IP Kust van Maasvlakte tot Wester schelde nationaal kustgebied' MORGEN NIEUWE PARKEERMETERS IN BINNENSTAD Nederlands elftal overtrof zichzelf Goed wonen leert u aan de Korte Lijnbaan Motorvrachtschip Waalekerk9 te water ROTTERDAM RIJNMOND HOOFD 'LANDSCHAPSBOUW' STAATSBOSBEHEER, R. J. BENTHEM, ADVISEERT: Executoriale verkoop sleepboot 'Maja' Eerste 150 van totaal 2000 Waarom zou u het niet lenen? Geld voor belangrijke winteraankopen: Kleurentelevisie Bontmantel Ski-uitrusting persoonlijke lening Algemene Bank Nederland Sleepboot 'Indusbank' Molens Leefbaar Licht ANDERLECHT KWAM HEEL GOED WEG Huizenveiling pag. 4 - donderdag 30 november 1967 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Maak van het Grevelingen- bekken toekomstig binnenmeer tien keer zo groot als de Loosdrechtse plassen - en van de andere binnenmeren in bet Deltagebied nationale parken beheerd door een deskun dige overheidsdienst. Het hoofd van de hoofdafdeling landschapsbouw van Staatshosbe- heer R. J. Benthem uitte deie wens gisteren tijdens een recreatiestu diedag van de ANWB in Rotterdam Hilton. Hij zei dat in het Grevellngenbekken, voortbouwend op de ervarin gen opgedaan in de Flevorandmeren, de Brielse Maas, het Veerse Meer en de Braakman, op een veel groter schaal aan vormgeving, in richting en bestemming van de nieuwe te scheppen ruimte moet wor den gewerkt. bied. Volgens hem moet cr nu al aan worden gedacht welke bestemmingen dit gebied moet krijgen, Nationaal Drs. Verbtirjr tel verder dat het be leid voor het Deltagebied niet al te zeer op de regionale behoeften van vandaag moet worden gebaseerd. „Met name rijzen de vragen of het gebied niet vooral voor de Nederland se bevolking moet worden gereser veerd en of er niet overvloedig plaats moet worden ingeruimd voor meer permanente vormen van recreatie, ho tels en tweede woningen", aldus drs. Verburg. Over de Deltakust zei Ir. Santema nog dat het strand op de noordweste lijke kust van Voorne zijn aantrekke lijkheid vermoedelijk zal verliezen als gevolg van de Europoortwerken. Op het zuidwestelijke gedeelte zullen de slibafzettingen waarschijnlijk fre quenter worden. De kwaliteit van het Goereese strand za! vermoedelijk niet in grote mate worden beïnvloed. De commissaris van de Koningin in Zeeland, mr. J. van Aartsen, noemde de bestuursvorm voor het Deltagebied een belangrijke zaak. Onderzocht zal moeten worden welke vorm de voor keur verdient, zo zei hij. {Van een onaer verslaggevers), ROTTERDAM, donderdag. De Dordtse sleepboot „Maja" zal woens dag 20 december 10.30 uur executo riaal worden verkocht Het schip wordt In een openbare terecht zitting van de arrondissementsrecht bank, Noordsingel 117, verkocht met al het scheepatoebehoren. Gegadigden kunnen alleen door bemiddeling van een procureur of notaris bieden of af mijnen. De „Maja" heeft een Linke Hofman motor van 100 p.k, en werd in 1012 te RotteKlam gebouwd. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag Met ingang van morgen worden er in de binnenstad honderdvijftig nieuwe parkeermeters in gebruik geno men. De blauwe zone vervalt. In de volgende vier weken worden er zevenhonderd nieuwe meters geplaatst en in maart volgend jaar wordt begonnen met de plaatsing van nog eens 1150 meters. De heer Benthem, die cr op wees dat de Delta voor de recreatie rrote mogelijkheden opent, zei dat het aan beveling verdient de kost van Maas vlakte tot aan de Westenchelde tot „nationaal kustgebied" te bestemmen. Het landschap en de natuur In deze kuststrook xon dan „In het belang van het gehele volk beschermd sU»*" Ir. P. Santema, hoofd van de afde ling waterhuishouding, aanpasslngs- werken en inrichting Deltawerken van de Deltadienst zei het gewenst te achten dat op korte termijn ha de sluiting van de Brouwersdam met de uitvoering van de werkzaamheden in de Grevelingen wordt begonnen. Vol gens hem dient vooruitlopende op een eventueel nieuwe bestuureeenheid, voorlopig een beroep te worden ge daan op bestaande apparaten. Verwacht wordt dat het Grevelln genbekken in 1885 gereed zal zijn. De opvangcapaciteit wordt geschat op 250.000 recreanten. De recreatieve in richtingskosten liggen in de orde van grootte van honderdvijftig miljoen gulden. Vliegvelden De directeur van het economisch technologisch instituut voor Zeeland drs. M. C. Verborg pleitte voor de aanleg van drie vliegvelden in het Deltagebied: op Goeree, Schouwen en Walcheren. De aanleg van een spoor lijn Rotterdam-Zleriksee-VI liBlngen) Is volgens hem noodzakelijk. In zijn inleiding zei dra. Verburg dat het systeem van verbindingen zo veel mogelijk dienstbaar moet worden gemaakt aan verschillende gebruiks doeleinden. Volgens hem hebben vooral vakantiegangers voordeel van vliegvelden op Goereo en Schouwen. De aanleg van een luchthaven op Walcheren Is van belang voor het ha vengebied VUssingen-dost, aldus de heer Verburg. I Als oplossingen voor een snelle aan- en afvoer van de recreanten zag hij: Instelling van een „getijregeling" op de' wegen ('s morgens vijf rijstroken zeewaarts en één landwaarts en 's middags omgekeerd) snellere sanleg van de Centrale Weg door het Greve- lingenbekken en uitbreiding van het openbaar vervoer. Om de kwetsbare duinterreinen niet BRb te tasten moeten de parkeerterrei nen buiten deze stroken worden aan gelegd. Automobilisten kunnen dan met minlatuurtrelnen naar het atrand worden gebracht. De heer Verburg zag in het Ooster scheid eg ebied na de Grevelingen en de Deltakust een nieuw recreatlege- ROTTERDAM, donderdag. Op zondag 10 december zal de Kontags- havenbrug van 14.40 uur tot lfi.00 uur niet opengaan. Dit in verband met werkzaamheden aan do Spoorbrug. De scheepvaart dient hiermede, aldus de rJJkahavenmeeeter, rekening te hou den. (ADVERTENTIE) Duizenden mensen vinden het heel gewoon om geld van ons te lenen voor een belangrijke aankoop. Waarom zou u in 2o'n geval ook niet een bi| ons sluiten? WIJ lenen u he! benodigde bedrag (van 600.- tot 5.000,-) zónder borg of andere zekerheid; zónder beperkingen voor wat de besteding betreft; mèt kwijtschelding van de nog te betalen termijnen bi| onverhoopt overlijden. Over de Persoonlllke Lening zal men u gaarne op al onze kantoren (meer dan 380) Iedere gewenste Inlichting geven. U bent welkom bij d# Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De nieuwe Europoorit-sleepboot van do Nieuwe Rotterdamse Sleepdienst, die in mei 196R in de vaart komt, zal de naam „Indusbank" krijgen. Voor deze naam was een prijsvraag uitgeschreven. De nu gekozen naam kwam niet bij de inzendingen voor, De NRS heeft om twee redenen de naam „Indusbank" gekozen: op 20 no vember 1042 werd de sleepboot „In dusbank" ter hoogte van Hoek van Holland tijden® een luchtaanval de grond in geboord. Nu het tevens sinds korf de gewoonte is om ondiepten in ac