In Schiedam tekort aan 4.900 woningen Biiiiiiii ACHTER OOSTSINGEL Lege bedden nieuwe ziekenhuis voor patiënten van elders |8S*|Wv Parkeermeters geven goede distributie PROBLEEM MET GROTE GEZINNEN SCHIEDAM Stadssingels als open viswater SCHIEDAM Badhuis in nood MAAR 166, MEEST NIEUWE GROTE HUIZEN STAAN LEEG Geen krant ontvangen? VERBETERING BESTRATING HOOGSTRAAT Galerie Punt 4 Kijk Koop Kunst Geen plastic vuilniszakken in Schiedam Alblasserdammers in damfinale 40^ Dankbare zieke Midgetgolfbaan in Beatrixpark Kelderinbreker gearresteerd Verkeersplein verlichting en brommer-lawaai Inbraak 111 woon ark en kantoor Weer eis van drie jaar voor doodslag in Hoek van Holland VERDACHT VAN VLEESDIEFSTAL KOERIERSTERS woensdag 20 november 1968 - 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. ln. Schiedam is nog maar één bad huis aanwezig, n.I. dat aan de Eendrachlsweg 35, eigendom van de woningbouwvereniging „Een dracht", maar door de vereniging aan een particulier in beheer ge geven. DU badhuis is eigenlijk niet meer rendabel te exploiteren, doch is op grond van medlsch- hygiënisclie overwegingen eigen lijk nog onmisbaar. Daar de oudere woningen in de omgeving steeds meer voorzien worden van een douche-cel, loopt het bezoek steeds meer terug, maar er komen nog altijd gemid deld 210 mensen per week een bad nemen, waarvoor 2e dan 75 cent betalen. De gemeente verleende in 1965 de „Eendracht" reeds een subsi die van 15 per week, maar dit is nu niet meer genoeg. Daarom een voorstel aan de Gemeenteraad de subsidie tot 1.585,14 per jaar te verhogen (d.i. ongeveer 15 cent per bad), maar dan raag de eige naar de exploitant de huur van het pand niet meer in rekening brengen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag Het kwantitatieve woningtekort in Schiedam is momenteel, 23 jaar na beëindiging van de oorlog, nog steeds ongeveer 4.900 woningen. Daarvan kunnen 1,200 als „crc- peer-gevallen" worden be schouwd. Zo wordt vermeldt in het algemeen verslag op het on derzoek van de gemeentebegro ting 1969. Het lijkt erger dan het is. Want ruim 00 percent van het tekort of ca. 3-100 woningen zullen moeten dienen ter vervanging van krotwoningen, die als zodanig zijn geregistreerd en waarvoor het rijk een (verhoogde) premie verstrekt bij afbraak. In dezo krotwoningen zitten 700 van de cre- peergcvallen. Daarnaast een tekort van 1.800 wo ningen voor andere gevallen van wo ningzoekenden. Een groot deel daar van of 770 is nodig voor nieuwe vesti ging, dus mensen die elders wonen, maar in Schiedam werken en ook hier willen gaan wonen. Verder een tekort aan ca. 300 woningen voor inwonende echtparen en 500 voor aanstaande (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Na het tofebruik komen van het nieuwe ge meente-ziekenhuis tc Schiedam, wat omstreeks I april 1063 verwacht mag worden, wordt in dc eerste tijd een „onderbezetting" vau de bedden ver wacht. Deze lege bedden kunnen dan bezet worden door patiënten uit voor al Rotterdam en Vlaardingen, wan neer daar geen ziekenhuisbedden meer beschikbaar zijn. De geneeskundige diensten uit die gemeenten zullen op deze mogelijk heid gewezen worden. Aldus blijkt uit een verklaring van b. en w. in het al gemeen verslag op het begrotingson- derzoek. "Volgens de laatste raming (van ok tober 1967) zullen de totale stichtings- kosten van dit nieuwe ziekenhuis ruim 34 miljoen bedragen. De bouw commissie zal ook aandacht besteden aan de verfraaiing van het nieuwe ge bouw. Over vorm en plaats wordt nog overleg gepleegd met de architecten. Van. het begin af aan is ook gedacht aan het stichten van een afdeling ge riatrie (ziekten van de ouderdom) in bet nieuwe ziekenhuis. Gedacht is om voor deze afdeling gebruik te maken van het bestaande kinderpavtljoen, dat gehandhaafd blijft. Doch aange zien de eerste tijd het hoofdgebouw toch een onderbezetting