElErOON4AI5.T#:' 1AE jonge Hagenaar Sees Vlag houdt van opgewekte kleureneenvou dige vormen en heel gewone onder werpen die onder zijn handen iets jeestetijfes krijgen. Zijn tentoonstelling in Galerie Punt Vier aan de Rotter damse dijk bestaat voornamelijk uit kleurlino's die op vakkundige wijze zijn uigevoerd. Er spreekt een over tuigend decoratietalent uit dat hem voortdurend dwingt zich tot hoofdza ken te bepalen. Het feit dat de lino per definitie ook geen techniek is om zich details te permitteren komt hem bij dit streven extra te hulp. De beko ring, die van zijn bladen uitgaat, staaf vast. Er is net genoeg en nooit lepeel op te zienHij hoedt zich voor averla denheid in kleur en lijn en tempert te grote uitbundigheid door zich zutuer op een enkel gegeven te richten. Dat gegeven is nu eens een vis, dan weer een parmantig karveel, een strakke vogelkooi of een giraffe-ach- tige kraan. Hij laat ons er nooit naar raden en heeft ook geen enkele be hoefte om met de vorm te experimen teren. In de verte is er in sommige; bladen overeenkomst met de sil- houetttenknipperi) -uit grootmoeders- tijd, met dit belangrijke verschil dan dat hij vlakken kleur drukt in gevoe lige combinaties en veel zorg besteedt aan de achtergrond en. Èr zit een oos ters element in deze versierende kunst, dat het klaarst aan de dag treedt in de Drie Chineesjes" en een verrassende top bereikt ;in „De - kreeft", een van de fraaiste bladen, waarin hij de grootste terughoudend heid heeft betracht om zich zo -streng en zo gaaf mogetijk uit te drukken. Het is een heel plezierige, ik zou haast zeggen, gezellige tentoonstelling, dte tot 12 maart duurt. L. W. SCHMIDT (Van een onzer sportverslaggevers)1 (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. Er was in de gezellige en weer goed ge vulde kantine van „Schiedam1' na afloop van de spelregelwedstrij den geen trotser man dan Goof van 't Geloof, juniorleider van het Demos-team. Ziin jongens hadden namelijk zojuist voor een jaar beslag gelegd op de „BUMOBO"-beber door met de be haalde 209 ponten uit drie wedstrijd- avonden, waaraan werd deelgenomen door de Ctjes, Btjes en A-junioren, drie punten meer te bereiken dan het team van Ursna, dat tweede werd en vy( punten meer dan de winnaar van de afgelopen drie Jaren Excelsior Er is veel spanning geweest op de laatste avond, want na twee wed strijd-avonden was door de C- en B-junioren van Excelsior '20 al de leiding genomen met een voorsprong van negen punten op Domos en twaalf punten op SVDPW, Voor de pauze hadden de A-jimloren van Demos al een voorsprong genomen op Excelsior '20 en na de pauze stonden zij de winst niet meev af. HBSS werd vierde in de rangschik king met 202 punten, Martinit werd vijfde met 193 pwt, Zesde werd SW (178), SFC en SVDPW behaalden bei den 176 pat. Schiedam werd -negende met 175 pnt. cn DRZ sloot de rij deelnemende clubs met 165 pnt. Lou van Ravens heeft deze avonden wel het teeuwedeel te verwerken, ge kregen, want hij wss het die de vra gen op da jcugdjge deelnemers af vuurde. Vanzelfsprekend waren daai ook de zogenaamde „nep" vragen, zoals hij ze zelf noemde, bij. Er waren echter junioren bij, die zich daar niet door Meten verrassen. De SFC-er John Pak, moest het alleen doen. Iedere club vaardigde namelijk drie deelne-' mers per avond af. maar John stond de laatste avond alleen. Hij weerde zich echter geducht en miste maar twee van de zes vragen en da.t bete kende dat bij voor zijn club zestig punten kon verzamelen. Demos juniorlsider Goof van 't Ge loof. d'ie dit jaar pas voer het eerst de leiding over de jeugd kreeg, moest de nodige complimenten in ontvangst nemen. Van 't Geloof vertelde ons nog, dat hij de spetregelkennis van zijn jongens hoog opneemt en tedere woensdagavond, na de training de spelertjes onder handen nam, om het\ wegwijs te maken in de voetbalregels. Dit was een eerste vereiste, volgens