vleugel Nolet in gebruik OVER BIJ TWIJFEL SCHNEZ REGERING TOEGENOMEN SCHIEDAM Oude panden aan de nu verstilde Schie De nieuwe Schoolraad voorziet in behoefte Schiedamse bioscopen DE BURGEROORLOG ALS AVONTUUR Derde uitbreiding in 12 jaar Lood-zware werken van Bram Bogart SCHIEDAM POLIKLINIEK EN KLASSE AFDELING ...er zijn nog meer wensen! Veel jeugd op 'sex-avond' van de Filmkring Gemeente- opbouwdienst in Oostërkerk GRAAFSCHAP BIJ HERMES Auto clompt op Willemsbrug Collecte voor het gehandicapte kind BELANGSTELLING VOOR EERSTE BIJEENKOMST 'Alvarez Kelly': William Holden Sex-succesje Bond blijft nog Plechtige sluiting van Havenkerk Burgerlijke Stand Receptie jubilerende Huishoudschool druk bezocht VERHOEFF-VERMEUL jongen PSIWI5HISIIS (Van een onzer verslag gevers) SCHIEDAM, donderdag. - Van de Dr. Nolet-stichting, bet R.K. Ziekenhuis te Schie dam, is gistermiddag de nieu we vleugel aan de westelijke zijde van het complex, gele gen aan de Penninglaan, offi cieel door burgemeester H. Roelfsema geopend. Hierin zijn «ondergebracht de polikliniek, de klasse-afdeling en tevens een belangrijke uitbrei ding van de keuken. Deze nieuwe vleugel is overi gens, in twaalf jaar tijd, de derde belangrijke uitbreiding of moder nisering van de Dr. Nolet-Stich- ting. In 1955 kwam het grote bed denhuis aan de Stadhouderslaan in gebruik (met een jaar later het vernieuwde verpleegstershuis) in 1965 werd de röntgen- en ope ratie-afdeling (haaks op het bed denhuis) geopend en nu dan de klasse-afdeling met de polikli niek. Sprak de «architect, de heer Kraay- vanger, nog van „het sluitstuk in de mooie, antieke ring, die met nieuwe stenen in een moderne zetting passend is gemaakt", direct daarop kwam de 'geneesheer-directeur A. L. J. Kunze weer nieuwe wensen op tafel leggen, zodat 'de „ring" wel tot een „armband" zal uitgroeien. WENSEN Deze wensen (waar overlgensal re kening mee is gehouden) zijn een ver groting van het huls voor de leerling verpleegsters (om het tekort aan per soneel te kunnen opvangen), een klei ne vleugel met kapel, mortuarium en eventueel een laboratorium en tenslot te een tweede vleugel, die identiek is aan de eerste, het grote beddenhuis aan de Stadhouderslaan. De drie laigen tellende nieuwe vleu gel (die overigens al enige tijd in ge bruik is, omdat de klasse-afdeling „geld inbrengt") heeft op de begane grond twee pollkliniekruimten, ieder tnot een spreekkamer en twee onder, zoekkamers, benovens een ruime be handelkamer. Verder een uitbreiding van de keuken (o.a. een dieetkeuken) en aansluitend op hét bestaande bed- de bh nis een ruime accommodatie met dagverblijven, en. wasruimte voor op lopende patiënten. Ook is in de vleu gel een poort, die de ziekenauto's tol het binnenterrein toelaat. Op de eerste en tweedie verdieping de klasse-afdeling met een 15-tal één- en i fcwe e - persoon skamerswaarbij dag verblijven en waaafdeling voor am bulante patiënten. Deze afdelingen voor le en Ze klas patiënten sluit aan op de 3e klas afdelingen in het bed- denhuis. De kleinere kamérs zullen overigens ook gebruikt worden vcfor patiënten, die om welke reden dan ook, niet In kamers met zes bedden verpleegd kunnen worden. De bouwsom van. deze vleugel be draagt bijna 1.35Q.OOO. De N.V. Aan nemingsmij. Gebr. v. d. Luitgaarden te Rotterdam is de uitvoerder. OPENING Tijdens de openingsplechtigheid heeft de voorzitter van het Stichtings bestuur, mr. A. F. A. van Velsen, vele genodigden en belangstellenden kunnen begroeten; burgemeester en mevr. Roelfsema, de wethouders Van Kinderen en Eykenaar,„veel geestelij ken en oud-specialisten en de directie van bet Gemeenteziekenhuis. „Ik krijg een minderwaardigheids complex warneer ik langs het grote gebouw van het G,Z. kom, daarom openen we maar steeds nieuwe afde lingen!" De bouw in etappen heeft toch ook wel voordelen, vond directeur dokter Kunze. De fouten in een eerdere.bouw kunen in