Gymnasium in Mammoet veel gunstiger positie PIKANTE KOMEDIE ROND POTENTIE Rector dr. L. W. Labordus: Aantrekkelijke herdenkings tentoonstelling Schiedamse bioscopen VERLOREN EN GEVONDEN Inbrekers hadden geen belangstelling voor klein geld Brandje in koffiebranderij OVERGANG NAAR ATHENEUM OF HAVO GOED MOGELIJK Vergadering van de Co-op Nwe Waterweg Premie ontgaat ontslagen korporaal Top-duel: Hermes- Veendam VOLLE WINST SVC-TEAMS Burgerlijke Stand SCHIEDAM EEN DERBY: SCHIEDAM- WILTON F. Eerste juridische student dóet donderdag doctoraal examen G.S. gaat sneller op vragen antwoorden 'Een maagd voor TWEETAL BEKENT NEGEN INBRAKEN de prins' Het eiland der ivorgers Wederom Bond Autobuslijn 36 morgen weer via 's Gravenweg Alle auto's van Baarnse verhuurder afkomstig van diefstal Vragen tijdens oecumenische broodmaaltijd St. Nicolaas-feest voor PvdA-NW Negen maanden geëist tegen twee mannen die met politie vochten Twee jaar cel voor betaling van valse travellercheques Bromfietster slipt VERHOEFF-VERMEUL (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Een van de aantrekkelijke gevolgen van het honderdjarig bestaan van de Schie- damse Rijks-HBSis de herdenklngs- expositie, die in een der schoollokalen is ingericht. De geïnteresseerde bezoe ker kan er talloze zaken vinden, die herinneringen zullen oproepen uit vervlogen tijden. Een speciaal voor deze tentoonstel ling in het leven geroepen commissie heeft geen half werk verricht. In het bijzonder tekenleraar A. C, H, Slot is volgens insiders vaak diep in de nacht in het lokaal gesignaleerd, bezig met het vele tentoonstellingsmateriaal. Door een indeling in diverse catego rieën is het een overzichtelijk geheel geworden, waarin alle facetten van de school in de voorbije honderd jaar goed tot uiting komen. De eerste twin tig jaar 1940-1945 «Ie hbs-ver- emging „Onder ons", de „Mathenes- serkring", schoolvoorstellingen, werk kampen, enz. Men kan er onder meer op papier een noodkreet van de eerste directeur Steynis aantreffen, omdat hij bemerk te dat sommige leerlingen vergaten voor hem de hoed af te nemen! Verder meer curiositeiten van deze aard, fo to's, tekeningen, spiekbriefjes, pro gramma's, brieven van oud-leerlingen en zelfs nog de spandoeken, die wer den meegevoerd in een door de 'leer lingen in 1964 gehouden demonstratie voor een nieuw schoolgebouw. SCHIEDAM. Te bevragen aan het hoofdburèau van politie te Schie dam, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag. 1 paar nieuwe herenhandschoenen,' dameshoed wit zwart; beige zomerpet; grijze wollen sjaal; dameshorloge; DromfLetspLaatje JZN 757; grys fiets slot; bruine kinderportemonnee met jnh.; groene pukkel met inh.; blauw imdertasje, broekje, autootje; Post JCethel; zwarte herenparapluie; 4 sleu tels V.W. met leertje; 2 sleutels met hanger; bos met 6 sleutels; ring met 7 sleutels; zwarte herenhandschoen (R), Te bevragen bij de vinders: 1 paar zwarte damesglacé's, Drenkelford, Huijsmansstraat 12; Schotse collie (teef), v. d. Burg. Hoofdstraat 90a; zwart-witte kater, Dierenasyl, St. Anna Zusterstraat; donkerbruin etui inh. 3 sleutels; Fetim, Kommiezenlaan 33a; herenleesbnl met zonnebril, Boekhandel Van Leeuwen, Broersvest 44; 4 sleutels aan ring; Scheffers, Gali- leistraat 19 b; bruin etui met 2 sleu tels, verm, auto, Palthe, Dr. Zamen- hofstraat 55; zwarte diplomatentas met inh., Van Os, Boerhaavepleln 2a; zwarte herenparapluie met hoes, Vol- lenhouw, Fabrlstraat 46a; kinderpor temonnee met inh., Zijtveld, Da Costa- straat 50; bruine lederen aktentas, Postkantoor, Lange Nïeuwstraat; zwarte damesportemonnee met inh., v. d. Velde, Gijsinglaan 426, Rotterdam; zwarte