doze 52-jarige Schiedammer, die vijf tien jaar voorzitter van Demos wats Het team dat de beker won is uit de volgende spelers samengesteld: A-ju- nloren: P. Tettero, J. de Jong en W. Fllpseti; B-junioren: W, van Dijk, P. Bitter cn W. Tettero; C-junioren; C. Groenendijk, B, de Rest en J. van Henten. De voorzitter van de Schiedamse scheidsrechters vereniging, die dit speirege]fes>tiin elk jaar organiseert,, de heer L. Schotting, sprak na afloop van de wedstrijden zjj-n dank uit aan de medewerkers van deze drie avon den. de heren H. v. d. Veer. B. Sabel, S, Jansen, C. Webers en de vragen steller Lou van Ravens, De prijsuitreiking zal op 30 maart in de kantine van SVV. door de gast heer van de 5SV, de heer Jo van der Touw. voorzitter van „Schiedam", ge schieden. (ADVERTENTIE) houden 6 show en TAFELTENNIS SCHIEDAM SCHIEDAM, vrijdag. De Schie damse scheidsrechter Lou van Ravens was. na twee dagen Schotland, gister avond toch op zijn. post bij de speirel- uredstrijden in de „Sc/itedam"-fcaittine. „Het waren dagen, om nooit te verge ten," aldus de heer Van Ravens. Hij was namelijfc naar Glasgow gereisd, om daar met de twee grensrechters de heren G. van Oontrom en A. J. Tientjes het bekerduel tussen Glasgow Rangers en Zaragossa te leiden, dat door de Rangers met 20 gewonnen werd. Dinsdag was hij om 1 uur van Schiphol vertrokken en hoe dichter hij bij. de Engelse kust kwam, hoe slechter het weer werd. Hij landde in Glasgow onder hevige onweersbuien en voor de rest van de twee dagen is het niet meer droog geworden. In de eerste helft van dit keiharde duel was het terrein van het immense Ibrox-station, dat 100.000 toeschou wers kan bevatten, maar nu maar 70.000 aanwezigen telde, nog wel re delijk bespeelbaar, maar in de tweede helft toas het een modderpoel gewor den en daar hadden dé Spanjaarden de grootste moeite mee. Deze zuider lingen zijn harde en droge welden ge- - wend en pasten zich moeilijk aan. De zege is dan ook niet in gevaar geko men voor de Schotten. Lou van Rapens had na afloop vele gelukwensen in ontvangst te nemen, taant de Schotse en-Spaanse officials ivaren eendrachtig van mening dat zij no jaren eindelijk iveer eens een goed leidend trio getroffen hadden. Ook de spelers van Zaragossa en van het ivlu- nende Glagotu, drukten enthousiast de hand van Van Ravens direct na het laatste fluitsignaal. Hel was allemaal even prettig voor onze stadgenoot/ (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag Overeen komstig de Paryse salongewoonte hebben de kunstenaars, van wie ,het wérk voor de „Salon van dé Maasste den 1967" is geweigerd, hun werk in Musts Sacrum geëxposeerd gedurende de periode, gelijk aan die van de ex positie In het Stedelijk Museum. De expositie werd vannacht om twaalf uur geopend door Hein de Coster. Zijn openingsspeech beperkte hij door het voorlezen van een vaag kranten knipsel. Na het offiriële(?) gedeelte van het openingsprógramma ging het er in Musis wat luchtiger aan toe in „De Nacht van de Koude Neuzen", met als ondertitel kunstenaarsfeest met jazz en beat. Kennelijk bedoeld als een opkikkertje voor de gefrustreerde zielen, maar gezellig was het, dat weV. SCHIEDAM, vrijdag. Af gelopen zaterdagmiddag was de Beurs weer het domein van de tafeltennis sers in verband met de plaatselijke derby NOAD—Service. Voor de twee de maal heeft Service deze wedstrijd gewonnen. Door dit resultaat blijft Service in de running voor het kam pioenschap. NOAD gaat zatex-dag voor de 'ontmoeting met Ncver-Despair naar Den Bosch, Service is vrijaf. Service 2 zal proberen het vege lijf te redden. NOAD3 blijft in de hoek waar de slagen vallen. Service 2 ver sterkt, nu Eikmans weer meespeelt, is aardig op weg zich uit de degradatie zone te spelen. Bij NOAD 3 is het pre cies andersom. De wedstrijd Ajax Liverpool heeft het team in een on verkwikkelijke zaak gezet. Twee winstpunten werden