Niet tè pessimistisch doen over financiën E Weth. J. Scheffers: Weinig animo voor houw kantoorflats fj Overdreven "WAL do: Burg. H. Roelfsema; AANKOMEND CO R RES PO N DE NT SCHIEDAM SPEELPLAATS-IJSBAAN BEGIN BOUW BAD-ZUID VOOR I SEPT. 1972 Burgerlijke Siami SLUITENDE BEGROTING NODIG OM „EIGEN BAAS" TE BLIJVEN Badhuis als consultatie bureau KERKDIENSTEN Typografen aan het feesten PRIJZEN VOOR DE MOOISTE VOLKSTUINEN Plannen voor een regionaal verpleegtehuis moeten, nog afgerond MET LICHTEN BESCHERMDE ZEBRA VAN HAARENLAAN ECONOMISCHE SITUATIE IN SCHIEDAM Gerestaureerd zeemanskerkje met kerst weer in gebruik GERON BRENGT 'NAR EN PROFEET SCHIEDAM KOERIERSTERS WILTOÜ - HJENOORD zaterdag 14 december 1968 - pag. 5 Volkstuinhuis op het water (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAMvrijdag. De watersportver„De Sekte", al ja ren vergeefs op zoek naar een betere ligplaats voor de bootjes van de leden, kan voorlopig ge holpen worden met een ligplaats langs het terrein van de fa, D. Baron, ciie daarvoor toestemming heeft gegeven. Doch naar andere mogelijkheden zal nog verder ge zocht worden. Zo verklaarde burg. Roelfsema bij de begro tingsbehandeling. Overigens een merkwaardig soort van watersport, daar bij „De Schie", vond hij. Want met de bootjes -wordt maar heel wei nig gevaren. Door de Havendienst was dat nagegaan: tijdens de Pinksterdagen hadden maar 19 van de 40 bootjes gevaren en op normale weekends zijn het er maar 2 tot 5. „Het gaat de leden om een buitenverblijf op of aan het water", merkte de burge meester op. „Volkstuinhuisjes op het water" vond een raadslid een mooi beeld. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag-, Vóór 1 september 1972 zullen de plannen en ook de financiële regelingen voor de bouw van het zwembad in Schiedam- Zuid rond moeien zijn, B. en w. ach ten zich aan deze termijn gebonden, zo verklaarde de wethouder voor sportzaken, mevr, G. 1). de Graaff, omdat het bestuur van de Stiuhting Zwembad-Zuid bij het ophalen van gelden voor dit zwembad heeft be paald, dat wanneer op 1 september 1972 geen begin gemaakt zal zijn met de bouw, die geiden dan ook tcrugge geven zuilen worden. Doch hoeveel éérder die plannen rond konden zijn. daar liet de wet houder zich .niet over uit. Wel had zij zeer veel waardering voor de activi teiten van het bestuur. Bij de Kon. Ned. Heide Maatschap pij is reeds documentatie aangevraagd voor de bouw van zwembaden, terwijl oriënterende bezoeken zijn gébracht aan diverse baden- Geen krant ontvangen? BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54,30. Abonnees buiten R'dam Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. SCHIEDAM. Ondertrouwd: J. M. Ba cker, 27 jr. en E. QulspeJ. 83 jr. J. M. Bors- boom, 23 jr. en C, J. Jttngslager. 23 jr. H. Brouwen 2S jr. cn F. C. Post, 26 jr. H. G, P. van Dijk-, 36 jr. en A. Vermeiden. 21 jr. P. L. von Franquemowt. 34 jr. en V. van Stokkom, 37 jr. P Glavimans, 22 Jr. en R. M. M, M. de Kievith, 33 jr. W. Happé, 25 jr. en A. H. Geeratz, 32 jr. K. A. Harder, 23 jr. en A. P. J. Slavenburg 23 jr. J. Harreman, 26 jr. en M. J. van den Boom, 21 jr. P, Pi- Uokls, 28 jr. en N. Zwanenburg. 30 jr. N. J. F. van der Plag, 21 Jr. en C. J. Meerburg 20 jr. M. L. Reijerman, 37 Jr. en J, van Nieten. 