Noordzee do naam te geven van ter plaatse gezonken schepen, heeft men de traditie voortgezet door de sleepbo ten van de NRS naar deze plaatsen te noemen. De controle op het parkeren bïj deze meters wordt verricht door (voorlopig) acht .controleurs die z(jn gerecruteerd uit het „rijdende" perso neel van de RET. Do bedoeling la dat er twintig controleurs komen. Dit is gistermiddag tRdens een pers conferentie door de politie meege deeld. De politie wil met deze maatregelen in de binnenstad meer ruimte vrij ma ken voor kortparkeerders. „De stad moet blijven ademen", zei hoofdin specteur A. Reeder. De eerste honderdvijftig meters ko men in de: Karei Doornianstraat (45 stuks), Hoogstraat (vijftig), Panne- koekstraat (vijftien), Goudseslngel (twaalf) en Botersloot (37). Parkeermeters komen er ook aan: Coolslngel, Doelwater, Kruiskade, Kruiskadehof, Meent, Weeda, Binnen rotte, Aart van NesBtraat, Van Ghent- straat, LuciaAtraat, Coenraadstraat, Glashaven, Posthoornstraat, Wester- ADVERTENTIE) Laat uwvrfendwan famillaxW M#»nwnt hunhartj* scMnkbon van V.V.V. Daartw* kunnen z« In 90 van da baat# Hottardamaa zaksnUrectitletavoordatMatdaflan? BONHEN VAN f SlSO TOT f 800.- Ia koop bfl da V.V.V- 8Udhbl»pJ«!n 10 Itj 14 kantoren van do Alamen# Bank Nederland N.V, (u lollflt da« ook da Wat van winkels).- - vw<w-»Mi* laan, Parklaan, Veerhaven, Wester- straat, Maasstraat, Westplein, Veerka de, Vasteland en Van Voilenhovestraat, De maximum-parkeertijd wordt twee uur. De kosten zijn een. kwartje per uur. De controleurs hebben een volledige opsporingsbevoegdheid. Hun taak be perkt zich niet alleen tot de controle bij de meters, zij kunnen ook bekeu ringen geven aan automobilisten die hun wagen hebben geparkeerd in straten waar dit verboden is. Op welke datum de controleurs de straat opgaan, is nog niet bekend. Voorlopig zullen agenten van politie zich met de controle belasten. De controledienst wordt onderge bracht in het gebouw Raam 4. Auto mobilisten die bekeurd zijn, kunnen hier betalen. Aanschaf en plaatsing van de twee duizend nieuwe meters zal 630.000 vergen. De huidige 250 meters worden om gebouwd ROTTERDAM, donderdag. de machinefabriek en scheepswerf p. Smit Jr. N.V. te Rotterdam is gisteren het motorvraohtschip „Waalekerk" te water gelaten. Het schip is het laatste van vier zusterschepen in opdracht van de N.V. Vereenlgde Nederland- sche Scheepvaartmaatschappij te 's- Gravonhage gebouwd. De eerste twee zUn al in de vaart: de „Wissekerk" (ook gebouwd bij P. Smit Jr.). de „Westerkerk" (gebouwd door Wilton-Fljenoord), terwijl de „Willemskerk" ln aanbouw Is by Van der Glessen-De Noord N.V, te Ki De „Waalekerk" loopt bij P. Smit Jr. van stapel. pen a. d. IJssel. De doopplechtigheid van de „Waale kerk" werd verricht door mevrouw B. B, Marsman-Atngwonth. De „Waale kerk" heeft een draagvermogen van 13.000 ton, is 180 meter lang en 22.60 meter breed, terwijl de snelheid ca. 21 knopen bedraagt. De lading zal grotendeels uit units bestaan: pallets, containers enz. Mede rCrim- hlerdoor zal de V.N.S. de reistijden naar en van Australië met ruim een kwart kunnen bekorten. Aan dek kunnen behalve laadklsten ook chemi caliën vervoerd worden. Hiervoor zijn vier speciale tanks aanwezig. De vier „W-kerk"-schepen beschikken tevens over 2700 kubieke voet vriesruimte. De heer H, Harinck. lid van de raad van beheer VNS deelde na de tewa terlating mee dat zijn