V ceintuur Mode-redactrice vertelt over De voorjaarsmode staat in 7 teken van de Het gloednieuwe voorjaar is voor mij geweldig van start gegaan toen ik door C&A uitgenodigd werd om eens een kijkje te komen nemen op de mantelafdeling. Ik zocht al een paar dagen naar een goed idee voor 'n modepraatje, en hier had ik het. Natuurlijk. Iedere vrouw, of ze nu jong is of oud, voelt dat er in het voorjaar iets moet gebeuren en waar zou ik beter over kunnen schrijven dan over de enorme keuze bi zomermantels en pakjes, die ik hier voorge schoteld kreeg. Rustig kiezen en passen Leuke vondsten voor moeder en dochter —m (ADVERTENTIE) Ben echt voorjanrspakje! In lichtblauwe wollen gabar dine -ïlegant van lijn en Blank ofklcdend. 149.— Details: bruine knopen cn ceintuur, sieritiksels langs de randen. a. Details van jeraey mantel b. Details van gabardine mantelpak ceintuRage Toen ik daar stond in mijn „goeie" wintermantel, en een glimp van mezelf opving in een spiegel, realiseerde ik me op eens, dat ik ook hard aan iets nieuws toe was, Ik ben dan wel mode-redactrice, maar toch in de eerste plaats „vrouw". En net als alle vrouwen wil ik er mo dem gekleed uitzien; ik wil er uitzien als een vrouw van 1968. Omdat ik, net als altijd bij C&A, vrij kon kijken en kiezen was het eerste wat ik deed, mijn eigen jas uittrekken en een nieuwe uit het rek zoeken. Details van jeugdige mantel Ik werd meteen enthousiast door de goede pasvorm en de modieuze details, die zo precies aansloten bij wat ik op de shows In Parijs had gezien; o.a. de ceintuur met metalen gesp en bijpassende knopen, de smalle maar toch goed passende schou ders, de naar onderen toe wat wijd uitlopende lijn. Ik snuffelde verder in het rek en begreep nu, waarom C&A van een „Ceintuurrago" spreekt, en waarom ze mij had uit genodigd. Prince de Galles mantel, die m zijn elegante eenvoud geschikt is voor jong en oud. 119. Details: „trenchcoat" schouderpas, schildpad knopen en ronde gesp van hetzelfda materiaal. Details van regenmantel Details van wollen mantel Details van wollen mantelpak Details van regenmantel Details van sportieve mantel Voor 119 is dit een mantel van hoge kwaliteit (wollen whipcord). Let op de asymmeti is-chc sluiting die z'n tegen wicht vindt in de grote opgestikte zak, rechts. Details. Halfbolle, koperen knopen,ook aande mouwen, dubbele sier - stiksels, ook op de ceintuur. Knopen, veel knopen op deze jeugdige, wollen mantel. 79.75. Details: Opstaande kraag, halfronde zak, entree met sierstiksel, ceintuur met metalen gesp, passend bij de knopen. Details van tweed mantelpak Details van jeugdige mantel Wat een enorme verscheidenheid aan modellen, wat een overvloed aan modieuze details, en echt met alleen voor de „twennies" waar ik mezelf niet meer toe kan rekenen. Ik zag er mantels en pakjes, waar de twennies laaiend enthousiast over zouden zijn. Mijn smaak gaat uit naar het minder opvallende en toch chique genre en tot mijn grote vreugde zag ik er ook modellen bij, die b.v. mijn moeder heel goed zouden staan. Nu kon ik op mijn gemak bekijken en passen, wat ik op modeshows aan me voorbij had zien trekken. Mahtels met ceintuurs in grote verscheidenheid: schildpad, metaal, of een kombinatie van die twee, leer met grote koperen gesp, maar ook ceintuurs van dezelfde stof, vaak op hun plaats gehouden door sierlusjes. Brede, doorgestikte ceintuurs met grote, ronde gesp. Pen-gespen met nestelgaatjes van hetzelfde metaal. Ceintuurs in afstekende kleuren, die ook weer in de garnering terug te vinden zijn. Naast de ceintuurs zijn ook de knopen heel belangrijk; ze passen natuurlijk altijd bij de gesp. Ze zijn van metaal, van schildpad of van het nieuwe Perspex, dat zo helder is als glas. Al deze belangrijke, nieuwe accenten vond ik ook terug bij de mantelpakjes, de de regenjassen en in de leer- en suederekken Ook hier voeren ceintuurs, metalen sluitingen en ronde gespen de boventoon. Werkelijk, het voorjaar wordt bij C&A ingeluid met een kollektie van bijzondere charme, een kollektie waaraan geen vrouw weerstand kan bieden. HENRlFTTE van duyn Details mantel van scheerwol Details van Terlenka regenmantel

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 1