18 jr. J. van Rosmalen, 34 jr. en C, Bantema. 26 jr. D. C. Schrier, v4 jr. en N. Utrecht. 27 jr. W. Tettero, 20 jr. en D. W. Schoperihouer. 16 jr. C. J. A. Vermeils, 23 jr. en J. M. Rietveld, 21 jr. R. P. Vioggeert. 22 jr. en. I. D. Bikker, 24 jr. R, van der Vliet, 21 jr. en M. E. C. de Vrijer. 17 jr. W. H. Vijfvlnkei, 26 jr. en "W. M. van KuUeren 21 jr. M. B. Wessllng al Jr. en M. E. van Wamelen, ai j r. Gehuwd: D. A, de Vries. 20 jr. en J. F. Heeren, IS jr. E. Oninfc, 19 jr. en W. C. Schelt, 19 jr. W. den Hollander, 26 jr. en J- B. ScheÜ'ers, 20 jr. D. van Siraaten, 22 jr. en J. M. Teeuwen, 21 jr. C, J. W. Maat. 23 jr. en. W. B. Wattei, 19 jr. A. Poppe, 22 jr. en M. G. Hersbaeh. 20 jr. L. G A. Roeliug, 35 jr. en W. A. T. Meijer, 30 jr. J. C Poin- tet, 37 jr en A. S. F. W, van der Hoeven. 22 jr. M. Karakasls 27 jr. en M. J. van Urnen, 29 jr. H. C, Ariëns, 27 jr. en C. Woudstra, 21 jr. G. H. Sttkvoort, 33 Jr. en M. van der Meer. 23 jr. G, Ringelberg, 23 jr. en P. A, Verhoeven. IS jr. M, van der Burg, 23 jr. en M. Henketmani. 23 jr. P.A, van Elswijk. 22 jr. en M. J. de Groot, 21 jr. P. C. Graafland, 36 jr. en G. Heneriks. 35 jr, M, F. van Hal, 19 jr. en C. de Boer. 19 jr. L. G. Bouman, 22 jr. en M. van der Ven. 19 jr. A. J. Feelders, 27 jr. en T. J. M. Groos 26 jr. T. J. Hertog, 26 jr. en G. E. Hoert, 20 jr P. A. J. M Eockholte, 26 jr. er C. E. M. van Vuuren. 26 jr. A. Bakkers, 57 jr. en M. M. BercSc. 37 jr. EKorpel, 22 jr. on C, M. Drinkwaard, 21 jr. W. Vink, 10 jr. en W. T. de Smlte, 18 jr. J. M, van Loopik., 17 jr. en M. U A. Buist, 20 jr. A. M. Huiho ven, 32 jr. en M. J. Menke, 24 jr. J. W Schenk. 22 jr. en W, C. Steenbergen. 3D jr. J. M. Wcstoiholt, 21 jr. cn T. C. M. Zwa nenburg, 21 jr. T. L. van de Water, 22 jr. en J. C. M. Zwanenburg 21 jr. A, C M. Kelderman 26 jr. en. M. llarlaar. 26 jr. R. J. M. Kelderman 28 Jr, en M .Harlaar, 25 jr Ti. J. W. van den Heuvel, 24 jr. en J. P. Wcsthuls. 20 jr. G. van der Most, 26 jr. en A. Westdljk, 31 jr. L. W. J. Smit. 25 jr, en J. M, B. pil, 20 jr. A. van Os, 47 Jr. en G Petersen, 49 jd. C. Kroone, 21 jr. en E, M. A. van Dijk. 20 jr. D, de Koning, 28 jr. cn E, van Genderen, 22 jr. Geboren:OIa£ A. G. z. v. J. C. van Kalken en U A. Bauwens Mirella A. d.v, A. van der Made en M. van Heljningen.Overleücn: E. M. vf" Rooijera. 55 jr. M. J. C. van Stcijn 76 jr, echtg, C- J. van Eük. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. „Wij moeten er voor waken niet al te pessimistisch te gaan doen over de financiële situatie van de gemeen te Schiedam, ondanks het feitelijke tekort van ruim 600.000. Want Schiedam is beslist geen uitzondering1'. Zo heeft de wethouder van fiancien de heer J. Scheffers gewaarschuwd, nadat bij de algemene beschouwingen op dc begrotingen zorgelijke opmerkingen uit de raadsfracties waren opgeklonken. "ËCn kwart van alle gemeenten in Nederland zit met een niet-sluitentle begroting, waar dc tekorten oplopen tot _cen totaalbedrag van een. kwart miljard. Een op de tien gemeenten heeft zelfs om een aanvullende bijdra ge uit het Gemeentefonds gevraagd waardoor de gemeenten echter de fi nanciële zelfstandigheid verliezen. „Het financiële beleisd van hst Schiedamse college van b en w blijft erop gericht een sluitende begroting te verkrijgen die