de volgende vleugel gecor rigeerd worden en bovendien kan de snelle ontwikkeling van de medische wetenschap beter bijgehouden orden. HISTORIE Burgemeester Roelfsema hield rich in dit geselschap van deskundigen („in mijn ogen worden in moderne ziekenhuizen technisch-medische won deren verricht!") voor *Un openingsre de voorzichtig aan de historie van het ziekenhuis-wezen. Van de middel eeuwse gods- en gasthuizen, waar door een gebrek aan hygiene en door de hardvochtigheid van het personeel een onvoorstelbare ellende werd gele den, omdat ziekte toen als een straf van God werd gezien. Via de hospitalen in de 18e eeuw kwamen in de 19e eeuw eindelijk de ziekenhuizen op, waar inderdaad ge streefd werd naar het" doen herstellen, van ziekea, wat in deze tijd een hoge graad van perfectie heeft bereikt. Hij haalde daarbij wel even cijfers aan over de kosten. Waren de stach- tlngskoaten per bed in 1957 nog maar ƒ10 k ƒ12.000, nu, itien jaar later, moet gedacht worden aan prijzen van ƒ100.000 tot ƒ.120.000 -per bedt De „set-up" van - een ziekenhuis moet dan ook IQ. A.30 jaar/grondig herzien wftbd&ï,"* 'beaamdenfifcïTVin (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De avond „Film en Sex" van de Schte- damse Filmkring in de aula van het Spieringshoeklyceum, is de drukst be zochte voorstelling in het zesjarig be staan van de Filmkring geworden. Ruim driehonderd personen (hoofdza kelijk middelbare scholieren) zagen een serie korte films, deskundig toege licht door drs. W. de Vogel, directeur van de stichting Film en Wetenschap te Utrecht en docent aan de Ned. Film- akadeinie. Hoofdpunt van het programma was de vertoning van Kees Brusse's „Sex is Overal", welke film enige deining teweeg heeft gebracht, toen de minis ter van defensie de vertoning in dc kazernes verbood. Het is een beeld- verslag van openhartige gesprekken met jongeren over de seksualiteit. Wel onthullend maar allang niet meer schokkend. Verder korte films, met uiteenlo pende teneur. Van C. H. van der Lin den of durf je niet", en poëtische maar ook clichématige ontmoeting vam een straatmaker met een gymnasiaste; een hilariteit verwekkende Ameri kaanse „bloot"-film: exotisch naakt van „Vrouwen aan de Amazone": Bel gische voorlichting over zwangerschap en Emiel van Moerkerkens saaie com positie „Good morning". Voorzitter dr. J. E. .W Spronk deel de mede dat de Filmkring het accent! zal gaan leggen op het „vormings werk" onder de middelbare scholieren. Op 21 november komt dc Joegoslavi sche film „Het zandkasteel", gedraaid in de aula van het nieuwe HBS-Gym- nflshnn-complex. Beeld van de klasse-afdeling (reeds in gebruik) van de nieuwe vleugel van de Dr. Nöiet-stich- ting. DE Delftse kunstenaar Bram Bogart, die na jaren in Parijs en Brussel te hebben gewerkt, nu al weer geruime tijd in het Belgische Ohain aan zijn reu zen-doeken metseltontwikkel de zich uit het abstracte expres sionisme naar een stijl, die zich kenmerkt door zulke sterke ver eenvoudigingen dat er nog slechts kleuren in rechthoeken en cirkels zijn overgebleven. Hij doet dit al heel lang en wordt niet moede zich te herhalen wat er op zou kunnen duiden dat de herhaling voor hem al leen maar betekent dat hij zich steeds opnieuw aan dezelfde roes overgeeft. Schilderijen in de gewone zin kan men deze loodzware werken, bedekt met een substantie die aan cement ver mengd met kleur doet denken, nau- wekelijks noemen. Ze hebben soms oppervlakten van twee bij tweeën halve meter en staan op stevige, ijze ren voeten, waarbij de achterkant van het doek extra is verstevigd. Op gesteld in de vernieuwde zaal van het Stedelijk Museum te Schiedam verdringen ze elkaar en strijden ze, zonder overigens agressief te zijn, om de voorrang. Want agressief zijn deze reuzen bepaald niet: zelfs het rood lijkt bescheiden. Toch slokken ze gulzig elke ruimte op. Alleen in een zeer grote en hoge hal ml een enkel -werk