Rotterdam gaat rustig door met vo< wereldhandelscentrum WÉTMOETING De 'enige en echte klusjesman' staat dag en nacht klaar SM Onbekende hernia-patiënt ^eT™! stuurt kerstkaarten Feijenoord en Willy Dullens Plannen voor Streek-MTS Nwe Waterweg R.Ph.O. naar Amerika en Engeland Bejaardenflat in Hoogvliet C0UZY ROTTERDAM RIJNMOND VU organiseert drie concerten GROTE KANS RIJKS BIJDRAGE LUCHTHAVEN ROTTERDAM AMSTERDAM ZOU BIJ ONS SLECHTS FILIAAL WILLEN' Eis 7 maanden voor diefstad in garage Werkplan Lage Bergse Bos wil voorzien in vele recreatievornien Drie maanden geëist voor diefstal en flessetrekkerij voor al uw geldzaken HI-FI-STEREG COMBINATIES voor I mprovisa Ueconccrt een iveek eerder A - woensdag 20 november 1Ö68 BERT VAN POLEN JOHANNES JÖZE£>H DE GRAAFF (30) raast sinds 1 november met een „rijdend ijserwinkéltje" door Rotterdam. Hij is klusjesman. De enige ech te. Zegt hij. Hij staat altijd klaar. Dag en nachA. Dat prijst hij zelf aan als iéts bijzonders. Hij is zegt hif de oplOSi ag. Zo noemt hij ztm bedrijfje ook: home' 6«rWce bedrijf De Oplossing (voor al uw huis-, tuiri- en keuken- prób}ernen). Hij rekent voor zijn werk géén klusjesprijzen. Hij benadrukt dit zeer. Normale prijzen dus. Acht gul- dep voor het voorrijden plus elf gul- dep per uur,' Dat mag, zégt hij. Want hij wérkt goed. En hard. HU heeft voor twintigduizend gul den aan gereedschappen. Een pak huis ja voj. Als da zaken goed gaan, wil hij een timmerman een een lood gieter in diertst hemert. Dat zal niét gemakkelijk zijn. Zé moeten meer kunnen dan alléén tim meren en metcelen. En ze moeten vooral karakter hébben. Hij Is tègelzëtitq- vati zijn vak. Tien jaar werkte hij als aannemer tje. Verbouwinkje hier, verbouwlnkje daar. Het klusjeswerk trok. Hij deed het de laatste twee jaar tóch ai veel, HU is altijd vreselijk handig ge weest. HU maakte vóór zijn vrouw j-urken. HU naaide voor haar gordij nen. He hoeft maar één keer iets te zien om het z«U te kunnen doen. Eén kopjè van aardewerk? Hij maakt het J. J. DE GRAAFF zélf. Eén maakt het. overhemdboordje? Hij HU noemt dit zijn geheim. Vroeger was dat al zo. Zeven broers vroeger thuis en geen zuster# dat vroeg om handen uit de mouwen steken. Van anderen verwacht hij zoiets elgenlfjk ook. Van de vrouw dia 's avonds om elf uur haar nieuwe olie- kachel niet durft aan te steken bij voorbeeld. Voordóen, nadoen. Zo ziet hll bet home service bedrijf. Opmerking van d02é klusjesman: „Ik zie dit werk sociaal. Iémand die in nood zit moet worden geholpen." (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. komen tot de bouw van M.T.S." voorheen U.T.S,. hie4 ten westen van Rotterdam, is als enadag.— Om te van een «stieek- Ü.T.S.) to het ge- i Rotterdam, is als resultaat van de samenwerking tussen de besturen van Schiedam, Vlaardln- gen en Maassluis, een nieuwe school vereniging opgericht. Het bestuur daarvan heeft de minister reeds ver zocht de bouw van deze streek-M.T.S. te plaatsen op het toholenplan voor 1971-1Ö72-1073. Ip Schiedam zijp reedfi «erdör plan- nen opgekomen voor een eigen U.T.S, De gemeenteraad heeft in jult 1966 reeds een „nodlg-verklarlng" afgege ven voor zo'n U.T.S., waaraan verbon den zouden Stijn opleidingen vóór werktuigbouw, bouwkunde en elek trotechniek. De school zou onder ba- heer komen van dé stichting voor Uitgebreid Technisch Onderwijs vóór Schiedam en het gebied van de Nieu we "Waterweg. Deze stichting is voortgekomen uit dé kringen rond de Ver. Technische