Op Rubensplein weer nieuwjaars-relletje NIEUWJAARS-RECEPTIES BIJ VEEL VOETBALCLUBS Met vreugdevuren is nieuwe jaar ingehaald Politie moest ingrijpen Sparen met hoge rente? Bij Mees Hope hebt u keus uit heel wat mogelijkheden Mees Hope DRUKTE IN DE AULA! SCHIEDAM BALDADIGE JONGELIEDEN BLOKKEREN HET VERKEER Volleybal toernooi van S.V.C. Auto raakt in slip A. W. Bakkes I chef spaarbank onderscheiden Bespiegelingen burgemeester Sliedrecht Norman Wisdom blijft in Passagetheater Diefstal van aantal luidspeakers Geen krant ontvangen? BARENDRECHTSE JEUGD VIERDE LUIDRUCHTIGE JAARWISSELING Drukbezochte reeeptie iii Ylaardingen "Beter wonen' gaat bouwen in Sliedrecht Huis vuilbelastin g Kerstboomverbranding Brons voor W. Stuij Beatgroep door inbraak zwaar gedupeerd Vergadering in Maassluis Rijnmondraad adviseert hogere normen voor algemene bijstandswet Raad Poortugaal 7 januari bijeen SCHIEDAM BIJVERDIENSTE TE SCHIEDAM 'bezorgers fjevraaytl donderdag 2 januari 1969 - pag. 5 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Kort na de intrede van het nieuwe jaar is het op het Rubensplein, dat op dit punt berucht begint te worden, wederom tot relletjes gekomen. Een groepje brooddronken jongelie den (en dronken niet alléén van de oliebollen en de vreugdevuren!) werd tenslotte zó baldadig, dat de rustig en tactisch tewerk gaande politie uiteindelijk krachtig moest optreden, waarbij ook van de knuppels gebruik is gemaakt. Het begon allemaal met het ontste ken van de onvermijdelijke nieuw jaarsvuurtjes op en bij het Rubens- plein. Daarna begonnen de opgescho ten. jongens het verkeer te hinderen, Eerst door passerende auto's aan te houden en vriendelijk nieuwjaarswen sen aan te bieden. Doch toen de geschrokken automo bilisten maar nèt aanrijdingen konden voorkomen, xverd het al spoedig min der vriendelijk. De rijweg raakte ge blokkeerd en de jongens begonnen te gen de auto's op te schoppen. De pla gerij werd gevaarlijk toen een aan hangwagen van het groentenbedrijf Bakker dwars over de rijweg werd getrokken. SCHIEDAM, donderdag. De Schiedamse Volleybal Club organi seert op zaterdag 4 januari een vol leybaltoernooi voor heren. Deelne mende verenigingen zijn Flamingo's (Gennep), Jong-Pendr echt (Rotter dam), Juliana (Schiedam), PVC (Den Haag), Zeemeeuwen (Amsterdam) en SVC zelf. De eerste prijs is beschikbaar ge steld door de heer R. v.d. Most van café-reslaurant „De Amstelbron". Het toernooi wordt gehouden in de zalen aan de Thomas a Kempisstraat, aan vang 13.00 uur. Belangstellenden-zijn welkom. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. Op het Buurhaveplein is gisteravond de wa gen van de 21-jarige timmerman F. S. in een slip geraakt met ais gevolg, dat de wagen niet alleen driemaal rond draaide, maar tijdens deze ongelukki ge manoeuvre bovendien drie aldnar geparkeerde wagens raakte. De wagen van de heer S. werd hierbij volledig vernield, terwijl de andere personen wagens van de 31-jarige directeur H. M. H., de 32-jarige chemicus R. M. L. en de 30-jarige elektricien H. F. W. voornamelijk aan de zijkanten werden ingedeukt. Er deden zich geen. per soonlijke ongelukken voor. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De heer A. VV. Bakkes, chef van het bijkantoor van de Spaarbank Anno 1830 in de Mgr. NolensJaan, is met pensioen ge gaan. Tijdens een speciale bijeenkomst in het hoofdkantoor van de Spaarbank aan de Lange Nieuwstraat op dins dagmiddag 31 december heeft hij af scheid genomen. Bij die gelegenheid heeft burge meester H, Roelfsema de heer Bakkes de ere-medaille in zilver, behorende bij de Orde van Oranje-Nassau, uitge reikt, die hem is toegekend wegens langdurige en trouwe dienst. De heer Bakkes werd op 5 mei 1903 in Schiedam geboren en woont aan de Mgr. Nolenslaan 488. SLIEDRECHT, Burgemeester Van Hofwegen van Sliedrecht heeft bij de jaarwisseling weer zijn „bespie gelingen" op schrift gesteld, waarin hü een terugblik werpt op het voor bije cn zijn visie geeft op het nieuwe jaar. Uiteraard stelt hij daarbij het wel en wee van zijn gemeente cen traal. Zijn beschouwing is een optimis tisch geschrift. Het gaat goed in Slie drecht! Er wordt gebouwd. Het inwo nertal stijgt, In 1969 passeert men er de 20.000 zielen. In 1969 gaat men de sanering grondig aanpakken. Er ge beurt veel voor de bejaarden. In aan bouw zijn 135 bejaarden woningen. Eind 1969 wordt het tweede bejaar dencentrum „Parkzicht." aan de Lijs- ter weg geopend. De plannen tot bouw van een serviceflat voor bejaarden verkeren in een gevorderd stadium. Sliedrecht verricht straks een streek- taak t.a.v. het bejaardenverzorging. Hetzelfde, aldus Sliedrechts burge meester, kan gezegd! worden van ge zondheidszorg. Sliedrecht heeft een modern ziekenhuis dat voldoet aan de moderne eisen van verpleging. Er komt een verpleeginrichting voor langdurig zieken en. geestelijk gehan dicapte bejaarden, In 1969 wordt ge start met de bouw van verzorgings- en verpleeginrichting van geestelijk gehandicapten. Het onderwijs houdt met Sliedrechts ontwikkeling gelijke tred. Nieuwe scholen zullen worden gebouwd. In de tweede helft van 1969 wordt gestart met de bouw van een cultureel centrum. Het open jeugdwerk en het open bejaardenwerk zijn startklaar. Een begin zal worden gemaakt met de aanleg van nieuwe sportvelden. Eerst een tennisveld, daarna zullen nieuwe voetbalvelden worden aangelegd. Kri tiek heeft Sliedrechts burgemeester op het streekplan voor de Alblasser- waard. Het heeft hiaten en mist het toekomstaspect op langere termijn is zijn oordeel. SCHIEDAM, donderdag In het Passagetheater is de film „De vier kante recruut" (The square peg) met Norman Wisom geprolongeerd. Doze film, die toegankelijk is voor alle leef tijden, wordt ook vertoond in de mid dagvoorstellingen op zondag er woensdag. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag. De - jarige elektricien C. A. heeft dezer dagen bij de politie aangafte gedaan van diefstal van een aantal luidspre kers, die tijdens de feestdagen waren aangebracht aande luifels boven ver schillende winkels aan de Mgr. No lenslaan. BEL VOOR 19.30 UUR TELEFOON 13.54.30. Abonnees buileD R'dam Schiedam kunnen zich wen den tot onze plaatselijke agenten. (ADVERTENTIE) Aanval Toen de bende ook nog een kleine, door een dame bestuurde wagen aan één kant van de weg probeerde te til len, waar de inzitenden in doods angst raakten, waarschuwde een van de verontwaardigde omwonenden de politic. Deze man werd later door de groep gemolesteerd, doch hij weerde zich zo kxa^jijfJ" dat enkele van zijn belagers mc' acKneusde kaken moes ten afdruipen. Een andere bewoner van het Ru bensplein eiste van de inmiddels gear riveerde politiemannen, dat er een einde gemaakt zou worden aan de hinder en de baldadige overlast. De politie greep inderdaad in, waarbij van de wapenstok gebruik werd ge maakt en twee van de ergste belha mels werden ingerekend. Daarna on dervond het verkeer geen hinder meer. Geschreeuw Doch nu keerden de op meer rellen beluste jongeren zich tegen de man, die een einde had gemaakt aan het