E3SE33M Tarief parkeermeters nog nader vastgesteld WAARSCHUWING GIF IN HAVEN NA VIER UUR 'SCHIEDAM' WINT NA HARDE STRIJD Vuilverbranding blijft in toekomst oplossing GROTE MATEN In de Gemeenteraad Heikamp via Hermes naar het Noorse Ski Og Lyn W5" Intocht van Sinterklaas op zaterdag 18 november Schier? ar» VERHOEFF-VERMEUL BOKHORST Duisternis bedwong TSF BLAUWE ZONE EN SCHIJVEN HEBBEN NIET ZO VOLDAAN PRECARIO OP CARAVANS ONDUIDELIJK Ook ODIE boekt verdiende zege PLANTSOENEN DIENST DENKT AL AAN VOORJAAR Personenauto snijdt motorfiets Jan Makkes exposeert in hotel 'Rijnmond' Burgerlijke stand Minister Klompé niet 'mannelijk' Tegen boom door lastige kinderen Propaganda-avond TBC-vercniging Openbare vergadering van de A.B.V.B. VOORLOPIG AFVOER PER SPOORWEG iTTno^ie ÏRj'l T/Tr\TnT?li —mms 4UW,vW Stf dinsdag 24 oktober 1967 - pag. 5 (Van een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. „Het is mij bijzonder meegevallen", al dus de voormalige linksachter van Hermes DVS, John Heikamp, die afgelopen zondag op de, voor hem ook niet onbekende, links buitenplaats stond opgesteld in het duel tegen Wageningen. „Het was jammer, dat wij zo'n defensieve houding moesten aan nemen tegen de Wageningers. Als mijn eerste en eigenlijk enige kans tot een treffer had geleid, had de strijd misschien een ander verloop gekregen. Maar ik knalde hard tegen de staander". John Heikamp (28) had uit finan ciële overwegingen het contract hij Hennes niet willen tekenen en was dus op nan-actief gesteld. Geen voet bal en dus ook geen training. Totdat in de afgelopen week door het bestuur nogmaals pogingen in het werk werden gesteld Heikarap alsnog als vijftiende contractspeler aan te trekken. Temeer omdat Hermes met blessu res te kampen kreeg en In Joihn een speler wist die zich voor de volle hon derd procent zou Inzetten. Vrijdag avond' zwichtte Heikamp en tekende alsnog het contract. Toch zal de ver bintenisi met HDV5 niet van lange tiuur zijn, want John gaat in januari van het volgend jaar naar Oslo, waar hij zich voorgoed gaat vestigen en een bedrijf gaat stichten in samenwer king met zijc huidige werkgever. „Ik heb het dan ook beslist niet voor het geld gedaan. Ten eerste vind ik het prettig de Schiedammers terwille te zijn en ten tweede ben ik van plan in Noorwegen als amateur te gaan. spelen bij Ski Og Lyit. Dus wil ik graag in conditie blijven. Ik heb on dervonden dat een straffe training daarvoor onmisbaar is en die krijg ik nu vveer bij HDVS". Hij gaat drukke maanden tegemoet •in vesrbam-d met zijn vertrek naar Noorwegen, want hij moet nu ook zijn. geriefelijk huis verkopen, dat hü nog maar een jaar geleden Ln Slikkerveer had betrokken. „Maar mijn toekomst gaat vbor alles en mijn Noorse vrouw vmdt he»t prachtig", zegt John Hei kamp ten slotte. |J,IJJ|jJ«MIM SCHIEDAM, "■'IlllDlUH dinsdag. TSF 1 heeft de competitie-wedstrijd «gen de Wildert niet kunnen spelen, omdat kort na de aanvang van de strijd alle stroom in Berkel-Rodenrijs uitviel! De Looze oj. zullen de 'reis naar Berk el-Rodenrijs nogmaals moe ten maken. TSF 2 won ook de tweede wedstrijd, met 9-1 op "t Binnenhof. Don Nuis en Peter v.d. Broek bleven ongeslagen, alleen Will Baard verloor van J. Stam. TSF 3 moest, na ruim voorgestaan te hebben, de punten delen met RET 1. Fred Jorritsma won tweemaal, Aad Maan en Jan Baard echter slechts elk éénmaal, plus het dubbel. Het vierde team leed tegen Nationa le 1 de eerste, zij het eervolle, neder laag met 46. Drenth (vorig jaar nog 95 pet in de 2e klas!) was duidelijk te sterk voor de Schledamse debutanten. Maar in de return wedstrijd zit kans op revanche. De TSF-junioren sloegen na spannende strijd Service 2 met 6-4, JONGEN LOOPT tegen brommer (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag De 0-jarige Comelis Köneman-stapte op de Broers vest uit een bus en liep Kinder uit te kijken het. rijwielpad op. Hij werd aangereden door een brom fietser, De GG en GD behandelde hem ter plaatse. