Nieuw houten speeltuig - nu al vernielingen! mummm M. REESE Plantsoenen dienst: moeten we er wel mee doorgaan Sportief - charmant j Uw beleggingsprobleem is geen probleem meer na een advies van Mees Hope Mees Hope Herdenking Gevallenen SCHIEDAM FANTASIE-OPWEKKEND COMPLEX IN NIEUWLAND Vernield Fantasie Nieuw Strafwerk Opening vaarseizoen door 'De Viking' v.a. 16.95 I v.a. 14.95 MAK ZN. Eindstrijd school voetbal en handbal- toernooi V oorj aarsconcert Chr. Mannenkoor Orgelconcert Schielandkring Met de padvinders op zomerkamp Vlaardmgen- Sehiedam: leuke wedstrijd SVV OEFENT VANAVOND TEGEN HILLEGERSBERG Jerry Keizer in Galerie Punt 4 Wagen uitgebrand na aanrijding Wim Klein (Hermes) weer in training Van Loenen voor autolakken MAGAZIJNBEDIENDE a. ervaren bouwkundig tekenaar b. bouwkundig tekenaar 4 GRONDWERKERS TIMMERLIEDEN SSN Bouwml] C. L. Noordzij GEHUWDE DAMES Schiedam N.V. EEN JONGEMAN donderdag 2 mei 1908 - pagina 5 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De Plantsoenendienst van Ge meentewerken is bezig met het introduceren van een nieuw soort speelwerktuigen op de (vele) speelplaatsen in de stad. Van hout! Dit in tegenstelling tot de bekende solide stalen klim- en hangrekken, die on danks de frisse kleuren toch al tijd koud aandoen en keihard blijven. Hout is veel „warmer" en levendiger, spreekt de jeugd meer aan. En je kunt er bijzonder leuke speelwerktuigen mee ma ken. „Moeten wy hier echter wel mee doorgaan? Waardeert de ge meenschap deze nieuwe Initiatie ven wel; is zy er wel rijp voor?", vraagt men zich teleurgesteld en ook wat verbitterd af bü de Plantsoenendienst. Op de ruime, maar toch beschutte speelplaats op de hoek van de Vlaar- dmgx-rdijk met de Burg. van Haaren- laan heeft men namelijk een heel complex van die houten werktuigen opgebouwd. Doch vóór dat het geheel gereed Is, 2ijn de eerste ergerlijke vernielingen al aangericht. Opzette lijk! Want het houten materiaal is veel te degelijk, dan dat er al zo snel bij het spelen iets kapot gaan gaan. Die houten speelwerktuigen zijn bijzonder aardig en moeten tot de verbeelding van de kinderen spreken. Een stevig hutje waar de kinderen in, rond, maar ook bovenop kunnen spe len. Een klimtoren met twee verdie pingen, die vele mogelijkheden biedt tot klauteren. Wigwam-ach tige pyra- miden, een „loop-boom". Gistermor gen zou een „kraal-hek" worden aan gebracht, van een model bekend uit de cowboy-films; om wilde paarden te temmen. Maar de mannen van de plantsoe nendienst die dit werk zouden klaren, zijn geschrokken en verontwaardigd de vernielingen komen melden. Stevi ge rondhouten die log zijn geslagen uit de hut en de wigwams. De sterke vlaiggemast o-p de klimtoren is afge broken en in eer. vijver gegooid. En zo meer. „Opgeschoten lummels van een jaar of 16, 17 hebben het gedaan", weet men te vertellen. Kleimtjes kunnen het niet gedaan hebben, want daar is veel te veel kracht voor nodig. Zuiver bal dadigheid en vernielzucht. De kleinere kinderen, die dolblij zijn met de nieu we werktuigen, zijn er de dupe van. De aangerichte schade is niet on herstelbaar, Inderdaad niet. Maar het is zo'n teleurstellend teken. Moet men op deze weg voortgaan? Moeten do speelplaatsen dan maar betegeld wor den, met wat betonnen springbokken en de bekende ijzeren speeltuigen? Daar wil men juist vanaf. Voor kin deren is het zo belangrijk dat ze wat kunnen avonturen op de speelplaats, hun rjjke fantasie botvieren in eigen bedachte spelletjes. De speeltuigen moeten daarvoor mogelijkheden aan dragen. zonder het speeldoei te zÜn. Geen stijve rekken, wippen en schom