aan patiënten zal hebben, zullen de geriatrische ge vallen voorlopig in het nieuwe zieken huis worden behandeld. Later kunnen dan definitieve plannen komen voor de verbouwing van het Kinderpavil- joen. Kennelijk een vrouwelijk raadslid pleit voor hefc vestigen van een „beau ty-shop" in het ziekenhuis, waar do vrouwelijke patiënten zich kunnen laten verzorgen. Maar b. en w. zien de behoefte niet. Reeds nu kunnen de dames zich door een kapster laten be handelen, doch voor een echte „schoonhcidsbehandeling" is de ge middelde opnameperiode toch te kort! BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees builen R'dam— Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. *^VWW^ny^A»^/^yVVAA«VV,^/^V'>\A^VVa^V•, SCHIEDAM Geboren: Anganita. doch ter van F. b. M. van Doesburg en A. Vonk: Antoon, zoon van A, Simons en G. M. van Lawtck van Pabst; Hans A. C., zoon van R. AI. J. van Koppen en P. J. H. M. Stolk; Angelique B. J., dochter van P. J. van zandvliet en Y. E. M. van Oosterhout; Edwin, zoon van R. J. van Troost en H. Verhaan; Richard A, H., zoon van T. zwanenburg en B. Maronler; Edwin C,. zoon van. C. de Kok en M. Janssen; Arjan R. M„ zoon van G. van de. Pot en G. J. Andrlngn; Patrick S., zoon van J. W. Eenos en 1. de Lege; Tacke, zoon van Y. de Boer en N. C. Vermaas; Johannes C., zoon van J. Robbereeht en M, G. A, van der Huls. Overleden: B, H. M. Pil. 57 jaar; A. Ger ritsen. 75 jaar; J, P. Gunnewegh, 80 jaar. wed. J, p. Vermeulen; E. Ooms, 79 jaar. wed. G. Koeten. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Indien het plan om van de Hoogstraat cc» wlukelpromenade te maken, gecombi-' neerd met dc afsluiting voor het rij dende verkeer, om welke reden dan ook niet kan worden verwezenlijkt, dan zal in 1969 de bestrating van de Hoogstraat worden hersteld, waarbij ook aan de verlichting aandacht zal worden geschonken. Zo blijkt uit een antwoord van b. en w. in het alge meen verslag bfj het onderzoek van dc begroting '69. Herstel van de slechte toestand van dc bestrating heeft gewacht op de plannen van de winkeliersvereniging Hoogstraat. Deze vereniging heeft de meningen van. de winkeliers willen peilen inzake de afsluiting van de Hoogstraat voor het rijdende verker en ook de mogelijkheid nagegaan van de financiering van de kosten, ver bonden aan. de inrichting van de Hoogstraat tot winkelpromenade. Doch b. cn w. hebben nog geen be richt ontvangen van de winkliersver- oniging, zo wordt in het verslag opge merkt. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. In de Ga lerie Punt Vier aan de Rotterdamse- dijk 319 wordt (het is al bijna een traditie, zo voor de feestdagen) de jaarlijkse kunstmarkt „Kijk-Koop- Kunst" gehouden, tot 16 december. Eveneens volgens traditie heeft mej. G. D. de Graaff, wethouder van Cul turele Zaken, deze expositie gister avond geopend. Galeriehouder Cees v. d. Geer heeft er werken van rond vijftig kunste naars hangen en staan. Etsen, plastie ken, litho's, sereens, wandkleden, ke ramiek, lino's en schilderijen. Te veel om op te noemen, voor een ieder is er wel iets naar de gading te vinden. Ook kunstboeken en boeken over kunst. De gebruikelijke aankoop-sub sidie is van kracht. De entree is vrij, maar de openings tijden zijn verruimd: op werkdagen van 19 tot 22 uur; op zaterdag van 10 tot 18 uur en zondag van 14 tot 17 uur. MAASSLUIS, woensdag. In de grote kerk te Maassluis zal morgen avond om 8 uur een samenzangavond plaatsvinden waarbij 800 zangers ge vraagd zullen worden mee te zingen. Dit aantal is namelijk nodig om mu zikaal verantwoorde opnamen te kun nen maken die gebruikt zullen worden voor het vervaardigen van een lang speelplaat. echtparen; 130 woningen zijn nodig voor alleenstaanden; 75 voor gedeelte lijk zelfstandig wonenden en 25 wo ningen voor hoofdbewoners, die ter wille van een inwonend groter gezin wel een kleiner buis willen betrekken. Tc groot Een speciaal probleem Voor het Bu reau Huisvesting vormen de grote en zeer grote gezinnen, waarvan er 278 staan ingeschreven. 