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Gemeenteraad is er tijdens de vergadering van gisteravond mee akkoord gegaan dat er op drie plaatsen in de binnenstad, te weten de Koemarkt, de Rotterdamsedijk en de Broersvekt 69 parkeermeters zullen worden geplaatst om de lang-parkeerders te verdrijven ten gunste van de ko^t-parkeerders. Maar over het tarief (voorgesteld: 0,10 voor het eerste half uur en 0,25 voor elk volgend half uur) moet de beslissing nog vallen. Dit op grond van een onvolkomenheid in het voorstel. Het tarief zal nu weer aan de orde komen wanneer een nieuwe „Parkeermeterveror- dening" moet worden vastgesteld. „Op deze wijze kan het niet voort gaan voor de kortparkeerders", heeft burgemeester H. Roe If s em a opge merkt En daar was de Raad het kennelijk wel mee eens, want er zijn vrijwel geen bezwaren naar voren ge bracht Wel enkele opmerkingen. De heer G. P. Verhulsdonk (WD), die overigens dankbaar was dat het kort-parkeren do, winkelende publiek eindelijk in bescherming werd ge nomen, vond dat de maximale tijd van parkeren bij een meter van twee maal een hall uur, wat erg kort, in die tijd kon men niet gezellig winkelen. Ook vroeg hij om op de Appelmarkt derge lijke meters te plaatsen. Duur Verder vond hy dat b. en w. met de parkeermeters wel het duurste sy steem hadden genomen, omdat zijns Inziens het werken met een „blauwe zone" en parkeerschyven voor de par keerder goedkoper zou zijn. HU meende zelfs dat de gemeente met die meters dik zou verdienen. Dit laatste werd méteen ontkend door dirs. J. H. Simons (pvda), omdat er vele bijkomende kosten zijn (o.a. het inrichten van parkeerplaatóen op de Koemarkt, de controle op de nale ving), Drs. Simons had als grootste bezwaar dat de tarieven voorgesteld waren, zonder dat de Verkeerscom- missie deze beoordeeld had. Hij vroeg dan ook intrekking van deze tarieven en een vaststelling op later tijdstip. B. en w, erkenden de onjuistheid van die gang van zaken en trokken de tarievering Ln. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Bij de wij ziging en aanvulling van de Precario- verordening is (voor het eerst) een heffing opgenomen voor het plaatsen van caravans en kampeerwagens langs de openbare weg. Het tarief wordt j" 15 per m3 per jaar. Doch hoe deze regeling toegepast zal worden is gister avond niet duidelijk geworden, hoewel meerdere raadsleden er zeer benieuwd naar waren. Krijgt de eigenaar, ais hij betaalt, een recht om zijn wagen dan maar te laten staan? Als iemand met z'n cara van op bezoek komt, moet hy dan ook betalen? Komt er een meldingsplicht? Is hy strafbaar als hij niet betaalt? Kunnen die caravans niet beter naar een opslagplaats worden verwezen? „Wat het in de praktijk wordt met deze heffing moeten we maar afwach ten", was het voorzichtige antwoord van wethouder mr. P. van Bochove. Waarschijnlijk wordt het geen zaak van de politie, maar van de belasting dienst. Gezocht is al eerder naar een oplossing via de Alg. Politie Verorde ning, maar dat Is met gelukt.. Het wordt nu de eigenaren onaantrekke lijk gemaakt de caravans te laten staan. Voor een opslagplaats ts geen ruim te beschikbaar („De Havenkork!" grapte