'Organisatoren willen >aar zelf van de nationale speelweek af •ROTTERDAMS DAGBOEK Ambtelijk proza Controverse Van Albers tot IJlstra uijp breoóKé ROTTERDAM 7 Rl JNMOND WETHOUDER VAN DER PLOEG CONCLUDEERT: Jazzsociëteit B-14 viert tweede lustrum Voor Hoogvliet bestaat geen evacuatieplan bij grote rampen Ontspanningsvereniging voor invaliden sloot seizoen plezierig af STADSVERWARMING LEKTE Quick Dispatch en GEM richten maatschappij op voor miljoenen project op Malta KLM-au t obusbedrij f vervoerde in 1 jaar miljoen passagiers Donker Rotterdam Shell-toren Honderd jarige Sparta heeft veel hinder van duiven FEIJENOORD NAAR ZEIST ;4 - woensdag 13 november 1968 VAN DER MEI J DE SINDS dais. J. G. yam der Ploeg wethou der .(onder wijs) is, onder scheidt hij zich !tï meer d«n één opzicht. Om te begin nen is hy niet bang uitgeval len, hetgeen hem m al een paar keer in een controver siële situatie heeft gebracht. Gisteren, deèd hij nog eens dunnetjes over wat hy verleden week al te berde had gebracht over het besluit van de burgemeester de „le vende objekten. sjoo" te verbieden. Van der Ploeg was en blijft het niet eens met met die beslissing van zijn „baas" onder andere omdat het door zo'n verbod extra aandacht vestigt op iets wat je juist niet in de be langstelling wil hebben. Desge vraagd zei de heer Van der Ploeg erbij, dat hem door de burgemeester «ie* om zijn mening was gevraagd, te minder omdat de burgemeester als hoofd van de politie als enige verantwoordelijkheid voor zo'n „toe stand" draagt. Het zal wel eens méér gebeurd zijn dat er in het college geen eens gezindheid was, maar zelden komt daarvan tots in de openbaarheid, Vo rige week kwam er ook iets van onenigheid, waarbij de heer Van der Ploeg betrokken was, naar buiten. Wethouder R. Langerak zei het niet vreemd te vinden als de nieuw® Ahoy-hal, althans wat het sportge- dee-lte betreft, wiet in 1970 klaar zal zön. Toen hij daarvan mededeling deed, riepen de leden van de com missie van sport en recreatie in koor; „E n wethouder Van der Ploeg heeft ons bezworen dat de hal wel in '70 klaar is en kan worden ingescha keld bij de festiviteiten van. dat jaar,Kan bast, antwoordde wet houder Dangerak, ik ben niet ver antwoordelijk voor wat een ander zegt. Wat wondt het nou? Klaar of ndet op tijd klaar? Wethouder J. Worst, toeschouwer gisteravond bij de com missievergadering, zei me op de gang: „Natuurlijk is die hal op tijd klaar. Dat wil zeggen; als 't niet te hard vriest, Voorlopig heeft Van. der Ploeg, de verantwoordelijke man voor „Com municatie '70", het zekere voor het onzekere genomen en de nieuwe Ahoy-hal buiten het programma ge laten. (Wat het ook niet „haalt" is het inschakelen van het Rotterdamse radio- en televisiestation in. dat jaar. Eerst medio 1969 komt ;de minister van cultuur, recreatie en maatschap pelijk werk mot een nota af voor de tweede kamer. Ear er dan toestem ming aan Rotterdam wordt verleend om te zenden, is het leest afgelopen en de pot verteerd). Andere controverse, 'waarbij de heer Van der Ploeg betrokken is: er Iseen stichting in Rotterdam, die sen geweldig plan heeft opgezet om ten behoeve van charitatieve instel lingen een vormaakcewtrum te stich ten en te exploiteren. Thomassen beeft in eerste insta tie gezegd, dat hij er wel wat in ziet. lm het college kreeg hij echter geen meerderheid, voornamelijk omdat wethouder Van der Ploeg zich er tegen verzette dat dat vermaakcentrum aan de Abra ham van Stolkweg komt volgens de initiatiefnemers de meest ideale plek, (Tussen haakjes: er is ooit sprake van geweest dat het in het Zuiderpark zou komen. Dat is dank zij de rel met de volkstulnders tussen wal en schip terecht gekomen. Van oer Ploeg heeft zijn zin gekregen en naar hij mij onlangs vertelde ziet hij ook niet zitten, dat het ooit nog een plaats in Rotterdam zal krijgen. En wa+ gaat er dèn aan