damesportemonnee inh. kruis je, Matzer, Van Swindenstraat 44b; zwarte parapluie, Van Knotsenburg, Klaaswaalsestraat 13a; 2 portefeuilles met inh., Visser, p.a. Distilleerderij Dirkzwager, Noordvest; blaywe porte monnee met inh., Jongepier, Rotter dams edijk 21 Sb; kin derportemonnee met inh., Thomas a Kempisstraat 36a; zwarte boodschappentas met inh., Post, P.K.O. Laan 90b; Danfoss kon- taktor, Klasse, Goereesestraat 8; rode autoped, Koevermans, Nieuwe Maas straat 56b; 4 speelgoedautootjes, Sit- ton, Dr. Zamenhofstraat 140; heren horloge, Brinkman, Heenvlietsestraat 17; herenhorloge, Timmermans, Lo- rentzlaan 39c; armband met bedels, v. d. Berg, Kievitslaan 45; broche, letter, Hoeneveld, Groen van Prinstererstraat 36, tel. 281477, Rotterdam; doos met gebak, C. C. Jansen, Singel 41c; film rolletje, Van der Sluis, Lange Singel straat 84b; Sprrokjesboek, Oostrum, Gahleistraat 74b; blauw rode sjaal, Polhuis, Molensingel 113; blauwe ny lon broek, Bak, Alex. Numanstraat 16a; gestreepte badhanddoek, zwem broek, washandje. Joster, Lange Nieuwslraat 113; blauw geruit broek je, Plooij, Fabriplein 4; wit kinder schoentje, Elderkamp, Lange Kerk straat 33; zwart lederen jongensjasje. Heijster, Sav. Lohmannlaan 110. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Bij een inbraak in het pand van de N.V. Nier- strasz aan de Westvest werd een kast deur geforceerd en de in de kast staande kassa ontvreemd. Op het op slagterrein werd de kassa later terug gevonden met 250 minder inhoud. Alleen het kleine geld (circa ƒ19) hadden de inbrekers laten zitten. De politie stelt een onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag In de koffiebranderij „IJzerdijk" aan de Nieuw Mathenesserstraat brak gister middag rond het middaguur brand uit in een afvoerp3jp van een bonenbran der. De brandweer bluste het vuur met een hogedruk straal. De schade, die nog niet vastgesteld is, wordt door de verzekering gedekt (MONOPLÖE, zaterdagnacht, 18 j.L zo gefrusteerd te raken dat men zelfs SCHIEDAM, donderdag. In het nieuwe gebouw van het Stedelijk Gymnasium is woensdagavond een drukbezochte ouderavond gehou den. De avond werd geopend door het schoolorkest „Amor" onder leiding van de heer drs. W. P. Geldorman. Hierna werden ter gelegen heid van de opening van de nieuwe school enige cadeaus aangeboden namens alle ouders en docenten. Voor de school een gewassen inkt- tekening van Ge oude school aan de ange Nieuws iraat, vervaardigd door de heer J. W. M. van H oogdalem., één der docenten van het gym nasium; voorts een vijftiental nieuwe muzieklessenaars voor Amor en een schrijfmachine voor de Schiedamse Gymnasiasten Bond. B(j de bezichtiging van de school kregen vooral de aandacht het wiskunde- lokaai met een speciaal schoolbord, dat door z(jn bijzondere constructie de docent vele mogelijkheden biedt en de in dit lokaal opgestelde overheadprojec tor. Verder de kostbare verzameling etnografica, die in de loop van vele Jaren door de oua-docent dr. P. VermeU bijeengebracht is en de indrukwekkende muurschildering in het overblijflokaal. Na de pauze behandelde de rector dr. L. W. Labordus de positie van het gymnasium onder de Mammoetwet. Spreker begon met er op te wijzen, dat h(j deze avond beslist niet de waar de van de klassieken voor het pre- universitaire onderwijs ter discussie wilde stellen: immers voor diegenen, die de klassieke opleiding uit de tijd vinden, staat de weg naar de universi teit open via het atheneum. Maar voor hen, die wel van de waarde van de klassieken overtuigd zijn voor de op leiding en de vorming van de toekom stige studenten, moet de mogelijkheid openblijven hun kinderen