de goedkeuring van gedeputeerde staten kan verwerven. Want zonder die goedkeuring is het gemeentebestuur geen baas meer in eigen huis. Dan wordt het gemeente lijke vorzongin'gspeil „in Den Haag" vastgesteld en dan komt de bestuur baarheid in gevaar", Mogelijk dat ook voor Schiedam dit moment eens zal komen, doch het college wil alles doen, om dit te voorkomen. Maar om de begroting sluitend te krijgen is het onvermijdelijk dat er op ae uitgaven wordt bezuinigd en dat een aantal belastingen en tarieven worden verhoogd. Het dan nog reste rende tekort van ruim zes ton moet komen uit de reserves. „Hoelang we deze werkwijze kunnen volhouden is afhankelijk van de reserves, die niet onuitputtelijk zijn." ging nemen. Deze belasting moet voor 1969 165.000 opbrengen, waarvan 55.000 van de bioscopen. Dit bedrag kan, zolang het plaatselijk belasting gebied niet is verruimd, eenvoudig niet gemist worden. Optimistisch Maar de wethouder blijft optimis tisch. Jiy biijft rekenen op een extra- uitkering (een z.g. „verfijning") we gens de slechte bodemgesteldheid, die de gemeente bijv. bjj gtraataanleg cn -onderhoud op extra hoge kosten jaagt. Een nadeel voor Schiedam is' verder de relatief oude bevolking die de sociale uitkeringen hoog maakt» "Weliswaar draagt het ryk daar voor 80 procent ïn by, maar dan biyft nog altÜd 20 procent voor rekening van de gemeente. Een post die vele miljoenen vergt 1 Dit allés maakt dat er in Schiedam, zoals in vrijwel alle andere gemeen ten, vele onvervulde wensen overblij ven. Dan moet er een keus gemaakt wonden, wat er wel en wat er niet ge daan kan worden in het belang van gemeente en van de inwoners. Die keus varieert van gemeente tot ge meente. Best mogelijk dat Schiedam op het ene punt achterblijft, waar dan een voorsprong o-p ander terrein tegenover staat. Over het geheel geno men geloofde weth. Scheffere niet, dat het verzorgingspleil in Schiedam slech ter is dan in andere gemeenten. In tegendeel zelfs. Géén protest De enige mogelijkheid om uit de fi nanciële Impasse (voor alle gemeenten) te geraken, zag weth, Scheffers in een herziening van de financiële verhou dingen tussen rijk en gemeenten. „Hier ligt een taak voor dc politieke partijen" vond de wethouder, die ver der geen behoefte had aan het door mevr. Blaauw (psp) overwogen „pro test by de Staten Generaal." Zolang de regering dit niet dwin gend voorschrijft, wil het college een afschaffing van de plaatselijke verma kelijkheidsbelasting niet in overwe- De nieuwste uitvinding van gemeentewetkerr Schiedam opjiet gebied van de schaatssport, ijsbanen op de opgespoten betegelde kinderspeelplaat sen, valt zeer in de smaak bij de jeugd. Het ijs mag dan niet aan alle eisen voldoen, voorat de jeugd kan er behoorlijk op vooruit komen, beter dan we aanvankelijk gedacht hadden. Deze foto werd gemaakt van de ijsbaan op het Frans Halsplein, daarnaast zijn er soortgelijke banen op het Edisonplein en het Bachplein, DWS-bingo Volgende week vrijdag zal het bij DWS een gezellige boel worden. Dan zal er namelijk in het eigen clubgebouw een bingo-avond wor den gehouden. De kantine zal gezel lig „aangekleed" worden en in ver- vband met de koopavond zal het feest om negen uur beginnen. De inzet van het bingospe! is niets meer of minder dan wild