een nieuwe kantine klaar voor de winter Jonge talenten Spijkenisserbrug gaat later open SCHIEDAM 'NATTLEK', EERLIJK MAAR NIET GAAF Tennispark Spieringshoek: Schiedamse bioscopen Najaarsexpositie bij Fenna de Vries Koerierster SCHIEDAM 6500 m2 BESCHIKBAAR VOOR IJSVLOER IJS? HET ZIET ER SOMBER UIT VOOR DE AMATEUR VOETBALLERS Burgerlijke Stand SVY krijgt het zwaar tegen HYC OOK GERON SPEELDE 'BOEYEN EN MADELIEFJES' SPAARBANK IN OKTOBER Leeg geldkistje buit van inbrekers Lezing PvdA-vrouwen Openhartige speelfilm van Mai Zetterling Mr. Stanislas, geheim agent DE Galerie van Fenna de Vries aan de Een- drachtsweg is ditmaal van een eenmans- tentoonstelüng afgestapt om enkele kunste naars met gevarieerd werk te brengen. Haar zeer persoonlijke keus en voorkeur stelt ons ook nu weer garant voor een boeiende expositie van schilderkunst, grafiek en kleine plastieken, waarbij zij niet heeft geschroomd enkele figu ren. die nog vrijwel onbekend zijn, een kans te geven hun werk te tonen. Een verrassing zijn b.v. de zeefdrukken van de Engelsman Mike Challenger. Lieve wereld Gangsters Gedeelte van Lange Kerkstraat afgesloten Winter-concert van Harpe Davids Glazenwasser maakt val van 6 meter Uitbreiding van telefooncentrales verkocht R'damse kuster ADVERTEREN en veerboot DOET naar buitenland VERKOPEN Afsluiting Koemarktbrug VERH0EFF—VERMEUL dtortdertlag 16 november 1967 --5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Het tennispark Spieringshoek, gelegen aan de gelijknamige laan, zal aan het eind van deze ruaand verrijkt zijn met een nieuwe kantine. Nadat eerst de te klein geworden en bovendien wrakke behuizing was gesloopt, werd be gin oktober met de nieuwbouw een aanvang gemaakt. Ondanks dat de (bouten) boven bouw nog niet voltooid is, valt nu reeds te constateren, dat het voor een tennispark een ongewoon mooie ac commodatie wordt. In bet gebouwtje zijn, naast de reijkte gelegenheid tot consumeren en converseren, twee grote kleedkamers, een kantoor, een keuken en een berg plaats geprojecteerd. De kleedkamers worden voorzien van een viertal douches en natuurlijk wasbakken en verder sanitair. De bouw van de karirtdne is in handen van aannemer P. Smits. „Eigen" mensen van heit tennisparfc zui&en zorgdragen voor de inrichting. De kantine heeft een totale vloeroppervlakte van twee honderd vierkante meter. Het aantal tennisbanen is met één vermeerderd, zodat er nu tien banen zijn. Dit betekent voor de komende wintermaanden, dat de schaatsers te recht kunnen op een ijsvloer van 6500 vierkante meter. Als er ijs komt tenminste. Maar op Spieringshoek is men daar volledig ztker van. „Het komt wel iaat deze keer, maar het wordt beslist een strenge winter", luidt de voorspelling. „Beter dan vorig jaar, want toen waren er maar drie echte schaats- dagen. Nee, dan twee jaar geleden. Toen was de toeloop zo groot, dat zelfs het kassafliuisge omiver ging!" De nieuwe kantine („Meneer, noem het maar een paviljoen, want het wordt een heel mooi gebouw"), zal waarschijnlijk dus eerst de schaats liefhebbers ten nutte zijn. Wel bestaat er dan de beslist niet ondenkbare kans op beschadigingen, maar dat risico wil men wel nemen. Over de abonnementenverkoop voor het komende schaatsseizoen viel nog niets te noteren, daar men vandaag pas met de verkoop gestart is. (V»n een onzer sportverslaggevers) SCHIEDAM, donderdag, Gezien het huidige weerbeeld, ziet bet er ook voor het komende weekend weer som ber uit voor de amateurvoetballers, Wanneer Pluvius dan in de komende weken nog plaats gaat malcen voor Koning Winter, zou liet weieens kun nen gebeuren, dat de amateurs er dit jaar helemaal niet meer aan te pas ko men. Misschien valt het allemaal wel mee en daarom geven wij hieronder ais gewoonlijk onze verwachtingen voor het komende weekend. DHS gaat op bezoek bij Leerdam Spont en