Sint met surprise: officiële eerste paal WILD WEST IN DE ITALIAANSE STIJL Arts kon uit overmacht niet direct helpen Adhesie aan contrapetitie Sted. Museum Landmacht gaat radio apparatuur vervangen Schiedamse bioscopen Voor een paar dollars meer5 Schiedam Koerierster SCHIEDAM IN PROCESSIE NAAR SP1ERINGSHOEK Forse geldboete voor te liard rijden met een opgevoerde bromfiets PER JAAR 10.000 KINDEREN BIJ ECHT SCHEIDING BETROKKEN Aankondiging van winteruitverkoop 'POORT VAN HEINEKEN' VERDWIJNT Alcohol-vrije 'schenkmiddag' Burgerlijke Stand Flauiv gedoe in Hong Kong Moord plus nog wat sadisme Bij aanrijding op Prof. Rutgersstraat op zaterdag 18 november Spijkenissebrug in weekend gesloten Drie inbraken in panden aan de Oversehiesestraat VERHOEFF-VERMEUL donderdag 7 december 1967 - pag. 5 Geassisteerd door de iangste Piet en kleinste Pietin maakt St. Nicclaas, de mijter gewisseld voor de heiershelm, zich op om de eerste paal te slaan. Even nog een kammetje door de baard... (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM, donderdag. De peti tie van de heren G. A. Verwey en C. v. d. Geer, door ons gisteren reeds volledig vermeld en gericht tegen de kritiek op het beleid in het Sted, Mu seum, is mede' ondertekend door de volgende personen. Prof, mr. P. Sanders, drs. C, J. J. van der Maas, leraar hbs, ir. W, E. M. Jansen, P. F. G. van der Heide, kunst schilder, S, K. van de Berg, A. L. van "Wely, kinderarts, C. F. van Meurs, winkelier, J. Daalmeijer, journalist, J, Berends, hoofd ener school, B. Druk ker, P. Smit, Dick Bos, reclame-ont werper, N. C. Kerkhoff, assistent ver koopchef, mevr. J. van Stuivenberg- van Beeien, drs. A, P. de Hon, eco noom, D. de Geus jr., secretaris Schie- damse Filmkring, P. v. Stuivenberg, beeldhouwer, ir. G, den Butter, archi tect, L, Jansson, student, R. v. d. Kraan, F. P. Happel, journalist, A. M, v. d. Wel, voorzitter N.V.V., A. van der Jagt, leraar n.o„ L. Schuitman, journalist, G. de Rijk-van Wijngaar den, W. J. M, van Buy tenen, lr. B. Kraayvanger, architect, C. Rosman, drukker, G. van Soest, verzamelaar, D. M. Corpel, hoofd ener school, M. Dirkzwager, D. A. Buschkens, journa list, J. A. van Buitenen, J. Comax, Hans van der Sloot, publicist, J. L. de Kreek, mej, C. Lighthart, secretaresse, C. C. Bos, arts, B. Baar, boekhande laar, mej. S. de Graaf, D. Verrappen, techn. hoofdambtenaar, mej. E. W. G. van Maanen, G. de Geest, Chr. de Roo, drs. H. P. L. Coenen, voorzitter CiJ.P., tnej, A. G. P, Visser, bibliothecaresse, mevr. J. Holleman, W. J. F, Armen- dcrffer, H. J. A. Dries, A. v. d. Nieu- wenhutjze, H. C. van Beek, J. Lem- men, D. van. der Reyden, secr. PvdA, leraar hbs-mms, dr. L. W. Labordus, rector Sted. Gymnasium, dr. S. Blan- kert (conrector Gymn.), dr, L. H. Koster, leraar hbs, pater J. J. Lub O.S.A., rector Spieringshoeklyceum, C. J. M. Vlootman, arts, dr. A, van der Wissel, schoolpsycholoog. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag „Ver slaap je je soms elke morgen, dat je zo hard moet rijden", ze! gistermorgen de Schiedamse kantonrechter mr. W. E. van Vlooten tegen de Maaslauder R E. van G., die in juli van dit jaar was verbaliseerd wegens beraden van een opgevoerde bromfiets met een snelheid van 56 kilometer. De brom fiets (ter waarde van circa ƒ1000) werd daarbfj door de politie In beslag genomen. Het verweer van Van G. was: „Ik wist niet hoe hard ik reed, want mün kilometerteller was kapot." Officier van justitie mr. H, R. G. Feb er tilde zwaar aan de zaak, mede omdat verdachte in het verleden reeds diverse verkeersov .rtredingen had be gaan en eiste een geJdbOete van 15 en verbeurd-verklaring van de brom fiets. Mr. Vlootman besliste