de Abra ham van Stolkweg gebeuren? Wel, daar gaat de Energiehal heen, daar komt een hockeystac&on(netje), een nonkbalst&dion(netje) en waar schijnlijk ook het aquarium, dat ooit een keer in het Vroesenpark had moeten komen. Dus toch iets recreatiefs, zij het op minder commerciële basis dan. de bewuste stichting (Bevordering Volksgezondheid) voor ogen stond. Eoi stó&t. Want 2ij geeft de moed niet op. (Van een. onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. „De organisatoren willen blijk baar zelf van de nationale speel week af." Deze conclusie heeft wethouder drs J. G. van der Ploeg getrokken uit de wat hy noemde „provocerende manier, waarop de organisatoren het heb ben willen doen voorkomen alsof de gemeente de speelweek om zeep zou willen brengen." Drs Van der Ploeg deelde zijn con clusie mee tjjdens de openbare com missievergadering over de portefeuil les onderwijs, jeugdzaken en vor mingswerk. De wethouder zei voorts, dat na 30 november er overleg zal .zijn tussen de organisatoren en het gemeentebe stuur. Tijdens dat overleg zal onder meer de vraag aan de orde komen of een overheidssubsidie van ƒ150, per persoon zoals die dit jaar is ge geven, wel nuttig besteed is. De heer Van der Ploeg vroeg zich af of een jeugdtrefcentrum wellicht de taak van de Nationale Speelweek zou kunnen overnemen. Hij dacht aan een centrum, waar de jeugd de ge hele dag terecht kan „om te schil deren en te tekenenen of zomaar ple zierig met elkaar te praten bij een kopje koffie of een glaasje frisdrank" De wethouder meende, dat er in - elk geval dringend behoefte is in Rotterdam aan 'n dergeiyk centrum. Het commissielid mevr. M. Blom- Maurits (PvdA) gaf drs Van der Ploeg in overweging om in contact te treden met de wethouder voor Kunstzaken, die al eerder heeft aan gekondigd de creatieve vorming met name van de jeugd, te willen stimu leren. Evenals Den Haag en Amsterdam heeft Rotterdam grote zorgen over de financiering van het onderwijs. Het tekort is voor 1969 geraamd op bijna 23 miljoen gulden. De laatste jaren stijgt het tekort met 2 miljoen gulden per jaar. Drs Van der Ploeg zei, dat de wor tel van het kwaad ligt by de norm- uitkeringen, die zijn afgestemd op een gemeente als El burg, waar het bouwen nu eenmaal veel goedkoper is dan in de grote steden, en waar ook de grondprijzen veel lager zijn. Rotterdam neemt dan ook nog eens 1 miljoen gulden voor zijn rekening voor het Wetenschappelijk Bureau en het Pedologisch Instituut. De wethou der en de onderwijscommissie waren het er over eens dat het rijk spoedig moet gaan meebetalen aan de onder wijsresearch die gemeentelijke insti tuten. verrichten. Niettemin is Rotterdam van plan naast het Wetenschappelijk Bureau, dat research verricht in het algemeen, en het Pedologisch Instituut, dat zich bezig houdt met moeilijk opvoedbare kinderen, een School Pedagogische Dienst In het leven te roepen die zich speciaal richt op een individuele begeleiding van de normale scholie ren» Het gemeentebestuur wil deze nieu we dienst laten besturen door een functionele commissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van de ver schillende zuilen. Hij zei stomver wonderd te zijn geweest over de hou ding van de Katholieke Schoolraad, die (voorlopig) heeft geweigerd om mee te werken. Op verzoek van de commissie bracht wethouder Van der Ploeg verslag uit van zijn bezoek aan minister dr M. Klompé van CRM. Hij heeft samen met zijn Amsterdamse collega gepleit voor een vergunning om een regio nale radio- en TV-omroep op te rich ten. Conclusie van drs Van der Ploeg; „De minister staat welwillend tegen over het verzoek. Ik ben echter pes simistisch over het tijdstip waarop de vergunning wordt gegeven." Desgevraagd lichtte hij toe: „Waar schijnlijk kunnen we niet, zoals de bedoeling was eind 1969 met onze eigen omroep in de luebt zijn. Ook bij de feesten van 1070 zullen we er ver moedelijk nog niet van kunnen profi< teren." De commissie was vol lof voor het plan van dr J. Grandia -adj.