weth. Van Kmderen) en de stalling wordt duurder dan de prcca- rio. Schijven Burg. Roelfsema wees er op dat de in Nederland opgedane ervaringen met de parkeerschyven niet gunstig waren, omdat de controle op een juiste naleving bijzonder moeilijk is. Daarom gaat men er meer en meer toe over om de parkeerschyven door parkeerme ters te doen vervangen. De tijdsduur van parkeren was juist opzettelijk vrij kort op maximaal één uur gehóuden, omdat Langer parkeren eigenlijk geen kortparkeren meer is. Mensen die uitgebreid willen gaan winkelen in het stadscentrum moeten de auto dan maar wat verder weg zetten en een eindje lopen. Verderop is ruim voldoende gelegenheid. ,Meer plaatsen (Van onze korfbal-medewerker) SCHIEDAM, dinsdag Ook zag burg. Roelfsema het aan komen dat er in de toekomst wel op meer plaatsen meters opgesteld zouden worden. Het is zeker niet uit gesloten dat de Appelmarkt ook aan de beurt zal komen. Maar dat moet allemaal nog bekeken worden. Het voorgestelde tarief van f 0,10 en 0,25 vond burg. Roelfsema het juiste, gezien de taxieven in andere steden. Doch hij was bereid dit nog eens te laten bekijken in de Verkeerscommis- sie. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMdinsdag. Terwijl de gele bladeren de onvermijdelijke val van de boom naar de grond maken, denkt men bij de Gemeentelijke Plantsoenendienst alweer aan het ko mende voorjaar. Voor de unnter valt, ts men druk bezig met het uitzetten van tulpenbollen en -viooltjes, bijvoor beeld in het grote perk op hei Koe marktplein. jVat dan weer een bewijs is dat aan de „versiering" van het plein, ntt toch echt tüel aandacht ivordt besteed. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Op de Broersvest, hoek Korte Singelstraat, vond gistermiddag een aanrijding plaats tussen een personenauto en een motorrijwiel, respectievelijk bestuurd door de 28-jarige L. K. uit Vlaardin- gen en de 35-jarige monteur F. S. De monteur, door zijn valhelm voor ern stig letsel behoed, ls voor een nader onderzoek naar de Dr. Nolet-Stlchting overgebracht. De aanrijding ontstond doordat de personenauto rechtsaf sloeg, zonder dat de bestuurder de naast' hem rijdende motorrijder had opgemerkt. Dit mede doordat de rech- terramen \an de auto geblindeerd wa ren en een buitenspiegel ontbrak. - SCHIEDAM, dinsdag 'In verband met onlangs gepleegde inbraken bij de -fotohandel Van Vuuren op de Hoog straat en de radlohandel Klein aan de Sint Lidinastraat, is de 23-jarlge Schiedammer H. de V. heden voor de - officier van justitie geleld.- - SCHIEDAM, dinsdag Met uitzondering van Succes, dat wegens Afkeuring van het terrein een vrije dag had, hebben de Schledamse korfballers het dit weekeinde weer voortreffelijk gedaan. Ondanks de tegenstand van sterke teams wisten zowel Schiedam als ODI de volle winst binnen te slepen. Beide teams behouden door deze prestaties hun goede klassering op de ranglijst. „Schiedam" kreeg het Rotterdamse Eureka op bezoek, Annie v. d. Berg opende de score met een ver schot, 1 0, waarna Ger Overkleeft zijn te genstander volledig versloeg en met een prachtige doorloopbal de stand op. 20 bepaalde. De tegenstanders kon den zich met deze voorsprong van de Schiedammers kenelijk niet vereni gen en trachtten met alle geoorloofde en veelal ook ongeoorloofde middelen de rood-zwarte opmars te stuiten. Middels een tegenpun<t werd de rust stand op 2-1 bepaald. In de tweede helft was het Christ Niehot, die met een omstreden doelpunt de stand op 3 1 bracht. Eureka kon zich bij deze treffer niet neerleggen en tekende na afloop protest