daar is zeker een winstpunt)e voor de DHS-ers te behalen. Excel- sior'20 krijgt het moeilijker in de uit wedstrijd tegen Velo, maar SVDPW kan de volle winst in eigen huls hou den tegen PFC. In de afdeling krijgt Wilton Fijen- oord Saturnus op visite en gezien de resultaten in de uitwedstrijden die WF met 34 worn, is weer winst mogelijk. Schiedam gaat bij GLZ op bezoek, dat de Schiedammers in de thuiswedstrijd een 22 afdwong. Mogelijk wordt dit ook weer een puntenverdeling. Demos gaat naar DESV. De eerste wedstrijd eindigde doelpuntloos en dus wordt het nu moeilijker voor de Schiedam mers, Ook het eerste duel tussen Mar- tinit en NRC eindigde in een gelijkspel (2—2). De Martinitters zullen alle zeilen moeten bijzetten om de Rotterdam mers, in «gen huis, van de wmst af te houden. SFC won het eersle treffen tegen WRW met 3—0 en vermoedelijk zal de uitwedstrijd voor de SFCers wel iets meer moeilijkheden opleve ren. Ursus dat SVDP op bezoek krijgt kan weer op winst rekenen, maar Schdedamse Boye krijgt het moeilijk m dc uitwedstrijd tegen ÜSC. DRZ moet DDC in eigen huis de punten afhandig kunnen maken. In het zaterdagvoetbal zijn en ook weer enige spannende duels te ver wachten. HBSS krijgt het sterke Spa kenburg op bezoek en PPSC gaat bij Monster op bezoek. Er zün voor de Schieuainse clubs winstmogelijkheden. GTB zal proberen revanche te ne men op VVOR, voor de 1—2 nederlaag in Schiedam en GSS heeft een goede kans op winst In Rotterdam tegen GVMD. SCHIEDAM Geborent Antonia M. dv C. C. M. Clnrüs en A. J. de Koeter: Jacoba A. M, dv J. Schouten en J. J. M. IJpeJaer. Overleden: N. van Beék 96 Jr wed-C. v. buk; P, Knauf 7» jr: C. B. tt. Hanson, H.c.GriSi. «jr: W. Kbk, 69 jr. Eirid van deze maand kan de nieuwe kantine in gebruik worden genomen. (Van een onzer verslareevers) SCHIEDAM, donderdag SVV ontvangt zondag om 14 uur In het Sportpark Harga HVC uil Amersfoort, de club die gelraind wordt door dc oud-Schiedammer Hans Croon. Scheidsrechter is dc bekende referee p. J, Derks uit Breda. De rood-groenen zijn. na een suc cesvolle opmars. In het begin, nu vol komen van slag'af, zodat al enige on nodige nederlagen zijn geleden. Zn heeft SVV afgelopen, zondag in Dor drecht goed gespeeld tegen DFC, maar doelpunten werden niet gemaakt, hoe wel er, zeker in de eerste helft, kansen genoeg waren. Het op bezoek komende HVC daarentegen steekt in goede vorm, met de sterke doelman Van der Wekke en de routinier Mos Temming die echt wel weet hoe je doelpunten moet maken. Het kan zondag dus spannen in Hnrga. Hopenlijk krijgt top-scorer Wout van Mectcren weer eens kansen om z'n kunnen te tonen. SVV-B, dat afgelopen zaterdag een verdienstelijk 1l gelijkspel on Fijenoord bevocht, ontvangt zaterdag om 14,30 uur dc reserves van Slttar- dia. Met een overwinning op de Lim burgers kan de plaats op de ranglijst belangrijk verbeterd worden. Het vierde elftal gaat zondag op be zoek bij Overmaas 3. (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM, donderdag, Voor een volle zaal van Musis Sacrum heeft de gereformeerde amateurtoneelgroep „Geron" gisteravond de komische thriller „Boeven en Madeliefjes" van George Batson opgevoerd. Zowel de boeven als de madeliefjes bewijzen keer op keer, jaar in jaar uit, een onverwoestbaar leven te zij» beschoren. Langzamerhand zou men zich zelfs kunnen gaan afvragen wel ke amateurvereniging het stuk nog niet gespeeld heeft De keuze van Geron mag dan niet origineel zijn geweest, de toeschou wers hebben, zich desalniettemin goed geamuseerd met het spel der verwik kelingen, waarin een lerares plant- er dierkunde (met twee leerlingetjes we gens slecht weer in een oud landhuis pen toevlucht gezocht geconfronteerd wordt met een groep schurken. Vooral door haar toedoen, ontvangen de schurken hun verdiende loon en de ontschuldigen de felicitatiekusjes. Mies