-direc teur van het wetenschappelijk bureau. Dit plan behelst een experiment in twee arbeiderswijken, nl. Het Oude Noorden en de Afrikaanderbimrt. Op een aantal kleuterscholen wil een didactische begeleiding geven aan, de kinderen, omdat deze onwennig staan tegenover een cultuurpatroon, dat het schoolleven beïnvloedt en be paalt en daardoor minder goede leer prestaties leveren. Det wethouder zei, dat minister dr G. H. Veringa van Onderwijs en We tenschappen positief staat tegenover het plan, omdat het strookt met 2ijn opvattingen over democratisering van het onderwijs. Drs Van der Ploeg was dan ook optimistisch over de kans, dat het rijk meebetaalt aan de kosten. Het plan, dat al internationaal de aandacht heeft getrokken, voorziet in een rechtstreekse beïnvloeding van het gezin en van de buurt. Daardoor zou er een betere doorstroming tot stand kunnen komen in het onderwijs van kinderen, uit de laagst betaalde mi lieus,. '■'.'•3 Drs. J. G. VAN DER PLOEG ...jeugdcentrum... (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag. De Jazzsociëteit B-14 gaat van vrijdag 15 tot én met zondag 24 november het tweede lustrum vieren, met een aantal evenementen in gebouw „De Heuvel" aan de Laurensplaats. De eerste zes avonden van de lus trumviering hebben plaats in de jazzkelder, Een „trad-session" op vrijdagavond 15 november. Hot Dog Blues Unit (16 nov.) Boudewijn de Groot als discjockey op de 17e, Dazzling Pour 318 nov.). Funny House Jazzband (19 nov.), en ten slotte de Jazztraders op de 20e. Een avond later het eerste concert in de grote zaal door de Harbour jazz band. trio Hans van Leeuwen en de Hotclub Rotterdam. Tijdens deze avond zal ook het eerste exemplaar van de weede „B-14 revival-Ip" worden uitgereikt. De plaat is opge. nomen door Bankers N.V. In samenwerking met VPRO eh NRU is voor vrijdagavond 22 november de tenorsaxofonist Lucky Tompson ge ëngageerd, alsmede het trio van Rob Madna en de Nedley Elslaek group. Zaterdagavond het derde en laat ste concert in de grote zaal van De Heuvel. Met: Hot Dog Blues Unit, Funny House .jazzband, Dazzling Four, Jazztraders, trio Herman Bak ker. kwartet Leo Meyer en de Mag nolia Jazzgroup. Presentatie: Peter Blanker, Tenslotte zondagavond 24 november in de jazzkelder: disc-jockey Wil liam Scholsberg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, - Met als voorbeeld de grote Shell-brand van januari van dit jaar hebben inwoners van Hoogvliet gisteravond met onder anderen de leiders van de Rotterdamse brandweer en de GG en GD gediscus sieerd over de voorzieningen voor en de maatregelen by de bestrijding van rampen- Bewoners van de wijk aan de rand van de olieraffinaderijen woonden in het recreatiegebouw de bijzondere ver gadering van de wijkraad Hoogvliet bij. Een forum beantwoordde vragen over de bestrijding van rampen en de preventieve maatregelen tegen lucht verontreiniging en ontbranding van ontplofbare stoffen. In het forum had den zitting dr L. Burema, directeur van de Rotterdamse GG en GD, brand weer-directeur ir R. Dijkshoorn, hoofd inspecteur van politie L. Fonkert, 'M. J. K. Helnen, hoofdinspecteur van de dienst Bouw- en Woningtoezicht en O. J. Moojen, commandant van de BB. Tijdens de vergadering is diep in gegaan op de mogelijkheid om Inwo ners van Hoogvliet bij grote calamitei ten te evacueren. Forumleider mr M. A. B. L. van Meetelen: „Er bestaat voor Hoogvliet een evacuatieplan, maar dat heeft alleen betrekking op oorlog. Voor explosies en andere cala miteiten bestaat geen acuut evacua tieplan," Hoofdinspecteur Fonkert vertelde, dal eventuele evacuatie een grote zorg van de politie is; „Het enige wat wij op het ogenblik kunnen doen is ons beraden op de mogelijkheid dat er wel