gevaarlijke spelletje. De ruiten van zijn woning werden met sneeuwballen bekogeld en er werd voor de deur in spreekkoren geschreeuwd en geschol den, Doch de politie hield een oogje in het zeil en voorkwam door rustig op treden dat het erger werd. Maar het duurde wel tot half vier voor de veel geplaagde bewoners van het Rubens plein rustig naar bed konden. Deze verontwaardigde omwonenden gaven ook het recept om herhaling van de relletjes volgend jaar te voor komen: sluit bij de jaarwisseling om twaalf uur de Burg. Knappertlaan bij de Vlaardingerdijk voor het verkeer af en leidt de auto's langs een andere route! BARENDRECHT, donderdag De Barendrechtsc jeugd heeft de jaarwis seling tamelijk luidruchtig gevierd. Men heeft het in de oudejaarsnacht niet alleen bjj het afsteken van vuur werk gelaten. Rond 12 uur ging nl. op het Raadhuisplein een oude auto in vlammen op. Enkele nog onbekende jongens had den die wagen speciaal voor dit doel gekocht van de Barendreehter J. Ver maal. De omwonenden waren echter min der met het vreugdevuur dat het nieuwe jaar moest inluiden in hun schik. Geschrokken belden zij brandweer, die de auto snel bluste. De Barendrechtse politie heeft ver der in de oudejaarsnacht niet veel werk gehad. Slechts eenmaal kwamen ze daadwerkelijk in actie, toen op het vlak de verzamelde jeugd automobi listen lastig viel. Met zachte drang verspreidde men loen de oud nieuw vierende jongelui. VLAARDÏNGEN De nieuwjaars receptie van burgemeester en me vrouw Heusdens, woensdag gehouden in de oude hal van het stadhuis, .is voor 180 tot 200 personen aanleiding geweest om elkaar de beste wensen voor 1969 toe te wensen. Het was toch niet direct een komen en gaan, want velen hielden zich geruime tijd op en wisselden van gedachten. Tal van ver enigingsafgevaardigden. zochten elkaar op en hoopten het allerbeste voor het nieuwjaar. Met uitzondering van wethouder T. de Bruijn, was het voltallige college van burgemeester en wethouders aan wezig, terwijl ook commissaris van politie, dr. C. N. Peyster met diens echtgenote de receptie voor een groot deel bijwoonde. Ook waren er veel raadsleden, die met hun dames van hun belangstelling blijk gaven. De po litie zorgde voor een goede regeling van de parkeergelegenheid rond hef stadhuis. (aan parkeerruimte is al evenmin gebrek) Natuurlijk witt u uw spaargeld zo rendabel mogelijk maken. En het is plezierig dat u daarvoor bij Mees Hop© veel kanten uit kunt. Zo kunt u sparen op een obligatie rente-rekening, een wisselrente-rekening of bijvoorbeeld een termijn-deposito. Moeilijke namen voorgemakkelljka spaarvormen, waarvan wij u graag adviseren welks het best bij uvr omstandigheden past. Komt u eens langs, er ligt een informatieve folder voor u klaar. Of vraag telefo nisch Inlichtingen. Ons nummer Is 010 - (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, donderdag De jaar wisseling vertoonde ook nu weer het gebruikelijke beeld In Schiedam. Een al vroeg verstild verkeer, uitgestorven straten en pleinen met bewoners die onder het genot van oliebollen en an dere specifieke oudejaarsgerechtcn naar het middernachtelijke uur toe leefden. Hier en daar spatte een voet zoeker uiteen, ontstoken door de lieve jeugd b(j wie het vuurwerk figuurlijk in de zak brandde en dan ook klokke twaalf niet haalde. Toen echter het grote moment was aangebroken en de eerste uitwisseling van wensen had plaats gevonden kwam de stad tot le ven. Op de schepen in de havens loeiden misthoorns en sirenes (minder in aan tal dan in voorgaande