deze oplei ding en vorming te laten geven op een gymnasium, waar Latijn èn Grieks ge doceerd worden; immers een Grieks-; loze bêta-afdellng geeft geen klassieke opleiding. Nadat de rector duidelijk gesteld had, dat het gymnasium, evenals voorheen, juist door het onderwijs in Latijn en Grieks, het moeilijkste schooltype blijft, belichtte hij enkele facetten, waardoor de positie van het „gymnasium-nieuwe stijl" ten opzich te van de andere schooltypen aanmer kelijk gunstiger wordt dan die van het „gymnasium-oude stijl". Ten eerste: het atheneum wordt evenals het gymnasium zesjarig; de kortere opleidingsduur van de huidige h.b.s. hoeft dus m het vervolg geen rol meer te spelen bij de schoolkeuze- Brugklas Ten tweede: in de eerste klas (brug klas) wordt de lessentahel voor mavo, havo, atheneum en gymnasium gelijk, met dien verstande, dat op het gymna sium daarenboven enige ureu Latijn gegeven zal worden. Dat wil zeggen, dat een leerling, die in de loop van het jaar toch niet geschikt blijkt voor het gymnasium zonder moeilijkheden kan overgaan naar een ander schooltype. Ook aan het eind van de eerste klas zal het mogelijk zijn een leerling „ge richt" te bevorderen naai de 2de klas van hel atheneum, havo of mavo. Dit betekent, dat de ouders met gro ter gerustheid dan tot nu toe hun kin deren naar het gymnasium kunnen sturen, indien zij dat wensen, daar het kind, wanneer het zich anders blijkt te ontwikkelen dan verwacht werd, zon der tijdverlies naar een ander, voor het betrokken kind geschikter, school type kan overgaan. Ten derde: de overgang van het gymnasium naar atheneum, havo of mavo zal ook in de tweede en derde klas over het algemeen zonder tijdver lies kunnen plaatsvinden. In de hogere klassen (maar dan zullen in de regel de studiekeuze en de geschiktheid al wel duidelijk bepaald zijn) zal dit met zo eenvoudig gaan. Zelf kiezen Ten vierde: doordat de kandidaten hun eindexamenpakket tot op zekere hoogte zelf kunnen samenstellen met het oog op de gekozen studierichting, kan b.v, de uitgesproken alfa-leer ling eindexamen gymnasium A doen zonder wiskunde. HU heeft uiteraard in de eerste vier jaar wiskunde gehad op basis van de minimumtabel, die voor het hele V.W.O. geldt, maar hij kan vanaf de 5e klas de wiskunde la ten vallen. Een ander voorbeeld: een leerling zonder uitgesproken wiskunde-aanleg, die medicijnen wil gaan studeren, kan dat thans doen met het alfadiploma; maar dat kost hem een jaar extra aan de universiteit. In de toekomst kan hij het examen gymnasium B afleggen met alleen wiskunde I (dezelfde stof, die de al fa's eventueel moeten doen), mits hij de natuurwetenschappen in zijn exa men-pakket opneemt. Dr. Labordus besloot zijn betoog met de woorden, dat als men deze ge gevens goed tot zich laat doordringen, men zien zal, dat de .Mammoetwet ook aan hel gymnasium goede kansen biedt om zich te handhaven en om een belangrijke rol te blijven spelen In het geheel van onderwij svoortien In gen, dat de wet op het voortgezet on derwijs biedt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De Co- op Nieuwe Waterweg gaat op donder dag 16 november in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautpïein de algemene Jaarvergadering houden. Naast de vaststelling van de jaarverslagen een verkiezing van bestuursleden (twee herkiesbaar, ln de derde vacature wordt niet voorzien) en commissaris sen. Aan de orde komt ook het be- stuurs-voorstel om aan een lid van de vereniging bij een geboorte in zijn ge zin een uitkering van 2 procent van het jaarverbruik (maximaal ƒ40) te verstrekken en om bij overlijden van de man aan de weduwe of verwanten 5 procent van