Feijenoord - Fortuna '54 was schertsvertoning EXCELSIOR LIET KANSEN ONGEBRUIKT Eddy Treytel werd uit veld gestuurd FUSIE IN TOP TUSSEN XERXES EN DHC Van Leeuwen op schouders na triomf op Ajax: 1-0 Jeugd van Feijenoord nog geen kampioen Toestand van SVV précair SPORT Manager Sittardia diende ontslag in ZEGE (3-0) VAN STADIONCLUB VEEL TE LAAG Goed iverk van Coen Moulijn niet afgerond Crooswijk sterker dan de HAL: 2-1 Kment kreeg horloge van Feijenoord Met Hanegem in doel hield Xerxes stand te een DOS Bergholtz scoorde voor Anderleclit (Van onze sportredactie) ROTTERDAM/ maandag. Het is vrijwel zeker dat Xerxes deDelftse eerste klasser DHC een fusie in de top zullen aangaan. Er zal een nieuwe stichting worden gevormd met de heer P. Hoogenboom, tot nu toe financier van Xerxes, als president van dc raad van be heer. De nieuwe eredivisieclub zal haar thuiswedstrijden gaan spe len in het stadion van DHC aan de Brasserskade in Delft, dat een accommodatie heeft voor ruim 18.000 toeschouwers. Xerxes heeft op het ogenblik der tig spelers onder contract. DHC een twintigtal. Dit aantal zal terugge bracht worden tot ongeveer twintig. Het Is de bedoeling dat Kurt Llnder, thans trainer van Xerxes, oefen- meester wordt van de nieuwe ver eniging. Wat er meï de trainer van DHC, de heer Van de Feest, wiens contract aan het einde van dit sei- soen afloopt, zal gebeuren, staat nog niet vast. In een. communiqué, dat de heatu ren van de (twee verenigingen zon dagavond hebben, uitgegeven, we. gezegd dat de onderhandelingen tus sen. de twee verenigingen waren geopend om te komen tot een nieu we stichting die hst eredivisievoet bal binnen Delft moet brengen. Be heer C. v. d. Peppel, lid van de commissie betaald voetbal van Xerxes, zei vanmorgen dat de on derhandelingen voor tachtig procent rond waren. ,Jk zou naet weten wait de fusie nog tegen kan houden. De leden van Xerxes moeten hun goed keuring nog hechten aan het plan, maar omdat we destijds uitgebreide volmachten hebben gekregen, geloof ik niet dat er nog Jets tussen zal ko men. Vanavond hebben we be stuursvergadering en. dan zal wel f besloten worden om de ledenverga dering binnen veertien dagen bijeen \le roepen". De heer Van de Peppel is van me- I aiflg dat een fusie zowel voor 1 Xerxes als voor DHC '6B gunstige perspectieven opent, >rDHC zit slecht in zijn spelers. Wij hebben nog steeds geen accommodatie -waax ons eerste elftal zijn thuiswedstrijden kan spelen. Wij zijn een beetje te leurgesteld in de gemeente Rotter dam en de Rotterdammers. De ge meente Rottendam wil ons in het komend seizoen voor de vijfde anaal naar heit Spant ait err ein. Als wij vra gen wanneer we aan de bouw van ons nieuwe stadion kunnen begin nen, moet men ons het antwoord schuldig blijven, omdat men niet weet hoeveel lijd de grondwerk zaamheden en de wegenaanleg in beslag zullen nemen". „Ook de Rotterdammers hebben ons een beetje in de steek gelaten. We hadden meer belangstelling ver wacht voor onze thuiswedstrijden ton de 3 4 4000 mensen die er de laatste weken naar ons kwamen Kij ken." Xerxes heeft al eerder plannen gehad om te fusioneren. Twee jaar geleden zijn er besprekingen ge voerd met Excelsior. Deze werden afgebroken toen Xerxes van de eer ste naar de eredivisie promoveerde. Bi] Xerxes verkeerde men toen in de veronderstelling dat er in Rotter dam voldoende levensvatbaarheid voor een derde hoofdklasser zou zijn. In deze verwachting is men dit laar teleurgesteld. De recettes ble ven over het algemeen beneden de verwachtingen. Hét is een-publiek