en gevo gelte. Met dc kerstdagen in het vooruitzicht, zal elk lid van DWS best een gokje willen wagen. Sportsoos Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. Bij de ge meentelijke diensten is men momen teel bezig om te onderzoeken of en in hoeverre het voormalige badhuis aan de Lange Haven verbouwd en ge schikt gemaakt kan worden om dienst te gaan doen als medisch centrum. De gedachten gaan er naar uit. zo verklaarde de wethouder van. Volks gezondheid de heer M. Eykenaa-r, om in het badhuis consultatiebureaus voor 'zuigelingen en kleuters, maar ook voor prenatale zorg, moedercur sussen enz., onder te brengen, terwijl tevens gedacht is aan ruimten voor de kruisverenigingen. Een en ander gebeurt in overleg met de G.G. en G.D. en de kruisver enigingen. SCHIEDAM. Ned. Herv. Geni. Grote kerk: 10 uur ds. A. van Zetten (Vlaardin- gen), 17 uur ds. L. Vroeglndewey (Dcllt) en 19 uur ds. A. Ie Coq. Bethelkerk: tO uur ris. A. Hoffman, OpstandIngskerk: 10 uur ds. D. J. Spaling en 19 uur ds. A, D. Klaas- sou. Vredeskerk 10 uur ds. H. J. Groenewe- gen en 19 uur ds, J. G. Jansen. Herv. Gem. Kcthel. Dorpskerk: 10 uur ds. W. Vons cn 18 uur ds. E. Verwaal, St. Mar- tïnuskerk: 9.30 uur ds, E.'erwaal. Ncd. Ilorv. Gcref. Evang. Gebouw Irene: 10 uur ds. J. Kortlcve (Kralingen). Bethel- kerk 19 uur ds. L. Vroegindewey (Delft). Ned. Prot. Bond, Westvest 92: 10.30 uur ds. A. D. Klaassen. 13vang. Lutherse Kerk 10 uur ds. A. Stcinhart, Leger dos Jleils, Lang .Haven 27: 10 uur Heittglngssamenkomst cn 19.30 uur Verlos singssamenkomst. Hoogstraat: 18.30 uur Opcniuohtsamenkomst. Alle bijeenkomsten o.l.v, majoor en mevr. F. J. Zuidema-Wll- lemfl. Het „Smetje", het wekelijks or gaan van de tafeltennisvereniging TSF, geeft het goede voorbeeld. Er staat namelijk in dit weekorgaan een oproep aan de leden, om de sportsoos te bezoeken. Alle vereni gingen zouden dat voorbeeld moeten volgen, want wij geloven, dat on danks alle publiciteit de sportsoos toch nog niet „echt" leeft bij de sportbeoefenende Schiedammers. Ve len denken nog steeds dat de sport soos er alleen maar is voor bestuur ders van de verenigingen. Dat is be- slist niet waar. Een ieder die be langstelling heeft is welkom. Drem pelvrees hoeft er ook niet te zijn, want daar worden de bezoekers wej overheen geholpen. En indien u zich toch vreemd voelt in de sportsoos, vraag dan gerust naar iemand van de sooscommissie en binnen zeer korte tijd weet u niet beter of u hoort er echt bij. TT-kampioenschap De Schiedamse tafeltenniskam pioenschappen zullen deze keer niet zoals gewoonlijk tussen de twee competitiehelften worden verspeeld, maan aan het einde van de competi tie. Door bijzondere omstandighe den werd de tijd van voorbereiding te kort om de kampioenschappen januari te houden. De heer Marij- nen, voorzitter van Noad, vertelde ons echter, dot de twee verenigin gen, Noad en TSF weer gezamenlijk de kampioenschappen zullen gaan or ganiseren. Ursus-WF Indien de vorst niet te veel nade lige invloed op de toestand van de velden heeft, zullen Ursus en "WF, die van de competitleïeider een vrije zondag kregen, toch voetbal len. De vriendschappelijke wed strijd wordt zondag gespeeld op het terrein van Ursus en begint om twaalf uur. Schiedain-Sparta Het eerste voetbalelftal