EHUHSEE] Hoe de Rijks-h bs in honderd jaar reilde en zeilde DUSTER B a Herv. jongeren willen dialoog uitlokken 29.95 DB SCHÖOLKAT AT IN 1961 ALLE MUIZEN OP MAAR MENEER 10 GULDEN VOORDEEL Bij inbraken in twaalf winkels buit f 700 Het nieuwe scholencom plex 3 an de Burgemeester van Haarenlaan, waar onder meer de honderdjarige Rijks HBS zal intrekken» heeft honderd maal het bedrag gevergd, dat hqüderd jaar geleden werd uitgetrokken voor de realisatie van. het schoolgehouw *op den tuin van den Bu/gt van Mathe- FRANS HAPPEL Mijlpaal f 50.000,- Splitsing 1940-1945 Dr. R. Oort Parachutisten bij wedstrijd SWVelox INBRAAK BIJ N.V. FRISOMATIC Volkstuinders- vereniging 'Vijfsluizen' kiest bestuur Nogmaals de Havenkerk In maandblad Morgenstad TREKKING VAN RIJNMOND-LOTTO ANDERHALVE TON VOOR BAD-ZUID Meerjaren programma investeringen Burgerlijke Stand Proef van Spido met veerdienst bij Vlaardingen Vier voertuigen beschadigt! bij aanrijding A. COURTELLE Tehuis werkende jongens in Maassluis gaat dicht OUD-WETHOUDER DE PAGTER BEGRAVEN Nieuwe wegwijzers van ANWB in De Hoek woensdag 1 november 1967 - pag. 5 Deze wijsheid kan men zi<qh bijvoorbeeld eigen maken, bij het doorlezen van .het gedenk boek, dat vandaag is uitgeko men ter gelegenheid van het eeuwfeest van de HBS. De duik, die de samenstellers hebben genomen in een eeuw geschiedenis, beeft tot resultaat gehad, dat een groot aantal fei ten in een compact en toch smeuïg geheel zijn gecompri meerd. De ingewijde kan aan de hand van dit boekwerkje bijna immer zoete herinneringen ophalen, aan fle tijd dat hij of zij de leedin- gerUijst stond vermeld of deel uitmaakte van het lerarencorps. Voor een ieder zal echter zeker de datum, 23 oktober 1862 te ver in het verleden liggen. De toenmalige mi nister Thorbecke diende het wets- ontwerp op hef Middelbaar Onder- - iDtja bij de Tweede Kamer in en bur gemeester en wethouders van Schie dam zagen hier een directe aanlei ding in, om. pogingen in het werk te stellen een middelbare school, als bedoeld in het wetsontwerp, in de gemeente gevestigd te krijgen. Een speciale commissie werd in het leven geroepen en dit resulteerde op 2 september 1864 in een voorstel aan de raad voor een burger avond school met 2-jarige cursus en een hogere burger school met 4-jarige cursus. Ongeveer tien maanden kostte het de raad om tot een definitieve be slissing te komen. Verschillende ge heime vergaderingen waren hier on- d?r meer debet aan. De 23e september 1867 besloot men dan eindelijk „tot oprigting van a. een Burger Avond School met 4-jarige- cursus, nadat door Z.M. ontheffing zal zijn verleend aan de verpligjting tot het op- rigten van een burgerdagschool b. een- Hocgere Burger School, voorlooplg met 3-jarige cursus, teneinde, zodra de behoefte daar aan zal blijken te bestaan, die uit te breiden tot eene school met 4- jarige cursus; c. van een burgerschool voor gewoon en meer uitgebreid lager onderwijs, met hooger schoolgeld, dan op de thans bestaande bur gerschool wordt betaald". Op papier was de HBS geboren. zou slechts dne jaar de hoogste functie bij de school bekleden en op 29 juli 1902 nam M. Horn zijn plaats in. TXZ opening van het nu aan de ■*-' Overschiesestraat gesitueerde schoolgebouw vond plaats op 3 mei 1869. Aannemer G. Key had voor ƒ50.000,- de plannen van architect Van Erkel verwezenlijkt. Dat het ge bouw bijna tot zijn laatste snik de HBS 100 jaar huisvesting zou gaan bieden, hebben deze heren toen ze ker niet vermoed! De heer 3. Steynis werd de eerste directeur van de HBS en BAS en zag zich tevens voor de taak gesteld vier vakken te onderwijzen. Zes leraren namen de rest van de