weer eens wat kan gebeuren. We moe ten ons er geestelijk mee verzoenen,' Eon arts in de zaal maakte ernstig bezwaar tesren dac opmerking. HU verbaasde zich erover, dat men zich geestelijk op de gevolgen van een ca lamiteit zou moeten voorbereiden, terwijl er materieel nog zoveel voor zorgsmaatregelen te nemen zfjn. Uit de zaal kwam bovendien veel kritiek op de bouw van een technische school pp nog geen. kilometer van de petrotechnische industrie. Dr L. Burema en ir R. Dijkshoorn hadden aan het begin van de avond een uiteenzetting gegeven van het op treden van GG en GD en brandweer bij omvangrijke branden, explosies en andere calamiteiten. Hoofdinspecteur L. Fonkert zei, dat de politie belang rijke voorzorgsmaatregelen ten aan zien van het verkeer heeft getroffen: a lie kruispunten vanaf de Botlekweg en Europaweg tot aan het academisch ziekenhuis Dijkzigt staan onder voort durende controle om bij ongelukken ambuances onbelemmerd doorgang te kunnen verlenen. ROTTERDAM, woensdag. Met een gezellige feestavond in de Groote Schouwburg Zuid heeft de ontspan ningsvereniging voor invaliden Sa het algemeen „Rotterdam" gisterenavond ,hnar programma voor dit jaar afgeslo ten. Zij doet dit werk nu al bijna dertien jaar met de steun van enkele bedrij ven en firma's en de hulp van tiental len vrijwilligers, waaronder rode- kruishelpers. Ook gisterenavond was voor plezie rige ontspanning gezorgd, doordat men een programma had georgani seerd met beroemde artiesten, zoals Johnny Woodhouse, Therese Stein- metz, Sjakie Schram en de spelbre kers, die allen belangeloos optraden voor een zeer dankbaar publiek. ROTTERDAM, woensdag. Afban, keltjk van de lopende besprekingen kan in januari volgend jaar begonnen worden met het miljoenen-project op, het eiland Malta In de Middellandse zee, waar een nieuwe vrijhaven en di stributiecentrum wordt gevestigd. Het miljoenenproject kan in 1970 gereed zijn. N.V. Stevedore Company Quick Dispatch (dochteronderneming van de koninklijke Rotterdamse Lloyd) en de graan elevator maatschappij N.V. heb ben daartoe éen nieuwe maalscbappy opgericht onder de naam Holland United Port Operators, die dit project in studie hebben. Holland United Port Operators neemt deel in Medport Ltd., een inter nationale onderneming die in het be gin van dit jaar van de regering van Malta de toezegging heeft on vangen voor een concessie. Deze concessie be treft het gebruik van een deel van de haven en aangrenzende terreinen aan een baai in het zuidwesten van Malta, de baai van Marsaxlokk. Omdat de temperatuur op Malta in de winter niet beneden de 14 graden celsius daalt kan snel worden begon nen met het opruimen van rotspieken onder water, mei behulp van spring stoffen. Men hoopt nog voor het eind van dit jaar met een doeltreffend plan op tafel te komen. Het is de bedoeling dat de goederen van overzee in zeer grote schepen (tot 350.000 ton deadweight) worden aan gevoerd, waarna ze met kleinere sche- ln do Schilderstraat ontsnapte gisteravond geruime tijd stoom Uit een kapotte slang van de Rotterdamse stadsverwarming. Het lek was niet van ernstige aard. Na vier uur had de GEB de slang .gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Voor de eerslo keer In zijn 21-jarig bestaan heeft het KLM-Autobusbedrijf in één jaar ziin miljoenste passagier ver voerd. Het was de Amerikaan Charles C. Ambruster uit New Orleans, die gisteren met eon KLM-bus van Schip hol naar Rotterdam reisde. pen over de andere Middellandse-zce- havens worden gedistribueerd en om gekeerd. Het ontwerp voor de haven installaties is al gereed, In groie lij nen omvat dit ontwerp een pier in de baai van Marsaxlokk. evenwijdig aan de kustlijn. Aan de zeezijde van de pier kunnen de mammoetschepen af meren in het water van 27 meter diepte. Op de pier zullen container kranen en ios- eti laadbruggen wor den geïnstalleerd. Via