SPARTA ZET NU ALLES OP DE BEKER Gecompliceerde thriller werd koel-amusant COUZY Bejaardenhuis in Hoogvliet Mekloufi wil weg bij St. Etienne i 'ééÊfiï ROTTERDAM RIJNMOND EES 331 ROTTERDAM, vrijdag Sparta heeft zich verzoend met de gedachte dat het in de tweede helft van de com petitie een ondergeschikte rol zal moeten spelen. nu... beduidend goedkoper Dr. H. A. M. Hulamans lector medische faculteit Rotterdam Sparta-veteranen voetballen op nieuwjaarsdag J. R. Slaa en J. Bauer verlaten het GEB Predikant A. Brouwer in Huizen overleden VOOR PETTEN MEDEWERKERS HAVENDIENST NIEUWE EMBLEMEN ONTWORPEN mm Eerste paal de grond in voor bouw flats in Ommoord 'Kunst na Arbeid' bestaat 85 jaar Veel doden in Italiaanse western Expositie plastieken en grafieken in dc Doelen JAMES COBURN IS STERK ALS GEWETENLOZE BANKROVER WIN EEN FILM riem&ftrws... SMAR'^i Beroepsknokkers uitgeschakeld SEXten Sinn ZOMERZON VAN DE BERGEN Arena Centraal Cineac-Bijenkorf Cineac-Beurs Cinerama Colosseum Corso Harmonie Kriterion Lumière Metro Prinses Rex Studio 62 Thalia Grand 't Venster Victoria pag. 4 vrijdag 29 «kcetóber 1967 (Van onze sportredactie) Trainer Wiel Caerver: „Van dit moment af denken we alleen nog maar aan de beker en aan het volgende seizoen. In de bekercompeti tie moeten we het een heel eind kunnen schoppen. Vooral van Öle Madsen hab ik grote verwachtingen. We hebben wel eens gemopperd op Ole, maar als hij er niet bij is, merken we pas hoeveel waarde hij voor onze ploeg heeft." (ADVERTENTIE) Deze aanbieding vin opvouw-- bare dames parapftiies, die uiterst hindlge en solide para- plufes, mag U nu beslist niet missen. De befaamde "kleine para» pluié' lang «en hartewens van Iedere vrouw en dfe harte- wens lean nu in vervulling gaan. Opvouwbare parapluies, die opengeklapt een normale maat hebben, feilloos werkend blank solen binnenwerk, nu voor een spotprijs, voor nog géén veer tien gulden. Product van de KNIRPS fabriek Morgen om 9 uur begint de ver koop van deie opvouwbare dam ««paraplu les in diverse modekleuren, voor Gh* Ml. «f tchr/ft. b«t. Hoewel Cnrrver zijn contract met Sparta nog ulct heeft verlengd, mag aangenomen worden Hat hU ook het volgende selaoen de Kasleelclub zal bleven trainen. Zijn ambities gaan uit naar een Duitse club. „maar", zegt hij, „als ik nu by Sparta weg zou gaan, zou ik een onvoldaan gevoel hebben." In gedachten is Cour ver nl rlruk be zig mul de format ie van zijn plnoj voor hut volgende seizoen. In de eer ste plaats zal gezocht moeten worden naar een opvolger voor Olf; Madsen, dit' naar Kopenhagen terugkeert. Coerver noemt geen namen, maar het is niet moeilijk om te raden wie er op zijn verlanglijstje staan: Mulder, Van der Kuylen, Klijnjan. Sparta had gehoopt met de aankoop van een aanvaller te kunnen volstaan. In do laatste wedstrijden is echter ge bleken dat het ook een intelligente persoonlijkheid op het middenveld no dig heeft. In de achterhoede zal niet veel ver anderen. Men mag alleen op de terug keer van Hans Bentzon rekenen. Hij is In zoverre hersteld van zijn kuit beenbreuk, dat hij volgende week in de wedstrijd tussen dc B-elftallen van Sparta en Feijenoord zijn rentree zal kunnen maken. OJe Madsen is zondag al weer van do partij, In de bekerwedstrijd legen SVV neemt hij de plaats van Ton Kemper In. By SW ontbreekt Van Leeuwen die zijn heup heeft ge kneusd. Ook Feijenoord neemt de beker strijd serieus op. Nu het nog lang niet zeker is dat AJax In do competitie van de kroon gestoten zal kunnen worden, zal de stadionclub ook zijn kansen op deelneming aan de Europa Cup II zo Jang mogelijk in tact willen houden. Tegen DFC zal Feijenoord zondag kunnen zien hoe oude bekenden ais Luyten, Vrauwdeunt en Do Kreek het maken en of de jonge linksachter Bakker al rijp Is voor een transfer naar de eredivisie. Het elftal van Feijenoord wordt pas vanavond mengesteld. Xerxcs/DHC (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De