dat Van G. de bromfiets kon terugkrfjgén, maar ver oordeelde hem wel tot betaling van forse geldboetes*, 175. waarvan f 100 voorwaardelijk, voor het te snel rijden en 100 voor het feit dat de motor van de bromfiets niet in de wettelijk voorgeschreven staat verkeerde, als mede inbeslagname van de tot opvoe ring aangewende onderdelen (Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM, donderdag. Sint Nicolaas heeft, als bijzondere surprise op zijn verjaardaggistermorgen persoonlijk de eerste paal ■willen slaan voor het nieuwe gebou w van het Spieringshoeklyceum tijdens een door de Schoolraad mooi opgebouwde plechtigheid. De schooljeugd heeft er nameïi/k geen genoegen mee genomen dat er een willekeurige heipaal officieel als eerste paalgeslagen zou worden, terwijl er al een heel veld van paalkoppen ligt. Dus werd met medewerking van Sint Nicolaas een eigen en „echte" eerste paal aan geboden, zij het dan ook van aanzienlijk minder degelijke kwaliteit dan de versmade betonnen paal. „O, kom er 'ns kijken", schalde het uit de versterkers toen de paal in pro cessie werd aangevoerd. Voorop een bont uitgedoste groep met het sehool- vaandel, dan de met hun waardigheids tekenen omhangen zeven leden van de Schoolraad, gevolgd door Zwarte Pieten, zwoegend onder de paal. Ten slotte dan de Sint vergezeld van de allerlangste Piet en de allerkleinste Pietin die het lyceum maar heeft kun nen opleveren. Spaans In vloeiend Spaans heeft de Sint, in zijn vrije tijd Maat-ig tekenleraar, de aanwezigen „in dit koude jaargetijde een warm welkom" toegeroepen op ,jSspieriengskaek ien Skiedem", in het bijzonder zijn collega-paters (rector pater dr. J. J. Lub en conrector pater drs. J. P. J. Uy ter waal), de vertegen woordigers van het stadsbestuur wethrrtevr. G. D. de Graaff), de ar chitecten, de bouwers, de leraren en vooral de leerlingen „zij behoren ook tot de anatomie van dit lichaam", die in groten getale om het bouwterrein dromden. In kruidig Spaans de langsdaveren- de treinen verwensend die zijn gloeiende, met vele „hiep hiep hoe- rah's" doorspekte irede onderbraken, heeft de Sint de verwachting uitge sproken dat de stad verrijkt zal zijn met de nieuwe school, „deze plaats waar de wetenschap hoogtij zal vie ren". Ook al zullen de leraren voorlo pig wel last hebben van het hei-la- waai, dat de leerlingen, uit de slaap zal houden. Waarop Lange Piet en Kleine Pietin gezamenlijk de „officiële" eerste hei paal in een eigenwijze heistelling in flarden beukten. Ook heeft de bejaarde, maar zicht baar nog zeer vitale Sint, ongegeneerd het habijt tillend bij het baggeren door de blubber, pater „Oeterwhaai", die jarig was, uitgebreid gefeliciteerd en geschenken aangeboden. Zoals hij voor de feestelijke gelegenheid vijf postduiven heeft losgelaten. Helm op Toch heeft de Sint ook de wachten de betonpaal nog de grond in helpen drijven. Daarvoor wisselde fiy de mij ter voor de heiershelm „want anders raakt m'n haar in de war" en trok hij de gebruikelijke olie jas aan over hr: bisschoppelijke gewaad. )rDe mooiste eerste paal, die ik ooit heb zien slaan", zei een in het vak vergrijsde heibaas. In de kantine heeft later Annemieke van Leeuwarden, voorzitster van de Schoolraad rector pater Lub nog een miniatuur van een heistelling aange boden, Als aandenken aan deze voor de school bijzonder belangrijke dag. UTRECHT, woensdag. In ons land worden per jaar ongeveer 6000 echtscheidingen uitgesproken en 1000 scheidingen van tafel en bed. Hierbij ziin ruim 10.000 kinderen betrokken. Mevrouw prof. dr. J. C, Hudig, bui tengewoon hoogleraar in het kinder recht en de kinderbescherming te Utrecht, noemde deze cijfers vanmid dag in Utrecht