volledig triomfen kunnen vie ren. TJET zijn wel technische krachtproe ven, die Bogart aandurft en ei genlijk zijn de middelen, waarmee hij dat doet, minimaal. Heit schilder kunstige element wordt daarbij ze ker niet door hem genegeerd, want hij trekt een enkele baan kleur zo danig dat ze op een sterk vergrote penseelstreek doet lijken. Die kleur heeft picturaal gezien vaak boeiende kanten. Hij plaatst blokken rood te gen blauw of rood tegen, geel, geel tegen groen, zwart tegen wit of ge bruikt alleen maar blauw, wit of rood. Een accent wordt trefzeker aangebracht, maar de eenvoud lijkt dwangmatig, zodat werkelijke ver rassingen uitblijven. Vergelijkingen met Mondriaan en De Stijl gaan moeilijk op, want Bogart is allesbehalve een purist. Hij is rauwer en brutaler en daarom ook vitaler en directer. Als het', de zin van een kunstwerk is, dat het de beschouwer een „opdonder'! geeft, dan komen wij bij hem niet aan onze trekken. Natuurlijk, dit zijn al lemaal Bogarfcs. De, signatuur staat vast, evenals het recept. Maar de beperkingen van deze kunst worden dan ook steeds benauwender voel baar. Tot 30 oktober. L. W. SCHMIDT. (Van een oxiBer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, .'--yin de gereformeerde Oosteriterk aan de Rot- terdamsedijk wordt op zondag 29 ok tober een .Gemeenite-opbouwdienot'1 gehouden. Deze kerkdienst, die om: 17 uur begint, zal geleid iwo«Jen door ds. J. C. van Veeh, de wijkpredlkaut van de Ooeterwyk; De hervormde kerk-ko ren uit Cbarlois en Hoogvliet Verlenen ^medewerking, met aita: solist .dte beer C. Punt. trompet. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, donderdag. -Recente nadere gegevens over het oorlogsverleden van de Duitse luitenant-generaal Albert Schnez (55) hebben bijj.de Nederlandse regering de twijfels doen toenemen over. de vraag of Schnez aanvaardbaar is als commandant van het NATO-hoofdkwartier vöór Centraal Europa, AFCENT. Prof. dr. L. de Jong, directeur van het Rijksinstituut voor oorlogs documentatie, heeft zeer onlangs een gesprek hierover gehad met minister-president P. J. S. de Jong. In Den Haag wordt met vrU grote zekerheid aangenomen dat de rege ring vrijdag in het wekelijkse kabi netsberaad een beslissing zal nemen. Deze beslissing wordt als een zeer mociiyke gekenschetst. Dc regering overweegt om met haar beslissing tevens een deel van dc door het Rijksinstituut voor otrlogsdocumen- tatie yerzamelde gegevens te open baren.: In een eerste voorlopig rapport kon het Rijksinstituut voor oorlogsdocu mentatie enige weken geleden de re-' gering o.m. aantonen, dat een gedegen onderzoek naar het oorlogsverleden van generaal Schnez in West-Duits- land niet was uitgevoerd en dat de Duitse aanbeveling voor zijn benoe ming nog veel ruimte liet voor een nadere kritische analyse. Na indiening van het eerste rapport door het rijksinstituut rezen er twij fels bij de regering over de aanvaard baarheid van Schnez, maar tot een af wijzende houding kon zij niet zonder meer concluderen. Minister W. den Toom liet vorige week de zaak nog geheel open toen hij in de Tweede-Kamercommissie voor defensie over deze kwestie aan de tand werd gevoeld. PSP en CPN wijzen Schnez reeds af als AFCENT- commandant en van socialistische kant werd verlangd dat de regering vasthoudt aan het uitgangspunt dat de nieuwe bevelhebber iemand moet zijn met een onbevlekt oorlogsverleden. De PvdA-woord voerder mr. M. van der Stoel rekende daartoe niet iemand van wie wordt gezegd dat hij 150 procent nazi was (zo noemt freiherr von Ham- merstein Equord Schnez in zijn boek Spaatrupp). Schnez wordt beschuldigd van het aanbrengen van of het dreigen daar mee tegenover Duitse officieren, die in de oorlog naar zijn smaak wat te veel afstand van het regime namen. Schnez' vroegere chef Hoeffner, thans gepensioneerd generaal, zou daarvan Bijna het slachtoffer zijn geworden als hR niet bijtijds door de