jaren) en van hieruit strooiden de eetste luehtpijlen vurige lichtkogels boven het havenge bied uit. De burgerij liet zich evenmin onbetuigd en in korte tijd ging een klein vermogen onder luid. geknal en sissend geknetter In rook op. Op tien tallen plaatsen werden de vreugdevu ren ontstoken wat de inleiding werd van volksfeesten waarbij het aan hu mor en gezelligheid niet ontbrak, BANKIERS SCHIEDAM (Van een onzer sportmedewerkers SCHIEDAM, donderdag. Het is een traditie aan het wor den, dat de Schiedamse voetbal verenigingen op de eerste dag van het jaar een nieuwjaarsre ceptie houden. Zo ook gisteren. Het begon al heel vroeg bij de SV en HV. Schiedam, waar het clubge bouw te klein bleek om alle getrou wen, oud en Jong, te kunnen bergen. Voorzitter J. v. d. Touw wierp een korte blik terug op het oude jaar, waarin Schiedam het jubileum vierde, maar ook het jaar waarin het eerste elftal vergeefs op de poort van de KNVB klopte en waarin het eerste honkbalnegental moest degraderen. De verruwing bij het voetbal liet hij niet onbesproken. „Het betaalde voet bal is daar de schuld van. Onze jonge leden zien op de tv niet anders en bij de amateurs zien we de gevolgen. Is het niet dwaas, dat voetballers betaald worden naar gelang het resultaat van de gespeelde wedstrijd. Ik dacht, dat de jongens betaald moeten worden voor de kunst van het voetballen, maar zeker niet voor het maken van doelpunten" aldus de heer Van der Touw. De afdeling honkbal wenste de voorzitter een succesvol jaar en hij hoopte dat het eerste team er in zaj slagen het verloren gegane terrein te rug tc winnen. Een prachtige prestatie vond de voorzitter het, dat het eerste voetbalteam vanaf oktober 1967 onge slagen is gebleven en hij stak dan ook niet alleen de spelears een pluim op de hoed, maar vooral trainer Nico van Huet. Hij hoopte dat 1969 nu toch ein delijk eens een kampioenschap zou brengen. De heer Van der Touw liet duidelijk blijken, dat hij een kampioenschap niet als hoofdzaak zag, maar een pret tige gezonde sfeer veel belangrijker vond. De Sportsoos beval hij warm aan, die hij van waarde vond voor de stad Schiedam. Met trots kon de heer Van der Touw nu vertellen, dat medio maarl met de verbouwing van het clubge bouw begonnen zal worden en hij wist zeker geen -vergeefs beroep te doen op de leden. Het parkeerprobleem bij Schiedam is elk jaar weer een onder werp van gesprek, maar de voorzitter hoopte toch dat 1969 ook hienn ver betering zou brengen. SPORTSMAN „Er zijn. m elke vereniging mensen, die aan de weg timmeren en daarom ook de schouderklopjes krijgen. Ei zijn er echter veel meer die altijd maar voor de vereniging werken en tot de grote groep van naamlozen be horen. We willen er een gewoonte van maken elk jaar een sportman van het jaar te benoemen om mede daarmee al die naamlozen te danken voor het werk dat zij in belang van de vereni ging hebben verricht. Voor dit jaar zijn we unaniem tot de overtuiging gekomen, dat die titel dit jaar naar Jan van Naamen moet gaan". Een hartelijk applaus bewees dat het voorstel goed door de leden is ont vangen. Van Naamen, die sinds 1960 in het eerste elftal speelt is voor een ieder een voorbeeld geweest van spor tiviteit en bescheidenheid en dat bleek toen Jan alle hulde terugwees naar zijn vrouw en teamgenoten. GROEI BIJ DRZ Voorzitter \V. Zeeman van DRZ was !n zijn nieuwjaarsrede bijzonder opti mistisch. Het stemde hem vooral dankbaar, dat het jeugdwerk zoveel steun ontvangt van de oudere leden en hij was er trots op, dat DRZ zoveel