237 gezinnen met 6 t/m 8 leden en 41 gezinnen met 9 of meer leden. „Het probleem van hun huisvesting zou niet zó groot behoeven te zijn, als niet velen (onder wie veel bejaarden), die in een voor hen te grote woning verblijven, om overigens begrijpelijke redenen, speciale maar moeilijk te vervullen wensen, zouden hebben", zo merken B en W op. Deze wensen zijn bv. uitsluitend een bejaardenwoning, of een benedenwoning met uitzicht in een bepaalde straat of omgeving, enz. Voor woningzoekenden in het Rijn mondgebied werden dit jaar 896 legi timatiebewijzen afgegeven en wel 792 aan ingezetenen en 104 aan 'personen die zich in Schiedam willen vestigen. De juiste waarde van Bijnmond-richt- lijnen voor het woonruimtebeleid, kan voor wat Schiedam betreft, nog moei lijk worden bepaald, verklaren B en W. Maar het beleid is lot dusverre niet gewijzigd. Alleenstaanden Een „vergeten" groep bij de wo ningzoekenden zijn de alleenstaanden, waar een aantal raadsleden bijzondere belangstelling voor heeft. Op 1 okto ber vorig jaar waren ongeveer 120 al leenstaanden ingeschreven, waarvan 39 aan woonruimte geholpen zijn. Dit zijn meest speciale woningen voor al leenstaanden of andere kleine wonin gen. Dit betreft dan. wérkelijke alleen staanden, zoals verpleegsters uit een zusterhuis, of mannen en vrouwen van buiten Schiedam die hier komen werken. Jongere personen bij wie de kans op een huwelijk nog groot is val len niet in deze groep. Zeker niet de verloofden, die thuis voldoende ruimte hebben doch graag „zelfstandig" wil len wonen. Als minimum-leeftijd voor alleen staanden wordt in Schiedam aange houden 30 jaar voor een vrouw en 35 jaar voor een man. Dit is lager dan de Rijnmond-richtlijn die globaal een minimum van 35 jaar aangeeft. In Rotterdam ligt het minimum voor huurmachtiging zelfs op 40 jaar. Ongehuwde onderwijzers die in Schiedam werken worden met voor rang geholpen en hoeven niet aan de normen te voldoen, Gehuwde onder wijzeressen echter weer wel. Leeg Bij dit kwantitatieve woningtekort stonden op 1 oktober In Schiedam 166 woningen leeg. 118 daarvan zijn nieu we woningen in de vrije sector met een huurprijs van 300 per maand of hoger (de torenflats langs de Burg. van Haarenlaan en langs dc Haven- dijk). De meeste staan al langer dan een jaar leeg. Daarnaast stonden 48 reeds - eerder bewoonde huizen langer dan 3 maan den leeg. Dit waren 14 woningen met een huur beneden de ƒ50 p.m.; elf in de huurklasse van 50-/125 cn 23 met een huur boven de ƒ200. Dit zijn of dure, moeilijk te verhuren grote en oude panden, of slechte woningen of gelegen in een onaantrekkelijke buurt. (Van een. onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Het ge bruik van plastic vuilniszakken voor j3 van huisvuil, waarmee reeds wordt geëxperimenteerd in Rot terdam, Amsterdam en Utrecht, is voorlopig niet weggelegd voor Schie dam. Om een technische reden. Het Schiedamse huisvuil wordt na- ^A,]rk/,l?t.,c°mPOst verwerkt door de VAM (Vuilafvoer Mij). Dat zal ook zo blijven wanneer binnenkort het huis vuil per spoor wordt afgevoerd, dat dan terecht komt bij de VAM-com- postbedrijven in Drente en Brabant. Contractueel is de eis gesteld, dat plasticzakken in opengescheurde toe stand bij de compostbedrijven moeten worden aangeboden en dit is een technisch probleem, dat nog niet is op gelost. Maar de prieven in de andere ste den worden nauwlettend gevolgd, vorklaren b. en w. in het algemeen verslag op het begrotingsonderzoek. Ais het mogelijk wordt, zullen ook in Schiedam proeven worden genomen. ALBLASSERDAM. De voorwed strijd van het districtskampioenschap dammen hoofdklasse 1969 is voor de beide Alblasserdamse deelnemers D. den Ouden en A. Boon jr. uitstekend