Amerikanen 'was gevangen genomen Ophelderiii'g In de Tweede Kamer iel minister Den Toom dat de regering geen op pervlakkig onderzoek instelt, maar dat er diep wordt gegraven; Dit beeft, na dat de regering kennis had genomen van het eerste rapport van het Rijks instituut voor oorlogsdocumentatie, geleid tot nader contact van de rege ring met dr. L. de Jong, Deze week heeft ,de regering nog nadere ophelde- rlng op een' aantal ponten gekregen. Dat heeft, so meent «pen In Den Haag. het beeld over-generaal Sehnes er niet beter op gemaakt. Vaneen „onbevlekt oorlogsverleden kan volgens waarne mers bepaald-niet yvorden gesproken. De -regering houdt bij haar beslis sing zo vee\ mogelijk rékèning met de 'ïgëyi in j'Nederland Jèven. Aan j: de andere kantrealk^prt zij zicb, dat éeh'fJeder- lands Vnwel'togen eén beiiöqnfing van Schftéz tófc opyölgér I van «generaal von ?Ktoiniamëk&^ situa tie kan scheppen In de betrekkingen met de Duitse regering, die Schnez heeft voorgedragen. Een geschikte al ternatieve figuur zou in West-Duits- land moeilijk z(jn te vinden. Een nee tegen Schnez zou dan een nee tegen Duitsland op de hoge post bij AF CENT kunnen betekenen. Dat geeft binnen de NATO weer moeilijkheden. Het is geen vaststaande bepaling dat een Duitser de post van comman- dant-AFCENT bezet, maar het wordt in NATO-kringen als redelijk gezien om Duitsland tegemoet te komen aan zijn verlangen het bevel te voeren, omdat dit lqnd dé grootste leverancier van NATO-troepen in het betrokken gebied is. Een extra complicatie voor de Ne derlandse regering is nog dat het hoofdkwartier van AFCENT op Ne derlands grondgebied is gevestigd (In het Zuidlimburgse Brunssum) en dat Nederland als gastland verantwoorde lijk is voor de veiligheid van de NA- TO-functionarissen ter plaatse. Bij een aanvaarding van Schnez wordt gge- vreesd voor acties en demonstraties, die de relaties tot Duitsland en de ver houdingen in de NATO geen goed doen. donderdag 26 oktober 1067 - pag. 5 r (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag llcr- mes-DVS ontvangt zondag om 14 uur Dc Graafschap In het sportpark Harga. voor wederom een top-duel. De blauw-witlen z(jn op de Wageningse berg tegen het thuis moeilijk te klop pen Wagenlngcn dc leidersplaats kwijtgeraakt, In een fel duel met een hoog tempo. Hermes is daardoor gepasseerd door Veendam en de Graafschap. Nu krij gen dc Schiedammers de kans om met De Graafschap af te rekenen en zo weer twee plaatsen te stijgen. Doch hot is geen eenvoudige opgave; de 70 overwinning van afgelopen zondag wijst er wel op dat de Achthoekers een niet te onderschatten ploeg heb ben. Hennes B speelt zaterdag in Harga ieen semi-derby tegen het Vlaardingse Fortuna B. Bij de amateurs gaat Hennes 3 op bezoek bij CVV 4 en het vierde elftal is zondag gastheer voor Tedtro 2, aan vang 10 uur. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De 50- jarige lassersbaas Th. K. uit Rotter dam dompte gisteren met zijn perso nenauto op de Wjiiemsbrug. De wagen kwam met het onderste deel van de voorzijde op het trottoir terecht en werd ernstig beschadigd, De naast de bestuurder zittende 44-jarige me vrouw A. W. uit Rotterdam liep hier bij een wervelfractuur op en moest door de GG en GD naar de Dr. Nolet- stichting worden overgebracht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De na tionale collecte voor het geestelijk ge handicapte kind, uitgaande van de Fed. Sociaal Pedagogische zorg voor Zwakzinnigen wordt in Schiedam ge houden in de week van 30 oktober tot en met 4 november, op welke laatste 'dag de bus-collecte plaats heeft. De drie landelijke instellingen en ook de drie-ouderverenigingen „Helpt Elkan der", „Voor het zorgenkind" en „Phi- ladetphia" werken samen. Op jongelui van 14 taar en ouder wordt een beroep gedaan zich te melden als collectant. Opgave kan ge schieden bij de horen H. J. Bal, Louis Raemaekerstr. 