mels, maar voertuigen voor de fanta sie. Eu dan het liefst van dat warme, inspirerende hout. Op de speelplaats in het volkstui- neneomplex "Vijfsluzen heeft de Plant soenendienst een eerste proef geno men met de houten werktuigen. Die is goed ontvangen. De jeugd was er blij mee, maakte er druk gebruik van en maakte niets moedwillig kapot. Moge lijk omdat er in de volkstuinen toe zicht is van ouderen, mogelijk omdat de jeugd daar anders is ingesteld. Daarna werd het complex werktui gen aan de Vlaardingerdljk opge bouwd. Deze speelplaats is er geschikt voor. Er is ruimte en beschutting door de dijken, volop mogelijkheden om te fantaseren. Maar direct Is hot al mis gegaan. Een grote, teleurstelling. De bedoeling was om dergelijke houten speeltuigen ook elders in de stad op te stellen. Niet overal, want ze vragen een „avontuurlijke omgeving". Moet men er mee doorgaan? De werk tuigen worden gemaakt door de firma Yreca uit Wezep. Heel solide en daar om ook niet goedkoop. Voor vele dui zenden guldens staat er op de Vlaar- dingerdijk. Prooi voor de verniel zucht! Misschien omdat het iets nieuws is, meent men bij de plantsoenendienst. Daar spreekt men uit ervaring. Toen met Pasen de eerste fleurige bloemen- bakken in de stad werden uitgezet, werden er meteen vele plantje» uit de bakken gestolen. „We kunnen so wel aan de gang blijven!" Ervaring is, dat wanneer de bakken er langer staan, de diefstallen afnemen, Ander voorbeeld. In het prinses Beatrlxpark zijn bij de speeltuin de 'banken voorzien van een polyester .en het voorlopig herstellen van de aangerichte schade aan een van de houten „wigwams". Op de grond een deel van de los geslagen houten. bekleding, om ze wat comfortabeler en wat fleuriger te maken. Heel sterk en degelijk aangebracht. Ook iets nieuws. Er zijn nu al hele stukken van de bekleding afgehaald. „Met tan gen, anders kan het eenvoudig niet!" Schiedam, maar ook de andere ste den in het "Waterweggebied, heeft een trieste reputatie op het gebied van vernielingen door de jeugd. Zoals er bij de ouderen „een gebrek aan bur gerlijke discipline" heerst (de term is van wethouder Van Bochove), wat zich uit in een achteloos verontreini gen van de stad en het elkaar onnodig hinderen. „We zijn wat verlegen tegenover de mannen van Ureea die de werktuigen hebben geïnstalleerd. Want op de Ve- luwe komen dergelijke vernielingen nauwelijks of niet voor". Een veront waardigde tuinman van de Plantsoe nendienst: „Maar daar hebben de tuinlieden dan ook het recht om pro ces-verbaal te maken wegens vernie ling en wij niet. Dat zou een stuk hel pen. De politie kan ook niet overal te gelijk z(jn. Ais ik een Jongen betrap bij het vernielen dan geef ik hem strafwerk op. Dat mag wel niet, maar het helpt wèl!" SCHIEDAM, woensdag. De Schte- damse Modelyacht vereniging „De Vi king" zal haar vaarseizoen 1866 ope nen op zondag 19 mei. Hiervoor zal gebruik worden gemaakt van de a.ff. vaarvUver in het Beatrlxpark, aan vang 10.30 uur. Voor doze gelegenheid zullen onder linge wedstrijden worden gehouden met zowel radio-bestuurde als met di verse soorten zeilende modellen. Tevens zal wonden gedemonstreerd met snelle, door diesel voortbewogen motorschee pi es. tADV£CTBOTi£i EN TOCH NIET DUUR! SLAPPE AUTOHOEDJES SPORTIEVE HOEDJES j PRACHTIGE COLLECTIE MODE1LHOEDEN J Grote sortering antiloop- 1 en haarvilthoeden in diverse kleuren. DAMESHOEDENMAGAZIJN HOOGSTRAAT 60 I SCHIEDAM Telef. 266728. j Het complex aardige houten speelwérktuigen in Nieuwland, op de hoek van Vlaardingerdljk en Burg. Van Haarenlaan. Vóór de vernielingen. I ADVERTENTIE! Voor al uw kampeer-, sport en watersportartikelen Hoogstraat 125 - Tel. 267982. TENTENSHOW elke dinsdagavond gebouw Nieuwstraat 12. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Burge meester Roelfsema heeft gistermiddag in Harga na afloop van de laatste fi nale-wedstrijd en van het jaarlijkse school voet bal- en handbaltoernooi aan de winnaars de prijzen uitgereikt. B(j het overhandigen van de vele bekers aan de aanvoerders van de verschil lende kampioensploegen zag h(j zich geassisteerd door een lief klein meisje. De burgemeester zei er in zijn korte en gebruikelijke speech op hef terras voor de Hermes-kantine van over tuigd te z(|n, dat de spelertjes ook dit jaar weer met ontzettend veel geest drift en genoegen aan het schooltoer- nooi hebben meegedaan. „Jullie heb ben dank zij de organisatoren en de weergoden weer een reuze geslaagd toernooi gehad met een serie prachti ge wedstrijden", besloot hij. De uitslagen luiden: Voetbal: (Poule E; lagere school) 1. Dom.- Savio; 2, Alb, Magnus; 3. Jan Ligthart; 4. Klaas de Vries B; 5. A. H. Gerhard; 6. Edi son. (Poule Er) 1. Alb. Magnus 2; 2. J. H. Gunning 3; 3. ïihorbecke 2; 4. Alb. Magnus 5. (Poule C): l. W. de Zwij ger B2; 2. T.S.S. 1; 3. W.F. 3. (Poule D): 1. St. Jozef 4; 2. W. de Zwijger B4; 3. T.S.S. 5; 4. R.K.T.S 6 SCHIEDAM, woensdag, Het Schiedams Christelijk Mannenkoor, oJ.v. Jan van der Ree, organiseert on 9 mei, in de Magnalia Dei Kerk, Albar- dast raat 65, weer een van haar voor jaar seoncerten met een programma, bestaande uit volksliederen, negro spi rituals en bekende melodieën uit ope ra's, operettes en musicals. Aswan# 20 uur; toegangsprijs 2.—. Aan dit concent werken mee de Zuidafrikaanse sopraan Trudi Koele - man en de tenor Simon van Trirum. Pianobegeleiding: mevr. H. Lange- jan-Leomburg. Kaarten verkrijgbaar 's avonds aan de kerk en bij J. Poot, Nassauiaan 51; H. J. Troost, Aletóastraat 23; M. Kop- mels, B. K.laan 274b; G. Huisman, Mgr. Nolenslaan 189 en J. M. y.d. Re©. Sem Dresdenplein 74. (poule F) - meisjes - 1. Alb. Magnus; 2. Comenius B; 3, A, H. Gerhard. (Poule Fr) - meisjes - I. Alb. Magnus 2; 2. St, Jans 2; 3, J. H. Gunning 3; 4. Alb. Magnus 5- (Poule E) - jongens - 1. J. H. Gunning; 2. St. Aloijsius; 3. St. Jozef. (Poule Er) - johg&ns - 1. Alb. Magnus 2; 2. St. Jo zef 2. (Poule D) -meisjes - 1. Leao 1; 2. Mater Dei 7; 3. U.K. Huishoud school 3; 4. Huish- en Ind. school 2. (Poule C) - meisjes - 1. W. de Zwij ger al; 2. W, de Zwijger BI. (Poule B) - jongens - 1. T.S.S. 1; 2. St. Jozef 5. (Poule A) - jongens - 1. R.K. Tech nische School (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, De Schielandkring geeft het eerste orgel concert in de serie 1968 op donderdag 2 mei in de Johannes de Doper-kerk aan de Mgr. Nolenslaan, aanvang 20 uur precies, te geven door Ru Stolk, organist van de St. Liduinakerk te HUkgersberg m.m.v. Rob Holl, bas. Op het programma staan Concerto VI in Bes van G. F. Hëndel; Recitatief en aria „The people that walked in darkness" van G. F. HSndel; partttia „Was Gott tut, das ist wohlgetan" van Pachelbel; Pax. Vobiscum van Fr. Schubert; Toccata in G van Th. Du bois, drie Negro spirituals en Prelu< dium en Finale van Mlcheelsen. (parkeren is bij ons evenmin een probleem) Beleggen kunt u op verschillends manteren, in aandelen, obligaties, zelfs in een levensverzekering. Blijft de vraag: waarmee bent u het meest gebaat? Gelukkig hoeft u dit probleem niet zelf op le lossen. Ga eens praten met de beleggings-expert van Mees Hope. Hij kan u een des kundig advies geven, waar de wetenschap en ervaring van ons moderne