direct contact overheid met erij nog; 't best ESBEüaa- 1 i De Hermandad en de vreemdelingen SPIONAGE ONZIN MET VEEL VAART 'De Stunt een hippe persiflage Schiedamse bioscopen Schiedam COLLEGE BLIJFT NOG NAAR NIEUWE WEGEN ZOEKEN Disc-jockey wil 100. uur achtereen platendraaien Geldboete voor chauffeur die onder invloed van kalmerende middelen reed Kerstconcert van "Orpheus' Microkorfbal Koemarkt heeft iveer een kerstboom SPAARBANK IN NOVEMBER Stuntwerk van Italianen Burgerlijke Stand een soepele 'ondersteuning voor jeugdige coiffures Oorlog als een padvindersspel Frisse striptease Matinees m m NDIENST FRE^DEN POLIZEI ALIENS DEPARTMENT SERVICE DES ÉTRANGERS SECCI0N EXTRANJEROS- REPARTO STRANlERi YABANCI POLiS TMHMATONAAAOAAÏÏSW Schiedam heeft 1320 'vreemde eenden' in de bijt Er is nog werk voor de gast arbeiders Selectie 'Geen centje last' FRANS HAPPEL Sociale taak Ontdekking van Nieuw Zeeland herdacht Rijnmond dringt aan op doortrekking Metro naar Spijkenisse VERHOEFF-ViRMEUL (Van een onzer verslaggevers} SCHIEDAM, donderdag. De communicatie tussen overheid en burgerij is een moeilijk onderwerp. Want door de verstedelijking in Nederland is het contact verloren gegaan. Maar een direct contact tussen overheid en burgerij is nog het beste. Het inschakelen van tus senpersonen als „sociale raadslieden" schept maar afstanden. Aldus burgemeester H. Roelfsema die hij de algemene beschouwingen op de begroting is ingegaan op het uitvoerige betoog van drs. J. Bastiaans inzake de sociale aspecten van het gemeentebeleid, waarbij deze com municatie aan de orde is gesteld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De Vlaardinger Jos van Dooren gaat in de dancing „Cosmopoliet" aan het Nieuw lanaplein een aanval doen op het record platen- draaien, dat onlangs door een disc-jonckey op 70 uur is ge bracht. Van Dooren is voornemens om 100 uren lang de draaitafels in beweging te houden en de platen aan elkaar te praten. Een uit drie man bestaande jury zal hem voortdurend, dus dag en nacht, controleren. Woensdagavond 27 december om 19.00 uur gaat hij van start. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Na een eis van een gevangenisstraf van xeven dagen en een ontzegging van de rijbevoegdheid vóór één jaar heeft de Rotterdamse politierechter mr. G. J. E. Poerink de 31-jarige chauffeur Petrus A, J. van O. uit Schiedam vanmorgen veroordeeld tot een geldboete van honderdvijftig gulden of vijftien da gen hechtenis, een voorwaardelijke gevangenisstraf van één week en een ontzegging van de rijbevoegdheid ge durende anderhalf jaar. Hij kwam -daarmee tegemoet aan de wensen van Van O.'s raadsvrou we, die zei dett volgens een arts een gevangenisstraf voor Van O. niet wen selijk is. De Schiedammer werd op 17 maart aangehouden toen hij onder in vloed van kalmerende- en slaapmid delen (Librium, Mogadon en Valium) a zijn auto reed. Een arts had hem deze middelen voorgeschreven Nadat hij de medicijnen 's avonds had ingenomen en nog niet slapen kon. was hij in een. café iets gaan drinken. Vanmorgen werd niet bewe zen geacht 'dat hij ook onder invloed- van drank gereden had. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Het Kon. Schiedams Mannenkoor „Or- Pjfcus". een oude traditie herstellend, -een kerstconcert op tweede tentdag 26 december. Niet in de Gro te Kerk, die te koud en te groot is, ®*»r in de kleinere kerk van de Ned. Protestanten Bond aan de Westvest Medewerking verlenen Lea de Boer, en harp, Guus Korpershoek, or- en Jan Dröge, bas-bariton. Om te voorzien in de behoefte aan sopraan- bij de bekende kerstliedjes rilli 0p het programma staan, is de iftwwwerkiiig verkregen van het meds- i^fcapr van de Huishoudschool aan de Mauritsstraat. Wordt in de grote steden het con tact over he ld-burgerij steeds moeiiy- ker, omdat