den Hartog was een wat jonge lerares Fluffy Pride, De rol vraagt ei genlijk om een kwebbelend moeke-ty petje, al of niet mede door toedoen van grime. Toch hadden haar gebaartjes en expressie voldoende inhoud voor de kwalificatie „goed". De rol van de lou che huisknecht Proctor werd door Mar Hemminga knap en op de juiste ma nier vertolkt, terwijl Elly van der Knaap en Joke Maisson leuke school meisjes waren. Verder speelden mee Freek Kegel, Gerda Voogt, Arnold de Groot, Jan Dienske, Elly van Eyk en Koos de Groot. De regie was handen van Arie Kegel. SCHIEDAM, donderdag. In de maand oktober werd bü de Spaarbank anno 1820 te Schiedam ƒ3.431.132,74 Ingelegd en ƒ3.166.043,43 terugbe taald. In dezelfde maand van 1966 wa ren de Inleg en terugbetaling respec tievelijk ƒ2.767.262,85 en 2.539.049. In de grote toeneming van de omzet weerspiegelt zich de mate waarin de Spaarbank wordt ingeschakeld bÜ de salarisbetalingen van bedrijven. Met het iniegoverschot van oktober 1967 ad 265.089,31 bereikte dat van 1967 de 4 miljoen gulden. Dit betekent dat de inlagen de terugbetalingen maandelijks met gemiddeld 400.000 overtroffen. Een resultaat dat nog in geen enked jaar werd behaald. Het tegoed van spaarders was op 31 oktober 15)67 gestegen tot 64.583.886,02 (31 oktober 57.942.323,43), het aantal spaarder? tot 58.620 (32 oktober 1966 57,137). De aan de spaarbank toevertrouwde gelden en de reserves waren ultimo oktober voor 36.431.826,02 belegd in effecten, voor ƒ8.251.331,63 in hypo theken en voor 19.013.006,23 ln on derhandse leningen aan of gegaran deerd door gemeenten, e.d. De onbe- legde middelen bedroegen 4.925.901,73. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Inge broken werd er in het pand van de N.V. Nierstrasz aan de West* .st. Kan toor- en magazijnruimten werden doorzocht. Er wordt alleen een leeg geldkistje vermist. De firma Constructa kreeg vannacht eveneens ongewenst bezoek. Door ver breking van een ruit kwam men het pand binnen en alle kasten en bureaus werden doorzocht, Er wordt niets ver mist. SCHIEDAM, donderdag. De di recteur van het district Vlaanüngen van het G.AJC., de heer H. Versloot, zal voor de Vrouwengroep PvdA Schiedam op woensdag 22 november in he* VoHcsgebouw. Tuinlaan 50 een inleiding houden over de nieuwe wet arbeidsongeschiktheid, met gel—" heid tot het stellen van vragen. Aan vang 20 uur. Lena Brundin en Keve Hjelm in Mal Zetterling'a tweede speelfilm „Nattlek" („Spel der Perversies"). „Nattlek", speelfilm van de Zweedse regiseuse Mai Zetterling gaat over een man die aarzelend trouwt en door een moederbinding niet tot seksueel contact met ztjn vrouw in staat blijkt. Die Jonge vrouw (Lena Brundin) pro beert hem (Keve Hjelm) te bevrijden van de jeugdervaringen, die hem als echtgenoot ongeschikt maken. Mai Zetterling toont in flashbacks hoe de man als kind door zijn moeder en het decadente milieu waarvan zij de spil is, wordt bedorven. Om dat le verduidelijken komen er in dc film feestjes voor waar het pornografisch toegaat en krijgt men te zien hoe de jongen die zich met zijn zwakke vader niet kan identificeren zijn moeder enerzijds imiteert en anderzijds een kinderlijke poging doet met zijn vader te wedijveren, wat o.a. de scène ver klaart waarin hij masturbeert als hii met zijn moeder in bed ligt. Mai Zetterling is het in de eerste plaats te doen om die helfdhaftige strijd tegen de moederbinding die aan het slot zo duidelijk wordt gewonnen. Maar goebeschouwd is juist die miraculeuze genezing artistiek gezien het zwakste deel van de film. Het ge beuren speelt zich af op een landgoed, waar het kwaad ook lang na de dood van moeder nog nawoekert. De echt genoot blaast dat dat oude landgoed met zijn onaangename herinneringen met dynamiet op en is dan meteen ge nezen. Mai Zetterling heeft een sfeervolle film gemaakt, waarin zij opnieuw be- "wijst dat zij haar vak verstaat. Met de Nederlandse titel „Spel der Perver sies" zijn haar niet geheel geslaagde bedoelingen met „Nattlek" te slechts beloond. (PASSAGE. 