199, tel. 265134; D. de Bruin, P.K.O.-laan 139b. -tel. 267983; A. J. Houtsma, Bung, Knappertlaan 234a, tel. 264372; A. Munmik, Gr. Flo- risstr. 66; F. J. v. Noortwijk, Veen- la ntstr. 12a, tol, 235507 en J. Vlug, Voorn es es tr. 24 De Schie, waaraan Schiedam de naam ontleent, werd in vroeger jaren vrij druk bevaren. Behalve de bekende pakschuitdiensten, zorgden ook de vele spqelingschouwen voor een levendige drukte op het water. Deze drukte behoort allang tot het verleden. De Schie is tegenwoordig een vrij stil watertje in de stad geworden. De oude panden aan weerszijden van de Schie vormen toch wel een schilderachtige begrenzing, waarvan deze tekening poogt te getuigen. Octave DeConinck (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De dit Jaar ingestelde Schoolraad van de ge meente Schiedam voor het openbaar onderwijs heeft op de eerste orlënte- rings- en kennismakingsbijeenkomst Jh; het Wijkcentrum aan het Dr, Wl- baulpleln bijzonder veel belangstelling gekregen. Bijna alle openbare scholen waren vertegenwoordigd door leden van de oudercommlssle en door het onderwijiend personeel dat in die commissies zitting heeft. Deze Schoolraad is in de plaats ge komen van de Ouderraad (die eigen lijk nooit goed heeft gefunctioneerd), maar heeft dan ook aanmerkelijk meer bevoegdheden. De Raad, waarin maast een negental ouders uit com missies, ook gemeentelijke onder wijsdeskundigen zitten en vertegen woordigers van de onderwljzersver- eniging en de Ver. Volksonderwijs, functioneert als een contactorgaan tussen de ouders en de onderwljsin- stanttes en is tevens adr/iesraad voor het gemeentebestuur. Op de bijeenkomst, bedoeld als een bespreking tussen Schoolraad ener zijds en de ouders, onderwijzers en andere betrokkenen anderzijds, heeft voorzitter D. Reinders de taak van de Raad, zoals die In de wet Is vastge legd, geschetst maar ook de lijnen waarlangs de Raad denkt te werken. Vragen De belangstelling bleek uit de vele vragen over zeer uiteenlopende onder werpen, die aan de Raad werden ge steld. Om maar enkele le noemen: verandering van de schooltijden voor de le en 2e klassen; propaganda voor muziekonderwijs en opname daarvan op het rooster; de bijdragen van de gemeenten aan de ouder commissies. Ook het zwemonderrlcht met een eventuele verschuiving van de 5e en 6e klassen naar de 3e en 4e klassen; uitbreiding van de tbc-controle voor alle klassen; het godsdienstonderwijs; uitbreiding van de geschiedenislessen tot de jongste tijd; het budget per leerling bij oude en hij nieuwe scho len; propaganda voor openbaar onder wijs; het werk van de schoolpsycho loog en de eventuele uitbreiding; re glementen voor oudercommissies; af rastering van schoolpleinen met ander materiaal dan juist prikkeldraad. En zovoort. Het dagelijks bestuur van de Schoolraad heeft, bijgestaan door en kele aanwezige deskundgen, deze vra gen zo uitvoerig mogelijk behandeld, maar enkele daarvan moesten aange houden worden voor nadere informa tie. De vragenstellers krijgen nader bericht. De Schoolraad heert zich zo al goed kunnen oriënteren op wat er' leeft bij het openbaar onderwijs èri bij de ouders van de leerlingen. Er be staat kennelijk behoefte aan dit soort besprekingen. In „Alvarez Kelly" wordt de Ameri kaanse burgeroorlog verkocht als aan verwant artikel van de Western, een genre dat in het avontuurlijke vlak al tijd weer boeit als cr een capabel re gisseur aan het werk is geweest en er een paar stoere Jongens voor de hoofdrollen zjjn ingehuurd die weten wat acteren Is. Voor dit alles is in deze kleurenfilm gezorgd. Regisseur Edward Dmytryck heeft voldoende actie en vaart in zijn mars en als hij het voor het ritme hier en daar wat kalmer aandoet Is dat om de juiste accenten te geven aan de pit tige dialoog of om een op zich niet zo belangrijke bijrol uit de verf te halen. Het gegeven biedt weinig nieuws, maar de overbekende details zijn mooi