van Schiedam is door Sparta uitgeno digd om op dinsdag 17 december een oefenwedstrijd te spelen tegen het eerste team van Sparta. De wedstrijd begint om 6.45 uur. Het contact tussen Sparta en Schiedam werd gelegd op de sportsoos. Ey- kenbroek cn trainer Huet raakten daar met elkaar in gesprek en het gevolg is een oefenwedstrijd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN, zaterdag. Om dat drukkerij Van Dooren 75 jaar be stond was het personeel gistermiddag eit -avond aan liet feestvieren in het Groothandelsgebouw te Rotterdam. Het was 's middags om vier uur in de Beatrixzaal begonnen, waar direc teur C. Kuijlman een welkomstwoord toeriep aan de bijna 200 aanwezigen. Directeur J, van Dooren, zoon van de oprichter, haalde wat herinnerin gen op over de stichting en groei van het bedrijf. Hij prees allerlei mede werkers voor hun ijver en inzet voor de zaak en liet chef de bureau L, Bos naar voren komen om hem te huldi gen voor zijn veertig dienstjaren bij het bedrijf. Deze had in oktober reeds oen koninklijke onderscheiding daar voor gekregen. Van zijn directeur kreeg hij een cadeau onder couvert. De heer R. Broere, assistent van de directie, liet dankwoorden horen na mens hel personeel. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, vrijdag. In de Dr. Nolet Stichting ontving de daar ver pleegde lieer M. de Rouw uit handen van de voorzitter van de Volkstuin- dersvereniging Thurlede dc wisselbe ker van het Ned. Verbond van Volks- tuindersverenigingen, omdat zün tuin (nummer 7) bij de jaarlijkse keuring het hoogst aantal punten (215) kreeg toegewezen. Woensdagavond reikte voorzitter Bouwer in gebouw Sociaal Chr. Socia le Belangen aan de overige winnaars hun prijzen uit welke bestonden uit waardebonnen. Dit waren de tuinhouders C. A. Roeling, tuin 128 met 213 pnt.; J. Krommenhoek, tuin 205 met 209 pnt.; G. J, Grönefeld, tuin 207 met 207 pnt.; H. Steenbergen, tuin 28 met 205 pnt.; A. Soesters, tuin 16 met 204 pnt.; M. de Roo, tuin 204 met 204 pnt.; H. C. de Graaf, tuin 2 met 203 pnt.; E. J. Baanvinger, tuin 21 met 202 pnt.; M. Kars, tuin 121 met 202 pnt.; M. v. d. Ven, tuin 209 met 202 pnt.; H, Chris ten, tuin 99 met 201 pnt.; D. de Boer, uin 202 met 200 pnt. en N. Kolmeyer, tuin 15 met eveneens 200 pnt- De tuin van penningmeester D. v. d, Kemp was ook dit jaar weer de „schoonste" van het gehele complex, met 216 pnt. Met voorzitter M. Bou wer, wiens tuin 211 pn.t. kreeg toege wezen, nam de heer v. d. Kemp buiten mededingen aan de tuinkeuring deel. Na het officiële gedeelte hield de heer W. J. de Koning, ass. chef van de Gem. Plantsoenendienst, een causerie over het onderwerp „De Plantsoenen dienst in onze stad". (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. „Ik ben zelf ook teleurgesteld over dc trage afhandeling van de plannen voor de bouw van een verpleegtehuis voor langdurige somatische zieken en de mente bejaarden in Schiedam" gaf wethouder. M. Eykenaar van Sociale Zaken cn Volksgezondheid tc kennen in antwoord op dc kritiek in de ge meenteraad- De zaak is uitgesproken met de col- tega-wethouders van Vlaardtngen en Maassluis, maar do besprekingen kun nen niet afgerond worden voor dat on het hoo-gste niveau beslissingen ziin genomen. Evenals mevr. Taverne (KVP) is weth. Eykenaar