op de aan bet thema „Kind en echtscheiding" gewiide bijeenkomst van de katholieke centra le vereniging voor geestelijke volksge zondheid. Zij sprak over de juridische gevolgen van echtscheiding voor het kind. Het percentage echtscheidingen, dat na 1945 een piek vertoonde, bleef de laatste jaren vrijwel constant. De beslissing over de toewijzing van de kinderen na de echtscheiding is aan de rechter voorbehouden. Na de ontbinding van een huwelijk heeft slechts één der ouders, degene die de voogdij heeft gekregen, zeggenschap over de kinderen. De andere ouder houdt niets over van de ouderlijke macht en staat eigenlijk gelijk met een ontzette ouder. Het zogenaamde „bezoekrecht" bestaat volgens ons re'iht niet en de rechter kan er ook getn regeling voor treffen. Als bezwaren tegen onze wetgeving noemde prof. Hudig het gemis aan be zoekrecht en de onmogelijkheid om btf gebleken ongeschiktheid van beide ouders, de kinderen aan een derde toe te vertrouwen. Prof. Hudig zou er wei iets voor voelen, de niet met het gezag belaste ouder niet helemaal uit te schakelen, maar hem of haar het recht te geven, te worden gehoord over be langrijke opvo edi ngskwes ties en om zyn kind te ontmoeten. Dr. A. F. W. van Meurs, directeur van het Nederlands instituut voor kinderstudie, behandelde de psycholo gische gevolgen voor het kind. Aangezien de gemiddelde huwe- lijksduur bij echtscheidingen ongeveer tien jaar bedraagt, zijn er in hoofd zaak jonge kinderen bij betrokken. Onbekend is het aantal verlatingen en het aantal mislukte huwelijken dat niet wordt ontbonden. Uit de huwe lijksenquête van heit weekblad „Libel- le" zou men kunnen afleiden, dat in ongeveer 20Q.b00 huwelijken het sein op rood staat. Volgens dr. van Meurs is de trau matische invloed van een scheiding op het kind in hoge mate afhankelijk van de persoonlijkheid van bot kind en van de ouders en van de aard van de gevoelsband niet beiden. Hij zei, dat de situatie bijzonder bedreigend kan worden, als het kind als wapen van de een tegen de ander wordt gebruikt of wanneer het kind compensatie moet bieden voor de ontbrekende partner. Het is volgens dr. van Meurs echter onjuist, eventuele schadelijke gevol gen uitsluitend aan de scheiding toe te schrijven, omdat een dergelijk mis bruik van het kind zich niet beperkt tot de echtscheidingsperiode. Hij meent, dat bij de aanpak van het echtscheidingsvraagstuk het be lang van het kind meer aandacht ver dient en dat het accent zou moeten komen te liggen op de voorkoming van het disharmonische huwelijk in plaats van op de bestrijding van de echtscheiding. De grote surprise van St. Ni co- faas voor het Spieringshoe'K- lyceum: een eigen en zo „offi- ciële" eerste paal voor het nieuwe schoolgebouw, SCHIEDAM, donderdag Van ge meentewege verzocht men ons. het volgende bekend te willen maken. De winteruitverkoop vangt aan op donderdag 18 januari 1968 en eindigt op donderdag 8 februari 1968, Vanaf donderdag 7 december 1967 tot en met woensdag 17 januari 1968 mag op de te koop aangeboden waren niet de aandacht worden gevestigd op een wijze als in de uitoefening van dat be drijf gebruikelijk is gedurende de of* fidiële uitverkooptijd,: ook al ontbre ken de woorden Uitverkoop of Oprui ming. Van "donderdag 11 tot en met woensdag 17 januari 1968 mogep geen bijzondere of speciale: aanbiedingen worden gedaan. Bedrijven, waarop, het vestigingsbeslult i levensmiddelenbe- drijven 1961 van toepassing is, vallen niet onder deze bepaf' programma gedraaid met „Hans en Grietje" als hoofdfilm. Monopolethea- ter vertoont voor de matinees voor alle leeftijden „Kimberley Jltn" met do western-zanger Jim Reeves. De laadinrichting voor