opgepoetst. In de titelrol ziet men William Hol den als een bekwame levensgenieter, die zich, ook omdat hij van half Mexi- oaansen huize is, niet opwindt over het verloop of de afloop van de burger oorlog, zolang hij er maar voldoende aan verdient. Veedrijven is zijn spe cialiteit en hij doet dat aan vankei ijl voor de Noordelijken omdat hun geld meer waard is. Door Richard Widmark als een fa natieke officier van die Zuidelijke troepen wordt Kelly gedrongen zijn kudde door,vijandelijk gebied naar de Zuidelijke troepen te drijven, wat tus sen beide hoofdrollen veel haat en nijd, maar ook respect voor eikaars bekwaamheden oplevert. Het loopt mooi af met een door Holden, die in zijn rol uitstekend op dreef is en van widmark passend tegenspel krijgt, georganiseerde stampede,- waarbij het vee sterker blijkt dan de militaire overmacht van de Noordelijken. MONOFOLE, 14 j.) ,pLe Batmbole" (De vrouwtjes,..) Is weer zo'n fllm-tn-episoden waarmee snel en gemakkelijk een succesje kan worden geboekt. Korte filmpjes die aan elkaar geplakt een hoofdfilm moeten worden, handelen in de regel over sex. „Le Bambole" is geen uitzondering. Namen van formaat moeten goedma ken wat er aan verhaal en vormgeving ontbreekt. Virna Lisi jaagt met een te lefonisch in stand gehouden moeder binding haar pas verworven man in de armen van een wulps buurvrouwtje. Elke Sommer tracht een komische in druk te maken als een Zweeds meisje op jacht naar de Italiaanse maq. Mo nica Vitti doet vruchteloze pogingen zich te ontdoen van haar weerzinwek kende, soep lurkende echtgenoot. En dan is er aog Gina Lollobriglda die haar beste beentje voorzet om de neef van een katholieke geestelijke aan de h*a(HONOPOLE. zaterdagnacht, 18 j,) In het Passage-theater wordt de Ja mes Bond-film „Je leeft maar twee keer" wederom geprolongeerd en zal dus voor de vierde week in Schiedam t« bewonderen, zijn. Nog steeds Is er grote belangstelling. MATINEES De Beatles zijn op de zondag- en woensdag-matinees in het Passage theater te zien en te horen in hun suc cesfilm „Yeah, yeah, yeah, hier zijn we". In het Monopole-theater gaan gelijktijdig „De drie Stooges de lucht in." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De offi ciële sluiting van de Havenkerk aan de Lange Haven zal op zondag 29 ok tober. plaatsvinden met een plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid voor alle weldaden in de periode 1824 1967 van het bestaan van de kerk. De predikatie wordt gehouden door pastoor E, Robben O. P. Medewerking verlenen het Parochiële Dames- en Mannenkoor, het meisjeskoor van de St. Catharinaschool en organist A. Ter- steeg, met de uitvoering van de Missa Pontificalis o.Lv., dirigent J. Remmers waal. SCHIEDAM Geboren: Albert W. zv W. J, H. Hoeben en W. A. van HUst; Huibrecht zv J. Trommel en M. ds Peinder; JarnUe P. M. dv J. L. Lockefeea- en T. J. L. J. Ever- aard; Pauline dv D. van Asperen en W. H. Groenendijk; Marl L. dv H, J. Fongers en C C. H. Boenams. Overleden: L. J. de vlsseer, 73 jr. J. H. v. den IJssel, ,73 fr, A. H. Pitt, 78 Jr, wed, J. B. de Krom. 1 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Zeer velen, voornamelijk uit de onderwijs wereld hebben .gistermiddag het be stuur van de vereniging „Algemene Meisjesschool voor nijverheidsonder wijs" gefeliciteerd met het vijftigjarig bestaan van de Rotterdamse Huis houdschool. Het bestuur recipieerde in het schoolgebouw aan de Graaf Florts- straat. In het gebouw Is ëen tentoonstelling ingericht die een beeld geeft van de geschiedenis van de school en haar onderwijs, Voor de leerlingen en reünisten is er deze week een feestavond. TEXTIELVERVERM OOSTSINGEL 2 Wintermantel verven- 15,— i 14,- Suède jasje (kort) reinigen 15,- VOOGT „ItbedlMlai heeft plaats voor een nette voor winkel en magazijnwerkzaamheden Aanmelden: Parkweg 1 of 17. tel.; 281880

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2