School voor Schiedam en omstreken (aan de Mgr. Nólenslaan). Vólgens de bepalingen mag een UTS echter niet samen met een LTS in óón gebouw worden ondergebracht, zódat tóen ge dacht is aan nieuwbouw in Groenoórd, Aangezien er ook plannen vóór een UTS zijn ontwikkeld in. Vlaardihgen en Maassluis, heeft men besloten tot - samenwerking vóór de bouw van één „streek M.T.S/' (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM, woensdag. Nadat er vorig jaar, in verband met do festi viteiten rond het tiende lustrum, door de Rotterdamse Volksuniversiteit c ten concerten georganiseerd werden, staan er voor dit seizoen weer drie op het Pl*\^d)dagavónd 22 november spelen violist John Hels tone en pianist An- tolne Oomen sonaten van J. S. Boch en Johannes Bröhms. Van Sela Bar- tok zal de Rhapsodic no. 1 ten gahore worden gebracht. De bas-bariton Lleuwe Visser geeft maandagavond 13 januari een recital en het Amsterdams Strijkkwartet is op woensdagavond 19 februari te be luisteren met werken van Strawinaky, Janacek, Mozart en Brahms. Allo avonden worden gegeven in de aula van de VU. Aanvang: 20.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. „Er zit muzfek in de mogelijkheid dat het rijk bijdraagt in de tekor ten van de Rotterdamse luchtha ven Zestienhoven. Hoe hoog die bijdrage zal zijn, is niet bekend." Dit deelde gistermiddag de wethou der van Verkeer, mr H. C. G. L. Po lak, onder wie de luchthaven ressor teert, mee tijdens de commissieverga dering waarin zijn beleidsnota werd behandeld. De wethouder vertelde dat hot rijk er eon maand of acht, negen over ge daan heeft om het verzoek van de ge meente Rotterdam om bij te dragen in de tekorten, te beantwoorden. Het antwoord dat nu binnen is ia „een in terim-antwoord", dat wil zeggen: een voorlopige reactie. Inmiddels gaf de wethouder desge vraagd toe dat de ontwikkeling van de luchthaven niet is geweest zoals aan vankelijk was gehoopt. Over de toe komstige ontwikkeling kon hij weinig zeggen. In dit varband zcl hij dat er binnenkort een gesprek zal plaats hebben over een verlenging van de startbaan of de aanleg van een nieu we, langere startbaan dan de huidige. De huidige startbaan kan ten hoogste met 200 meter worden verlengd, zou deze baan langer moeten worden, dan móet. het als bii Schiphol, een „via duct". over de rijksweg worden aange legd. Dc direc/wur van de luchthaven, Ir A. Brouwer liet weten daar niet veel voor te voelen. Er is theoretisch eén mogelijkheid óm een nieuwe, 3400 meter lange start- en landingsbaan aan te léggen in de Schieveensepolder. Wat de bouw van de nieuwe, grotere, hangar be treft, deelde de Wethouder mee, dat de oorspronkelijke kandidaat-gebruiker ervan, Fokkci, als gegadigde is afge vallen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, -r Hangende een ministeriële beslis^ sing over de vestiging van een we reldhandelscentrum, gaat Rotter dam rustig verder met de vootbe-r reidingen van de bouw van het Rotterdamse centrum. Dit vertelde burgemeester W. Tho massen gisteravond in een openbare vergadering van de commissie haven bedrijf. Een van dc conclusies van de Rotterdamse burgemeester was: „Am sterdam zou het liefste zien, dat Rot terdam zich als gegadigde voor de vestiging van het wereldhandelscen trum terugtrekt. Het wereldhandels centrum zou dan in Amsterdam moe ten komen met misschien een filiaal in Rotterdam." Da Rotterdamse wethouder voor Stadsontwikkeling H. C. G. L. Polak liet 'nog minder