de afstanden groter wor den, in een stad als Schiedam is een persoonlijk contact nog steeds moge lijk, vond burgermeester Roelsema. Er zijn spreekuren van burgemeester en de wethouders, waar iedereen onlvan gen wordt en waar dan ook gebruik van gemaakt wordt. Ook buiten die uren sUn ontmoetingen mogelijk „tot op straat toe". Ingekomen brieven van burgers worden steeds serieus beke ken. „Toch blijft ons college nieuwe we gen zoeken", merkte burgemeester Roelfsema op. Zo is anderhalf jaar ge leden het instituut van de „rayon agent" ingesteld, dat zeer goed vol doet. De wijkagent is een vraagbaak voor de burger en hij kan betere ver houdingen scheppen. In Nieuwland heeft dat al geleid tot de oprichting van een wijk vereniging. Ook in Groenoord is een wjjkver- eniging „in de maak". In Zuid zijn goede contacten verkregen door de actie voor het zwembad-Zuid en in het oostelijk stadsdeel bestaat een krachtige en bloeiende vereniging Singelkwartier. Rayon-opzichter Nu wordt bij de dienst voor Ge meentewerken overwogen om „rayon-opzichters" in te stellen die In samenspraak met de bewoners het oog kunnen houden op b.v. de bestrating en de rioleringen. Of er hinderlijke gaten zün in het wegdek, of lekken, enz. Een ander plan is. nu er zo veel ge zinnen van elders zich in Schiedam vestigen, om contact-avonden in de nieuwe wijken te organiseren. Dit zal voor de nleuw-gekomenen een steun geven in de nieuwe omgeving. „Maar laac het college dfctn wel de ruimte om nieuwe wegen te zoeken", vond burgemeester Roelfsema. dlie in dit licht geen behoefte had aan. „socia le raadslieden". Evenmin aan een „commissie voor de verzoekschriften", waar de PvdA- fractie eveneens naar geïnformeerd had. De praktijk is dat negentig pro cent van de verzoekschriften klachten over de huisvesting betreft en daar bestaat al een commissie voor. Zo als er ook commissies van beroep bestaan op andere terreinen. Zijdelings hiermee in verband staat een „commissie van bijstand en advies voor de handhaving van de openbare orde", waar de PvdA-fractie eveneens op heeft aangedrongen. Dit is een zaak die 'in discussie is geraakt en landelijk maar ook plaatselijk wordt er op gestudeerd. „Geen eenstemmig heid van opvattingen", merkte burge meester Roelfsema op, die ook aan deze commissie geen behoefte heeft. „Ik ben bereid om alle zaken van politie in de gemeenteraad te bespre ken", herhaalde de burgemeester een toezegging, waardoor naar zijn me ning een afzonderlijk commissie over bodig is. Bovendien is er nog een commissie voor de strafverordeningen, waarop teruggevallen kan worden ln gevallen van nood. Maar zo dringend is het niet in Schiedam. SCHIEDAM, donderdag In de overgangsklasse D werd woensdag avond in de sporthal een mlcrokorf- balwedstrijd gespeeld tussen bet Rot terdamse Het Zuiden en Deto uit Eindhoven. Het Zuiden maakte een enigszins matte en soms ongeïnteresseerde in druk. Het was vooral de schotvaardig heid van de ftctterdamse heren die de balans uiteindelijk met 65 dedd overhellen, maar een Elndhovense zege was evenzeer mogelijk geweest indien de doelpogingen iets meer ge luk hadden meegekregen. Programma voor 17 december: 9.50 uur Rozenburg 2—Spangen 2; II uur Quick 2-Regenboog 2; 12.10 uur Zui den 2Dee tos 2; 13.20 uw Ons Huis OS CR. 14.30 uur TrekvogelsODO 15.40 uur Rozenburg1Ready, 16,50 uur Zuiden 3Trekvogels 2. Pro gramma 20 december: 19.30 uur Dee- tos 2Sperwers 2; 20.40 uur Doe tos Spangen. 21.50 uur SperwersKoog Zaandijk. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag Of hij nooit is weggeweest, de kerst boom op de Koemarkt. Sinds gis teravond weer op het oude ver trouwde plekje, verlicht met tien tallen gloeilampjes. Even ver trouwd is bijna de „leverancier" van de boom, Sandvik Staal, Tot voor kort stond de 12 meter hoge boom in de onmiddellijke nabij heid van hei Zweedse filiaal in Sandvike. Tot en met Nieuwjaar zal de boom, mede 'door de goede zorgen van de SG. het stralend middel punt van het stadscentrum zijn. SCHIEDAM, donderdag. In de maand november werd bij de Spaar bank anno 1820 te Schiedam 3.303.116,98 ingelegd tegen een inla ge van 2.628.294,68 ln november 1966. Terugbetaald werd ƒ3.018.479,04 tegen 2.352.155,21 vorig jaar novem ber. Het inlegover schot over de maand november 1967 bedraagt zo 284.837,94 erf het overschot van het lopende jaar is daarmede gestegen tot 4.315.284,30, Het tegoed van spaarders was op 30 november 1967 gestegen tot 64.868.523,06, het aantal spaarders tot 58.705 (30 november 1966 57.239). De aan de Spaarbank toevertrouw de gelden en de reserves waren ultimo november voor 36.412.093,92 belegd in effecten, voor 18.992.966,23 in on derhandse leningen aan of gegaran deerd door gemeenten e.d. en voor f 8.260.712,47 in hypotheken. De onbe- legde middelen bedroegen 5.410.133,86. (Van een onzer verslaggevers) Om de Nederlandse musical „De Stunt" naar Schiedam te brengen, gisteravond in het Pas- sagetheatert is wel de mooiste stunt geweest die de algemene Schiedamse kunstkring „Cultu- ra" heejt kunnen uithalen om het toneel-arme jaar 2937 mee af te sluiten. Zo kort na de schok van een naakte man in het museum. nu een confrontatie met het hip ste hip-Amsterdam dat denkbaar is; gewaagd, shockerend nu en dan, maar ontwapenend door de eerlijke vanzelfsprekendheid. Fris van toon. origineel van opzet, met spitse ironie en verrassende vondsten, geeft „De Stunt" een mooi beeld van de hippe wereld van de vo gels en de natejg, die nergens serieus worden genomen. Evenmin als de ou deren overigens, die in de personen van de té-begrijpende moeder en de progressieve dominee stevig op de bak worden genomen. Een persiflerend tijdbeeld, waarmee het teleurstellende aantal bezoekers (de zaal was voor ruim de helft gevuld) zich best heef! geamuseerd. Een sluitend verhaal met een strek king en een grote Hjn ontbrakde mu sical bestaat uit een serie schetsen en liedjes over de „Inne" wereld rond het Leidseplein, van boetiekjes, bars en zelfs het Nationaal Monument. Dit ge mis werd ruimschoots vergoed door do sterk relativerende tekst van Guus Vleugel, die zijn talloze cabaretnum mers bewaarde voor een eenzijdige idealisering van deze merkwaardige Hnlftfl" vlmtett»! van dp manlcrhnrirm donderdag 14 december 1967 - 5 „linkse" vleugel van de maatschappij. TAE opwindende, goed in het gehoor liggende muziek van Ruus Bos gaf een rijke variatie. De handige, zo nu en dan meesterlijke decors zijn van Jan Beutemer, evenals de bónte kos tuums die een bop soort feestelijk heid met_ pikanterie combineren. Er was fraai bewegings- en danswerk van een goed gedrild balletgroepje en voor de soepele regie heeft John van de Rest getekend. Jasperina de Jong, in een menigte lila creaties van Dick Holthaus, ver leent haar krengerige hoofdrol meer komische facetten dan men voor mo gelijk zou houden en zij zingt en danst als een volmaakte ster. Naast haar blijft ruimte voor een knap gespeelde en gezongen rol van auto-nimfomane kapper van Willem Nijholt. Mary v, d. Berg en Ger Smit als de getikte moe der en dominee, Jack Dixon als de stuntmaker, Trudy Labij als het pro vinciaalse hippie en Aart Staatjes als de hippe zwerver voldoen heel goed In de kleinere rollen. In „De spion van Berlijn", gemaakt door de Italiaanse regisseur Vittorio "Sals, trekt de Italiaanse hoofdrolver tolker, die zich als acteur al het pseu doniem Brett Halsey aanmat, er als Bert Morris van de Amerikaanse ge heime dienst op nit om de natuurlek mooie dochter te redden van een net overleden professor, die Iets heeft ont dekt, waarmee je nog vrolijker oorlog kunt voeren. De Russen, die