leerstof voor hun rekening. Eigenlijk hadden dit er zeven moeten zijn, maar voor het vak „gymnastiek en exerceren" kon geen leraar gevonden worden. Pas twee jaar later (187X1 werd ook in deze vacature voorzien. Het advies van directeur Steynis aan de Commissie van Toezicht in 1873, tot splitsing van de vierde klas van de HBS In een afdeling voor ge woon onderwijs en in een afdeling voor handel, betekende het begin van een aantal moeilijkheden. De ge meenteraad zag in den beginne geen heil in deze splitsing en toen later dan toch de toestemming afkwam, bleek de handelsafdeling geen lang leven te zijn beschoren en werd in 1895 weer opgeheven. Inmiddels was de heer Steynis overleden en opgevolgd door A. A. Beekman, die op 1 januari 1899 het ambt van directeur aanvaardde. Hij een einde maakte aan het te in tensieve gebruik van de HBS, die behalve door de BAS ook werd ge bruikt voor enkele lessen voor het gymnasium, voor cursussen hoofdak te, landbouw, Engels en Duits. De BAS verhuisde de 25e september 2907 naar de Frankenlundsestroct. In dat jaar bereikte de HBS tevens een mijlpaal, daar me-t de nieuwe cursus uoor het eerst alle klassen werden gesplitst. De verhoging van het schoolgeld m 1910 bracht de groei van het leer lingenaantal voor enkele jaren tot staan, Maar vanaf 1915 breidde dit aantal zich weer jaarlijks uit, waar door men plotseling de noodzaak van een verbouwing onder ogen moest zien. Dat was in 1920, nog tijdens de ambtsperiode van directeur Horn. Zijn opvolger, N. W, van Gelder, was echter al weer vijf jaar aan de school verbonden, toen de verbou wing werkelijk een feit werd. In de tuin verrees een gymnastieklokaal, daarboven drie leslokalen en op de tweede verdieping een hand- en lijn- tekenzaal. De voorgevel werd opge trokken, er kwam centrale verwar ming en elektrisch licht en de houten binnentrap werd vervangen door een stenen.' INMIDDELS was de derde klasse 1 gesplitst m een A- (lit. eeon.) en een B- (math, fys.) afdeling. Bij het begin van de cursus 1926-27 werd deze splitsing voortgezet, ook in de vierde klasse Met alle grote en klei nere problemen, die deze splitsing met zich mee bracht, zowel landelijk als in Schiedam, waren de deskun digen geruime tijd bezig. Bij Koninklijke Besluiten, dd. 8 juni 1929, werden nieuwe regle menten en programma's vastgesteld voor de eindexamens der A- en B- afdeling en op 1 september 1930 werden de afdelingen volledig van elkaar gescheiden; de splitsing begon in de vierde klasse, "17X4 2 februari 2938, eervol ontslag -wm de heer N. W. van Gelder en de aanstelling als directeur van dr. U. Schu-lts, die op zijn beurt (lijde lijk) werd vervangen door de heer J. W. VoUewens, nadert het gedenk boek de jaren 1940-1945, Over deze tijd wordt onder meer gemeld: „Gedurende de oorlogsjaren werden er regelmatig Duitse hoepen in de school gelegerd. De cursussen in de jaren 1941, 1942 en 1943 ver liepen redelijk; men raakte gewend aan de oorlogssituatie. In 1944 het was paasvakantie werd het schoolgebouw plotseling gevorderd". In diverse verspreid liggende ruimtes werd het onderwijs nog een tijd voortgezet, zo goed en zo kwaad als dat gmg. Als gevolg van de fre quenter plaats hebbende razzia's durfden steeds minder oudere leer lingen de lessen te volgen. Na „dolle dinsdag" kwam het schoolgebouw weer vrij. Men nam weer bezit van het gebouw, maar door de spoorwegstaking en na in tensieve beschietingen van treinen, kon een deel der buiten Schiedam wonende leraren niet meer naar de school komen. Op 6 november werd het gebouw weer gevorderd, vrij ge geven en op 7 januari 1945 wederom gevorderd. Midden in de hongerwin ter werd