het jaarverbruik (maxi maal 1100) uit te keren. Raad van beroep beslist UTRECHT, woensdag (ANP). De centrale raad van beroep heeft beslist dat hot ontslag dat kort-verband-vrij- williger korporaal B. B. uit Den Haag drie maanden voor het einde van ztja contractperiode van vier jaar kreeg, terecht is gegeven. Dc centrale raad vindt ook dat de ontslagen korporaal geen recht heeft op de premie van zes- k zevenduizend gulden, die hij zou hebben ontvangen aan het eind van de contractperiode. In eerste instantie had hij al onge lijk gekregen bij het ambtenarenge recht in Den Haag. Korporaal B, was naar he" oordeel van zijn superieuren niet zelfstandig, zorgde onvoldoende voor een behoorlijk uiterlijk en was een slecht voorbeeld voor de dienst plichtige soldaten. Bovendien zou hij zich enkele malen ten onrechte ziek hebben gemeld. Controlerende artsen hadden hem een paar keer niet thuis getroffen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Hennes DVS speelt zondat om 14 uur in het Sportpark Harga wederom een zware wedstrijd, ditmaal tegen Veendam. De laatste weken is meermalen tegen sterke tegenstanders gespeeld, zoals afgelopen zaterdag nog in Breda tegen de Baronie, waar een bevredigend ge lijkspel werd bevochten. Veendam verloor zondag, min of meer bij verrassing, van De Graaf schap, dat zo de leiding over nam en de noorderlingen naar de tweede plaats verwees met één punt voor sprong op HermesDVS. Het wordt zondag dus weer een be langrijke strijd om de rangschikking m de kopgrep. Winnen de blauw-wit- ten, dan opent dit aantrekkelijke per spectieven voor het verdere competi tie-verloop. Hermes-B, dat maar niet goed uit de verf wil komen, kan zaterdag om half drie in Harga punten verzamelen tegen Roda JC, Bij de amateurs gaat Hermes 3 op bezoek bij Sparta 4 en het vierde elftal speelt zondag om 10 uur in Harga tegen VFC 3. SCHIEDAM, donderdag. Het eer ste herenteam van de Schiedamse VoL leybalclub heeft een teer fraai succes behaald door het Rotterdamse Concor dia 2 in eigen huls een 23 nederlaag te bezorgen. De gastheren begonnen zeer sterk, terwijl SVC, dat een van zijn sterkere spelers moest missen, veel tijd nodig had om het normale peil te bereiken. Na 158 en 1513 ging de Schie damse aanval op volle toeren draalen, hetgeen 815 setwinst opleverde. De 4e set bracht een maximum aan span ning en zeer goed spel. Op het nipper tje greep SVC deze la as te kans, 16— 18. In de 5e se>t kwamen de SVC-he- ren zelfs met 70 achter te staan, doch dankzij een zeer harde aanval en een goede veldverdediging kwam ook deze set bij de Schiedammers terecht, n.l. met 11—15. Heren 2 bleef wederom ongeslagen. Zonder veel moeite werd het zwakke Libanon 4 met 30 geklopt. Het eer ste damesteam, dat ook al een sterke speelster miste versloeg het Haagse HML 2 met 30 via de setstanden 159, 1513 en 1511, Dames 2 ten- "slotte kreeg met 30 klop van een ho- AMVJ 3. SCHIEDAM Geboren: Leopold J. tv J, H. D. Donders en M. Spruit; Johannes W. tv W. Korpershoek en J. van 't Oor; Alexandra J. E. dv 8. A. Bijt en I. M, G-roe- neatijn; Hebecca F. M. dv A. C. Wapenanr en M. E. van Leeuwen; Anjrolo tv J. Haesakkera en N. Ouburg; Petrus zv J. C- Rjbach en L. de Vos. Overleden: J. van der Linden, 70 Jr, wed. P. de Bruijn; O Sc heenloop, 54 Jr, wed. K. P. Klompe; H. P. van Vliet, 84 Jr. wed A. MunoUc; H. J. Brökltog, 87 jr. (Van een onzer sportverslaggevers) UJ.fll SCHIEDAM, donder- itfjai'tiH dag In het afgelo pen weekeinde zijn de Schiedamse axnateurvoetbaUers niet tot voetbal gekomen. vrezen dat dit Ln het ko mende weekend wederom niet het ge val zal zijn. Mochten de weergoden gunstig ge steund zijn. dan