stich ting voor huisvesting en verzorging van bejaarden Meouwenplaat in Hoogvliet Is van plan een verzorgings centrum voor bojaarden te bouwen. Het centrum, dat in Hoogvliet komt, bevat 171 één-pcraoons- en 18 twee- peraoonskamers en biedt plaats aan 207 bejaarden. De totale stichtlngs- en inrichtings kosten bedragen 6.8 miljoen gulden. Het stichtingsbestuur heeft het college van b. en w. verzocht de betaling van de rente en de aflossing van de door de stichting af te sluiten lening een bedrag van 6,74 miljoen te willen garanderen. Dit verzoek heeft het col lege van b. en w. thans overgebracht aan de gemeenteraad. In het plan zijn voorts drie zieken kamers met In totaal elf bedden, twee Isoleerkamers elk met twee bedden, drie logeerkamers, huisvestlngsgeie- genheld voor 14 Interne personeelsle den en een stafkamer opgenomen. Het verzorgingstarief wordt begroot op S05 gulden per persoon per maand. ROTTERDAM, vrijdag- Or. H. A. M, llulsmans (geboren te Venlo In 1930), thans weleoschappelUk hoofd medewerker aan dc afdeling vour stofwisselingsziekten en endocrinolo gie van het Academisch Ziekenhuis te Lelden, Is benoemd tot gewoon lector In de Inwendige geneeskunde aan de medische faculteit Rotterdam. In 1948 begon hij zijn medische stu die aan de gem, universiteit te Am sterdam, waar hij In 1D58 het artsexa men aflegde. Van 1Ö57 tot 1080 war hij als assistent werkzaam In het labo ratorium voor physiologische chemie to Amsterdam. In 1960 promoveerde dr. Hulsmans hier op eon proefschrift: „De verdeling van enzymactiviteilen bij fractionering van hartsplerweef- set". Van 1060 tot 1063 volgde hij een op- leiding tol Internist aan het Onze Lie ve Vrouwe Gasthuis te Amsterdam. Van 1963 tot medio 1064 zette hij deze I opleiding voort aan de afdeling voor stofwisselingsziekten en endocrinolo gie van het Academisch ziekenhuis te Leiden. Sinds november 1964 is dr. Hulsmana als wetenschappelijk hoofd medewerker aan deze laatste afdeling verbonden. XTET ongelukkige Xcntea-DiiC heef» een paar dagen de t|)d om orde op saken te stellen. Het speelt i(jn be kerwedstrijd tegen ADO pas woens dagavond. Excelsior, dat In dezelfde poule is ingedeeld als Feijenoord, begint mei een thuiswedstrijd tegen BBC. De Krallngcrs hebben zondag tegen Wa peningen goed gespeeld en voor trai ner Smits was er dus geen aanleiding om zijn elftal te wijzigen, Hetrnw DVS hoopt bij FC Den Bosch een gelijkspel te bereiken. „Dan kan de tweede bekerwedstrijd le gen SVV een goede recette opleve ren", redeneren de Schiedammers. Drie ops telling en; Sparta: Van Be- veren: Umohorat Pijs, Eljkenbrock, Ter Horst; van der Veen en Bosnia; Heijcrman, Madsen, Bosveld, Verdonk Excelsior: GflUman; G. den Butter, Luck, Kort, Tee uw; Tollenaar en A. den Butter; Weber, Beek, Tump, Bas- sant. SVV: v.d, Roer; Hozebroek (of Nets), Kostenze. v.a. Korput, u.d. Schie; Fels en Warnoar; Van Beek Van Meeleren. Vorstenbosch, Rijkul- ter. (Van onae sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag. Voor gaande aan Sparta's nieuwjaarsrecep tie, die maandag om vier uur op Nieuw Vreelust wordt gehouden, spe len de Sparia-vertenanen tegen de Xerxes-vete ran en. De wedstrijd begint om twee uur en gaat onder alle omstandigheden door. Zo nodig wordt er op het verharde oe- fenveld gespeeld. Bij Sparta spelen o.a. mee: Kouwen, Verhoeven, Zuid- geest, Seton, Wiin van der Gijp en De Boer. Bij Xerxes: Koers, De Leeuw, Louwe, Beun en de gebroeders Rijs- houwer. ROTTERDAM, wijdag. Wegens het bereiken vaat de pensioengerech ligde leeftijd hebben gisteren de heren J. R. Slaa en J. J. Bauer afscheid ge nomen van het gemeen te-energie be drijf te Rotterdam. Do heer Slaa. technisch hoofdamb tenaar, afdolingsehef-b, aan dc gasfa briek Keilohaven, is ruim veertig jaar In dienst van het bedrijf geweest. In de kantine var de gasfabriek werd hij onder meer toegesproken door de junet-dlrecteur ir, J, J. Faïmellng. Ook de heer J. J. Bauer Is meer dan veertig Jaar in dienst van het GEB ge weest. Hij was eerste bureau-ambte naar op de afdeling comptabiliteit. Adjunct-directeur P. Ph. Grocneveld woonde de afscheidsreceptie bij. ROTTERDAM, vrtldaE. Db A. Brouwer, predikant van de gerefor meerde kerk van botterdam, is na een langdurige ziekte in een kliniek te Hulzen overleden. Hij is 49 jaar ge worden. De begrafenis zal plaats vin den op zaterdagmiddag 30 december, om half twee op dc begraafplaats „Crooswhk". 