twijfel over de Rot terdamse voornemens met hét We reldhandelscentrum bestaan. „Wij gaan onverflauwd dóór met onze ar? beid/' De Rotterdamse burgemeester ant woordde op vragen naar aanleiding van het gesprek, dat maandag tussen Amsterdam, Rotterdam en de minister van Economische Zaken heeft plaats gevonden. Hij was het met de minis ter eens, dat in Nederland geen plaats is voor twee dergelUke gebouwen. „Maar concurrentie tussen Amsterdam en Rotterdam zou kunnen betekenen, dat Nederland de boot helemaal mist." In formele zin heeft Rotterdam niets aan de minister te vragen. De fi nanciering zal door particulieren ge schieden. Dit In tegenstelling tot Am sterdam waar de bouw door da ge meente zou geschieden. Over de voor geschiedenis van het conflict met Am sterdam zd de heer Thomassen nog: „Wij hebban pa6 laat ontdekt, dat Amsterdam ook bezig was. Wij stuur den onze stukken wel naar Amster dam, maar Amsterdam deed dat niet. Direct nadat wij de datum van onze persconferentie hadden bekendge maakt, kwam Amsterda m ook plotse ling met een persconferentie. In de beleidsnota over het havenbedrijf hebben wij al twee keer gesproken over een handelscentrum". „Rotter* dam is bereid te overleggen, maar óf ér iets uit zal komen weet ik niet," al dus de heer Thomassen. ROTTERDAM, woensdag Het Rot terdams Philbarmonlach Orketi Is uit genodigd het aanstaande seizoen twee grote concerttoumees te maken: in het najaar van 1989 naar Engeland, In het voorjaar van 1970 naar Amerika, In Engeland «taan tusscp 29 Oktober en 7 november negep concerten op het programma In Felixstowe («Jotconcerfc van het Jaarlijkse festival), Birming ham, Sheffield, Leeds. Londen, (Royal Festival Hall), Hudderaflejd, Bristol, Portsmouth en Nottingham. Eind maart 1970 zal het R.Ph.Ö. naar de Verenigde Staten vertrekken om gedurende de maand april circa 25 concerten te geven In nog nader vast te stellen steden. De beide dirigenten van het orkest, Jean Fournet en Edo de Waart, zullen ieder een deel van de concerten lelden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM., woensdag „Wie met pek omgaat owrdt er mee jbc- smet. Iedereen knoeide tij dit bedrijf, dc bazen ook. Je moest wel mee doen." Zo verklaarde do 41-Jarlge mon teur R. E. E. uit Rotterdam gister middag voor dc Rotterdamse recht bank dc diefstallen van auto-onder> delen die hJJ b(j het automobielbe drijf Chrysler International pleegde. E. nam In ongeveer een jaar voor twaalfhonderd gulden aan onderde len weg. Het gebeurde In de avond uren wanneer hij In het bedrijf aan zijn eigen auto sleutelde. Officier van justitie mr P. A. H. Bos fff van mening tc zijn dat de schuin wel degelijk bij dc verdachte ligt. Hij eiste eén gevangenisstraf van zeven maanden met aftrek, waarvan drie voorwaardelijk. Tegen twee andere verdachten die bij deze zaak waren betrokken, dé twintigjarige monteur J. L, S. en diens 58-jarige collega W. M, V. eiste hij straffen van respectievelijk vijf maanden met aftrek waarvan drie voorwaardelijk en van honderd gul den boete. De rechtbank doet op 3 december uitspraak. ROTTERDAM, woensdag Een vrijetijdscentrum, een kinderboerderij, een restaurant met botenverhuur, een cross-circuit voor bromfietsen cn skel ters, een wandelbos, oen manege e'u een heempark. Dat zUn enkele van de elementen, zoals die zijn gedacht In een werkplan vóór bet Lage Bergse Bos, een gebied van ongeveer 180 hec tare dat ten noorden van Hillegers- berg ligt. Het werkplan, dat le