+J8S* fig i t 5*- sa 24.- 19.8d 16.80 MAAR MENEER.,, ROTTERDAM RIJNMOND Arena Centraal Cineac-BeMTs Cineac-Bijenkorf Cinerama Colosseum Corso Grand Harmonie Kriterion Lumière Metro Prinses Rex Studio '62 Thalia 't Venster Victoria Tentoonstelling beroepsonderwijs een week langer CONTAINERTERMINAL AAN MARGRIETHAVEN Alle contracten van de Hermes-spelers ivorden verlengd Dividendheleid Muller en Co. 'Mi bespa, 1 Hecer, on",] MR F oa f ,HE«EMf*NTALOIIS o.a. Terlenka, Trevlra en Polyester m mr 'f11 MAGAZIJN LONDON gevestigd sedert 1922 1e Middellandstraat 86 - Tel. 237256 1e Middellandstraat 90 - Tel. 237256 Belisrlandselaan 85 Tel.277330 PvdA PvdA tegen preadvies voorlopige herziening van de gemeente vrijdag 31 mei 1968 - pagina 5 The way west De trek van een karavaan Amerikaanse land verhuizers van Missouri naar Oregon in het jaar 1843, Naast een stortvloed van aangrijpend mooie natuuropnamen zijn Kïrk Douglas, Robert Mitchum en Ri chard Widmark te zien als leiders van de karavaan, die aan vele problemen het hoofd moeten bie den. Nieuw. 14 j. poel der ontucht Sex ver pakt in een melo-dramatisch ver haaltje over een wegens doodslag veroordeelde, die na zijn vrijla ting vergeefs tracht een vervallen boerenbedrijf tot bloei te bren gen. Prolongatie. 18 j. De Non Plechtige, wat trage verfilming van Diderots roman over het Teven van kloosterzuster Suzanne Simorün. In de hoofdrol Anna Kanna. Prolongatie. 18 3. De 7 maskers van de judoka Talloze Chinezen trachten in hoog tempo super-judoka Mare St. Clair te vloeren, hetgeen in hetzelfde tempo niet lukt. Daarbij worden hun pogingen nog lach wekkender, doordat de film zo nu en dan versnelde beelden biedt en getekende scènes. Alle judo worpen en -grepen zijn in optima forma te aanschouwen. De vele lachertjes zorgen voor voldoende onderbreking. Nieuw. 14 j. Generaal Custer's laatste op dracht De producers van de Cinerama-film vonden in de le gendarische Indianenbevechter George Custer een man die goed genoeg was voor een nieuw spek takel op het gebogen, doek. Tweeëneenhalf uur vechten tus sen blanken en roodhuiden is echter watt teveel van het goede, ondanks alle suggestieve effecten. Met Robert Shaw, Prolongatie. 14 j. Goliath tegen de reuzen Brad Harris is de superheld met zeer gestaalde spieren die het op neemt tegen reuzen, zeemonsters en andere even wanstaltige al? gevaarlijke gedrochten. Reprise J4 j. The great race Breed uitge meten klucht rond een autorace in het jaar 1912 van New York, via Tokio naar Parijs. Tony Cur- tiss heeft Jack Lemmon en Natalie Wood als zeer doortrapte rivalen, die niet nalaten op allerlei moge lijke en onmogelijke manieren te trachten de race in hun voordeel te beslissen. Verder biedt de film de grootste smijtpartij met taar ten aller tijden. Prolongatie. A.i. Zorg dat je er uit komt Vijf geallieerde brigade-generaals zijn door Italianen gevangen gezet op een kasteeltje in Noord-Afrika. Heel erg vinden ze dat niet, want het ontbreekt hun niet aan com fort. Harry Frigg (Paul New man), speciaal opgeleid voor het organiseren van ontsnappingspo gingen, komt hen desalniettemin te hulp. De film is niet echt leuk, hoewel een spannend slot veel goed maakt. Nieuw. A.l. Veel liefs uit Moskou Weer eens een herhaling van de tweede Bond-film die, volgens insiders, de beste uit de reeks is. Met Sean Connery. Reprise. 14 j. Een idioot In Parijs Regis seur Serge Korber laat een goed hartige dorpsgek near Parijs op draven, voor de vervulling van ciens grootste wens: de Eifeltoren zien. Hij ziet nog meer, nl. een meisje van losse zeden, wier ver standelijke vermogens met die van hem corresponderen. Zij droomt van het platteland en dus kan het een en ander mooi sa mengaan. Met Jean L.tfèbre en Dany Carrel. Nieuw. 