de school gesloten. "jVA de oorlog vroeg en kreeg de heer Schults eervol ontslag en de heer Vollewens nam weer tijdelijk de funotie over. Tot 1 augustus 1946, toen dr. R, Oort tot directeur werd benoemd. Hij zóu het twintig jaar biijuen. De heer Oort heeft wel In het bijzonder zijn stempel op de HBS weten te drukken. Een man, die zowel door de leerkrachten als door de leerlingen hogelijk werd gewaardeerd en die ontzaglijk veel werk ten behoeve van de school heeft verricht De samenstellers van het ge denkboek hebben dan ook hem gevraagd, de „jongste periode" van de school te beschrijven, als bij uitstek ter zake kundig. Uit zijn geschiedschrijving komt zeer duidelijk het verlangen naar een nieuw, ruimer en modem schoolgebouw naar voren, temeer omdat in 1950 een afdeling Middel - Het schoolgebouw aan de Over- schiesestraat: honderd jaar on derdak voor de Rijks HBS, Vanaf 3 november n»°t meer bare Meisjes School aan de HBS werd toegevoegd. Dr. Oort schïijft onder meer: „Het gebouw voldoet reeds lang niet meer aan zelfs primitieve èisen. Daarom was het noodzakelijk een zg, vaklo- kalensysteem in te voeren. Dit is ge beurd in 1951: de docenten blijven meestal in hun lokalen en de leer lingen wisselen iedere les. Boze tongen beweren dat het wisselen tussen de lessen nu vlugger verloopt! Maar het verkeer m de school werd er niet eenvoudiger op. Rode pijlen wijzen de richtingen aan, hoe men de trappen moet bewandelen, soms links houdend. Wee de leerling, die tegen de stroom inging: hij vond de concierge beneden, of de directeur boven!" In 1954 werd het gebouw van onder tot boven in tweeén gehakt, omdat heit voorgedeelte (op houten palen) verzakte. De delen kregen een tocht- en waterdichte verbinding. En passant vermeldt de heer Oort, dat een schoolkat in 1961 opruiming hield onder de muizen. XTI.7 vervolgt met: „In mei 1962 1 ging een ketel van de centrale verwarming kapot. Deze werd ver vangen In de kerstvakantiehetgeen aanleiding werd tot een enorme schade, wegens strenge vorstSinds mei hadden wij iedere iceefc schrif telijk, telefonisch en telegrafisch, om reparatie gevraagd! In de nacht van 15 op 16 mei 1964 brandde de tekenzaal uit. Wij kregen een oude barak met een afdak voor bromfietsen. De tekenzaal werd her bouwd en in gebruik gesteld op 14 oktober 1964. Een en ander was een geweldige teleurstelling voor de heer A. C. H. Slot, die hierbij veel mate riaal verloor". De oplevering van het nieuwe scholencomplex heeft de heer Oort ala directeur niet meer mogen mee maken. Hij ging op 1 januari 1086 met pensioen, na alle stormen die aan de nieuwbouw voorafgingen, te hebben getrotseerd. Vrijdag 3 november wordt het nieuwe complex officieel geopend en kan de huidige directeur, drs, J. E. W. Spronk er, met de 44 jaren en de 475 leerlingen, zijn intrek nemen. Waarmee dan een periode van 100 jaar HBS definitief naar de geschiedenis wordt verwezen. (Van een-onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag SVV gaat de thuiswedstrijd tegen Velox, zon dagmiddag 14 uur In sportpark Haifa, weer opsieren met een mooie stunt: parachute springen! Dit om het pu bliek, dat de laatste wedstrtfden In groten getale is opgekomen, bezig te houden. Een aantal parachutisten, in rood groen uitgedost, zal van het vliegveld Zestienhoven opstijgen en tussen half twee en twee uur boven het veld in Harga weer uit het toestel springen. De aanvoerder van het springers-team heeft de wedstrijdbal b(J zich en is dus aan zijn sport verplicht met de bal bij de midden-cirkel te landen. Het ls moeilik, maar het kén. Wel zal afge wacht moeten worden of'het weer zich ook leent voor die