de brave dochter (Anna Maria Pierangeli) naar Oost- Be rlijn hebben ontvoerd om haar de formule te ontwringen, hebben behal ve met Bert en zijn makkers veel te stellen met de Chinezen; geen beste jongens al dragen ze in deze brede kleurenfilm keurige zwarte bolhoeden. Dat Bert de zaken niet in één hand omdraai rechtzet komt door het mis leidende glazen oog van zijn chef, een rol waarvoor Dana Andrews werd In gehuurd. Daarom moet er na het Berlijnse begin nog heel wat worden afgeknokt. SCHIEDAM. Geboren: Marinus z,v. M. Mak en J. Hendriks; Hélène d.v. W. F. Schröder en S. Cohen; Jo hanna C. M. d.v. B. van der Maarel en J. C. van Haren; Maurice z.v. L. van den Driessche en R. A. Lussenburg; Janntgje d.v, A. Hartog en L, Duif huizen.; Gorardina M. d.v. A. M. Een huizen en A. C. C. van der Stap. Overleden: A. Hordijk, 69 jr; A. Huigen, 73 jr; J. Eijsberg, 53 jr. (ADVERTENTIB) Als u geen permanent wenst en toen de mode wilt volgen die een licht krullend kapsel voorschrijft, ga naar uw kapper sn ontdek MJnl Vague. Min) Vacua mat •Voor tlke b«htnd«lfni kapper een nieuw fleci een lichtblauwe vtoelr geschoten, met auto's gescheurd en met helikopters gevlogen worden in Italië, Parijs, het Verre Oosten en langs de Italiaanse Riviera. Het scenario is driedubbel overge haalde nonsens, maar Sala, die er ook nog een complete carnavalsoptocht in stopt, weet wat hartige hapjes zijn en draagt ze in heel hoog tempo aan. Halsey alias Morris is geen spion om een lezerskring op af te sturen, maar regisseur Sala heeft er wel voor ge zorgd dat de verveling geen kans krijgt. (Monopole, 14 jr). De Tweede Wereldoorlog is veurna- meitlk een wat riskant padvindersspel geweest dat, dankzU eenlingen met knappe gezichten goed is afgelopen. Die indruk krijgt men althans bij het zien van de film „Tobroek". Neem Rock Hudson en George Pep- pard, bijvoorbeeld. Goed in het vlees zittende heren, met priemende ogen, charmant gesneden gelaatstrekken en een lef waar in het dagelijks leven een hele divisie genoeg aan zou heb ben. Welnu, Rock en George hebben er, met behulp van nog een handjevol, voor gezorgd dat Rommels opmars in Afrika in 1942 werd gestuit. Toekom stige gesehiedsschrijvere die de film „Tobroek" in, zeg maar, het jaar 2074 onder ogen krijgen, moeten tot de conclusie komen dat die oorlog veel eerder afgelopen had kunnen wezen als Rock en George het alleen hadden mogen opknaftpen. Het enige wat die aanstaande ge schiedschrijvers nooit van hun leven zullen begrijpen is, waarom die film zo ontzettend verwarrend moest wor den, terwij! het doel zo eenvoudig was. Wie géén geschiedschrijver is, zal het een vervelende film vinden. (Pas sage, 14 jr). Het is altjjd weer aardig om te zie» hoe de makers van Btriplease-films ban prodakt proberen te „verant woorden" door de verschillende ont- kledlngen met een doorlopend verhaal aaneen te breien. De Italianen hebben in „Striplease- dansereaeen gevraagd" een eenvoudi ge manier gevonden: een man die op het boeren eiland een striptheater wU beginnen, gaat op reis om modellen te zien. Wat hem getoond wordt is niet zo erg broeierig, eerder fris. Origineel z(jn de dansende schapen die zich tot dames ontpoppen. (Monopole, 18 jr). ln het Passagetheater draait voor kindermatinees op zondag- en woens dagmiddag om 14 uur als hoofdfilm „De held van de rodeo". Monopole- theater brengt in die matinees, maar dan voor 14 jaar en ouder „Het zwaard van de Islam". 