voorshands een voor stander van een particuliere stich ting, „doch or zijn zoveel mogelijkhe den voor de bestuursvorm, die toch ook op de verdiensten bekeken dietien te worden". Er zal gezamenlijk en met inspraak van de belanghebbenden, een keus moeten worden gemaakt. De wethouder gaf mevr. Taverne gelijk dat. voor de bouw van dit regio nale verpleegtehuis op een provinciale garantie gerekend mag worden, wal toch niet betekent, zoals mevr. Taver ne aa-n-voerde, dat de financiële afwik keling „een fluitje van een cemt" is, Door deskundigen zal zo eerst een programma van eisen opgesteld moe ten worden. GESLAAGD (Van een onzer verslaggevers} SCHIEDAM, zaterdag. -De oud- Schiedammer F. A. de WoLff jr., zoon van de oud-voorzitter van de Schie damse Gemeenschap, de heer F. A. de Wolff sr., is aan de Rijksuniversiteit te Leiden geslaagd voor het docto raalexamen scheikunde. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De Prot. Christelijke fractie in de Raad, die bij de algemene beschouwingen al had aangekondigd een bijdrage te willen leveren in de „kosten-bewaking" bij dc gemeentelijke uitgaven, is op dit punt meteen al in actie gekomen bij het voorstel van b. en w. om een met verkeerslichten beschermde voetgan gersoversteekplaats aan te leggen op de Burg. van Haarenlaan ter hoogte van de alg, begraafplaats, wat 12.5D0 zou kosten. De wenselijkheid van deze V.O.P. werd door de P.C.G. niet in twijfel ge trokken, zoals ook de commissie had verklaard. Doch in het voorstel van b. en w. was de „wenselijkheid" vervan gen door „noodzakelijkheid die geen uitstel kon gedogen". Met déze ver scherpte omschrijving was de heer J. van Katwijk het niet eens. Bovendien vond hij f 12.500 voor een tijdelijke voorziening (de Burg. van Haar e til aan zal door de aanleg van de verbinding naar Vlaardingen op dit punt toch ge- recostrueerd moeten worden) wat erg hoog. Tijdelijke knipperlichten ter waarschuwing aciitte hij voldoende en me hoefden naar zijn mening maar uuisend gulden te kosten. Burg. Roelfsema wierp dit tegen. Dé tijdelijkheid van deze maatregel zou zich toch altijd over een paar jaren uitstrekken, wat de verkeerslichten rechtvaardigen. Bovendien kunnen uie verkeerslichten, na de reconstruc tie van dit kruispunt, nog altijd op een andere plaats gebruikt worden en de aanleg van knipperlichten kost echt wel wat meer dan duizend gul- ■-en. Bovendien wees hij op het grote nut van een uniform systeem van waa rschu'Winigslich ten langs één straat. Dit laatste argument sprak de heer Van Katwijk wel aan, al wees hij er op dat voor het station, dus in het ver- xe.igde van de Burg. van Haarenlaan. óók knipperlichten staan. En dc P.C.G.-fractie legde zich neer bij het voorstel (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De gepu bliceerde plannen voor de bouw van een Wereldhandelscentrum in Rotter dam, of in Amsterdam, of in beide steden, maar ook de komende bouw van een groot kantorencomplex aan het MarconiplcïiJ in Rottendam wer ken remmend op de Schiedamse plan nen om hier kantorenflats tc doen bouwen. Twee van deze kantorenflats (van Progress) zijn reeds in aanbouw aan de 's-Gravelandseweg, maar er is weinig animo bij de beleggers om de nog resterende flats, eveneens aan de 's-Gravelandseweg, te