18 Jt.) TN „Mr. Stanislas, Geheim Agent" -1 komt men Jean Marais tegen als een zakenman die rustig en nogal on beholpen door het leven gaat. Dat h|J de. titelrol speelt is in het begin nog niet duidelijk. Maar alles verandert als hjj in een restaurant b(j vergissing de verkeerde winterjas meeneemt. Door die jas wordt Marais plotseling hoogst verdacht bij de politie, de ge- Challenger heeft een goede smaak, kleurgevoel en talent voor compositie. Hij bepaalt zich voornamelijk Lot geometrische vormen, die hii bijzonder vitaal en sterk in het vlak plaatst. Het opmerkelijke is dat hij zijn kunst van elke droogheid of steriliteit weet Le vrijwaren. Zijn drukken zijn zonder uitzondering zeer attractief en met intelligentie tot stand geko men. In de bovenzaal ontmoeten wij de Amsterdammer Henk Huig. die op een ietwat nonchalante. maar toch wel persoonlijke manier, ook al doet de tech niek aan het vroege werk van Eugêne Brands denken, zijn doeken borstelt. Hij zoekt het vooral in heeü simpele motieven, die een mooie kleurkwaliteit hebben met een dichterlijke klank, Werk van de Brabantse Geertrui Charpentier zag ik voor het eerst en ik vond haar ongegeneerde frivoliteit be paald de moeste waard, hoe tri\ 4aal ze ook met een plassend vrouwmens omspringt. Ook Ln haar werk kleurgevoel en een onbekommerde blik op gewone lieden. Voortreffelijk zün de tekeningen van Aai Verhoog, waaronder een imponerende mi tor en een heel füne gouache. Dp graficus Rob Otte vertegenwoordigt stellig een klasse apart met ziin etsen en aquatint, die zeer levendig en dynamisch van voordracht zün en het bewijs leveren dat deze kunstenaar zich uit stekend ontwikkelt. Er zün ten slotte kleine, uit- neembare plastieken van Jos Wong en Leo de Vries met een duidelijke constructieve inslag. Mike Challenger: Real-time dummies rijen maken zo de indruk van een veredelde bio scoop-reclame-affiche: hard. vulgair, schreeuwend. Op deze manier is het niet zo moeilijk om de ver hevenheid van de kunst te verwerpen. Het zit er gewoon niet in. T^UNST is geen verheven 2aak meer; een „naakt" A kan rustig bloot liggen te ziin en een „kop" mag best een smoej worden, zegt de Amsterdammer Jan Willem Smeets. die in 't Venster aan de Gouveme- straat een reeks pop-art-achtige panelen tentoon stelt. Als kind van zijn tijd maakt hii er geen ge heim van dat het stripverhaal, het schuttingaffische en de Western hem bijzonder aantrekken. Hij kijkt bovendien graag naar het soort films, waarin gang sters en cowboys een flink robbertje vechten en hij houdt van sport en van de verhalen van Chandler. Het zijn voor hem vasts uitgangspunten en een aan leiding tot hei werken met vlakken, reliëfs en kleuren. Smeets is zeker geen navolger van Roy Lichten- stein, die de figuren uit het stripverhaal heel sterk vergroot cn er zelf niets aan toevoegt, omdat hij het effect zo al voldoende vindt. Hii probeert in elk ge val tot een vormgeving en een compositie te komen, waarin de elementen uit het gangster verhaal en de Western duidelijk zijn te herkennen. Zün schUoe- ITET kost een tramrit van de Western naar de ver- stildheid van de droom. In Galerie Maas aan de Oudedijk exposeert Hansje Becker een tiental schil derijen. die uit een volkomen andere geestesgesteld heid zijn geboren. Ze heeft genoeg aan bomen en bladeren, aan figuren in een onbestemde ruimte, aan een flesje, een wolk of een vrouw met een hoed, aan heel gewone dingen dus. die zi.i door een be paalde sfeer boven het alledaagse verheft, De doekjes zijn geschilderd in een groengrijze toon en ze-bereikt daarmee soms een melancholiek effect. De vormen zün groot gehouden