14 j, Red een huwelijk en verknoei je leven Uitstekend filmver- tier, ondanks een aardig maar niet bijster origineel gegeven. De dialogen, spits en vaak erg gees tig, zijn boeiend en houden de vaart in het spel van misverstan den dot de bezoeker gepresen teerd wordt. Dean Martin en Stella Stevens spelen de voor naamste rollen in deze praotko- medie. Nieuw. 14 j. 1 .uxor To Sir, with love Een Engel se kleurenfilm die uitpuilt van de goede bedoelingen. Hij speelt zich af in een school voor moeilijk op voedbare pubers. Alles lijkt er uit de hand gelopen, maar de leiding heeft humane idealen, die pas verwezenlijkt kunnen worden als Sidney Portier tot het onderwij zerskorps toetreedt. Sentimenten en glycerinetraanljes zijn echter te straf geïnjecteerd om het ge heel geloofwaardig te maken. Nieuw. 14 jaar. Die rare gekke rot kat Een van Walt Disneys rolprenten be doeld voor het hele gezin. Hayïey Mills en Dean Jones spelen onder meer mee in deze lieve comedie, waarin poezen de boventoon voe ren. Reprise, a.l. Het verraad De Maffia zit overal, een wereldomvattende or ganisatie van louche individuen. Een filiaal in Frankrijk ontbreekt echter nog en daar moet volgens de opperhoofden van de Maffia verandering in komen. Via aller lei onderwereldpraktijken tracht men het doel te bereiken. Een jonge maar o zo linke inspecteur (Claude Mann) denkt er anders over en wint. Nieuw. 18 jaar. Doderaajis dollars voor Ringo premiejager Johnny Ringo contra Mark Damon als de dekselse volbloeds en niets ontziende schurken. Nieuw. 14 jaar. Zo gezegd, zo gedaan! Een mager gegeve werd door Robert Dhéry heel acceptabel uitge werkt. waardoor Louis de Funès weer alle gelegenheid kreeg zich boosaardig-grappig uit te leven. Reprise, a.a. Overspel op zjjn Italiaans Jonge vrouw (Catherine Spaak) betrapt haar man (Nino Manfre- di) op ontrouw en betaalt hem met gelijke mum terug, door zich eveneens in de liefhebbende ar men van een ander te storten. Nieuw. 18 jaar. De jonge Venus In Berlijn bekroonde Griekse film, geba seerd op oude legende van 2000 jaar v. Chr. De vissers van Rho des varen uit en hun vrouwen worden prompt daarop belaagd door schaapherders met wilde lusten. Prolongatie. 18 jaar. The war waeon Knappe western met John Wayne en Kirk Douglas, acteurs die in het zadel geboren schijnen te zijn, als de vrienden die wel veel onenigheid hebben, maar elkaar uiteindelijk niet kunnen missen. Reprise. 14 jaar. Stella Stevens en Dean Martin tonen hun. flair vooral In het spitse woordenspel van de Amerikaanse filmkomedie „Red een huwelijk en verknoei je leven". „Helden zijn schaars" vond de heer F. Bal, Sweelinckstraat 186 te Vlaardingen als oplossing van onze vorige Filmpuzzet. Hij ver dient er het Filmdiploma mee, dat wij hem per post zullen toe zenden. Weer stellen wij u de vraag: welke filmtitel koos Charles Boost uit als onderwerp voor de tekening? Stuur uw antwoord per brief kaart aan Het Rotterdams Parool, West blaak 9 te Rotterdam-2. U maakt kans op het Filmdiploma: vijf maal gratis naar de bioscoop voor twee personen. ROTTERDAM, vrijdag. De di rectie van de Doelen acht de tentoon stelling „100 jaar beroepsonderwijs te Rotterdam" die in de ontvangsthallen van de Doelen is ingericht van zoda nige kwaliteit, dat de directie de hal len van de Doelen gratis beschikbaar stelt om deze tentoonstelling een week te kunnen verlengen. De tentoonstelling is nog geopend: zaterdag 1 juni van 1016 uur, maan dag 3 juni van 1216 uur, dinsdag 4 juni van 1012 en van 1417 uur, woensdag 5 juni van 1012 en van 1417 en 19—22 uur. donderdag juni van 10—12 en 1417 en 1922 uur. ■fcHxiiïEt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. liet be stuur van Her mes DVS heeft gister avond besloten de contracten van alle; semi-profs met een jaar te verlengen.' De secretaris van Hermes-DVS, de; heer D. Lubeek, verwacht ook dat alle spelers de overlegde contracten zullen; tekenen, zodat niemand van hen op de transferlijst geplaatst behoeft te wor den. Bovendien heeft Hermes-DVS de 17-jarige Sije Visser, die onlangs als jeugdspeler zijn debuut maakte in het: eerste elftal van de Schiedammers,' een contract aangeboden. TO tal begin 1969 European Con tainer Terminus aan de Prinses Margriethaven eruit zien. Tien juni a.s. is de tweede E.C.T.