2 r\E gemiddelde u Nederlander kent bijna altyd enige schroom bU het binnenstappen van een politiebu reau. Mohammed Ben All uit Ma rokko zo te tien niet. En hetzelfde geldt voor de Turkse Yusuf's, de Spaanse José's, en alle andere vreem delingen, al dan niet vallend onder de noemer .gast arbeider", dte in Schiedam domicilie houden. „De politie is je beste kameraad", pedagogisch zinnetje, ontstaan in het tijdperk van Barend Bluf, lijkt voor deze vreemdelingen volledig op te gaan. Grijnzende Mohammed brabbelt: „Ikke eenmaal in zes maanden hier komen met passaport. Aardige poli tiemannen ln leuk kamer. Kleedje op die vloer en bloempies overal." „Ja, we proberen het voor deze mensen zo gezellig mogelijk te ma ken", zegt brigadier Chr. A. Haber- mehl, chef van het bureau Vreemde lingendienst van de Schiedamse po litie, „De deur van deze kamer staat dan ook altijd open. Ze moeten niet aarzelen om bij ons binnen te ko men." Schiedam lelt momenteel 1320 in geschreven vreemdelingen van ve lerlei nationaliteit. Voor brigadier Habermehl en de hoofdagent M. den Uijl betekent dit aantal een complete dagtaak. Een werkkracht, niet af komstig uit een EEG-land (om het voorlopig op deze categorie te hou den) staat namelijk borg voor een groot aantal administratieve hande lingen; inschrijven, het verlenen van een vergunning tot verblijf, een ver gunning tot vestiging, stempels in paspoorten, een dossier en een kaart in het systeem. En ondanks de krapper geworden arbeidsmarkt, komt men nog steeds lustig naar het kleine landje aan de zee, omdat er volgens brigadier Habermehl altijd nog v el werk is, dat Nederlanders niet meer willen doen. IJK, vroeger was het: welkom vreemdeling, kom maar bin nen! Nu zijn ze even welkom, maar we passen wel selectie toe. Aller eerst gaan we na, of de nieuwko mer voldoende middelen van be slaan heeft, want ze komen vaak uit armoede hierheen. Dan, is het een geschoolde of een ongeschoolde ar beider? Vooral de laatste categorie komt bepaald niet om de Euromast te bekijken, maar om te werken. Van het arbeidsbureau moet er een werkvergunning komen en de man moet inderdaad in een fabriek of be drijf aan de gang kunnen gaan. Wordt er aan deze voorwaarden niet voldaan, dan is een gedwongen te rugkeer naar het land van herkomst on verm ijdel ijk. *17"OOR een aantal brave burgers is het woord „gastarbeider" syno niem aan „gajes". Heeft de politie relatief veel last van deze mensen? Brigadier Habermehl (links) en hoofdagent Den Uijl vreemdelingen te woord. Stempels in het paspoort, voor een efficiënte controle. „K1 Brigadier Habermehl: „Geen cen tje meneer. Natuurlijk gebeurt er we! eens Iets, maar niet noemens waardig. Zeelleden wol, die kunnen nog wel eens wat last veroorzaken. Daar weten we echter wel raad mee. Er wordt constant een UJs'. bijgehou den van de schepen die in de havens en bij de werven liggen, zodat bij voorbeeld een dronken zeeman on middellijk naar het schip waar hij thuishoort kan worden getranspor teerd. En het gebeurt ook wel eens, dat een schip afvaart en dat een lid van de bemanning achterblijft. Of uit eigen wil, dan wel omdat de ka pitein hem niet meer hebben wil. Eenvoudige zaak. Ook die man gaat direct de grens over, naar het land waarvan hij de nationaliteit bezit. Op kosten van de agent van de rede rij, welteverstaan!" Het gesprek wordt onderbroken, doordat twee donker getinte Span jaarden verlegen de kamer binnen stappen. Zo er nog ijs was, dan wordt dat onmiddellijk gebroken, want gouden tanden worden bloot gelachen en de heren Habermehl en Den Uyl informeren naar gezond heidstoestand van echtgenotes en kinderen. staan twee van Schiedam's 1320 Ook wordt er even een vermanen de vinger geheven dovr vragen als: „Waarom kom je zo laat met je pas poort" of „Je stuurt toch wel regel matig geld over hè?" Er worden nieuwe stempels in de paspoorten gezet en de aanwezigheid van de Spanjaarden is weer voor een half jaar legaal. Een van de twee deelt en passant nog even mede, dat zijn broer Abeli- no ingeschreven bü de Schiedam se politie het beter heeft geacht naar zijn geboorteland terug te ke ren en dus „nie meer terug kom men". Waarmee