opgesteld dooi de gemeenten Bergschennoek 'en Rot terdam, Provinciale waterstaat eti het architectenbureau Kuiper, De Ranitz. Vön der Ree en Van Tol. zal nader moeten uitgewerkt, nadat er een diep gaand onderzoek zal zijn verricht naar de (slechte) bodemgesteldheid van het Lags Bergse Bos, Hert gebied is een onderdeel van hei recreatteplan Rottemeren. Het recrea tieschap Rottemeren vergadert er vol- gepda week maandag over. De plannenmakers hebben rekening willen houden met verschillende vor men van recreatie: dagrecreatie met gróte aantallen bezoekers (wandel bos), recreatie bij slécht weer (vrije, tijdscénirum) en watersport. Aan het Kinheim in Hoogvliet is gistermorgen de eerste paal geslagen voor een serviceflat van 13 verdiepingen. Het bejaar denflat zal 288 wooneenheden bevatten. De totale bouwkosten bedragen circa negen miljoen gulden. De bouwtijd is twee jaar. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag De of ficier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank mr P. A. H. Bos heeft gis termiddag tegen de van diefstal en flessetrekkerij verdachte veertigjarige kok Joh. F. B. uit Bergen op Zoom ter beschikkingstelling van de rege ring en een gevangenisstraf van drie maanden met aftrek geëist. Verdachte bekende dat hij een vriendin heeft bestolen dat hij bij verscheidene winkeliers goederen heeft gekocht zonder te betalen. B. was drie maanden voor zijn ar restatie op vrije voeten gesteld. HU was reeds eerder ter beschikking van de regering gesteld. De officier schetste hem als een man die middenstanders met door zichtige verhaaltjes oplichtte. Raadsman mr P. M. Boels merkte op dat verdachte in de drie maan den dat hU vrij was voortdurend „in paniek was omdat hij bang was dat men achter zijn verleden kwam." Volgens hem wil verdachte voor zijn daden verantwoordelijk worden gesteld. „Hij is nooit' als een gelijk waardig méns aanvaard," aldus mr Boels die een terbeschikkingstelling afwees. De rechtbank doet op 3 december uitspraak. (ADVËRTEtvm'i GEWONE BOEKJES 3 MAANDEN OPZEGGING B MAANDEN OPZEGGING 1 JAAR VAST U ziet het.de hoogte van de rente kunt u zelf bepalen en de Spaarbank wil u daarbij graag adviseren, daar is het de Spaarbank voor. (ADVERTENTIE) VOOR VESLEI8ENDE MUZIEKLIEFHEBBERS - EEN GROTE KEUZE BIJ AERT V. NES3TRAAT 35 1e MIDDELUNDSTR.72 TEL. 118811 -235327 Ds. J. Van Dók zal zondagavond 1 december om zeven uur In de Bethle- homkerk, na vooraf ln diezelfde dienst te zijd bevestigd door ds. J. de Olde uit Rotterdam-zuid, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Rotterdam-Zuid, ypUlZENDEN Rotter dammers (of mis schien wel tienduizenden) hebben dezer dagen een pakketje kerstkaarten in hun brievenbus gevonden. Op de enveloppe staat de volgende tekst: Daar ik Hernia-patiënt ben en niet normaal kan werken bied ifc it alt pakket kaarten vrijblijvend, aan. Ant woord wordt door my of mijn vrouw afgehaald. Kan desgewenst ook ge ruild worden. Bij voorbaat onze harte lijke dankzegging". Ër is alle reden kritisch tegenover de activiteiten van deze hernia-patiënt te staan. Ik wil niet beweren, dat. we hier tê doen hebben met een eenvoudige op lichter. Iemand kan hernia hebben en deze kwaal kan zo ernstig 2ijn, dat hij niet „normaal" kan werken, Zo'n pa tiënt kan zoals blijkt trachten er wat bij te verdienen door de verkoop van kerstkaarten. Dat kan allemaal, maar de bedrijfamatlghcld en efficien cy waarmee deze man zijn „handel" op zT zijn dat "het met