geheim dat de P. Hoogenboom. er niets voor voelt om nog meer geld in Xerxes te pom pen. Het bedrag dat hij reeds in Xerxes heeft geïnvesteerd wordt ge schat op 750.000 1 miljoen gulden. De heer J. Verbeek, secretaris van de stichting DHC'66, zei; „In Delft bestaat veel enthousiasme voor een fusie met Xerxes. De plannen zij» met van vandaag of gisteren. Ze zijn langzaam gerijpt en drie weken ge leden zijn we eens ernstig met Xerxes gaan praten. We zijn ervan- overtuigd dat er in Delft veel be- hogstelling voor eredivisievoetbal zal bestaan, DHC heeft volgens de heer Ver tok geen schulden. „De stichting DHC 66 krijft op het ogenblik geen 'kuo van het bedrijfsleven of de «aneente, maar we verwaehten dat at zal veranderen nu er een eredi- gevereniging in Delft komt. Het "unjisleven zal er nu zeker warm •«tt lopen en de gemeente kan dan ««acht erblij ven De heer Van de Peppel zei nog dat AiSH1 Vee* gunstiger exploitatie mo- TO is. „De huur die DHC voor aw stadion aan de gemeente Delft is nog lager dan die welke Styoat onze velden op Laag-Zes- tiïa ven moeten betalen. In Rot- zagen wij het echt niet maandag 24 april 1967 - pagina 9 SITTARDIA, zondag. Frans Sle- heeft met ingang van 30 april Cl genomen als manager van de heSfcfs. hoofdklasser .Sittardia, De hK^c?iebe,a heeft gezegd zyn functie zaLiv'"?rdia wegens drukke werk- £"®weden elders niet langer te kun- Jx, eQen- Naac wy vernemen []a Jchter ook een controverse tussen e manager en StttardiaVoefehmëes- hM»c1aEa aao het aftreden van de Sleben ten grondslag' Liggen. (door Dick van den Polder) ROTTERDAM, zondag De mededeling dat Ajax tegen GVAV op verliezen stond heeft in het Stadion Fetfenoord meer opwinding veroorzaakt dan de 30 zege van Feijen- oord op For tuna '54. Die zege was namelijk eerder bescha mend dan verdienstelijk. Zo veel kansen heeft de stadion formatie tegen de uitermate zwakke Limburgers geliad, dat een score van 70 of 80 niet alleen bereikt had kun nen, maar ook bereikt had moeten worden. Bild, Jansen ,Van der Vall en Haak zij hebben stuk voor stuk de gelegenheid voorbij laten gaan om minstens twee doelpunten te maken. De goed spelende Coen Moulijn heeft zijn medespelers ontelbare malen de bal schiet- Idaar voor de voeten gelegd. Op de rand van het strafschopge bied stond herhaaldelijk een rijtje Feijenoorders gelijk hoekers bij een strafcomer vrij om de aanval len af te ronden, maar als het op schieten aankwam, draalden de Rot terdammers zo lang of waren zU zo slordig, dat er van de afwerking niets terecht kwam. Fortune '54 was de zwakste ploeg die we dit jaar in het stadion aan het -werk hebben gezien. Het Limburgse team speelde in een veteren en tem po en had zich kennelijk al bij voorbaat met een nederlaag verzoend, want de meeste spelers toonden niet de minste vechtlust. De stoere middenvoor Fischer en de snelle rechtsbuiten Coenen vormden hierop een uitzondering, maar met zijn tweetjes konden zij natuurlijk niets klaarmaken tegen de Feije- noord-defensie waarin Cox Veldhoen kennelijk belust op terugkeer in Kesslers selectieploeg zeer cons ciëntieus speelde. De wedstrijd speelde zich vrijwel geheel af op de Limburgse helft, waarop de Feijenoorders op bun elf- en-dertigsJt naar harialusit konden combineren, maar bij de afwerking zo hopeloos faalden, dat trainer Willy Kment, die deze week afscheid neemt, zioh lange tijd mateloos heeft zitten ergeren. Pas na 43 minuten kon de Oosten - rijker wat rustiger op zijn bankje gaan zitten. Hanry Bild schoot toen na een vloeiende Moulijn-Haak-combi- natie