speelt DHS thuis tegen het Rotterdamse DHZ, dat nog geen hoge ogen gooide in deze eompetitie. Of Excelsior '20 tegen HiUegexsberg, dat op bezoek komt, wint, moet nog afgewacht worden. Een zege zou ech ter bijzonder welkom zijn. SVDPW gaat bij Germinal op visite, ook al geen düel waar veel winstkansen in zitten. De afdeling begint al weer aan de returnwedstrijden De derby Schiedam WF geeft de mannen van voorzitter Jo van der Touw op papier de beste kansen, maar men weet nooit. Demos verloor destijds van DBGC met 02. en gezien de resultaten van dc Schie dammers nadien zal het moeilijk zyn op winst te komen. Martinit kan de winst in huis houden als Swift Boys op bezoek komt. En SFC dat de return speelt tegen SCR de eerste wedstrijd wonnen de Schiedammers uit met 01 2heeft ook nu de beste kansen. Koploper Ursus begon de competitie met een (3—3) gelijkspel tegen WRW. waar het nu op bezoek moet. Het wordt dus een moeilijk duel. Schie damse Boys verloor destijds de uit wedstrijd tegen Roga met 24. maar misschien geeft nu het terreiovoordeel de doorslag. DRZ, gaat bij Metro op bezoek. De Schiedammers wonnen het eerste duel tegen de Rotterdammers met 31. Goede vooruitzichten dus voor de Roode Zoemers. In het zaterdagvoetbal gaat HBSS naar ZCFC, een kans voor de Schie dammers om weer iets te stijgen op de ranglijst. PPSC gaat bij WGZ op be zoek en kan zeker een punt naar Schiedam meenemen, GTB moet pro beren tegen het bezoekende ZBVH op winst te komen en GSS gaat op visite bij GGK. waar ook een kans op winst ligt. Aan Rotterdamse faculteit (Van een medewerker) ROTTERDAM, woensdag. Vier jaar geleden mei 1963 werd een wet door de eerste ka mer aangenomen, die het moge lijk maakte een juridische facul teit in Rotterdam te stichten. En in september van dat jaar kwam een juridische en een sociologi sche faculteit bij de reeds be staande economische faculteit. We groeiden van een handelsho geschool via een economische ho geschool naar een hogeschool voor maatschappijwetenschap pen. Aanstaande donderdag doet de eer ste juridische student doctoraal exa men. Dat ls erg snel. J. H. Meijer heeft dan ruim vier Jaar moeten studeren om z'n meesterstitel te kunnen beha len. Deze korte duur van de opleiding, officieel bedraagt hij negen semesters, oftewel vierenhalf jaar, is een van de verschillen met de studies ln andere steden. Het meest opvallende verschil met de andere opleidingen is echter het studie-programma. Want naast de ge bruikelijke hoeveelheid stof krijgen de Rotterdamse studenten een voortge zette op juristen afgestemde eco nomische studie. Daarnaast speelt ook de sociologie eèn bescheiden rol bU de opleiding. Prof. rar. P. Sanders, decaan der fa culteit typeert het verschil in opzet als volgt: Eén gedachte ligt aan deze verschillen in ons studieprogram ten gronslag: de samenhang der maat schappijwetenschappen recht, econo mie en sociologie. Wij zien de rechten studie niet geïsoleerd, als een Tart pour l'arts, maar geïntegreerd in do maatschappij waarin wij leven" Zoals gezegd ook opvallend is dat deze studieverzwaring niet leidt tot studieduur-verlenging. Integendeel de Rotterdamse opleiding ls de kortste van Nederland, Weliswaar zal de ko mende jaren moeten worden bewezen dat het in zo korte tijd kan, maar er zijn geen tekenen die er op wijzen dat het niet zal gaan. Een voorwaarde voor een korte stu die-duur is een grote mate van studie begeleiding en een juiste planning en spreiding van tentamens en examens. Dat gebeurt in Rotterdam. In de vier jaar van haar bestaan is er weinig verandering in het program gebracht, slechts enkele examen- en tentamen regelingen werden ln overleg met de studenten gewijzigd. Op dit moment is het overleg tussen studenten, staf en hoogleraren geïnstitutionaliseerd in een studieraad. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Ge deputeerde staten van Zuid-HoOiland gaan door leden van provinciale staten gestelde vragen sneller beantwoorden. Dat wil zeggen: voorgesteld wordt de termijn waarbinnen schriftelijke vra gen zullen moeten zijn beantwoord, twee maanden bedraagt. Tevens zullen de vragen door gedeputeerde staten aan de andere leden van G, S. worden bekendgemaakt, onmiddellijk nadat gesteld zijn. donderdag 9 november 1967 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De on langs in Maassluis aangehouden 22-Ja* rige fabrieksarbeider C. F. F. en de 25-jarige tekenaar P. R. van der B. uit Vlaardingen, wegens een aantal In braken in deze twee steden, hebben bekend ook in Schiedam negen in braken gepleegd te hebben. Hot tweetal was vooral actief in de nachten van 8 op 9 en van 9 op 10 au gustus jongstleden. Zy verschaften zich toen toegang tot 8 winkels m of naby het winkelcentrum aan de Mgr. Nolcnslaan. De totale buit bedroeg cir ca 800.-. Qp 6 september braken zij in bij een kapper aan de Parkweg, waar zij 100.- ontvreemden. De twee mannen zyn ingesloten in het Huis van Bewaring te Rotterdam en zullen voor de officier van justitie worden geleid. Een pikante, naar het schijnt op werkelijkheid gebaseerde, komedie doel zich onder de titel „Een maagd voor de prins" (Una Vergine per II Principe) voor. Die werkelijkheid ver meldt een zestiende-eeuwse prins wiens huwelijk door Rome werd gean nuleerd omdat het kinderloos bleef en die vervolgens naar de hand van een prinses De Medici reikte, doch door haar bezorgde ouders gedwongen werd eerst 'n ongewone proef af te leggen. Hij moet vóór het huwelijk de be wijzen van z(jn potentie leveren met behulp van een zorgvuldig daartoe uitgezochte en opgeleide maagd. Een wreed trekje, vooral omdat er getui gen by moesten wezen. Vincenzo, die zyn potentie reeds jarenlang bij vele dames heeft bewezen, staat voor een gigantische taak. Een intieme „meesterproef" in hel bijzijn van een kwebbelende chaperon ne, een pompeuze tweede secretaris van De Medici's en twee redetwis tende artsen het is voldoende om zó gefrustreerd te raken dat men zelfs om onschuldig te gaan slapen het bed niet meer durft te betreden. Regisseur Pasquale Feata Campanile heeft vermeden van wat een brok ba rokke boert ls een onsmakelijk geheel te maken en dat is een behoorlijke verdienste. VUtorio Gassman als, Vin- cenzo moet de proef afleggen bij het weesmeisje Guilia (Virna Lisi) en na een wat lange maar plezierige, sfeer bepalende inleiding, speelt zich uiter aard een belangrijk deel van de film m een duchtig hemelbed af. (MONOPOLE, zaterdagnacht, 18 j.). De film „Het eiland der worgers" geeft het wat bombastische verhaal van een kapitein die een expeditie uit rust om z(jn dochtertje Ada te zoeken, dat vele jaren tevoren ls ont voerd door de geheime sekte der Wor gers om in het hoofdkwartier op een van slangen vergeven eiland opgevoed te worden tot de reïncarnatie op aar de van de wrede godin Kali. Ada, een jonge vrouw geworden, wijdt zich devoot aan haar sacrale taak. Haar amoureuze ontmoeting met een knappe slangenjager, die met tot de sekte behoort, verstoort echter het schema. De wrede hogepriester wil daar een stokje voor steken, door de knappe slangenjager uil te spelen te gen de verwoed naar zijn dochter zoe kende kapitein. Het loopt anders uit, uiteraard. De minnaar kiest uiteindelijk de partij van de vader en gezamenlijk trekken ze op tegen de hogepriester, die dan wel zijn onderaardse tempel onder water zet, maar sterft onder de han den van de slangenjager. Waarop vader en dochter, maar ook de twee geliefden elkaar in de armen kunnen sluiten. (MONOPOLE. 