aan. Spoedig daarna wist men de achterstand tot 3—2 te verkleinen, Zliteindehjk was het aan voerder Freek Veer die na een prach tige combinatie met Ab Sluimer ds stand op 4—2 bracht, waarna het Rot terdamse tegen punt de Schiedammers niet meer van winst vermocht af te houden. Voorlopig een verdiende overwinning voor de rood-zwarten na een harde en vaak onsportieve wisd- strijd, waarin de protestcommissie het laatste woord heeft, O.D.l. In Hardinxveld beleefde ODI de re prise van de harde thuiswedstrijd eni ge weken geleden tegen Vrienden schaar 2. In tegenstelling tot de eerste wedstrijd ontspon zich nu een goede, sportieve en snelle wedstrijd waarin onze stadgenoten verdiend aan het langste eind trokken en .-dolgelukkig twee volle winstpunten mee naar huls konden nemen. Aanvankelijk zag het er somber voor de Odianen uit. Vrij snel keek men tegen een 20 achterstand aan, waarna topscorer Wim v. d. Winden het aanvalsvak betrad. Hij deed wat zijn ploeggenoten van hem verwacht ten, met twee gave treffers kon hij ODI met een gelijke stand 22 aam de rust laten beginnen, In de tweede helft was het Jan van Otterloo die de zwart-witten aan een voorsprong hielp. Maar kort daarop benutte Vriendenschaar een toegewezen straf- worp 33. Het was Costiek Toussaiunt die prachtig profiterend van een goed aangegeven vrije bal ODI nu definitief naar een voorsprong tilde. ODI speel de daarna een goed uitgevoerd bevrie- zings pel, waarbij de tegenstander zo danig uit balans raakte dat zelfs een vijfde treffer nog mogelijk was. Een herboren ODI dat met de totaal gewij zigde opstelling na het echec van vori ge week weier bewezen heeft tot de sterkere ploegen te behoren. VriendenschaarSucces 2 2—0: Ve- lox 3Succes 3 12; Ter Gouw J Suces J 56; Hoogvliet aSucces a 2 —0: OSCR 3—Schiedam 2 1—7; Schiedam 3Rozenburg 4 24;Ber- men b—Schiedam b 52; RWR a— ODI a 14—1; RWR 2—ODI 2 0—2. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Sant- poortse schilder en tekenaar Jan Mak kes zal vanaf vrij'dag 27 oktober expo seren in diverse ruimtes van het hotel „Rijnmond" aan het Nieuwlantfplein. "De expositie wordt 's middags om vier Uttr geopend. Jan Makkes heeft, behalve door zyn. oeuvre, bekendheid gekregen door zijn acties voor de slachtoffers van aard bevingen -in het Joegoslavische Skopje en in Turkije. SCHIEDAM GEBOREN; Klaas A." z.v. K. J. van Aarsen en S. J. Sis- seeuw. OVERLEDEN; H. G. Bloem, oud 56 jaar. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMdinsdag. De onverwachte mededeling van mi nister Klompé, dat zij de (ge meentelijke) vermakelijkheden- belasting per 1 januan 1969 denkt op te heffen is bij 'de Schxedamse wethouder van financiën, mr. P. ran Bochove bepaald niet in goe de aarde gevallen. Jk word mat kriegel dat de minister dat gaat doen. Dat moet een begin zijn van de verruiming van het gemeentelijke belasting gebied, maar waar zit die verrui ming dan in?", vond de wethou der. Opheffing komt de gemeen ten gezamenlijk op vele miljoenen inkomsten te staan en -tuat staat daar tegenover? „Het is weinig fair, toetnêg mannelijk", vond. hij. „Zij kan wel de populaire juffrouw uit hangen met die bioscoopbelas ting, maar wij mannen zitten met de problemen." tADVERTENTIES nu... beduidend goedkoper Weer zo'n aanbieding uit onze Stoffen afdeling, die de moeite van een retourtje stad dubbel en dwars waard is... Wollen en Fibralon Japon- en rokstoffen, ln vele kleuren en kwaliteiten, uit de series tot 13.75 Dubbelbrede stoffen (daardoor af zo voordelig) Yoor een gezellig Jurkje of pakje voor nu of straks, koopt