rederij plannen heeft om opdrachten te verstrekken voor de bouw van nieuwe schepen. „Er is nog geen zekerheid over het type daarvan, maar het zal niet meer lang duren of de plannen komen op tafel", aldus de heer Harinck. JJET Nederlands elftal verdient een compliment voor de wijze waarop het gisteravond de Russen heeft bedwongen. Vooral voor de rust was het spel van Kesslers formatie van grote klasse. Als Nederland bij de rust met 31 of 41 had voorgestaan in plaats van met 2—1 hadden de Russen ook niets te zeggen gehad. Vooral Willy van der Kuylen heeft geen greintje geluk gehad met zijn formidabele schoten. Een paar misten het doel op een haar na en enkele andere werden op meesterlijke wijze door de Russische doelman gekeerd. Nee, voor de rust heeft niemand van de 05.000 toeschouwers Plet Keizer en zijn niaata gemist. De afwezigheid van de AJacieden heeft dit Nederlands elftal natuurlijk geweldig geïnspireerd en het publick heeft daar met zyn „AJax-ha-ha-ba" nog een steentje toe bijgedragen. Dat de ploeg van Kessler in tie tweede helft een stuk minder goed speelde, was verklaarbaar. In- hun enthousiasme hadden enkele spelers voor de rust boven' hun krachten, ge speeld en bovendien was het zware veld „ln de benen" gaan zitten. Van de debutanten hebben vooral Jan van Beveren en Henk Wery uitstekend werk verricht. Van Beve ren ha'd het Russische doelpunt kun nen voorkomen als hij bij de Weg draaiende voorzet in zijn doel was blijven 3 taan, maar (tegenover dit foutje stonden zoveel goede acties van de Spartaan, dat Georg Kessler er geen spijt van zal hebben gehad dat hij met hem in. zee Is gegaan. Wery bevestigde dat hij een uit stekende buitenspeler is die met zijn linkerbeen net zo gemakkelijk schiet als met zijn rechterbeen. Feijencord zal het nu wel jammer vinden dat het de Utrechter ln de vorige trans ferperiode ndet heeft gekocht. Over Feijenoord gesproken' alle vertegenwoordigers van de stadions- club in het Nederlands elftal hebben gisteravond onderstreept dat zij in een uitstekende conditie en vorm verkeren. Het is moeilijk om te zeg gen wie niu de beste was: Komeijn, Israël. Jansen of Moulljn. Ik geef de voorkeur aan Wim Jansen. Het was ongelooflijk wat hij op dit zware veld alleimaal heeft gepresteerd. Hans Eijkenbroek toonde zich al leen al door zijn geweldige Inzet een goede aanvoerder. Helaas raakte hij tien minuten voor het einde gebles seerd. Toen hij terugliep naar zijn .doel stapte hij in een putje waardoor hij zijn enkel verzwikte. „Als er nog een half uur te spelen was geweest, hati ik me laten vervangen", vertel de hij me na afloop, „maar hu wilde Ik het einde voor geen goud missen. Het was tenslotte pas m'n tweede over-winning in zes interlandwed strijden". Georg Kessler had dit goed aange voeld. „Ik heb even overwogen om Eijkenbroek door Pijs te laten ver vangen, maar ik begreep dat hij graag in de hulde die het publiek yQP 8 december komt de staatssecretaris van cultuur, recreatie en maat- schappoiyk werk, mr. J. H. van do Pool naar Rotterdam om aan de Korto Lijnbaan 18 C het voor lichtingscentrum Goed Wonen officieel te openen. Officieel, want officieus is Goed Wonen al in bcdrjjf. Vier weken geleden gingen zonder trompetgeschal de deuren open en inmiddels zijn et al een duizend Rotterdammers binnen geweest om er vragen te stellen over allerhande woonaan- golegeiiheden. De in Amsterdam