14 j.) In het Passage-theater blijft James Bond nog triomfen vieren in zijn amu sante film „Je leeft maar twee keer". Het wordt overigens al de zesde suc cesweek. Matinees Maar ook in de Passage-matinees op zondag- en woensdagmiddag blijft „Old Shatterhand" van Karl May, ge speeld door Lex Barker, gehandhaafd. Voor alle leeftijden. In Monopole zien we in de matinees een oude bekende, Robert Taylor, opduiken in „Slavenja gers van Afrika", 14 jaar en ouder. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, woensdag. Met ingang van morgen zal autobuslijn 36 naar de Prins Alexanderpolder weer gebrnlk gaan maken van de 's Gra venweg. De werkzaamheden aan deze weg zjjn Inmiddels zover gevorderd dat de bus weer terugkeert naar de oucte rou te, die voert via de 's Gravenweg, Kralingse zoom, Boszoom. Gelijk daarmee worden de tijdelijke halt es langs de route KralJngseweg opgeheven. Voor de richting het Lage Laad wordt een nieuwe halte ln dienst ge steld op de 's Gravenweg voorbij de Laan van Woudestein en voor de rich ting Lusthofstraat op de 's Gravenweg voorbij de Laan van Nooitgedacht. (Van onze correspondent) BA ARM, woensdag. Het on derzoek van de technische opspo ringsdienst en de fiscale recher che in de zaak van de Baarnse autozwendel heeft uitgewezen, dat alle auto's van het verhuur bedrijf van de 37-jarige J. N. ge heel -of gedeeltelijk van diefstal afkomstig zijn. De hele inventa ris, bestaande uit 23 wagens, is in beslag genomen. Tevens heeft de Baarnse politie een derde verdachte in deze zaak gearres teerd. Het is de 23-jarige J. M. S. uit Baarn. De autoverhuurder en zijn 23- jarige compagnon J. M. waren al eer der aangehouden. De verdachten monteerden carrosse rieën van gestolen auto's op het chas sis van autowrakken, die ze voor lage prijzen inkochten, Dc atdus geassem bleerde auto's kregen het nummer en het kentekenbewijs van de gekochte wrakken. Ook had de verhuurder en kele wagens mot hetzelfde kenteken in bedrijf, zodat de politie vermoedt, dat hij tevens de wegenbelasting heeft ontdoken. De politie neemt aan, dat het aantal gestolen auto's hoger dan 23 zal blij ken te zyn, aangezien de mannen, ook auto's verkochten. De verdachten hebben volgens de politie alle drie bekend. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag B(j de ontmoeting van reformatorische en rooms-katholleke christenen tUdens de Oecumenische „broodmaaltijd'1 op za terdag 11 november in de Magnalia Delkerk, zullen pastoor N. J, Donkers en ds. A. Stelnhart de tafelgesprekken (de hoofdschotel b(j de maaltijd) niet alleen het onderwerp Inleiden, maar zti hebben zelf ook enige vragen ge formuleerd. Deze kunnen gezien worden als een voortzetting van de discussie, die ,de laatste tijd rond de herdenking van 450 jaar Reformatie voor televisie en radio zijn gehouden, doch die nog steeds -niet zijn afgerond. De vragen luiden: Kunnen reforma torische christenen thans nog Refor matieher denking vieren zonder Rome? Welk wantrouwen heerst er zowel aan reformatorische als aan rooms-katho lleke zijde ten aanzien van het oecu menisch handelen? Hoe moeten wij persoonlijk en als kerk de oecumene bevorderen temidden van een wereld, die ln brand staat? Behoort intercom munie (avondmaal, eucharistie) be- glntpunt of sluitstuk van het oecume nisch handelen te zijn? De maaltijd wordt zatredag gehou den in de grote zaal van de Magnalia Delkerk en begint om 18 uur. Aanmel ding kan ook nog geschieden aan de zaal, des