realiseren. Dit heeft burgemeester H. Roelfse ma (voorzichtig) kenbaar gemaakt bij zijb beschouwing op de economische toestand en dc werkgelegenheid in Schiedam. Zoals bekend houdt het ge meentebestuur, gezien de beperkte mogelijkheid voor nieuwe industriële vestiging in Schiedam, het oog vooral gericht op de dienstverlenende sector", vooral op het vestigen van kantoren. In de afgelopen jaren zijn in Schie dam, evenals in alle „oude" steden in het westen, bedrijven (meest kleine) opgeheven, samengevoegd of naar el ders overgebracht. Dit lig in de alge mene tendens tot structuurwijziging, in de noodzaak om tot grotere eenhe den te komen, 'Daarnaast bevordert de regering dc overgang van bedrijven naar de „ont wikkelingsgebieden" in Nederland, waarvoor subsidies en andere facili teiten worden verleend. Daardoor wordt de belangstelling om bedrijven in het westen te vestigen, geringer. Sinds 1965 is In Schiedam globaal genomen, het aantal arbeidsplaatsen met 850 verminderd, door het ver dwijnen van bedrijven, terwijl in de resterende bedrijven het personeel met 650 is ingekrompen. Een terug gang van 1500 arbeidsplaatsen. Daar tegenover staat echter, dat ook dui zend nieuwe arbeidsplaatsen zijn ge- schappen door de vestiging van nieuwe industriële of handelsbedrijven. Het zyn niet dezelfde mensen, die deze plaatsen innemen, doch tegen over een verlies staat toch ook een groei. Burgemeester Roelfsema was „niet ontevreden" over deze gang van zaken. Wel achtte h(j een „zorgvuldig beleid" geboden bij het aantrekken van nieuwe bedrijven, gezien de be perktheid van nog uit te geven indu striële terreinen. Gezocht wordt naar „produktieve bedrijven met gekwalificeerd perso neel". Het gemiddelde inkomen van de Schiedamse werknemer ligt vrij laag, relatief lager dan in de omrin gende gemeenten. Vandaar de voor keur om hoger geschoolde arbeid aan te trekken, waardoor het inkomsten- peil kan stijgen. Uitvoerig ging burgemeester Roelf sema tn op de „grondpolitiek" met een uiteenzetting van de voor- en nadelen van grondultgifte in erfpacht tegen over uitgifte in eigendom. Over de2e principiële kwestie bestaat in de Schiedamse raad geen overeenstem ming. Burgemeester Roelfsema was niet overtuigd, dat het uitgeven van goed kope grond of tegen lage erfpacht, Knoops gaf te hoog op van zijn aandeel ROTTERDAM, zaterdag. Het Noorse zeemanskerkje aan* de West- zeedijk zal na een restauratie, die in. totaal drie jaar in beslag heeft geno men. me tKerstrrüs opnieuw in ge bruik worden genomen. Aan de restauratie is steun verleend door de Rotterdamse zakenman W. !B. Knoops. In een bericht dat deze'över zijn activiteiten heeft gepubliceerd en dat ook via het ANP is verspreid, is gezegd dat de heer Knoops 850-000 voor de restauratie ter beschikking zou hebben gesteld. Dit wordt ontkend door de predi kant van het kerkje, ds. John Sven- sen. Hij deelde ons mee dat de schen king van de heer Knoops, die bestond uit mankracht en materiaal, de- ach- •tenhalve ton lang niet haalt. „Als we 850.000 hadden gehad", aldus ds. Svensen. ..dan hadden we een hele nieuwe kerk gebouwd". Het nu gerestaureerde houten kerkje- is verzekerd voor een bedrag van 800.000. E Rotterdamse zakenman W. B. Knoops heeft steun verleend aan de restauratie van het