-container- kraan in bedrijf, een half jaar later volgt de derde kraan. Op dit ogen blik ie 8 procent van de twintig ml! Joen ton lading die per jaar In de Rotterdamse haven omgaat in con tainers verpakt. De verwachting is. dat »n 1980 de goederenomvang stijgt tot 28 miljoen ton, waarvan dan naar schatting 60 procent (16.800.000 ton) in laadkisten zal zitten. Over acht jaar zal van alle la ding op de Noord Atlantische route driekwart gecontainerlseerd zijn. Tegen die tijd is Rotterdam met speciale containertreinen verbonden met de Industriële centra van Oost Europa. Op het ogenblik heeft E.C.T. aan de Prinses Margrietha ven een achterland met 600 miljoen Inwoners. PER uur behandelt E.C.T. n.v. ge middeld 25 containers per kraan per uur. Tijdens proefnemingen on der zeer gunstige omstandigheden is zelfs een reductie van 29 laad kisten per kraan per uur bereikt. Als de tweede containerkraan in werking Is dat zal in de tweede week van juni zijn wordt de ca paciteit bij de E.C.T. Opgevoerd tot 50 tot 80 containers per uur. Te vens worden de lift on-lift off en roll on-roll off schepen afzonderlijk behandeld. De kadelengte zal toe nemen van 663 tot 1013 meter en de parkeerplaats voor de laadkisten van 180.000 met 275.000 vlerkante meter. Voor het pakken en ompakken van pler-to-pier containers heeft E.C.T. n.v. de beschikking over een loods van 4000 vierkante meter, terwijl er ook een spooremplace- ment voor containertrelnen is. In de toekomst zullen per dag 6 con- tafnerfcreinen bij E.C.T. aankomen en vertrekken. (ADVERTENTIE J ROTTERDAM, vrijdag (ANP). Muller en Co ls een moeilijk bedrijf, risico»» moet nemen en daarom Pole reserves moet bezitten. Dit is de «die reden voor de voorzichtige uit- kerlngspolitiek. DH heeft de voorzitter vsn de Raad van Commissarissen, mr, l W. Brijen, van W. M. H. Mnller en Co gistermiddag in de vergadering v*n houders van commanditaire aan delen meegedeeld naar aanleiding van Wttache geluiden over lust dlvtdend- beleld. Van het samengaan mot Thomson's Verenigde Bedrijven verwacht de dl- Koop kwaliteit bij een reeds tientallen jaren gevestigd bedrijf. Laat u niet om de tuin lelden door loze 'kreten als dlrekte tabrioksverkoop enz.! Jf SIU»*-'tte((Wro rectie een besparing op personeelskos ten voor de havenbedrijven van het concern in Rotterdam. Iedere drie maanden moeten deze opgeven hoe veel arbeidskrachten uit de centrale arbeidsvoorziening voor de haven men gaat garanderen. Die garantie zou wel eens Lager kunnen worden door de sa menwerking tussen de stuwadoorsbe- drfjven van het Muil er concern. Ook kan men wellicht onderbezetting van wal installaties van elkaar opvangen. Volledige integratie Is niet mogelijk, doordat dan belangen van rederijen met elkaar kunnen botsen. Naar aan leiding van een vraag over toevoeging van ƒ2,5 miljoen aan da Reserve Al gemene Bedrijfsrisico's, zei de directie dat deze reservering nodig Is in ver band met financieringsfaciliteiten, die verleend worden bij ae Internationale «rtshandel. Deze reserve is iets meer gebonden dan de algemene reserve. Kwaliteitsbewuste mensen kopen natuurlijk in een bonafide zaak. Het epnemen van brieven Tn deze ru briek betekent niet det de redsetle Instemt met de meningen die daarin tot