transportban den zullen de goederen naar de wal worden gebracht. De opsJagaccomodatie aan de wal zal bestaan uit silo's, tanks en loodsen. Wanneer in januari 1969 wordt be gonnen. zou men in de loop van 1970 het project kunnen opleveren. De ex ploitatie van het havengedelte van Medport is toevertrouwd aan Quick Dispatch te zamen met G.E.M. Tot de andere aspecten van het werkterrein van Medport zullen gaan behoren: assurantie, financiering, het Inrichten van .een computercentrum en andere dienst verlening aan indu strie en handel. Voor de mensen die in „donker Rotterdam" de weg niet kunnen vinden heeft de gemeente ver lichte straatnaamborden ge plaatst. Handig! Toch geeft dit bordje „Coolsingel" te denken. Eigenlijk zou het niet nodig moe ten zijn. De Coolsingel zou ieder een dadelijk moeten kunnen her kennen door de drukte. Zover is het nog niet. IN de hal van het belastingkan toor aan de Puntegaalstraat maken jeugdige lopers en be dienden van scheepvaartbedrij ven zich nogal eens schuldig aan allerlei vormen van wangedrag. Dat is erg vervelend voor de ambtenaren die hier dag in dag uit zo hard werken voor ons. De heer J. E. de Bree, hoofdontvan ger der belastingen, Is dan ook tot da den overgegaan en heeft zich in een rondschrijven gericht tot dc werkge vers van genoemde lopers en bedien den. Terecht natuurlijk. Maar wie dit schrijven onder ogen krijgt kan toch moeilijk een glimlach onderdrukken, want ais een ambtenaar zich boos maakt en aan het formuleren slaat komt er meestal een bijzonder koddig soort proza op papier. Men proeve het volgende fragment; „Ifc waak van deze gelegenheid ge bruik u nog eens dringend te verzoe ken trie lopers en bedienden er met nadruk op te wijzen, dat de kal van het knntoo: niet bestemd is om verga deringen te beleggen, als sociëteit te dienen, natte kleding te drogen, de monstratie s te houden tegen als wat zij wellicht terecht beschouwen als tegen d vrede, het ras of de jeugd gerichte binnen- of buitenlandse ac ties, op overluide toon te debatteren of discussiëren af aandacht te trekken van het andere geslacht of collega's die zich buiten het gebouw bevinden, bokscapaciteiten te demonstreren ert aanschouwelijke reclame te maken voor of te trainen in judo of karate. Het is niet overdreven als ifc beweer dat het irriterende, luidruchtige ge drag van deze overwegend jeugdige ongedisciplineerde lieden de rustige sfeer, zo hard nodig voor een goede gang van zaken op dit kantoor, der mate te verstoren dat er van de nade lige gevolgen moet toorden gesproken, rechtstreeks van invloed op het ook voot u zo belangrijke werkresultuat. Ik koester waarschijnlijk niet ten on rechte de verwachting, dat u ook in dit opzicht medewerking zuit tuitten, verlenen". Werknemers van de Shell zijn giste ren begonnen de hoge schoorsteen, die nu gereed is gekomen, te beklimmen. Tijdens de lunchpauze gaan groepjes Sheil-mensen met de lift naar boven om te kijken hoe hun bedrijf er van boven uitziet. De toren is 213 meter hoog. Voor de schilder betekende dat een hectare schilderwerk. Vandaag heeft de heer L. M. van den Meiracker op het Beurs plein zijn nieuwe „Sigarenbeurs" geopend. Hjj verhuisde van Beursplein 927 naar Beursplein 9. Zoals hekend hield deze ver huizing verband met de verbou wing van de beurs van koophan del. Rotterdam heeft er vandaag weer een honderdjarige bij. Het is mevrouw Mulder-Van der Hucht, die in het Jan Meertens- huis aan de Van Langendonck- straat woont. Burgemeester Tho massen en wethouder Langerak hebben haar vanmorgen in de bloemetjes gezet. Mevrouw Mul der-Van der Hucht is nog vrij goed ter been, ze wandelt veel door het gebouw enhet klinkt bijna als een grap, soms leest ze nog de krant zonder bril. TETS minder plechtig dan wordt aangekondigd zou men de tentoon stelling „Aanwinsten hedendaagse grafiek" in het museum