Noorse kerkje. Dat is bewonderenswaardig. De heer Knoops heeft over zijn steun zelf een communiqué uitgegeven, waarin de omvang van ziin hulp, laten we ons voorzichtig uitdrukken, enigszins wordt overdreven. Dat is jammer. Het roept twijfel op ten aanzien van de motieven, die aan de steun ten grond slag hebben gelegen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, zaterdag. De Geref. Amateur toneelgroep Geron zal, als eerste in de toneelwedstrijd van de Schiedamse Gemeenschap, .op donder dag 19 december een uitvoering gege ven van „Nar en profeet", zijnde een bewerking van Erwin Sylvanu?" „Korezak en de kinderen". De regie is van Reinier Heidemann, Voor eigen leden en anderen geeft Goron voorstellingen van hetzelfde ütuk op woensdag 18 december :.en vrijdag 20 december, aanvang steeds z.'1.30 uur precies. wezenlijk zou bijdragen in een ruime re industrievestiging. Hy geloofde niet, dat ernstige gegadigden weggelo pen zouden zijn wegens de grondprijs, zoals is aangevoerd. Wie komt onze gelederen versterken Boekhandel J. S. VAN LEEUWEN, Broevsvest 44, Schiedam heeft plaats voor meisje of jongeman ter opleiding in de bockhandel. Mulo-opleiding gewenst en leeftijd vanaf 16 jaar. Beschikt u over accuratesse en enthousiasme, dan zien wij uw sollicitatie gaarne tegemoet aan bo venstaand adres. Tel. 268152 's avonds 261743. Wegens uitbreiding kunnen wjj nog plaatsen een vakbekwame dieselmonteiir eon bankwerker en een (JraaJer Goed verwarmde werkplaats Hoog loon. Brieven ond. no. S-2025, De Schiedammer, Hoog straat 76, Schiedam. Personeel gevraagd De Schiedammer (Het Rotter dams Parool) vraagt vaste BE ZORG EBS(STERS), Aanmel den: Hoogsfcr. 78. Schiedam, lel. 2G7279. 's avonds na 7 uur tel. 155960. R028 Foto, film en projectie PASFOTO'S klaar terwijl u wacht. Foto van Vuuren, Iloogstr. JOB, SCHIEDAM. Tel, 265730. Let od jutste adres. R180 Auto's en autobeuodigdheden OPEL KADETT '66. Opel Re- kord '84. Ford Tautnus Combi '56. Forq Corsair '65, Simea 1000 '65. Mercedes 200 benzine '63. M.G. Sport '86. Austin Gli der '04. Taunus 17M '63, Re nault Cnravellc '62, Ford Ze phyr *62. Automobilebedrljf J. A. Omring, Boezemsingel 94, R'dam. Tegenover veemarkt. Tol OIO—342068, Iedere dag van B tot 21 uur geopend. Eerste klas garantie en alle financle- ringe. R320 Diversen CITROEN AUTOMOBIELBEDRIJF Werkplaats*. Bokelweg 88-90, Quick-service; Singel 41-45, Scfiiedany SCHIEDAM Kapsalon Héléne. De salon voor de betere PERMANENT. Stroomloos, voor ieder haar geschikt S 17,50. Hdlène-ticde- permanent. De meest Ideale natuurlijke permanent S10. Gratis halen en brengen per luxe auto v, permanent. Kap salon Hêlëne, RembrajidWaan 22, Schiedam. Tel. 267370 1 re- duktie op deze advertentie. R250 biedt aan een JONGEMAN lot ebeo 23 joor, met belangstel ling voor moderne talen, de gelegenheid om geplaalst te v/orden opdc Afdeling Correspondentie Hiervoor komen in.aanmerking zij, die in het bezit zijn van het diploma H.B. 5. of (M.)U. L. O. en bi j voorkeur tevens van het praktïjkdiplomo Engels. Indiensttreding kan op korte termijn geschieden. Met de hond geschreven sollicitaties (niet met ballpoint) te richten tot jA bovengenoemde maatschappij, postbus'22, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1968 | | pagina 2