stunt, Verder is het bekende Schledamse draaiorgel „De Waterpoorter" aanwe zig om het publiek met vrolijke klanken bezig te houden. De hoofdschotel van de middag, de (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Bij een inbraak in het pand van de N,V. Frt- somatlc aan de Hoofdstraat werden een kofferschrijfmachine en een. drü- schuurapparaat ontvreemd, met een totale waarde van ƒ450. Men kwam het pand binnen door verbreking van een elerniet plaat. De politie stelt een onderzoek In. wedstrijd tegen Velox, zal niet minder spannend zijn. Door het algelasteh van de partij tegen Elinkwijk, zijn de rood-groenen nu twee wedstrijden achter op de koploper Willem II, maar hebben theoretisch een gelijk aantal winstpunten. Het wordt dus zaak zon dag de volle winst te grijpen om de race te kunnen volhouden. Maar de Utrechtenaren zitten in de gevaren zone en zullen dus wel flink van zlcb afbijten. SW B speelt zaterdag om 14.30 uur in Harga tegen de Wageningen-reser ves. De Schiedammers zitten na een In zinking in de middenmoot, maar het verdienstelijke gelijke spel tegen For tune '54 bewijst dat het beter kan. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De Schle damse Volks tuinders vereniging „VUf- alulzen", ontstaan uit een fuaie tussen de verenigingen „Klein Babberspolder" en .Nuttige Ontspanning", koos zlcb een bestuur. DU tijdens de gehouden eerste algemene ledenvergadering, die onder leiding stond van de heer A. Visser, voorzitter van het Nederlands Algemeen Verbond van Volkstulnhou ders. Van dc 450 leden, waren er 116 stemgerechtigden aanwezig op deze bijeenkomst, die een vlot en geani meerd verloop had. Als voorzitter werd gekozen de heer Th. de Jong met als secretaris de heer H. Muuse en als penningmeester de heer A. Hoppe. Het bestuur werd verder gecompleteerd met de benoeming van de heren F. N. A. van Es, D. Faber, A. de Hooge, H. J, N&rln*, J. van Pelt, J. L. Plu" T. C, Robbenregt en W. van Steen H#t opnemen van brieven tri dui ru briek betekent nt«t dat de redectie Inilemt mat da meningen dl* daarin tot uitdrukking keman, doch dit »U dm belangwekkend genoeg vindt om ze tar kannla van da lezer» la brengen. Briavan «onder velladiga naam an adraa worden terzijde galtfld. Da ra. daotia b«houdt zich hat raoht voor IniendFngen t» verkorten. Er is indertijd een comité gevormd dat zich lot doel stelt tie Havenkerk voor Schiedam te behouden. Dit co- mttè noemt zich heel simpel „Comité behoud Havenkerk". Toch niet simpel genoeg, kennelijk, voor pastoor Robben die het in zijn preek j.l. zon dag zei tc betreuren, dat dit comité er 7tch met voor bad ingesponnen de be iaarden i an de parochie een passende kmkgelcgmiheUr* 'e bnrorgen. Nog afgezien van het feit dat dc pastoor doodleuk voorbij gaal aan wat wij precies beogen, vinden wij het verbazingwekkend dat wc plots mm of meer verantwoordelyk schünen te ziin voor de bejaarden; In onze naïviteit meenden wc n.l. dat in ons snel ver- gmzende Nederland de pastorale zorg zich heel scherp juist op de bejaarden zou richten. Jammer, dat de pastoor een overi gens pracht)gverzorgde dienst, mis bruikte om deze niet-ter?ake doende dingen te spuien, een preek is helaas een monoloog N,B. Wanneer het Comité behoud Havenkerk zim doel bereikt, ztjn de bejaarden overigens wel volledig ge holpen Comité behoud Havenkerk (Naschrift Redactie, Hier kennelijk een geval van communioatlestoomis, een gebrek aan begrip voor elkanders standpunten. Het Comité streeft naar een behoud van dc Havenkerk, maar dan als kerk en niet als monumentaal gebouw, Een streven dat bij voorbaai tot mislukken is gedoemd. Het besluit tot sluiting van de