's Morgens zal In de Sta tensingelkerk een rouwdienst worden gehouden. (Van. een onzer verslaggevers BOTTERDAMvrijdag. - Met ingang van 1 januari 1968 zullen de pelten van de geüniformeerde medevoer* hers van de Havendienst ge sierd uorden met nieuwe emblemen. Het nieuwe embleem voor de brugwachter en de havenbedien de met de aanduiding „haven politie". v iïM Het embleem van de haven-i bediende-schipper ziet er bijna net zo uit als dat van de brug wachter en havenbediende, met het enige verschil, dathetwapen is omrand met eiketakken. Evenals het embleem op de pet van havenbediende en brug wachter is het embleem voor de machinist en de matroos, echter met de aanduiding „haven dienst". De laatste foto toont de pet met het embleem voor de haven loods. Het embleem ziet er uit als dat van de havenbediende- schipper, echter zonder aan duiding. (Van oase sportredactie) ROTTERDAM, vrijdag Hachid Mekloufi, dc Algerijnse middenvoor van dc Franse kamploensploeg St. Etienne, die ook in Nederland bekend heid gentel door de wedstrijden die hij In 1962 met het Zwitserse Servette tegen Feijenoord speelde, heeft in Frankrijk grote opschudding verwerkt' door mee te delen dat hij aan het ein de van dit seizoen St. Etienne wil ver iaten. Mekloufi ondanks zijn 31 jaar nog steeds een van de beste spelers in dc Franse eredivisie voelt zich in zijn eer gekrenkt door een uitlating van trainer Batteux die gezegd heeft dat St. Etienne ook zonder Mekloufi wel kampioen kan worclen. St. Etien ne leidt op het ogenblik met een voor sprong van zes punten, Mekloufi heeft nu uit Algerije, waar hij met vakantie is, laten weten da.t hij zijn vierjarige contract met St. Etienne aan het einde van het seizoen wil verbreken. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM, vr(jdag. Dr. mr. N. H. Wlarda, hoofddirecteur van het algemeen burgerlek pensioenfonds heeft gistermiddag In Ommoord de eerste paal geslagen voor de bouw van 352 woningen. Deze flats komen in twee blokken van acht woonlagen. Het object omvat zestien een-kamerwoningen (huur: honderdnegentig gulden), zestien twee-kamerwoningen (f215), 144 vier-kamerwoningen (ƒ270), 180 vijf-kamerwoningen (ƒ290) en zestien zes-kamerwoningen (ƒ315). Het wordt gebouwd in "opdracht van het algemeen burgerlijk pensioenfonds door P. Kruilhof's Bouwbedrijf NV. De galerijwoningen worden voor zien van centrale verwarming, hydro- foor, hulstelefoon, huisvuilafvoer en centrale antenne. De huurprijzen zijn inclusief verwarming en service. De eerste woningen zullen waar schijnlijk over anderhalf jaar worden opgeleverd. Het pensioenfonds heeft een plan In studie in Ommoord 240 eengezinswo ningen te bouwen. Het fonds heeft op het ogenblik 7500 huizen In exploitatie; vijfduizend huizen zijn in aanbouw. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. Op 1 ja nuari van het volgend jaar zal de Ko ninklijk Erkende Rotterdamse Toneel vereniging Kunst na Arbeid 85 jaar beslaan en Is daarmee een van de oudste toneelverenigingen In Neder land. Het jubileum zal op 13 Januari wor den gevierd met de opvoering van een toneelspel van Anke Wildode „De Snoek" in gebouw Palace, Tijdens een uiteenzetting vertelde secretaris A. van Overbeek gistermiddag, dat de kans aanwezig is, dat het toneelgezel schap wellicht meerdere voorstellin gen van het stuk zal geven: „Als we natuurlijk uitkoopjes krijgen." „Django schiet het eerst" is een western