verlopen. Beiden plaatsten zich voor de fmale. Deze finalewestrijden beginnen za terdag 14 december. Hierin komen nu vier spelers van de damvereniging Al- blasserdam uit daar T. van Es en S. Boer van de voorwedstrijden waren vrijgesteld. (Van een oncer vers lapse vers) SCHIEDAM, woensdag. Uit dankbaarheid voor de goede ver pleging in het gemeente-zieken huis heeft een bewoonster van Schiedam, die onbekend wenst te blijven, "ierduizend gulden ge schonken aan (iet rueutue zieken huis. Met grote vreugde e» dank zal het gemeentebestuur deze schenking aanvaarden. Voor het geld zal nog een bestemming ge zocht worden, in overleg met deze dankbare patiente. (ADVERTENTIE) Ja, dat kan. Met"onitos" gebak ken uitjes. Die zijn gemaakt van verse uien. Daarom zijn ze zo croquant en zacht van smaak, "cnitos" gebakken uitjes zijn niet alleen lekker bij macaroni, vis-envleesschotels,maaroak zouithetvuistje, b.v. bij de bor rel Probeert u het maar eens; het zal u goed bevallen! Bek«f nwl 40 gram 59 ct GEBAKKEN UITJES (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Er be staat een goede kans dat er in het Prinses Beatrixpark naast het theepa viljoen een midgetgolfbaan aangelegd zal worden. Er zijn onderhandelingen over, die waarschijnlijk tot een goed resultaat zuUen leiden. Zo delen b. en w. mede in het algemeen verslag op het begrotingsonderzock. Maar voor een soortgelijke baan aan de Maasboutevard, ai dan niet in samenwerking met restaurant Euro poort. voelen b. en w. weinig. Aanleg van zo'n baan zou betekenen, dat de nu voor een ieder toegankelijke re creatie-rui r.ile voor een deel zou moe ten worden afgesloten. Voor het Pr. Beatrixpark is ook ge dacht aan een openbare toiletgelegen heid en een eerste opzet is gemaakt. Doch gezien de hoge kosten en de fi nanciële moeilijkheden is de uitvoe ring maar achterwege gebleven. Voor toiletgelegenheid bij de hoofd sportterreinen zien b. en w. geen noodzaak, omdat er in en buiten de kantines reeds toiletten aanwezig zijn. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag, De poli tie heeft gisteren de 29-jarige los- werkman N. S. uit Schiedam aange houden, die zich sinds enkele jaren schuldig heeft gemaakt aan vele kel derdiefstallen. Zijn buit varieerde van verfblikken tot dozen levensmiddelen, Bij nader onderzoek in de woning van de ongehuwde heer N. S. heeft de po litie verscheidene van deze gestolen voorwerpen aangetroffen. Tussen de tuintjes en schuurtjes door loopt een smal pad van de Singel tot aan de Swammerdamsingel. Van hieruit heeft men een blik op de achterkant van de Oostsingel, De oorspronkelijke architectuur van <^eze huizen is in de loop der tijden sterk gewijzigd door verbouwingen waar aan behoefte bestond. Dit heeft geleid tot een grilligheid in het aan zien van huizen en tuintjes. OCTAVE DECONINCK (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. De parkeermeters liebben op de plaatsen in do Schiedamse bin nenstad waar ze staan opgesteld, gezorgd voor een merkbaar be tere distributie van de beschik bare parkeerruimte. Ook financieel gaat het niet slecht met flic parkeermeters. Er is uitge gaan van een gemiddeld bezettings percentage van 45, doch in do korte tijd dat dc meters er staan is dc ge middelde bezetting 50 percent. Zo verklaren B en \V in antwoord op vragen van raadsleden bij dc behan deling van de begroting. Gezien deze gunstige resultaten, wordt overwogen om het aantal par keermeters in de binnenstad uit te breiden. Daarbij zal ook de parkeersi tuatie in de Lange Kerkstraat worden bekeken.' Rotonde Reeds jaren wordt een reconstructie van het ongelukkige verkecrsplelntjc in de Nieuwe Haven voor de Sint Li- duinakerk overwogen, doch een oplos sing is nooit gevonden. Nu door het openstellen van de Hor va th weg, van de Rijksweg 20 cn de Hargala&n de veukeers-intensiteit bij dit piein afgenomen is, komen nieuwe mogelijkheden: doordat dc St Liduioakerk wordt afgebroken. Pas nadat bekend is, wat voor gebouw er zal komen op de plaats van de kerk, willen B en W overwegen of verbete ring van het bedoelde plein nog wel noodzakelijk is. B.v.H.