Havenkerk is niet genomen door pastoor Robben (hoe wel die zyn instemming heeft betuigd) maar door de bisschop van Rotterdam, die niet op zijn besluit zal terugko men. Indien het Comité dit zou willen ac cepteren, dan zouden de activiteiten gericht kunnen worden op het vinden van een vervangende kerkgelegenheid, voorn! prettig voor bejaarden en min- dor-vahden. De paters hebben daar over gepleit en hadden daarbij de steun van het Comité willen hebben, zoals ook blijkt uit de preek van pas toor Robben. Te hopen valt dat het toch wel actieve Comité en pastoor Robben elkaar nog eens weten te vin den, in het belang vooral van de be jaarden en minder-validen). (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Een groep jonge mensen In de Hervormde kerk van Schiedam heeft het moedige hesluit genomen om een eigen maand blad uit te geven, bestemd voor ande re jonge mensen, die „op enigerlei wijze verbonden rijn met de Hervorm de Gemeente". De naam van het blad ls „De Morgenstad" Kentekenen van de nieuwe Gemeente. Daarin is de wens uitgedrukt om nu te bouwen aan de gemeente van morgen- Tn het eerste nu verschenen num mer, eenvoudig van uitvoering, de doelstelling. De Schiedamse samenle ving is in verwarring, zowel binnen als buiten de kerk, de leefbaarheid raakt in het geding. Er zjjn groepen in en buiten de kerk, die ordo in chaos trachten te brengen. Maar de redactie van Morgenstad constateert hierbij spraakverwarring en verdeeld heid; daarom wordt de ris van coördi- na'ie, concentratie en vooral het ont staan van communicatie gesteld. „Wij willen kentekenen dragen", zegt do redactie. Hoe? Door de dialoog op gang te brengen »-n iedereen de gelegenheid te geven zijn aandeel te leveren Door informatie te verstrekken over ge beurtenissen en de achtergronden daarvan. Door aspecten van de creati viteit uit te werken en nieuwe moge lijkheden te vinden, wat bereikt kan worden door het opnemen van arti kelen van persoonlijkheden, van we tenschapsmensen, van deskundigen van groepen over de gehele wereld. Door weloverwogen kritiek op toe standen onder elkaar en om ons hoen te leveren, waarbij niet de persoon maar de zaak beschouwd wordt. Een, hoog-gesteld ideaal dus. dat niet mali-1 kclyk tc verwezenlijken zal zuil. I (ADVERTENTIE) SCHIEDAM, woensdag. Bij de trekking van de „Rijnmond-Lotto" ten bate van nieuwe instrumenten voor de Rijnmondband zijn de volgende prij zen uit de bus gekomen: le prijs 500 op 5172; 2e prijs 250 op 1604, 3e prijs ƒ,150, op 0499; 4e en 5e prijs 100 4235 - - 2420; 6e. 7e en 8e prijs ƒ50, 2131 1247 3512: 9e t.m. J2e prijs ƒ25 1404—3008 1707 4419; 13e t.m. 37e prijs 10 1567— 3443 5728 4643 5849 5742 4834 4539 4872 2229 - 0586 2594 17B8 0250 1350 1927 4082 42B4 3871 1653 1924 1535 5356 3140 4355. De prijzen kunnen in ontvangst ge nomen worden bij de secretaris Y. J, Ferwerda, Plein Eendragt 17a. Schie dam, ven. Tot een nadere functie-verdeling zal later worden overgegaan. Allereerst zal worden begonnen met het samenstellen van statuten en een huishoudelijk reglement, waarvan de concepten aan de leden ter goedkeu ring zullen worden voorgelegd tijdens een in februari 1968 te houden tweede vergadering. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag De Stich ting Zwembad-Zuid meldt dat door particulieren, hoofdzakelijk in Schie dam-Zuid reeds voor 150.000 aan spaarbrieven is ingeschreven. De Vereniging Het Singclkwartier zal meewerken aan dc plannen om geld in te zamelen voor het Bad-Zuid, door het plaatsen van Bpaarbrieven. Op zaterdag 25 november zal een grote actie worden gehouden om 50.000 oliebollen aan de man brengen voor vijf bollen voor een gulden. Daarvoor zal op de Koemarkt een kraam worden geplaatst. (Vau een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Voor het eerst heeft het college van b. en w. een meerjarenprogramma voor inves teringen opgesteld dat de gemeente raad van Schiedam voor kennisgeving is aangeboden. Dit programma draagt een experi menteel karakter en zal voorlopig be perkt worden tot de eerstkomende drie jaar. De bedoeling Is dat het zal uitgroeien tot een vijfjarenpro- gramma. Enkele opmerkelijke posten In dit programma. Voor de bouw van het administratiegebouw van het nieuwe stadhuis is reeds voor 1968 een post van een miljoen gulden uitgetrokken. Voor de nieuwe brandweerkazerne eerst in 1969 een miljoen, zoals eerst voor 1970 gedacht is aan een begin van de bouw van het Zwembad-Zuid en het instructiebad. Bij de sport staat de wielerbaan nog steeds pro-memorie vermeld, maar voor de landijsbaan ia reeds voor 1968 gedacht aan de bouw, kosten 1D0.000, SCHIEDAM Geboren: Edwin z,v. A. P, F. van der Nol cn A. van Hat- tom; Leendert M. z.v. L. Vermeer en H. M. van der Raaf; Jeanette A. d.v, A. C. Snijder en J, A. Vermeulen; Markus C. z.v. C. dc Roode en J, Veenman; Jolanda d.v. R. G. Kuipers en P. Hoorman; Martljntje F. d.v. H. P. M. Creemera en W, Wemink; Yo- landa, d.v. F. C. van Rossen en J. de Jonge; Arthur M_ M. z.v. G. N. M. Aalsma en L. M. Ruigrok; Wilfridus J. z.v, A. Dingenouts en A M. A, van Gogh; Cornells L. W. ï.v. W. WUnolts en M, M. P. van Geest; Hclma a.v, L. van der Velden en A. Pijl; Maartje C, M. d.v. J. van Wolferen en B. Krulze; Edward z.v, H. P. van Oostende en T. W. van Wolferen. Overleden: C, J. van den Berg 76 Jr; J. G. Roijers 70 Jr; H. J. Ubas 88 Jr. Onduidelijk Wat ontbreekt ls duidelijkheid. In dit eerste nummer staan geen redac teuren vermeld, alleen een adres: Van Heuven Goedhartstraat 126. UH de opgenomen artikelen, maar alleen daaruit, blijkt dat Morgenstad zlcb geestelijk verbonden voelt met de Jon geren-groepen van „Sjaloora" (prot. chr.) en Militia Christl" (katholiek) met een sterke binding aan de Her vormde kerk. De groep ls tegen de defensio-uitga- ven („schandaal: in elf jaar ƒ21 mil jard"). tegen kernwapens, tegen de ongelijkheid van de welvaart in de wereld en (om plaatselijk te blijven) tegen de bouw van een nieuwe her vormde Vredeskerk, omdat het beno digde halve miljoen beter besteed kan worden aan de slachtoffers in Viet nam. Om de dialoog op gang te brengen worden in het eerste nummer de „kentekenen" van de jeugd-activitei- ten van de Hervormde kerk gegeven: dc Herv. Jeugdraad, de catechisatie, de liturgie, de kantorij, do C.J.V., Soc. Den Teirquast en de padvinders. „Zijn hot kentekenen van Morgenstad of overblijfselen uit een ver verleden? Wat is overbodig, wat ontbreekt""" vraagt de redactie. In de hoop dat in het volgende nummer belangstel lenden zullen reageren. Wij hopen voor de redactie dat die reactie ook komt. want bet voortbe staan is er,'min óf meer, van afhanke lijk. Een bijdrage van minimaal 3,50 per jaar voor 10 nummers wordt ge vraagd, te storten op giro 1460003 van administrateur J. J. Krabbendam, Dolflandseweg 334, Schiedam. VLAARDINGENf. woensdag Spi do Rotterdam beeft in overleg met het bedrijf ale ven besloten een veerdienst tussen Vlaardingen en Vondelingen- plaat in te stellen. DU heeft ir. J. A. Beukers, voorzitter van de stichting Europoort-Bot lek belangen, dinsdag middag tijdens de vergadering van de kamer van koophandel en fabrieken voor de Beneden-Maas bekend ge maakt. In verband met de opening vai Beneluxturmel besloot bet gemeente bestuur van Rotterdam en Vlaardin gen de veerdiensten op te heffen. Het personenveer zou tot 1 januari alleen gedurende de spitsuren in de vaart blijven als overgangsmaatregel. Na die datum zal Spido op eigen ri sico de veerdienst verzorgen, voorlopig gedurende drie maanden bij wij2C van proef. Dezelfde tijden en prijzen zul len worden aangehouden. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. -Op de Singel nabij de Broersvest kwamen gistermiddag een personenauto en een vrachtauto, respectievelijk bestuurd door dc 48-jarige timmerman A. H. en de 20-jarige chauffeur L. B. met el kaar in botsing. Terwijl de twee be stuurders uitstapten om de overigens Uchte schade op te nemen, kwam een autobus vanaf de Singel rijden, rich ting Broersvest. De bestuurder haalde uit voor de op de weg staande voer tuigen en werd daarbij geraakt door een uit tegengestelde richting komen de vrachtauto. Ook bij deze aanrijding was de schade licht te noemen. op deze prachtige, heerlijk warme met fraai geborduurde kraag Bn manchetten een hééi 'rijke' duster Normale prijs overal f! 39.05 slechts 3 dagen maten 40-46 maat 48 t 32.50 IN ALLE 20 FILIALEN VAN WAL A speci aalhuis EM Ook bij U in SCHIEDAM, woensdag. De 12- Ankie Oudshoom kwam met aar flets op de Mgr. Nolenslaan te vallen doordat de ae van een van de trappers brak. Zij liep een hersen schudding en een snywond op er moest worden opgenomen In het Ge- (Van onze correspondent) "VLAARDINGEN, woensdag. De Vlaardingse politie speurt naar de daders van een serie in braken die in de afgelopen nacht in winkels in Vlaardingen zyn gepleegd. Bij deze inbraken in twaalf winkels is ruim zevenhon derd gulden buit gemaakt. De winkels liggen verspreid over de gehele stad. Dc politie is ervan over tuigd dat de inbraken door een groep je inbrekers ls gepleegd. De inbraken zijn vrijwel Identiek. Het geld werd gestolen uit kassa's. Bij de groentehandelaar Korpers- hock aan de Tritonlaan ls een bedrag van honderd vu flig gulden gestolen, bij de slager Wieiaart aan de Broekweg honderd gulden en bij het speelgoed- magazijn Van Hecswijk aan de Van Kogendovplaan 260. In het winkel centrum Midhal in da Holywijk zijn acht winkels doorzocht. De bult was oen bedrag van tweehonderd gulden. Een inbraak in het sigarenmagazijn- annex kapperssalon Van Dijk-Hoek- stra leverde niots op. MAASSLUIS, woensdag, Het te- huls voor werkende jongens te Maas sluis uitgaande van de Govert van Wynstichtlng zat op 1 februari worden gesloten. Het gebouw dat vroeger Weeshuis" was is twaalf jaar geleden voor het huidige doel ingericht. Gedurende die periode zyn 272 jongens opgenomen geweest. Door de snelle ontwikkelingen op het gebied van de kinderbescherming bleek het gebouw niet meer te voldoen aan de tc stellen eisen. De nieuwe be stemming van hat gebouw is nog niet bekend. MAASSLUIS, woensdag. Giste ren ls op de algemene begraafplaats te Maassluis het stoffelijk overschot van de heer P. J. Pagter ter aarde be steld. Op 79-jarigo leeftijd overleed hij vorige week ir huize Vladres te Doorn waar hij al geruime tijd werd ver pleegd. Niet minder dan 35 jaar maakte hij deel uit van de gemeente raad te Maassluis. Enkele jaren was hij voorzitter van de CHU afd. Maassluis. Ongeveer vier jaar was hij wethouder van publieke werken en het grondbe drijf. HOEK VAN HOLLAND, woensdag De ANWB heeft In Koek van Hol land een gebet l nieuwe bewegwijze ring aangebracht Op alle belangrijke kruispunten zijn nieuwe borden ge plaatst die duidelijk de richtingen aangeven. Vooral de Harwichboot en het strand zijn via de borden nu ge makkelijk te bereiken. Ook het aantal bordjes E8 en E36 la uitgebreid.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2