bankbedrijf achter staat. Slap dus ge rust binnen op Nieuwe Haven 133. U bent welkom, ook met uw beteggingsprobleem. BANKIERS SCHIEDAM (Van een onzer vemjaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Voor de 23e maal zullen de Gevalle nen uit de laatste oorlog op zaterdag 4 mei herdacht worden tijdens de plech tigheid voor het monument aan de Plantage. De organisatie Is geRjk aan die in de voorgaande jaren. Om 19 uur begint de opstelling van dc stille stoet in de omgeving van het Stadhuis, waarna om 19.20 uur de mars begint met om 19.45 uur de aan komst bij het monument. De burge meester zal als eerste namens het ge meentebestuur een krans leggen, ge volgd door familieleden, verenigingen, bonden, enz. en tenslotte cle scholen. Om 20 uur worden twee minuten stil te in acht genomen, besloten door het Wilhelmus, Om 20.30 uur heeft in de Grote kerk de Dodenherdenking plaats, georgani seerd door Ned. Ver. van Ex-politiekc Gevangenen en het Voormalig Verzet Nederland. 'Sprekers zijn pater H. J. A. M, Segers sj. en ds. W. Vons, Muzi kale en vocale medewerking verlenen het Harmonieorkest O.B.K. en het Kon, Schiedams Mannenkoor Or pheus. Een ieder, maar vooral de jeugd, wordt opgewekt de herdenkings- plechtigheden bij te wonen. De NVV- Bestuurdorsbond verzocht ons bekend te willen maken dat de leden worden verzocht in de sloot mee te lopen, zich om 19 uur te vervoegen bij de deputatie bij het stadhuis. SCHIEDAM, donderdag. De „Burgemeester van Ha aren "-groep van de Nederlandse Padvinders afd. Schiedam biedt aan een beperkt aan tal jongens in de leeftijd van 12 t/m 16 jaar-de gelegenheid om deel ie ne men aan een zomerkamp in Luxem burg. De kosten badra-gen inclusief dc reis per touringcar ƒ75.- en het kamp wordt gehouden van 3 t/m 10 augus tus ie Eohternach. Voor deelname be hoeft men geen padvinder te zijn. Op gave dient ^o spoedig mogelijk, in ie der geval voor 1 juni te geschieden bij de groepsleider J. M. N. Atlriaanse, Franselaan 162c Rotterdam 7, tel. 151426 of zaterdagsmiddags in het groepshuis ,,'t Raadhuis", Schiedamse- weg 200 <bü Sportparkbrug) Schie dam. De inschrijving geschiedt in volgorde van aanmelding. VLAARDINGEN, donderdag. De stedenontmoeting Vlaardingen Schiedam, tussen de voetbalselecties van VBLO en SBLO, heeft aan zijn doel beantwoord. De organisatoren zijn uitstekend geslaagd met het ini tiatief er een terugkerend evenement van te maken. De ontmoeting op het VFC-Sport- park werd door ruim 1500 toeschou wers bijgewoond. De uitslag 12 gaf de verhouding good weer. In de eerste helft was Schiedam vooral veel gevaarlijker dan Vlaardingen, dat weinig variatie in de aanval kon brengen. Voor de aanvang omtvinigen de spe lers van het comité nationale gedenk dagen een fraaie voetballas. De pupil len van VFC vormden een erehaag en overhandigden de spelers het zeer* op prijs gestelde cadeau. Scheidsrechter Koen Brouwer uit Schiedam had wei nig moeite met de beide partijen. Hij werd tei-zij.de gestaan door de heren B. Coenradie (70 jaar) en H. W, Keij- zer, beiden van de Vlaardingse scheidsrechters vereniging. SCHIEDAM, donderdag. SVV speelt vanavond om half zeven een oefenwedstrijd tegen Hiltegersberg aan de Van Ballcgoollslngel, uahy het eindpunt van I(jn vier aan de Molen laan. In het elftal van SW zal voor het eerst meespelen Gerrit van der Lek. die aan het einde van het vorige sei zoen van de eerste klasser Neptunus i» overgekomen naar SW. Hij heeft het gehele seizoen als amateur In het B- elftal gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. In de Galerie Punt 4 aan de Rotterdamse- dijk 