en er.i*"jzms gesti leerd: aan details heeft zij gun behoede. In haar wereld is geen plaats voor gierende straaljagers of ronkende auto's. Hanr kunst klinkt als een zacht gefluister en wie lang kijkt, hoort het. Ik weet dat het in onze samenleving steeds moeilijker wordt te kijken en te luisteren. Niet alleen de heelden ver dringen elkaar, maar ook de geluiden overstemmen elkaar. Daarom zou ik tot alle nerveuze, opgejaagde en geplaagde mensen willen zeggen: ga eens naar het werk van Hansje Becker toe. Het zien er van Rikt mij een uitstekende therapie. In dezelfde ruimte is gebruikskeramiek te zien van Jan van deer Vaart, over wie ik nog kortgeleden heb geschreven naar aanleiding van ziin tentoon stelling in museum Boymans. De collectie is nu uit gebreider en stelt ons in staat ziin zeer persoonlijke bijdrage aan de keramiek nog beter te leren kennen. L. "W. SCHMIDT heime dienst dwingt hem een splona- geconiplot onschadelijk te maken én als extra onzekerheid wordt hij ach tervolgd door Genevlèvè Page die met enorme verpakLe schilderijen langs de straten zeult. Regisseur Jean-Charles Dudrumet Is met dit kleine scenario monter aan het werk gegaan. In Ma rais vond hü een vertolker, die ki staat bleek hem goed te steunen by zijn opzet het schaduwwerk van spionnen en de geheime dienot te porei- fleren. Het eindsaldo is een kleine, maar onderhoudende film in een redelijk tempo, dat in de laatste meters aan zienlijk wordt versneld air Marais in een sport vliegtuig Geneviève Page nog net weet te redden uit een auto, waar in die spionnen een tüdbom hebben verstopt. (MONOPOLE, 14 j.) Matinees Het Passage-tb eater vertoont op de zondag- en woensdagmiddag matinees om 14 uur voor alle leeftijden „Het koninkrijk van de humor", een koste lijk overzicht van de ontwikkeling van de filmkomedie, van Mack Sennets eerste pogingen tot de meer volmaakte komedies van Hal Roach. Met o.m. Charley Chaplin, Buster Keaton, Ben Turpin, Harry Langdon, Laurel en Hardy, de Keystone Cops. Monopoie-theater vertoont in de matinees,voor alle leeftiiden „De gou den gilaar". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Vanaf heden Is dc Lange Kerkstraat, tussen Kreu pelstra at en Broersvest afgesloten voor alle verkeer. Dit in verband met uitbreiding van de rijbaan. Het ver keer, komende vanaf de Grote Markt, wordt omgeleid vla de Bote rat raat. filet verkeer, komende vanaf de Broersvest, wordt geleid over de Bur gemeester Honnerlage Gretelaan of Heerenpad. Morgen worden ten be hoeve van de marktdar voor de stand houders enige voorzieningen getroffen. SCHIEDAM, donderdag. De Chr. Harmonievereniging „Harpe Davids" geeft op woensdag 22 november in het. Passage-theater voor donateurs en be langstellenden het jaarlijkse winter- concert, dat onder leiding staat van dirigent A, L. Glotzbach. Het tamboer- korps o.l.v. M, v. d. Ree verleent me dewerking. Het programma vermeldt marsen, koraalrauziek, maar ook een operettO-seleotie. Aanvang 19,45 uur. Na de pauze wórdt de bekende speelfilm „Alleman" van Bert Haart- stnra vertoond. Kaarten h 1,50 ver krijgbaar bij J. Zagwijn, Hoogstraat 70, J. de Man, Van Swlndenstraat 47a, J. de Winter, Burg. v. Haarenlaan 550 en P. A. Plasqué, Putters hoeksestraat (V?n een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Een ingenieur van de Dordrechtse koninklijke fabriek Penn en Bauduin, die de staalconstructie van de Spijkenisserbrug omhoog brengt, is vanmorgen naar deze brug ge gaan om te overleggen wanneer deze belangrijke verbinding weer voor het verkeer kan worden opengesteld. Weliswaar is nu het brug- deel ingevaren, maar het blijkt dat de middenpijler van de brug nog verder omhoog moet worden gebracht. Bovendien moeten door de slechte betonkwaliteit van de brug de schorren opniev.w verankerd worden. Het oorspronkelijke tijdschema, dat