Met autoped, kwast, hamer Succes 'eigen home' tussen huizenblokken I De dwergen 1 II Voor 12 cent per uur in de Sporthal 1 /iff* van i* SCHIEDAM v Vi het roiterd,ihsch pARo°L li Sportveldje bij Storkstraat Grondwerker verkracht meisje M JEÜGDFESTIJN TREKT EERSTE DAG CIRCA 400 KINDEREN Eerste dag Jeugdstuif mislukt Visserijmuseum heeft model VI. 179 Geen krant ontvangen? Foto v. d. AREND 'Beelden in het Julianapark' Afscheid van mr. Roelof sen DUITSERS STELEN FIETSEN Harold Pinters li 8 COUPON Het Rotterdamsch Parool ïj De Dwergen Scheidsrechter belaagd tijdens laatste wedstrijd A.B.-competitie MANNEN GEVEN ZICH UIT VOOR ARTS Aanrijding tussen auto en bromfiets KORFBALCLUB WIL NAAR DE KNKB PROMOVEREN Vijf konijnen in vlammen omgekomen Man achter stuur onwel, vrouw brengt auto tot stilstand Bromfiets frontaal tegen auto Geen historische vondsten in Grote Kerk Mr. H. H. Douma burgemeester van Zwijndrecht Burgerlijke stand KOERIERSTERS dinsdag 11 juli 1967 - pagina 5 Nieuw op het Jeugdfe&tijin: wippen en schommels. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Vierhonderd kinderen wa ren gistermorgen al in de Sporthal, voordat burge meester Roelfsema arri veerde om het Jeugdfestijn 1967 te openen. Zij waren al lang en breed aan de slag, op alle zesentwintig mogelijke manieren, toen om half elf bet korte offi ciële gedeelte begon. Na een rond'gang door de hal en een korte toespraak, prikte de heer Roelfsema een aantal luchtballonnen kapot, waar door een hoeveelheid confetti naar beneden kon dwarrelen. Een driewerf hoera zette deze handeling kracht bij en het be gin van het tweede Jeugdfestijn was een feit Door de, In verhouding met vorig: jaar, andere opstelling van de stands, zijn de organisatoren erin geslaagd een overzichtelijker geheel te creëren. Vooral het verdwijnen van de rol- schaatsbaan is hier debet aan geweest. Tijdens het eerste festijn maakten re latief weinig kinderen gebruik van de baan, zodat de ruimte beter benut kon worden en ook benut is! 'De igrote trekpleisters zijn weer de verkeersituin en de zelfbedieningswin kel. Rechercheur P. A. A. van der Voort heeft weer de supervisie over de zich op autopeds, fietsjes en trap auto's voortbewegende jeugd. Da.t de borden en stoplichten terdege in acht moeten worden genomen, is in de verkeerslum een allereerste vereiste. Deelnomertjes aan dit verkeer, die zich correct -gedragen wacht een belo ning. Nieuw dit jaar is de zogenaamde verkeer&puzzel. In samenwerking met het Verbond voor Veilig Verkeer zijn in de Ihai tien foto's opgehangen, me-t eiven zovele verkeerssituaties. Onder elke foto een vraag over de getoonde situatie. Drie antwoorden xijn mogelijk. Op een speciaal formulier kunnen de vra gen worden beantwoord en alsmede moet er een schatting worden gegeven van het totaal aantal kinderen, dat het Jeugdfestijn 1967 zal bezoeken. Voor de winnaars zijn enkele mooie prijzen beschikbaar. De zelfbedieningswinkel geniet eveneens grote belangstelling van kooplustige en prijsbewuste kinderen. De Co-op heeft het niet alleen bij woorden gelaten. De winkel is zoda nig ingericht, dat de werkelijkheid bijna volledig wordt benaderd. Vierhonderd kinderen op deze eer ste dag in de Sporthal, is een nog niet al te groot aantal. Natuurlijk is het wel zo, dat het prachtige zomerweer en de bouw.vakanti es een belemme ring kunnen zijn, voor een massale gang -naar de hal. Anderzijds hebben Burgemeester Roelfsema verricht de opening door het doorprikken van met missdhten vele moeders e-r met