meedogenloos hard in (10). Kort daarna had de Zweed na goed werk van Wim Jansen opnieuw suc ces, maar ditmaal kon scheidsrechter Regtop de treffer niet goedkeuren, omdat hij een fractie van een seconde eerder voor de rust had gefloten. Twee minuten na de hervatting werd het toch 20. Terwijl Bild de aandacht van Ha enen en Munsters af leidde, verraste Venneker doelman Packbeers met een twlntigmeterschat. Toen Guus Haak in de 55e minuut uit een voorzet van Venneker de voorsprong van Feijenoord tot 3—0 vergrootte leek de stadionclub toch nog op een grote overwinning af te gaan. Van Fortuna '54, dat voor de rust via Jacobs en Brinkhuis nog een paar kansen had gehad, ging helemaal mierts meer uit. Met uitzondering van Pieiters Graafland. Libregts en Veld hoen ging heel Feijenoord in de aan val. Nonchalant z(J Coen Mouiyn die her haaldelijk langs de Belg Jef VHers flitste kwamen er nog talrijke kansen voor de Rotterdammers, maar zij sprongen er zo nonchalant mee om, dat het meer en meer een schertsvertoning werd. (Van een onzer verslaggevers! ROTTERDAM, zondag. Een se lectie-elftal uit Crooswljk, versterkt met Faas Wiiies en Henk Schouten heeft het elftal van de Holland- Ame- rika-Hfn, dat Ttnus Hosselaar In de gelederen had, met Z1 verslagen. Dit duel was georganiseerd ter ge legenheid van het tienjarig bestaan van het Crooswijkse jeugdvoetbal, dat onder leiding stakt van brigadier Van Rooyen en desttids in het leven is ge roepen door adjudant van politie De Groot. Nadat de heer De Groot was gehul digd en alle spelers een-sleutelhanger in ontvangst hadden genomen werd door kapitein E, G. A. Heymans van het s.s. Nieuw Amsterdam afgetrapt. Nadat Dikxnan (HAL) ztfn ploeg de leiding had gegeven, bracht WUten- biirg (Radio) de stand op 1-^1. Even later miste dezelfde speler een straf schop. De strijd ging ook in de tweede helft gelijk op. Nadat Faas Wilkes in de vijftiende minuut de strijd had ge staakt, scoorde Goyaarts (Swlft Boys) de winnende treffer voor Crooswijk. Eén en ander werd muzikaal omlijst door de muziekkapel van de HAL en de Grogicoband uit Crooswijk. Tl ANK U' haild TWEE KEER Harry Bild m aotie. Boven mist hij na ean voc.rz.(: vsn Cc en Moulijn esn goede kens,, maar la ter sou hij zijn fout goed maken door na een Moulijn- H&sk met e;n hard schat te scoren (foto onder). (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag. Een weinig geïnteresseerd Excelsior heeft tegen wilhelmina de kansen op winst ongebruikt gelaten. Slechts in de beginfase .van de strijd wist Excelsior het nodige enthousiasme op te brengen om de tegenstander terug te dringen. Toen men reeds spoedig succes had, geloofde men het verder wel. Tien minuten voor tijd stonden de Kralinger gasten zelfs de gelijkmaker toe, al was deze treffer volgens velen in buitenspelpositie gescoord. De start van de Rotterdammers was veelbelovend. De eerste aanvallen lever den een drietal hoekschoppen op, die echter geen van alle tastharc resultaten bracht. Na vijf minuten had Excelsior toch succes. Een scherpe voorzet van Piet Luck verdween tot grote onsteltcnls van doelman Meczen over diens grijp grage handen via de binnenkant van de paal in het net: 1—0. de aanvoerder Weber, kon. de kracht niet meer opbrengen om een beter re sultaat te bereiken. De laatste kans hierop liet Kort een minuut voor tijd ongebruikt. De gastheren leken reeds tevreden met dit prille succes en schakelden, onbegrijpelijk, op een lagere versnel ling over. Wilhelmina profiteerde hier dankbaar van en wist het spel naar de helft van