Boyrnans-van Beuningen ook kunnen noemen „Van Albers tot IJlstra", of de alfabetische volgorde van de namen der kunste naars van wie door het museum gra fiek werd aangekocht tussen decem ber 1967 en november 1968. Het gaat daarbij zowel om Nederlandse als om buitenlandse kunstenaars. Hoewel de constructivistische vor men veruit in. de meerderheid ziin, ligt er toch een scala van opvattingen tussen de bijzonder mooie drukken van Albers in een verfijnd kleurge bruik binnen een enkel vierkant en „Have you met Miss Jones", een van die ironische, jnaar toch dlep-mcnse- liike etsen van Bouke IJlstra. Twee polen op deze expositie, waarbinnen zich allerlei mogelijkheden afspelen, van de koele, abstracte of puristische richtingen tot het nieuw-figuratieve genre. Hommaga au carré, de map kleurenlitho's van Albers is ongetwij feld een heerlijke aanwinst. Ze domi neren in het eerste zaaltje van het prentenkabinet, waar ze harmoniëren met de tere drukken van die andere estheet, de Italiaan Calderara, En na- tuurliik vindt men er Vasarely en Struycken, die zo nauw aan elkaar verwant zijn. Het is werk met nieuwe arrangementen, die men louter visueel moet ervaren zonder er iets diepzin nigs achter te zoeken. Bogart zegt mij weinig en ook de curieuze speel kaarten van Dubuffet vallen mij ei genlijk tegen. Koetsier, weloverwogen en decoratief, doet hier wat lieflijk aan. Dat de keus zou vallen op Visser en Cassée lag voor de hand. Hun tot enkele grondvormen teruggebrachte kunst trekt dc aandacht. Cassée werkt met combinaties van zeer eenvoudige elementen, van puur zwart en wit tot de blinddruk toe. Hy wordt vaak ge typeerd als een lyrische constructivist. Okx is hiervan een tegenhanger, hij bezit zowel onstuimigheid als dichter lijk gevoel en weet aan ziin expressies een grote geladenheid te geven. Hockhey was nieuw voor mij. Kleu renlitho's in een naïeve en speelse trant. Paolozsl (zeefdrukken) en Ra- veel ontbreken niet, evenals Héyboer, van wie een uit zes grote bladen be staande ets. waaruit het laatste sprankje beeld is verdwenen. L. W. SCHMIDT Sparta heeft de hulp van erva ren vogelbcstrljders van de ge meente Ingeroepen om de duiven te verjagen die hoog In dc Schfe- trihune zctelen en de kleding van de toeschouwers bevuilen. In liet bijzonder by belangr'Uke wedstrijden, wanneer alle plaat sen bezet zijn, ondervindt Sparla veel last van de duiven. Voor de wedstrijd tegen Feljenoord was de Schietrlbune geheel schoongemaakt en waren de plaatsen met plastic bedekt. Maar onmiddellijk nadat het plastic was verwijderd, begonnen de duiven opnieuw en ook tydens de wedstrijd werden fn de hoeken van de tribune de banken en de kleding van de bezoekers bevuild. Hoewel cr geen grote wedstrij den voor de deur staan en over last voof de toeschouwers voorlo pig niet te vernachten is, heeft Sparta contact opgenomen met de politie, omdat andere pogingen tot nu toe hebben gefaald. Toestemming om de duiven met schoten te verjagen werd niet verkregen en een ingescha kelde duivenvanger gaf de poging reeds op voor hU goed en wel was begonnen. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM, woensdag. Felj enoord zal zich ln Zeist voorbereiden op de belangrijke Wedstrijd tegen Ajax, Vrijdag na de training vertrek ken de spelers paar het sportcentrum van de KNVB. Het elftal van Feijenoord zal waar schijnlijk pas zondagmorgen worden bekend gemaakt. Er zijn veertien spe lers geselecteerd. De elf die zondag te gen DFC speelden plus Treytel, Kind- vall en Van der Heide. (ADVERTENTIE) Ja.dat kan. Met "onitos" gebak ken uitjes. Die zijn heerlijk op 'n boterham met worst of iets dergelijks. Met "onitos" heeft u de mogelijkheid van vele fanta sievolle combinaties. Probeert u het maar eens; het zal u goed bevallen! Brter met 40 gr*m 9 9 C L GEBAKKEN UITJES

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 1