by sul cQn^tti gevulde baHiomnefi. Wethouder De Graaf en SporttiaWiirecteur Bot- gestaan, dat het festijn weer begonnen is en dus hun vakantie houdende merS <fslen -Mi cfe pref. kroost naar een andere bestemming gedirigeerd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Jeugd- instuif in gebouw Musis Sacrum welke vandaag voor de jeugd van 14 tot en met 18 jaar zou beginnen, zal naar alle waarscliijnijkheld pas morgen van start gaan. De organisatoren hebben van morgen Musis Sacrum moeten sluiten, toen bleek, dat de belangstelling van de Schiedamse tieners uiterst miniem was. Door middel van een gcluids- wagen zal men vanmiddag en van avond trachten, alsnog de nodige re clame voor de Jeugdinstuif te maken, Dat dit voorheen niet gebeurd is, als mede het prachtige zomerweer, zijn de duidelijke oorzaken van het mis lukken van deze eerste dag. MEER TOELOOP Het is te hopen jdat de -toeloop in de komen.de dagen grotere vormen aanneemt. Ten eerste omdat de orga nisatoren wederom met succes geij verd hebben voor een zinvolle vrije- tijds-besteding. Ieder kind, hoe ook geitehit, zal zidh in de Sporthal kun nen amuseren. Of het nu aan de tim- mertafel is, op de schommels of de wip, met venven cxf tekenen, mogelijk heden zijn er -te over. Ten -tweede zou een relatief geringe belangstelling er toe leiden, dat het nadelig saldo, dat het Jeugdfestijn toch al oplevert, nog groter wordt. Minder faciliteiten -ten aandien van een festijn in een volgend jaar, zou den hiervan het directe gevolg zijn. Tot en met 21 juli, dagelijks van ne gen -tot vjjf uur, kunnen kinderen van 6 tot en met 12 jaar in. de Sporthal te recht. Voor ecu hele dag spelen, Inclusief gebruik van materiaal en gereed schap. moet één harde gulden per dag per kind worden betaald. Per uur is dat twaalfeneenhatve cent SCHIEDAM, dinsdag.Tijdens het Jeugfestijn in de Sporthal is de zesja rige Rickey Nuis van een bank ge vallen, met het gevolg dat hij een lichte hersenschudding opliep. De GGD bracht hem naar huis. Het Botterdamach Parool-atxmne» kunnen one dit ielefonUsh melden van maandag tin. zaterdag 17.30—20.00 nor Telefoon UMSO bulten kunnen zich wenden •olijke agenten. Bijna devote aandacht voor de ver vaardiging van Pipo... Hot gedeelte vun de Angooauten- weg, tussen Hectorsfcraart en Grind weg, zal met ingang van woensdag 10 juli voor alle verkeer worden ge sloten. Dtt gebeurt in verband met as- fakerlngswerkzaamheden. De omlei ding zal met borden worden aange geven. (ADVERTENTIE) NIEUW! PASFOTO'S DIRECT KLAAR volgens een geheel nieuw procédé. HOOGSTRAAT 91 SCHIEDAM (Van eeu onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De wet houder van onderwijs en culturele za ken, mevr. G. D. de Graaff, zal vrij dagavond 21 juli om 20.00 uur de ex positie „Beelden in het Julianapark" officieel openen- Bij goed weer ge beurt dat in het park zelf, by slecht weer heeft de opening plaats in de aula vau het Stedelijk Museum. Gelijktijdig wordt in het Stedelijk Museum een tentoonstelling georgani seerd van kleiaplastiek, tekeningen, collages cu dergelijke van de deelne mende beeldhouwers aan de parkex positie. Beide exposities zijn te bezichtigen van 22 juli tot 20 augustus. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De direc teur van de gemeentelijke dienst voor Sociale Zaken te Schiedam, mr, G, J Roel of sen. die in een gelijke functie te Hilversum is benoemd, zal op vrijdag middag 14 juli afscheid nemen van het personeel tijdens een bijeenkomst in het kantoor van de dienst. Daarna bestaat van 16 tot 17 uur gelegenheid voor een ieder die daar prijs op stelt, afscheid te nemen van mr. Roelofsen SCHIEDAM, dinsdag De Rotter damse politie heeft vannacht een tweetal Duitsers aangehouden, die op gestolen fietsen bleken te rijden. Het waren de 28-jarige zeeman J. R, en de 23-jarige zeeman R. B., beiden op varenden van het MS Pete Likon, lig gende In de Merwehaven. De fietsen waren in Schiedam gestolen en des wege is het tweetal ingesloten in hot hoofdbureau van politie aan de Lange Nieuwst raat. (ADVERTENTIE) PICCOLO THEATER 12,13,14 en 15 juli WA 8.15 uur JlL' -; terM MMB AUSPICIËN k Vrije produktïe van jonge beroepsacteurs onder regie van i? LEXSCHOOREL Medespelenden: John Smit - Luc Boyer - en Jéröme -kï Reehuis in *1 t-K i* 5* (na afloop gedachtenwisseling met de regisseur en XX acteurs). j* Prijzen der plaatsen 4,Voor lezers van Het Ij Ttotterdmasch Parool bij Inlevering van onderstaande bon ƒ3,—. Jk Plaatsbespreken 2 dagen tevoren bij de Rotterdamse *5 Schouwburg van 11—4 uur, Tel, 111766 (Meedelen f dat u van coupon gebruik maakt). Naam: ^7 Adres: Aantal plaatsen: m m m m m m (Van een onzer verslaggevers) SCHIRDAM, dinsdag. De laatste wedstrijd in het kader van de Alge mene Bedrtffscompetltle, lussen He lios en Enterprise, is met 31 door Helios gewonnen. Door deze uitslag, ls een beslissingswedstrijd noodzakelijk geworden, daar belde verenigingen nu met een gelijk puntentotaal bovenaan zijn geëindigd. Heit werd op het Martin iitveld een bikkelhard duel, mede door een aan tal arbitrale fouten. De circa 500 toe schouwers aanschouwden dan ook geen propaganda voor het zomer- avondivoetbal. In de eerste' helft, kreog een van de spelers van Enter prise een officiële waarschuwing. Na de rust eerst voor een Heliosspeler eenzelfde notitie in het scheidsrech- tenlij'ke boekje, waar het echter niet bij bleef, wamt even later moest He lles het zelfs mat tien man doen, daar de elfde de gang naar de kleedkamer maakte. Beide laatste beslissingen waren nogal wonderlijk. Aanleiding voor een aantal heethoofden, om na afloop het veld op te stormen en te trachten de scheidsrechter te moleste ren. Bestuursleden konden dit echter gehdekig voorkomen. VLAARDINGEN. dinsdag. Na een restauratie van vijf maanden ii het geschenk van het comité Vlagge tjesdag, het model van de VU 179 „Pe tronella Neeltje" in het museum voor de Nederlandse zeevisserij gearrl veerd. De restauratie werd verzorgd door de heer J. IC. Pluimgraaf! en zijn vrouw, die daar samen met zeer veel zorg aan hebben gewerkt. Het model werd In 1938 gebouwd door G. Siereveld naar het origineel van de houten zeillogger de VI. 179, die in 1904 werd gebouwd door scheepstimmerwerf Alb. de Jong in Vlaardingen. De heer Siereveld vergat zelfs de kleinste onderdelen niet waardoor een prachtig model ontstond op een schaal van 1:10. Het model van de „Petronella Neeltje" meet in de lengte 2,15 meter, de breedte is 0.55 meter en hoog 1,70 meter. ROTTERDAM, maandag. De Rotterdamse zedenpolitie waarschuwt voor een pseudo arts, die zich uitgeeft als controlearts van sociale zaken, ge neeskundige dienst en gezondheids dienst. In die hoedanigheid heeft hij reeds verschillende vrouwen bewogen zich voor hem uit te kleden. De man die ongeveer 40 h 45 jaar oud is. heeft een autoritair voorkomen. Soms draagt hij een bril. Meestal is hij gekleed in een grijs kostuum. Hij opereert in hoofdzaak op de Rechter-Maasoever. Verleden week heeft de zedenpolitie de veertigjarige kantoorbediende J. v. W, gearresteerd die zich in verschillende pensions waar Turkse en Portugese arbeiders wonen heeft voorgedaan als dokter. Hij moest hen zogenaamd onder zoeken. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op de Burg. Knappertlaan hoek Arie Prins laan deed zich een aanrijding voor tussen een personenauto, bestuurd door de 40-jarige ijzerwerker T.M. en een bromfiets, bestuurd door de 43-Jarige kantoorbediende JJ.M. De bromfietser liep een gekneusde linker enkel en schaafwonden aan belde be nen op. De GG en GD vervoerde hem naar het Gemeenteziekenhuis, van waar hij na behandeling naar huls -kon terugkeren. De oorzaak van deze aanrijding was, dat de auto bij het voorsorteren op het midden van de Burg, Knap pert laan de op het rijwielpad rijdende bromfietser niet opmerkte en het voertuig schepte. (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Als alles volgens de verwachtingen van het bestuur van de korfbalvereniging „Succes" verloopt, spelen hun teams in de komende competitie op een eigen veld. De beslissing hangt echter af van Gedeputeerde Staten of de „Successors" gebruik kun nen gaan maken van het sportveldje aan de Ch, Th. Storkstraat, bij de Technische School. „Er gaat dan een zelfde situatie ontstaan", aldus voorzitter Van Beek, „als in Amsterdam, want daar spelen een groot a;nta! korfbal- en andere clubs tussen de huizenblokken." Ondanks het feilt dat de Schiedamse club, die vorige maand op bescheiden wijze haar dertigjarig bestaan vierde, liever op Harga was gebleven, maar dan velden moest delen met de hand balvereniging UVG, zijn de bestuur ders toch wel blij met deze gang van zaken, want er gaat toch maar niets boven een „eigen home". Zij hebben reeds de toezegging gekregen, dat er voor een goeie kil eedgelegenheid zal worden gezorgd en zelf gaan zij hard spa reu om een kantine te bouwen op hot nieuw-e complex. DRIEMANSCHAP „Succes" heeft nooit een grote rol ge speeld in de korfbalsport, maar dat gaat veranderen, omdat het drieman schap, de heren B. van Krogten, A. Beukers en J. Beukers, de training ter hand genomen heeft van de twee twaalftallen, het juniorenteam en de drie adspirantenteams, waarmee Suc ces de nieuwe competitie tegemoet treedt. Dart is wel eens anders geweest, wamt nadat enige Schiedammers in 1963 in Viaardingen speelden tn PAL- VU, werd er een jaar later In Sohie- dam een korfbalclub opgericht ge naamd „Succes". Er werd toen echter nog maar met één twaalftal aan de competitie deelgenomen, dat echter niet verder taw,am dan de sfd-elmtg Rotterdam van de KNKB. Dat was vijf jaar gelcdén ook nog zo, toen de club dus vijfenitrwinit'iig jaar bestond. Ook toen liepen de leden bij bosjes weg en bleef er weer één twaalftal over. DE JEUGD Er is echter een stijgende lijn te constateren en dat is r.ie.t Ln he-t minst te danken aan de activiteiten van het „gelegenheidsbeotuur" de heren Lang horst, Zwaans en Valk, waarbij de laatste vooral bert oog op de jeugd ge richt houdit. Na een zwerXtocht van ja-ren, warut vla de Laanslootse weg kwam Succes terecht bij het complex van DRZ, vandaar naar Boshoek en .tenslo-tte op Harga, waar het do terreinen met UVG moest deden, krijgt de Schie damse korfbalclub dus een eigen ac commodatie. „En dan op naar de contreien van de KNKB", aldus een optimistische uitspraak van een der bestuurders. Maar dat ls alleen maar gezond, wa-mt optimisme en sport zijn onafscheide lijke begrippen! BU het afdrogen van een schaal liep de 23-Jardge kelner Hans Brijk gisteren een slagaderlijke bloeding aan de pok op. Hij is naar het Berg- wegziekenhuis gebracht (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De 22-jarige grondwerker A. V. A. is za terdag op de Oppert gearresteerd. Even daa-rvoor had htj in de omgeving van de St. Laurenakerk een vijftien jarig meisje verkracht. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, dinsdag. Bij de 80-jarige A. Noree aan de Maassluise- dljk is gisteren een schuur volledig uitgebrand. De brandweer kon het vuur niet meer op tijd doven, zodat in de vlammen vijf konijnen om kwa men. In de schuur bevond zich verder nog een brommer, twee fietsen en tuingereedschap. Over de oorzaak, is nog niets bekend. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag. De zes tigjarige kantoorbediende G. A. Munts werd zaterdag, terwijl hij in ziin auto over de Boezeonlaan reed, plotseling onwel. Zijn echtgenote die naast hem zat, zag kans om de wagen zonder on gelukken tot stilstand te brengen. Bij aankomst in hert ziekenhuis bleek de heer M units te zijn overleden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, maandag, Op de kruising Langegeer. Korte Welle bot sten gisteren een bromfiets en een be stelauto frontaal tegen elkaar. De bromfiets berijder, de achttienjarige Leendert Snoek brak zijn linkerarm, zijn duopassagier Bastiaan Broek huizen, een zestienjarige scholier, werd door de klap van de bromfiets geslingerd en kwam vijf meter verder op straat neer. Met een hersenschud ding werd hij naar het Dijkziglzieken- huls gebracht. (Van onze correspondent) VLAARDINGEN, dinsdag. Deskundigen van het antropolo gisch instituut van de Rijksuni versiteit van Utrecht hebben gis teren in de Grote Kerk geen be- langrijke historische vondsten ge daan. In de sarcofaag die vorige week vrijdag werd gevonden, bevond zich een vrij gaaf skelet. Het is voor on derzoek naar Utrecht opgestuurd. Het college van b. en w. kwam gas teren een kijkje nemen. De Rotterdamse archeoloog C. Hoek denkt dat het skelet van een kerk vorst is. Hij schrijft dit toe aan de plaats waar de sarcofaag is gevonden. De sarcofaag is gehakt uit een blok rode Bremer zandsteen. Zij woog met deksel ongeveer vijftienhonderd kilo gram, alleen het de&sel woog al onge veer driehonderd kilo. In Utrecht hoopt men aanknopings punten te vinden waardoor men een beter beeld kan krijgen over de twaalfde eeuw. (Van een onzer verslaggevers) BARENDRECHT-ZWIJNDRECHT. dinsdag:. Dezer daden ls de benoe min* te verwachten van mr. H. i! Douma tot burgemeester van Zwijn drecht. Mr. Douma te nu hurgemeestc van Barendrecht, Hij volgt in Zwijndrecht de heer C Slobbe op die onlangs me< pensioen is gegaan. Mr. Douma is sinds '54 burgemees ter van Baremdreotot; daarvoor was hij eerste burger van Andijk. Geboren: Arno, z.v. C. C. Saarloos en T. Schellen; Paul C., z.v. B, A. Treffers en J, E. Hulsbergen; Marian ne, d.v, F. H. Schlarmann en M, C. Rosman; Wilhelmus J., z.v. R. A. van der Horst en M. J. van Gent; Ronald J., z.v. H. Rietveld en M. J. van Rot terdam; Johannes H. M., z.v. P. P. Slot en J, M. Over de Vest; Ingrid, d.v. J. van der Sluis en G. Steenhoek. Overleden: W. de Kok, 51 j.; J. H. Baas, 90 j.; T. A. Burgers, 76 j.; W, L. Frenay, 68 j.; T. W. Koning. 80 j.; W. H. Weber. 66 j. Personeel gevraagd Bekwaam METAALDRAAIER en LEERJONGEN gevraagd. A, W. Heljnen, Bokelweg 22. tel, 182840.R2 Voor gevraagd t Leeft. v.a. 16 jaar. Aaanmeldeti Schiedammer, Hooastr, 70. Tel. 207279266605, Na 6 uur 135060. R3

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2