zijn validiteit wel mee valt. Bij toeval ontdekte ik, dat de man een groot arbeidsterrein heeft. Ik had het pakket kerstkaarten nog geen tien minuten in huis toen ik opgebeld werd door een kennis uit de Alexanderpol- 'der, die meedeelde: „Moet Je horen wat ik nou in de bus vind- Als u dan weet, dat ik in de wijk Groot-IJs- selmonde woon en dat de afstand IJs- selmonde-Alexanderpolder ruw ge schat tien kilometer bedraagt, is het duidelijk, dat de hernia-patiënt of da beschikking heeft over een auto of al dan niet betaalde medewerkers heeft, die voor- hem bezorgen. Een beetje achterdochtig maakt mij het feit, dat de hernia-patiënt ano niem wenst te blijven. Op de envelop pe staat geen naam, gêen adres, geen telefoonnummer. Brandende vraag blijft hoe het mogelijk Is dat een her nia-patiënt die niet normaal kan wer ken wel het „antwoord" kan komen afhalen en dat naar we mogen aan nemen over de hele stad. Dat de man onbekend wenst te blij ven is niet zo vreemd. Wie geld inza melt voor zich zelf heeft daarvoor een vergunning nodig. Welnu, onze her nia-patiënt heeft geen vergunning. Dat leert een telefoontje met het bu reau openbare geldinzamelingen aan de Kipstraat. Het hoofd van dit bureau de heer P. Kluwer zegt daarover: „voor dit soort activiteiten wordt nooit vergun- nlna verleend. Die man kijkt wel uit om z'n naam te noemen. Hij zou voor zichzelf een val open zetten. Er zijn tegenwoordig alle mogelijke wet- telijUregelingen waardoor invaliden kunnen worden geholpen. Die man hoeft echt niet met kaarten lanps de deur. Het Is tnopelijfc, dat h(j uan deze activiteiten een goedlopende zaak heeft gemaakt, waarschijnlijk heeft hij een auto en personeel, We maken dat wel meer mee, maar het.publick is nu eenmaal altijd begaan met het lot van invaliden". De heer Kluwen zei verder: Als u er iets over schrijft kunt u uw lezers het beste adviseren de kaarten niet te rug te geven". Ik zou daar nog aan toe willen voe- ten: als de man bii u aan dé deur omt om zijn „antwoord" vraag hem dan naar zijn legitimatiekaart (die hij niet zal kunnen tonen). Waarschuw de politie zodra de „onbekende" in uw straat wordt gesignaleerd. ]~)E afdeling Rotterdam va\ het Nederlandsche ftoode Kruis houdt vrydag in hot Rode Kruis- gebouw aun het Koningin Em- mpplcin 12 een verkoping van 11.00 tot 17.00 uur. Verkocht worden door patiënten ge maakte artikelen. Steeds meer chro nisch zieken en invaliden werden in geschakeld bij hot welfare-werk, waardoor de voorraad handwerken en handenarbeidartikelen sterk is ge groeid. De verkoop op dc Femlna heeft niet opgebracht wat het Rode Kruis ervan verwachtte. Daarom nog maals een verkoping. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag. Het gelconcert door Arie J. Keijzer van zatei*dag 14 december in De Doelen is verplaatst naar zaterdag 7 december. Dit improvisatieconcert biedt het pu bliek de mogelijkheid thema's op te geven aan de organist. Deze thema's, voorzien van naam en adres, moeten in notenschrift voor de aanvang van het concert bij de ingang van de grote zaal worden ingeleverd. door DICK VAN DEN POLDER TTET Vrije 11 Volk bracht gistet- avond het be richt dat Willy Dullens in de tweede trans ferperiode van 1 tot 15 december zeer waar schijnlijk door Feijenoord 2al worden gecon tracteerd. Van daag nog zo voegde het blad er aan toe zou Guus Brox naar Limburg reizen om de onderhande lingen af te wikkelen. Maar een zeer verbaasde Guus Brox zei gister avond: „Ik