uit de Italiaanse school en dat betekent ook deze keer een gruwelijk aantal doden van wie sommigen met duidelijk sadistisch genoegen zijn af gemaakt. Wat dat sadisme betreft: het be roerde is dat deze Django wordt ge speeld door Glenn Saxon, een voor zover jé dat als man kunt beordelen erg mooie jongen die het in de Sis- si-films zonder twijfel goed had ge daan. Het gevaar Is dat er wordt ge zegd: sadisme? kom nou, die Saxon met z'n edelgermaans uiterlijk is toch geen sadist, gewoon een moedige jon gen in ieder geval zoiets. Als er met alle geweld nog meer Django-films moeten worden ge maakt, dan graag de volgende keer met een minder mooie iongen dan Django. B. v. P. (ADVERTENTIE) Neem een Ouwe op het Nieuwe Ook op Oudejaarsavond Oude De Kuyper. de feestelijke borrel. Oude De Kuyper, een kwaliteit die klinkt ala een klok. (ADVERTENTIE) ROTTERDAM, vrijdag Op vrij' dag 5 januari 1968 wordt In do expo siuozaa! van do Doelen ecu expositie van plastieken en grafieken van Koen van Linden Tol en Bonno Randolfi geopend. De tentoonstelling duurt tot 28 januari. KLEIWEG/80 R'DAM Ovarseh In. de film mag de misdaad slechts lonen als er, via welke achter deur dan ook, toch een soort straf op volgt. Dat is het uitgangspunt en de basis van „Geld Hgt voor het grij pen" (Dead heat on a merry-go- round) van Bernard Girard; een thrillerachtig werk met een bij zonder ingewikkeld, vernuftig en amusant scenario dat op een slimme, koele manier is uitge werkt. Eli Kotch (James Coburn) is een ex-gevangene die van een gevaikgends- makker een tip heeft gekregen waar hij de blauwdrukken van de bank op het vliegveld van Los Angeles te pak ken kan krijgen. De opzet van Kotch ia een overval op de bank, die samenvalt met de aankomst van de Russische premier'. Geld Jatten onder de ogen van de ver zamelde veiligheidsdiensten, volgens de gedachte dat ook de gewone vfieg- veldbewaking het te druk zal hebben met de vooraanstaande Rus om op een paar bankrovers te kunnen letten. Kotoh steelt het geld dat hij voor de voorbereidingen nodig heeft op een ingenieuze en volstrekt gewetenloze manier bij elkaar. Vla dienstmeisjes en gezelschapsdames die hij het hof maakt en de huissleutels ontneemt. Die voorbereidingen laten de toe schouwer lange tUd raden naar de koers van het verhaal en steeds als men denkt dat Kotoh scheef zal lopen, komt er een nieuwe pikante ontwik keling. Het ie het soort film dat zich niet eens bij benadering laat navertellen, maar de complicaties lelden onaf wendbaar tot een oplossing die zowel verrassend als logisch is, zodat het een treffende bekroning van de per scena rio opgestelde vallen en omwegen ls. De overval lukt geheel, maar Kotch komt er niettemin aan tekort: de jon gedame die hij onder valse naam ge trouwd heeft blijkt aan het slot, als ze haar met de poen naar Mexico vlie gende echtgenoot zoekt, erfgename van zeven miljoen dollar te zijn ge worden. En dat is dus de byna amore le manier waarop in dit geval de ge slaagde misdaad wordt gestraft. Regisseur Girard heeft het ingewik kelde verhaal goed in de hand gehou den en James Coburn' (bekend gewor den door zijn rol van geheim agent Flint) doet het prachtig op een af- James Coburn, vermomd als Austra lisch politie-lnspecteur, in „Geld ligt voor het grijpen", een Intelli gente thriller die scherp kijkende toeschouwers vraagt stanöslijke, uiterst zelfverzekerde ma nier. Naast hem staat Camilla Sparv als het meisje dat hij trouwt; een weinig substantiële rol, die echter belooft dat juffrouw Sparv een fonkelende comé dienne kan gaan worden De aanwijzingen zijn er duidelijk in deze intelligente, gewetenloze thriller. H. J. OOLBEKKINK „Dr. Dolittlo" was de goede oplossing van de vorige puzzel, waarmee de heer H. J. Ritskes, Pr. Mauritssingel 44a te Rotterdam het Filmdiploma veroverde. Wij sturen het hem per post toe. De tekening vormt weer onze nieuwe opgave: welke filmtitel heeft de tekenaar deze keer uitgebeeld? Stuur uw oplossing per briefkaart aan ons adres: Het Rotterdamsch Parool, Westblaak 9—11 te Rotterdam-2. U maakt kans op het Filmdiploma: vijf maal gratis toegang voor twee personen voor een bioscoopvoorstelling naar keuze. Tot 3 Januari a.s. kunt u uw oplossing inzenden. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) 'ER ZIJN' de fijne bakker MH De vier meedogenloze Wre- LiStS kers zijn in feite beroeps misdadigers, die tegen beloning in dienst van de wet hun soortgenoten op de meest radicale manier uitscha kelen. Als door tussenkomst van een ranger hun een premie wordt onthou den, proberen ze zich van hem te ont doen. Natuurlijk zonder succes maar zoals gewoonlijk moet de bezoeker tot het einde wachten voor de laatste „hyena" is gesneuveld. Behalve, enige overjarige animeer - dames blijft het vrouwvolk in deze film buiten schot. Het is spijtig dat or zo slecht wordt geacteerd, vooral bij de vuistgevechten omdat het verhaal toch aardig in elkaar zit. Th. G. 99Mni!lfll Dat bloot niet be- ISSSlMiaMiU paald sexy hoeft te zijn, laat zich afmeten aan de film „Das Madehen mit dem Sexten Sinn", een half-komische, half-thrüierachtig werkje dat voornamelijk moet dienen om de zeer hel aankijken waard zijn de Brigitte Heiberg bij vlagen als nu- diste het ruime sop te dden kiezen. Dat loont de moeite, maar voor het overgrote resterende deel moet wel een uitermate grote hoeveelheid goede wil worden opgebracht. H, B. Op zaterdagavond 6 Januari pre senteert fa. J. de Bruin in gebouw Lommerijk een mode- en beatshow. Hierin zullen naast de uitgebreide modeshows een aantal beatgroepen optreden. In de kantine van het sportcomplex de Madroei te Pernis houdt het be stuur van de voetbalvereniging Excel sior de nieuwjaarsreceptie op 1 janua ri, 's middags van 3 tot 5 uur. OOK 'S WINT6R8 IN UW HUIS MET EEN HOOQTEZON VAN 1ê M1DDELIAND8TR. 7J AERT V. NE8STRAAT 36 T6L £353371t88t1 Modern Millie Onderhou dende komedie over de zelfstan dige meisjes van de jaren twintig. Prolongatie. Das MS dehen met dem SEXten Slnn Veel bloot en weinig ver baal. Nieuw. The Lady kilt en BriUante misdaadkomedie met Alec Guin ness, Cecil Parker en Peter Sel lers. Reprise. Alleen 's avonds. De man die miljoenen waard was Degelijke thriller over (valse) railjoenenschat waar het Amerikaanse ministerie van fi nanciën en drie ex-nazi's opjagen. Prolongatie. Doctor DolitHe Lief kijkspel voor kinderen over dierendokter die met alle dieren kan praten. Prolongatie. Django sobJet het eerst Al weer zo'n harde, stevige, manne lijke, duidelijk sadistische trek ken vertonende „western" uit Italië. Nieuw. The sound of mtuio Fraaie verfilming van gelijknamige mu sical. Prolongatie. James Boud contra dr- No Eerste nog ndet zo spectaculaire, maar wel spannende Bond. Re prise. Accident Indrukwekkende analyse van menselijke relaties in universitair milieu door Losey met messcherpe dialoog van Ha rold Pinter. Prolongatie. Casino Royale Krankzinnige persiflage op James Bond met (o.a.) David Niven, Peter Sellers en Ursula Andreas. Prolongatie. .Samen uit, samen thuis Drie gerenommeerde lolbroeken bij el kaar: Bourvil, Terry Thomas en De Funès. Prolongatie. Geld ligt voer het rrUpen Gecompliceerde, koel-amusant e thriller met James Coburn. Nieuw, Vier meedogenloze wrekers Adam (Batman) West op bet wes tern-pad. Nieuw. Je leeft maar twee keer Bonds duurste en spectaculairste avontuur. Prolongatie. Op blote voeten in het P*rk Lieve komedie over jong stel dat erg hoog woont in New xoric. Pro longatie. De tien geboden Cecil B. De Milles visie op het leven van Mozes. Prolongatie. Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem Komedie over een veertigjarige Don Juan-te- gen-wil-en-dank. Prolongatie. De kanonnen vu Navsrone Boelend oorlogiavontuur met Gregory Peck, David Niven en Quïan, Prolongatie,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1967 | | pagina 1