319a wordt tot 20 mei een exposi tie gehouden van schilderijen en teke ningen van Jerry Keizer. „Clean art" met vakkundig geschilderde composi ties. De Galerie Is geopend op werk dagen van 19 tot 21 uur en zater dag/zondag van 14 tot 17 uur. BARENDRECHT. donderdag De splinternieuwe wagen van de verte genwoordiger J. C. S. de Korvor uit Spijkenisse is woensdagavond In Ba- rondrecht totaal uitgebrand. De man moest op de Mtddeldijk sterk naar rechts uitwijken voor een tegenligger, waarvan maar een kop lamp brandde. Dc vertegenwoordiger vloog van de weg en kwam meters la ger aan de voet van de Middeldijk te recht. Hij wist nog net uit het wrak te klauteren voor het (vermoedelijk door kortsluiting) in brand vloog. De brandweer heeft de brand geblust. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM, donderdag. De 24- Jarige Hermes-speler Wim Klein, die zondag 15 oktober in de wedstrijd te gen FC Drente vrij ernstig geblesseerd raakte, heeft deze week de training hervat. Wim Klein Ls momenteel nog steeds onder behandeling van dr. Strlkwer- da. De injectie-kuur die hij tot nu toe bij deze sportarts uit Utrecht onder gaat schijnt succes te hebber.. SCHIEDAM Geboren: Antoolo K- Z v. A. Munuera Acoeta en M. M. Run Ruh, Johanna C. d.v. P, van Buuren en H. C. den Ouden. Sylvia L. d.v. L. Rau«e en Z. Meet!er. Johannes z.v. J. van Zwet en H, W Poot. Leendert z.v. S. F Drop en M. C. VeXit. Theodora M. d.v. T. W. J Hutlnf? en G. W. M Kick. Jlermtna C. dv. G. de Kor te en R. J. Douraan. Richard z.v. W. de Vrlea en A. van Geel, Anna d.v. B. van er He Oden on A. B. van Uetnurg. Mike-Jim S. z.v II. H. N. van Aa en I van Mtchablls. AnouschJra M. T d.v. H. Wodrada en H. M. L. Gude, Ronald z.v. J. C. M. van der Boor en M, E. Verhaal. Patty d.v. J. Bouwmees ter er. J. van rider. Curia d.v. A. do Wit en C C. Janseen. MarWlïe d.v. M. C. Pter-rtsoen en J. van Poperlrvg. Alexandra M dv. t.. S. M. J. Rakker en A. M. Vis. Brigitte P. J d.v P. J. Coilignon en W. C. van Steen. Overleden: E. A. dc Ranlj. SO Jr.. G. C. Ovcrheut. 59 Jr.. H. F. Wtnke!. 64 Jr., N. Moerkerken, 80 jr.. wed. T. Janssen. G. C. Biisbertten V8 jr.. O. Daerveldt. Tl Jr.. H. F. Daoimeljer. W Jr.. II. van Schle, 68 Jr.. M. Meulstee. 82 Jr., echtg. K. A. Jansen. Spuitbusje in 550 autokleuren. Dam 4145, Schiedam, telefoon 266192. PASFOTO'S klaar terwijl U wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat 108, Schiedam, tel. 288720. Let op juiste adres, K180 Groothandel in levensmiddelen vraagt voor zo spoedig mogelijke indiensttreding: voor het klaarmaken van bestellingen. ir Goede arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties; Ons Belang, Calandstraat 109, telefoon 15 25 33, A. D. de Vos, architect B.N.A. vraagt per 1 juni a.s, met U.T.S of gelijkwaardige opleiding. Sollicitaties te richten aan het bureau Mozartlaan 33, Vlaardingen, tel. 010-344857. Gevraagd: Aanmelden bij de uitvoerder op het werk Ommoord te Rotterdam SSN Bouwmij C. L. Noordzij - Schiedam N.V. Gavraagd: Aanmelden bij de uitvoerder op het werk Calandstraat te Schiedam. Banketfabriek W. Ketter N.V., Broersveld 67, Schiedam, vraagt voor de avond. Werkt. va. 17.45-22 uur. Aanmelden Broeraveld 67. Op handelskantoor gevraagd voor zo spoedig mo gelijke indiensttreding: voor diverse kantoorwerkzaamheden, alsmede ter vervanging van onze opera teur voor ponskaarteninstallaties. Op leiding in eigen bedrijf. Vereist: Mulo-opleiding en accuratesse. Leeftijd 17—18 jaar. Sollicitaties: Ons Belang, Calandstraat 109, Schie dam, teL 15 25 33,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2