gevestigde, acht tien jaar oude Stichting Goed Wonen geeft onafhankelijke (methoofdlet ters) voorlichting over vloerbedekking meubels, gordijnen, bekledingsstoffen, zonwering enz. Dat „onafhankelijke" houdt ln, dat de gegevens die Goed Wonen verstrekt niet ontleend zijn aan de fabrikanten maar aan do prak tijk van het gebruik. De Stichting Goed Wonen wordt gesubsidieerd door twee ministeries: „cultuur, recreatie en maatschappelijk werk" en „ruim telijke ordening". Enkele ondernemin gen verstrekken geheel vrijwillig een bijdrage. Dat in vier weken tijd al duizend mensen een bzoek brachten aan het voorlichtingscentrum is nogal bijzon der: het centrum staat namelijk niet aan de straat, je moet eerst een deur door en vervolgens een trap op en ln de kranten Is over Goed Wonen nog vrijwel niet geschreven. Blijkt hieruit, dat er behoefte Is aan onafhankelijke voorlichting. De tijd zal het leren. Hot Rotterdamse „Goed Wonen-insti tuut" wordt gerund door drie mensen: de binnenhuisarchitect J. Gldding, de binnenhuisarchitecte me}, D. Coora en de Informatrice mevrouw R. Bruins, De heer Gldding vertelde mij het vol gende: „De stichting keurt zelf de kwaliteit van de produkten die In de handel zijn, Produkten die door ons afgekeurd zijn vindt men hier dus niet. AJs ela stellen we dat de materialen «nel le verbaar zijn. Als mensen soms een jaar moeten wachten voor ze lets kunnen kopen hebben ze er geen be langstelling meer voor en gaan ze toen op iets anders over. Wij gaan aU volgt ta toerk: hier ziet u bijvoorbeeld dc meubelmoiens; daarop vindt u o/beeldinpen van ver scheidene modellen tafels, stoelen, kasten enz. Stel nu, dat iemand een ronde tajel met een middellijn van één mater dertig zoekt. Wij kunnen dan naoaan of zo'n tafel in de handel is. ivle de fabrikant is, uit tvelk materiaal zo'n tafel gemaakt is en tucat je hem kunt kopen. WIJ verwerken ln onze documenta tie ook de klachten, waarmee de men sen bij ons komen. Zo kwam er on langs Iemand vertellen, dat 2ljn wol len vloerbedekking na een half jaar was versleten. Een ander doet mis schien met zo'n tapijt zes jaar. Aan de hand van dit soort gegevens bereke nen wij dan de gemiddelde levensduur. De mensen komen hier ook met otactepronden van tvoninpen. Aan de hand daarvan praten u>e erover en ge ven we advUzen, Dat geven van een advies gaat tot een bepaald punt, In feite geven we alleen maar richt lij nen, die mensen zelf verder moeten uitwerken. Iedereen moet vrij zijn zijn huis in te richten zoals hij dat Wil. Vaak zijn mensen blij ais ze mer ken dat hun inzichten waarmee ze bij ons komen hier bevestigd worden. An deren help je met een suggestie op de goede weg. De heer Gidding meent, dat er op het stuk van „goed wonen" veel ver beterd is vergeleken bij tien jaar ge leden „Goed Wonen" detineert hij als: een leefbare ruimte maken, waar Je alles kunt doen zonder op Je omgeving te hoeven letten. Goed wonen is niet je huis vol zetten met mooie orna menten die. in de weg staan. Je moet, zegt hij, niet iets hoeven laten voor' je meubelen, ik zelf moet bijv. mijn be nen op een bijzettafeltje kunnen leg gen. Daar moet zo'n ding dan tegen kunnen. Bij deze binnenhuisarchitect thuis ligt er linoleum op de vloer en daarop geen tapijt. Als iemand mij vraagt noem nu eens een goede vloerbedek king dan zeg ik altijd goede vloer bedekking bestaat niet, Wat wel be staat vloerbedekking waar je veel