volgens deskundigen toch al te krap was opgesteld, wordt dopr deze extra werkzaamheden nog verder over schreden, Het Is de vraag of de brug vandaag nog voor het verkeer kan worden opengesteld. Al die tijd bestaat er via de smalle Botlekbrteg maar één verbinding met Voorne-Putten. In de spitsuren stellen zich de motorvoertuigen in lange files voor deze brug op. Het ls thans eet» onmogelijk om tn de drukste verkeei uren van de ochtend en de avond de plaatsen op het eiland Voorne-Putten binnen een redelijke tijd te bereiken. Indien er ln dit gebied een ongeluk zou gebeuren, zullen zowel brandweer, GG en GD als de politie moeite hebben om tijdig ter plaatse te zijn. De politie heeft dit gedeeltelijk on dervangen door met net Hckellngse veer een afspraak te maken bij even tuele calamiteiten de slachtoffers te vervoeren. Vele automobilisten heb ben reeds besloten de omweg vla Brielle en Oostvoorne te kiezen. De R.T.M. is door het uitvallen van de Spijkenisserbrug eveneens gedu peerd. De bussen liepen gisteren tij dens de spitsuren een vertragingvan ruim een uur op. Bovendien is er een geïmproviseerde dienstregeling opge steld. Zowel de rijkspolitie in Spijkenisse ab de gemeentepolitie in Rotterdam hebben extra mankracht ingeschakeld om de chaos de baas *c blijven. De Dordtee kamer van koophandel heeft Inmiddels geweigerd de openingstijden van de Botlekbrug te herzien, zodat ook tijdens de drukke uren het sche ma waarop de brug omhoog gaat voor het scheepvaartverkeer ongewijzigd blijft. i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De Rot terdamse glazenwasser H. Ouwerkerk stapte gisteren bij het afdalen van zijn tegen een pand op de Rotterdamse dijk staande ladder mts en vies van zes meter hoogte. Zijn aan de voet van de ladder staande collega P, van Asperen trachtte zijn "al te breken, maar «fit lukte slechts gedeeltelijk, De beer Ou werkerk moest met 3poed door de GG en GD naai de Dr, Noletstichting wor den overgebracht. Zijn toestand Is zorgwekkend. HENDRIK-IDO-AMBACHT-BERG- AMBACHT, donderdag. Op maan dag 20 november zullen de tele fooncentrales te Hendrlk-Ido-Ambacht en. Bergambacht met 100 nummers worden uitgebreid, waardoor de capa citeit U gestegen tot 1700 nummers resp. 600 aansluitingen. Van dc 270 wachtenden te H. I, Am bacht kunnen dus slechts 100 gegadig den wortlen geholpen. De overigen ko men aan de beurt bij de ingebruikne ming van de nieuwe centrale in hot 2e kwartaal 1960. Deze nieuwe centrale krijgt een capaciteit van 3000 num mers. Te Bergambacht kunnen alle wach tenden, voor zover de kabeltechntoche voorzieningen dit niet beletten, gehol pen worden. Foto, film en projectie noto van Vrnwen, Hoogstraat 106. Schiedam. TeS. 206700, Let op juiste adres. K23 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag Deze week zijn er twee Nederlandse sché pen naar het buitenland verkocht. Dc Rotterdamse kustvaarder Batavier III is overgenomen door Italiaanse kopers en zal als nieuwe naam „Brixia" krij gen. De Batavier III meet 721 ton deadweight (498 brt) en werd in 1D49 te Alblasserdam gebouwd. Het schip was eigendom van Wm. H. M(lller en Co. (Batavier) N.V. te Rotterdam. De „Prins Bemhard", een veerboot van 973 brutoton 'is door die provin ciale stoombootdiensten Zeeland naar Liberia verkocht. Het schip zal wor den omgedoopt ln „Ovedje I'\ De „Prins Bernhard" werd jn 1050 in Vlissingen gebouwd. Gemeente Schiedam 1 In de nacht van donderdag, 16 november op vrij dag, 17 november qa van 's nachts 0,30 uür tot 's ochtends 6.00 uur, of zoveel langer of korter als nodig is, zal de KOEMARKTBRUG wegens reparatiewerkzaamheden voor alle verkeer'geslo ten zijn. Schiedam. 15 november 1967. TEXTIELVERVIR1J OOSTSINGEL 2 V/Intermant»! verven 15,— i 16,— SuM* jetje (kort) reinigen 15;—

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2