Excelsior te verplaatsen. Maar de Bosschenaren speelden te traag om de verdediging van Excel sior voor grote problemen te plaatsen. Het lage tempo van de Brabantse aanvallers bood Excelsior telkens ge legenheid om In te grijpen. Excelsior zelf kwam in de laatste periode van de eerste helft ook slechts by hoge uitzondering lot gevaarlijke acties. Dat was dan bij enkele listig door Kosten genomen vrije trappen, die ongetwijfeld een beter lot hadden verdiend.' Ook na de rust bleven de Rotter dammers zich koesleren In het wat guller stralend voorjaarszonnetje zon der tot grote geestdrift te komen. Wil helmina. dat toch wel van die achter stand af wilde, kon meer geestdrift opbrengen en Harmsen, de Bossche topscorer, kreeg enkele goede kansen, die een man van zijn formaat niet had mogen missen. Toch was het niet in de eerste plaats aan de aanvalskracht van Wil helmina te danken, dat in de laatste fase van de al met al toch wel zeer matte strijd, de gelijkmaker op het scorebord kwam. Bij een weinig ge vaarlijke actie van de gasten -ver zuimde Gerrit den Butter de bal weg te werken. Burg, die zeer scherp stond opgesteld volgens velen zelfs In buitenspelpositie profiteerde er dankbaar van en bracht Wilhelmina naast Excelsior: 11 Excelsior, met een licht gcblesseer- (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag De duizenden Rotterdammers die zondagmiddag extra-vroeg naar het stadion waren gegaan ora de betaalde jeugd van Feijenoord tegen ADO kampioen van de eer ste klasse B te zien worden, zfjn in hun verwachtingen teleurge steld. Omdat ADO met 1—0 won en Sparta zaterdag tegen Excelsior geen fout had gemaakt (2—0), moest Feüenoord het feest uit stellen. De ploeg van Rotter dam-Zuid krijgt nog twee kansen om de titel te grijpen. Zaterdag speelt Feijenoord In Slttard tegen Sittardia en iaarna rest nog de uitwedstrijd tegen Xerxes. Het doelpunt waarmee ADO FeiJeaoord versloeg werd in de laatste minuut van de eerste helft door middenvoor Van de Berg gescoord. Op dat moment ver dienden de Hagenaars de voor sprong, omdat «U sneller en beter hadden gespeeld, In de tweede helft is Feijen oord voortdurend in, het offen sief geweest. Het overwicht le verde echter geen resultaat op, omdat Jan Boskamp zwaar werd bewaakt en de overige Feüen oord-aanvallers klasse te kort kwamen om de goede Haagse de fensie, waarin Welmar een op vallende rol speelde, op de knieën te krijgen. (ADVERTENTIE) SPORTPRIJZEN SLIER (Van onze sportredaoteur) ROTTERDAM, zondag Het bestuur van Feijenoord heeft n» de wed strijd tegen Fortuna '54 afscheid ge nomen van trainer Willy Kment, die toestemming heeft gekregen om reeds dese week naar Noorwegen te vertrekken, waar hij bondscoach wordt. Voorzitter Cor Kleboom sprak-vrien delijke woorden tot de Oostenrijker en overhandigde hem als aanden ken een gouden 'polshorloge. Willy Kment neemt dinsdagavond af scheid van de spelers. De training van Feijenoords contract- spelers wordt tot het einde van de intertoto-competitie geleld door Ben Peters, dde tot nu toe de jeugd van Feijenoord'onder zijn hoede had. De 28-jarige Schiedammer René van Eek, de amateur-doelman van Her mes DVS, werd dit weekend door Feijenoord gecontracteerd als jeugdtrainer.. Het contract Is voorlo pig afgesloten voor een Jaar. UTRECHT, zondag/ Eddy Treitel, de doelman van Xerxes zal allyd bitter gestemd aan de uitwedstrijd tegen DOS in dit seizoen bljjvcn terugdenken. Een kwartier voor het einde werd hij zo boos op de Utrechter Van Renswouw die met een sliding had geprobeerd hem de bal