U morgen, per meter 140 cm breed, voor nog géén zes gulden. dubbelbrede wollen en Fibralon Japon en rokstoffen 140 cm breed Morgen om 9 uur begint de verkoop van deze dubbelbrede Japon- en rokstoffen, f~ 140 cm breed, per meter voor Gitn Ut. et tchrift. btit (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dinsdag. Pas vier uur nadat het binnenscheep je 'Eljaco', geladen met landbouwvergiften, in de Waalhaven was gezon ken, is er alarm geslagen en zijn er grootscheepse maatregelen geno men om de Rotterdamse bevolking te waarschuwen. Om zes uur zonk het vaartuig. Om tien uur gisteravond werd de directeur van de GG en GD, dr, L, Burema, telefonisch op de hoogte gesteld. Hij nam onmiddellijk het initiatief radio en televisie te hulp te roepen, die op him beurt om half elf de bevolking in Rotterdam en het Waterweggebied waarschuwden. ROTTERDAM, maandag. Door dat de 24-jarige mevrouw N. C. van de Hcuvel-Rozenbraiiid uit Rhoon zich gisteren in haar auto omdraaide om naar de kinderen te kijken die achtei- In heme zaten te schoppen, verloor zij de macht over het stuur en botste te gen een langs de Groene Kruisweg staande boom. Zij is met een hoofd wond en geschaafde knieën naar het Zuuiciziekenhuis gebracht SCHIEDAM, dinsdag De Ver, tot behartiging van de belangen van tbc- palienU'n afd. Schiedam geeft woens dagavond 25 oktober eea grote propa- ganda-feestavond m het Passage-thea ter mot medewerking van o.a. Frans van Busschoten, the Melody Makers, Cas Oosthoek, de Kolbers, de Three Jacquets en Rita Conta, De prijs i gesteld op ƒ0,75. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de bestuursleden en aan de zaal. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. Sinterklaas zal dit jaar op zaterdagmiddag 18 no vember om half twee per boot ln Schiedam aankomen. Na een rond vaart van circa drie kwartier wordt hy op het bordes van het stadhuis door burgemeester Roelfsema ontvan gen. Hoe de intocht van de Sint precies zal verlopen is nog niet zeker. De Koemarktbrug is in deze het knelpunt. Momenteel is het mechanisme van de brug defect en men. is druk doende met herstelwerkzaamheden. Of de brug echter op 18 november geopend kan worden, is nog niet met zekerheid te zeggen. De organisatoren van de intocht hebben dan ook twee routes voor het schip van Sinterklaas en de volgboten uitgestippeld. Als de Koemarktbrug geopend kan worden, dan wordt de route van vorig jaar aangehouden. Dus vla de Buitenhaven en Lange Ha ven naar de binnensluis, waar geëm barkeerd wordt. Te voet zal de Sint zich daarna naar het stadhuis bege ven. Is deze route niet mogelijk, dan gaat men onder de Hoofdbrug en da Oran- Jebrug door, met als eindpunt de Nieuwe haven, ter hoogte van het pand van „Itho". Op zijn schimmel zal Sinterklaas dan 't laatste stukje naar het stadhuis rijden. Vijf muziekkorp sen (die van Gusto, Wilton en St. Radboud, de Rijnmondband en het Schledamse Politie Muziek Gezel schap) zullen mede voor een hartelijk welkom zorgen en tijdens de intocht een plaatsje krijgen op het schip van de kindervriend, of op een van de drie volgboten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Schie- dsmse afdeling van de Algemene Bond van Bejaarden belegt op don derdag 26 oktober een openbare ver gadering naar aanleiding van de her- z Lening van de Algemene Bijstands wet. De vergadering zal om twee uur beginnen in de grote zaal van het ge bouw „Musis Sacrum" aan de Lange Haven. De bondsvoorzitter K. Ver hagen zal een uiteenzetting geven en vender het doel en streven van de Al gemene Bejaardenbond