kundig kader heeft. De juniorafdcling groeit dan ook gestadig. De honkballers zijn in 1968 bijzon der succesvol geweest, en wellicht wordt het succes dit jaar geprolon geerd, „Ons eerste elftal beeft twee sei zoenen vergeefs geprobeerd te promo veren en ik hoop, we staan er zeer gunstig voor, dat het jaar 1069 DRZ nu eens het zo gewenste eersteklasser- schap zal brengen, aldus de heer Za <e- man, die ook al plannen ontvouw de voor een verbouwing en vergroting van het clubhuis, waar zo spoedig mo gelijk aan zou worden begonnen. Het trainingsveld en de trainings) nu- gelijkheden in het algemeen zijn bij DRZ erbarmelijk en een hartev ens van DRZ is dan ook, dat er zo spo ïdig mogelijk wat aan gedaan zal worden van gemeentezijde. 1 DHS: JUBILEUM Voorzitter J. Boer van DHS wees er in zijn nieuwjaarsrede, door een groot aantal leden aangehoord, op, dat het jaar 1969 voor DHS een büzonder jaar zal worden. Namelijk door de viering van het vijftigjarig bestaan. Hü hoop te, dat het eerste elftal dat door tal van blessures nog geen enkele keer op volle sterkte heeft kunnen spelen, zich in de tweede klasse zal kunnen hand haven. De heer Boer releveerde hoe de af deling honkbal een ander jasje heeft gekregen en nu echt deel uitmaakt van de vereniging. Er is nu ook geen honkbalbestuur meer, maar een honk balcommissie. De contributie van de honkballers, die ook voetballen, verlaagd en de heer Boer verwachtte, dat het eerste honkbalteam dit jaar weer terug zal komen op de plaats die het in 1968 prijs moest geven. De toto-inkomsten zijn dit jaar bij DHS verdubbeld en dat was dan ook de reden dat de toto-commissie een pluim kreeg. De heer Boer was min der tevreden over de resultaten van de lagere elftallen, die haast alle een benarde positie op de ranglijst inne men. De grote DHS-familie bleef nog heel lang bijeen met een drankje en een dansje. INSTUIF De nieuwjaarsrecepties t»ü llermes DVS en Excelsior '20 werden door de leden niet vergeten. Hier hadden de bijeenkomsten meer het karakter vaD een instuif, zonder toespraken, van de voorzitters. Bij Hermes DVS zorgde een dansor kestje er voor, dat de bezoekers hun benen anders moesten gebruiken dan om te voetballen. Het was er gezellig en die gezelligheid hield de leden heel heel lang bijeen. Bij haast alle vereni gingen was er voor of na de receptie nog een voetbalwedstrijd tussen een team veteranen en de jeugd. Dat op zich was heel dikwijls al een gang naar het clubterrein waard. SLIEDRECHT. De raad van Slie drecht heeft van harte ingestemd met het voorstel van b. en w. om aan de woningbouwverenigingen „Beter wo nen" en „Sliedrecht" financiële mede werking te verlenen voor de bouw van 156 vyfhoog et age woningen In de WestwÜk. Ze zullen in 1969 worden gebouwd. De heer D. Stam (pvda) was enigs zins ontstemd, omdat de derde Slie- drechtse bouwvereniging „Banienoe' voor de bouw van deze woningen dooi b. en w. was gepasseerd. De volgende keer komt „Banienoe" aan de beurt verzekerde de voorzitter hem. De voetbalvereniging „Sliedrecht" kan zonder vrees het nieuwe jaar ingaan. Doordat de raad besloot, de percelen grond aan te kopen, waarop de voet balvelden en de bezittingen zijn van deze vereniging werd de vrees, met ingang van 't nieuwe jaar van de velden te worden verdreven, van haar schouders genomen. De PvdA-fractie speelde bij monde van de heer D. Stam serieus met de gedachte om aan de kleinverbruikers van elektrische stroom sfcroomgelden terug te betalen over het verbruik in 1967. Hij baseer de zulks op de