-laan Er wordt geklaagd over de verlich ting van de Burg. van Haarenlaan cn de Horvathweg, doch B en W vinden deze „redelijk goed". Niet zo goed als op de Rijksweg 20, geven ze toe, doch daar staat ook de allernieuwste en modernste armatuur. Bovendien wordt daar veel harder gereden, zodat betere verlichting vereist is. Toen de B.v.H.-laan werd aangelegd, was de straatverlichting daar óók zeer mo dern, maar is sindsdien niet meer ver beterd. Het raadslid vindt de blauwe bor den met de witte pijl een onvoldoende aanduiding van de rijbanen in do Burg. van Haarenlaan. Automobilisten uil de zijwegen zouden, misleid door de breedte van de laan, geregeld de Imker-rijbaan opkomen. Hij pleit voor opstelling van de rode ronde borden met de witte streep. Doch B en W 2ien daar geen heil in; beter een markering met witte pijlen op het wegdek. Lawaai Het optreden tegen te veel en. onno dig lawaai makende bromfietsers en motorrijtuigen blijft moeilijk. Tijdens de politie-surveillance en na klachten wordt er zoveel mogelijk tegen opge treden. Als het lawaai wordt veroorzaakt door onvoldoende onderhoud of het wijzigen van het model bij de brom fietsen, wordt proces-verbaal opge maakt en de betrokken onderdelen worden in beslag genomen. Vaak gaat dit gepaard met een overschrijding van. de maximumsnelheid; als dit te veel is geworden ook de bromfietsen in beslag genomen. Lawaai-makende motorfietsen wor den naar het bureau gebracht voor een technische keuring, wat een be keuring kan betekenen, en, als bet rij tuig in slechte staat verkeert, zelfs tot inbeslagneming. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensaag. Van nacht is in het kantoorpand van bak kerij Vlug aan de Broersvest ingebro ken. De inbrekers hebben alle bureaus doorzocht. In de kamer van de boek houder werd een geldkistje ontdekt, waaruit men ƒ300,- heeft ontvreemd. Bij de politie is ook een aangifte van diefstal gedaan van 90,- uit een geldkistje dat was aehtergeiater in een kast in de woonark „Anjo", lig gende aan de Nieuwe Haven. Boven dien blijkt uit deze woonark een por» temonnaie met een inhoud van ƒ90.- te zyn ontvreemd. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, woensdag. Een vijf tal stadssingels in Schiedam zal tot „open" viswater worden gemaakt. De Hcngclsportvereniging Schiedam en Omstreken zal er vis in uitzetten en Iedereen zal er gratis mogen hengelen, doch uitsluitend met één hengel. Het betreft de singels in het recreatiege bied Nicuwland bU de "Vlaardingerdfjk en langs de Burg. Honnerlagc Grete laan, de singel langs de Marconistraat, de Meeuwcnsingel in Kethel en dc Jo seph Orellosinge! in Groenoord, in to taal een wateroppervlakte van 3,5 hectare. Op verzoek van de Hengelsportver- emging S. en O. hebben b. en w. hier toe besloten, in de overweging, dat de hengelsport als vorm van vrijetijdsbe steding steeds meer ra trek komt, vooral ook bij bejaaiden en Jeugd. Doch. er is vooral behoefte aan viswa ter in de naaste omgeving van de wo ning, vandaar dat de stadssingels daarvoor zijn uitgekozen. De eis van het gemeentebestuur, dat het hengelen niet gebonden mag wor den aan het lidmaatschap van de hen gelsport verens ging (die de verzorging van het viswater op zich neemt), heeft tot consequentie, dat de gemeen te ook de helft van de kosten voor het uitzetten van vis .voor ha^r rekening neemt, hetgeen op 14'. per ;aar komt te staan. De bedoeling is, dat nog in noven - ler de vis wordt uitgezet. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, woensdag, De of ficier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank, mr, B. van der Meulen, is gisteren bij dc heropening van de zaak tegen de doodslag op een collega verdachte 48-jarige caféhouder Jan P. B, uit Groningen gebleven by zijn zes weken geleden gestelde eis van. drie jaar gevangenisstraf met aftrek. Dg rechtbank had de uitspraak in het proces vier weken geleden opge schort, omdat zij het onderzoek niet volledig had gevonden. Het was de rechtbank niet duidelijk geworden hoe het drama op de vroege morgen van de vijfde juli van dit jaar in Hoek van Holland zich had afgespeeld. B. werd toen voor de deur van hotel Amerika gevonden, terwijl hij op zijn op de grond liggende 53-jarige stadge noot J. Huizinga zat, volgens een ge tuige met een hand op diens nek. De officier had in zijn requisitoir gesteld dat Hui2inga door tvurging om het leven was gekomen. Kii had zijn me ning gebaseerd op het sectierapport. Lichte druk De arts dr. O. J. ten Thüe, (die op verzoek van de raadsman werd ge hoord als geluige-deskundtge, ver klaarde vanochtend het waarschijnlijk te achten, dat de dood van Huizinga eerder door een lichte druk op de hals dan door verstikking Is veroorzaakt. Volgens deze arts kon Huizinga, die een hartafwijking had en toen onder invloed van alcohol was, door geringe druk aan de hals overlijden. Vier andere getuigen herhaalden de bezwarende verklaringen over ver dachte, die zij eerder hadden afgelegd. Zïi zeiden onder meer, dat B. tijdens zijn vechtpartij met Huizinga had ge roepen „Ik krijs nog duizend gulden van je" en na afloop „al heb ik hem hartstikke doodgeslagen, het kan me niks schelen". Raadsman mr. J. de Boer deelde mee, dat hij het sectierapport naar deskundigen in hef hele land heeft ge stuurd, maar dat vrijwel niemand het met de mening van de patholoog-ana toom dr. Makking eens was. Hij was van oordeel, dat zijn cliënt op juridi sche gronden moet worden vrijgespro ken. De rechtbank bepaalde de uitspraak op dinsdag 3 december. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Onder verdenking van diefstal van vlees met een. waarde van tweeduizend gulden uit een wagon op het goederenempla cement Noord heeft de politie de 31- jarige hahverker H, H„ de 37-jarige sjouwer N. de G. en de 48-jange vleesdrager W. B, aangvhouden. De 54-jarige slager D, van der M. is on der verdenking van heling eveneens opgesloten. Personeel gevraagd DE SCHIEDAMMER ,<Het Rotterdamseh Parool) vr, VASTE BEZORGERS{STERS). Aanmelden: Hoogstraat 78. Schiedam, tel. 267279, "s avonds na 7 uur tel. 155960. R028 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto Van Vuuren, Hoogstraat los, Schiedam, "el. 20. Let op juiste adres. Diversen 1,50. Altijd verse batterijen. Waar dat wiel draait. Hoog straat C7-69, Schiedam, tel. 268436. H250 OPENBARE KENNISGEVING De burgemeester van Schiedam, brengt ter openbare kennis, dat Is ingekomen een ver zoek van de Dok- en Werfmaatschappij Wilton-Fijen- oord N.V. alhier, om vergunning tot de bouw van een was- en kleedgelegcnheld annex kantine op een terrein aan de Schietbaanstraat alhier. Het bouwplan is in strijd met het bestemmingsplan „Bijdorp". Aangezien het hier een bouwwerk betreft ter voorzie ning In een tijdelijke behoefte, kan met toepassing van artlke1 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor 5 jaren vrijstelling worden verleend van artikel 3 van de voorschriften van genoemd bestemmingsplan, waarmede het bouwplan in strjd is. De bouw- en situatietekeningen liggen vanaf 21 novem ber 1D68 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie (af deling openbare werken, Oude Kerkhof 17a) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kunnen rechthebbenden op aangrenzende en nabij gelegen gronden hun bezwaren tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders indienen. Schiedam, 20 november 1968. De burgemeester van Schiedam H. Roelfsema

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2