avonds van half zes tot zes uur. Adres van aanmelding: de heer W. v. d. Gaag, Vondellaan 13a, tel. 261687. (Van een onzer voralaggevers) SCHIEDAM, donderdag De Vrouwengroepen van de PvdA en het NW houden weer het jaarlijkse St. Nicolaas-feest op zaterdag 2 december in het Volksgebouw. Tulnlaan 50, voor kinderen van drie tot en met acht jaar. Aanvang 10,30 uur. Kaarten a ƒ0,50 zijn verkrijgbaar bij de dames. SCHIEDAM, donderdag. De jaar lijkse collecte van de Stichting Fede ratie Sociale Pedagogische Zorg voor het Geestelijk Gehandicapte Kind heeft in Schiedam een bedrag van ƒ11.018,47 opgebracht. De collecte werd gehouden tussen 30 oktober en 6 november. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. De of ficier van justitie b(J de Rotterdamse rechtbank, mr. P. A, H. Bos, eiste gis teren negen maanden gevangenisstraf met aftrek tegen drie jongens die op 22 september in de Drie vriendenstraat in gevecht raakten met twee agenten toen deze een vriend van hun wilden arresteren. De verdachten zijn de 24-jarige kunstschilder Arthur S. R., de 24-jari- ge los werkman Paul van A. en de achttienjarige schilder Willem C. J. H,, allen uit Rotterdam. De agenten arresteerden hun vriend in een café In de Drie vriendenstraat, korte tijd nadat hij aan de Kruiskade een automaat met kauwgumballen zou hebben vernield. De drie verdachten riepen tegen de gearresteerde: „Tarzan, verzet je, laat je niet meenemen". Bij het wegvoeren van hun vriend zouden de drie ver- - dachten de agenten hebben gehinderd, wat tenslotte volgens mr. Bos uitliep op een complete vechtpartij. Hierhy liepen de agenten kneuzingen aan armen en gezicht op. Toevallig passe rende rechercheurs in burger ont zetten de agenten, In zijn requisitoir zei mr. Bos dat het in Rotterdam niet zo vaak voor komt dat de politie in haar taak -wordt belemmerd. Over de Krulskadebuurt zei hij dat hier één man een grote rel kan ontketenen. De rechtbank wijst op 21 november vonnis. AMSTERDAM, woensdag (ANP), De Amsterdamse rechtbank heeft vanochtend de 37-jarige Colombiaanse koopman Her nan do R. R. en zijn 31- jarige landgenoot, de koopman Henry A. H. I., die in augustus ln Amsterdam valse travellercheques hadden verzil verd en als betaalmiddel gebruikt, ie der veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf met aftrek van hat voorar rest. Tegen beiden was een jaar en negen maanden geëist. Dank zij de oplet tendheid van een 21-jarige verkoop ster van -een diamantair aao het Rokin in Amsterdam die argwaan kreeg kon de politie het tweetal arresteren. Ieder van hen was in het bezit geweest van 10 20 boekjes met tien travellerche ques van elk honderd dollar. Inmiddels is de bende waarvan zij deel uitmaakten opgerold en de druk kerij waar de valse cheques werden vervaardigd ls gesloten. In Bogotó werden zeven verdachten aangehou den onder wie een vrouw die ook in Rotterdam had geopereerd, Verder werden in Parijs enkele arrestaties verricht. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De 24- jarige scholiere M. van de V. uit Rot terdam slipte gistermorgen met haar bromfiets op de Laan van Bolnes en kwam op het wegdek terecht. Met hoofdklachten werd zij door de GG en GD naar het gemeenteziekenhuis overgebracht, vanwaar zij na behan deling naar huis kon terugkeren. Op de hoek Binnenweg, Maurlts- weg raakte gisteren de oplegger los van een vrachtwagencombinatie. De oplegger kwam schuin over de Mau- vitsweg te staan, zodat het tramver keer ongeveer een half uur vertraging kreeg, TEXTIELVERVERU OOSTSINGEL 2 Wintermantel verven 15 ,4 f 16 Suède jasje (kort) reinigen ƒ15

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2