op kunt toelaten. Ik heb linoleum want ik heb twee kinderen die over de vloer kruipen en daar wel eens een glas omgooien. De meeste vragen die Goed Wonen te beantwoorden krijgt gaan over vloerbedekking en de laatste tijd zijn daar de nylontapijten bijgekomen een produkt waarvan de heer Giading zegt: daar valt nog niet* over te zeg gen. In het voormalige gebouwtje van de Kunststichting waar Goed Wonen Is gevestigd wordt binnenkort ook het Uchteentrum ln gebruik genomen. De Rotterdammers zullen zich er kunnen laten voorlichten over: wat Is directe verlichting, wat Indirecte verlichting, buisver lichting, TL-verllchting enz. Ten slotte (om misverstanden te voorkomen): Goed Wonen verkoopt niets/ zij geeft alleen (gratis) advie zen en wijst de weg naar... inderdaad QOED WONEN/ HANS EIJKENBROEK ..aanvoerder van winnende ploeg... onze spelers na afloop ging brengen, wilde delen". Of de blessure van Eijkenbroek voor Sparta consequen ties zal hebben viel gisteravond nog niet te bezien. Hans is vandaag naar Zeist gegaan om zich te laten behan delen, De Feijenoord-supporters hoeven zich over Coen Moulijn geen zorgen te maken. De nogal harde botsing met een van de Russische verdedi gers, waardoor Moulijn. vlak vóór de rust even aangeslagen was, heeft eeen gevolgen gehad. „Alleen m'n a'dem was even afgesneden", zei de Feijenoorder die zijn 35e Interland wedstrijd speel'de. VTIA de Belgische televisie ben Ik gistermiddag ook getuige ge weest van de eerste wedstrijd tussen Spartak Praag en AndcrJecht ln de tweede ronde van het Europees toer nooi voor landskampioenen. Ik kan u zeggen dat de Belgen met de 32 nederlaag bijzonder goed zijn weggekomen. Na een half uur hadden zij een 20 achterstand en toen gaf niemand meer een cent voor hun kansen. Maar dank zij twee gelukstreffers bleven de Illu sies van de Belgen tóch intact. Het eerste doelpunt -van Amderlecht was hól gevolg van uitglijden van doel man Kramerius een beer van een keral bij een 25 meter schot van Jurion en aan de tweede treffer t- van Pol van Himst ging een lelij ke misser van een Tsjechische ver dediger vooraf. Het derde doelpunt van Spartak kwam ook al op een Vreemde manier tot stand. Doelman Kramerius schoot de bal bij een uit trap over de Belgische verdediging heen en Masek hoefde het leer slechts langs Tra ppenien te schui ven. Gerand Bergholte «peelde op het zware en modiderige veld, waarop de bal slecht wilde rollen, een goede wedstrijd. Hij creëerde een paar prachtige kansen voor Pol van Himst, maar deze was evenals Jel Jurion volkomen uit vorm. DICK VAN DEN POLDER Openbare verkoping van onroeren de goederen door de N.V, Notarishui* op 29 november 1907, in de blauwe zaal van de Koopmansbeurs te Rot terdam. Definitieve afslag; Not. J, H. Eisink en drs. H.' Jansen: 1. pand en erf Habsburgatraat 7, Inzet: f 16,400; geen afólag. 2. pand en erf Hababurgstr. 9, inzet: 14.600; afslag: 31.400. 3. pand en erf Hababurffstraat 23, inzet: 15.000; affidög: 15.000. 4. pand en erf Tidemanetraat 21, inzet; 17*800;. afslag: 18,200. 5. pond ea> erf-.Vam Ocstett-seeotrawt 26, huwt: 18.00; af- adagt 18.500. Voorlopige afslag. Not. J. W. A. bon- ker: 6. pand en erf Molenlaan, 38.000. 7. pand en erf Tak van Poortvltetótc. 1, 30.000. 8. pond en erf lïtauhtadestr, 75, 30.000. 9. pand en erf Insulindesftr. 73. 31.000. x' .v-'t «v?'.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 1