voor hem de kous af is. maar de heren achter het bureau zijn weer een tijdde' bezig om senors Abe Lino's terugkeer ook Administra tief tot een feit te maken. De volgende bezoeker raadpleegt oom agent omtrent zUn mogelijkhe den om zich tot Nederlander te laten naturaliseren. Hij is met een Neder landse vrouw getrouwd, dus denkt hij dat het een en ander wol soepel en snel geregeld kan worden. Briga dier Habermehl legt hem uit, dat dit nu nog niet mogeiyk is, waarom niet en wanneer het wel kan. „Over twee jaar kom je nog maar eens terug en dan zal ik je vertellen welke formu lieren er ingevuld moeten worden en wat je verder moet doen." TIET genoemde aantel van 1320 ±x vreemdelingen komt uit 35 ver schillende landen. Spanje, Italië, Turkije en Marokko staan bovenaan, door de vele gastarbeiders die uit deze landen afkomstig zijn. Maar er is ook een categorie vreemdelingen die zich blijvend in Schiedam gevestigd hebben met ze kerheden als een vaste baan en een huis. Onder hen zijn Denen. Zweden, Hongkong-Chinezen, Indiërs, Ameri kanen en zelfs een juffrouw van de *7* in de buurt, van Nieuw Zeeland liggende Codk Islands. Hun doop ceel, adres, huidige werkkring, enz., zijn in een omvangrijk kaartsysteem verwerkt. Ook van de (nu staatlo ze) Nederlanders, die zonder toe stemming een vreemde wapenrok hebben aangetrokken Brigadier Habermehl: „Ja, vroeger was deze afdeling heel wat eenvou diger dan nu. We zeggen wel eens dat we een verlengstuk zijn van het Ministerie van Justitie en dat is in feite ook zo. Anderzijds hebben we, dacht ik, in deze ook een sociale taak. De mensen zoveel mogelijk helpen met hun moeilijkheden." (Vao een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, donderdag. De ambassadeur van Nieuw Zeeland de beer Cunninchame en *Un vrouw hebben vandaag een bezoek gebracht aan Rotterdam. Zij gebruikten de lunch bU de burgemeester op het stadhuis, bezochten bet open boek en het maritiem museum en gaven bij de koninklijke roei- en zeilvereniging „De Maas" een receptie. Het bezoek hield verband met de herdenking van de ontdekking van Nieuw Zeeland door Abel Tasman op 13 december 1642. Tijdens de receptie las de ambassadeur een brief voor van de burgemeester van Auckland aan burgemeester Thomassen. De burgemeester van Auckland, de heer R, G. Mcelroy zegt onder meer; „In de laatste 25 jaar hebben wij in Nieuw Zeeland meer dan 30.000 Ne derlandse emigranten verwelkomd. Dit aantal werd door geen ander land, uitgezonderd Groot-Brittennlë. over- troffen. HOEK VAN HOLLAND, donderdag Op donderdag 21 december is er in het Groene Kruiagebouw weer gele genheid tot Inenting tegqn dlfte kinkhoest, tetanus en polio van half drie tot kwart voor drie. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Zon der hoofdelijke stemming is de Rijn- mondraad vanmorgen akkoord gegaan met het voorstel van het dagelijks be stuur van het openbaar lichaam er bij de bevoegde instanties op aan te drin gen dat te zijner tijd bij de doortrek king van de metro naar Hoogvliet, Spijkenisse daarbij wordt betrokken. De gecommitteerde, de heer C. M. L. Roozemond, verklaarde dat zijns inziens ook hoge prioriteit moet wor den verleend aan de Oost-West-ver binding van de metro. Pasfoto's klaar terwijl u wacht I Foto Van Vuuren, Hoogstraat 10«. Schiedam. Tel. 1^36720. Let op juiste adres! R23 Gemeente Schiedam Afsluiting KOEMARKTSRUG In de nacht van donderdag, 14 december op vrij dag, 15 december a.s. van 's-nachts 12.00 uur tot 'a-ochtends 6.00 uur, of zoveel langer of korter als nodig is, zal de KOEMARKTBRUG wegens repa ratiewerkzaamheden voor alle verkeer gesloten zijn. Schiedam, 13 december 1967. TEXTIEIVÉRVERU OOSTSINGEL 2 Wintermantel verven 15,— 1 16,- Suède jetje {kort) reinigen ƒ13,-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 2