kolen van de Heinekens brouwerij in de volksmond bekend als „de Poort van Heineken" gaat verdwijnen in verband met de nieuwbouw- planrten. De installatie werd In 1923/24 gebouwd voor het naar binnen brengen van kolen. Het ding is al jaren niet meer in be drijf, want Heineken stookt niet meer op kolen, maar op aardgas. Voor het slopen van het heton- nen gevaarte komt heel wat kij ken. Er is een hulpconstructie gemaakt, die bij bouw- en wo ningtoezicht wordt beproefd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De Schiedamse afdeling van de Alg. Ned. Drankbestrijders Organisatie (A.N.D.O.) wil, in verband met de ko mende viering van Kerstmis ei Nieuwjaar de hulsvrouwen eens ken nis laten maken met de diverse soor ten alcoholvrije dranken, die er toch ook te vinden zijn.. Voor dat doel wordt op donderdag middag 14 december, aanvan* 14.30 uur in het Wijkcentrum' aan het Dr. Wibautpleln .een „schenkmiddag" ge houden,, waarvoor de tóegang gratis is. „Maar al te tfaak serveert men op deze dagen In een gezéllig samenzijn met de familie of met kennissen, ster ke dranken. Wat al vele malen nood lottige gevolgen heeft gehad", zo schrijft men ons van ANDO-zijde, SCHIEDAM. Geboren: Sigrfd A. C. d.v. G, F. J. Bergen en C, B. Flot- man; Willem J. C. z.v. J; W. van Ot- terloo en G. A. T. Pegels; Menno z.v. W. H,:de Gans eri M. Lanser; Sandra Üv. T. Q. J. Heinsbroek en H. van de Grijp; Elisabeth d,v. F.. A. Verwey en J„M. Thiers. ."•••- Overleden: J. Kip, 83 jr. wed, C. B. J. Abelskamp; J. L. de Pater, 77 jr., S, J. Friellng, 61 jr. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, woensdag, De landmacht gaat bij de parate troepen zijn hele radio-appara- tuur vervangen, waarmee een be drag van ruim 100 miljoen is gemoeid. Het ministerie van de fensie heeft een contract gesloten met Philips Telecommunicatie Industrie te Huizen. Dn aflevering van de apparatuur zal verscheidene jaren vergen en ook de betaling wordt over meer jaren ge spreid. De mobilisabele eenheden blij ven voorlopig buiten dit vernieu wingsproces. Op het ogenblik werkt de land macht hoofdzakelijk met Amerikaans verbindingsmaterieel. Dit Is niet meer in staat de stork toenemende behoefte aan verbindingen op te vangen, die voortvloeit uit invoering van «deeds meer voertuigen en een zeer gespreide inzet van legeronderdelen. De nieuwe radio zend- en ontv&ng- apparatuur Is van het frequentie- modulatiesysteem. Met losse „bouw stenen" kan men veel gewenste com binaties van zenders en ontvangers samenstellen. Het aantal zend kan al en wordt met de nieuwe apparatuur ver veelvoudigd. De ontwikkeling van de apparatuur ia in eigen beheer bij de krijgsmacht begonnen in 1959. Met Philips is men later voor verdere uitbouw in zee ge gaan. In een mededeling van het mi nisterie van defensie wordt gezegd, dat de nieuwe apparatuur tot de mo dernste ter wereld behoort. Bij deze toestellen is 'n grote mate gebruikt gemaakt van transistors waardoor de omvang var dc radio-apparatuur aan zienlijk minder wordt. De bediening en de reparatie van de nieuwe toestel len wordt veel eenvoudiger dan voor heen. SCHIEDAM, donderdag. Op de voetgangersoversteekplaals voor de Passage werd de 58-jarigé mevrouw W. A. P. de W.