toelichten. t (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, dinsdag. De Gemeenteraad heeft gisteravond, na een zeer uitgebreide discussie overigens, b. en w. de gevraagde machtiging gegeven om met de N.V. Vuilafvoer Maatschappij V.A.M, een zo gunstig mogelijk contract af te sluiten voor de af voer van stedelijke afvalstoffen per rail. De overwegingen lxcbben we reeds eerder uitvoerig ver meld. Doch wethouder mr. P. van Bochove heeft daarby wel duideiyk gesteld dat ook zo'n langdurig contract met de V.A.M. niet betekent dat Schiedam zich zal terugtrekken uit het project van de grote vuilverbranding^-instal latie in de Botlek, wat aanvankeiyk een Rotterdams en later een Rün- mondopzet ls. Integendeel zelfs. De wethouder zag het als onont koombaar dat Schiedam blijft deel nemen aan de opzet van dergelijke verbrandings-installaties (Ook met deelneming aan 't sticbtings-kapitaal, wat later financiële voordelen geeft), omdat op de lange duur verbranding de enige oplossing zal zijn van het verwerken van de steeds toenemende hoeveelheid afvalstoffen. Ook in delijk en oostelijk Nederland zal men op den duur al dat vuil niet kunnen bergen. Bij Schiedam Ér staan meer grote vuilverbran- dings-installaties hier in de omgeving op het bouwprogramma. Na de Botlek een op de Maasvlakte, dan een ln de buurt van Capelle cn tenslotte een ergens tussen Schiedam. Vlaardingen en Delft. Op deze laatste installatie is vooral de Schledamse hoop gevestigd, maar verwezenlijking kan nog wel 20 jaar duren. Bij de installatie in de Botlek kan, als alles meezit, Schiedam met eerder terecht dan in 1872 en zo lang kan het niet wachten. Daarom eerst do afvoer per rail door de V.A.M., ook al betekent dat een langdurig contract (20 a 30 jaar). Dit laatste lag vele fracties nogal zwaar op de maag. Deze Ingewikkelde materie is in de Raad van alle kanten bekeken, zoals de directeur van, de Reinigingsdienst deze zaak al jaren in studie heeft. Er is gepraat over de kosten van trans port en over investeringen in nieuwe vuilniswagens. Er kwamen tal van suggesties, zoals het mede-gebruikmaken van de Rot terdamse installatie aan de Brielselaan (al volledig bezet), van. de gloednieu we Haagse installatie (te duur, bo vendien is Den Haag niet enthousiast) en het eventuele gebruik van een ter rein Ln Vlaardingen (die heeft wel moer ruimte, maar zit ook met eigen problemen). Giftig Ook bleek dat de verwerking van giftige en van onbrandbare stoffen in de toekomst weer een eigen pro bleem zal gaan vormen. Dr. Burema is over het feit dat hij zo laat op dc hoogte werd gesteld ont stemd. Dr. Burema heeft ook vier am bulances permanent gereed laten hou den om zo nodig terstond uit tc kun nen rukken. Vannacht zijn er drie am bulances klaar gehouden: dat is een meer dan normaal. De ambulances werden voorzien van bijzondere medi camenten. H»t waarschuwen heeft zich als volgt afgespeeld. Omstreeks zes uur kreeg de havendienst het bericht bin nen dat het scheepje was gezonken. Overeenkomstig de kort geleden ge maakte afspraak werd de directie van de drinkwaterleiding op de hoogte ge steld. Aangezien er op dat moment geen water aan de Honingerdijk werd ingenomen, was het niet nodig een maatregel te nemen. Volgens ad junct-directeur ir, P. L. Knoppert „ligt het niet op onze weg om de GG en GD te waarschuwen", Hij zei: „wél héb ben de waterleidingbedrijven onder ling de afspraak gemaakt eikaar te waarschuwen, zoals dat onlangs is ge beurd toen er in het water bij Dor drecht iets bijzonders was terecht ge komen. Als er zich zoiets