uitdrukking komen, dooh dat zï) deze belangwekkend genoeg Vindt om xe ter kennle van de lezere te brengen. Brieven zonder volledige naam en adree worden terzijde gelegd. De re dactie behoudt zloh het recht voor Inzendingen te verkorten. UROF. dr. A. Heertje, hoogleraar in -1 de economie to Amsterdam, stelde in zijn artikel van 10 mei j.l. over de positie van rtieuw-links in de PvdA, dat het momenteel niet gaat om het onderscheid links-rechts, maar om dat tussen integer en niet-integer. Men zou hierover vsn mening kunnen ver schillen, men zou zelfs kunnen stellen, dat het lood om oud ijzer is wat onze hooggeleerde nu beweert, want be staat de tegenstelling links-rechts niet juist uit de tegenstelling integer- niet-integer? Maar laten we voor het gemak nu eens prof. Heertje's stelling aanvaarden. NIeuw-Iinks deelt hij in bij de nïet-integeren, dat kon men lezen in z(jn artikel. Interessant lijkt mij nu nog aan welke kant wij prof. Heertje moeten plaatsen om het we tenschappelijk model duidelijk te krij gen. Integer- of niet? that's the question. Prof. Heertje vindt, dat de „linkse extremisten" in de PvdA zich schuldig maken aan bedrog en misleiding en hij meent zelfs, dat zij het gebruik van geweld propageren en dat zij de rede door het geweld hebben vervan gen. Daarbij is het hem „onverschillig of men het oog heeft op de communis ten, de PSP, nieuw-links, de studen ten-vakbeweging, de ASVA, de partij van Dutschke (welke is dat?), de aan hangers van Mao en Castro, of de So cialistische Jeugd". Dat is een hele verzameling, professor. Bent U er wel zeker van. dat U niet enkele vergeten bent? Maar nu in alle ernst, U wilt ons lezers toch niet wijs maken, dat U tussen al de door U genoemde groepe ringen geen verschil kunt zien? U ziet in Uw vak toch ook wel verschillen tussen Marx en Proudhon, tussen En gels en Bakoenin, tussen Bellamy en Henri George en tussen Lenin en Bernstein? U kunt toch niet in ernst beweren, dat de PSP het geweld pro pageert, en dat de communisten en nleuw-links spitsbroeders in mislei ding en bedrog zijn? Om nu maar te zwijgen van het op één lijn stellen van toch wel zeer sterk uiteenlopende organisaties als de A'SVA, de SVB en de SJ. Waar hebt U toch gelezen, dat de ASVA het geweld propageert? Dit zijn volstrekt ongerijmde beschuldi gingen. die U bovendien in Uw artikel in het geheel niet hebt waargemaakt. Maar er is nog meer, U durft zelfs te stellen, dat verschillenden van de door U aangevallen groeperingen niet eens zouden weten wat zij doen, ja dat zij als het er op aan komt van dezelfde mentaliteit zijn als de fascisten (dit woord gebruikt U wijselijk niet. maar U bedoelt het wel, als U spreekt van extreemrcchtsen Het voornaamste in Uw artikel is wel Uw poging de intellectuele, linkse oppositie te verklaren uit het gebrek aan topfuncties in de maatschappij, Rotterdam DRS. G. R. ZONDER GELD. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, vrijdag. De frac tievoorzitter van de PvdA in de Rot terdamse gemeenteraad, drs. A. J. Lems, meent dat het bestuur van de Vereniging van Nederlandse gemeen ten geen hoge dunk heeft van de be stuurskracht en het verantwoordelijk heidsgevoel van de gemeenteraden In Nederland, Hij leidt dit af uit een aantal overwegingen ki hert preadvies van het bestuur der VNG over het voorlopig ontwerp van een herziening van de gemeentewet. De heer Lems deelt dit mee in schriftelijke vragen aan b. en w, van Rotterdam. Hij vraagt aan het college of het dezelfde mening heeft. Voone 7, coUeg pread vies betrokken Is geweest. De PvdA- fractievoorzitter wil, dat het collej de gemeenterai preadvies. het d wil hij weten in hoeverre het college bij de tot standkomtng van het pread-

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 3