-van S. aangereden door een personenauto. Het liep be trekkelijk goed af, want zij bezeerde alleen haar pols en werd door de au tomobilist die haar aanreed, naar huis gebracht. In de Italiaanse Western is de held niet braaf, niet aardig, maai* zo moge lijk nog moorddadiger dan de boeven, die hij aan de lopende band met zijn schietwapens te snel af is. Mensen neerschieten is zijn vak en de moraal kan hem gestolen worden. Het Ita liaanse Wilde Westen mist de charme, die Ford, Hawks, enz. erbij verzonnen hebben. Maar als toeschouwer hoef je nergens op te wachten. Behalve mis schien op de pittige juffrouw, want die mag zelden meedoen, zeker niet in het amoureuze, want daarvoor heeft niemand tijd. Zoveel lijken per zoveel honderd meter celluloid en als die lij ken gaan vervelen, een forse portie wreedheid, waarbij door de boeven dan sadistisch wordt gelachen. Maar aan het slot wordt daar dan extra voor betaald, want de helden zijn kil lers, ze schieten graag. Dit onderscheid is belangrijker dan de vraag of de Italiaanse Western be ter of slechter is dan de Amerikaanse. Dat laat zich namelijk slechts van film tot film bekijken. In de films van Sergio Leone, een van de pioniers van de Italiaanse Western, zit behalve een zeer primitieve aanpak van het pu bliek, waarvan hij de smaak niet overschat, ook veel fllmplezier. Zijn grimmige held Clint Eastwood zou in Hollywood waarschijnlijk, in deze verschijning althans aan de kant van de boeven worden ingedeeld. In „Voor een paar dollars meer", hel vervolg op „Een handvol dollars", speelt hij een premiejager, die uitslui tend op boeven jaagt omdat hij dc prijs wil innen die op hun misdadige hoofd is gezet. Iets nobeler, maar veel scheelt het niet, is Lee van Cleef, die in dat vak weinig voor hem onderdoet. De grootste bóef is Gian Maria Volon- te, hier bekend uit „Het Gangster meisje" en niet zo'n beste acteur. Zijn vertolking verzwakt soms de film, maar dat valt nauwelijks op; veel be langrijker dan bet spel is de actie, die niets te wensen overlaat. (Passage, 18 jr.). „Avoctuur in Hong Kong Is een als thriller bedoelde film waarin twee mooie meisjes zeer slecht acteren. Het summiere verhaaltje wikkelt zich Iho- vendlen uiterst langzaam af waardoor het na verloop van tijd vervelend wordt. De meisjes (een van hen is de zan geres Dalida) doen kinderachtig sexy met handdoeken onder de douche en b.h.'s achter kamerschermen. Hel enige aantrekkelijke van dit confectiefilmpje is wat aardig foto werk van Hong Kong. (Monopcle, 14 jr.). Ook In de lieflijke omgeving van Nice gebeuren slechte dingen. In „Moordmysterie aan de Rivlèra" is Gert FrÖbe (Goidfinger) een boekhan delaar die zijn vrouw vermoordt en een goed alibi heeft zodat de politie hem ongemoeid laat. Een jonge ingenieur, die ook van zijn vrouw af wil, heeft hem echter door en overweegt zijn idee na te vol gen. Daarbij komt de aspirant-misda diger onder verdenking van de politie. Ongewild verraadt hij de man die hij zich ten voorbeeld heeft gesteld. De politie-inspècteur, gespeeld door Robert Hossein, is een zeer harde jon gen, die er niet voor terugdeinst de mensen die hij verdenkt met geweld tot een bekentenis te brengen. De lief hebbers van sadisme komen aan hun trekken, als hU de bril van de zeer bijziende boekverkoper opzettelijk met zijn voet vermorzelt, (Monopole, •18 v/':. -o MATINEES In het Passagetheater wordt in dé kindermatinees op zondag- en woens dagmiddag om 14 uur een speciaal (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, donderdag. „In het vervoer van zieken en gewonden door de G.G.D. komt zo spoedig mogelijk verbetering, vooral en zeker in het weekend, zoals ook reeds tijdens de laatste begrotingsvergadering is toege zegd. Dit heeft dc heer A. Wcda, wethouder van Volksgezondheid, het bestuur van de Vlaardingse Huisartsenvereniging in een be spreking meegedeeld". Dit zei de heer A. A. de Ko ning, voorzitter van genoemde organisatie, gistermiddag op een persconferentie in de doktoren- kamer van het Holy-ziekenhuis. „Want het mag gewoon niet meer voorkomen", aldus spreker, „dal een aangereden kind ccn heel lange tüd op