het team ontno men en bovendien moest men vier wedstrijden zonder zijn aanvoerder spelen. Slechts een uiterste kraehtsln-i spanning kan het team misschien nog redden van degradatie. Anders gaat een volwaardig eerste klas team de graderen door de straf die het is op gelegd. Tweede klas afd. R'dam Hier heeft TSF zyn kansen om te kunnen promoveren verloren. Het team leed een onverwachte nederlaag van 46 op Hollandiaan 1, waardoor de tweede plaats, waar TSF nog kans op had, praktisch verloren is gegaan. TSF heeft nu een achterstand van 8 punten, weliswaar met een wedstrijd minder gespeeld, maar met nog vier wedstrijden voor de boeg betekent dit dat zy zijn uitgeschakeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. De voorbe reidingen van de tiende Lichtstoet, op zaterdag 29 april, zijn in volle gang. Omdat verschdlten-de deelnemers de wens te kennen, hebben gegeven om over de komende lichtstoet eens met elkaar van gedachten te wisselen, heeft de organiserende commissie be sloten om op maandagavond 8 maart aanstaande, aanvang 8 uur, een bijeenkomst te beleggen ln het ge bouw Christelijk Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. De avond is vrij toegankelijk voor alle belang stellenden. Enkele functionarissen van Philips zullen op de avond ceti uit eenzetting geven van de meest effi ciënte materialen en toepassingen daarvan. t - SCHIEDAM, vrijdag ln spoedge vallen zijn gedurende dit weekeinde van zaterdag 12 uur af de volgende artsen te raadplegen: D. Houthuysen. Marconistraat 93 (tel. 268516); J. Moor, Burgemeester Knappertlaan 154 (tel. 289880); L. B. E. van Hoo- genhuyzen, Nassaulaan 59, telefoon 208067). Vanaf vrijdag 18 uur ts geopend apotheek Nieuwland, Dr. Wibautplein 17, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. (ADVERTENTIE) SCHIEDAM Singel 41-45 Telefoon 262430 Kethel, Sehiedamaeweg 41 Sted. Museum. Salon der Maassteden. Jonge Nederlandse kunst. Galerie Punt 4. Rotterdamsedijk 319a. (Geopend werkdagen 19-^22 uur; sater dag-zondag 14—17 uur; ook na telef. af- spraak). Sees Vlag [grafiek) t,m. 13 maart. Passage: 14 en 30.10 uur ..De Lokvogels" i'14 jaar). Monopolar.20. uur: „Girl Happy" (a.l.). Museum-aula: 20 uur JoJw Lantfng to neel. Musis Sacrum: 24.00 uur opening „Expo- Musi» Sacrum: 20 uur W. de Zwijger Uto. bUeenkomst. De Bron: 20 utcr: SZC, jaarvergadering'. De Kank; 20 uuir Kap demonstratie, Tivoli: 20 uur Green'» R en B society, Tivoli: 20 liur: Gulllaume: The Jazz- traders. Sursum Corda: 14.00 uur: De Trekvogels; kindemi lddag. Arcade:.20.00 uur: Feestavond HAS. S porti ondsenb ad10,00 uur: Diploma- zwemmen. - Arcade: zo.00 -uur: K.K. Instuif. Irene: 18.00 uur: Oec. Broodmaaltijd. Sted. Museum (Aala): 20.15 uur: Con cert (Cornells Freuyt en Gerard Akker hui», Bekendmaking voor de scheepvaart. In verband met werkzaamheden in de kom van de Buttenaluis aan de Voorhaven te Schiedam, zai de scheep vaart bij het «hutten op vertraging moeten rekenen en wel op 14 en 16 maart aa. telkens van v.m. 7 uur tot n.m. s uur. ,-' TEGEN ZEER STERK VERLAAG- DE VOORJAARSPRIJZEN. Grote sortering slaapzakken, lucht- bedden, kampeer gas, stoelen, tafels, chemische toiletten enz. Alles voor een geslaagde camping vindt u bij; SCHIEDAM TELEFOON 267982 Geen filialen Het concern de ALGEMEEHE FR1ESCHE LEVENSVERZEKERING MAATSCHAPPIJ en "DE GROOT- KOORDHQLLANOSCHE van 1845" zoekt actieve kracht om te worden opge leid tot zelfstandig In het rayon Schiedam. Candldaten dienen: goed met mensen te kunnen omgaan een belangrijke portèfeuiIIe prlma. té beheren en hieraan verdere uitbreiding te geven. Aan de functie fs verbonden een premle- vrlje oudedags- en .Wed.uwregellng. Leeftijd bij voorkeur'tob 45 )aar. So1b te richten aan de Heer A. H. Prasser, Inspecteur der Maatschappijen, jan van Zutphenstrait '55, Schiedam, telefoon 262147.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2