voordoet slaan we altijd één tij over bij het in nemen van water". Hat is de rivierpolitie geweest die dr, H. de Graaf, hoofd van de afdeling luchtverontreiniging (daar valt, ook watervervuiling onder bij de keu ringsdienst van waren heeft gewaar schuwd. Hij op zijn beurt belde in eer ste instantie zijn directeur, dr. F. Hoe- ke en ging naar het gebouw van de havendienst-rivierpolitie aan de St. Jobsweg om te gaan beoordelen welke vergiften reeds uit bet water waren gehaald. „Het bleek daar dat er geen paraithion bij was. Dat was een geluk kige omstandigheid en dat betekende dat dat vergift zich nog in het ruim van de „Eljaco" bevond. Het is niet dr. De Graaf geweest die dr. Burema op de hoogte bracht, maar de heer Van der Steege van de rivierpolitie. Dat gebeurde, volgens dr. Burema, om tien uur. De heer Van der Steege zegt: „Ik kan dat niet op een half uur precies zeggen". Nadat dr. Burema gisteravond na tien uur de belangrijkste maatregelen had genomen heeft hij burgemeester W. Thomassen het was toen onge veer half elf geïnformeerd. Volgens burgemeester Thomassen deed de heer Burema dit omdat wethouder G. Z. de Vos (volksgezondheid )niet bereikbaar was. „Ik zit zelf niet in een systeem om gewaarschuwd te worden, tenzij het havenbedrijf dat in bepaalde ge vallen nodig oordeelt", aldus de bur gemeester. Wethouder De Vos was vanmorgen voor ons althans niet bereikbaar. We konden hem derhalve niet vragen of hij in geval van nood bereikbaar moet zijn. Overigens is de plaatsver vanger van de heer De Vos niet de burgemeester, maar de heer H. W. Jettinghoft De heer Jettinghoff is gisteravond tussen acht en negen uur op de hoogte gebracht „Ik ben gewaarschuwd als wethouder van openbare nutsbe drijven (daaronder ressorteert de drinkwaterleiding red. HRF) door de heer Lugthart (directeur van de DWL ed. HRP)". De heer Jetting hoff zei de burgemeester niet te hebben gebeld. Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Vaxl Vuwxesi, Hoogstraat 106. Schiedam. Tea. 366720. Let op juiste edres. B23 SPEELGOED „PRINS" J Mgr. Nolenslaan 424, vraagt; verkoopster en (eerl.-verkoopster GEMEENTE SCHIEDAM Spreekuur De Gemeentelijk Inspecteur van het Onderwijs is verhinderd om op woensdag 25 oktober a.s. spreekuur te houden. Schiedam, 23 oktober 1967. sortepUL 'KWBWÏVX mum i tela,pahjeo, rokken regenmantels, bl on se a A eta. I Bij AJjakuntaeenenar J, me sortering grot© en A took jeugdige modellen A vindon. Zoekt unlet ver A der, maar kom eens kijken: MODEMAGAZIJN f BROERSVEST 111 SCHIEDAM ITEK 88 7413 ■tWllW IWIII ■VUMIfJ DAMES-CONDITIETRAINING op maandagavond, Broersvest 113. Sportschool Hollander Inlichtingen Singel 123, Schiedam, telei 263290. TEXTIEIVERVERIJ OOSTSINGEL 2 Wintermantel verven ƒ15.— ƒ16.- Suède jasje (kort) reinigen ƒ15*- GEMEENTE SCHIEDAM Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat door hen zijn uitgeloot 35 obli gaties van ƒ1.000.van de 3 procent obligatie lening Schiedam 1895, oorspronkelijk groot 1.500.000.en momenteel pro resto groot ƒ146.000.—. Uitgelote nummers: 78, 177, 178, 179, 223, 227, 260, 294, 452, 401, 482, 485, 518, 534, 693, 871, 897, 911, 912, 933, 1001, 1028, 1047, 1103, 1117, 1253, 1276, 1318, 1329, 1337, 1363, 1371, 1393, 1440, 1497. De restantenlijst betreffende deze lening vermeldt g6en nummers. Betaling geschiedt mede ten kan tore van de kassier der gemeente Schiedam. Schiedam, 20 oktober 1967. Wilt u werkelijk voordelig slagen koop dan speelgoed en huish. artikelen bij Groanelaan 36 Hoogstraat 34.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2