uil handen te krijgen dat hg zgn tegenstander onder het toevoegen van boze woorden een duw gaf. waarop Van Renswouw achter over in hel doel van Xerxes be landde. Scheidsrechter Bus wilde van geen verklarende aantekeningen weten en stuurde Treitel uit het veld. Suppoosten en politie ver gaten de spelerskooi uit te schui ven, zodat Treitel op weg naar de kleedkamer nog enkele flinke tikken moest incasseren. Hanegem nam dc plaats onder de Rot terdamse lat in. Hij had met zijn ver re uitlopen, stompen en schieten nog zoveel succes, dat de tien Rotterdam mers DOS maar een treffer behoefden toe te staan. Voor het incident had Xerxes met 2 de leiding. Met voetbal heeft DOSXerxes maar heel weinig te maken gehad. Zowel de Utrechters als de bezoekers opereerden met een versterkte defen sie. DOS was meer in de aanval, maar de uitvallen van Xerxes gebeurden met meer overleg en dat was voor rust juist iets te veel voor DOS, In de 36e minuut bleven een handvol DOS-ers aan dc grond genageld toe kijken. hoe Jacobs een voorzet van Hanegem langs Hoog e veen kopte en twee minuten later had de DOS-doel- raan geep verweer, toen Kleinjan op een pass van Radovic de vrije door tocht kreeg. Kleinjan schoot eerst te gen Hoogeveen op, maar de terugstui- tende bal kon hij vervolgens ongehin derd in het doel plaatsen: 02. Kort daarop moest Hanegem van de scheidsrechter vernemen, dat zijn rake kopbal in buitenspelpositie was gelanceerd. „ER UIT!" roept scheidsrech ter Bus tegen doelman Treitel var Xerxes. Het slachtoffer va-n da boze daad van de Rotterdam se keeper, Jan van Renswouw is demonstratief op zijn rug blijven liggen. Hij kreeg een zet van een woedende Treitel, na een wat te felle charge van de DOS kant- half. Voor de voordien onpas- sserbare Xerxes-keeper betekent dit waarschijnlijk het einde van dit voetbalseizoen. Opgezweept In de tweede helft verplaatste DOS het'zwaartepunt naar de aanval. Op gezweept door het publiek probeerden de kanaries zich met geweld een weg te banen door de steeds weer handig en laconiek ingrijpende Rotterdamse acbtedhocde. Treitel die voor rust ook al een paar keer fraai had gered onderscheidde zich bovendien bü een verrassende schuiver van Harde man. Toen successen aan Utrechtse kant uitbleven, verdween het vuur uit de stormlopen. De uiterst matige wed strijd zou dan ook kalm zijn ultgesud- derd, als niet een kwartier voor het einde Eddy Treitel zo onverstandig was geweest Van Renswouw een duw te geven. Kou vergeten Ineens waren dc 6000 toeschouwers de kou vergeten, toen DOS een wan hopig slotoffensief inzette. Hanegem stond nog maar vijf minuten onder de lat. toen hij al werd gepasseerd door een ontzettend hard schot van Van Renswouw. Even leken de tien Xerxes-spelers uit het veld geslagen. Het ene,schot na heit andere vloog od he>t doel af. sloeg te pletter op de te hoop gelopen Rotterdammers of vloog in de tribunes Het duurde echter niet lang of de defensie van Xerxes kreeg zlfn koel bloedigheid terug. Zelfs kwam er nog wel eens een uitval, die de ver opge drongen achterhoede van DOS naar de nobdrem deed grijpen. BU her verlaten van het veld, kreeg Xerxca nor wel watgeknor te horen, maar incidenten deden ilch niet meer voor. i"'" (Van onze sportredactie) BRUSSEL, zondag - In de Belgi sche competitie behield Anderlecht zijn voorsprong van een punt op FC Brugge door een 2—0 rege op Charle roi SC Bergholtz en Van Himst scoor den de doelpunten. De uitslagen waren: BeringenDa ring CB I—2, Beerschot ACRacing White 11, SV Ware-gem—FC Luik 5»1, Tilleur FCLa