straat moet blUven liggen, voordat cr een ziekenauto komt, zoals zaterdag 18 november jl. het geval is geweest." Hij verzette zich tegen gepubliccerdo berichten in pers en voor radio en t-V, waarin naar voren kwam dat by het bedoelde ongeval een plaatselijke aria zou hebben geweigerd medische hulp te verlenen, omdat h(j geen week end-dienst had. Het ongeluk op bovengenoemde da tum betrof de vierjarige Joke Nielsen, die spelenderwijs op de rijbaan van de Prof. Rutgersstraat tegen een aanko mende auto opliep. Zij liep daarbÜ oen gecompliceerde beenbreuk, een oogwond en een hersenschudding op. Ze is inmiddels uit het ziekenhuis ont slagen. Ware toedracht De ware toedracht is nu, aldus dok ter De Koning, dat ooggetuigen, nadat het meisje was aangereden direct naai de huisarts van het kind renden, zon der eerst de politie of GGD te bellen en ook omstanders deden dat ook niet onmiddellijk. Toen deze huisarts niet thuis bleek te zijn, ging men door naar dokier W. H. Karreman op de Prof. Rutgersstraat. Daar deze zelf ln bad zat en zijn echtgenote ziek op bed lag, deed een kind open en zei dat dokter geen dienst had. Collega Kar* reman, die later van de ernst van het ongeluk hoorde, is direct naar de plaats van het ongeval gegaan, waar hij nog voor de ambulance arriveerde, zodat er dus geen sprake is van geen medische hulp te willen verlenen om dat hij geen weekenddienst had. Na de mededeling van het dokters kind spoedde men zich naar de dienst doende arts H. A. R. Nikkels, die ech ter visites reed. Het daar verkregen advies om dan naar de andere dienst doende arts L. v. d. Molen te gaan, die wel thuis was, werd niet opgevolgd. Waarschuwing te Iaat Maar pas omstreeks kwart voor vier, vervolgde de heer De Koning, waarschuwde men de politie en GGD en toen had het kind al geruime tyd op straat gelegen en dat had wanneer de GGD sneller was gewaarschuwd nlel nodig geweest. Toen de GGD echter de waarschu* wlng doorkreeg was juist de verple ger, na ziel» ervan overtuigd te hebben dat er geen meldingen waren, naar huls gegaan, hetgeen in de weekend diensten tot dan gebruikelijk was. Zo kwam het dus dat de ziekenauto pas 23 minuten na melding op de plaats van het ongeval arriveerde. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, Door werkzaamheden aan de brug is de Spijkenissebrug van vrijdagavond tot maandagmorgen 6 uur gesloten voor allo verkeer. Omlegging vindt plaats via de Botlekbrug, In verband met vernieuwing van de spoorrails is de overweg aan de Pascalweg van vrij dagnacht tot zaterdagnacht gesloten voor alle verkeer. Het verkeer uit de richting Barendrecht wordt via Smits- hoek geleid, terwijl het verkeer uit de richting Rotterdam wordt omgelegd vla de Spinozawcg-Smeetlandsedljk- Grote Kreek en Hordijk. De route wordt met borden aangegeven. Donderdagavond moet op het Blij- dorpplein een heistelling worden ver plaatst. In verband hiermede is vanaf 20.00 uur tot ln de loop van de nacht verkeer van do Abraham van Stolk- weg naar de Kanaalweg niet mogelijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Drie in braken werden vannacht gepleegd in panden aan de Overschlese straat. In het clubhuis St. Jan werden bureaus opengebroken én de inhoud van een niet-afgeslóten geldkistje, circa 80, meegenomen. Ook kregen de drukke rij Steens en de firma Schonk en v, d. Berg ongewenst bezoek, maar men behoefde geen melding te maken van vermissingen. Pasfoto's klaar t anvil l u wacht! Foto van .Vuuren, Hoogstraat 106, Schiedam. Tel. 266720, Let op Juiste adres. TEXTIELVERVEKU OOSTSINGEL 2 Wintermantel verven 15,— I<S,- Suide j«tj« (korf) reinigen j 15,-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2