grote winst door het bedrijf gemaakt en de indertijd geda ne toezegging. Het kan niet, betoogde men van achter de bestuurstafel. De gemeenterekening over 1967 geeft een aanzienlijk groter verlies aan, dan is geraamd nl. 220.000. Niettemin maakte de heer Stam ei een voorstel van, mede op grond van het feit, dat restitutie indertijd door wethouder De Groot in de raad was toegezegd, als de winst mee zou val len. Het voorstel werd evenwel ver worpen, Het kreeg alleen de stemmen van de PvdA-raadsleden. De voorzit ter sloot de vergadering met te zeg gen, dat het jaar 1969 een grote inzet van de raad zal vragen. Het zal een jaar worden van grote beslissingen, VLAARDÏNGEN. —Burgemeester en wethouders vestigen de aandaeh op de terugbetalingsmogelijkheid van de in 1968 betaalde huisvuilbelasting. Terugbetaling is mogelijk indien be langhebbenden in 1968 aan eigen- en gezinsinkomsten minder dan ƒ5,500 hebben genoten. Aanvragen kunnen voor 1 feburari a.s. worden ingediend. Hiertoe zijn formulieren op het stadhuis verkrijg, baar. Aanvragers worden verzocht zich tijdens de openstellingsuren (op werkdagen, behalve op zaterdag, van 8.30 tot 12 uur en op iedere dinsdag en donderdagmiddag van 2 tot 3 uur) te vervoegen aan loket 1 (afdeling be. volking, begane grond). Zonodig zal men daar bij het invullen van net for mulier behulpzaam zijn. Na 1 februsa- ri ingediende verzoeken zullen niet meer in behandeling worden genomen. Vuren Op het kruispunt Huysmansstraat- Mariastraat loeiden de vlammen weer het hoogst op. Met groot enthousiasme hadden de bewoners uit deze omge* ving alles wat brandbaar was vlijtig verzameld om dit, aangevuld met hel nodige vuurwerk, in brand te steken. Uit veiligheidsoverweging was in de naaste omgeving een bluseenheid van de brandweer gestationeerd. Dit te meer daar reeds maandagavond een kleine repetitie van het komende, vuurfeest door de brandweer moest worden verstoord. Een georganiseerd vreugdevuur laaide eveneens hoog op op het speel terrein in Kethel-Blij dorp, opgepord en toegejuicht door oewoners uit de hier gelegen straten. Genoegelijk Ia-1 wijt ook in de oude dorpskom van Kethel en in de hieraan grenzende nieuwe wijken. Vrijwel overal in de stad keerden, toen het kruit was ver schoten en de vuren waren uitge brand, de rust weer terug. Opvallend stil was het in de bin nenstad, in het bijzonder rond het Koemarktplein. Het bleef hier bij het afsteken van wat vuurwerk waarbij enkele donderslagen de Passage op de grondvesten deed trillen. Alleen op het Rubensplein eindigde de vreugde roes heel wat minder gemoedelijk. MAASSLUIS. - De dienst van ge meentewerken, afdeling plantsoenen, organiseert weer een kerstboomver branding. Dit zal gebeuren op vrijdag 3 ja nuari a.s. tussen 13.00 en 16.00 in de Sluispolder-oost nabij de Boonervliet ter hoogte van de Pieter de Hoogh- straat. De verbandingen vinden plaats on der politietoezicht en in aanwezigheid van de plaatselijke brandweer. Voor iedere „hele" boom welke op genoemde plaats ter verbranding wordt ingeleverd ontvangt de brenger een „heer' dubbeltje. ALBLASSERDAM. Burgemees ter mr. J. H. Vijgeboom heeft dins dagmorgen in het raadhuis aan de heer W. Stuij, wonende Zeilmakers straat 31, de ere-medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, in brons, uitgereikt. Dit gebeurde ter gelegenheid van het feit. dat de 66-jarige heer Stuij op deze dag zijn dienstverband met de zuurstoffabriek de Alblas, welke bijna veertig jaren heeft geduurd, beëindig de. De heer Stuij u: kleedde bij ge noemd bedrijf de functie van bank- werkerxeparateur. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De beatgroep „Blues Session" is gedu peerd door een inbraak waarbij voor 3500 gulden aan instrumentarium is verdwenen. De groep was voor dief stal niet verzekerd. Vorige week vrijdag ontdekten le den van het beatorkest dat een „Sel- mcr"-versterker en onderdelen van een saxofoon uit het padvindershuis aan de Schuttevaerweg waren ver dwenen, De inbrekers hadden boven dien cle lichtinstallatie van „Blues Session" vernield. De leden van de beatgroep geloven er stellig in, dat de instrumenten wel ergens bij een andere groep onderge bracht zullen worden. Men heeft be vriende orkesten gevraagd om uit te kijken naar de versterker (met het nummer 100—52717) en de echo-in stallatie (met het nummer 0769257). Degenen dia de beatgroep waarde volle inlichtingen kunnen verstrekken, kunnen contact opnemen met de ma nager van de groep E. H. di. Groot, tel. 259389 en 239619. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS. De raad van Maassluis komt 'dinsdag 7 januari a.s, in openbare vergadering bij'een in de aula van de Caiand-LTS aanvang half acht. In deze bijeenkomst houdt de burgemeester een nieuwjaarsrede en moet de raad o,m. beslissen over de volgende voorstellen: het beschikbaar stellen van een krediet voor de stich ting van een r.kl-kleuterschool aan de mgr. W. M. Bekkerslaan in de Sluis- polder-west; het verlengen van het dienstverband met gemeentedokter J. Collet; alsmede aankopen van diverse panden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, dondejrdaglU De verhoging van het wettelijk mini-, mumloon per 1 januari I960 tot ƒ140,- per week werkt automatischs, door in de door de Rijnmondraad aan de 23 Rynmoudgemeenten geadviseer de normen algemene bijstandswet. De gemeenten zijn vrij om met de advie-A zen van de Rijnmond te doen wat zij willen. (Van een onzer verslaggevers) POORTUGAAL. De raad van Poortugaal komt dinsdag 7 januari a.s. bijeen in o|>enbare vergadering in het gemeentehuis. Op de agenda komen om. de vol gende voorstellen voor: het aangaan van een rekening-courantovereen komst met de bank van Nederland- sche Gemeenten; het wijzigen van straatnamen in het plan Korte Zantel- weg; het beschikbaar stellen van kre diet voor abri's langs de Groene Kruisweg; verkoop van grond aan Rotterdam voor de aanleg van de me tro en de deeldijk en het vaststellen van een verordening tot het wijzigen van de heffing van begrafenisrechten. De gebruikelijke Nieuwjaarsreceptie van de burgemeester van Schiedam en mevrouw Roelfsema in de stemmige aula van het Sterf, Museum, heeft gisteren niet alleen veel langer geduurd dan in de voorgaande jaren (de verlenging was bedoeld om het lange wachten tegen te gaan) maar is ook veel drukker bezocht! Zodat er tóch gewacht moest worden. Wat overigens, zo te zien, de geanimeerde stemming allerminst heeft gedrukt. Vele honderden vooraanstaande en minder vooraanstaande burgers zijn het sympathieke burgemeesterspaar de hand komen druk ken voor ochtendblad (GEEN INCASSO) Aanmelden Hoogstraat 56, Schie dam. Tel. 010266844. Na 18 uur 150922 Personeel gevraagd De Schiedammer <H«t Rotter dams Parool) vraagt vaste be- zorgers(STERS). Aanmelden Hoogstraat 76, Schiedam. TeL 237279. 'a avonds wa 7 uur tel. 155960. I Foto, film en projectie Pasfoto's klaar terwijl u wacht. FOTO Van Vuureu, Hoogstraat 106. tel. 286720, Let op juiste arfees. SISO

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1969 | | pagina 2