Gantoise 31, FC BruggeFC Mechelen 1—0, SC Anderlecht—Charleroi SC 2—0, SI TruldenLierse SK 30. Met nog drie wedstrijden te spelen heeft SC Anderlecht de leiding met 42 punten uit 27 wedstrijden op één punt afstand gevolgd door FC Brugge en op zes punten door de belde Luikse verenigingen. AMSTERDAM, zondag —Het leek wel alsof GVAV de Europacup had veroverd. Toen scheidsrechter Dorp- mans het eindsignaal blies en GVAV met 1—0 Ajax de eerste nederlaag op eigen veld had toegebracht vlogen de Groningse spelers elkaar om de hals en namen enthousiaste supporters doelman Tonnle van Leeuwen op de schouders om hem in triomf van het veld te dragen. Een verdiend huldebetoon aan de man, die in de interland Nederland Oost-Duitsland zo bad teleurgesteld, maar die in deze belangrijke strijd te gen Ajax tot een grootse vorm was gegroeid. Maar het was niet alleen aan Van Leeuwen te danken, dat de andera zo trefzekere voorhoede van de Amster dammers ditmaal niet tot doelpunten was gekomen. Al van het begin af was het duidelijk geweest dat GVAV er alles aan zou doen om een herha ling van Groningen, toen Ajax met 8—3 won, te voorkomen. Dat bleek al uit het feit dat Piet Fransen met het nummer 11 op de rug binnen de lijnen kwam maar na de aftrap direct de verdediging ging versterken. Ajax mocht komen. Het kwam met groots vertoon van macht maar ver der dan negentien corners (GVAV niet een) en een groot aantal schoten en kopballen op doel brachten de Amsterdammers het niet. Nu was het een moeilijke affaire voor Ajax vooral nadat Frïtsen in de 27ste minuut een dekklngsfout van Suurbier en veel te ver uitlopen van Bals had afgestraft. In de tweede helft namelijk trokken de blauwe Groningers zich geheel in de defensie terug, zover, dat Bals lan ge tijd als elfde veldspeler In de buurt van de middenlijn kon opereren. Toen Renders in de laatste seconden de al lerlaatste poging van Ajax om ten minste gelijk te komen op de doellijn had verhinderd, wisten de Amster dammers echter dat hun kampioens feest door deze onverwachte neder laag een poosje uitgesteld zal moeten worden. BETAALDE RESERVES (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, zondag Door de 0—1 nederlaag tegen Sparta is de po sitie van SVV bij de betaalde reserves précair geworden. Aad van de Voort scoorde het enige doelpunt. SW rest nu nog de thuiswedstrijd tegen PSV. Feijenoord besloot het seizoen met een teleurstellend gelijkspel (0-0) tegen Telstar. Ondanks het feit dat Ove .Kindvall en Ruud Geels mee speelden, giing er van de voorhoede weinig kracht uit. Hans Kraay gebruikte deze wed strijd om te zien hoe het met zün achillespees blessure gesteld is. Tijdens de wedstrijd had hij er weinig last van. maar na afloop was de blessure weer pynlyk. De stand: DWS Ajax MW Volendatn HoU. sp. Sparta ADO Feijenoord 20 46 Go Ahead 29 40 PSV 30 38 Telstar 30 37 Twente 30 36 Heraclea 30 3S SVV 29—34 DOS 30 34 Velox x twee winstpunten In mindering. TTFT fraaie doelpunt werd geannuleerd, ■tl offside, zo heeft de scheidsrechter verkondigd, maar ieder heeft zich tegen hem, gekeerd en tegen de wellevendheid gezondigd. Men nam het niet en zie, een handgemeen is opgebloeid, de goede geest bedorven3 die zak,te als een plumpudding in een, toen bleek de pret voorgoed^ abrupt verkorven U\FFSIDE Heeft alle voetbalvreugd verbruid, ftni waé *t spel, de zondag zonder glorie; de Voetbalbondeen treurig pro memorie, deelde veel later zijn pinanties uit. - V;V PHIDA WOLFF Jr. (Nadruk verboden).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 4