begrijp niet waar dit be richt vandaag komt. We hebben he lemaal geen contact gehad met Willy Dullens of met de Fórtuna-Sittar- dia-combinatie en ik ben vandaag niet in Limburg geweest. Dit bericht moét met een bedoeling door iemand zijn gelanceerd". Ook Wiüy Dullens was verrast. „Het enige dat Ik kan zoggen is dat ik maandagmorgen van mijn club bericht heb ontvangen dat ik op de transferlijst geplaatst zal worden. Ik heb wel even vreemd staan kijken want ik had zelf geen plannen in die richting. Ik heb de laatste tijd helemaal geen contact meer gehad met andere clubs, ook met Feyenoord niet". En om alle argwaan weg te'ne men: „Hiervan Is geen woord gelo gen", het Is niet de eerste maal en het zal ook niet de laatste keer zijn dat Feijenoords naam in verband wordt gebracht met een speler die van club wil of moet veranderen. Nu de in financiële moeilijkheden verkerende Limburgse combinatie Willy Dullens en nog negen andere spelers op dó lijst gaat plaatsen, ligt hot voor de hand dat men het liefst zaken zou doen met de kapitaal krachtige siadionclub. Feijenoord is waarschijnlijk de enige club die de ongetwijfeld hoge transfersom voor Dullens in de laatste transferpe riode was de vraagprijs 2 2% ton contant kan betalen. Een feit Is bovendien dat Fetfenoord deze zo-- mer wel degelijk belangstelling heeft getoond voor Dullens. Om verscheidene redenen is de koop toen niet doorgegaan. Feijen oord zou rekening houdend met de risico's (de kwetsbare knie van Dullens) die aan de transactie vast zaten de vraagprijs te hoog heb ben gevonden en daarnaast scheen het nogal moeilijk om Dullöps bij een verzekeringsmaatschappij onder le brengen. De belangstelling ts bij Feijenoord beslist niet helemaal verdwenen. Vo rige week nog zei Guus Brox me: „Ik zou Willy Dullens er best b(j willen hebben". Maar in datzelfde gesprek zei Brox ook dat Feijenoord in de tussentijdse transferperiode waarschijnlijk geen nieuwe spelers zou aantrekken. De noodzaak is ook niet aanwezig. Enkele weken gele den nog had Feijenoord dringend behoefte aan een goede middenveld- speler. maar nu Henk Wery zich als een uitstekende kanthalf heeft ont popt, staat Feijenoord niet om Wüly Dullens te springen. Zijn komst zou alleen maar onrust onder de spelers kunnen verwekken. En alleen daarom al was Brox met het bericht in het HW niet erg ge lukkig. Een andere zaak is dat Willy Dullens dit seizoen nog niet best heeft gespeeld. In de wedstrijd Feijenoord—Fortuna SC heb ik hem enkele weken geleden nauwelijks gezien. Dullens zelf schrijft dat toé aan het feit dat Fortuna SC op het ogenblik hélemaal niet draait. „Zélfs Johan Cruljff zou er in dit elftal niets van terechtbrengen" vertelde hij me. Met de blessure van Dullens schijnt het overigens goed te gaan. Toen ik hem vroeg hoe het met zijn knie ging, reageerde hij zeer gevat: met welke knie? ROTTERDAM, woensdag. In het gebouw van de NEH aan de Krallngse Dreef wordt op donderdag 12 decem ber een conferentie gehouden voor schooldecanen bij het voortgezet mid delbaar en hoger onderwijs om een toelichting te geven óp de studiepro gramma's van de Nederlandse econo mische hogeschool en de medische fa culteit Rotterdam. De conferentie wordt gehouden on der auspiciën van de stichting con tactcentrum bedrijfsleven-onderwijs .advertentie' Uitsluitend klassieke gramofoonplaten maarden ook allel ia 52 RUKENede LANGE KORTE LIJNBAAN 28, ROTTEHDAM

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 1